Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) user01 válasza #46372352 (#649) üzenetére


user01
aktív tag

Igazad lehet. Azt az egy pdf-et csak próbának tettem fel, nem mélyedtem el a dologban. Mindenesetre azzal minden rendben volt. Amúgy az epub-ot preferálom.

(#652) Kövezett válasza blacktom73 (#647) üzenetére


Kövezett
tag

Még nem hallottam .pfd formátumú könyvről. Az ismeretlen fájl miatt esetleg nem tud bootolni. Kösd össze a pc-vel, aztán úgy resetelj.

Vagy irány a szervíz. (Akkor is, ha elírtad, és pdf a kiterjesztés :) )

[ Szerkesztve ]

(#653) szp1 válasza Kövezett (#652) üzenetére


szp1
addikt

Lehet találni a neten olyan "pdf" könyveket, amik szkennelve vannak a multifunkciós nyomtatón - pdf kimenetre állítva. Ezek tulajdonképpen képfájlok, de a pc-n pdf kiterjesztéssel jelennek meg.
Viszont a méretükből látszik, hogy valami nem OK. ( 50 - 100 -sőt több mega ).
Ezek szerintem könnyen kiakaszthatják a cuccot...lehet, hogy ilyenről van szó :U

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#654) sinteer


sinteer
újonc

Sziasztok!

Az a gondom, hogy teljesen lefagyott az olvasóm. Se a reset gombra nem reagál se arra, ha csatlakotatom a géphez. Miért csinálja ezt?
Előre is köszönöm!

(#655) blinkyowl


blinkyowl
újonc

Sziasztok,

MP3 fájlokat nem tudok bemásolni a Music folderbe a Wayteq 60w HD olvasómra. TeraCopy-val próbáltam, de egy file sem megy át.

Segítsetek légyszi!

(#656) csakb válasza blinkyowl (#655) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Csak úgy simán, egyszerűen, fájlkezelővel, mindenféle bűvészprogram nélkül sem tudod átmásolni? Van elég hely az olvasón?

(#657) Tanácstalan1


Tanácstalan1
újonc

Sziasztok!

Sürgős segítségre van szükségem. A karácsonyra kapott Wayteq Xbook 60-asom ismét lefagyott, semmire sem reagál (reset gomb, ki-be kapcsolás, képernyőfrissítés). Szervízbe egyelőre nem tudom leadni, tanuláshoz lenne rá szükségem..

Tudom, hogy ilyenkor már csak a szervíz segíthet, de van valami tippetek esetleg?

Köszönöm! :((

Kat

(#658) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A mai napon tettem szert egy Wayteq xBook-60w HD e-book olvasóra. Eddig nagyon tetszik, prc formátumú könyveket másoltam fel, amik nagyon szépen olvashatóak rajta.

Az lenne a kérdésem, hogy melyik formátumot szereti igazán ez a készülék?
PDF ill. doc file-okkal is megbírkózik, vagy ott konvertálni kell? Ha igen, tudnátok programot ajánlani?

Segítségetek előre is köszönöm! :R
Üdv

(#659) szp1 válasza Tiby_83 (#658) üzenetére


szp1
addikt

Epub-ot szereti, én majd' mindent abba konvertálok.
A prc is jó, az rtf-el néha gondok lehetnek.
Szerintem a pdf nem e-olvasóra való, persze át lehet szerkeszteni, de macerás. A doc végképp nem....
Itt van egy online konvertáló, de van több is.
Ha a pc-re letöltöd a Calibre nevű progit, abban is tudsz konvertálni, sőt metaadatokat is hozzáadni szerkeszteni ( borítóképet, ilyesmit..) .Aztán teszed fel az olvasóra.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#660) Tiby_83 válasza szp1 (#659) üzenetére


Tiby_83
tag

Ha jól értem, akkor letöltöm a 'Calibre' nevű programot, és azzal mindent át tudok konvertálni epub kiterjesztésre?
Az online oldalakat kevéssé szeretem, mert jártam már úgy, hogy találtam valami nagyon hasznosat, egy kis idő múlva pedig megszűnt az oldal. Jobban szeretem ha valami tartós. :)

(#661) szp1 válasza Tiby_83 (#660) üzenetére


szp1
addikt

A Calibre a pdf-et konvertálja, de nem mindig sikerül normálisan, a doc-al nem tud mit kezdeni - legalábbis az általam használt verzió még nem....Én inkább csak metaadatok szerkesztésére és a könyvek rendezésére használom.
Az online konvertálók sem egyformán dolgoznak, van hogy 2-3 oldalon is próbálkoztam, mire sikerült normálisan, rendes tördeléssel és külalakkal átkonvertálni a szöveget. Ez nagyban függ a kiindulási anyag minőségétől.
Ne ódzkodj a webes konvertálóktól, van olyan oldal, ami évek óta működik. De mondom, lehet, hogy többet is ki kell próbálni, mire sikerül egy-egy anyagot normálisan megcsinálni.
A Calibre-ben aztán leellenőrizheted, mielőtt rátennéd a wayteq-re.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#662) Tiby_83 válasza szp1 (#661) üzenetére


