Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Vakegérke válasza tildy (#477) üzenetére


Vakegérke
veterán

A férj nevének felvétele nem jelenti azt, hogy a nő tulajdonná válik. A házasság nem adásvételi szerződés.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#502) geprombolo válasza Vakegérke (#501) üzenetére


geprombolo
senior tag

A házasság az összetartozás egyik kifejezési módja. A feleségem felvette a vezetéknevemet. Nem úgy, hogy x-né, hanem xy. Büszkén viseli. Pedig csak egy melós senki vagyok. :B

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#503) tildy válasza Vakegérke (#501) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha így van, akkor miért nem tartja meg sok nő azt a nevet, amit a szülei adtak neki? Ami egyedi ?

Ezt máshol találtam, de nagyon ide illik:
"Amúgy is, egy x.y-nét hogy a fenébe szólítson meg az ember? Abban a formában tényleg elveszik a nő saját személyisége. Bemutatkozik, de még mindig nem tudom hogy hívják, csak a férje nevét tudom :)"

Nomeg emlékezetes az a svédországi szülés (ott a gyerek az anyja nevét kapja) , ahol csóri gyerek Kovácsné István lett:D

Én nem lennék Nagy Lajosné. :( :U
Nomeg annyit beszéltek erről az összetartozásról, ha annyira szerettétek a feleségeiteket, miért nem ti vettétek fel az ő nevét???? Komolyan kérdem. Ja hogy úgy az már nem annyira döfi? :D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#504) L7wy válasza Vakegérke (#501) üzenetére


L7wy
őstag

Mi az a házasságban, amit nem válthatna ki egy nagyobb buli, vagy party stílusú akármi? A templomi szertartás és az polgári házasság is eléggé adásvételi szerződés érzést kelt bennem... Miért nincs az akkor hogy felveszik egymás nevét, ha már annyira az összetartozás a lényeg???

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#505) Vakegérke válasza tildy (#503) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hogy is mondjam...

A lány ugye kinő a családból, és úgy dönt, hogy egy férfihoz köti az életét. Jelzi ezt azzal is, hogy felveszi a nevét. Ezzel nem veszít, hanem nyer. Először is a lányneve megmarad, és kap mellé egy újat, amely jelzi családi állapotát.
Nem kötelező, csak lehetőség.

Az én időmben még nem volt rá lehetőség, hogy a férfi felvegye felesége vezetéknevét. Megjegyzem nem tettem volna meg. Hogy miért?
Solymosi József a nevem, szerintem elég jól hangzik.
A feleségem lánykori neve Molnár Mária volt. Valahogy nem jön be nekem a Molnár József.

Egy a lényeg. Feleségem büszkén viselte a nevemet, és én büszke voltam rá, hogy viseli. Hol itt a probléma?

Más, de szorosan ide tartozik.
Tegyük fel, hogy valami falucskában piheni ki a pár fáradalmait. Vendégház, panzió, bármi.
Amennyiben az asszonyka a férje nevét viseli, természetes, hogy egy ágyban térnek nyugovóra.
Ám ha nem, mert ragaszkodott lánykori nevéhez, vagy nem is házasok, csak együtt élnek, furcsán fognak rájuk nézni, és megy a pletyi a hátuk mögött. Né má, ide jönnek hetyegni...

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#506) tildy válasza Vakegérke (#505) üzenetére


tildy
nagyúr

Ám ha nem, mert ragaszkodott lánykori nevéhez, vagy nem is házasok, csak együtt élnek, furcsán fognak rájuk nézni, és megy a pletyi a hátuk mögött. Né má, ide jönnek hetyegni...
Ez a falubelieket minősíti. Nem pozitív értelemben....

Amúgy én több dolog miatt nem venném fel a férjem nevét: nem vagyok senkinek a tulajdona, a -né meg valakinek a "birtokmányát" jelöli. Azt, hogy xy-nak a felesége. (nem pedig önálló személy).
Másrészt a Lajos név nem tetszik nekem. Imádom Esmeint,de a nevét nem szeretem. Így a NAgy LAjosné kiesett. Ezenkívül párom anyukáját szintén így hívják.

Lehetnék még Nagy Ildikó, Nagy-Tóth Ildikó Éva , vagy Tóth-Nagy Ildikó , illetve Nagyné Tóth Ildikó Éva, Nomost nem leszek senkinek a néje, ahogy nem várom el, hogy valaki is Tóth Ildikó Éva ura címet viselje

Kötőjeleset közösen szavaztuk le. Nagy Ildikó nem tetszik.
Szóval maradok Tóth Ildikó Éva , ezzel is adózva annak, hogy édesapám ezt a nevet adta nekem.

