Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Kövezett válasza Pcm (#289) üzenetére


Kövezett
tag

Gratulálok a találathoz. Ha ezt másfél héttel ezelőtt tudom, most nem a szervízben dekkolna a gépem.

(#302) Pcm válasza Kövezett (#301) üzenetére


Pcm
tag

:R
Mondjuk egy fél napomba belekerült, ameddig eljutottam a Wayteq - Autovision - Sibrary - Boeye - Genius vonaltól eljutottam a Xinbo/Boyue C60-ig :D

(#303) grumbler


grumbler
csendes tag

Hello!
Itt van még egy klón: [link]
Ebben sincs wifi, viszont lejátszik flac-et is.

(#304) foxi69


foxi69
tag

Üdv!

Ma vettem egy ilyen masinát és lenne néhány kérdésem, mert a használatijában vagy nem találom a választ, vagy nem úgy működik, ahogy ott írva vagyon.

Bekapcsolás:

Bekapcsoláskor mennyi ideig kell a gombot nyomni? Az az érzésem, hogy kb. 20 mp után kapcsol csak be.

Készenlét:

Hogyan kellene készenlétből feléleszteni (használatiban nem írnak semmit)? Nekem csak gépre dugva sikerült.

Kikapcsolás:

A használati szerint ez is a tetején található gombbal menne, de nekem csak menüből sikerül kikapcsolnom.

Vigyem vissza vagy ez így teljesen rendben van?

Köszi a válaszokat előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#305) tjb007 válasza foxi69 (#304) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Bekapcsoláskor mennyi ideig kell a gombot nyomni?"

Addig, amíg fel nem villan a kijelző.

"Hogyan kellene készenlétből feléleszteni (használatiban nem írnak semmit)?"

Egyszer megnyomod a bekapcsológombot.

"Kikapcsolás:
A használati szerint ez is a tetején található gombbal menne, de nekem csak menüből sikerül kikapcsolnom."

Azt csak onnan lehet. Megnyomod hosszan a bekapcsológombot, felugrik egy ablak, ott pedig rányomsz az Igenre.

(#306) foxi69 válasza tjb007 (#305) üzenetére


foxi69
tag

Köszi a választ.

1. Nekem a bekapcsolás nagyon nem egyforma ideig tart. Most kb 8 mp alatt elindult, de korábban 20 mp kellett, illetve annál többnél sem indult.

2. Van amikor, első gombnyomásra feléled, van amikor 3-4-nyomkodás után.

3. Bármeddig nyomom a bekapcsológombot a tetején, nem ugrik fel semmi. Csak a menüből tudom kikapcsolni.

Az az érzésem, hogy a bekapcsológomb nem működik rendesen.

(#307) tjb007 válasza foxi69 (#306) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha kint vagy a főmenüben, és megnyomod hosszan, akkor nem ugrik fel az az ablak ?
Érdekes.

(#308) foxi69 válasza tjb007 (#307) üzenetére


foxi69
tag

A bekapcsolót hiába nyomom, nem történik semmi. A menü gombra feljön a zenelejátszás és kikapcsolás lehetősége. Itt rámegyek a kikapcsolásra és ekkor ugrik fel a rákérdezés.

Ezért is gondolom, hogy a bekapcsológomb nem működik megfelelően.

(#309) tjb007 válasza foxi69 (#308) üzenetére


tjb007
nagyúr

Úgy néz ki, hogy valóban nincs rendben vele valami.
Meg kéne nézetni a szervizben.

(#310) foxi69 válasza tjb007 (#309) üzenetére


foxi69
tag

Ma vettem, úgyhogy megy vissza holnap a boltba cserére.

(#311) szp1


szp1
addikt

Üdv !

Ma vettem egy ilyen kütyüt.
Kérdéseim volnának : ha lapozok, illetve oldalt váltok, akkor egy pillanatra feketére vált a kijelző...ez normális dolog, vagy hiba? Nagyon zavaró.
Másik : a kijelző kontrasztot lehet-e állítani valahol - nem találom sehol sem a menüben.
Előre is kösz a válaszokat!

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#312) tjb007 válasza szp1 (#311) üzenetére


tjb007
nagyúr

"ha lapozok, illetve oldalt váltok, akkor egy pillanatra feketére vált a kijelző...ez normális dolog, vagy hiba?"

