Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Kövezett válasza nemcso (#100) üzenetére


Kövezett
tag

Kösz. Bár nem említik, de gondolom, a Wayteq miniUSB töltője is jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#102) nemcso válasza Kövezett (#101) üzenetére


nemcso
senior tag

Persze, az is jó.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#103) Jozsibogar


Jozsibogar
csendes tag

Sziasztok! Nekem az lenne a kérdésem/problémám, hogy egyes tesztekben azt olvastam, hogy az akksi akár egy hónapig is bírja töltés nélkül. Ehhez képest nálam (igaz, intenzív használat mellett) cirka egy hét után töltésre szorul, illetve, ami jobban aggaszt, hogy ha nem kapcsolom ki a készüléket, akkor néhány óra alatt teljesen lemerül (sajnos így egyszer már sikerült az akksit totál lemeríteni, remélem, azért ezzel nem okoztam maradandó kárt), pedig elvileg nem kellene fogyasztania, ha nem lapozok ugye.. Lehet ez valami beállítási probléma (wifi "lecsatlakoztatva"állapotban van) vagy rossz a szoftver? Köszi a segítséget!

(#104) tjb007 válasza Jozsibogar (#103) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az egy hét intenzív használat mellett teljesen normális, a másik merülés viszont nem épp egy normális dolog.
100% -ról merül le néhány óra alatt vagy alacsonyabb töltöttségi szintről ?
Nekem több mint egy hete be van már kapcsolva és kb. 50% -on áll az akku töltöttségi szintje jelenleg. Ez amúgy nem beállítási probléma, ha 100% -ról merül ilyen gyorsan lehet érdemes lenne megnézetni a szervizzel.

(#105) Jozsibogar válasza tjb007 (#104) üzenetére


Jozsibogar
csendes tag

Nem 100%-ról, gyári töltöttség volt csak, mert az első használatnál futottam ebbe, azóta nem mertem próbálkozni, kikapcsolom inkább, mikor nem használom. Így végülis jól használható, de köszönöm a választ, kicsit megnyugodtam, ezek szerint akkor valamennyire csak merül, ha be van kapcsolva és nem nyúlok hozzá. Majd próbálkozom azért, hogy teljes töltésnél mik a tapasztalatok :R

(#106) Riuko válasza Jozsibogar (#105) üzenetére


Riuko
senior tag

600 oldalas könyvet(A viskó) olvastam el a héten, sosem volt kikapcsolva csak alvóba ment le, 1! egységet esett az akku töltöttsége az egész hét elteltével :K
Persze, se wifi, se böngészés, se zenehallgatás mert ez egy E-BOOK olvasó!!!

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#107) Jozsibogar válasza Riuko (#106) üzenetére


Jozsibogar
csendes tag

Akkor viszont csak nem stimmel valami, az enyém ennél még kikapcsolt állapotban is gyorsabban merül sajnos..

(#108) tjb007 válasza Jozsibogar (#107) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor jöhet a szerviz de már csak jövőre (jövő héten :D ).

(#109) Riuko válasza Jozsibogar (#107) üzenetére


Riuko
senior tag

Idézet egy tesztből:
"A 214 grammos készülékben 1500 mAh-es akkumulátor található meg. Ha csak olvasunk, akkor hetekig megvan az xBook-60w töltés nélkül, jó példa erre az, hogy mikor kinyitottuk feltöltöttük teljesen és két héttel később még a felénél sem járt az akkumulátor töltöttsége."

[link]

Akkor valóban valami gáz van a tiéddel sajnos. :(
Elvileg tudnia is kell a hosszú üzemidőt, mert a legtöbb 6"-os E-ink-es olvasóban 1200mAh-os aksi van ebben 1500-as lithium polymer, szóval legalább az átlagot hoznia kell, mert ugye min1ik csak lapozásnál vesz fel energiát, elvileg sok különbség az elektronikában nem lehet.....elvileg :K

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#110) zoldize


zoldize
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég lettem én is egy ilyen WayteQ e-book olvasó tulajdonosa. Egy olyan problémám lenne, hogy a gépem "nem látja" az olvasó belső memóriájának mappáit (memóriakártyát pedig egyelőre nem vettem bele, és nem is szeretnék). A csatlakozással nem hiszem, hogy baj lenne, mivel tölteni tölt, és a vezérlőpult/eszközök és nyomtatók pontjában is látom, hogy ott az olvasó. Mindössze a mappát nem lelem sehol, ami elég kellemetlen. (Az F és G meghajtóra is azt írja, hogy üres, pedig elvileg ott kellene látnom. Mi ilyenkor a teendő? Előre is köszönöm a segítséget!

