Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) molnartom válasza hipó (#1235) üzenetére


molnartom
aktív tag

Szia!

Karácsonyra szeretnék ilyen ebook-ot venni a nejemnek. Mennyire vagy vele megelégedve? Olvasgatom a forumot és mindenhol azt írják, hogy nem szabad lemerülnie. Neked merült már le kiakpcsolásig? Sikerült bekapcsolni és feltölteni?

Bocsia sok kérdésért! :B

(#1252) kusz


kusz
csendes tag

Sziasztok. van egy hibas lejar garancias hd keszuleke az egyik baratomnak. lemerult, villogott. fw frissites utan a kijelzo nem mukodik. a gep pcre csatlakoztatva felismeri, hattertar lathato, viszont a kijelzon a lemerules elotti allapot latszik. osszekotottem a sajat nem hd olvasommal. azzal mukodik a kijelzo, persze nem teljes a kep. szoval a lenyeg hogy a gep mukodik a kijelzo is csak egyutt nem hajlando a normalis mukodesre. lehet ezzel valamit meg csinalni? gyari szoftot is probaltam oroszt is a hiba mindegyiknel fennall

(#1253) Petyus1 válasza molnartom (#1251) üzenetére


Petyus1
tag

Ha rám hallgatsz nem veszel ilyet. Olvasd vissza a hsz-eimet. Miért fizetnél nullától eltérő mennyiségű pénzt egy konstrukciós hibás eszközért? Mindenki bevallja, hogy egy fos, csak akinek már megvan, próbálja életben tartani. De egy eleve hibás, és javíthatatlan eszközért pénzt adni, ahhoz azért megfelelő mértékű aberráció kell. :D
Ha rám hallgatsz, ráteszel 15-öt, és veszel egy Kobo Aurát (ex Sony), vagy egy Kindle Paperwhite-ot.
Én az előbbit vettem hosszas wayteq kínlódás után, és már a 4. héten tartok az első feltöltéssel, és még mindig 66% van benne. Ja és mindez a beépített háttérvilágítás használatával és érintő képernyővel értendő. Úgy nézem össze fog jönni a gyári 2 hónapos adat. Szóval ég és föld a különbség. De te döntesz...

[ Szerkesztve ]

(#1254) molnartom válasza Petyus1 (#1253) üzenetére


molnartom
aktív tag

Lehet, hogy meggyőztél. Megnézem a másik kettőt is. Köszi az infókat.

(#1255) dorika87 válasza molnartom (#1254) üzenetére


dorika87
őstag

Szerintem nézz körül pl. az edigital oldalán, mert most vannak refurbished (újracsomagolt) Amazon Kindle ebookok 18-22e között, de 29-ért van nem refurb kindle is.
Esetleg Alcok vagy Koobe Slightbook 20-ért. Pocketbook is van már 26-ért.
Szóval akad azért választék. Ha tehetném most már én sem vennék wayteq-et, de mivel még jól működik a lassan 3 éves készülékem, ezért nem szándékozom lecserélni.

(#1256) bodorka válasza molnartom (#1254) üzenetére


bodorka
csendes tag

saját tapasztalatom alapján nyugodtan megvenném a Wayteq xBook School 2015-2016 -t, szerintem
a wayteq kijelző megközelíti a PW kategóriát (szubjektív vélemény) olvasni kell és időben feltölteni.
Azonban ha van rá keret +10eFt, akkor a
PocketBook Basic Touch (624) , az érintőképernyő nagyon megkönnyíti a használatot (visszalapozás, jól
megírt epub-nál a lábjegyzet használatát, fokozat nélküli betűméret...) 2 év garancia, különböző
Mega üzletekben ki is próbálhatod, jó vásárlást

(#1257) BIT_ válasza bodorka (#1256) üzenetére


BIT_
tag

Sziasztok

Még anno vettem egy WayteQ xbook60-at. Jó sokáig nem használtam, ezért totál lemerült.
Olvasom itt, hogy frissíteni kellene a rendszert, de itt jön a probléma.
Az akku teljesen feltöltve, nem kapcsol be de a gép sem látja. Eszközkezelőben sem látok belőle semmit.
Lehet vele valamit kezdeni, vagy dobjam ki jó messzire?
Remélem van rá megoldás.
Köszi a segítséget.

