Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1350) üzenetére


Mtomasz81
tag

Köszi! Tablet meg mobil töltőm van csak, azzal is sikerülni fog 5v 2A a töltés?

(#1352) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1350) üzenetére


Mtomasz81
tag

Ha úgy van mennyi ideig kell bikázni kb. 8v-tal? Még annyi kérdésem lenne, hogy itt is gondolom piros a + a fekete a -?

(#1353) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1350) üzenetére


Mtomasz81
tag

Leforrasztottam, de 4,20v-ot mért akksira kicsit hozzáértettem nagyobb feszültségű adapter töltőjéhez kb. 9-10v. Most visszaforrasztottam és töltőre dugtam. A LED világít. Mennyi órát legyen rajta, hogy újból próbálgassam?

(#1354) TechMagneTic válasza Mtomasz81 (#1353) üzenetére


TechMagneTic
tag

Szia. Nem, egy pillanatra elég. HA 4,2V-ot mérsz rajta akkor az akku 100%-on van. Próbálj újra húzni rajta egy szoftvert, a Wayteq oldalán fent van normális leírással. (Kivétel, hogy a 3-ik lépésben csak a középső gombot nyomd)

(#1355) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1354) üzenetére


Mtomasz81
tag

Kösz! Van egy másik gond is a pc-n Windows 10 van azzal is tud kommunikálni? Szóval a 3. Lépésben a restore gomb helyett ok -ot nyomjam?

[ Szerkesztve ]

(#1356) TechMagneTic válasza Mtomasz81 (#1355) üzenetére


TechMagneTic
tag

Legjobb esetben XP kellene. Nálam 70%-ban csak azzal megy. De volt rá példa, hogy a Win10 is viszi. Próba szerencse. Igen a harmadik lépés nálam úgy szokott lenne. Mert akkor látja nálam mindig a Windows. A leírás szerint nem mindig működik. Remélem rendbe jön és tudtam segíteni.

(#1357) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1356) üzenetére


Mtomasz81
tag

Hű ha Windows XP? Sd kártyáról esetleg nem működik ez a dolog, mert valahogy xp-t nem szertném visszatelepíteni, vagy lemezről futtatható xp-ről (hirens boot dvd) esetleg?

(#1358) TechMagneTic válasza Mtomasz81 (#1357) üzenetére


TechMagneTic
tag

Nem tudok olyan frissítést ami SD kártyáról menne. De nyugodtan próbáld meg Windows 10-el. Nekem is már ment. Ha még sem látja kell vadásznod a netről egy Rockchip Driver Assistant alkalmazást, ami felrakja a drivert.

(#1359) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1358) üzenetére


Mtomasz81
tag

Kipróbáltam magát az eszközt látja amikor rádugom megjelenik a meghajtó is, de nem lehet olvasni róla semmit. Mikor a frissítést akarom csinálni a leírtak alapján, akkor meg kiírja no device..

(#1360) TechMagneTic válasza Mtomasz81 (#1359) üzenetére


TechMagneTic
tag

Elkezdted a frissítést? Olyankor szokott ez lenne amikor a második lépés után vagy, akkor már látja mint meghajtó, de a szoftver még nem indul el. Kell hozzá az rkf fájl

(#1361) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1360) üzenetére


Mtomasz81
tag

Az rkf fájl is bent van a zip fájlba? Azt hova kell betallózni?

(#1362) TechMagneTic válasza Mtomasz81 (#1361) üzenetére


TechMagneTic
tag

Szia, igen benne van [link] és itt a részletes leírás

(#1363) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1362) üzenetére


Mtomasz81
tag

Szia! Köszi! Nem jutok el a második lépéshez sem, mivel az Erase flash-re kattintva ezt írja ki: " This operation didn't do, because of no device" holott csatlakoztatva az eszközt felismeri Rockchip néven és az eszközökbe is megjelenik, mint e-book.

