Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#505) Vakegérke válasza tildy (#503) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hogy is mondjam...

A lány ugye kinő a családból, és úgy dönt, hogy egy férfihoz köti az életét. Jelzi ezt azzal is, hogy felveszi a nevét. Ezzel nem veszít, hanem nyer. Először is a lányneve megmarad, és kap mellé egy újat, amely jelzi családi állapotát.
Nem kötelező, csak lehetőség.

Az én időmben még nem volt rá lehetőség, hogy a férfi felvegye felesége vezetéknevét. Megjegyzem nem tettem volna meg. Hogy miért?
Solymosi József a nevem, szerintem elég jól hangzik.
A feleségem lánykori neve Molnár Mária volt. Valahogy nem jön be nekem a Molnár József.

Egy a lényeg. Feleségem büszkén viselte a nevemet, és én büszke voltam rá, hogy viseli. Hol itt a probléma?

Más, de szorosan ide tartozik.
Tegyük fel, hogy valami falucskában piheni ki a pár fáradalmait. Vendégház, panzió, bármi.
Amennyiben az asszonyka a férje nevét viseli, természetes, hogy egy ágyban térnek nyugovóra.
Ám ha nem, mert ragaszkodott lánykori nevéhez, vagy nem is házasok, csak együtt élnek, furcsán fognak rájuk nézni, és megy a pletyi a hátuk mögött. Né má, ide jönnek hetyegni...

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.