Gábor

(#1258) Petyus1 válasza BIT_ (#1257) üzenetére


Petyus1
tag

Olvass vissza. Lassan már csak erről szól ez a topic. Van akinek sikerül életet lehelni bele, van akinek nem, és van akinek először igen, aztán már nem. Én ebbe az utolsó kategóriába tartozom. Mindegy is, mert a végén úgyis megunod, és veszel egy rendes readert.
Összefoglalva, amíg működik, jó, de ha egyszer hagyod lemerülni, jön a szívás. Emiatt viszont szummázva, csalódás.

(#1259) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Sziasztok!

Van vmi tipp, trükk a zöld ledes villogás felébresztéséhez? Egyet már korábban megcsináltam, de ezt sehogy sem sikerül...

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#1260) bodorka válasza BIT_ (#1257) üzenetére


bodorka
csendes tag

ha csak akku probléma van, akkor a szervíz tesz bele újat kérdezd meg ezen a számon: (+36-1) 21-73-633

(#1261) seva1971


seva1971
újonc

Segítséget kérnék! Most kaptam egy ebookot, wayteq xbook school-t. Töltöttem le könyvet, pdf formátumú. Ha áttöltöm az ebookra és átállítom a betűméretet, a margók elcsúsznak és nem állítja be a gép, így olvashatatlan a könyv. Olvasgattam az oldalt itt, letöltöttem a calibre-t, de ott sem tudom, hogy mit hogy csináljak. Segítsetek kérlek. Köszönöm

(#1262) elistvan válasza seva1971 (#1261) üzenetére


elistvan
senior tag

Ha visszaolvasol kiderül, a pdf nem e-könyv olvasóra való formátum. Próbáld meg a könyvet epubban, vagy mobi-ban megkeresni az adott könyvet ott fog menni a betűméret és a margók is jók lesznek.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1263) petyametyo


petyametyo
aktív tag

Ma vettünk egy ilyen e-book olvasót (mi bontottuk ki ,teljesen új ) . A garancia papira viszont csak a gyári szám van egy matricával be ragasztva . Érvényes ennek így a garanciája? :R

(#1264) seva1971 válasza elistvan (#1262) üzenetére


seva1971
újonc

Köszönöm, visszaolvasás megtörtént. Letöltöttem a calibre programot és most már minden ok.

(#1265) elistvan válasza petyametyo (#1263) üzenetére


elistvan
senior tag

Szerintem ahol vetted oda kéne visszavinni, ott kellene kitölteniük/lepecsételniük.

seva1971: Örülök neki.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1266) petyametyo válasza elistvan (#1265) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Magánszemélytől vettük :R

(#1267) elistvan válasza Petyus1 (#1258) üzenetére


elistvan
senior tag

Én hagytam véletlen lemerülni az enyémet és bekapcsolt sőt fel is lehetett tölteni. (Mondjuk az enyémen a digma e626 firmware van nem a gyári.)

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1268) qqch29 válasza petyametyo (#1266) üzenetére


qqch29
csendes tag

Kérd el az eredeti számlát, azon kell lenni dátumnak.

(#1269) kovi1970


kovi1970
csendes tag

Nekem is jó hosszú ideig a szekrény alján volt. Lehet, hogy az akku kuka? Próbálom azért tölteni.

A zöld LED villogásra a megoldás, hogy nem a PC-re kell dugni tölteni, hanem egy USB adapterre ami legalább 1A-t tud, de lehet több is kell neki. A PC 500mA-es árama lehet kevés ilyenkor neki.

Ha nem akar feltöltődni, lehet szét kell szednem. Van valami trükkje a hátlap levételének? Nem szeretném a műanyag ház sarkát szétbarmolni.

(#1270) petyametyo válasza qqch29 (#1268) üzenetére


petyametyo
aktív tag

:R

(#1271) bodorka válasza kovi1970 (#1269) üzenetére


bodorka
csendes tag

csúnya kérdés: minek annak olvasó, aki hosszú ideig nem veszi elő, én általában minden nap olvasok.

(#1272) lovace válasza bodorka (#1271) üzenetére


lovace
aktív tag

Nem hiszem, hogy sok közünk van más olvasási szokásaihoz. Nincs két egyforma ember...

(#1273) BMizutani válasza bodorka (#1271) üzenetére


BMizutani
tag

Üdv . Nem kell sok hozzá .
A. 1, Kapta ajándéknak , nem vette nem számított rá s megfelejtkezett róla .
2, Volt rajta két könyv egy használati utasítás , kettő idegen nyelvű minta könyv magyar nem .
B, Volt rajta magyar de ahhoz a fajtához tartozott aki a mom tárcsás telefonról is megkérdezi magyar menüs ?
C, Vagy egyszerűen idegenkedett az e-olvasástól .
D. Egyéb stb ok .