[ Szerkesztve ]

(#1364) TechMagneTic válasza Mtomasz81 (#1363) üzenetére


TechMagneTic
tag

Aha, és az OK gombot nyomva tartod? (meg próbáld meg közben a reset gombot is nyomni, a kettőt egyszerre és úgy rá a gépre, de ne engedd el amikor rá dugod) Zöldre vagy kékre vált az 1-es a Batchtool-ban? Lehet akkor csak a harmadik lépést próbáld meg.

(#1365) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1364) üzenetére


Mtomasz81
tag

Szia! Egyik szín sem villan fel a batchtool programban. Magán az eszközön világít, meg csatlakoztatáskor kiadja windows a hangot és látja is az eszközökben, mint ebook szóval felismeri meg érzékeli szerintem. Mondjuk nincs bent a micro sd kártya ez számíthat valamit?

(#1366) TechMagneTic válasza Mtomasz81 (#1365) üzenetére


TechMagneTic
tag

Hm... Nem kell SD kártya a frissítéshez, akkor viszont a Flash memória lesz a hibás.

(#1367) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1366) üzenetére


Mtomasz81
tag

Ha véletlen ez a hiba, arra van megoldás?

(#1368) TechMagneTic válasza Mtomasz81 (#1367) üzenetére


TechMagneTic
tag

Igen,vagy újra kell forrasztani, vagy cserélni kell. Kb majdnem az összes Kínai tabletben is ugyan ilyen alkatrész van, Myaudio, Overmax, Wayteq stb.

(#1369) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1368) üzenetére


Mtomasz81
tag

Szia! Lehet, hogy mégiscsak az akksi lesz a hibás, mert másnap megint rámértem és teljesen nulla volt....

(#1370) TechMagneTic válasza Mtomasz81 (#1369) üzenetére


TechMagneTic
tag

Hm, érdekes, akkor ki kellene próbálni egy másik akkuval. De csak 3 pólusú akkuval fog menni.

(#1371) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1370) üzenetére


Mtomasz81
tag

Mobil akku is jó, mert van 1-2 régebbi mobil amit nem használok? Csak vezetéket kellene forrasztani rá....

(#1372) TechMagneTic válasza Mtomasz81 (#1371) üzenetére


TechMagneTic
tag

Nem igazán. Már én is próbáltam. Valamilyen kínai tablet akku kellene. Ami 3 vezetékes. Mobil telefon akku nem jó bele. EStar tablet pl jó. Én is abból cseréltem legutóbb.

(#1373) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1372) üzenetére


Mtomasz81
tag

Hűha! Sehogy másképpen nem tudom kipróbálni, hogy tényleg az akksi-e a baja? Mert gondoltam csak utána rendelnék hozzá újat...

(#1374) TechMagneTic válasza Mtomasz81 (#1373) üzenetére


TechMagneTic
tag

Hm, nem egyszerű a helyzet. Ha teljesen fel van töltve, de reggelre nulla lehetséges, hogy tényleg az akku a hiba. Viszont ha rossz az akku, vagy nincs feltöltve szoftvert sem tudsz rá rakni. Egyik hibából adódik a másik. De tényleg az lenne a legegyszerűbb ha itt lenne a kezemben látnám, stb, jobban tudnék segíteni... így sajnos nehéz :(

(#1375) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1374) üzenetére


Mtomasz81
tag

Amikor teljesen fel van töltvel olyant tudok csinálni, hogy nyomon Power gombot + balra + jobbra lapozó gombot nyomom akkor bejön a kijelzőn egy update felirat csak nem talál imaget kiírja angolul...

(#1376) Mtomasz81 válasza bodorka (#899) üzenetére


Mtomasz81
tag

Szia! Az sd kártyáról is lehetséges a 60w frissítése? Leírnád hogy hogyan?

(#1377) TechMagneTic válasza Mtomasz81 (#1375) üzenetére


TechMagneTic
tag

A Wayteq oldaláról letöltött zip csomagban van .img fálj. Max rakd fel azt egy SD kártyára és próbáld meg úgy.