Tiby_83
tag

Kipróbáltam azt az oldalt, amit belinkeltél, működik! :) Pdf-et konvertáltam jó lett a szövegtördelés, ékezetek is stimmelnek.
Ha esetleg van még olyan oldal, ami Neked bevált, esetleg be tudnád linkelni?
Nagyon köszönöm az eddigi segítséged! :R

(#663) szp1 válasza Tiby_83 (#662) üzenetére


szp1
addikt

Szívesen.
Én is találomra keresgéltem a google-val : beírtam, hogy pdf to epub , aztán kiadott egy csomó találatot.
Egy dolog még van : ha nem sikerül normális epub-ot csinálni a pdf-ből elsőre, akkor én kipróbálom azt, hogy :
1, pdf > doc
2, doc > epub
ebben a sorrendben.
80%-ban bevált....persze van olyan pdf, ami olyan rosszul van megcsinálva, hogy menthetetlen.
Én amúgy is a doc vagy txt formátumokra keresek rá először.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#664) Tiby_83 válasza szp1 (#663) üzenetére


Tiby_83
tag

Ez még jó infó! Akkor ha lehet mellőzöm a pdf-eket, és inkább előnyben részesítem a doc vagy txt file-okat. :R

(#665) dorika87 válasza Tanácstalan1 (#657) üzenetére


dorika87
őstag

Szia! Én is hasonlóképpen jártam tavaly ősszel. Ugyan én szervízbe vittem, mert még garanciális a készülék, ahogy a tied is gondolom. A legjobb megoldás mindenképpen a szervíz lenne, pár nap alatt frissítik rajta a szoftver.
Otthoni megoldásként tudom javasolni a kínai szoftvert, amiben csak angol nyelv van, sajnos magyar nincs, de úgy tudom többen használják itt a fórumon azt a szoftvert.
Én még nem próbáltam ki, mert akkor megoldotta a szervíz a dolgot.
Innen tudod letölteni a kínai firmware-t: Kövezett
http://download.boyue.com/downloads/C60-0718.rar
Kösd össze az olvasót a PC-vel és resetelj. Ekkor - jó esetben - töltőállapotba kerül. Húzd ki a kábelt, magától kikapcsol. Másold rá a letöltött fájlt egy SD kártyára, tedd be a gépbe, aztán nyomd le egyszerre az OK és a bekapcsoló gombot.

Én ezt még nem próbáltam, nekem is csak tanácsolták korábban.
Arra vigyázz, hogy ez egy nem hivatalos szoftver, tehát elveszhet így a garancia.
De ez egy tipp amivel megoldható lenne a dolog, persze ha nem gond, hogy angol lesz a készülék menüje és garancia vesztéssel járhat.

Én inkább azt tanácsolom, hogy amíg garis a készülék vidd be hozzájuk, mert az a biztos, és tényleg pár nap alatt megvan.

Remélem azért tudtam segíteni.

(#666) dorika87 válasza sinteer (#654) üzenetére


dorika87
őstag

Szia! Neked is hasonlókat tudok tanácsolni, amit az előző hsz-ben írtam.
Én is jártam így, ez szerintem valami gyári hiba lehet, vagy valami olyasmi, mert másnál is előfordult már hasonló, ha vissza olvasol (401-450 hozzászólások között foglalkoztak ezzel).
Igazából hivatalos úton csak a szervíz segíthet, de tényleg amint írtam garban 1-2 nap alatt megcsinálják.
Nekem azóta kifogástalanul működik (3 hónapja) amióta szoftvert frissítettek rajta.
Le is kopogom... úgyhogy remélem ezután is így marad :)

Persze aki szeretné kipróbálhatja a kínai szoftvert... de úgy tudom utána házilag otthon már nem lehet vissza tenni rá az eredetit ami most rajta van.
Lehet szervízben megcsinálják, de ha észreveszik, hogy már meg lett piszkával és nem a gyári fw van fent akkor nem biztos, hogy garban megcsinálják, hanem úgy tudom, hogy akkor 2000ft a szoftverfrissítés náluk, legalább is a wayteq honlapja szerint annyi.