Engem csak az zavar, hogy te nem vetted volna fel a feleséged nevét, és úgy tűnik, arra meg vered a melled, hogy a feleséged felvette. Bár teljesen igaz, ez a ti dolgotok.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#507) geprombolo válasza tildy (#503) üzenetére


geprombolo
senior tag

Azt utálom a legjobban, amikor egy nőt úgy hívnak, hogy mittomén, mondjuk Kovács Pistáné. Az iszonyat!
Tudok olyan párt is, ahol felvették egymás vezetéknevét. Tehát Kovács Pistából és Tóth Etusból Tóth Pista és Kovács Etus lett. Végül is mindenki olyan módon választja meg az új nevét, ahogy akarja.
Van egy olyan dolog is, hogy a helyi szokások változóak. Magyarországon nagy divat a Kovács Pistáné, meg a Kovácsné Rozi. Romániában ez úgy szól, hogy Kovács Rozi.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#508) Vakegérke válasza tildy (#506) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Engem csak az zavar, hogy te nem vetted volna fel a feleséged nevét, és úgy tűnik, arra meg vered a melled, hogy a feleséged felvette."
Ahogy már kétszer is mondtam, feleségem büszke volt rá, hogy a nevemet viselheti. Örömmel fogadta asszonynevét, én pedig örömmel adtam neki nevemet.

Ami pedig azt illeti, akár fel is vettem volna a feleségem nevét, ha nem prózaibb, semmitmondóbb, mint az enyém. Ő is örült, hogy kiszabadulhatott a Molnár Máriaságból.
Vidéki família leszármazottja volt, amelyben mindenki József, János, Ilona, Mária. Aki változtat, kiátkozott lesz. Mi azok lettünk.
Lányom Erika, fiam Gábor.

Szóval ha a Józsefné lett is, a Molnár név csak lánykori maradt.
Fogalmad sincs, - gondolom én, - hogy milyen nehéz kiszabadulni egy középkori rendszeren alapuló család fojtogató kötelékéből. Én kitéptem őt onnan, és ennek első, jól érzékelhető jele az volt, hogy már nem Molnár volt a neve, hanem Solymosiné.

Tényleg nehéz megérteni?
Hozzám kötötte a sorsát, és azt azzal is megpecsételte, hogy Solymosiné lett. Ártott vele valakinek? Nem. Tulajdonommá sem vált, és azért valahogy csak megvoltunk egymással, ha lehúztunk közel 33 évet a házasság kötelékében.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#509) geprombolo válasza Vakegérke (#508) üzenetére


geprombolo
senior tag

...és ha rajtatok múlt volna, még most is tartana, szeretetben. És végülis ez a lényeg, nem pedig a név. Ha a két fél jól érzi magát a nevével, akkor minden rendben, akármit is mondok én, vagy bárki más, hogy fúj, hogy is szól ez...

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#510) Vakegérke válasza geprombolo (#509) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nos igen. Feleségem ma is büszkén lenne Solymosiné...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#511) Crystalheart válasza geprombolo (#496) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Tudsz festőművészt mutatni, aki egyben atomfizikus is? Kétlem. Atomfizikust sem tudsz, aki közben megnyerné az Eurovíziós Dalfesztivált." - De csak mert Da Vinci korában még nem volt atomfizika. :D

(#512) Crystalheart válasza Vakegérke (#508) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem sem nagyon lényeges a név, én mindenesetre a sajátomat nem változtatnám meg, mert teljesen jó reklám, hogy a teljes jelentése dajcsból átfordítva az "öröklött birtokán uralkodó erős vezér" (Ódor Richárd) :D Ha volna egyszer feleségem, ő nyilván országosan híres, elismert tehetség volna - másmilyenbe bele sem tudnék szeretni -, így szintén nem kívánnám, hogy felvegye az én nevemet, ahogyan a színészek és egyéb művészek nem szokták.

(#513) Crystalheart válasza L7wy (#480) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Sokszor érzem azt, hogy nagyon nem ebbe a világba kellett volna születnem, vagy nem ebbe az időbe." - Így jártál. Egyébként meg hidd el, hogy nem ma lesz még, amikor a fizikai munkát feladhatjuk. Miért kéne? Én művész is vagyok, meg mezőgazdász is. Időben nem fér meg egymás mellett, de egy életbe mindkettő belefér.