(#1274) dorika87 válasza bodorka (#1271) üzenetére


dorika87
őstag

Már bocsánat, de nem minden ember egyforma, mindenkinek mások az olvasási szokásai. nekem pl. legtöbbször csak hétvégén van időm olvasni, ahogy azt most is tettem, és hétköznap munka illetve egyéb teendők mellett este már csak behuppanok az ágyba... és elképzelhető, hogy legközelebb megint csak valamelyik hétvégén tudom elővenni. Szóval ez abszolút emberfüggő. Így lényegében előfordulhat bárkinél, hogy csak alkalmanként tudja elővenni az ebookot, ami szerintem érthető, nem kell ezen csodálkozni.

[ Szerkesztve ]

(#1275) bodorka


bodorka
csendes tag

Hű, de megpezsdült a fórum!
Nálam az olvasásba beleértendő: járművön történő utazás (ha van ülőhely), járműre a megállóhelyen
való várakozás, orvosnál történő várakozás.
Különben nem volt szándékom senkit megbántani.

(#1276) elistvan válasza bodorka (#1275) üzenetére


elistvan
senior tag

Én pedig többnyire, csak oda-hazaúton olvasok a buszon.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1277) Thomas16 válasza elistvan (#1276) üzenetére


Thomas16
tag

1 év garancia van az Xbook 60HD-ra?

(#1278) Petyus1 válasza kovi1970 (#1269) üzenetére


Petyus1
tag

A hátlap levételének nincs semmi trükkje. Szét kell pattintani, és kész. Mondjuk szétszedés után sem leszel sokkal okosabb, max az akkut ki tudod forrasztani. Emlékeim szerint nem típus akku, tehát gyári száma sincs.

Egyébként meg az agyonposztolt típushibára a hálózati töltő sem megoldás. Én 2A-essel is próbáltam, eredménytelenül.

(#1279) dorika87 válasza Thomas16 (#1277) üzenetére


dorika87
őstag

Nekem 60w van, amire 1 év garancia volt, de úgy gondolom az összes többi típusra így a 60HD-ra is 1 év garancia van.

(#1280) cserkegomba


cserkegomba
újonc

Szasztok! Keresek egy helyet, ahol árajánlattal tudnak válaszolni arra, hogy hol tudom leszervizelni a wayteq-60w olvasómat. Soha nem merült még le, három éve használom, de három vagy négy nap is kell, mire feltöltődik, és egy hét után, ha olvasok vele, már félig van a töltés kijelző és kéri a töltést. Nem netezek vele, nem hallgatok zenét, csak olvasok. A másik nagy baj, a második gomb alól, a betűméret állítója nem reagál. Így végül is használhatatlan. Kérdezem a következőt is: egy általános ebook olvasó mennyi ideig szalonképes? Olyan lehet, mint egy telefon, hogy két éven belül el kell romolnia, mert a piacnak legyen vásárlója? Ha sokért javítják meg, inkább veszek egy kindle gépet. :O