(#667) bodorka válasza dorika87 (#666) üzenetére


bodorka
csendes tag

Szia!
légyszíves megmondani miért szükséges ez: Kösd össze az olvasót a PC-vel és resetelj. Ekkor - jó esetben - töltőállapotba kerül. Húzd ki a kábelt, magától kikapcsol. .Szerintem ez teljesen felesleges

(#668) Kövezett válasza bodorka (#667) üzenetére


Kövezett
tag

Ez azoknak szólt, akiknek bootoláskor lefagy a gépük.

(#669) bodorka válasza Kövezett (#668) üzenetére


bodorka
csendes tag

köszi

(#670) dorika87 válasza bodorka (#667) üzenetére


dorika87
őstag

Én csak egy kérdésre/problémra válaszoltam, illetve próbáltam segíteni... Ha vissza olvasod, látszik is, hogy kinek válaszoltam... :) Egyébként persze, hogy felesleges ezt megcsinálni annak, akinek hiba nélkül működik az olvasója :)

(#671) virág0120


virág0120
csendes tag

sziasztok! pár hete kaptam egy ilyen kis készüléket, a hd-t (hála nektek felkészülten fogadtam az esetleges akumerülési gondokat, de eddig nem tapasztaltam). eddig nincs vele komoly problémám, csak néhány észrevétel, amire még nem találtam választ.
egyik kérdésem. a kijelző hátterének színét/fényerősségét lehet esetleg állítani valahol, olvasás közben, hogy világosabb legyen, jobban látható legyen a szöveg?
a másik kérdésem, hogy töltéskor célszerű kikapcsolni, vagy alvó állapotban is tölthető. illetve, hogy meg kell várni a szinte teljes lemerülést, vagy előbb is fel lehet tölteni az aksit, nem-e árt ez neki. pontosabban a régi készülékemnél javasolták, hogy 4-5 töltésenként merítsem teljesen le az aksit, úgy töltsem, ne csak rátöltsek.
és még egy, amit tegnap vettem észre. imádom hogy tudok mappákat csinálni írónként, viszont azt hogy tudom elérni, hogy a könyvek címei sorozatonként egymás után jöjjenek? pl: Julia Quinn Bridgerton sorozat, viszont a könyvek nem 1-2-3 sorrendben vannak, hanem összevissza az író mappájában, a többi könyvével vegyesen.
de amúgy ezek csak apróságok. tehát ha nincs rájuk megoldás az sem zavaró.
köszönöm, ha tud valaki segíteni!

(#672) csakb válasza virág0120 (#671) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

"lehet esetleg állítani valahol, olvasás közben, hogy világosabb legyen, jobban látható legyen a szöveg?"

Úgy lehet állítani, mint egy papírkönyvnél. Kapcsolj lámpát. :)
Esetleg a betűtípus cseréjével lehet kicsit javítani az olvashatóságon.

"hogy töltéskor célszerű kikapcsolni, vagy alvó állapotban is tölthető. illetve, hogy meg kell várni a szinte teljes lemerülést"

Szerintem akkor töltsd, amikor jólesik, de a Li-ion akkunak nem tesz jót, ha nagyon gyakran kisütöd.

"pl: Julia Quinn Bridgerton sorozat, viszont a könyvek nem 1-2-3 sorrendben vannak, hanem összevissza az író mappájában"

Látatlanban én azt mondom, hogy a könyvek metaadatait kellene rendesen kitölteni (pl. Calibre-vel), már ha egyáltalán olyan formátumban vannak, amiben vannak metaadatok. :U

(#673) bodorka válasza csakb (#672) üzenetére


bodorka
csendes tag

Szia!
teljes mértékben így van (Szerintem akkor töltsd, amikor jólesik, de a Li-ion akkunak nem tesz jót, ha nagyon gyakran kisütöd.)

[ Szerkesztve ]

(#674) virág0120 válasza bodorka (#673) üzenetére


virág0120
csendes tag

köszönöm a villámgyors választ! a lámpa tökéletes megoldás, csak még fura egy picit hogy olyan "barnás" a háttér, ezért gondoltam, hogy azon világosítani egy picit. de amúgy szuper így is.
még egy kérdés ami eszembe jutott. mivel nem mindig elérhető a számítógép, így a töltés egyszerűbbnek látszik hálózatról. bármilyen töltőfejet használhatok az usb-hez ugye? nincs márka ami csak ehhez a készülékhez használható. csak a fejre gondolok, nem a kábelre. most per pill a fényképezőhöz ilyenem van univerzális hálózati USB adapter, szerintem semmi márkája nincs... legalábbis nem találok rajt semmi írást. ezt használhatom az olvasóhoz is ugye?
és visszaolvasva a hozzászólásokat, bár még nem jutottam teljesen az elejéig, olvasom a fbreader-abode módokat. ezeknek mikor van jelentősége? vagy van olyan formátum ami csak egyikben használható? bocsi, de ez nekem totál kínai.

