Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gijoe69


gijoe69
csendes tag

Egy kérdés:
a Digital Editions mappa mire való??

(#52) tjb007 válasza gijoe69 (#51) üzenetére


tjb007
nagyúr

Oda az Adobe DMR -mel ellátott könyvek kerülnek amiket az Adobe Digital Editions program segítéségével (amit innen lehet letölteni) lehet a készülékre másolni.

(#53) larrye


larrye
csendes tag

Tudnál nekem segíten a szótár témában? Megcsináltam a Dict könyvtárat. Arról az oldalról, amit adtál letöltöttem szótárakat, de amikor 2x kicsomagoltam, nekem csak egy file volt ott, amit hiába másoltam a Dict könyvtárba nem múködött. Mit rontottam el?? Segits légyszives!! A másik kérdés a szótár használatával kapcsolatos. Sehogyan sem tudok kijelölni a szövegben egy szót sem, igy hogyan fog müködni a szótár???
Kérlek segits!! Larrye

(#54) Arcsi


Arcsi
tag

Nagyon alap kérdésem lenne, van ezen háttérvilágítás? Köszi!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#55) barrasz válasza Arcsi (#54) üzenetére


barrasz
aktív tag

Mivel ez egy e-ink kijelzővel rendelkező készülék így nincs neki háttér világítása.

(#56) Arcsi válasza barrasz (#55) üzenetére


Arcsi
tag

Ok, köszi :-)

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#57) tjb007 válasza larrye (#53) üzenetére


tjb007
nagyúr

A készüléket rádugod a PC -re, a belső memóriában létrehozol egy Dict nevű könyvtárat. Eddig meg is vagy.
Erről az oldalról letöltöd a kívánt szótárt, ez most a példa kedvéért legyen a magyar-angol. Letöltöd a stardict-quick_hun-eng-2.4.2.tar.bz2 nevű fájlt, ezt kicsomagolod (én a 7-Zip -et használom). Kicsomagoláskor kapni fogsz egy stardict-quick_hun-eng-2.4.2.tar nevű fájt, ez szintén kicsomagolod, ebben lesz egy mappa és azon belül három fájl (dictd_www.freedict.de_eng-hun.dict.dz, dictd_www.freedict.de_eng-hun.idx, dictd_www.freedict.de_eng-hun). Ezt a három fájlt másold be a Dict könyvtárba, ha ez megvan akkor indítsd el a Szótár alkalmazást. Amint elindítod egyből a billentyűzet ugrik fel, itt nyomj egy vissza gombot majd a navigációs gyűrűn nyomd meg a le gombot és az OK gombot. Ekkor be tudod állítani, hogy melyik szótár legyen engedélyezve.

A másik kérdésre én sem tudom a választ.

(#58) mcborzaska


mcborzaska
csendes tag

Van egy ilyen olvasom, nagyon klasszul működik, minden jó vele. Egy kérdésem lenne: internetre ha felmegyek a kezdőlap a google, és ha onnan továbblépek gmailre vagy facebookra, akkor oda hogyan tudok bejelentkezni? Mert a betűket csak a honlap címének a sorába tudom beírni, és onnan nem tudok lejjebb lépni. Légyszí' segítsetek!!! Köszönöm!!!

(#59) larrye válasza tjb007 (#57) üzenetére


larrye
csendes tag

tjb007, nagyon köszönöm a válaszodat, én volltam a balfék, most már megy a szótár. A másik kérdésemre is megtudtam a választ, nem olyan, mint a Kindlében, mert nem tudok az olvasott szövegben egy szót sem kijelölni. Igy egyesével kellene minden szót beirni az meg ezen a kis billentyűzeten elég vicces. Mivel én nyelvtanulásra, akartam használni, erre alkalmatlan.

(#60) tjb007 válasza mcborzaska (#58) üzenetére


tjb007
nagyúr

Először nyomj egy vissza gombot, hogy eltűnjön a billentyűzet, utána pedig a navigációs gyűrűvel tudsz lépkedni.

