Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) zebede válasza csakb (#700) üzenetére


zebede
őstag

Köszönöm!
Tehát szerinted a Wayteq semmiben sem gyengébb mint a Kindle?
Anyaghasználat, összeszerelési minőség, kijelző... is megállja a helyét az agyonsztárolt Kindle-vel szemben?

30k-t semmiképp nem adnék egy sima világítással nem rendelkező olvasóért, akkor inkább vennék egy PW-ot kéz alól.

Egy ilyen sima reader lélektani határa nálam max. 20k, ezért is néztem az xbook-ot hiazen újonnan egy év garival kerül ennyibe.

[ Szerkesztve ]

(#702) csakb válasza zebede (#701) üzenetére


csakb
őstag

Szerintem semmi gond a Wayteq minőségével. Egy kicsit büdös még egy év után is, de nem szagolgatni kell, hanem olvasni. :)

Én az elmúlt hónapokban egy PocketBook Minit nyúztam, az ippeg 20 k alatt van, és 2 év a gari rajta. :) A Wayteq-nél jobban szeretem, eszement vékony és könnyű, ez végre igazi zsebrevágható olvasó.

(#703) zebede válasza csakb (#702) üzenetére


zebede
őstag

De a pocketbook mini csak 5 colos, nem? Mondjuk most is egy csak picivel nagyobb SG Note-on olvasok, csak kezdi már fárasztani a szemem.

Egyébként a PocketBook mini hogy áll azokkal a tulajdonságokkal amiket az Xbook-nál kérdeztem?

(#704) csakb válasza zebede (#703) üzenetére


csakb
őstag

Privát megy.

(#705) Kövezett válasza csakb (#700) üzenetére


Kövezett
tag

Az elválasztást sajnos bekapcsolni sem lehet, legalábbis én a nem HD-s változaton még fbreaderrel sem tudtam elválasztásra bírni. Én meg pont azt szeretném.

Az FBReader nem támogatja a magyar nyelvű elválasztást, de ha átállítod a könyv nyelvét mondjuk angolra – én finnre szoktam :)) –, akkor kapsz szép és gyakran szabálytalanul elválasztott szöveget, ami még mindig jobban mutat, mint a cikkcakkos sorvégek... :)

(#706) csakb válasza Kövezett (#705) üzenetére


csakb
őstag

Aha, érdekes trükk, nem is gondoltam rá! :R
A PB Mini fbreadere szépen elválasztja a magyar szöveget is.
A Wayteqét nem lehet felokosítani magyar szótárral?

(#707) Kövezett válasza csakb (#706) üzenetére


Kövezett
tag

Ha bele tudnánk nyúlni firmware-be... :(

(#708) ásványvíz


ásványvíz
újonc

Szép estét.

HD változatú olvasóval rendelkezem, és most tűnt fel hogy az eszköz gyári Documents mappáján belül van egy .xibconfig nevezetű mappa azon belül az olvasón eddig felmásolt és gyárilag rajta lévő- ha már nincs is fent mert törölve lett- könyvek nevével ellátott mappák találhatók. Egy-két mappa kivételével mindegyik üres, amiben van állomány, az is kiterjesztés nélküli.Méretileg nem sok helyet foglalnak a mappák ~94 kb.
Nem zavar hogy rajta van, csak mostanában volt szó az eszköz tartalom indexeléséről, és hátha gyorsabban, kevesebb energiával töltődine be a rendszer az említett mappák nélkül.
Kérdésem az lenne hogy ezeket a mappákat, lehet-e törölni vagy az olvasónak szüksége van rá?

[ Szerkesztve ]

(#709) Gakki


Gakki
újonc

Sziasztok!

Ebből a szerkentyűből a HD változattal van egy kis problémám. Amikor elindítottam a zenét, az néhány másodpercenként kattogott. Ismerősömnek ugyanilyen olvasója van, neki is ugyanez a problémája. Több fülhallgatóval, több zenével kipróbáltam, mindig kattog. Másnak is van ilyen?

(#710) Kövezett válasza ásványvíz (#708) üzenetére


Kövezett
tag

Töröld le nyugodtan.

(#711) ásványvíz válasza Kövezett (#710) üzenetére


ásványvíz
újonc

Köszönöm szépen a választ.

(#712) qqch29


qqch29
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tippje, hogy mit lehet tenni? Tavaly májusi, tehát nem HD olvasómon a baloldali alsó két gomb (a házikó és a menü) egyik pillanatról a másikra megszűnt működni. A rendes működés és a nemműködés között nem volt kikapcsolva a gép, csak készelétben és használatban volt, meg egyszer néhány könyv rámásolása erejéig rá volt dugva PC-re.
Reset, ki-be kapcsolás, ráolvasás eddig nem segített.
Nem akkora tragédia, persze, de a menü gomb azért csak kéne...

Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném!

(#713) szp1 válasza qqch29 (#712) üzenetére


szp1
addikt

Szerintem hardverhiba, szerviz - amíg garis...
Nagy valószínűséggel csere. Mielőtt beviszed, mentsd le a könyveket róla.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#714) Liberator24


Liberator24
tag

Sziasztok!
Egyik könyvnél a lapozógomb 3-szori megnyomása okoz egy oldalszámnövekedést az olvasón.(közben lapoz, és jól is tördeli) Tapasztalt valaki hasonlót?

(#715) Liberator24 válasza Liberator24 (#714) üzenetére


Liberator24
tag

Most nézem hogy ez több könyvnél is előfordul. Azoknál is amik alapból rajta vannak. :U

(#716) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Mi történt a Hd verzióval? Karácsonyra olyat vettem a páromnak és semmi gond nincs vele, nagyon bevált. Most szerettem volna egyet magamnak is, de sehol sem lehet kapni belőle.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#717) Kövezett válasza Liberator24 (#714) üzenetére


Kövezett
tag

Ha ez zavar téged, válts át az FBReaderre, ott nincs fix oldalszám.

(#718) szp1 válasza regvoltrossz (#716) üzenetére


szp1
addikt

Szerintem a most kapható verzió is bőven jó, ráadásul levitték az árát is...[link]

szerk : igaz, úgy látom : tok már nem jár hozzá :U

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#719) Liberator24 válasza Kövezett (#717) üzenetére


Liberator24
tag

Köszi, ott tényleg jó, viszont csúnyábban tördeli. Aki használ Calibre-t konvertáláshoz, milyen formátumot érdemes választani? Epub? Illetve kell valamit trükközni a beállításokkal, mert ezt a készüléket nem ismeri?

(#720) Vaughn


Vaughn
újonc

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani valamilyen tokot ehhez az ebook olvasóhoz? Sajnos ami járt hozzá arról elég hamar lekopott a bőr réteg :(

(#721) Kövezett válasza Liberator24 (#719) üzenetére


Kövezett
tag

Az FBReader – minő meglepetés! :)) – az fb2 formátumot kezeli a legjobban, az Adobe Reader pedig az epubot.

A Calibre ismeri a Wayteq olvasót, közvetlenül tudod küldeni a könyveket a gépre.

(#722) qqch29 válasza szp1 (#713) üzenetére


qqch29
csendes tag

Köszi!
Az lesz, csak rohadt messze van az elektrodoki szervize...:(

Na még egy kérdés: ha netán lehet választani a cseredarabban, akkor szerinttetek ragaszkodjak ilyenhez vagy váltsak a HD-ra, esetleg más versenyzővel (és akkor mivel) próbálkozzak?

Ezt a hibát leszámítva egyébkánt teljesen elégedett vagyok a géppel.

Köszi!

(#723) szp1 válasza qqch29 (#722) üzenetére


szp1
addikt

Hol vetted a készüléket?
Oda nem tudod bevinni?

Más olvasóról sajnos nem tudok nyilatkozni.
Mostanában nem találkozni a HD verzióval a boltokban, lehet, hogy átmenetileg nem forgalmazzák...

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#724) qqch29 válasza szp1 (#723) üzenetére


qqch29
csendes tag

Az edigitalnál a Móriczon. Futottam egy kört, mindenhol az jött ki, hogy az elektrodokihoz kell vinnem.
Sebaj, kirándulok egyet az Ecseri útra :)

(#725) szabodani


szabodani
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék beruházni egy ilyen készülékre, arra szeretnék titeket megkérni, hogy ezt a fájlt megtudja-e nyitni, és jól olvasható-e?

https://www.dropbox.com/s/ubh295sgzghla1f/Matematika.pdf

Előre is köszönöm a segítséget!

D

(#726) Sheol


Sheol
aktív tag

Érdekelne, hogy ki milyen betűtípussal használja az olvasót!
Szívesen fogadnék tippeket, hogy melyeket lenne érdemes letölteni és kipróbálni hozzá!
Köszi! :R

(#727) qqch29 válasza Sheol (#726) üzenetére


qqch29
csendes tag

Szia!

Arbutus Slab

Már nem tudom, hol találtam, de bejött. Olyan régies hatása van, szerintem jól olvasható.

