Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) DraXoN válasza wwenigma (#100) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

akkor lehet javították, de hogy ellenőrzöd a másodikban a "verziót"? lett rá menüpont?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#102) ricsi99 válasza DraXoN (#101) üzenetére


ricsi99
addikt

Régebben jumper-al átkapcsoltál és kész. Na az megbízható volt... ez ,hogy most a bios eldönti ,hogy jó lett e a frissités na az annyira nem oké....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#103) hokuszpk válasza DraXoN (#99) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

hm. jo tunni, hogy a Sonynak (is) dogozom.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#104) Precorus válasza Cifu (#81) üzenetére


Precorus
tag

Először is hadd szögezzem le, hogy mély tisztelője vagyok az írásodnak, főleg az űrtechnikainak, azok hatására kezdtem el KSP-vel játszadozni, ill. spaceX közvetítéseket nézni. Nem áll szándékomban a topic forró hangulatát tovább vinni, illetve megbántani Téged, másokat.

Mint említettem, ez inkább morális-etikai dolog. Aminél az AMD nem a "jófej leszek" gombot verte.

#9 ben még azt írtad "...finoman szólva sem szép dolog, hogy az AMD így döntött..."

Én úgy látom, a PCI-E 4.0 még sehol máshol nincs. Tehát új termék, felárral. Mint mindenhol, mindennél. Nem azt mondom hogy jó a rendszer, de ez ezzel jár. Pillanatnyilag nem is tudok róla, hogy igazán lenne rá termék. Legutóbb mikor laptophoz egpu rendszert raktam össze, a pcie x16->x4-re váltáson vesztettem vagy.....5-10%-ot. Maximum. Egyelőre nincs rá VGA sem, hogy kihasználja. SSD sem nagyon, illetve igazából konzumer szinte bőven elég a SATA III is. Kíváncsiságból, Raid 0 SSD van most a gépemben, ami mérve is 530->850MB/s lett. Elvileg másfélszeresére gyorsult minden, gyakorlatilag ugyan úgy 5 mp alatt asztalon vagyok, mint Raid nélkül.

Szóval ott tartunk, hogy akinek nem pénzkérdés(munkából adódóan) a minél gyorsabb tárhely, annak nincs szüksége 4.0-ra/ráér bőven váltani. Akinek meg kell, annak az alaplap sem sokkal drágább, mint eddig volt egy top tier lap.

Szóval csak azt akartam mondani, hogy a felhasználók 90+%-a semmit sem vesztett. Az meg hogy az AMD nem volt jófej most, azt sem jelenti, hogy bunkó volt.(Mondjuk korrektebb lett volna, ha engedélyezik. Akkor mondanám őket bunkónak, ha ez visszavágná a teljesítményét az eddigi rendszereknek-> kifizettél egy összeget, ami most leértéktelenedik. )

A magam részéről, jövőre bedobok +8gb ramot, meg egy rx 570 szintű kártyát a gépre, esetleg pár év múlva egy i7 4770-est, és 6-8 évig elvagyok. Ha nem jön rám a frissíthetnék. FHD-ra bőven elég mindenem, amim van. Előbb veszek házat meg autót, mint ilyen drága renszereket

písz :R

Könyvtár == Old-school Netflix

(#105) wwenigma válasza DraXoN (#101) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem, volt egy frissites ami mindkettőt felülirta.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#106) Precorus válasza ricsi99 (#102) üzenetére


Precorus
tag

Nekem Asrock Z87M OC Formula-n van A-B bios, meg egy jumper. Nem tudom mit értesz régebben alatt :DDD

Könyvtár == Old-school Netflix

(#107) ricsi99 válasza Precorus (#106) üzenetére


ricsi99
addikt

Asrock az "egyéni lap" :C Én pl imádom
Úgy átlagban értettem ,hogy a gyakorlat kb az am2 es korszak után kihalt...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#108) Cifu válasza Precorus (#104) üzenetére


Cifu
nagyúr

No offense taken. :)

Én azt hangoztattam eddig is, hogy ez egy opcionális lehetőség a későbbi felhasználásra. A Gen4 PCI-Express hasonlóan inkább a jövőben lehet tényező, nem mostani kritikus probléma. Nincs varázsgömböm, nem látok előre 3-4-5 évet, de simán lehet, hogy annyi idő múlva esetleg már tényleg ki lehetne használni a Gen4 PCI-Express lehetőségeit otthoni felhasználónak is. Ilyen szempontból egy nagyon szép gesztus volt / lehetett volna az, hogy az X470 / B450 (akár régebbi) deszkák adott esetben ezt a csatlakozást megadják a Ryzen 3xxx procik mellett. Más szóval ez a jövőbeni használhatóság, jövőtálóság kérdése.

