Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnA


UnA
Korrektor

"A szülei más pályát szántak neki..."

Most ez a 17. század? Az első fiú örökli a birtokot, a második pap lesz, a harmadik katona... :)

(#2) trydium válasza UnA (#1) üzenetére


trydium
csendes tag

Értem amit írsz, de ne legyünk demagógok !
Azt hitték, hogy...

A leányzó hihetetlenül okos és intelligens. Majd eldönti...
Nem leszek csalódott, ha nem a tudományos pályát választja!

Jelenleg haragszanak a szülők, hogy egy tudományos pálya felé tereltem véletlenül az egyszem lányukat... Van ilyen is... Én nem haragszom senkire sem !

A bejegyzésem, csak egy esettanulmány... Semmi több !
Az esetleges érzelmi töltés, a családi kötelékből fakad ! Próbálok objektív maradni...

[ Szerkesztve ]

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#3) razorbenke92

Nagynénémnek volt egy mobiltelefon szervizes hapsija - valamikor 2000 környékén járunk, akkoriban ez futurisztikus és jövedelmező is volt - és karácsonyra kaptam a családtól egy elektronikai építőkészletet (7-8 évesen).

A mai napig emlékszem, ahogy azt mondta: "Csak óvatosan, én is így kezdtem". Annyira meghatározó, és motiváló volt az iskolát éppen elkezdett gyerek fejemnek ez...hogy én?....ilyen babrálással egyszer menő cuccokat szerelő jól fizetett ember leszek?

Idő közben mérnök lettem, menő cuccokat babrálok szabadidőmben hobbiként, és a munkám során is. Nem mondom, hogy nem találtam volna ide nélküle, de jelentős hatása volt rám.

Kellenek az ilyen megrontó nagybácsik.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#4) #90088192 válasza trydium (#2) üzenetére


#90088192
törölt tag

A világ legjobb dolgát tetted, mindegy ki mit gondol, a felfedezés élményét adtad. :R

Én büszke lennék a helyedben. :K

Remélem ezentúl Mindenki így rontja majd meg a lányokat. :B

(#5) bkercso válasza trydium (#2) üzenetére


bkercso
nagyúr

hogy egy tudományos pálya felé tereltem véletlenül az egyszem lányukat...
Én kicsit másként látom: őt ez kapta el, ezért hallgatott rád. Ha nem erre lett volna affinitása, akkor nem foglalkozik veled, vagy kicsábít babázni az étkezőbe. Később esetleg elvihetted volna kalapot vagy macskát venni.

A fiamat pl. a foci érdekli és abban jeleskedik, pedig én és a sport az 3 külön dolog. Amit mondok vagy mutatok neki, az rendszerint "nem érdekli", mégis mindenre emlékszik, amit hallott. Arra is, amire én már nem, hogy beszéltönk volna róla. :DDD Szóval befogadja, tájékozott, de nem különösebben hozza lázba. De a labda az szent! Meg a divat, a státusz a közösségben. Ő ezt érzi, erre van született érzéke, legalábbis most ez látszik.
Úgy vagyunk vele, hogy ne is legyen fizikus, mint én... Azzal foglalkozzon, amiért lelkesedik, ahogy mi is azt tesszük! :)

Apámmal amúgy biciklit szereltünk és technic legóztunk. Ő autógépészmérnök. Tizenéveim elején úgy gondoltam, hogy az elektronika uncsi, mert nem látni, mi történik a szerkezetek belsejében. Aztán kb. 15 éves koromtól áramköröket tervezek a mai napig.
Ami hosszú távon közös hobbink, hogy szeretünk gépet vezetni.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#6) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Biztos ami biztos, éjszakára ereszd ki a kutyákat, és mielőtt csengetne a konkurrencia, ideje sofőrt is keresni neki:

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Én örültem volna neki, ha valami stem pályára megy a lányom, de mindig csak énekel meg táncol.

(#8) UnA válasza trydium (#2) üzenetére


UnA
Korrektor

Miért lenne ez baj egy gyerekmegrontó cím után? Lazán csak... ;)

(#9) Klaus Duran válasza D1Rect (#7) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Lakodalmak lesznek pár évig, ha hangja is van és pár nem túl alkesz zenésze akkor sima ügy.
Kolléga párja is nyomatja mellékállásban.
Legutóbbi videóban a dobos kicsit ittas volt, ilyen ez a viharsarok.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#10) fatpingvin


fatpingvin
őstag

a cím kicsit riasztó volt, viszont a sztorit elolvasva ismeretlenül is eggyel nagyobb ember lettél a szememben.

a lány szüleit meg nézd el de egy kicsit ócsárolni fogom, az ilyesfajta trófeatenyésztő mentalitástól feláll a szőr a hátamon.
a 21. században mégis hogy a f*szomban gondolhatja komolyan valaki azt hogy a tudományos pálya, legyen az bármilyen, az egy olyan dolog amit tévútként kéne elkönyvelni?? helyetted is haragszom a szüleire, a lánynak meg nagyon remélem hogy megtalálja ebben az érdeklődését.

az egyik legkártékonyabb dolog elterelni egy gyereket az érdeklődése felől, főleg abban az esetben amikor ez ráadásul még egy sejthetően perspektivikus valami lesz. nekem is van egy ilyen cimborám, k*rvaszomorú volt nézni érettségi után hogy az ország potenciális jövőbeli top történészéből/szociológusából metróvezető lett.

