Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) csakb válasza dorika87 (#243) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Én egy ilyet használok éjszaka: [link], remekül rá lehet csíptetni a visszahajtott tok szélére. Kellemes, sárgás fénye van, sötét szobában nem zavaró másnak. Az ikejában már nem lehet kapni sajnos, én is íbéjről rendeltem.

Az én párom rendkívül rossz alvó, két oxigénmolekula összekoccanására is felébred, de a pattogó gombokra még nem riadt fel. Egyébként le lehet úgy nyomni a lapozógombokat, hogy alig van hangjuk.

(#252) dorika87 válasza csakb (#251) üzenetére


dorika87
őstag

Köszi szépen. Lehet én is beszerzek egy ilyet. Másik észrevétel, ami nem tudom normális vagy megszokott jelenség-e. Két héttel ezelőtt pénteken vásároltam a készüléket, megvettem bekapcsoltam és fel is töltöttem teljesen elsőre. Azóta eltel kb. másfél hét és ma írta ki, hogy alacson az akku szintje ezért töltsem fel. Nem vártam, meg hogy teljesen lemerüljön, ezért nemrég fel is tettem töltőre. A másfél hét alatt folyamatosan készenléti állapotban volt amikor épp nem használtam. Ez idő alatt nagyjából 13-15 órát volt folyamatosan bekapcsolva, amikor olvastam rajta. Nem használtam minden nap, van hogy valamelyik nap 6 órát használtam és utána volt pár nap szünet, amikor csak készenlétben volt, mert nem volt időm olvasni. Egyszer próbáltam ki rajta a wifi kapcsolatot, de az nem volt több 5 percnél. Itt többen írtátok, hogy folyamatos használat mellett ki bír általában 2-3 hetet legalább. Nálam eddig másfél hét telt csak, és már töltőre kellett raknom. Persze csak egyszer töltöttem eddig fel, majd most kiváncsi leszek mint produkál második töltés után. Másnak valamilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban. Valami gond lehet a készülékemmel, vagy ez a 15 óra folyamatos használat normális nála. Lehet elment volna még 1-2 órát, de én feltettem töltőre amikor kiírta, hogy hamarosan lemerül.

(#253) tjb007 válasza dorika87 (#252) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az a 3-4 hét a készenlétre vonatkozik, tehát nem az aktív használatra, szóval az a 1,5 hét altív használat mellett teljesen normális. Amúgy amikor kérte a töltést lehet, hogy lett még volna benne egy kis szufla, de ezek a lítiumos akkuk nem szeretik, ha teljesen le vannak merítve.

(#254) dorika87 válasza tjb007 (#253) üzenetére


dorika87
őstag

Köszi szépen. Igen, én is úgy gondoltam, hogy felteszem tölteni, mivel jelzett és én is pont ezért nem szerettem volna megvárni, hogy teljesen lemerüljön, mert olvastam, hogy a litiumos akksik nem kedvelik ha teljesen lemerítik, pont ezért nem hagyom, hogy a telefonom is teljesen kifulladjon.

(#255) tlala


tlala
addikt

Sziasztok, fontolgatom én is egy ilyen készülék vásárlását.
Azt szeretném megkérdezni, hogy kb. mindegy, hogy most melyik verziót veszem (digibook vs. calibri), mindkettőn ott vannak az ingyenes magyar könyvek? Van ennek jelentősége egyáltalán? :)
Belefuthatok olyan verzióba is, amin semmi ajándék anyag sincs?
Köszi.

(#256) tjb007 válasza tlala (#255) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, mindegy, hogy melyiket vezet, mindkettőn rajta vannak az ingyenes könyvek.

(#257) tlala válasza tjb007 (#256) üzenetére


tlala
addikt

Köszi.

(#258) csakb válasza dorika87 (#252) üzenetére


csakb
őstag

Én átlagos használattal úgy másfél hetente szoktam tölteni, de nem szoktam megvárni, hogy az alsó harmadba érjen a töltésjelző. Szerintem ha hetente egyszer töltőre dugod, az jó kompromisszum, az akkut is kíméled, és ennyit azért ki lehet bírni.