Ez nem hiba, ilyen maga az e-tinta technológia.

"a kijelző kontrasztot lehet-e állítani valahol"

Nem lehet állítani.

(#313) szp1 válasza tjb007 (#312) üzenetére


szp1
addikt

Köszönöm a gyors választ. :R
Mentségemre : ez az első e-book olvasóm.. :B

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#314) csakb válasza szp1 (#313) üzenetére


csakb
őstag

Ha nem elég a kontraszt, akkor menj ki vele a napra, vagy kapcsolj lámpát. ;)

(#315) szp1 válasza csakb (#314) üzenetére


szp1
addikt

Ez kellett, mint egy falat kenyér, savanyúval... ;)

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#316) csakb


csakb
őstag

Az egyik kiadónk féláron adja az ekönyveit a mai napon: [link]. Végigpörgettem a listát, engem egyik sem hozott lázba, de hátha valakinek hasznos lesz a mai akció.

(#317) McFly68


McFly68
csendes tag

Sziasztok,

olyan problémám van, hogy kikapcsolás után nem jegyzi meg, hogy hol tartottam az adott könyvben és mindig újra kell lapozni. Hetekig jól működött, kb 2 napja csinálja ezt. Mi lehet a probléma?

Üdv. McFly68

(#318) Kövezett válasza McFly68 (#317) üzenetére


Kövezett
tag

Állítsd vissza a gyári beállításokra.

(#319) smilecat


smilecat
aktív tag

Sziasztok!

Elnézést, de kissé hosszú lesz a hsz.
Én ezt másodlagos olvasóként vettem a K3-am mellé mivel az már a harmadik "donort" fogyasztja el, és nem tudom mikor adja meg magát végleg. Hol az elektronikája bolondul meg, hol a képernyő megy tönkre érthetetlen okoknál fogva. Eddig 2:1 az elektronika javára.
De nem is ez a lényeg.
A wayteq-hez nagyon jó áron jutottam hozzá, nem volt kérdés, hogy megveszem-e. ;)

Szóval… teszteltem a kicsikét formátumok terén. Természetesen nem mindent, csak amire időm engedte.
sok mindent már leírtatok, de én itt összeszedtem még néhány dolgot.

Kezdjük az elhanyagolható részével. (számomra)

Kép: png, jpg – rendben – szépen jeleníti meg a nagyobb képeket is,(1920x1080) elforgatható, megjeleníthető a képi információ is ha úgy akarjuk. Ezeket ha berakjuk a Pictures mappába akkor utána képernyővédőként is használhatóak.

Hang: Mp3-at próbáltam egy Sennheiser CX150 "agybadugós" és egy Technics RP-DJ1200 fülhallgatóval. Ebook readerhez képes, sőt néhány mp3 lejátszóhoz képest is nagyon jól szól!
Aki olvasás közben szeretne zenét hallgatni, az nem fog csalódni benne. A Music mappába kell őket rakni

Akkor most nézzük a könyvformátumokat ott mit teljesít.
Mivel én is szoktam készíteni a K3-amhoz könyveket így egyszerű dolgom van/volt a formátumok terén. Legalább is azt hittem az elején :DDD

A könyv: Elaine Cunninham – A varázsló lánya

DRM-es Prc:
Nos itt derült ki, hogy ami nekem van az egy DRM-el védett darab amit ugye a K3 simán megnyit ez pedig csak krix-kraxokat tud kihámozni belőle.
drm prc
Hmmm… irány: a DRM leszedése, csupán a teszt miatt. 
Ehhez a Kindle DRM removal progit használtam, ez amolyan egykattintásos cucc, semmi mást nem csinál csak a DRM-et szedi ki belőle ill a kimeneti formátuma immár mobi.
Ezt olyan helyről szedtem ahol „profi” prc/mobi/epub gyártó emberkék vannak. Hogy miért is mondom? Mert érdekes dolgokat csinált a készülék.
Prc-nket megszabadítva a DRM-től kapunk egy ugyanolyan méretű/formázású mobi-t.