jómagam elég vicces utat jártam be a jelenlegi helyzetemig, szüleim nem nyomasztottak és nem nyomasztanak a mai napig azzal hogy mit csináljak, csak csináljam és fejlesszem magam, így volt ez már a középiskolai felvételinél is. vegyésznek akartam menni, aztán még a vegyészképzés során kitaláltam hogy elektromérnök, majd hogy nekem a mikológia az életem értelme, a biológusképzésen meg átnyergeltem az etológiára egy audiofiziológiás téma kapcsán... eközben önjáróan kiképeztem magam Linuxból egy viszonylag elfogadható szintre, most pedig bioinformatikát hallgatok mesteren. hogy mit fogok csinálni két év múlva a jóég tudja, de bőven van amit magammal tudok hozni. eddig nagy kaland volt, remélem ezután is az lesz, és remélem hogy az unokahúgodnak is része lehet valami ilyesmiben, ha nem is ilyen kacskaringós utakon.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#11) bkercso válasza fatpingvin (#10) üzenetére


bkercso
nagyúr

Fiatalon jó a csapongó útkeresés, de, ha majdanában nem állapodsz meg, nem tudsz igazán versenyképes lenni egyetlen területen sem. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#12) Jablocskov


Jablocskov
tag

Ez egy igazán szívmelengető történet. Feldobtad vele a napom. :R

(#13) adika4444


adika4444
addikt

Zseniális poszt, zseniális történet!
a szülők meg törődjenek bele, hogy olyan szörnyűséget kell átélniük nekik és a lányuknak, hogy megtalálta az útját. Igazán sajnálom őket :P

üdv, adika4444

(#14) fatpingvin válasza bkercso (#11) üzenetére


fatpingvin
őstag

hát, erre azt tudom mondani hogy elhiszem hogy a ti korosztályotokban ez egy általános igazság volt, de változnak az idők. hogy pontosan merre az egy jó kérdés, nem is vitatkozni szeretnék vele, csak fenntartásokkal kezelni. konkrét választ nem tudok.

Jelenleg én pont azzal lettem a pillanatnyi területemen versenyképes hogy a szóhasználatoddal élve "csapongtam" ahelyett hogy egy előre megtervezett úton mentem volna végig.

Édesanyám a mai napig nem "állapodott meg" ezen a téren és elég egyértelmű hogy pont emiatt bizonyul rendszeresen sikeresnek amibe éppen belekezd :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) bkercso válasza fatpingvin (#14) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hát tapasztalatom a megállapodásról nekem is csak limitált, mert a fizikus, ha nem kutatóként dolgozik, akkor könnyen átképezhető. Én is foglalkoztam már világítástechnikával, anyagtudománnyal, elektromos autóhajtással, meg persze hangtechnikával, ezen kívül érdeklődés szinten fizikával és nemlineáris rendszerek szimulációjával, valamint vallással és kulturális antropológiával. :D

Szóval respekt; részben magamnak is írtam, amit. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#16) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

"kislány" jelenleg atom- és reaktorfizikát tanul. :Y
A szülei más pályát szántak neki... :F

Meg lehet tudni mit?
jog orvosi
közgazdász
építész dizájner, művész
szoci pszichológia
más értelmiségi?
csüngeni valami jó gazdag pasin és plázázni? Sugardady/baby?

Egyrészt azért aki atomfizikát tanul..olyan hülye nem lehet, azért sok szülő örülne, ez nem az elkallódás jele.

Másrészt megértem. Ebből azért nem lesz egy álom melója se fizetése. (jó nem hal éhen) de mindig alkalmazott lesz, tipikusan olyan dolgok szakok amik irodai droid melók Egy életen át tanulni kell hozzá. Nem lehet belőlük felállni egyedül még csapatostul is nehéz...céget nem tudsz rá alapítani. Itthon meg pláne. Ilyen szempontból megértem.
Tipikusan olyan meló, amit elmondasz a vasárnapi ebédnél. És mindnekinek tátva marad a szája...úúúh atom fizikus, mérnök.
És? mennyiben segíti elő az életedet, társadalmi osztály feljebb lépésedet. Lesz belőle 20milliós mercid 30 évesen, mint az Évinek aki manikűrös/ fodrász/fitnesz cége van? Hát nem. Tehát akkor szart se ér. ez a 21. század sajnos. Az USA vagy más országban kifizetik azért...de itthon a tudás nem kifizetődő.
(saját keresű tapasztalat)

30 valahány évesen (olykor gyerektelenül) majd rájön, hogy a 8-12 órás beosztotti meló nem jövőkép.

Úgyhogy igen, jobban fog járni egy jog közgazdász pszichológia cég alapító (adásvétel) végzettséggel, pláne ha felszed egy sugardaddy-t.

[ Szerkesztve ]

(#17) bkercso válasza angyalpc2 (#16) üzenetére


bkercso
nagyúr

Vagy a klíma miatt olyan sok lesz a forgószél, hőhullám, akármi, hogy rájönnek, hogy érdemes reaktorokat építeni számolatlanul, amíg elkészül a fúziós erősímű...
Persze ez csak egy légből kapott lehetőség egyelőre; még nem látszik.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18) trydium


trydium
csendes tag

Mindenkinek nagyon köszönöm a végigolvasásokat és a hozzászólásokat ! :R :R :R

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#19) trydium válasza angyalpc2 (#16) üzenetére


trydium
csendes tag

Fogalmam nincsen hogy, hova szánták őt... Tényleg...
Van egy elképzelésem... :((( Mivel egy elképesztően szép és egyben bájos lányról van szó !