(#259) Jozsibogar


Jozsibogar
csendes tag

Sziasztok! olyan problémával találkozott-e már valaki, hogy a lapozógomb megnyomásakor több oldalt (általában kettesével) lapoz egyszerre és egyszer a visszát is meg kell nyomni, hogy rendesen haladjon az oldalakkal? Nem tudom eldönteni, hogy a könyv formátuma (szekesztése) rossz, vagy az olvasóval van a hiba. Pdf formátumnál volt már máskor is ilyen problémám, mert ott ugye nagyobb a lapméret, mint a kijelző, de az aktuális könyvnél látható része legalábbis nem marad le a kijelzőről és elég kellemetlen így olvasni. Más olvasóprogrammal vajon kiküszöbölhető lenne-e a probléma, vagy van-e valami ötletetek erre a hibára? :R

(#260) Kövezett válasza Jozsibogar (#259) üzenetére


Kövezett
tag

Nem volt még ilyen tapasztalatom, igaz, nem is szoktam PDF-et olvasni. Más formátummal is ez van?

(#261) Jozsibogar válasza Kövezett (#260) üzenetére


Jozsibogar
csendes tag

Más formátumnál még nem tapasztaltam és pdf-nél sem mindig, viszont vannak olyan könyvek, ahol kifejezetten zavaró, minden második-harmadik oldalnál előjön.

(#262) Kövezett válasza Jozsibogar (#261) üzenetére


Kövezett
tag

A PDF nem ebook. Csinálj belőle valami mást, a neten könnyen megtalálod hogyan kell.
Én mindent fb2 formátumban olvasok, végül is az FBReadert erre találták ki. Borítókép úgyis csak itt és az epubnál van, viszont az fb2 gyorsabban megnyílik, gondolom azért, mert nincs tömörítés meg CSS.

(#263) Japi1 válasza Kövezett (#262) üzenetére


Japi1
csendes tag

A mobi, epub, prc fájlokat tudom jól olvasni, fb2-t még nem próbáltam. Problémám, hogy sok könyvem van pdf formátumban. A betűméret miatt élvezhetetlen, konvertálva viszont a sortörések, sortávolságok miatt zavaró a megjelenés. Ugyanez van a konvertált doc fájloknál is.
Konvertálni a http://www.convertfiles.com/, http://www.2epub.com/, Calibre programokkal szoktam, teljesen megfelelően egyik sem működik. Van esetleg valami javaslat?
Két oldalnyi ugrást akkor vettem észre /ritkán/, ha a továbbító gombot hosszabban nyomom.
Japi

(#264) Kövezett válasza Japi1 (#263) üzenetére


Kövezett
tag

Hát igen, PDF-et nehéz jól konvertálni, az ABBYY Finereader bírkózik meg elfogadhatóan a feladattal. Némi utómunkálat itt is szükséges, de messze jobb a többinél. Viszont nagyon drága...

(#265) totteratti


totteratti
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is van egy WayteQ xBook 60w olvasóm, tavaly vettem. A mellékelt USB-s töltővel szoktam PC-ről tölteni, amivel nincs is semmi baj. Viszont jó lenne egy konnektorba dugható töltö, ha pl. elutazok, és épp nem férek számítógép (pontosabban USB-port közelébe).
Kérdésem:
Tudnátok egy megbízható konnektoros töltőt linkelni, amit a szóban forgó típusú ebook olvasóhoz biztosan jó?
(Nem szeretném tönkretenni az olvasót egy nem megfelelő cuccal.)

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

(#266) Kövezett válasza totteratti (#265) üzenetére


Kövezett
tag

Volt már erről szó, lapozz vissza.

(#267) totteratti válasza Kövezett (#266) üzenetére


totteratti
csendes tag

Igen, volt róla szó korábban, és éppen a Te #101. hozzászólásodban beszúrt linked volt az egyik opció, a kérdésem most ez:
Az a töltő egész biztosan jó a WayteQ xBook-60w típushoz? Mert biztos velem van a baj, de a "kompatibilis készülékek"-nél nem ezt a típust látom.

(#268) Japi1 válasza totteratti (#265) üzenetére


Japi1
csendes tag

Én ezt használom:
p.sup.usb401
Japi

(#269) tjb007 válasza totteratti (#267) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, biztosan jó hozzá, nem fogod tönkre tenni vele. Amúgy ha csak egy sima töltőfejet veszel az is jó lesz.