(#514) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Huszonkettedik kérdés, amelyet Doom tesz fel:
Ha megkér valamire, miért nem bírja kivárni, amíg befejezem azt, amivel éppen el vagyok foglalva? Miért kell pár másodperc, pár perc múlva duzzogva megcsinálnia, és aztán a fejemhez vágnia, hogy "sose segítek semmiben"?

Magyarán miért nincs egy parányi türelem a nőkben?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#515) Wictor válasza Vakegérke (#514) üzenetére


Wictor
senior tag

Huhh, ezt a kérdést már láttam régebben és válaszoltam is rá. Mindig a nő legyen az első, ennyi volt a válaszom. Szerintem ők elvárják a férfiaktól, hogy az első szavukra ugorjunk és ha ezt nem tesszük, jön a durci. Ha már egyszer őket választottuk, akkor ne is legyen fontosabb semmi más... ;]

[ Szerkesztve ]

(#516) Vakegérke válasza Wictor (#515) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ilyen célzott kérdés még nem volt az én topicomban. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#517) Csemike válasza Crystalheart (#512) üzenetére


Csemike
csendes tag

Ha az ember tudatosan irányítani tudná az érzelmeit, és józan megfontolás kérdése lenne, hogy kibe szerelmes és kibe nem... :U

(#518) geprombolo válasza Vakegérke (#514) üzenetére


geprombolo
senior tag

Jönnek a csajok és megmondják. Vagy sem. Mert én nem tudom. Sokszor járok ebben a cipőben, de még nem tudtam rájönni. Talán majd most. Művésznő, Csibe, Talmida, várjuk a választ!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#519) Crystalheart válasza Csemike (#517) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem valahogy egybeesik a józan megfontolás az érzelmekkel. :) Mindig.

(#520) Beri válasza tildy (#506) üzenetére


Beri
addikt

Már bocs, hogy belepofátlankodok, de nem az a cél, hogy "elvegyük a nő atyai örökségét", csak az összetartozást úgy szokás jelezni, hogy ugyanaz a vezetéknevetek... Ha ezt megtagadná tőlem egy nő, személyes sértésnek venném. Nem akarok Nagy Lajosnékat, attól én is hányok. De hogy néz már az ki, hogy jön egy házaspár, aztán az egyiket Nagy Lajosnak, a másikat meg Tóth Ildikónak hívják? Írd oda kötőjellel a születési nevedet, vagy valami, de ez így olyan, mintha szégyellnéd a férjedet, nincs ezen mit szépíteni. Nem tetszik a Nagy név? Válassz egy újat (megteheted, végülis olyan piszkosul szabad világban élünk), aztán változtassatok nevet mind a ketten, ha már ennyire teher ez számodra...

Vakegérke: Ha valaki nem bírja kivárni, míg befejezed azt, amit épp csinálsz, az nem értékeli az épp aktuális tevékenységedet, vagy mindennél többre valónak tartja a saját problémáját. Ez nem nemtől függ, sima önzőségnek hívnám. De majd a nők felvilágosítanak :)
Persze ha épp mittomén, körmöt vágsz, aztán szól a te egyetlened, hogy tedd odébb a szekrényt, mert ráborult a lábára, az más :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#521) tildy válasza Beri (#520) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem fogom szégyelleni sosem a férjem. Támogatom amiben tudom. De a nevem se ő se senki más ne vegye el. Egyébként is hülyeség amit mondasz, miért tán a férfi szégyelli a felesége nevét, ha ő nem veszi fel a felesége nevét?

Egyenlőek vagyunk mindketten, miért is kéne főképp a nőnek az ura neve alá rendelni magát? Oké ha van kedve tegye meg, de ne legyen már kötelező.
Tudod az öszetartozást baromi nem ez adja meg. Rengeteg családot láttam, ahol a feleség xy-né , x-né yz volt, aztán marják egymást , jobb lenne ha elválnának. Nem ilyen külsőségeken alapul két ember egymáshoz tartozása.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#522) L7wy válasza tildy (#521) üzenetére


L7wy
őstag

Teljesen osztom a véleményed, +1 ide :D

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#523) Beri válasza tildy (#521) üzenetére