Szándékosan nem jelölök meg időpontot, de volt olyan eset, hogy 1,5 óra várakozásba került, mire eldöntötte, hogy milyen színű szalag legyen a hajában... :))

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#20) trydium válasza bkercso (#17) üzenetére


trydium
csendes tag

Értelmes fúziós erőmű még nem lesz vagy 80-150 évig... Vagy talán soha...
Ha rajtam múlott volna, nem 1db Paks2-t építek hanem legalább 3-at !!! :P
(Szuperzöldek ismét kíméljenek!) ;]

[ Szerkesztve ]

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#21) bkercso válasza trydium (#20) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem tudjuk. Ha lesz kvantumgépen vagy bioinspirált HW-en futó AI, akkor hamar lehet. :)
Most kb. párhavonta van új eredmény / "áttörés" a plazmakontrollal kapcsolatban, ahogy látom a hírekben.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#22) #90088192 válasza bkercso (#21) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szerintem nem a pláza cicák és Marika a manikűrös segít be a kutatásba, hanem az atomfizikus. :K
Ezt minden pénznél/mercinél többre értélem, hiszen belátásom szerint pont a kvantum számítógép és a fúziós erőmű fogja az emberiség túlélését biztosítani.
Ja ezek nem jelennek meg záros határidőn belül, akkor kb tényleg csak az imádkozás maradt mint lehetőség. :R

(#23) fatpingvin válasza bkercso (#15) üzenetére


fatpingvin
őstag

Félre ne érts, ha úgy jött át hogy jobban akarnám tudni, nem erről van szó. kizárólag arról van szó hogy amit egyelőre láttam és megéltem az alapján vannak kételyeim hogy ez ilyen egyszerű lenne.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24) bambano válasza angyalpc2 (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem értek egyet.
atomfizikusként, sugárzásfizikusként alapíthat privát céget, ami biztonságtechnikai, felügyeleti, ellenőrzési, audit, audit felkészítési szolgáltatásokat nyújt cégeknek, ahol van sugárzás. például magánkórházaknak röntgen, mri, ct, mittomén, anyagvizsgálati cégeknek, stb. stb. mindenhova kellhet, ahol iso meg minőségbiztosítás van.

sokkal hamarabb lesz bentlije, mint neked.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) fatpingvin válasza angyalpc2 (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

egészen hátborzongató amit írsz. komolyan. mondanám hogy remélem csak cinikus poénnak szántad de nem úgy tűnik.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#26) fatpingvin válasza trydium (#19) üzenetére


fatpingvin
őstag

amit írsz az alapján látatlanban is köszönöm így az univerzum nevében hogy kirángattad belőle... mindenki aki számít annak jobb lesz így :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#27) bambano válasza trydium (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"1,5 óra várakozásba került, mire eldöntötte, hogy milyen színű szalag legyen a hajában...": egyértelmű, hiszen a szalag vizsgálata megváltoztatta a szalag színének állapotát :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) #90088192 válasza bambano (#27) üzenetére


#90088192
törölt tag

:C
Köszönöm
:R

(#29) weiss válasza bambano (#24) üzenetére


weiss
addikt

Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy telkó app fejlesztőként alapíthatok egy céget, és másnap dől a lé. A szomorú valóság meg az, hogy vannak szakmák, amikben sokkal nehezebb saját céget összehozni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#30) bambano válasza weiss (#29) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

semmilyen céget nem könnyű úgy létrehozni, hogy hosszú távon működjön. De ha a szabályozás irányába mész, akkor az sokat segít.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) fatpingvin válasza trydium (#20) üzenetére


fatpingvin
őstag

erre csak annyit írok kicsit szúrósan, talán az unokahúgod lesz az aki kitalálja hogy hogyan lehet eltakarítani a szemetet azok után akik ezt nyomják :) ami egy jó dolog, félre ne érts. de talán nem a múltnak kéne építeni a jövő kárára.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32) HussarF

BME-TTK fizikus szakán van? Én is ott végeztem, öröm hallani, ha lesz egy csinos lány kollégám :D

(#16) angyalpc2
Lesz belőle 20milliós mercid 30 évesen, mint az Évinek aki manikűrös/ fodrász/fitnesz cége van?

Hát nekem 32 milliós Alfám lett belőle 32 évesen, nem tudom ezzel kvalifikálok-e ;]

(#33) weiss válasza HussarF (#32) üzenetére


weiss
addikt

Mit dolgozol?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#34) HussarF válasza weiss (#33) üzenetére

Reaktorfizikus a beosztásom.

(#35) weiss válasza HussarF (#34) üzenetére


weiss
addikt

Mármint Pakson, vagy tanítasz?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#36) HussarF válasza weiss (#35) üzenetére

Paks :)

(#37) trydium válasza bkercso (#21) üzenetére


trydium
csendes tag

"Most kb. párhavonta van új eredmény / "áttörés" a plazmakontrollal kapcsolatban, ahogy látom a hírekben."

Nem feltétlenül a kontrollal van a baj meglátásom szerint. Hanem a szabad neutronokkal, amik a reaktori berendezések felaktiválódását okozhatják. Tehát a fúziós erőművekben is keletkezni fog nagy aktivitású radioaktív hulladék. Persze, valószínűsíthetően nagyságrendekkel kisebb térfogatban, mint egy fissziós erőműben, de ez továbbra is gondot jelent !

Amíg, vmi "üzleti/bankár gyökér" nem lát üzleti potenciált az üzemanyagciklusban és a gyorsneutronos reaktorokban, addig fuldokolni fogunk a fúziós/fissziós szemétben.

Én így látom a jelenlegi helyzetet...

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#38) Eastman válasza HussarF (#34) üzenetére


Eastman
őstag

...és van "másodállásod". (?)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39) trydium válasza bambano (#27) üzenetére


trydium
csendes tag

1,5 óra várakozásba került, mire eldöntötte, hogy milyen színű szalag legyen a hajában...

"egyértelmű, hiszen a szalag vizsgálata megváltoztatta a szalag színének állapotát"

Akkor ez most egy Schrödinger - Möbius szalag, vagy mijjjjjaf@sz ???!?? ;] :O
Még szerencse hogy nincs macskája ! Kutyapárti a kicsikacsalád...