(#270) totteratti válasza tjb007 (#269) üzenetére


totteratti
csendes tag

Kösz szépen, akkor hálózati miniUSB töltővel ki fogom próbálni. :K

(#271) Jozsibogar válasza Kövezett (#264) üzenetére


Jozsibogar
csendes tag

Köszönöm az ötleteket! A pdf-ekre ránézek és remélem, hogy más formátumnál nem lesz probléma! :))

(#272) atty_hor


atty_hor
tag

Sziasztok!
Próbára kaptam egy ilyen készüléket. Akadt is néhány gondom:
- mappát szerettem volna létrehozni a belső memóriájában (kisbetűvel), leválasztás után lefagyott, reset gomb segített, ez normális?
- rámásoltam a belső memóriába - immár nagybetűsen - a Fonts mappába ttf fájlokat, újraindítás után eltűnt a mappa fájlokkal együtt. És nem csak ez, hanem bármilyen mappa, amit létrehozok Nagy kezdőbetűvel(?) eltűnik.

Erről mintha nem olvastam volna a doksiban, de úgy általában a könyvek feltöltéséről semmit sem.
Tudtok segíteni? Kösz!

(#273) tjb007 válasza atty_hor (#272) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem normális.
Az előbb próbáltam ki, létrehoztam egy kis- és nagybetűvel kezdődő mappát is, mindegyikbe raktam egy docx formátumú fájlt. Leválasztás után se nem fagyott le, se nem tűntek el a létrehozott könyvtárak, szóval a hiba a te készülékedben van.
A könyveket meg (ha szeretnéd, hogy megjelenjenek a "könyvespolcon") a Documents könyvtárba kell másolni.

[ Szerkesztve ]

(#274) atty_hor válasza tjb007 (#273) üzenetére


atty_hor
tag

Köszönöm!
Van olyan ebook olvasó, amelyik kezeli a mappastruktúrát? Vagy mindegyik ilyen "könyvespolc" módon kezeli csak, pl. Kindle 5?
A Documents-be másolt könyvekkel minden ok, megjelennek rendesen, és nem tűnnek el.

(#275) tjb007 válasza atty_hor (#274) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hogy melyik hogyan kezeli azt nem tudom, itt kérdezz utána.

(#276) ducsesz


ducsesz
csendes tag

Sziasztok

Érdeklődni szeretnék, hogy ez a töltő jó az olvasóhoz?
iGear univerzális hálózati töltő microUSB 700 mAh

(#277) tjb007 válasza ducsesz (#276) üzenetére


tjb007
nagyúr

Biztosan nem lesz jó hozzá. Ez micro USB fejes, a xBook-60w-hez meg mini USB-s kell.

(#278) csakb válasza ducsesz (#276) üzenetére


csakb
őstag

Ha mindenképp edigitalról kell (gondolom, onnan veszed az olvasót), akkor ez teljesen jó lesz: [link]. Kábelt kapsz a Wayteq-hez.

[ Szerkesztve ]

(#279) ducsesz válasza csakb (#278) üzenetére


ducsesz
csendes tag

Igen az E-től lesz. Köszi akkor azt rendelem.

(#280) Riuko


Riuko
senior tag

Az edigital külföldön gariztat, én ezért nem tőlük vettem, szürke importos cuccokat árul, hátha valakinek fontos ez az infó. :U

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#281) Kövezett


Kövezett
tag

Feltettem néhány új betűkészletet, azóta nem tölti be az oprendszert. Indítógombra, resetre reagál, de a boot-képnél (alatta a folyamatot jelző animációval) nem jut tovább. Sejtem, hogy a valószínűleg hibás fontot kellene eltávolítani, de azt bootolás nélkül nem tudom megtenni. Minden segítséget megköszönnék.

(#282) tjb007 válasza Kövezett (#281) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szerviz lesz ebből, ezzel otthon gyakorlatilag semmit sem tudsz kezdeni.

(#283) Kövezett válasza tjb007 (#282) üzenetére


Kövezett
tag

Kár. Nagyon kár, hogy ilyen egyszerű problémával is szervízbe kell menni. Kösz szépen.

(#284) Sakkozó


Sakkozó
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy vissza lehet állítani a vásárláskori állapotra a készüléket? Érdekes módon most nem csatlakozik a netre, az mp3 hangoskönyveket nem olvassa fel.
A szervizben elhajtottak, állitólag kodek hiba, hogy nem olvassa fel a hangoskönyveket.
Köszi a segítséget.