(#111) Riuko válasza zoldize (#110) üzenetére


Riuko
senior tag

Mikor rádugod a gépre utána rá kell "okézni" az olvasón minden 1es csatlakozáskor.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#112) tjb007 válasza zoldize (#110) üzenetére


tjb007
nagyúr

Amikor rádugod bekapcsolt állapotban a PC -re felugrik egy ablak Csatlakoztatja a PC-hez ? kérdéssel, itt nyomsz egy igent. Ha ez megvan akkor a képernyőn megjelenik az USB is connected kiírás és látnod kell a fájlkezelőben is. Na most ha ez még sincs így akkor távolítsd el a készülék illesztőprogramját az Eszközkezelőből (Hordozható eszközök → UDisk és a másik ott található) és próbáld újra csatlakoztatni a PC -hez.

(#113) zoldize válasza tjb007 (#112) üzenetére


zoldize
csendes tag

De jó! Köszönöm szépen!!

Bár kb. tizedjére, de észlelte, remélem, ez a jövőben is így lesz!

(#114) Jozsibogar válasza Riuko (#109) üzenetére


Jozsibogar
csendes tag

Köszi a tanácsokat, utánajárás lesz :C

(#115) Tibb22


Tibb22
csendes tag

Nekem az a kérdésem lenne, hogy a zenét lehet a háttérben is lejátszani, ergó olvasás közben is tudom hallgatni a zenéimet? Köszi! :)

(#116) tjb007 válasza Tibb22 (#115) üzenetére


tjb007
nagyúr

Van multitasking :K

(#117) totusz válasza larrye (#59) üzenetére


totusz
csendes tag

Ki tudod választani a szöveget. Az "OK" gomb lenyomásával megjelenik a kurzor a lap tetején, majd a nyilakkal odairányítod, ahová kell, az "OK" újra lenyomásával (és a nyilak segítségével) kijelölöd a szöveget és megjelenik
kijelölöd a fordítást és kész.

[ Szerkesztve ]

(#118) tjb007 válasza totusz (#117) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tegyük hozzá azt is, hogy EPUB és PDF formátum esetén ez a funkció nem elérhető.

(#119) totusz válasza tjb007 (#118) üzenetére


totusz
csendes tag

EPUB esetében is működik

(#120) tjb007 válasza totusz (#119) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akármilyen vadul is nyomom a navigációs gombokat semmilyen kurzor sem jelenik meg (a használati utasítás szerint sem megy).
Egy szoftververziót tudnál írni ?

(#121) totusz válasza tjb007 (#120) üzenetére


totusz
csendes tag

Qbook V 1.0.0.0 / 2012.10.31
A felső nyíllal kezd előcsalogatni a kurzort, akkor talán sikerül

(#122) tjb007 válasza tjb007 (#120) üzenetére


tjb007
nagyúr

Közben megvan már, hogy miért nem ment. AdobeReader van nálam beállítva EPUB olvasónak már a kezdetek óta, nem az FBReader ami amúgy az előbbihez képest egy rakás *&@/˘ß, azért nem ment a szótárazás.

[ Szerkesztve ]

(#123) scarcow válasza tjb007 (#122) üzenetére


scarcow
csendes tag

Mi a különbség az adobe meg a fb reader között, miért "egy rakás *&@/˘ß" az fbreader?
Más: Rejtett ssid-jú wifire valakinek sikerült már csatlakozni?

-sc

(#124) tjb007 válasza scarcow (#123) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ugyanaz a könyv ugyanolyan beállításokkal (margó, betűméret, sortávolság) FBReader -rel:

és szintén ugyanaz AdobeReader -rel:

A különbség szerintem átjön a képeken is (főleg a párbeszédeknél, igaz olyan képet most nem csináltam), viszont hátrányt is szenvedünk ha az Adobe -t használjuk. Nincs szótárazás, jegyzetelés, automatikus felolvasás (mondjuk ennek csak angol vagy kínai nyelvű könyveknél van értelme) és betűtípust sem lehet cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#125) nemcso válasza tjb007 (#124) üzenetére


nemcso
senior tag

Az biztos, hogy Adobe-bal sokkal szebb az olvasási képe az epub-nak.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#126) Kövezett válasza tjb007 (#124) üzenetére


Kövezett
tag

Én az epubot is fbrederrel olvasom, Arial betűkkel, 7. betűmérettel és közepes margóval.

Ha jól látom, epubban nincs elválasztás. Mobiban van, csak nem szabályos. :Y

(#127) tjb007


tjb007
nagyúr

(#128) nemcso


nemcso
senior tag

BUÉK

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#129) totusz


totusz
csendes tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#130) szilvasyz


szilvasyz
csendes tag

Üdv!

A családtól kapott a nejem egy ilyen olvasót Karácsonyra. Kevés szabadidjében sokat olvas, nagyon örül neki. Töltöttünk fel rá txt, html és pdf szövegeket, meg mp3 hangoskönyveket.