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#40) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nem akarok gonosz lenni, de Woodman "stílusban" senkinek nem lesz lánya... ;] Persze fia sem... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41) trydium válasza fatpingvin (#31) üzenetére


trydium
csendes tag

"erre csak annyit írok kicsit szúrósan, talán az unokahúgod lesz az aki kitalálja hogy hogyan lehet eltakarítani a szemetet azok után akik ezt nyomják ami egy jó dolog, félre ne érts. de talán nem a múltnak kéne építeni a jövő kárára."

Értem a szurkálódást, nem alaptalan ! Jogosnak is nevezhető... lenne...

Viszont ezek, az általad hiányolt technológiák már régen fel vannak találva MŰKÖDŐKÉPESEN és FENNTARTHATÓ módon ! Egyszerű, alantas gazdasági érdekek nem engedik ezeket még működni. Ez nem összeesküvés elmélet, hanem csak a létező és visszakövethető tények nyomon követése !
Csak ismételni tudom magam:
Amíg, vmi "üzleti/bankár gyökér" nem lát üzleti potenciált az üzemanyagciklusban és a gyorsneutronos reaktorokban, addig fuldokolni fogunk a fúziós/fissziós szemétben.

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#42) trydium válasza philoxenia (#40) üzenetére


trydium
csendes tag

"Nem akarok gonosz lenni, de Woodman "stílusban" senkinek nem lesz lánya... Persze fia sem..."

Értékelem, hogy ez ragadta meg a fantáziádat az írásomból ! :C
Ezért szeretem a Logout közösségét.. mert lehet jókat röhögni ! :DD :C :DD

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#43) HussarF válasza Eastman (#38) üzenetére

Persze, pénzért árulom a testyem ;]

(#44) philoxenia válasza trydium (#42) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Természetesen nem (főleg ;] ) ez "ragadta meg" a fantáziámat. :N
Nekem sincs lányom, várom a lányunokát. (nem, még nem jön, de majd egyszer csak megérem, remélem)
Amúgy tényleg ritka a fizika iránt érdeklődő nő. Ellenben nincs olyan, hogy férfi, női szakma. Bár valaha minden szakma "férfiszakma" volt.
A feleségem járt pár éve párszor egy férfi műkörmösnél. A srác rendőr volt és nagy darab, mackós alkat. Feleséggel, mindennel... (mielőtt jönnének a sztereotípiák) Azért nem járt később hozzá, mert itthon a szomszéd hölgy végzett műkörmös lett és kényelmesebb sokkal hozzá járni, mint Pesten odautazgatni a sráchoz.
Anno például én voltam gyeden a fiammal, (én kerestem kevesebbet) imádtam. "Óvóbácsinak" nem mennék el, de jól boldogulok kisgyerekekkel.
Abban, hogy a kislány végül erre a pályára lépett, legfeljebb annyi szereped van szerintem, hogy megmutattad a lehetőséget. Ha nem érdekelné felnőttként, hiába töltötte volna egész fiatal korát Pakson akár.
A feleségem például fizikából nagyon outsider tud lenni, de a matematika bizonyos részeiben köröket ver rám. A női agy kicsit más, az biztos, de lehet, hogy pont a női gondolkodás, a női gondolkodók vezetnek majd áttöréshez ebben a tudományágban. [link] :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45) Eastman válasza philoxenia (#44) üzenetére


Eastman
őstag

A feleségem járt pár éve párszor egy férfi műkörmösnél. A srác rendőr volt és nagy darab, mackós alkat. Feleséggel, mindennel...

Most még. ;]

Ellenben nincs olyan, hogy férfi, női szakma.

A'szem nők nem lehetnek mozdonyvezetők itthon, mert ötven kilót kell emelni. Annyit pedig nem emelhetnek, még ha tudnának, akkor sem. De lehet, hogy tévedek. :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#46) trydium válasza HussarF (#32) üzenetére


trydium
csendes tag

"BME-TTK fizikus szakán van? Én is ott végeztem, öröm hallani, ha lesz egy csinos lány kollégám"

A családom védelme mindig elsődleges szempont a számomra. A bejegyzéseimben szándékosan nem írok neveket, helyszíneket, életkorokat, beosztásokat stb... ;]

Lehet, hogy már találkoztatok is ...! Vmiért a "szőke herceg" avatárod nem tetszik nekem ! :(((
Agresszív nagybácsi vagyok ! Ha a szemöldököd egyetlen szála is "rossz irányba görbül", olyantot rádverek, hogy 2 hétig egy irányba fogsz pörögni ! Értve vagyok ?!? :(((

Apropó.... Paks1 ...
Lehet, hogy mink ismerjük egymást ?!?!? :))

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#47) philoxenia válasza Eastman (#45) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lehetnek már motorkocsi-vezetők. Sőt, a kézi állítású váltókat is kezelhetik már, átalakítva... A faluból sokan járnak például szalagon hegesztőautomatákat kezelni a Segurába. stb.A fizikai munka egyre kevésbé jellemző. Már a cement is 25 kilós zsákokban van....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#48) philoxenia válasza trydium (#46) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lehet, hogy mink ismerjük egymást ?!?!?
Csak még nem tudtok róla? :Y

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49) Eastman válasza philoxenia (#48) üzenetére


Eastman
őstag

Lehet, a szomszéd munkaállomásról írogatnak egymásnak. :D

Hajajj! Mi lesz így velünk a zerőművel!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#50) trydium válasza philoxenia (#44) üzenetére


trydium
csendes tag

"Amúgy tényleg ritka a fizika iránt érdeklődő nő. Ellenben nincs olyan, hogy férfi, női szakma. Bár valaha minden szakma "férfiszakma" volt."