(#61) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám,hogy az olvasómat teljesen lemerült állapotban hozta vissza a fiam és egész délelőtt töltőn volt de semmit nem mutat.
Először kiírta,hogy töltés és ne válasszuk le a töltőről majd teljesen fehér képernyő.
Most ott tartunk,hogy már a töltőn lehet használni de a töltöttség jelző mutatja ugyan a töltést de csak üres töltöttséget jelez.
Lassan 6 órája töltőn van és semmi töltöttség.
Valakinek van valami ötlete vagy szerviz?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#62) tjb007 válasza barrasz (#61) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hagyjad tölteni éjszakára, ha holnapra sem rázódna helyre akkor szerviz.

(#63) barrasz válasza tjb007 (#62) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm de már talán megoldodott a dolog már használható.
Az érdekes az,hogy amikor töltön van akkor a töltöttség jelző kis ikon csak a töltés jelét mutatja de maga az ikon tiszta fehér.
Ha viszont leveszem a töltésről akkor szépen mutatja a töltöttségi szintjét.
Azt nem tudom,hogy ez mindig is így volt mert még teljesen nem hagytam lemerülni.
Azért köszönöm a segítséget.

(#64) Riuko


Riuko
senior tag

Ár/Érték arányban verhetetlen a készülék, tökéletes olvasási élmény nyújt.
Teljesen elégedett vagyok a cuccal igaz a Dirt 3 egy kicsit szaggat ha mellette videót nézek :C
A Wayteq-nek vidéki szervízpontjai vannak?

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#65) tjb007 válasza Riuko (#64) üzenetére


tjb007
nagyúr

"A Wayteq-nek vidéki szervízpontjai vannak?"

Nincsenek vidéki szervizpontok.

(#66) Riuko válasza tjb007 (#65) üzenetére


Riuko
senior tag

Kár. Köszi.

Akkut lehet ebben majd házilag cserélni, esetleg a hátlap leszedhető?

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#67) tjb007 válasza Riuko (#66) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha sikerül ebbe való akkut venned/találnod és sikerül "lefeszegetned" a hátulját anélkül, hogy kár okoznál a készülékben akkor minden további nélkül.

(#68) Riuko válasza tjb007 (#67) üzenetére


Riuko
senior tag

Természetesen nem így gondoltam.
Volt egy "Prestigo" márkájú olvasóm aminek simán lejött a hátlapja és egy mobillal kompatibilis akku volt benne...... Nekem is úgy tűnik, hogy ez nem szerelhető ilyen módon. :N

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#69) mkRoland


mkRoland
senior tag

Sziasztok! Használtan készül egyik ismerősöm venni egy ilyen eink-kel rendelkező ebook-olvasót - mivel ebbe a topicba írtam, gondolom, gondoljátok, hogy a WayteQ xBook-60w készülékére esett a választása.
Mit érdemes mindenképpen megnézni/kipróbálni rajta? Olvastam, hogy volt egy esetben olyan, hogy az órát/dátumot nem frissítette készenlétben, valamint ennek a hibajelenségnek a leírója a készülék "reset"-elése után számolt be olyan jelenségről, hogy a dátum visszaállt valami Ben Hur-film premierje előtti időpontra. Ezen kívül még mit érdemes megnézni? WayteQ készülékekre egyetemes garancia van (pl.: TeleMAX), vagy bolti? Wifi-vel szokott gond lenni (a kipróbáláshoz lesz nála androidos cucc, onnét tud netet megosztani wifin)? Egy ilyen kijelzőnél mire kell figyelni (pixelhiba lehetséges egyáltalán ennél a technológiánál)?
Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#70) tjb007 válasza mkRoland (#69) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Mit érdemes mindenképpen megnézni/kipróbálni rajta?"

Külsérelmi nyomok vannak e rajra, gombok működnek e rajta, kijelző nincs e becsíkozódva/nem foltos e, plusz tartozékok (monjuk nem sok van belőle, egy USB kábel meg a tok) meglétét sem árt ellenőrizni.

"WayteQ készülékekre egyetemes garancia van (pl.: TeleMAX), vagy bolti?"

Egyetemes, a WayteQ termékek szervizelését kizárólagosan az Elektrodoki végzi.

(#71) mkRoland válasza tjb007 (#70) üzenetére


mkRoland
senior tag

Köszönöm szépen. Remélem, hamarosan már pozitív tapasztalataimat tudom megosztani ebben a fórumban a készülékkel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#72) scarcow


scarcow
csendes tag

Hello! Ma vettem egy ilyen olvasót. Próbálta valaki, hogy rejtett ssid-jű wifire csatlakozik-e? Én próbáltam, és nem sikerült, de hátha más ügyesebb volt.