(#675) Portu válasza user01 (#651) üzenetére


Portu
újonc

Pesten, hol van jó szervíz az enyém is lefagyott é nem kar indulni WayteQ xbook 60 :DD :DD :DD :DD :DD

rimbaud

(#676) csakb válasza virág0120 (#674) üzenetére


csakb
őstag

Nyugodtan használhatsz bármilyen 5 V-os, USB-s töltőt.

Az fbreader az epubon kívül kezel egy halom más formátumot is, tud fontot váltani, elválasztani (legalábbis más olvasón, amit használok, a 60w HD-t nem ismerem) stb. Én sokkal jobban szeretem, mint az Adobe-t. Az Adobe meg talán kicsit szebben formázza a szöveget.

(#675) Portu: elvileg ez a hivatalos szerviz: [link].

(#677) dorika87 válasza Portu (#675) üzenetére


dorika87
őstag

A Wayteq magyarországi hivatalos szervíze az Elektrodoki. Garanciális javítással kapcsolatban mindenképp oda vidd. Ha még garanciális a szervíz akkor megtalálod a garlevelen is a szükséges információkat. Előtte telefonálni kell és felveszik a készülék adatait a szervízbe. Nálam is így történt amikor garanciába javították. Telefonálás után pedig bármikor beviheted a pesti címre: 1107 Budapest, Ceglédi út 1-3. (Nyitvatartás hétfőtől péntekig 10:00 - 17:00) email: info@elektrodoki.hu, Tel: 06-1-445-0111
Ha már garancián túli javításról van szó szerintem akkor is érdemes ugyanezt végigcsinálnii, hogy először telefonálsz és jelzed, hogy a mi a problémád.
Ha pedig megvan a garanciapapír akkor tényleg minden infót megtalálsz rajta, én is úgy csináltam mielőtt szervízbe vittem, és szépen le van írva, hogy mit kell tenni ilyenkor.
Sok sikert! :)

(#678) dorika87


dorika87
őstag

Mit értesz azon, hogy: "csak még fura egy picit hogy olyan "barnás" a háttér,"?
Tudnál esetleg egy fotót mellékelni, mert számomra érdekes ez a barnás hátteres dolog. Legalább is nem tudom elképzelni, mert én nem tapasztalok ilyet az én kütyümnél. Ugyan az enyém nem a hd verízó, csak a sima Wayteq xbook-60w, és az eInk kijelzőnek az a lényege, hogy nem bántja a szemet, tehát olyan mint egy papírlap és ezáltal nincs is háttérvilágítása, tehát lámpafénynél kell olvasni ha éppen nem megfelelő a természetes fény, és pont ezért nem is színes a kijelzője. Szóval számomra ezért is érdekes, hogy nálad barnás színű a héttér. Az enyém fehér alapon fekete. Tehát fehér a háttér és fekete színűek a betűk. Pont úgy mint egy papír alapú könyvnél. 16 szürke árnyalat van benne. Gondolom ez a normális. Nem hiszem, hogy barnás színnek szabad benne lennie.

Tudna valaki abban segíteni, hogy mi a különbség a Wayteq xBook-60w és az xBook-60w Hd között?
Eddig csak felbontásra vonatkozó infót találtam: a 60w 800x600, a 60w HH pedig 1024x768
Másban vajon különbözik még?
Aki tartotta már mindkét verziót a kezében talált nagyon szembetűnő különbséget a felbontás miatt olvasás közben?
Engem a böngészés meg képmegjelenítés stb... nem érdekel. Ebookot csak olvasásra használok :) mivel arra való.
Ezért is kérdezném, mert úgy gondolom, hogy olvasásnál nem hiszem, hogy ez annyira feltűnő lenne.

Viszont meg kell jegyeznem, hogy aki mostanában tervezi a vásárlást csak ajánlani tudom.
Az én készülékem lassan 1 éves lesz, és egy évvel ezelőtt 28-30e között mozgott az ára.
Most viszont már megvásárolható 19900,- Ft-ért. A HD verzió pedig 22900-ért az edigitalban. (Majdnem 10ezret esett az ára egy év alatt, azért az szép teljesítmény szerintem :)

(#679) aggleány


aggleány
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek.

Most írok egy cikket az elektronikus könyvolvasókról, és kellene egy miniteszt erről WayteQ olvasóról (mindegy, hogy a HD vagy az elődje). Kb. 5-10 sorban, előnyök, hátrányok, milyen a burkolat (mennyire masszív, mennyire gyűjti az ujjlenyomatokat), milyen szép a kijelző, ilyesmi. A technikai adatok már megvannak a honlapról, egy olyan leírás kellene, amit a használat során lehet szerezni.

Ha valaki megtenné, hogy megírja, nagyon örülnék. Természetesen az illető neve feltüntetésre kerül a cikk szerzői között.