(#728) betonfelhő válasza Sheol (#726) üzenetére


betonfelhő
tag

Itt erre például:
http://prohardver.hu/tema/re_wayteq_blog_wayteq_xbook-60w_ebook_olvaso/hsz_391-391.html

Érdemes csak azokat a gépre másolni amik tetszenek, hogy ne kelljen sokat lapozni.

[ Szerkesztve ]

(#729) Sheol válasza qqch29 (#727) üzenetére


Sheol
aktív tag

Hi!

Most én is éppen azt használom, és lehet, hogy itt találtad, mert Kövezett kolléga ajánlotta anno itt a topicban. :C

(#728) betonfelhő Köszi, leszedtem, fogom tesztelgetni őket. :K

(#730) szabodani


szabodani
csendes tag

Sziasztok!

Valaki töltött már le google play-ről könyvet?

Hogyan csináltátok? letöltöm, átkonvertálom csma-ból de nem akarja megnyitni az olvasó.
Majdnem 1800 oldal az lehet a baj?

(#731) Brian66


Brian66
újonc

Sziasztok!

Azzal kapcsolatosan lenne egy észrevételem/kérdésem, hogy a minap ismét elővettem az ovlasót (2 hét után) újra. A következőt tapasztaltam:
Be akartam kapcsolni, de nem történt semmi csak felül a kis zöld led világított. Gondoltam, semmi probléma .. lemerült .. így hát feltöltöm. Csatlakoztattam a laptopre, de nem történt semmi.
> A laptop se ismerte fel a csatlakoztatott olvasót.
> A olvasó kijelzője továbbra is fehér volt.

Gondoltam nyomok egy reset-et neki. Ez megoldotta azt a problémát hogy nem jelent meg semmi viszont továbbra se tudtam megoldani azt hogy a laptom felismerje az olvasót ergó tölteni még mindig nem tudom.

Ezután, mondom rendben... akkor kikapcsolom --------> a következőt írja hogy csatlakoztassam a töltőt a töltéshez. Szóval kikapcsolni nem tudom .. folyamatosan és folyamatosan a fentebb írt szöveget mutatja.

Valami ötlete van valakinek?

Előre is köszönöm!

Üdv.

(#732) csakb válasza Brian66 (#731) üzenetére


csakb
őstag

"viszont továbbra se tudtam megoldani azt hogy a laptom felismerje az olvasót ergó tölteni még mindig nem tudom"

Az USB-porton kijön az 5 V, akár csatlakoztatva van szoftveresen a cucc, akár nem, ergo ha rádugod, tölt. Felcsatolni meg akkor tudod, ha már feltöltődött annyira, hogy be is tudod kapcsolni.

Vagyis dugd rá a laptopra, hagyd úgy legalább fél órát, aztán próbáld bekapcsolni.

(#733) Brian66 válasza csakb (#732) üzenetére


Brian66
újonc

Rendben. köszönöm szépen megpróbálom!

(#734) Brian66


Brian66
újonc

Működött amit írtál. De sajnos nem javult a helyzet. Lehet el kell küldenem szervizbe mert a következő bekapcsolásnál se kép se hang :((( :F

(#735) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Srácok!
A WayteQ/Digi-Book xBook-60 típusról van valamilyen infótok? Mi a különbség az előbbi modell illetve a 60w-s között? Ennek is olyan hangosak a gombjai, mint a 60w-nek? Valakinek személyes tapasztalata ezzel a típussal esetleg? Köszönöm :R !

[ Szerkesztve ]

BÚÉK!

(#736) regvoltrossz válasza Ukraan (#735) üzenetére


regvoltrossz
tag

w=wifi azaz a w nélküli tipusban nincs wifielérés és netböngészés. A többi ugyanaz.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#737) Ukraan válasza regvoltrossz (#736) üzenetére


Ukraan
aktív tag

OK, köszönöm. Közben még egy kérdés felmerült. A .cbr, illetve egyéb más képregény formátumokkal megbirkózik a szerkezet?

BÚÉK!

(#738) qqch29


qqch29
csendes tag

Jelentem két hét garanciális javítás után visszakaptam az olvasót, teljesen jól működik.
A hibát ellensúlyozta a korrekt ügyintézés, tehát továbbra is merem ajánlani az eszközt.

(#739) szp1 válasza qqch29 (#738) üzenetére


szp1
addikt

Ezek szerint nem cserélték, hanem javították.
Mindegy, fő, hogy működik :K

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#740) L1MaT válasza szp1 (#739) üzenetére


L1MaT
tag

Sziasztok most szándékozok venni egy olvasót érdekelne hogy a hd-s vagy a sima verziót ajánljátok úgy hallottam hogy a hd-n szebb a borító de több gond van vele mint a simával tapasztalatok? köszönöm elöre is.