-sc

(#73) yorke


yorke
csendes tag

Sziasztok,

Olyan kerdesem volna, hogy a screensaver kepet hogyan tudnam modositani mas kepre ?

[ Szerkesztve ]

SZERELEMből SZERELEM ez az igazi SZERELEM :)

(#74) tjb007 válasza scarcow (#72) üzenetére


tjb007
nagyúr

Majd ránézek.

(#73) yorke

Másold be a Pictures könyvtárba a képeket (lehetőleg a kijelző felbontásával megegyezőt), ezután menj a Kép menüpontba, lépj a kiválasztott képre, OK gomb, Menü gomb majd Képernyővédő beállítás.
Ezzel hozzá fog adódni a képernyővédők listájához (Beállítások → Képernyővédő) is ahol bármikor be- illetve kiveheted a rotációból (már persze ha van). Értelem szerűen ha törlöd a képet akkor a képernyővédők közül is törlődik.

(#75) Riuko


Riuko
senior tag

Imádom, 3 nap alatt 2 könyv (-6000ft) gyorsan behozza az árát :K

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#76) nemcso válasza Riuko (#75) üzenetére


nemcso
senior tag

Kényelmes használni, az előre feltöltött könyvek választéka is nagyon jó, új könyveket könnyű találni/konvertálni rá.
A netet is kipróbáltam, ha kissé körülményes is a "billentyűzet" használata, újságot olvasni még elmegy.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#77) NPG_


NPG_
tag

Kellemes Ünnepeket!
Hosszú teszt olvasások mérlegelés után,én is beszereztem egy ilyen készüléket. Elsősorban karácsonyi ajándék akart lenni az asszonynak, de valószínűleg én is fogom használni. :)
Egy kérdésem lenne:
lehet valahogyan más betűtípust feltölteni rá?

Üdv.

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#78) tjb007 válasza NPG_ (#77) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lehet rá másik betűtípust rakni.
Hozz létre a készüléken egy Fonts mappát (nagy betű számít) és ide másold a *.TTF kitejesztésű fájlokat. A készülék ki- majd bekapcsolása után választhatóak lesznek az újonnan hozzáadott betűtípusok (azt azonban nem árt megjegyezni, hogy nem mindegyik könyvnél lehet betűtípust változtatni).

(#79) Timisama


Timisama
csendes tag

Hello!
Én tegnap kaptam a gépemet, és az lenne a problémám, hogy reggel feltöltöttem, de anélkül, hogy használtam volna este már nem tudtam bekapcsolni, mert lemerült :( Én rontok el valamit, vagy mi történhetett?

(#80) tjb007 válasza Timisama (#79) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha elkezded tölteni megjelenik a töltést jelző kép a képernyőn ?

(#81) Timisama válasza tjb007 (#80) üzenetére


Timisama
csendes tag

Nem, csak a menü, de fent a sarokban jelzi, hogy tölt, meg azt is, amikor elvileg fel van töltve

(#82) Riuko válasza Timisama (#81) üzenetére


Riuko
senior tag

Esetleg próbáld meg hálózatról tölteni, ha van usb-s hálózati töltőd. De szerintem ott valami gáz van sajnos.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#83) NPG_ válasza tjb007 (#78) üzenetére


NPG_
tag

Köszönöm, kipróbálom.

A mazsola, csak egy rémült arcú szőlő! :)

(#84) tjb007 válasza Timisama (#81) üzenetére


tjb007
nagyúr

Próbáld meg kikapcsolva tölteni (néha tud érdekes dolgokat produkálni) de szerintem is mással lesz itt a gond (vagy az akkuval vagy magával a szoftverrel).

(#85) Kövezett válasza tjb007 (#84) üzenetére


Kövezett
tag

Bizony, töltéshez kikapcsolt állapotban kell csatlakoztatni. Harmadik hónapja így csinálom, minden rendben.

(#86) Kövezett válasza larrye (#53) üzenetére


Kövezett
tag

Szöveget kijelölni a navigációs gombokkal lehet: a kurzort a megfelelő szó elé viszed, az OK-t lenyomva aláhúzod. OK mége egyszer, előjőn egy menü, amelyben a középső a szótár, arra OK, és megjelenik a fordítás.