Semmilyen politikai, vagy eszmebeli határt nem szeretnék súrolni ezen a blogon. Nem erre való !
Szerencsére...
Azonban egy-két kérdésre, észrevételre nehéz lenne válaszolni ezek figyelmen kívül hagyásával.
Meg sem próbálom, érthető okokból...

A Logout a legjobb közösség !
Hajrá Magyarock !

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#51) Eastman válasza trydium (#50) üzenetére


Eastman
őstag

radi!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#52) trydium válasza Eastman (#49) üzenetére


trydium
csendes tag

Nem túl valószínű ! :DD :C

1996 és 1999 között próbáltam meg felrobbantani Paks1-et a hülye programjaimmal... ;] :P

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#53) trydium válasza Eastman (#51) üzenetére


trydium
csendes tag

Te hülye ! :DD
Beletaláltál ! :)) Sírva röhögök... :C

Csak a célszemélyt tévesztetted el ! :P
Hínárhajú rocker-állat vagyok, így a hajráf nálam munkaköri kötelesség / védőöltözet...
Nem lóg bele a sörényem a gombokba és a monitoron nézett képbe... ;] :P :C

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#54) Eastman válasza trydium (#53) üzenetére


Eastman
őstag

Azt ösmerem ám! ;) :D
Én is röhögök má' egy hete! :D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#55) trydium válasza philoxenia (#47) üzenetére


trydium
csendes tag

"Lehetnek már motorkocsi-vezetők."

Mindig is lehettek...
Édesapám 1976-tól a metrónál dolgozott, segédvezetőként és később vezetőként (3 öngyilkos jelölt gázolás után szerelőként). Már akkor számtalan kiváló női motorkocsi vezető teljesített szolgálatot. Nem csak vezetőként, hanem központi forgalomirányítóként is...

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#56) HussarF válasza trydium (#46) üzenetére

"Aztamindenségit, Uram! Fékezze magát!" ;]

Én most hogy adjak ki infókat magamról, ha Te ilyen titokzatos vagy? :D
Hát honnan tudhatnám, hogy kire "ne görbüljön rossz irányba" a szemöldököm, ha nem árulsz el semmit? Akkor utólag csak balesetnek nyilvánítható az eset. :B
Pontosabban "tervezési alapba tartozó üzemzavarnak", hogy a helyes atomerőműves szóhasználattal éljek ;]

Nem hinném egyébként, hogy ismerjük egymást, én '96 meg '99 között az alsó tagozatban koptattam az iskolapadokat :DDD
Nem kellene pedig aggódnod, pont olyan dalia vagyok, mint a "szőke herceg" avatárom, bármelyik lány büszkén mutatna be a szüleinek :B :R ;]

(#57) Eastman válasza HussarF (#56) üzenetére


Eastman
őstag

Húú, tévedtem, mer' asz'ittem Leonárdó di Pitt a képmásod. :U ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#58) philoxenia válasza trydium (#55) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A metró és a villamos nem vasút, csak annak tűnik... ;]
Most a MÁV-nál lehetnek motorkocsi-vezetők a hölgyek... ;)

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59) philoxenia válasza HussarF (#56) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

bármelyik lány büszkén mutatna be a szüleinek

Azért vannak még rendes lányok. Nem mutatnak be a szüleiknek, inkább továbbtanulnak. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#60) hcl válasza trydium (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De WTF miért haragszanak ilyen miatt? :D Nekik mi volt a terv?

@angyalpc2 : "Úgyhogy igen, jobban fog járni egy jog közgazdász pszichológia cég alapító"
Már bocs', de a pénz nem minden. Bizonyos értelmi szint felett nem az jelenti a nagyságot, hogy mennyid van, hanem hogy mit tettél le. És kicsit más a reláció egy olyan esetben, amikor valami olyanban vettél részt, amit a meggazdagodott proliréteg fel se tud fogni.
Hogy van valami főnök a fejed felett? Kit érdekel, azt se tudja, mit csinálsz :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#61) bkercso válasza hcl (#60) üzenetére


bkercso
nagyúr

Romantizálod. Igenis megalázó, hogy csóróságban tartják az értelmiséget. Én se kívánnék napi szintű anyagi gondokat és kuporgatást az értelmes gyerekemnek.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#62) hcl válasza bkercso (#61) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem ugyanarról beszéltünk.
Az meglehetően gáz, hogy az az idióta társadalom a legnagyobb elméit nem tartja semmire (nem csak pénzben), ingyenélőket meg ajnároz; de én a dolog másik oldaláról beszéltem, hogy kit érdekel a pénz, ha valami olyat csinálsz, amihez a többi nem ér fel :D (Már amennyiben egy rendes helyen egy reaktorfizikus nem hal éhen, ahogy itt sem. Persze egy PhD-n más a helyzet, az gázabb :( )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#63) HussarF válasza bkercso (#61) üzenetére

+1

#62 hcl
Ez már rajtad múlik, hogy neked ez a tudat vagy büszkeség neked többet ér-e, mint az anyagi boldogulás, de sztem kevesen vannak, akik így lennének ezzel.

Én pl. szeretem a munkám, azzal, hogy reaktorfizikus vagyok, kb. el is mondhatom magamról, hogy "olyat csinálok, amit a több nem ér fel".
Tesóm pl. állatorvos, ha vele beszélgetnek és feljön, hogy mi a szakmája, akkor ugye nagy lendülettel, lelkesen folyik tovább a diskurzus. Az én esetemben ez úgy néz ki, hogy megkérdezik, hogy mivel foglalkozok? "Reaktorfizikus vagyok" És shutdown, nagyjából addig tartott a beszélgetés, nem tudnak hozzászólni.