cserkei

(#1281) dorika87 válasza cserkegomba (#1280) üzenetére


dorika87
őstag

Enyém most áprilisban lesz 3 éves és már egyszer járt szervízben az első évben amikor fw frissítést kellett csinálni mert típushiba miatt előjött nála is a lefagyás, de azt orvosolták a Wayteq szervízben (amit csak ajálani tudok) és azóta gond nélkül működik. Nem mindig tudok vele rendszeresn olvasni, ezért már előfordult, hogy lemerült szegény és napokig nem tettem fel töltőre, de amikor észrevettem feltettem mondjuk este és másnap reggelre már feltöltötte. Szóval ezzel csak annyit akartam mondani, hogy az enyémmel nincs különösebb hiba, esetleg annyit tapasztaltam, hogy az ért a 3 év alatt gyengült az akku teljesítménye, de szerintem nem veszes, főleg ha már látom, hogy negyedig van felteszem este töltőre és reggelre már kész is. Most pontosabb statisztikát nem tudok mondani az üzemidőről, mert nemrég kezdtem el ismét olvasni, előtte pihenésre volt ítélve kis időre, olyankor ki is kapcsolom teljesen, amikor tudom, hogy jó ideig nem tudom használni, persze egy idő után úgy is lemerül az akku, ha nincs használva, de jóval lassabban. Tehát összességében azt kell mondjam, hogy 3 év után is nagyon jól teljesít a kicsike, és arra amire kell teljesmértékben megfelel. Próbáld meg a szerízeltetést. Először bevizsgálják, aztán megmondják, hogy mi lehet a baja és árajánlatot adnak, amit nem muszáj elfogadnod, szóval a döntés utána a tiéd, hogy megcsináltatod vagy sem. Garancia időn túli javítással még nem volt dolgom, ezért nem tudok nyilatkozni, hogy pl. bevizsgálásért fizetni kell-e stb...de remélhetőleg nem. Csak egy wayteq gps-el van tapasztalat, ami alaplapos lett és ezáltal ugye használhatatlanná is vállt, szóval ezt megállapítva mondták a szervízben, hogy annyi lenne a javíttatás mint egy új készülék, szóval így felesleges volt és nem is hagytuk ott.
Itt egy pontos szerviz árlista .
Szerintem olyan nincs, hogy meddig szalonképes egy ebookolvasó vagy akár egy telefon.
Sajnos murphy törvénye ilyen, amit nem tudunk befolyásolni, tehát vagy szerencsénk van, vagy nem.
Mint mondtam én már 3 éve használom nagy megelégedéssel, még aztuán is, hogy garancia időn belül járt már fw frissítés miatt márkaszervízben.
Amúgy ha esetleg fw frissítés megoldaná a merülési és töltési problémát illetve gombjavítást is lehet rajta végezni, és az árlistának hinni is lehet akkor 5-6ezer körül megúsznád a dolgot. Persze biztosat csak ők tudnak mondani, de egy próbát megér.
Ha pedig netán nem vagy pesti ill. Budapest környéki akkor is ajánlott őket felhívni, mert hátha tudnak segíteni vagy más szervízt ajánalni.

Remélem tudtam segíteni, és sikerrel jársz ezügyben.

[ Szerkesztve ]

(#1282) cserkegomba válasza dorika87 (#1281) üzenetére


cserkegomba
újonc

Köszönöm a kimerítő és biztató választ. A Wayteq-60w könyvolvasó nekem is bejött, sokat olvasok vele, szeretem használni. Látszik már rajta a kopottság, karcos és kifakult a keret, a bőrtok szélei foszladoznak. Az aksi legyengült, a végét járja. A megadott link nagyon hasznos, de kissé elszomorít. Nem mondható drágának a munkaműveletek költségei, de mivel sok tételt kell megfizetni, összejön egy újnak az ára. A munkadíj 5.000 Ft, a gomb javítása 3.810 Ft, a frissítés 2.540 Ft, az akkumulátor 5.800 Ft, a posta, illetve futár költség oda és vissza 5.000 Ft, és így mindösszesen legalább 22.000 forintnál tartunk, ha nem derül még ki más, rejtett hiba.Ha már ennyit fizetni kell érte, akkor hozzáteszek inkább még húszezret, és veszek egy újat, másik típust kipróbálva, ami nem kopott, nem karcos, nem kell számítani rá, hogy előjön bármikor újabb hiba, kettő év garanciát kapok hozzá, stb. Ugye igazam van? Ezt meg elteszem emlékbe, vagy ejtem a kukába. :(( És ezután visszajutottunk oda, amit fentebb említettem, hogy három év a kihordási ideje olyan emberke számára, aki rendszeresen használja, nem csak otthon, hanem a mindennapi életben, minden körülmények között. Mint például én.

[ Szerkesztve ]

cserkei

(#1283) dorika87 válasza cserkegomba (#1282) üzenetére


dorika87
őstag

Abszolút osztom a véleményed. Szerintem is jobban megéri jelen esetedben egy új készülékre beruházni. Én is immár 3 éve használom az olvasót nagy megelégedéssel, persze nekem is már kopottas a keret és a tok is már viseltes picit, de azért még vállalható, és akku teljesítményről szintén ugyanazt tudom mondani, hogy már nekem is gyengécske, ami néha zavaró tud lenni, ha összehasonlítom azzal, hogy az elején mennyit bírt. Persze azért még így meg lehetek vele elégedve, mert nagyon szépen teljesít/teljesített 3 év alatt és szeretem is használni. Én lehet baráti áron megválok tőle és egyik kollégámnak eladom, akinek még nem volt soha ebookja, de már régóta szeretne. Szóval annak örülök, hogy azért az ebookkal te is meg vagy elégedve mindezok mellett, hogy az évek során elhasználódott és kezd eljárni felette az idő.