Privátban tudok küldeni mintát is, hogy a többi készülékről milyen leírás született.

Előre is köszönöm. :R

(#680) tjb007 válasza aggleány (#679) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ebből szerintem ki tudod mazsolázni azt, amire szükséged van: [link]

(#681) aggleány válasza tjb007 (#680) üzenetére


aggleány
addikt

Köszönöm, ezt nem talátam meg. :R Ugye nem baj, ha belinkelem a leíráshoz, mint hosszabb bemutatót?

(#682) tjb007 válasza aggleány (#681) üzenetére


tjb007
nagyúr

Természetesen nem, csak nyugodtan.

(#683) aggleány válasza tjb007 (#682) üzenetére


aggleány
addikt

Köszönöm szépen! :R

(#684) virág0120 válasza dorika87 (#678) üzenetére


virág0120
csendes tag

Szia!
nem is annyira hogy barnás, inkább olyan szürkés-piszkos fehér. de akkor valószínűleg ez a normális, mert ha csillárfénynél, nagy világításnál nézem, akkor jó, valószínű hogy sokat számít az olvasólámpa fényereje is.
Ám lenne még egy kérdésem. Már közel két hete nyüstölöm és még nem kellett töltenem, majdnem feléig van még a töltés jel. Ennél a készüléknél ki fogja jelezni/írni, hogy alacsony a töltés? (a régi készülékem, már csak a kikapcsolás előtt közvetlenül írta ki, hogy alacsony a töltöttség)
Illetve kinek mi a tapasztalata mennyi idő alatt töltődik fel maximumra? Vagy esetleg jelezni fogja a készülék, hogy feltöltött, le lehet csatlakoztatni töltésről? (mint pl a telefonok egy része)
Bocsi, ha butaságokat kérdezek, de a kezelési utasítása az szinte nullával egyenlő, magamtól próbálok utánajárni dolgoknak, de erre még nem találtam választ, vagy csak nem vettem észre.
De köszönöm amúgy ezt a fórumot, mert rengeteg hasznos dolgot és tippet kaptam itt.

(#685) szp1 válasza virág0120 (#684) üzenetére


szp1
addikt

A lemerülés előtt elkezd "kiabálni", egy elég nagy piktogram és figyelmeztetés jelenik meg. Onnan még van pár lapozásra való töltés, kb fél óra.
A teljes feltöltési idő rendes töltővel 6-8 óra, én egész éjszakára fent szoktam hagyni ilyenkor. A laptopról lassabban töltődik...Ha kész, elméletileg kialszik a zöld LED, de nálam ez még soha nem fordult elő.
Előfordul, ha nem veszed észre időben a lemerülést akkor készenléti állapotban ( kisfiú macskával ) befagy, nem reagál semmire. Nem kell megijedni, ráteszed a töltőre és kb 10 perc után helyrejön...

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#686) csakb válasza virág0120 (#684) üzenetére


csakb
őstag

A zöld LED a mi régebbi olvasónkon mindig világít, akár tölt, akár befejezte.
Ha kikapcsolt állapotban töltöd, akkor a végén nagy betűkkel írja a képernyőn, hogy a töltés befejezve. Bekapcsolt állapotban meg a töltöttségjelző néz ki máshogy. Asszem, amíg tölt, addig villám jel van az akkuban, a végén meg az sem.

(#687) virág0120 válasza csakb (#686) üzenetére


virág0120
csendes tag

köszönöm mindkettőtöknek!

(#688) Luckye válasza virág0120 (#687) üzenetére


Luckye
csendes tag

Sziasztok!

Most kaptam születésnapomra egy ilyen készüléket. Eddig meg vagyok vele elégedve, bár találkoztam már apróbb zavaró tulajdonsággal....
1. Beraktam egy 8G-ás SD kártyát, ami tele volt eBook-al (vegyesen mindenféle). Ekkor a rendszer indulása 20-30 perc lett (bár a kezdőképernyőt hamar beadja, de a gombokra nem reagál). Ezután - bár meg lehetett nézni, milyen könyvek vannak az eszközön, semmit sem volt hajlandó megnyitni: próbálkozás esetén némi gondolkodás után villant egyet a képernyő és visszaadta a menüt. Gyanítom, hogy a sok állomány miatt betelt a memóriája???
2. Az eInk kijelző szellemképes. Lapozás után szellemképként ott van az előző oldal. Ez időnként - bár nagyon halványan - akkor is előfordul, ha teljes frissítést végzett az eszköz.
3. Az eszköz dobozának az elején volt egy matrica: HD megjelenítés, 1024*768, viszont a doboz hátán a tulajdonságoknál már az van, hogy 800*600. Most akkor melyik az igaz? Van 1024-es verziója az eszköznek? Hogyan tudom leellenőrizni, hogy ténylegesen mennyi az annyi?