Valamikor a múlt héten történt a készülékel valami, mert azóta az adobe reader nem indul el. Ha egy doksit azzal akar megjeleníteni (alapértelmezetten az epub-ot is), akkor a "betöltés" animáció elindul, pár másodperc múlva villan egyet a képernyő, és ugyanúgy megy tovább a "betöltés", ami soha nem ér véget. A menüben lyenkor is lehet mozogni, látszólag minden működik. Az epub megjelenítőt ha átállítom fbreader-re, akkor lehet olvasni az epub-okat, adobe reader-rel nem.

Próbáltuk már a hosszú kikapcsolást is, és ma leszedtem mindent a készülékről, amit mi tettünk rá, valamint a rejtett, beállításokat tartalmazó fileokat is (el van mentve az egész a laptopomon). Semmi eredmény. Egyet nem próbáltam még: a hátoldalon lévő reset-et megnyomni, nem tudom, az pontosan mit is csinál.

Valakinek van hasonló tapasztalata, vagy ötlete, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Wayteq support? Boltba visszavinni?

[ Szerkesztve ]

(#131) tjb007 válasza szilvasyz (#130) üzenetére


tjb007
nagyúr

A reset megnyomásától csak újraindul a készülék, szóval nem áll vissza gyári állapotra ha esetleg erre gondoltál volna.
Ez valami szoftveres gubanc lesz, szerintem forduljatok a szerviz felé.

(#132) szilvasyz válasza tjb007 (#131) üzenetére


szilvasyz
csendes tag

Köszi, én is erre jutottam, de csak megnéztem mégegyszer a kütyüt közelebbről.

A beállításoknál, ahol az epub olvasót is ki lehet választani, alul van egy olyan pont, hogy "gyári beállítások". Erre rányomtam, szólt, hogy elfelejt minden korábbi beállítást és újra fog indulni. Aztán az újraindulás után - egyelőre legalábbis úgy tűnik - észhez tért az adobe reader, most a kézikönyvet és az epubokat is lehet vele olvasni. Azért nem túl megnyugtató, hogy csak úgy magától tud vele ilyen történni...

(#133) tjb007 válasza szilvasyz (#132) üzenetére


tjb007
nagyúr

Látszik, hogy nem nagyon szoktam a beállítások között matatni, erről el is feledkeztem.
Mindegy, a lényeg, hogy megoldódott :)

(#134) Fennec válasza scarcow (#123) üzenetére


Fennec
csendes tag

Megpróbáltam, nekem nem sikerült.

(#135) Bitmill


Bitmill
csendes tag

Az én darabom sajnos (vagy szerencsére) szervizben van. Van egy hiba, ami sajnos nem gyártásból fakad, hanem szoftveres (könyv előállítása) jellegű. Gyári ePub könyvnél, Adobe olvasóval adott oldalanként (nálam ez általában 10-15 oldal),adott betűmérettel, a jobb oldalon középen megjelenik egy index szám. A baj az, hogy ez a szám fedésben van a sor utolsó szavának utolsó karakterével.Persze egyéb hardware-es problémái is voltak a cuccnak...

Beszéltem a Wayteq-kel, ők csak megerősíteni tudtak, hogy létező dologról van szó. Érdeklődnék, hogy valaki belefutott már ebbe a hibába?

(#136) tjb007 válasza Bitmill (#135) üzenetére


tjb007
nagyúr

Én még nem találkoztam ezzel vagy csak nem vettem észre.

(#137) Bitmill válasza tjb007 (#136) üzenetére


Bitmill
csendes tag

Már nincs nálam a cucc (szervizben van), de ezeket a képeket még korábban készítettem:

Tesztként utoljára a gyári Mikszáth/A beszélő köntös-t néztem meg, talán hármas betűmérettel és a default Adobe olvasóval,valahol az 5 és 15-dik oldalak között a jobb szélen szereplő Kristóf név "f" betűje, ugyanezt produkálta, Hoffmann/Diótörő és egérkirály ahogy a képeken látszik szintén.

Ugyanezek a könyvek (fájlok) Barnes & Noble Nook simple touch-on hibátlanul jelennek meg hasonló beállításokkal.