DRM mentes Mobi:
mobi1
mobi2
Látszik hogy a formázások összecsúsztak, sorkizárt, megvannak a dőlt és félkövér formázások… és kész, nincs se középre igazított, se térköz a szövegek után. Minden ugyanolyan, ömlesztett szöveg lett belőle.
Amit állítani lehet az a betűméret és a sorköz mérete.
Tartalomjegyzék: - nincs.

Konvertált Epub:
epub1
epub2
epub3
A mobi-ból lett konvertálva, se szerkesztve se máshogy nem lett hozzányúlva.
Nos ez már jobban néz ki, ez majdnem olyan mint a K3-on a prc-m.
Megvannak a formázások, kivéve a könyv elején lévő ajánló ami elveszítette valamiért a dőlt formázását, bár néhol kissé balra csúsznak a középre igazított szövegrészek, pofás, egész jól olvasható darab. Természetesen ehhez jól megcsinált mobi kell vagy eleve epubot kell gyártani.
Tartalomjegyzék: a könyv elején lévő linken elérhető

Konvertált FB2:
fb2_1
fb2_2
Szintén a mobiból konvertálva.
Balra igazít mindent, kivéve a képeket vagyis azok egy részét – a miértjét nem tudom.
Sorkizárt formázás, a dőlt és félkövér stílusok megmaradnak, térközök csak néhol(fejezeteknél)
Érdekes, hogy egy két betűből levág egy darabot – konkrétan az e betűnek levágja a felét jelen esetben, a képen ez is látszik.
Tartalomjegyzék: - nincs.

Gondoltam kipróbálom a saját készítésű verziókat is, ezért a mobiból konvertáltam egy RTF-et amit formáztam, javítottam néhány helyen.

RTF:
rtf_1
rtf_2
rtf_3
Na ez meglepetés volt nekem, ennyire jót nem vártam tőle. Minden olvasó csak nyűglődik vele, de ez simán megnyitotta a 4mb-os filet és egész pofás az állomány.
Középre igazított formázások megvannak,(kicsit jobbra tolódva) kivéve a térközök, képek a helyükön, dőlt-félkövér formázás megvan. Amit megfigyeltem ha az adott bekezdés első betűje félkövér betűvel kezdődik(mint ebben a könyvben) akkor a többi szöveget is úgy jeleníti meg.(a képen látszik)
Betűméret jól állítható, a sorközök méretezhetőek. Olvasható formátum.
Itt is levágta az e betű felét a készülék. (3. kép)
Tartalomjegyzék: - nincs

HTM:
htm1
Ez olyan mint az FB2 kivéve, hogy itt nincsenek térközök.
Tartalomjegyzék: - nincs

Saját készítésű PDF:
Az előző RTF állományból összeraktam egy A6-os méretű(10,5x14,8) PDF-et.
Ez áll legközelebb a kijelző méretéhez, akiknek ez sem jó azok használják a 9x12-es méretet.
Ezt még régebben a Kindlere „fejlesztettük” ki mivel igen háklis a PDF állományokra.
Sokan azt mondják a PDF nem ebook formátum, és igazuk is van, de lehet szép, jól olvasható állományokat ezzel a módszerrel is létrehozni.
pdf1
pdf2
pdf3
Mivel ez „kép”, így nagyon sok esélye nincs tévedni a készüléknek, azért itt is kell állítani, hogy olyan legyen ahogy azt megterveztem. Alapvetően „lelóg a képernyőről” a PDF alja, ezt be kell állítani hogy középre v a szélekhez igazítsa a készülék, és így már egy jól látható, olvasható állományunk van minden formázással együtt amit csak beleraktunk.
Tartalomjegyzék: - nincs
Pontos beállítások a PDF-hez:
Méret: A6 - 10,5x14,8cm
Margók: - mindenhol nulla!
Oldalbeállításnál – elrendezés, élőfej-élőláb: nulla
Ugyanitt szegélyek – oldalszegély: körül, 0.25pt a fehérhez legközelebbi szín! És itt is van egy beállítási lehetőség ahol a margóit állítjuk be – itt mindent nullára állíts.
Miért is kell ez? – mert a PDF kép és a képet valahogy pozicionálni kell, hogy minden oldal pontosan ugyanakkora legyen.
Normál (stílus) betűméret: (két fajtát használok, természetesen nem egyszerre)
TimesNewRoman 16pt, behúzás jobbra/balra 1pt – ez adja a szöveg nagy részét ez minden szövegtípus alapja, az 1pt megadja a lap szélétől való távolságot és azért ilyen kicsi hogy minél jobban kihasználhassuk a meglévő területünket. Típusa: első sor, mértéke: 0,4 v 0,5cm)
Palatino linotype 14pt – többi beállítás ugyanaz.
Címsorok (ebből lesz a tartalomjegyzék) – egyéni méretezés ízlés szerint.
A PDF így jól olvasható, de behatárolt betűmérettel rendelkezik ezért nem mindenkinek megfelelő formátum.