(#1378) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1377) üzenetére


Mtomasz81
tag

Köszi! Gondolom ki kell csomagolni a zip-et :D a kártya meg legyen fat32?

(#1379) TechMagneTic válasza Mtomasz81 (#1378) üzenetére


TechMagneTic
tag

Igen, szerintem, bár ha itt lenne nálam már annyira kész lenne, hogy 3 könyvet kiolvastál volna rajta :) Nehéz így látatlanba javítani :)

(#1380) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1379) üzenetére


Mtomasz81
tag

Az lehet :D de nem baj van időm. Érdekes azért a dolog, mert sok országban más néven fut ez az eszköz. Az xbook_60w.zip-ből mindkét fájl kell a fat32 sd kártyára vagy csak a .img? 1-2 mobiltelefon meg tabletet már javítottam, de valahogy ezzel nem boldogultam még. Szeretnék vele megbírkózni, ha sikerül... :D

(#1381) TechMagneTic válasza Mtomasz81 (#1380) üzenetére


TechMagneTic
tag

Csak a .img fálj. Azzal próbáld meg, bár én soha nem csináltam így. A Rockchip Batchtool a biztos, az formázza rendesen a Flash Chip-et is.

(#1382) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1381) üzenetére


Mtomasz81
tag

Egyenlőre még semmi! Változatlanul nem talál img fájlt az sd kártyáról.

(#1383) Mtomasz81 válasza TechMagneTic (#1381) üzenetére


Mtomasz81
tag

Az mit jelent ha néha a töltőről lehúzval folyamat világít a zöld LED és csak nagy nehezen alszik ki a reset és az ok gomb nyomásával?

(#1384) axlfsi válasza elistvan (#1334) üzenetére


axlfsi
veterán

Szia! Engem erdekelne, koszi!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1385) axlfsi


axlfsi
veterán

Illetve, ha valakinek lenne egy halott olvasoja (a tipikus, akksi hibaval), akkor adnek erte egy nagy Milkat, ha amugy is porosodik a fiok aljan (kijelzo donornak kellene majd) :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1386) elistvan válasza axlfsi (#1384) üzenetére


elistvan
senior tag

Majd elkérem újra a linkjét mert régi a levél azóta halott a link amit küldött.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1387) axlfsi válasza elistvan (#1386) üzenetére


axlfsi
veterán

Oh, koszonom!

De csak, hogy ertsem: ez maga a Digma software es nem a boot kepernyo es a kikapcsolt allapotban megjeleno Digma felirat, ahol ciril betuk is talalhatok? Csak mert ha nem ez, hanem maga a szoftver (firmwere firmware :) ), akkor szerintem megkoszonom, de nem lesz szukseg ra, mert a legutolsot szeretnem hasznalni. Sok mindent javitottak benne azota es igazabol van benne angol nyelv is - tokeletes! ;)

Mindenesetre, a DIGMA tippet nagyon koszonom, tenyleg szuper! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1388) elistvan válasza axlfsi (#1387) üzenetére


elistvan
senior tag

Nem csak boot képernyő. Hanem komplett szoftver.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1389) axlfsi válasza elistvan (#1388) üzenetére


axlfsi
veterán

Akkor koszonom, de ne faradj. Jo nekem a legfrissebb, angolul ;)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1390) pajnacsosz