Én továbbra is csak azt tudom mondani, hogy az, hogy ennek a lehetőségét is elvágta az AMD, az nem egy szép húzás, finoman fogalmazva. Pláne, hogy ennek semmi köze a chipsethez, hiszen itt a CPU és a csatlakozó közötti kapcsolat a lényeg, amit ugye az alaplapgyártóktól függ, hogy milyen zavarvédelmet, jelminőséget tudnak biztosítani.

A fenti képen ugye a felső 3 közvetlen PCI-Express kapcsolatokról beszélünk. Jól látható, hogy az égadta világon semmi köze nincs ennek a chipsethez. Ezért tartom félrevezetőnek az olyan kijelentéseket, hogy az AMD nem ígérte, hogy az X570 előtti deszkákon lesz PCI-Express Gen4 támogatás. Semmi köze nincs ennek ahhoz, hogy milyen chipset van azon a deszkán...

Hogy aztán ezen a kijelentéseket a fentiek figyelembe vételével (vagy annak teljes kihagyásával) most ki hogyan próbálja a saját értékrendje alapján csűrni-csavarni, megmagyarázni, átpolitizálni, teljesen mást belelátni, az már az ő egyéni szocproblémája... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#109) wwenigma válasza Cifu (#108) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tehát köcsög mert nem ad meg egy olyan lehetoseget amivel amugy sem elnel.

Nincs több kérdésem. :))

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#110) Precorus válasza Cifu (#108) üzenetére


Precorus
tag

Szerintem kb senki sem tudja, mi lesz 3-4-5 év múlva :DDD
Most gyors csekkoltam wikit, azt írja '19 májusban elkészült a PCI-E 5.0 specifikációja. Vagyis lehet, hogy 1-2 kósza 4.0 hw lesz, aztán mindenki vált 5.0-ra. Ha ez így van, a semmin rugózunk ennyire ebben a topicban :C :R

Hogy aztán ezen a kijelentéseket a fentiek figyelembe vételével (vagy annak teljes kihagyásával) most ki hogyan próbálja a saját értékrendje alapján csűrni-csavarni, megmagyarázni, átpolitizálni, teljesen mást belelátni, az már az ő egyéni szocproblémája... :DDD

Én a varázsgömbömben azt látom, hogy lesz egytucat hw ami használja ímmel-ámmal, de már fejlesztik az 5.0-ra épülő eszközöket. Tévedés jogát fenntartom :C :R
De tényleg. Jó esetben jövőre jön pár csúcs VGA, intel proci/chipset/lap ami használja, aztán két év múlva 5.0.
Nem hiszem hogy lenne értelme a cégeknek $mrd-okat kidobni 4.0 támogatásra, mikor már itt az 5.0.

szerk.: max kiraknak a polcra mutatóba pár 4.0 képes eszközt mutatóba, hogy ilyet is tudunk, haladjunk

[ Szerkesztve ]

Könyvtár == Old-school Netflix

(#111) Cifu válasza Precorus (#110) üzenetére


Cifu
nagyúr

A PCI-Express szabvány visszamenőlegesen kompatibilis. Tehát tegyük fel, hogy 2020-ban mégis elárasztanak minket a Gen5-ös PCI-Express hardverek, nos, akkor hogy is néz ki a helyzet?

Az X570 deszkákban Gen4 sebességgel fognak futni a Gen5 hardverek, míg az X470 / B450 / korábbi deszkák (a frissített BIOS-osok is) viszont csak Gen3 sebességgel.
Holott az arra alkalmas deszkákban ott is futhatnának legalább Gen4 sebességgel, ha az AMD hagyta volna (ill. hát a pre AGESA 1.0.0.3 ABB béta BIOS-okkal futhatnak, de ugye ott más problémákkal szembesülhet a felhasználó).

Szóval én továbbra sem azt látom, hogy jajj, tényleg tök felesleges dolog, hanem azt, hogy na, lehetett volna jó fej az AMD, de nem volt.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#112) Alogonomus


Alogonomus
őstag

Sokadszorra futjuk a köröket ebben a témában, és mindig azzal védik az AMD-t, hogy "de hiszen úgysem tudnánk ezt kihasználni".