És bennem van is elhivatottság az atomenergiaipar iránt, a kommunikációs részbe is engem szoktak bevonni szakmai oldalról, de ha nem tudnék jól keresni vele, akkor egy tizedmásodpercig sem gondolkoznék, hogy otthagyjam-e a pályát.

[ Szerkesztve ]

(#64) hcl válasza HussarF (#63) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Az én esetemben ez úgy néz ki, hogy megkérdezik, hogy mivel foglalkozok? "Reaktorfizikus vagyok" És shutdown"
Jóhogy, az emberek nagy része nem tudja, miről van szó :D

Amit írtam, arra az esetre vonatkozik, ha akkor is azt csinálná az ember, ha nem fizetnék agyon. Ha téged meg is fizetnek érte, az csak plusz pont :) (Meg azért van az a szint, hogy nem élsz meg belőle, van az, hogy elvagy, meg van az, hogy jól fizet. Az se mindegy.
Biztos én is jobban keresnék valami kamu pénzügyi tanácsadóként embereket átverve, csak 3mp-ig se bírnám.)
Meg gondolom neked sem az a rettenetes rossz, hogy alkalmazott vagy, ahogyan angyalpc2 írta :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#65) #90088192 válasza HussarF (#63) üzenetére


#90088192
törölt tag

Látod ez a diskurzus beli Shutdown ami érthetetlen.
Ha én találkoznék veled, nem lenne időd levegőt venni.
Hiányzik az elemi kíváncsiság is az emberekből.
Nem a Te hibád, hogy a másik ember annyira egyszerű, hogy még kérdezni sem tud.

(#66) nevemfel


nevemfel
senior tag

A szülei más pályát szántak neki...

Mégis milyet?

Forget your troubles, c'mon get happy

(#67) bkercso válasza hcl (#62) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mondjuk a feleségedet vagy a gyerekeidet. :B
Másodévesként esett le, hogy Mo-on vagy ipar, vagy kutatás, de akkor csóróság, így utóbbi szóba sem jött. Papíron izgi melót csinálok, a gyakorlatban ez azonban sokszor kimerül a dokugyártásban és a "semmitologatásban". Ez van, legalább megfizetik. Lelkileg megterhelő, főleg, ha erős az identitásod, de lehet mellé találni valami hobbit, ill. lehet átmenetinek tekinteni. Meg néha tényleg érdekes és megelégedéssel tölt el.

Nagy előnye, hogy legális és van eredménye, hiszen versenyszféra.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#68) bkercso válasza #90088192 (#65) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pedig 'az emberek' igenis érdeklődőek, csupán az érdeklődésük tárgyáról józanul nem illik sokat beszélni. ;] (nem, nem a pénz-pina-pálinkára gondolok)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#69) hcl válasza bkercso (#67) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Paff, szerintem előre lehet tudni, mire számítson az ember, amikor házasodik :DDD .
Elég sok művészt, meg olyan dolgokat kutatót ismer(tem)(ek), amiből "nem lehet megélni", mégis azt csinálják, amit (de szociális szféra nagy része is ide jöhet anyagilag). És mostanra sok a családos ember ezek között. (De akár orvosok egy részét is lehetne mondani, mert sok nincs túlfizetve.)
Mondtam nem egynek, hogy jöjjön az akkori melóhelyemre, csak nyelvtudás kell (helpdesk), de aki odajött, sem bírta sokáig, mert lélekölő volt a meló (számukra is, de amúgy is) . Ez a dolog nem fejezhető ki a pénz nyelvén. :)

@Agyturbina-nak van igaza, tele vagyunk hülyékkel :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#70) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Elrontva lenni. Szeritnem én is az lehetek :)

Van két törvényes (vérszerinti) testvérem, illetve egy fogadott leányka. Ezutóbbi még általánosba jár, előtte a jövő, tehetséges táncos, egyébként.
Idősebb húgom a középiskolát sem fejezte be, egyszem bátyám pedig az érettségiig nem jutott el. Én pedig nem bírom abbahagyni a tanulát.
Amióta kikerültem az iskolapadból, azóta vágyódom vissza és a vágyaimnak eleget is teszek. Minden évben vizsgázok valamiből, hol egy emelt érettségi plusszba, hol egy szakvizsga. Egyetlen évet sem hagytam ki úgy, hogy közben főállásban dolgozom. Több érettségim és szakvizsgám van, mint a komplett élő famíliámnak összesen. Tehát kilógok a sorból, nem is kicsit.

De Édesapám büszke rám. A többi pedig eddig sem, és ezután sem érdekel!

But who is watching the guardians?

(#71) Eastman válasza Mr. Y (#70) üzenetére


Eastman
őstag

Nem semmi. Jár a tisztelet!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#72) bkercso válasza Mr. Y (#70) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ritka hobbid van! :R
Megtanulsz programozni és dőlhet a lé!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#73) Mr. Y válasza bkercso (#72) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Megtanulok programozni... a havi betevő egy részét a programozási felkérések teszik ki (nem feketén, céges szinten) :)

Eastman: Köszönöm.

But who is watching the guardians?

(#74) bkercso válasza Mr. Y (#73) üzenetére


bkercso
nagyúr

:B :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75) fatpingvin válasza hcl (#60) üzenetére


fatpingvin
őstag

egyetértek. ha a pénz lenne a minden akkor mentem volna biotechnológiára vagy bioinformatikán gyorsan rárepültem volna a most trendibb irányvonalakra és elmentem volna egy piaci céghez 300k br pályakezdő fizetéssel. viszont nekem nem ez a választott kutatási területem, bevételt csinálni meg nem feltétlenül abból kell amivel amúgy érdemben foglalkozol. eddig se ezt tettem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#76) fatpingvin válasza Mr. Y (#73) üzenetére


fatpingvin
őstag

elismerésem. ne szokj le erről :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#77) hcl válasza Mr. Y (#73) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:R

" a havi betevő egy részét a programozási felkérések teszik ki" -> akkor most már tényleg érdemes lenne megtanulni ;] ;) :DD

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#78) Mr. Y válasza hcl (#77) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Tudom, hogy ellenem irányuló "oltás" volt, de köszönöm, határozottan felvidítottad a napomat :))

But who is watching the guardians?