Saját készítésű EPUB – Atlantis szövegszerkesztővel.
saját epub1
saját epub2
saját epub3
Sokan nem szeretik, de ebből a legegyszerűbb létrehozni minden agyament szerkesztés nélkül epubot. Tudom, tele van szeméttel a html forrás, de mégis használható valamennyire, (sőt) ráadásul ehhez nem kell ebook készítő gurunak lennie senkinek sem.
Nos…
Formázások: középre igazítás nagyjából ott van(kicsit balra csúszik a középtől – nem vágom miért), térközök megvannak, képek a helyükön, dőlt-félkövér formázás rendben. Ezt megtartja mindenhol a szövegben, pedig nem csináltam mást mint a PDF alapjául szolgáló RTF állományt elmentettem az Atlantisban epubként. Vagyis először az RTF-et elmentettem DOC-ban és azt mentettem el az Atlantisban, ilyenkor az ő, ű betűk szépen megjelennek, ha viszont RTF ből csinálom ugyanezt ott kalapos ő, ű betűk lesznek jobb esetben.
Kinézetre közel van a PDF minőségéhez, de itt méretezhetőek a betűk.
Tartalomjegyzék: - nincs (érdekes a Firefox epub olvasójában van tartalomjegyzék, itt valamiért nem szereti a Címsorozást, az atlantisban létre lehetne hozni neki egy külön tartalomjegyzéket ha valakinek kellene.)
Adobe parsert használva néztem, a másikkal nem lett ilyen jó az eredmény.

Saját készítésű MOBI:
saját mobi1
saját mobi2
saját mobi3
Az epub-ból konvertált mobi az alapvető formázásokat megtartja,(kivéve az ajánló dőlt részét) de a szövege folyamatos, nincsenek térközök, középre igazítás, képek, viszont ami meglepő itt megjelenik a tartalomjegyzék holott az epubban ez nem jött elő.
A fejezetek nem különülnek el, nincs oldaltörés, de a formázása megmaradt, így jól látható mikor következik az új fejezet a félkövér-dőlt betűtípusnak köszönhetően.

DJVU:
Igen, ezt is tudja.
A kétoldalas alapból hanyagolható, mert nem igazán olvasható olyan apró a szöveg.
Próbáltam színes (Abbyy) és szürkeárnyalatos példányokat.
Kipróbáltam még egyoldalas szürkeárnyalatos, egyoldalas szürkeárnyalatos-méretrevágott, fekete-fehér méretrevágott anyagokkal is.
Ebből a fekete-fehér méretre vágott volt egyedül normálisan olvasható. Hiába jelenítette meg szépen a szürkeárnyalatos anyagot ha a háttér is szürke v foltos meg a szöveg is az.
A jó megjelenítéshez az kell hogy a képeinket minél kevesebb „hússal” a szöveg mellett körbevágjuk, lehetőleg azonos mérettel dolgozzunk. Ebben az esetben aránylag jól olvasható állományt kapunk, természetesen itt is hozzá kell igazítani az olvasó képernyőjéhez a PDF-el megegyező módon, azaz középre igazítást vagy a széleihez való igazítást kell alkalmazni.