pajnacsosz
csendes tag

Sziasztok!
Wayteq xBook-60 ebook olvasó: kb egy ha nem több hogy számomra halott állapotban van. Egyszer csak nem kapcsolt be többé, villogot a led ha rajta volt a töltőn, amúgy meg se reset se semmi hatására maradt a csend és hullaszag. Viszont tegnap valamit matattam a szekrényben amikor is újra a kezem közé került ez a jómadár. Kinyitom tokjából, megsimogatom és hagyom, hogy a szentimentális hangulat átjárja a pillanatot, miközben arra lettem figyelmes, hogy ez a tróger olvasó kijelez valamit. Óriási meghökkenés, a kijelzőn a csatlakoztassa a töltőre a blah blah blah sablon szöveg jelent meg. Iccaka gyors fel is raktam töltőre hátha hátha. Most jelenleg semmit nem csinál, leszámítva azt amit már tegnap este is csinált. No most olvasgattam hogy lehet ezt kikapcsolt állapotban is frissíteni, na de hogy. Az OK gomb gondolom középütt lévő nagy gomb közepe (ha emlékem nem csal). Lenyomom és közben tolom rá az USB-re, majd semmi. Ilyen mezei agyhalottnak mint jómagam, lenne olyan türelmes ember a fórumon aki leírná, hogy mégis mit kéne tennem? Vagy hagyjam a francba és majd egyszer lesz egy másik eBook a lakásban. Köszönöm!

(#1391) elistvan válasza pajnacsosz (#1390) üzenetére


elistvan
senior tag

Bekapcsológombot nyomod a tetején plusz az okét egyszerre, és ha a hangszóróból kattanó hangot hallasz a flashelő programban akkor kell az okét elengedni. (A windows detektálta a készüléket)

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1392) pajnacsosz válasza elistvan (#1391) üzenetére


pajnacsosz
csendes tag

sajnos semmi reagálás

(#1393) TechMagneTic válasza pajnacsosz (#1392) üzenetére


TechMagneTic
tag

Szia. Mert addig nem lehet flash-elni amíg le van merülve az akku.

(#1394) pajnacsosz válasza TechMagneTic (#1393) üzenetére


pajnacsosz
csendes tag

Szia!

Konkrétan egész éjjel töltőn volt, de akkor megpróbálom a 24 órás töltést.

(#1395) TechMagneTic válasza pajnacsosz (#1394) üzenetére


TechMagneTic
tag

Szia. Mivel valószínű alá merült az akku. 3V alatt lehet bőven. Sajnos a gyári 5V-os töltő 3 év alatt sem fogja feltölteni. Szedd szét és mérd ki az akku feszültséget.

(#1396) pajnacsosz válasza TechMagneTic (#1395) üzenetére


pajnacsosz
csendes tag

szia!

1 amperes töltővel töltöm, nincs is nagyobb most itthon. cuccom nincs amivel ki tudnám mérni, minden esetre meglepő hogy villog töltéskor illetve mutatja, hogy nincs energia. mindegy, hagyom tovább egyelőre, aztán majd meglátjuk.

(#1397) axlfsi válasza pajnacsosz (#1396) üzenetére


axlfsi
veterán

Szia!

Sajnos, itt nem a tolto milyensege a kerdes. Arrol van szo, hogy ez az e-book egy konstrukcios hibaja, hogy engedi tulmerulni a LiPo akksit, ami benne van, ami utan, mar a toltoelektronika (ami benne van), nem veszi fel a toltest. Patt helyzet.

Vagy uj akksit veszel bele, vagy kiforrasztod es kulso megoldassal feltoltod (ahogy en tettem; 4 ilyen szar is van itthon a csaladban, egynek torott mar a kijelzoje, a masik haromnal mar mindegyiknel toltenem kellett az akksikat...)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1398) elistvan


elistvan
senior tag

Ha valakit érdekel van egy hibátlan példányom dobozzal kábellel mindennel. Könyvekkel együtt. 2016-os firmware-rel igaz angol de sokáig bírja az akku.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1399) Condor68


Condor68
újonc

Sziasztok!

A 60W olvasóm p napja nem jegyzi meg az olvasott könyvet, a teljes listáról kezdi minden új használatkor. Ilyenkor a könyvet, oldalszámot, még a betűtipust is ujra be kell állítanom. Van erre valami megoldás?

(#1400) elistvan válasza Condor68 (#1399) üzenetére


elistvan
senior tag

Másik szoftver feltelepítése. Nálam bejött.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.