(#285) tjb007 válasza Sakkozó (#284) üzenetére


tjb007
nagyúr

Beállítások → Tulajdonságok → Gyári beállítás

(#286) Sakkozó válasza tjb007 (#285) üzenetére


Sakkozó
csendes tag

Köszi :-)

(#287) Sakkozó válasza tjb007 (#285) üzenetére


Sakkozó
csendes tag

A gyári beállítással a felmásolt mp3 fájlok elvesznek?

(#288) tjb007 válasza Sakkozó (#287) üzenetére


tjb007
nagyúr

Jó kérdés, még nem próbáltam, szóval erre nem tudok 100%-osan biztos választ adni.

(#289) Pcm


Pcm
tag

Nagy nehezen kinyomoztam a valódi gyártót, ami nem más, mint a Xinbo. A készülék a kínai belpiacon Boyue C60 néven fut.
Ha valaki akar friss szotvert, akkor innen letöltheti a május 7-i, legfrissebbet. Ebben magyar nyelv nincs, csak kínai és angol, de a magyar nyelvű könyvekkel kiválóan elboldogul. :K Van egy 21 pontos changelog, de kínai tudásom meglehetősen korlátozott. :DD
A letöltött fájlt ki kell csomagolni, az "update-sd.img"-t egy micro-sd gyökerébe másolni. A készüléket kikapcsolni, a kártyát beletenni, az OK gombot nyomvatartani, az olvasót bekapcsolni. Felsimeri a frissítést és kb. 3 perc alatt települ is. Lényegesen gyorsabb lett minden, az oldal alján pici ikonban ott az akkukijelzés is.
Mert a Wayteq ugye nem kényeztet el minket....

[ Szerkesztve ]

(#290) tjb007 válasza Pcm (#289) üzenetére


tjb007
nagyúr

Gondolom azzal tisztában vagy, hogy ezzel ugrott a garancia (már persze ha nem járt még le).

(#291) csakb válasza Pcm (#289) üzenetére


csakb
őstag

Nagy vagy! :R

Három kérdésem lenne.

1. Ugye a saját memóriába pakolt könyveket nem törli a frissítés?
2. Megoldja-e azt a bugot, hogy epuboknál a jobb oldali margóban is megjelenik néha az oldalszám, és kitakarja az adott sor utolsó pár karakterét?
3. Az eredeti FW is letölthető valahonnan?

(#292) Riuko válasza Pcm (#289) üzenetére


Riuko
senior tag

nem semmi, grat.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#293) Pcm válasza tjb007 (#290) üzenetére


Pcm
tag

Még fél év garancia van rá, de ha eddig nem romlott el....

(#294) Pcm válasza csakb (#291) üzenetére


Pcm
tag

1. Nem törli.
2. Ezt a hibát én nem tapasztaltam.
3. Őrzi a Wayteq, mint az inkák kincsét. Elérhetetlen.

Van ennek egy Hollandiában forgalmazott változata is, az AV 606.
Ennél is hozzáférhetőek frissítések, csak az a bibi, hogy ebben nincs wifi, és a beállítások is szegényesebbek.

[ Szerkesztve ]

(#295) tjb007 válasza Pcm (#293) üzenetére


tjb007
nagyúr

Rendben, most már úgysem tudnád visszaállítania a gyári állapotra, csak jó, ha tisztában ezzel mindenki, mielőtt nekiugrik.

(#296) Pcm válasza tjb007 (#295) üzenetére


Pcm
tag

Ha minden kötél szakad, az Elektrodokinál 2 rugóért visszateszik az erdetit.

(#297) tjb007 válasza Pcm (#296) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az okés, hogy ők visszarakják, de attól még a garancia nem fog visszajönni.

[ Szerkesztve ]

(#298) csakb válasza Pcm (#294) üzenetére


csakb
őstag

Köszi a gyors választ! :)

(#299) Pcm válasza tjb007 (#297) üzenetére


Pcm
tag

Nézd, én szeretek minden újat kipróbálni.
Persze ez nem kötelező :N

(#300) tjb007 válasza Pcm (#299) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincs is ezzel probléma, mindenki azt csinál a tulajdonával amit csak akar, csak nem árt ha mindenki tisztában van a következményekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.