Szóval...: a készülék nem szereti se a PRC se a MOBI formátumokat, ezekkel szerepelt a leggyengébben, valamennyire olvasható, de inkább más formátumot válasszatok.
Gyengén, de kezeli a FB2, HTM formátumokat is némi kompromisszumokkal.
Elég jó az RTF kezelése, alapvető formázásokat/dolgokat úgy mutatja ahogy a számítógépünkön is található.
PDF – ha a készülékre készíted egy igen jól olvasható darabot kapsz.
EPUB – ez egyértelműen a készülék erőssége, epub guruk előnyben, nekem nincs türelmem html kódot tisztítani, jó lesz az atlantis féle megoldás is :D

Tud még jegyzetelni is, azaz olvasás közben kimenthető a kijelölt szöveg. Ez azoknak jó akik olvasás közben korrektúráznak vagyis így jegyzik a könyv hibáit.
Ezt egy(több) note formátumú szövegfileban tárolja a Memo mappában, sajnos minden egyes kijelölést egyesével, tehát ha van 300 db jegyzeted azt 300 fileban találod meg. (ezt a K3 egy darab txt fileban tárolja.)
Normális olvasásához számítógépen át kell állítani utf-8-ra különben értelmezhetetlen a nagy része.
Próbáltam a file egyesítést, megcsinálta, nagy katyvasz lett belőle, összefolynak az elmentett szövegrészek. Akkor lett csak jó, ha egyesítés előtt minden darabban egy üres sort raktam a szövegek elé. :(

[ Szerkesztve ]

(#320) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

sziasztok!

Használ valaki ehez kiegészítő lámpát és ha igen milyet?

köszi, E

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#321) tjb007 válasza Egonyolc (#320) üzenetére


tjb007
nagyúr

Én még csak a rendelési státuszban vagyok ezzel: [link]

(#322) RZozo válasza Egonyolc (#320) üzenetére


RZozo
aktív tag

Az előbb link-elt nyakba akaszthatós LED-es lámpát használom ebook-hoz és normál könyvhöz is, amikor nem szeretnék otthon más lámpát kapcsolni. Olvasni elegendő a fénye, ha megfelelően a könyvre irányítod a fényét.

(#323) ival


ival
csendes tag

Fél éve hogy használom már az olvasót, eddig nem volt vele gond. Egy ideig kikapcsolva tartottam és most hogy visszakapcsoltam azt vettem észre, hogy a "Most olvasott" könyvnek nem azt jelöli, amit valójában olvasok, plusz az idő és a dátum is elállítódott. Egyébként mindent rendesen megnyit, lehet használni, de nem értem miért történt ez vele pusztán azért, mert pár hétig ki volt kapcsolva. Tapasztalt esetleg valaki ilyesmit? Előre is köszönöm a választ.

(#324) nemcso válasza ival (#323) üzenetére


nemcso
senior tag

Nálam is előfordul, ha lemerül az olvasó. Ekkor a "gyári" dátum és idő lesz, valamint hiába választok ki egy könyvet az előzmények közül és töltök be, a kezdőképernyőn akkor is a lemerüléskor éppen olvasott könyv lesz a "Most olvasott". Nálam ez utóbbin az segített, hogy betöltöttem egy olyan könyvet, amelyik nem volt az előzmények között. Ezután már a ténylegesen az éppen olvasott könyv kerül a "Most olvasott" könyv helyére, akkor is, ha az előzmények közül vettem egyet elő.

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#325) csakb válasza Egonyolc (#320) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Én ilyet használok február óta: [link]. Kellemes fénye van, és mivel csíptetős, ezért mindig ugyanolyan szögből világítja a kijelzőt, akárhogy is hentergek az ágyban. Ráadásul alig fogyaszt, február óta ugyanazzal az AAA elemmel használom.

(#326) tjb007 válasza ival (#323) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyetlen egyszer fordul elő velem ilyen, akkor még a dátum is visszaállt 1970.1.1-re.

(#327) paleee


paleee
csendes tag

Sziasztok!

A barátnőmmel egy ilyen e-olvasó vásárlásán törjük a fejünket. Végigolvastuk az összes hozzászólást, lényegében meggyőztetek az összes főbb kérdésben. Van pár dolog azonban, amire (még) nem kaptunk 100 %-os választ, ezek a következők lennének:
- A böngészőben valóban nem lehet mondjuk a gmail-es levelezésünket (mobil nézetben) vagy a facebook mobil oldalait böngészni?
- Azt írtátok wifi-vel nem lehet könyveket tölteni az olvasóra. Még úgy sem, ha közvetlen linkünk van egy e-könyvre? Ki tudná próbálni valaki, akinek ilyen olvasója van? Példának itt egy Google Books-ról letöltött epub: http://paleee.hu/alward.epub

