Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-10-13 10:05:56

LOGOUT.hu

TP-Link WDR4300 - N750 router

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139) ÖregSammy válasza rviktor25 (#138) üzenetére


ÖregSammy
csendes tag

Szia,

Érdekes, 2MB+/s-os töltésnél is csak max 0.2-3 KB a Swap mérete, szinte nem használja.

Jó ötlet, hogy érdemes lehet lekapcsolni a Swap-et hdd kikapcs előtt.. Kérdés, hogy adott idle idő beállítása szerint időegység egyáltalán eltelik-e hdd aktivitás nélkül amíg be van kapcsolva a swap, mert lehet hogy folyamatosan írogat néhány byte-ot, s akkor pedig soha nem éri el a beállított idle időtartamot.
Gondolkodom rajta hogy megpróbálom a napi hasznákatot és letöltést swap nélkül.
Csak a következő két parancs kell?
swapon /dev/sda1 illetve
swapoff /dev/sda1

Írod, hogy érdemes lehet script-ből fel/lekapcsolni a torrentet és a swap-et is.
Mi alapján indítod/triggereled a scriptet? Nézni valahogy hogy van-e torrent le- és feltöltés? Mert ugye a hdd kikapcsolása az hdd aktivitást néz..

Azonban ha a torrentet lekapcsolom, akkor nem megy a seed sem, s akkor már nehézkesebb távolról torrent fájlt is hozzáadni, pl. Androidról, mert előbb vissza kell kapcsolni a transmission service-t, s ugye a seed sem megy lekapcsolás után illetve nem figyeli, hogy jön-e seeder a még nem befejezett letöltésekre. Így ez nem igazán opció nekem.

ÉRDEKES és ZAVARÓ JELENSÉG:
Mint írtam megy a 2-3 MB/s letöltés is. Megfigyeltem néha belassul (az összesített) letöltés 100 KB/s alá. Reboot után rögtön megy megint ugyanazokkal a torrent fájlokkal (folytatva) a beállított max sebességgel a letöltés: 2 vagy 3 MB/s-on.
Ez miért és mitől lehet, illetve mit lehet ellene tenni? Nagyon zavaró.
Ezt kétszer is akkor figyeltem meg, mikor csak seed után újabb torrenteket adtam hozzá.

Ötlet? Nektek volt már ilyen?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.