(#87) tjb007 válasza Kövezett (#85) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az elmúlt négy hónap alatt töltöttem be- és kikapcsolt állapotban is de ilyennel még (szerencsére) nem találkoztam.

(#88) Riuko válasza Kövezett (#85) üzenetére


Riuko
senior tag

Én hálózati töltővel töltöm, de mind1 neki, hogy ki van kapcsolva vagy sem.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#89) Kövezett válasza Riuko (#88) üzenetére


Kövezett
tag

Milyen hálózati töltővel?

(#90) Kövezett válasza tjb007 (#87) üzenetére


Kövezett
tag

Őszintén szólva, én azt hittem, így kell csinálni, mert ha bekapcsolva dugom be a kábelt, megkérdezi, hogy akarok-e csatlakozni a PC-hez. :B

(#91) tjb007 válasza Kövezett (#90) üzenetére


tjb007
nagyúr

A kettő független egymástól, tehát ha be van kapcsolva és elutasítod a kapcsolódást akkor is tölti és akkor is ha "tárhely módban" van. A tetején lévő LED amúgy mutatja, hogy mikor van töltés alatt.

(#92) Kövezett válasza tjb007 (#91) üzenetére


Kövezett
tag

Kösz. Végül is, nincs ezzel gondom, hiszen elég háromhetente tölteni.

(#93) Riuko válasza Kövezett (#89) üzenetére


Riuko
senior tag

Én az Xperia Ray telefonom töltőjével töltöm, de ezek bármelyikével müködik elvileg: [link]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#94) Kövezett válasza Riuko (#93) üzenetére


Kövezett
tag

Kösz!

(#95) nemmegy!


nemmegy!
csendes tag

segítséget szeretnék!
pdf formátumban ha feltöltök valami akkor nagyon picik a betűk, de miután nagyobbra teszem akkor a szöveg kicsúszik és képből. ha átkonvertálom epub formátumba akkor meg nem marad az igazi. ez az első olvasóm, most kaptam, nem nagyon sikerül megoldást találnom. segítség? ötlet? valami?:) köszönöm!

(#96) tjb007 válasza nemmegy! (#95) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az egyedüli megoldás a görgetésen kívül (mert ugye tördelés nincs) az átkonvertálás.
Ebben segíteni nem tudom, még nem kellett konvertálnom de biztosan van itt olyan aki járatosabb ebben a témában és meg tudja mondani, hogy pontosan mit hogyan kell beállítani.

(#97) yorke válasza tjb007 (#74) üzenetére


yorke
csendes tag

koszi a gyors valaszt, kozben mar rajottem en is, iagazbol hibas volt a keszulek csere utan minden rendben es tudtam a kepernyopihenteto kepet modositani, ugy ahogy te is irtad .

SZERELEMből SZERELEM ez az igazi SZERELEM :)

(#98) Riuko válasza nemmegy! (#95) üzenetére


Riuko
senior tag

Próbáld meg más formátumba megszerezni, hiába konvertálod sosem lesz tökéletes.
Tapasztalataim szerint az e-book olvasók, csak azt a pdf-et szeretik, esetleg, ami külön ezekre lett írva, ami pc-re vagy másra azt hiába konvertálod, szerkeszted bármivel, nem lesz tökéletes.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#99) nemcso válasza nemmegy! (#95) üzenetére


nemcso
senior tag

Hasonló problémám volt pdf formátummal, mikor egyet át akartam konvertálni, plusz olyan hiba is fellépett ennél a pdf-nél, hogy a hosszú ő betűt kihagyta a konvertálás során (Calibre és Mobipocket proginál egyaránt).
Nálam a megoldást az jelentette, hogy felinstalláltam a gépemre az Abode Acrobat XI Pro progit, mert ez már pdf-ből tud doc fáljba konvertálni. Na ezt a doc fájlt már gond nélkül konvertálta a Mobipocket prc -vé.

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#100) nemcso válasza Kövezett (#89) üzenetére


nemcso
senior tag

Én még a Garmin, majd WayteQ GPS-emhez vette egy HAMA töltőt az MM -ben kb 1,5 éve.
Ez 5V/2Ah -val tölti most már az eBook -ot is :

HAMA F3088473

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.