Ettől független nagyon jónak találjuk, egyedül azt nem tudjuk, hogy csak azért szeretnénk egy ilyet, mert újdonság, és két hét után a polcon lenne, vagy használnánk azért hosszú távon. Ti hogy voltatok ezzel? A megvétel óta is gyakran előveszitek, vagy van akinél már a könyvespolc tetején lakik a megfelelő porréteggel együtt? :)

(#328) csakb válasza paleee (#327) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Én bevallom, a böngészőt, sőt a wifit ki sem próbáltam eddig. Mi a francnak ilyesmi egy einkes cuccba? Ez a kijelző nem netezésre jó.
Ha csak könyvet szeretnél áttölteni, az is ezerszer gyorsabb kábelen. Mire beszenveded az URL-t a négyirányú gombbal, az alatt hatszor rádugod a gépre, és áttöltöd a könyvet.

"egyedül azt nem tudjuk, hogy csak azért szeretnénk egy ilyet, mert újdonság"

Ne mi döntsük már el helyetted, hogy kell-e neked olvasó. ;)

Én a megvétele óta vettem, és elolvastam vele vagy 8 könyvet, papírkönyvből meg talán egyet mellette. Nekem bejött, csak az dühítő, hogy a hazai e-könyv kiadás az engem érdeklő témákban még mindig a béka segge alatt található.

(#329) paleee válasza csakb (#328) üzenetére


paleee
csendes tag

Köszi a választ!

Persze nem arra gondoltam, hogy döntse el a közösség helyettem - helyettünk, hogy kell-e vagy sem, pusztán csak a tapasztalataitokra vagyok kíváncsi, hisz lassan egy éves lesz a téma. :)

A böngésző persze, hogy nem a legjobb, nem is első számú eszközként lenne használva, pusztán ha a szükség úgy hozná (lemerült telefon stb.), azért vagyok kíváncsi, mik a korlátai.

A bepötyögés meg bármennyire is fárasztó, lehet olyan eset, hogy egy kávézóban ülsz, épp kiolvastad a könyved és elfelejtetted az újabbat feltölteni, ilyenkor jól jönne, ha le tudnád szedni, ha épp fel van téve valahová.

(#330) nemcso válasza paleee (#327) üzenetére


nemcso
senior tag

A direkt link működik, letöltöttem az epub-ot, ami a Fájl kezelő/Helyi/Download mappába került és onnan nyitható is.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#331) nemcso válasza nemcso (#330) üzenetére


nemcso
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő....

Szóval lehet böngészni, beállítani kezdőoldalt, lehet megjegyeztetni kedvenceket, lehet gmail-t, drive-ot, stb elérni, olvasni és írni, de az érintőképernyő hiánya nagyon-nagyon lassúvá és nehézkessé teszi a böngészést.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#332) Jozsibogar válasza paleee (#327) üzenetére


Jozsibogar
csendes tag

Nekem karácsony óta van meg, gyakorlatilag azóta papírkönyvet a kezembe se vettem, sokkal kényelmesebb, könnyebb magammal vinni és pl szabadban (mondjuk strandon) olvasásnál sokkal kényelmesebb, mint a papírkönyv, mivel nem vakít a nap, a fehér papírlappal ellentétben. Ti tudjátok, nekem bejött :))

(#333) paleee


paleee
csendes tag

@nemcso @Jozsibogar

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, és persze mindenkinek itt a fórumban, akik hozzásegítettek abban, hogy ezt a könyvolvasót válasszam, amit nem mellesleg éppen pár perccel ezelőtt hozott meg a futár :DD

Ha összegyűlik némi tapasztalatom, szívesen megosztom Veletek :)

(#334) Oslaci


Oslaci
csendes tag

Sziasztok,

Én is ilyet használok január óta.
Nekem semmi problémám nem volt vele, jól működik.
A tapasztalataimat összefoglaltam egy blogba:

http://e-booktanya.blogspot.hu/

(#335) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok!