[ Szerkesztve ]

(#138) Riuko


Riuko
senior tag

Karácsony előtt 30 volt a készülék, most 35 az Auchanban :F

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#139) Jozsibogar válasza Riuko (#138) üzenetére


Jozsibogar
csendes tag

viszont 26tól felfelé lehet netről rendelni, megbízhatóbb oldalakon is tartja a 28-29es árat :)

(#140) Bitmill válasza tjb007 (#136) üzenetére


Bitmill
csendes tag

Nahh, megnéztem egy másik példányt is, a pontos adatok:

Mikszáth Kálmán / A beszélő köntös (gyári CoLibri ePub, Adobe olvasó)
Sorköz: 2
Margó: 1
Betű nagysága: 4
Betű típusa Droid Sans Fallback
Oldal: 10/93
Megjegyzés: lap közepe táján, sorvégi “Kristóf” név “f” karaktere hibásan jelenik meg

Aszlányi Károly/Kalandos vakáció (gyári CoLibri ePub, Adobe olvasó)
Sorköz: 2
Margó: 1
Betű nagysága: 4
Betű típusa Droid Sans Fallback
Oldal: 9/92
Megjegyzés: lap alján, sorvégi pont hibásan jelenik meg

(#141) knf válasza Bitmill (#140) üzenetére


knf
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni a következő problémában? A gyárilag rajta levő könyveknek szépen kiírja a könyv íróját és szerzőjét. Viszont az utólag rátöltött bármilyen formátumú könyveknek nem, csak a mappa nevét amibe feltöltöttük, holott a file nevében benne van (pl. Damien Forrestal; Ninive.EPUB). Ennek ellenére a listában mindenhol Ismeretlen szerző, Ismeretlen cím szerepel. Létezik erre megoldás?

Előre is köszi,
knf

(#142) Tristis


Tristis
őstag

Sziasztok!

Volt szerencsém összehasonlítani egy Kindle 4-et és egy ilyen Wayteq készüléket.

Wayteq:
+ zenelejátszó, tok, világosabb háttér elméletileg kontrasztosabb (a többit, mint pl. könyvek nekem tetszőleges)
- gyári betűtípusok használhatatlanok!, zenelejátszó hangállításának skálája lehetne többfokú, (lassan tölt be, de ez se egy fontos)

Kindle 4:
+ Fogásra jobb a hátulja sokkal (izzadós kezűeknek fontos nem nekem), nagyon jó gyári betűtípusok, kabátzsebben simán elfér
- zenelejátszó nincs

Ha a fontokat lehet javítani, mint ahogy írtátok, akkor jelenlegi árát figyelembe véve talán a wayteq tűnik jobb vételnek. Plusz tok, plusz könyvek szóval szép, ügyes-okos. Margót is értelmesebben lehet állítani - bár ez kindle-nél is megoldható kicsit belepiszkálva.

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#143) Jozsibogar válasza knf (#141) üzenetére


Jozsibogar
csendes tag

ne mappákban pakold fel a könyveket, csak a fájlokat szerintem

(#144) Riuko válasza Jozsibogar (#143) üzenetére


Riuko
senior tag

igen, úgy van :K

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#145) Fennec válasza Bitmill (#140) üzenetére


Fennec
csendes tag

Igen, ezt én is meg tudom erősíteni, bár én azt hittem, hogy az általam felmásolt ebookokban van a hiba, mivel a gyárilag fent lévőket nem olvastam. Szerintem szoftverfrissítésben javítani fogják.

(#146) Fennec válasza Tristis (#142) üzenetére


Fennec
csendes tag

"- gyári betűtípusok használhatatlanok!, zenelejátszó hangállításának skálája lehetne többfokú, (lassan tölt be, de ez se egy fontos)"

Na igen, ezekkel én is küzdök. Bár szerintem a FreeSerif tűrhető, én szívesebben olvasnám a könyveim Garamonddal (konkrétan ezzel próbálkoztam), de sajnos AdobeReadernél hiába választom ki, csak a gyári betűtípusoknál változik. Arról már nem is beszélve, hogy ahol van beágyazott betűtípus, ott még azok se működnek (bár ez nem akkora gond nekem). FBReaderben minden oké (ha minden igaz, nem is támogatja a beágyazott betűtípusokat), de az meg nem renderel rendesen (bár még próbálgatom, nemrég óta van csak meg). Tervezem amúgy, hogy írok Wayteq vevőszolgálatnak, összeszedve a bugokat-hiányosságokat, hátha kidobnak egy frissítést hozzá.

Apró érdekesség: [Kép1] [Kép2] [Videó]

[ Szerkesztve ]

(#147) Fennec


Fennec
csendes tag

[link]
De ismerős valahonnan... :)

(#148) Kövezett válasza Fennec (#147) üzenetére


Kövezett
tag

Itt valaki nagyot koppintott. Talán nem véletlen, hogy a Wayteq olvasót nem forgalmazzák Nyugat-Európában, az AV-t meg itt. :Y

(#149) Kövezett válasza Tristis (#142) üzenetére


Kövezett
tag

Én rátettem a Kindle-ből ismert Caecilia fontot. Bizonyára nem túl jogszerű, de pökök rá. :B

(#150) tjb007 válasza Kövezett (#148) üzenetére


tjb007
nagyúr

Olvass utána az ODM jelentésének a koppintással való dobálózás helyett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.