Beri
addikt

Mondom, változtassatok nevet mind a ketten, hogy egyikőtöknek se legyen igaza... Ne érts félre, nem a névváltoztatástól lesz jó egy házasság.
Másrészt pedig ha figyelmesen elolvasod, amit írtam az előbb, sehol nem volt szó arról, hogy a nőnek le kéne mondania a vezetéknevéről.
Egyébként a gyerekeket hogy fogjátok hívni? Kitaláltátok már? Sorsot húztok? Vagy sör-virsli? :DDD Janem, majd kötőjeleztek, mert az trendi.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#524) Crystalheart válasza Beri (#523) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én szüleim is inkább mindketten nevet változtattak. Anyámnak nem tetszett a Kalapács név, ezért apám valamelyik oldalági rokonainak a nevét vették föl, mikor fél éves voltam. Így voltam fél évig Kalapács, tizenmittoménhány évig Kenesei, aztán a válás után apám visszavette a saját nevét (művésznévként addig is azt használta), anyám is a sajátját, mi meg öten gyerekek anyánk nevét kaptuk. A törvény amúgy összesen két névváltoztatást engedélyez, úgyhogy én be vagyok betonozva az "Ódor"-ba.

A név tényleg nem nagyon számít, szüleim a közösen fölvett névvel is éppúgy bajosan voltak meg egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#525) Beri válasza Crystalheart (#524) üzenetére


Beri
addikt

Művésznévként? Kalapács József fiához van szerencsém?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#526) tildy válasza Beri (#523) üzenetére


tildy
nagyúr

Küéföldön élünk, így lehet Grand lesz a családnevük :P

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#527) Vakegérke válasza tildy (#526) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem kötözködöm, félre ne érts. Ha szabad kérdezni, ti is felveszitek a Grand nevet? Méltányos megoldás lenne, jó hangzású név, ráadásul a gyerek is szüleivel azonos néven szerepelne.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#528) tildy válasza Vakegérke (#527) üzenetére


tildy
nagyúr

NEm tudjuk még. Vacillálunk az Esmeinson-on is:D:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#529) Wictor válasza Vakegérke (#527) üzenetére


Wictor
senior tag

Majd nekem is lenne egy kérdésem:

Miért adnak ki a nők örömükben olyan hangokat, amiktől a férfiak agysejtjei sorban pusztulnak el? (jujujujujjj, nyihihi és társai) :D Valamint ez szándékos, vagy reflexből jön?

[ Szerkesztve ]

(#530) Vakegérke válasza Wictor (#529) üzenetére


Vakegérke
veterán

Te, hogy a jó Istenke áldjon meg, nem itt lövöldözd el az ilyen fincsi kérdéseket. Priviben kérem szépen.
Eldugtam, meg is fog jelenni, köszönöm. :)

tildy: Nem tudom, hogy vicc-e, nekem határozottan tetszik. Skandináv hangzású, jó kis név.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#531) Wictor válasza Vakegérke (#530) üzenetére


Wictor
senior tag

Én legalább nem OFF-ban toltam ide... :D

(#532) geprombolo válasza Beri (#525) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ez jutott nekem is eszembe. :DD
Mint említettem, az én véleményem az, hogy mindenki hordja a nevét úgy, ahogy jólesik neki. Legfeljebb nekem nem fog tetszeni, de az senkit ne zavarjióon. Sok boldogságot mindenkinek!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#533) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ha már elárulta, akkor a huszonharmadik kérdés legyen Wictoré:
Miért adnak ki a nők örömükben olyan hangokat, (jujujujujjj, nyihihi és társai,) amiktől a férfiak agysejtjei sorban pusztulnak el? Valamint ez szándékos, vagy reflexből jön?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#534) geprombolo válasza Vakegérke (#533) üzenetére


geprombolo
senior tag

Meg iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szerintem reflex. Meg egymástól tanulják, mert annyira nőies! :W :W :W :W

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#535) Beri válasza Vakegérke (#533) üzenetére


Beri
addikt

Hát, engem sosem zavart. Legalább tudom, hogy örül a drága :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#536) geprombolo válasza Beri (#535) üzenetére


geprombolo
senior tag

Engem csak akkor zavar, ha mindezt telibe a fülembe csinálja. És közben a nyakamba csimpaszkodva ugrál, hogy szétrázza az agyvelőmet. Ilyeneket csinál, mondjuk:

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#537) Vakegérke válasza geprombolo (#536) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ismerős szitu. A feleségem minden apróságon jókat tudott mulatni, ha felmutattam a kisujjam, azon is. A kiadott hangokról ne is beszéljünk, visszaadhatatlan.
Ám ez a nyakba csimpaszkodás egy olyan dolog, amelyet szívből kívánok, hogy halálodig legyen részed benne. Van ennél boldogabb pillanat? Szerintem nincs.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#538) geprombolo válasza Vakegérke (#537) üzenetére


geprombolo
senior tag

Tényleg nincs.
Jakupcsek műsorát nézzétek, ha van rá módotok! Éppen a házasságról, meg az e körüli dolgokról beszélnek. Iszom a szavaikat. A sztory4-en.
Na, most már másról beszélnek... :O