(#1284) elistvan válasza Thomas16 (#1277) üzenetére


elistvan
senior tag

Igen, egy év.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1285) Petyus1 válasza cserkegomba (#1282) üzenetére


Petyus1
tag

Hasonló cipőben jártam az ügyben. Úgy látom, már te is kifizetted egy rendes reader árát, a szervízekkel együtt. :D
Ha visszaolvasod a hsz-eimet, én december környékére untam meg ezzel a cuccal bíbelődni, és 40k-ért beruháztam egy Kobo Aurára. Azóta öröm az olvasás, nincs lefagyás, gombok sem mennek tönkre, mivel érintőképernyős. Ja, és egy töltéssel cirka két hónapot megy. Az már csak hab a tortán, hogy 2 év gari van rá. Persze értem én, hogy sokakat itt érzelmi szálak kötnek ehhez a háládatlan kütyühöz, ezért tovább nem is szidom. :)

(#1286) puhakex


puhakex
tag

Sziasztok!

Sajnos problémám van az e-bookommal, tud valaki segíteni?
Lehet, hogy már volt róla szó, de nem tudom visszaolvasni az összes hozzászólást. :)

Egy xbook-60-am van már lassan 2 éve.
Eddig működött de most nem akar bekacsolni, csak a zöld led világít..
Nyomogattam már a resetet is de nincs reakció. :W

Nem a legfrissebb firmware van rajta azt tudom, pont a "baleset" előtt akartam frissíteni pár hete, de úgy látszik lekéstem, mivel ha ne kapcsol be úgy a firmware-t sem tudom frissíteni ha jól tudom.

Van ötletetetk mit lehetne kezdeni vele? :F

Szép ez a zöld led, de jó lenne, ha még olvasni is tudnék róla. :)

(#1287) Petyus1 válasza puhakex (#1286) üzenetére


Petyus1
tag

Pedig vissza kéne olvasnod, mivel ez a topic gyakorlatilag csak erről szól... ;]
Szervízbe tudod vinni, és fizetősben valszeg megjavítják, mivel garid már nincs rá. De elszomorítalak, az új firmware-rel is marad a probléma. De tényleg olvass vissza.

(#1288) dorika87 válasza Petyus1 (#1287) üzenetére


dorika87
őstag

Én is mindenképpen a szervzíet ajánlom. Régebben a szoftverfrissítés kb. 2ezer forint volt.
Személyes tapasztalatom szerint az fw frissítés után nem jött már elő ez a problémám. Azóta soha nem fagyott le úgy, hogy ne tudjam bekapcsolni. Merült már le annyira, hogy csak a töltés segített neki, hogy bedugtam tölteni és az életet lehelt bele.
2013 tavazán vettem meg az xbook 60w-t és ősszel már előjött az a fajta lefagyás amin a reset sem segített. Szervízben frissítettek firmwaret, és azóta nagyon szépen működött nekem a készülék.
Szóval ez nem mérvadó, hogy mindegyik olvasóval így van. Ezt megnyugtatásként jelzem, hogy simán elképzelhető, hogy utána neked sem lesz vele hasonló problémád ahogy nekem sem volt.

A szervíz adatatit megtalálod a garanciajegyen vagy a wayteq honlapján: link

Az árlistát pedig itt találod: link
Ha jól látom most 2540ft a szoftverfrissítés, szerintem megéri megcsinálni.

Remélem tudtam segíteni.

(#1289) puhakex válasza dorika87 (#1288) üzenetére


puhakex
tag

Sikerült! :DD

Kb 1 hónap zöld LED világítás után bekapcsolt az ebook olvasó és gyorsan frissítettem is a firmware-t. :)

Nem tudom, hogy reprodukálható-e a dolog vagy csak puszta szerencse volt de leírom mit csináltam.
Viszont mindenki csak a saját felelősségére próbálja ki, mondjuk ha már nincsen vesztenivalója mert teljesen meghalt az ebook-ja és csak a zöld ledje világít.

Tehát először is kipeckeltem a bekapcsológombját, hogy állandóan legyen benyomva. Én egy fogpiszkálót használtam, de csak óvatosan nehogy beletörjétek, bár ha leveszitek a hátsó burkolatot könnyen ki lehet szedni a beltört részt is.