Mivel ketten használjuk az olvasót és a feleségem a napokban kiolvasott egy könyvet amit én még nem és törölte az előzmények közül.
Nos én pont ezt a könyvet akartam most olvasni és nem találom.
Lehet,hogy ilyenkor végleg törli a könyvet az olvasóról?
Valami ötlet vagy vegyek magamnak másik olvasót és használjuk külön külön.
A válaszokat előre is köszönöm.

(#336) tjb007 válasza barrasz (#335) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak akkor törlődik valami ha te magad törlöd le.
Ha a fájlkezelőből nézed akkor sem látod ?

(#337) barrasz válasza tjb007 (#336) üzenetére


barrasz
aktív tag

Sajnos ott sem találom pedig az összes mappát végignéztem.
Máskor is töröltem már az előzményekből de eddig nem volt probléma.

[ Szerkesztve ]

(#338) csakb válasza barrasz (#337) üzenetére


csakb
őstag

Indítsd újra, hátha akkor előkerül. Volt már hasonló problémám, azt a reboot mágikus módon megoldotta.

(#339) barrasz válasza csakb (#338) üzenetére


barrasz
aktív tag

Kösz a tanácsot az már megtörtént de minden változatlan. Már vissza raktam a gépről a könyvet de majd máskor is figyelem,remélem nem lesz több ilyen.

(#340) ciccorp71 válasza csakb (#291) üzenetére


ciccorp71
csendes tag

Én ma frissítettem a C60-0507 fw-re

1.Nem törli
2.Nem oldja meg (én is ezért bátorkodtam frissíteni)
3. Ha van valakinek engem is érdekelne.

"We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile."

(#341) ciccorp71


ciccorp71
csendes tag

Amúgy a 2. számú problémát elő lehet csalni pc-n az Adobe Digital Editions 2.0.67532 -ben.
1. epub fájlt megnyitni
2. A Reading fülön a Show Page numbers (Ctrl+Shift+H) re klikk.
3. Lapozz amíg a számocska bele nem lóg a szövegbe. Tadaaammmm.

Tehát elvileg a xBook-60w-ben valahogy ki kéne kapcsolni az oldalszám megjelenítést !? :F

"We are the Borg. You will be assimilated. Your biological and technological distinctiveness will be added to our own. Resistance is futile."

(#342) Kövezett válasza ciccorp71 (#341) üzenetére


Kövezett
tag

Olvasd az epub könyveket is FBReaderrel. A beállítások között megtalálod.

(#343) Kövezett válasza ciccorp71 (#340) üzenetére


Kövezett
tag

Azóta már van C60-0718 is. Én majd akkor rakom fel, ha megint baj lesz.
(Vagy kedvem lesz hozzá. :) ) Még másfél hónapig garanciás a masinám...

(#344) smilecat válasza Kövezett (#342) üzenetére


smilecat
aktív tag

Ez nem tudom miért jó, szanaszét esik minden formázás benne, jóformán ömlesztett szöveg lesz egy igényesen elkészített epub-ból.

(#345) Kövezett válasza smilecat (#344) üzenetére


Kövezett
tag

Ilyet én inkább a mobi könyveknél tapasztaltam.
Amúgy mindent átkonvertálok fb2 formátumra, a FictionBook Editor nevű programmal korrektúrázom, és így kifogástalanok a könyveim.
Legalább is igyekszem, hogy azok legyenek... :)

(#346) Cobretti13


Cobretti13
tag

Sziasztok
Valaki tudna dobni egy linket a Boyue c60-fw-ekhez?
Néha olyat csinál,hogy totál lefagy az egész és semmire sem reagál.

S3 / MSI GX 620 / Miskolc

(#347) Kövezett válasza Cobretti13 (#346) üzenetére


Kövezett
tag

Tessék.

A C60-0718.rar a legújabb.

(#348) csafiati


csafiati
csendes tag

Sziasztok!

Na nekem az a gondom, hogy a kontrszt nem elég erős, pl. az oldalszám, a menü betüi stb. alíg olvasható, főleg FreeMono, FreeSerif betüválasztásnál.

Csere, vagy mi lehet a megoldás?

(#349) tjb007 válasza csafiati (#348) üzenetére


tjb007
nagyúr

Látatlanba erre csak egy dolgot lehet mondani: szerviz.

(#350) csafiati


csafiati
csendes tag

És lehet mégis állítani, vagy kijelző csere?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.