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#539) Beri válasza Vakegérke (#537) üzenetére


Beri
addikt

Ezzel teljes mértékben egyetértek. Ha valakinek az a legnagyobb gondja a világon, hogy a barátnője a nyakába csimpaszkodva artikulálatlan hangokat ad ki, az boldog ember :)

eladó Aromamizer RDTA V1

(#540) nem_tom


nem_tom
őstag

23. Ez még elviselhető. Én csajok terén ettől a "pláza szlengtől" akadok ki. :F

(#541) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ez már a hoszonnegyedik kérdés:
Szeretnek a nők napbarnítottak lenni, ezért szép forgalmuk van a szoláriumoknak, fogynak a barnító krémek. Csakhogy látni jópár nőt az utcán, aki túlzásba viszi, és sötétsárga. Nem tartja magát az ilyen gusztustalannak?

Tudom, provokatív, de szándékosan az. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#542) nem_tom válasza Vakegérke (#541) üzenetére


nem_tom
őstag

24. Az agyon szolizott nők szerintem is gusztustalanok. Plusz, hülye is aki csinálja. Nem szép, nem egészséges. Mire jó?
Én azt szeretem, ha egy nő természetes. :)

[ Szerkesztve ]

(#543) Wictor válasza Vakegérke (#541) üzenetére


Wictor
senior tag

Sötétsárga? Akkor ott a májával lesz gond... :D

Az agyonszolizott lányokat én sem bírom, nekem a világosabb bőrűek tetszenek jobban, ezért is nem költöznék Brazíliába/Venezuelába/etc. stb. usw... :D

[ Szerkesztve ]

(#544) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Engem nem zavar, ha valakinek fehér a bőre, de az sem, ha napbarnított. Hangsúlyoznám, hogy NAP. Az agyonszoláriumozott szín engem is taszít.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#545) Csemike


Csemike
csendes tag

Én 27 éven keresztül fehérbőrű voltam (a nyarakat leszámítva), egészen idén februárig, amikor elkezdtem szoláriumozni. Nem használok barnítókrémeket, ezért nem lett okkersárga a bőröm, meg túlzásba se viszem. Viszont szép, egyenletes lett a bőröm tónusa, elfedte az apró bőrhibákat (nemmellesleg az ekcémám is 100%-ig eltűnt). Nem vagyok természetellenesen barna. :) De tetszik nekem, hogy életemben először a hátsóm és a hasam is "napbarnított". :DDD

(#546) Anubiss válasza Vakegérke (#541) üzenetére


Anubiss
tag

ha még szőke is akkor arra mondják, hogy pirított r*banc! ;]

Copyright Hadházi

(#547) Gergő_ válasza Vakegérke (#541) üzenetére


Gergő_
őstag

én több bőrgyógyásztól is hallottam hogy nagyon egészséges. egyedül a kozmetikusok ajánlják. :D
azt mondta a nénin hogy heti 15 perc a napon fedetlen fejjel és kézzel, bőven elegendő a D-vitamin szintézishez. UV sugarakat nagyon hanyagolni kell, főleg akinek anyajegyei vannak, mélyebbek, mivel ezek csatlakoznak a bőr legalsó rétegében azaz, ha ezek melanomába fordulnak át egyszer akkor a rákos sejtek a véráramon keresztül áttéteket képeznek más szervekben.
Persze ehhez a folyamathoz kb. legalább 10 év szükséges.
nem ajánlom senkinek sem a szolit.
Egyébként is a szolárium az egyik legdurvább bacilelőhely a bkv után. :D

(#548) Csemike válasza Gergő_ (#547) üzenetére


Csemike
csendes tag

"én több bőrgyógyásztól is hallottam hogy nagyon egészséges." Nekem is évek óta mondta az ekcéma miatt.:DDD

(#549) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Akkor most nagyon büszkén kijelentem, hogy még életemben nem voltam szoláriumban! :D :B Mondjuk ez meg is látszik rendesen....:U Olyan a bőröm, mint akit x6 kihypóztak...:DDD:F, de legalább természetes!! :P

(#550) Gergő_ válasza Csemike (#548) üzenetére


Gergő_
őstag

:B lemaradt a nem. :D :O
nagyon nem

@művésznő4
az jó

én télen az enegiatakarékos égő mellett eltöltött idők miatt nézek ki hullának.
egyébként könnyen barnuló típus vagyok csak a pofám szokott leégni. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.