Gábor

(#689) dorika87 válasza Luckye (#688) üzenetére


dorika87
őstag

Szia.
1.Igen elképzelhető, hogy a túl sok adat miatt viselkedik így az olvasó. (Nekem fent van rajta az alap 150 könyv ami alapból rajta van a készüléken, és még én másolgattam rá kb 60-70 könyvet, mert szerintem azért egyszerre több könyvre nincs szüksége az embernek :)) Mindezek a saját beépített memóriában vannak nálam, hisz az is 4gb, ami nekem elég. Memóriakártyával még nem használtam. De szinte biztos, hogy ha az 8gb-s kártya jól meg is van pakolva meglehet, hogy leterheli a gépet.
2.Én ilyet még nem nagyon tapasztaltam. Talán egyszer-kétszer látható volt az előző oldal is halványan a kijelzőn, de ez engem nem zavart, és nem nagyon csinálta, mert mostanában nem tapasztalok ilyet. Lehet könyv formátumtól is függ, de tényleg nem tudom, mert manapság nem vettem észre ilyet.
3. Ebből a márkából két féle ebook létezik. Wayteq xBook-60w felbontása: 800x600 (ez a régebbi) és az xBook-60w Hd felbontása:1024x768 (ez pedig a mostani újabb kiadás)
Hogy hogyan tudod leellenőrizni sajnos nem tudom, talán a beállításoknál valahol van erre vonatkozó információ. Nekem még a sima w-s verzió van, tehát az biztos, hogy 800x600-as.

(#690) bodorka válasza Luckye (#688) üzenetére


bodorka
csendes tag

szia!
biztos, hogy a hosszú ideig tartó rendszer indulást a 8GB-s sd kártya okozza ( ami tele van könyvekkel) , PC-nél is ez a helyzet, minél több progi fut, annál lassabb a bootolás,
ha kiveszed remélhetőleg rendben lesz. valószínű nem akarsz egyidejűleg kb. 8000 könyvet olvasni.
a további problémát tisztázd a szervízzel

(#691) Luckye válasza bodorka (#690) üzenetére


Luckye
csendes tag

Szia!

1. Ha kiveszem a kártyát, természetesen nincs semmi baja, tehát egyértelmű a gond. De véleményem szerint ez azért van, mert alapvetően Linux alapú rendszer fut az eszközön és mikor bemountolja a kártyát a fájlrendszerébe, a rengeteg állomány miatt felduzzad a memóriaigénye. Saját, programozói logikám tiltakozik ez ellen, mert attól, hogy egy háttértárolón ott van egy állomány, annak nem szabadna addig memóriát foglalnia, amíg meg nem nyitom. Természetesen tudomásul veszem, hogy így működik és nem teszem be a kártyát az eszközbe. Csak gondoltam, ha már van rá eszközöm, akkor ne tartsam 3 helyen a könyveim, még akkor sem, ha egyszerre csak 1 vagy 2 könyvet használok aktívan.
2. A szellemkép annyira nem zavaró, folyamatos olvasás közben észre sem veszem. Akkor feltűnő, amikor berakja a képernyővédőnek nevezett képet, az alatt látszik egy kicsit a tartalom. Együtt tudok vele élni.
3. Sajnos eddig nem találtam jó módszert arra, hogy meghatározzam, milyen a kijelzőm, ugyanis ha felrakok egy 600*800-as és egy 768*1024-es képet, pont ugyanúgy jeleníti meg, mert vagy az elsőt nagyítja fel arányosan, vagy a másodikat zsugorítja arányosan...

Gábor

(#692) csakb válasza Luckye (#691) üzenetére


csakb
őstag

"De véleményem szerint ez azért van, mert alapvetően Linux alapú rendszer fut az eszközön és mikor bemountolja a kártyát a fájlrendszerébe, a rengeteg állomány miatt felduzzad a memóriaigénye."

Ennek semmi köze ahhoz, hogy linux, meg mountolás. Azért hal le, mert elkezdi indexelni a kismilló fájlt, amit ráraktál, gyűjtögeti a metaadatokat stb., és nem egy izomtibor hardver van benne, ami gyorsan végezne 8 GB-nyi anyaggal. Ne pakold tele feleslegesen, és akkor nem fog kifeküdni.

"Sajnos eddig nem találtam jó módszert arra, hogy meghatározzam, milyen a kijelzőm"

Valahol a beállítások közt nincs valami információ az eszközről? Abból csak kiderülne.
Pl. a Beállítások -> Rendszerinformáció mit ír?

[ Szerkesztve ]

(#693) bodorka válasza Luckye (#691) üzenetére


bodorka
csendes tag

Szia!