Így hagytam kb fél napig, amíg teljesen lemerült az ebook és így a zöld LED is kialudt.
A fogpiszkálót végig benne hagytam/végig be volt nyomva a bekapcsológomb.

Egy főkapcsolós elosztóba bedugtam az ebook töltőjét az elosztó főkapcsolót kikapcsolt álapotában.
A töltőre rádugtam az ebookot is és amikor már össze van dugva minden akkor az elosztó főkapcsolóját bekapcsolatm. És láss csodát a képernyőn megjelent a felirat, hogy töltés. Magához tért. :) Hagytam még hagy töltse fel magát teljesen és csak azután vettem ki a fogpiszkálót.
Ezután megint működött mint régen. Itt ajánlom a szoftver frisstíését egyből.

Lehet csak a véletlen volt, de ha már nincs vesztenivalótok érdemes tenni egy próbát.

Ha valaki kipróbálja a módszert jelezzetek vissza légyszi, hogy másnak is sikerült-e megmenti a gépét. :)

(#1290) zoleee24 válasza vartime (#789) üzenetére


zoleee24
tag

Szia!

A segítséged szeretném kérni egy Koobe Slimbook HD frissítéssel kapcsolatban.
Sajnos nálam is a zölden villogó led állapot van.
Bárhogyan nyomom az OK gomot + USB kábel a Win10 nem ismeri fel. (Reset is volt)
A régi PH!-s bejegyzésedben szereplő link már sajnos nem elérhet, tudnál segíteni ebben, hogy mi lehet a megoldás?

Előre is köszönöm a válaszod!

Üdv:
Zoli

(#1291) dorika87 válasza puhakex (#1289) üzenetére


dorika87
őstag

Gratulálok, ez tényleg nagyon jó módszernek hangzik a probléma orvoslására. Reméljük ha másnak is hasonló problémája lesz megoldható ezzel a módszerrel (persze csak ha bele mer vágni és nincs veszteni valója)

Én ezennel szeretnék elbúcsúzni mint wayteq felhasználó, de továbbra is figyelemmel kísérem a topikot, mert amúgy szerettem az olvasót, és meg is voltam vele elégedve, csupán csak azért váltam meg tőle, mert háttérvilágításosra váltottam. Szerencsére nem került messzire, egyik kollégám használja első ebook tulajként, remélem ő is hasonló megelégedéssel mint én.

(#1292) malama


malama
újonc

Sziasztok!

Hátha valakinek segít.

Zöld villogó LED-es állapotra egyfajta megoldásként nálam bevált (60wHD-hoz) a HSZ:1196-ban elistvan kolléga által talált Gmini Magicbook Z6HD-hoz készült 2015.07.15-i firmware ZIP csomagjában található ékes orosz nyelven íródott pdf formátumú leírás ide vonatkozó része.

A korábbi leírásokhoz képest új elem, hogy az olvasó kártyanyílása mellett lévő két lyukon (lásd a pdf-en lévő képen) keresztül rövidre kell zárni egy gemkapoccsal az olvasó áramkörének két pontját a megfelelő ütemben.

A lényeget a pdf 2.2 pontjából lehet kibogarászni:
1.lépés: Csatlakoztasd az olvasót az USB kábellel a számítógéphez
2.lépés: Nyomd meg és tartsd nyomva az OK gombot
3.lépés: Told be a gemkapocs rövidzárat és tartsd benyomva.
4.lépés: Rövid időre nyomd meg a Reset gombot, majd engedd el (pl. egy másik gemkapoccsal).
5.lépés: Kb. 2-3 másodperc után vedd le a rövidzárat a két lyukról.
6.lépés: Engedd el az OK gombot.

Az 5. és 6. lépés között fog pittyenni a számítógép hangszórója, hogy új hardvert talált. Ugyanakkor az olvasó LED-je villogóból folyamatos zöld világításra kapcsol át.
Az idők nincsenek pontosan meghatározva, kicsit kísérletezni kell, nekem kb. hatodik próbálkozásra sikerült a megfelelő ütemet eltalálni.

Ezek után már jöhet a megfelelő driver telepítés a számítógépre és a többi művelet a WayteQ frissítési leírásnak megfelelően.

Sok sikert.

[ Szerkesztve ]

(#1293) elistvan


elistvan
senior tag

Üdv!