(#79) hcl válasza Mr. Y (#78) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Helyes :DDD

Mutogatni való hater díszpinty

(#80) Eastman válasza Mr. Y (#78) üzenetére


Eastman
őstag

Jó, mer' akkor má' be vagy oltva. ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#81) trydium válasza #90088192 (#65) üzenetére


trydium
csendes tag

"Hiányzik az elemi kíváncsiság is az emberekből."

Azt hiszem, egyetlen tömör mondatban sikerült megfogalmaznod a bejegyzés létrejöttét és... a mások számára néha homályban rejtőzködő választ is ! Ez a kulcsmondat ! :R :R :R
Az általad megfogalmazott, mostanra, sajnos alapvetésnek is mondható mondatod lett a sarokpont. :W

Belefulladunk önön nagyszerűségünk ünneplésébe... ;]
Vagy azért még lennének megválaszolandó kérdések is ?? ! ?? :F

Remélem, hogy vannak / lesznek még kérdéseink...

Remélem...

Ui: mondjuk az allergiát okozó, 5G elektroszmog-ban üldögélve, a lapos Földön, chemtrail-el lepermetezve már valóban csak egyetlen kérdésnek van létjogosultsága: Mi lesz ma vacsorára Zasszony ?!? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#82) #90088192 válasza trydium (#81) üzenetére


#90088192
törölt tag

A név kötelez. :))

Viccet félretéve, az oka is igen jól látható, rengeteg regény/film készült belőle. A kedvencem a Wall-E.
Igaz ez a jövőbe helyezi a jelen problémáit.
Elég a 70-es évekig visszamenni, valaki elkészítette az utópisztikus verzióját (Gene Roddenberry).
Majd ha felfogjuk, hogy amit elértünk, és ahogyan elértük az szoros összefüggésben van, akkor majd ráeszmél talán az emberiség, hogy túllépte már az alap problémákat a túlélés szempontjából, és motiválhat újra a tiszta kíváncsiság. SZVSZ.
Ha nem, akkor tovább építjük a saját temetőnket. Főleg szellemi oldalról. :R

(#83) bkercso válasza #90088192 (#82) üzenetére


bkercso
nagyúr

Amíg a dohányzás káros hatásait nem fogják fel (pl. elviszi a kevés pénzüket is), addig nem a globális klímát fogják felfogni az emberek szerintem. A saját maguknak rendre okozott károkat se veszik tudomásul sokan. Vezetőket meg propaganda alapján választanak.

Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de szerintem kell egy szelekciós nyomás a hülyeség ellen, és most van is ilyesmi a horizonton bőven...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#84) trydium válasza #90088192 (#82) üzenetére


trydium
csendes tag

"Viccet félretéve, az oka is igen jól látható, rengeteg regény/film készült belőle. A kedvencem a Wall-E."

Kérlek, a Wall-E -t ne emlegesd fel, mert könnyezőgörcsöm lesz... :O
A legjobb animációs film EVER ! Többször láttam, mint a Star Wars IV-VI-ot, pedig nálam nagyobb Darth Vader rajongó nincsen az ismert Univerzumban ! Ezt több fórum is alátámasztja... ;] :P

A "Mentsük meg a világot.." propagandát pont telibesz@rom !
Aktuális Hollywood-i hülyeség (többek között!)... Greta Thunberg-nek is felajánlanám a nemzőszervem szájjal való kényeztetését, de mivel nagyjából egykorúak ezt a tisztséget meghagynám vmelyik fiamnak ! ;] :P

Viszont, ahogyan a film (Wall-E) képi világa, HUMORA, zenéje, rendezése össze van rakva... azelőtt le a kalappal ! :R :R :R Ilyen egy jóóóóó film !

Amikor a Zasszonnyal nézzük kettesben akkor pityergés / ÖRÖM van... Amikor a két "mihaszna" fiú ivadék is jelen van, akkor pedig szintén pityergés / ÖRÖM van !!! :O :P :B :DDD

Ui: alantas féreg vagyok, mivel a fissziós erőművekben hiszek... A "szuperzöldek" még véletlenül sem foglalkoznak a fenntarthatóság, hatásfok, energia-grid kérdéseiveil és KÖLTSÉGEIVEL és megvalósíthatóságukkal...

Paks2-től lesz sugárzó a gyűlöletük ! Hagyjuk meg nekik ezt az örömöt !

[ Szerkesztve ]

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#85) bkercso válasza trydium (#84) üzenetére


bkercso
nagyúr

Iszonyatos moslék stílusban írsz, meg kell hagyni. No offense.

Greta meg szerintem aspergeres lehet talán; kár bántani.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#86) hcl válasza trydium (#84) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

BTW amit a németek csinálnak, az szerintem is a ló túloldala, de az atom-szén ellentéten kívül nagyon is lenne mit tenni a környezetszennyezéssel. Az atomerőművek baromi jók erre, de azon túl rengeteg helyen lehetne a CO2-t is megfogni, meg úgy általában a hulladéktermelést.

