Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    titán

    LOGOUT blog

    válasz VinoRosso #35 üzenetére

    Az utánad következőben jókat említett a szerző.
    Én még műszerész "múltamból" :D hoztam a túllövés fogalmát. Ez az, hogy a négyszögjel felfutó éle szinte mindig túllendül az elméleti felső jelszinten, ill. lassabban áll be. A túllövésre jó példa az írás 1. rajza. Mindegy, most 12 óra meló után :( nem állok neki magyarázni :)

  • VinoRosso

    veterán

    válasz VinoRosso #30 üzenetére

    kicsit bugos a kód amit írtam, de már nem volt időm moddal jávítani, mert elment a netem, az a második if az egy else if.

  • válasz VinoRosso #26 üzenetére

    muhaha azt még akkor írta, amikor nem javította ki :W nem kéne előrángatni. Szuper, hogy végül meglett az egymás mellett elbeszélés...

  • válasz VinoRosso #22 üzenetére

    még mielőtt folytatom, megjegyezném, hogy egy pillanatig sem volt a trollkodás a célja a hozzászólásaimnak, még ha kicsit határozott is lett a hangvétel néhol
    szóval, szerintem nem olvastam félre, hanem a srác azóta átírta a hibás részt úgy, hogy jó legyen, de utána meg beírja a #15 hozzászólást, amiben ez szerepel:
    Nem a két logikai szint között kell széles sávnak lenni mivel ott jól láthatóan egyáltalán nincs zaj. Éppen ezt használja ki az alapelv mivel pont szűkíteni igyekszik középre a logikai szint meghatározására használt feszültségszintet, mivel a zaj az elvileg eredeti négyszögjel alsó és felső élét módosítja torzitja el. Tehát attól a sávtól kell biztonságos távolságban tartani.
    ez pedig így hibás, akárhogy is nézzük
    Ne kezdjünk el úgy elbeszélni egymás mellett, hogy közben ugyanazt mondjuk :R mert most az jönne. Te érted miről van szó, én értem, és biztos vagyok benne, hogy kroky3 is rögtön érteni fogja, ha túlteszi magát azon, hogy beszóltam a fordítására ;] meg hogy kijavítottam, és elolvassa még egyszer amit írtam. És abban meg igaza volt, hogy minden tiszteletet megérdemel azért, hogy egyáltalán írt a témáról, magamtól nem hiszem, hogy utánanéztem volna.

    peace

  • válasz VinoRosso #20 üzenetére

    igen, és itt világosan leírja, hogy a logikai 1 szint (Vtt) és (GTLREF + Vtt*0,1 + noise margin) között van, hogy a zaj meg a túllövés miatt nehogy belelógjon a logikai 0 szintbe, ami pedig (0)-tól (GTLREF - Vtt*0,1 - noise margin) között van. Tehát még egyszer: az alacsony szint a 0 feszültséghez közel van, a magas meg a tápfeszhez, és közöttük van a biztonsági sáv, hogy ha zajos a környék (a gép belseje eléggé az pl), akkor a zaj ne vigye át olyan könnyen a másik logikai szintbe.
    Azt persze elismerem, hogy az egész fsb-s tuningolós témához nem értek annyira, mint a kolléga, de az igenis hülyeség, hogy a logikai szintek a feszültségsáv közepén vannak, egymás mellett. Ennyit akartam kezdettől fogva, ezek szerint nem voltam egyértelmű, bocs.

    további minden jót

    szerk: helyesírás

  • kroky3

    tag

    válasz VinoRosso #14 üzenetére

    Amit a különböző lapokkal és processzorokkal végzett tuningkisérletekről, beállítási nehézségekről és a GTL REF beállításairől írtál, azzal tökéletesen egyetértek és csak megerősíteni tudom.Erre próbáltam is célozni írásomban. Valamint ezért is nem szándékoztam kész tuti feszbeállításokat leírni, mert főleg a GTL REF-nél lehetetlen.
    "Játszani" kell vele. Még annyit fűznék hozzá, hogy mindig meg kell keresni (sajnos), hogy melyik fesz. miatt bukik meg a tuning. Ha nem megy az egyikkel meg kell próbálni egy másikat, és ezt többször végig kell csinálni minden freki módosításkor. Egészen addig még egyikkel sem tudunk javítani és akkor viszza kell lépni az utolsó stabil beállításra. A maxot csak így lehet megkeresni. Természetesen ebben nyújt némi segítséget, ha pontosan tudjuk melyik fesszel mit is csinálunk.

    A CPU spread spektrum és a PCI E spread spektrum beállítás ha be van kapcsolva, az a Front side bus és a PCI Express bus-on fellépő elektromágneses interferenciát lenne hivatott kiküszöbölni illetve csökkenteni némi jelalak és frekvenciakorlátozó módosítással.
    De mivel akadályozza az fsb növelését, illetve a PCI E frekvenciára érzékeny eszközöknél hibás működést eredményezhet ezért föleg tuningnál ajánlatos inkább disabledre állítani.

    A clock over charging voltage beállításról van némi elképzelésem, de sajnos pontos biztos információm hitelesnek tekinthető magyarázatom jelenleg nics.
    (mindent én sem tudhatok :( :DDD )

    Sajnos könyvet sem tudok ajánlani, mert igaz, hogy vannak jó szakirodalmak. Csak sajnos az baj, hogy mire egy könyv vagy tankönyv kiadásra kerül már rég elavult. Könyvtárba is lehet próbálkozni, csak ott az a baj, hogy általában még régebbi kiadások vannak,de lehet kifogni újabbat is egy kis szerencsével. Előnye, hogy nagyon olcsó ;] és nem jár úgy az ember, hogy vesz egy drága könyvet és vagy túl régiek a benne lévő dolgok, vagy éppen annyira bonyolult, hogy nem ért belőle semmit.
    Az én tudásom amit sikerült "összegyűjtenem" az abból származik, hogy az évek folyamán (sajnos nem vagyok már tini inkább erős középkorú :O ;) ) számos szakterületen dolgoztam közben több képesítésre szert tettem,föleg a gyengeáramú elektronika terén. Később elkezdtem a számítástechnikával is foglalkozni. S tulajdon képpen ezek amivel foglalkoztam egyben a hobbijaim is voltak, itthon is ezekkel foglalkoztam. Mindig szerettem nehezen megoldható megfejthető dolgokkal foglalkozni.Mondhatom, hogy a legtöbbet itthon tanultam. Érdemes szakmai folyóiratokat olvasgatni, a neten is böngészni, érdekes és új témák után ( ott alaposan meg választani a hitelesnek tekinthető forrásokat) valamint eddig megszerzett tudásunk alapján, megpróbálni megfejteni kérdéseket problémákat és így fokozatosan juthatunk előbbre.
    :R

    Örülök akinek tetszett és hasznát veszi írásomnak. :R

Új hozzászólás Aktív témák