Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94) trydium válasza #90088192 (#88) üzenetére


trydium
csendes tag

Az általad említett problémákra, kidolgozott, fenntartható megoldások léteznek már hosszú évek óta:

1. kondenzátorok hűtése: nem a folyók vízhozama a fő gond, hanem az erőmű által okozott, hozzáadott hőterhelés (persze, tudom hogy ezek összefüggenek). Azonban Paks2 még előkészítő szakaszában szó volt 2db "száraz" Heller-Forgó hűtőtorony építéséről is. Persze, olcsóbb természetes folyóvíz mellé telepíteni egy fissziós erőművet, de semmi akadálya sincs annak, hogy a Szahara kellős közepén üzemeljen egy ilyen erőmű. Csak kell hozzá 4-5 "száraz" Heller-Forgó torony ! Ennyit a vízkérdésről...

2. építés, fenntartás, megtérülés: a jelenlegi fissziós erőművek (több mint 400db a világon) mindegyike gazdaságosan üzemel (a majdani bontási költségeket is beleértve). Az, hogy a németek 20 éve szenvednek egy erőmű bontásával, az a saját hülyeségüknek köszönhető ! Ebből vannak ám a szaftos hangulatkeltő videók a Youtube-on is ! "Majd mi megmutatjuk" technológiát építettek be (nem hallgatva senkire sem), most meg vakargatják a fejüket a bontásnál... Hülyék..

Bevált, VVER technológiát kell használni. Igazából már nincs sok fejleszteni való rajtuk. A III.+ -os erőművek, mint amilyen Paks2 is lesz, bőven elegendőek. Kellene kb. 10db KERESKEDELMI célú (és nem kísérleti!) gyors-neutronos reaktor a világon elszórva és be kell indítani hozzájuk egy rendes üzemanyag ciklust is. Ez a mai töredékére csökkentené a nagy aktivitású hulladékok mennyiségét (amit végül kezelni kell).
Igaz, hogy 10 év felépíteni egy fissziós erőművet, de utána legalább 60-90 évig üzemelni fog.
Átfedéssekkel lenne az emberiségnek 150-600 éve, hogy gondolkodjon a fenntartható(!) fúziós energián...

A tények és a számok makacs dolgok sajnos ! Jómagam tényekkel és számokkal dolgozom...

[ Szerkesztve ]

"Nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.