@bkercso : Nem lehet, hanem az :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#87) #90088192 válasza bkercso (#83) üzenetére


#90088192
törölt tag

Neked meg ajánlom az Idocracy című dokumentum filmet, ha meg nem tettem volna meg. :R
(Nem szeretek olvasni, így maradnak a filmek)

(#88) #90088192 válasza trydium (#84) üzenetére


#90088192
törölt tag

Tudom szakmabeli vagy, de Paks2(vagy egyéb fisszios erőművek) nem fognak segíteni.
2 dolog miatt:
- A felszíni vizek főleg folyok, pár éven belül hatalmas vízhozam csökkenésen fognak keresztül menni(Ne legyen igazam, de az ingadozás mar most is extrém)
- Az nukleáris erőművek felépítése tesztelése akar évtizedes projekt. Nem hiszem hogy van annyi időnk, hogy változást indukáljunk. Vagyis lehet a világ legpesszimistább embere vagyok, de nem teszek félre pénzt a nyugdíjas éveimre, mert nem hiszem, hogy meg fogom érni, vagy az a pénz érne is barmit addigra.(37 vagyok most, és max 70-ig szeretnek élni, 65 környékén egy kicsit lejjebb csavarni a munkán)

[ Szerkesztve ]

(#89) bkercso válasza #90088192 (#87) üzenetére


bkercso
nagyúr

Láttam, nemrég még fiammal is. Ő is úgy reagált, mint én először: úristen, tényleg ez lesz?? Mondom, már van.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#90) #90088192 válasza bkercso (#89) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akik látták pont ugyan így gondolják, körbe nézünk és a film címe ami beugrik. :(

(#91) bkercso válasza #90088192 (#90) üzenetére


bkercso
nagyúr

Leegyszerűsítve:
Rossz étkezés, rossz életmód --> sok mentális betegség.
Nagy kényelem --> kevés (időben<1%-nyi) tudatosság. Automatizmus szerint élnek sokan, vagyis szokások szerint cselekszenek és skatulya-vélemények alapján igazodnak el.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#92) bkercso válasza #90088192 (#88) üzenetére


bkercso
nagyúr

max 70-ig szeretnek élni
Akkor visszatérünk rá. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#93) trydium válasza bkercso (#85) üzenetére


trydium
csendes tag

Valóban sarkosan fogalmazok. Szándékosan ! :(((
Mert feldühít az a sok tudománytalan f@szság, amivel napról-napra tömik az emberek fejét. :W

Grétával kapcsolatban: azokat kellene főleg egy CO2 semleges, óriásfenyőbe belehúzni, akik ezt a szerencsétlen kislányt "odalökték az első sorba, kerekes majomnak" !!! :(
De mivel ő a "mozgalom arca", így hozzá intéztem a mondandómat..

Ennyi és semmi több ! :((

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#94) trydium válasza #90088192 (#88) üzenetére


trydium
csendes tag

Az általad említett problémákra, kidolgozott, fenntartható megoldások léteznek már hosszú évek óta:

1. kondenzátorok hűtése: nem a folyók vízhozama a fő gond, hanem az erőmű által okozott, hozzáadott hőterhelés (persze, tudom hogy ezek összefüggenek). Azonban Paks2 még előkészítő szakaszában szó volt 2db "száraz" Heller-Forgó hűtőtorony építéséről is. Persze, olcsóbb természetes folyóvíz mellé telepíteni egy fissziós erőművet, de semmi akadálya sincs annak, hogy a Szahara kellős közepén üzemeljen egy ilyen erőmű. Csak kell hozzá 4-5 "száraz" Heller-Forgó torony ! Ennyit a vízkérdésről...

2. építés, fenntartás, megtérülés: a jelenlegi fissziós erőművek (több mint 400db a világon) mindegyike gazdaságosan üzemel (a majdani bontási költségeket is beleértve). Az, hogy a németek 20 éve szenvednek egy erőmű bontásával, az a saját hülyeségüknek köszönhető ! Ebből vannak ám a szaftos hangulatkeltő videók a Youtube-on is ! "Majd mi megmutatjuk" technológiát építettek be (nem hallgatva senkire sem), most meg vakargatják a fejüket a bontásnál... Hülyék..

Bevált, VVER technológiát kell használni. Igazából már nincs sok fejleszteni való rajtuk. A III.+ -os erőművek, mint amilyen Paks2 is lesz, bőven elegendőek. Kellene kb. 10db KERESKEDELMI célú (és nem kísérleti!) gyors-neutronos reaktor a világon elszórva és be kell indítani hozzájuk egy rendes üzemanyag ciklust is. Ez a mai töredékére csökkentené a nagy aktivitású hulladékok mennyiségét (amit végül kezelni kell).
Igaz, hogy 10 év felépíteni egy fissziós erőművet, de utána legalább 60-90 évig üzemelni fog.
Átfedéssekkel lenne az emberiségnek 150-600 éve, hogy gondolkodjon a fenntartható(!) fúziós energián...

A tények és a számok makacs dolgok sajnos ! Jómagam tényekkel és számokkal dolgozom...

[ Szerkesztve ]

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

(#95) #90088192 válasza trydium (#94) üzenetére


#90088192
törölt tag

Értem, a 10 év meg akkor is sok a jelenlegi problémák miatt.
Tőlem lehet ez is átmeneti megoldás, nem ellene vagyok, hanem attól tartok, ha ez megy még 10 évig amit csinálunk, abból nem lehet majd szinte sehogy kikecmeregni.

(#96) bkercso válasza #90088192 (#95) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mire az emberiség létszáma újra eléri az 1 milliárdot, már nem lesz szemét a Földon................

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#97) Eastman válasza bkercso (#96) üzenetére


Eastman
őstag

Érdekes, hogy egy állítás szerint a Föld felszínének kb. 1%-a lakott.

Ha tényleg való igaz, akkor jó nagy rumlit tud csinálni ez a "maréknyi hangya". ...boy és girl.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#98) bkercso válasza Eastman (#97) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jó nagy gépeink vannak hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.