-miből tudod megállapítani ,hogy linuxos a rendszer, én is szeretném tudni , hogy milyen az OS
-nálam nem látható szellemkép
-a képernyővédőt kikapcsoltam, mert amikor bekapcsolt többször lefagyott az olvasó
-szerintem nem veszed észre e-könyvnél ,hogy 600x800 vagy 768x1024 a felbontás
-nálam is lassabb az indulás 4G-s kártya miatt, a doc fájlt is lassan nyitja
-a sok helyet elfoglaló pdf-ket , ha érdemes konvertáld át más formátumra (e-pub, mobi ,prc, fb2)
-szerintem ez az olvasó csak olvasásra jó (nekem másra nem is kell) , akinek megfelel zenehallgatásra is

(#694) Luckye válasza csakb (#692) üzenetére


Luckye
csendes tag

"Ennek semmi köze ahhoz, hogy linux, meg mountolás. Azért hal le, mert elkezdi indexelni a kismilló fájlt, amit ráraktál, gyűjtögeti a metaadatokat stb., és nem egy izomtibor hardver van benne, ami gyorsan végezne 8 GB-nyi anyaggal. Ne pakold tele feleslegesen, és akkor nem fog kifeküdni."

Engem már az is zavar, hogy egyáltalán indexelni akarja. Az én hozzáállásom az, hogy egy rendszer akkor csináljon valamit, ha megkérem rá. Majd ha a fájlkezelővel megnyitom a könyvtárat, akkor olvassa be, hogy mi van a könyvtáron belül.... Vagy ha mondjuk keresek valamit és azt mondom, mindenhol keressen, akkor nyugodtan molyolhatna az átnézéssel, indexeléssel. Tisztában vagyok azzal, hogy nem egy erőmű gépezet, de talán pont ezért nem kellett volna erőltetni ezt az "azonnal indexeljünk fel mindent" hozzáállást.

"Valahol a beállítások közt nincs valami információ az eszközről? Abból csak kiderülne.
Pl. a Beállítások -> Rendszerinformáció mit ír?"

Modellnév: xbook-60w
Szoftver információ: Qbook V1.0.0 from 01/11/2013
Gyári szám: HDxxxxxxxx
E-tinta csomag: V220-C140-61-WC7F21_ED060XG1C1_C
Belső tárhely: Teljes: 3,18GB Elérhető: xxx
SD kártya: Nem elérhető

OSS Információ:
This reader contains Adobe(r) Reader(r) Mobile software under ......
The device software includes following:
-Linux kernel
-GNU C library
-.... stb.

"miből tudod megállapítani ,hogy linuxos a rendszer, én is szeretném tudni , hogy milyen az OS"

Egyrészt az OSS információ is ezt mondja (ld előző megjegyzésem), másrészt több oldalon is olvastam róla.

Természetesen én is csak olvasásra használom.

(#695) csakb válasza Luckye (#694) üzenetére


csakb
őstag

"Az én hozzáállásom az, hogy egy rendszer akkor csináljon valamit, ha megkérem rá."

Akkor ez nem a te készüléked lesz, ha mindenképp 8 GB-nyi anyagot akarsz tárolni rajta folyamatosan. Szerintem a készítők nem gondolták komolyan, hogy valaki ekkora mennyiséget pakol fel egyszerre.

Na, készülékinformációk. Nekünk egy egy éves, nem HD-s változatunk van itthon.

Modellnév: xbook-60w
Szoftver információ: Qbook V1.0.0 from 22/10/2012
Gyári szám: 201210xxxxxx
E-tinta csomag: 220E_E047_60_WJD801_C1_BTC

Ezek alapján a tiéd HD változat lehet.

(#696) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok! Meg szeretném osztani veletek, hogy jártam. Vásároltam ebay-ről egy nyakbaakasztós lámpát, mert itt láttam, hogy valaki azt használja és ajánlotta.
http://www.ebay.com/itm/280639115691?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

Sajnos én nem jártam vele szerencsével. Tegnap megérkezett a lámpa, és már ott akadtak gondok, hogy beletettem az elemeket ahogy kell, és utána rögtön bele is szorult, de egyik lámpát se tudtam bekapcsolni a kis bekapcsoló gombok megnyomását követően. 20 perces erőfeszítésembe került kiszedni belőle az elemeket. Nem tudom, hogy ez normális-e, de nem hiszem. Aztán amikor nagy nehezen kiszedtem, utána gondoltam teszek még egy próbát, újból beletettem, és megnyomtam a lámpák bekapcsoló gombjait, az egyik lámpa bekapcsolódott, a másik nem, és innentől kezdve megint nem tudtam semmit csinálni, mert a következő megnyomásra már nem reagált, tehát nem kapcsolt ki, úgyhogy begurultam és úgy döntöttem kiveszem az elemet és hagyom az egészet, mert vagy eleve már selejtes volt az egész, vagy valahogy szállítás során (3 hét) mehetett tönkre benne az elektronika. Ismét 20 perc után sikerült kiszednem a beleragadt elemeket, mert semmi fogás nincs raja amivel ki lehet pattintani az elem tartóból.