Rég nem írtam ide. Jó hírt hoztam a Wayteq 60W-hd tulajoknak.

Készült egy 2016-os frissítés a Digma E626-hoz ami jó a készülékre. (Tegnap fel is tetem az enyémre.)

Az alábbi címen érhető el: [link]

A változások a következőek:
- 30%-os fogyasztáscsökkenés olvasás közben.
- Továbbfejlesztett energiatakarékosság, alvó módban is.
- A főmenü betűméretét megnövelték (a gyengén látók is könnyebben olvashatják)
- Élsimítás alapból engedélyezett
- A kép elforgatási algoritmust újraírták (gyorsabban vált)
- Gyorsabban töltenek be a könyvek
- Új integrált Liberation betűtípus
- Betöltő képernyő kicserélve egy kulturáltabbra
- Alvó mód képernyővédője szintén kicserélve

Az oldalon más típusok gyári firmware-jei is megtalálhatóak.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1294) elistvan válasza elistvan (#1293) üzenetére


elistvan
senior tag

A nem hd-s tehát a Wayteq 60w-s olvasók tulajai a fentebb linkelt oldalról a Digma e624-es firmware-t töltsék le és tegyék a készülékre. Csak pozitívan tudok nyilatkozni. Most fejezek be 620 oldalas könyvet (kb 100 oldal van még hátra) és az akku 100%-on áll még mindig.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#1295) Bence1970 válasza malama (#1292) üzenetére


Bence1970
újonc

sziasztok
malama nekem segített, nagyon is. Sikerélmény, nem hittem volna, hogy ez nekem sikerül, technikai analfabéta vagyok. Akkor léphetek is tovább, csak gondoltam feltétlen megköszönöm ezt a nagy segítséget. :DD

(#1296) malama válasza Bence1970 (#1295) üzenetére


malama
újonc

Szia Bence1970!

Örülök, hogy Neked is sikerült. ;)
A köszönet fele elistvan kollégát illeti, Ő találta a ZIP-et, én csak a nálam bevált rész közzétettem, hátha...

Üdv.:
malama

(#1297) Ariadne0603


Ariadne0603
újonc

Sziasztok!

Szintén egy WayteQ xBook-60w tulajdonosa vagyok, már 3 éve használtam, csak az elején volt olyan, hogy picit befagyott, de a reset gomb után mindig helyreállt, egy két hét után meg helyreállt magától, azóta nem jelentkezett ilyesmi. Rengeteget olvastam rajta, akadálymentesen.
Tegnap még olvastam rajta, az aksi majdnem fullon volt, aztán ma mikor bekapcsoltam, csak a kezdő képernyő és a folyamatosan forgó betöltés szöveg látszott (aksinál jelezte hogy háromnegyedig van), semmi gombra nem reagál, csak a kikapcsolásra vagy a resetre. Ám bekapcsoláskor ugyanez jelentkezik. Forog a betöltés karikája, de onnantól sehova. Mivel három éves, gari nincs már rá, viszont nekem meg pénzem nincs jelenleg egy újra, ráadásul három évig tényleg majdnem mindig problémamentes volt, ezért érdeklődnék, van-e erre valami megoldás?
Próbáltam a bekapcsológomb és az Ok gomb kombinációját (visszaolvastam), de a laptopom csak azt jelzi, hogy az USB-s eszközzel valami probléma van. Ha kikapcsolom, tölti az aksit.
Köszönöm a választ.

(#1298) V_Gabor válasza malama (#1292) üzenetére


V_Gabor
újonc

Sikerült ezzel a módszerrel életet lehelni a zölden villogó ledes olvasómba. Párszor próbálkoztam a leírt sorrendben, 5-6 alkalom után már éppen feladni készültem. A telefonomon megnéztem valamit, eközben a laptop csipogott és láss csodát. Zölden világít a led, bekapcsolt a képernyő és most írja, hogy tölt...

Köszönöm!

(#1299) GZoli7 válasza V_Gabor (#1298) üzenetére


GZoli7
senior tag

Üdv.
Valaki esetleg nem szedte szét a gépet, mert a sima 60hd-n nincsenek ilyen lyukak és érdekelne, hogy melyik két pontot kéne rövidre zárni.
Köszönöm.

(#1300) V_Gabor válasza GZoli7 (#1299) üzenetére


V_Gabor
újonc

Nem kell szétszedni. Egy gumiborítás alatt található a szélén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.