(#741) szp1 válasza L1MaT (#740) üzenetére


szp1
addikt

Szerintem a nem HD bőven elég, a célnak megfelel.
Van wifi nélküli verzió is, az pár ezerrel olcsóbb. Netezni úgysem egy élvezet a cuccal....

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#742) dorika87 válasza L1MaT (#740) üzenetére


dorika87
őstag

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nekem is HD nélküli verzió van és teljesen meg vagyok vele elégedve. ugyan az enyém wifi-s, de még életemben nem használtam :) Talán csak az elején amikor megvettem megnéztem, hogy tud-e csatlakozni az otthoni wifihez.
Tulajdonképpen teljesen felesleges ez ebook-ba wifit tenni szerintem, mivel manapság már úgy is ott vannak erre a notebookok, tabletek, okostelefonok... az ebook olvasásra a legalkalmasabb, hisz lényegében arra lett kitalálva... úgyhogy szerény véleményem szerint teljesen feleslegesek az ilyen extrák mint wifi... stb. és a hd nélküli verzió is hozza azt, amit egy ebook olvasótól elvár az ember.

Viszont sajnos ahogy látom ebből a wifi nélküli verzióból (xbook-60) kivették a tartozékok közül a tokot, pedig az egy jó kis "plusz" dolog volt az xbook-60w-hez (ami nekem is van). Így aki szeretne hozzá tokot vásárolni az még 1700-2000ft. De lényegében szerintem megéri a HD nélküli változat.

[ Szerkesztve ]

(#743) L1MaT válasza dorika87 (#742) üzenetére


L1MaT
tag

Köszönöm a válaszokat.

(#744) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Helló!
Én is beléptem a klubba, egy xBook-60 típussal. A tapasztalataim alig egy hét után kedvezőek.
Egy kérdésem viszont lenne. Tegnap feltöltöttem a kicsikét, addig hagytam konnektoron, amíg a jelzőfény az alján világított. Miután levettem és bekapcsoltam, azt vettem észre, hogy a töltöttségjelző nincs "tele" teljesen. A kis akkumulátor szimbólum legeleje(a pici elem pólus) nem fekete, hanem továbbra is átlátszó maradt, tehát szerintem nem mutatja telinek az akksit. Mi lehet ennek az oka, esetleg ez így normális?

BÚÉK!

(#745) bodorka válasza Ukraan (#744) üzenetére


bodorka
csendes tag

szia!
kapcsold ki az olvasót, azután csatlakoztasd a töltőhöz (számítógép), a kijelzőn megjelenik
egy téglalap, amiben töltés felirat van, addig kell tölteni, amíg ki nem írja töltés befejezve felirat,
ez azt jelenti KÉSZ!

[ Szerkesztve ]

(#746) Ukraan válasza bodorka (#745) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Köszönöm, ma este megpróbálom. Amikor eddig töltöttem, egész éjszakára fent hagytam hálózaton egy SAL-os adapterrel. Reggelre már nem világított a töltésjelző LED, viszont az akksit nem mutatta telinek a töltöttségjelző.
Most egy HTC töltőt fogok használni, úgy ahogy írtad. Remélem sikerülni fog.

BÚÉK!

(#747) bodorka válasza Ukraan (#746) üzenetére


bodorka
csendes tag

használd nyugodtan a PC USB kimenetét kb. 2,5-3 óra alatt tölti fel , közel másfél éve
használom probléma nélkül , egy feltöltés kb. 30 üzemóra

[ Szerkesztve ]

(#748) Ukraan válasza bodorka (#747) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Helló!
Most kikapcsolva töltöttem, HTC tötővel. Megvártam, amíg kiírja, hogy befejezte, levettem töltőről, bekapcsoltam. Az eredmény ugyanaz. A töltöttség jelző leges-legszélső része üres maradt... Lehet, hogy ennél a típusnál ez jelenti a teljes töltöttséget?

BÚÉK!

(#749) virág0120 válasza Ukraan (#748) üzenetére


virág0120
csendes tag

én is mindig kikapcsolva töltöm. addig amikor kiírja hogy töltés befejeződött, ha akkor leveszem a töltőről, akkor valóban az aku elején az a pici rész fehér marad. ilyenkor is tudom használni, két hétig minimum, pedig nem keveset olvasok. viszont azt már észrevettem, hogyha tovább fennhagyom egy-két órát még pluszban, akkor az a rész is fokozatosan eltűnik, tehát még tovább tudja tölteni az aksit.

(#750) virág0120 válasza virág0120 (#749) üzenetére


virág0120
csendes tag

ja és én hálózatról töltöm, nem gépről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.