Úgyhogy, így jártam életem első Ebay vásárlásával. Nem volt egy nagy összeg, és a posta is ingyen volt, szóval ebből a szempontból nem gond, és persze az is lehet, hogy csak én jártam ilyen szerencsétlenül, mert olvastam, hogy valaki használ ugyanilyen nyakbaakasztós csodát és neki működik és szintén ebay-ről szerezte be.

Na mindegy is, csak gondoltam érdekességképp megosztom veletek a tapasztalatom.
Szóval a sötétben való olvasásom még nem oldódott meg :( pedig pont azért rendeltem ilyet, mert nem feltétlenül szerettem volna csipeszes lámpát a tokra tenni, de lehet akkor ez lesz a következő, de most már Magyarországról :)

(#697) csakb válasza dorika87 (#696) üzenetére


csakb
őstag

"lehet, hogy csak én jártam ilyen szerencsétlenül, mert olvastam, hogy valaki használ ugyanilyen nyakbaakasztós csodát és neki működik és szintén ebay-ről szerezte be."

Az ilyen olcsó gagyik gyártási szórása igen nagy. :(

A csipeszessel már csak azért is jobban jársz, mert az mindig ugyanúgy világítja meg a kijelzőt, ha háton fekve olvasol, akkor is.

Akartam linkelni azt a csíptetős IKEA OLEBY-t, amit én használok már egy éve nagy megelégedéssel, de sajnos már ebay-en sem kapható. Az IKEA-ban meg már egy éve sem volt. :(

(#698) dorika87 válasza csakb (#697) üzenetére


dorika87
őstag

Igen, sajnos tisztában vagyok vele... de gondoltam megpróbálom... hátha, de így jártam :(

Lehet majd keresek én is olyan csiptetőset, ami megbízható. Azért köszi a segítséget.

(#699) zebede


zebede
őstag

Sziasztok!
Kéne vennem egy ebook olvasót, és ahogy keresgéltem ez az Xbook-60 (nem wifis) nagyon jó áron van most az edigitalban.
Kindle-m már volt és most is az lenne az igazi, csak hát 10k-val többe kerül.

Ami érdekelne:
-A wayteq-ban lehet ki-be kapcsolni a sorvégi elválasztást és sorkizárást?
-Lehet betűtípust belerakni?
-Betű méretet, sorközt, térközt mennyire lehet finoman állítani?
-Függőlegesen és vízszintesen mennyire csökkenthető a margo, én azt szeretem ha ki van engedve a szöveg, amennyire csak lehet.
-Felrakhatók e rá az ebookok mappaszerkezetben?

Esetleg akinek volt/van kindle-je összehasonlítaná, pro és kontra!?
Megéri a Kindle a plussz 10k-t? :R

Egyenlőre ennyi jutott eszembe. :)

[ Szerkesztve ]

(#700) csakb válasza zebede (#699) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

"-A wayteq-ban lehet ki-be kapcsolni a sorvégi elválasztást és sorkizárást?"

Az elválasztást sajnos bekapcsolni sem lehet, legalábbis én a nem HD-s változaton még fbreaderrel sem tudtam elválasztásra bírni. Én meg pont azt szeretném.
A sorkizárás a fájl saját formázásán múlik.

"-Lehet betűtípust belerakni?"

Lehet.

"-Betű méretet, sorközt, térközt mennyire lehet finoman állítani?"

Állítani lehet, de finoman nem.

"-Függőlegesen és vízszintesen mennyire csökkenthető a margo, én azt szeretem ha ki van engedve a szöveg, amennyire csak lehet."

Ezt elég jól le lehet venni, de ha jól emlékszem, koppig nem fog kimenni a szöveg.

"-Felrakhatók e rá az ebookok mappaszerkezetben?"

Igen.

"Megéri a Kindle a plussz 10k-t?"

Szerintem nem, az edigital ráadásul a reklámos változatot árulja.

Most épp nincs nekik (feb. 11-től rendelhető újra), de 30 k-ért a PocketBook Basic Touch szerintem jobb vásár, mint a reklámos Kindle 5.
A PB tényleg elég jól konfigurálható, minden téren, és a Kindle-höz képest mindenevő. A hátránya a Wayteqkel szemben kb. annyi, hogy tokot nem ad hozzá a gyártó, de az a Kindle-höz sem jár alanyi jogon. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.