Most képzelje el minden Cifu-ellenes, hogy az autója forgalmazójától felhívják, hogy az autójához csak úgy jófejségből ingyen hozzácsapnak egy az egész Földre érvényes korlátlan idejű jótállást, mert úgyis olyan jóra sikerült a széria, így nem kockáztatnak vele semmit. Ezek után boldogan megy be átvenni a korlátlan időre és területre szóló új dokumentumokat, erre a forgalmazónál azt mondják neki, hogy a gyártó inkább visszavonta a jóváhagyását az ingyen garanciakiterjesztésre, de ez úgysem számít, mert mire esetleg elromolhatna az autó, addigra úgyis másik autót használ majd. Az autó nem működött volna a korlátlan garanciától jobban, de mégis egy jóleső gesztus lett volna az autó gyártójától a kockázat nélküli garanciakiterjesztés.

(#113) CPT.Pirk válasza Alogonomus (#112) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem jók az autós hasonlatok PC témában. Az autóhoz, focihoz és politikához mindenki ért, de itt nem ugyanaz a helyzet, nem lehet rávonatkoztatni.

Tudod-e garantálni, hogy a PCIe 4.0 támogatás a teljes kiadott alaplap flottában jól és hiba nélkül működik? Mi van, ha mondjuk 20 különböző alaplapból 1-en nem működik jól?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#114) Precorus válasza Cifu (#111) üzenetére


Precorus
tag

Az hogy 2020-ban elárasztanak, talán kicsit erős, még feltevésnek is ;]
De TFH hogy így lesz. Gondolod, hogy elsőre dömpingáron jönnek majd a hw-ek? Vagy először a legdrágábbak kapnak csak 4.0-5.0 támogatást, majd 1-2-3-n évval később kúszik le középkategóriába, onnan meg alsó kategóriába.

Nem azt mondom, hogy nem lett volna jófejség az AMD től, ha engedi. Csak egyelőre nem látom értelmét. Gamers Nexus test. PCIE 3.0 x8 vs x16. Ami ugye dupla sávszélesség. Van kb. ~1% előny egy-két helyen az x16 javára, de egyébként mérési hibahatáron belül van, vagy egál. Én a részemről még ott tartok, hogy még mindig nem látom, hogy 3-5 év múlva, ez hol lesz nekem jó. Elég a VGA sávszél, elég az SSD sávszél(konzumer szinten!).

Szerintem, maradjunk annyiban, hogy majd meglátjuk. Ha kihoznak rá érteles áru hw-t, és standard lesz, nem újdonság, akkor kiderül mennyi az annyi. Addig úgyis csak varázsgömb, meg találgatás. Visszatérünk erre jövőre/két/x év múlva :R

Könyvtár == Old-school Netflix

(#115) Alogonomus válasza CPT.Pirk (#113) üzenetére


Alogonomus
őstag

Akkor csak a 20-ból 19-re adja meg a lehetőséget az alaplap gyártója.
Egyedül talán az valamennyire legit védekezés, hogy a PCie 4 támogatás engedélyezésének meghagyásával lényegében az a gyártó került volna versenyhátrányba, aki nem teszi lehetővé azt az alaplapján az alaplap lehetőségeitől függetlenül. Ezzel pedig tényleg sok alaplapnál hibásan működött volna a PCIe 4, amit esetleg nem az alaplap hibájának, hanem az AMD hibájának éreztek volna sokan.
Ezzel már csak az a baj, hogy az AMD eleve miért húzta el az orrunk előtt a mézes madzagot? Esetleg csak nem a Ryzen 3xxx processzorokkal kapcsolatos hype további felkorbácsolása érdekében? :U

(#116) CPT.Pirk válasza Alogonomus (#115) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Előfordulhat, hogy egyszerűen csak nem gondolták át eléggé a 4.0 bekapcsolásával járó következményeket. De látod, meghagyták az eddigi bioszokat, aki akarja, használhatja a korábbit.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#117) Alogonomus válasza CPT.Pirk (#116) üzenetére


Alogonomus
őstag

Nagyon sokáig (amikor már értelme lenne 1-2 év múlva a PCIe 4-es képességnek) nem számíthatunk a korábbi bioszok használatára, mert ahogy a Destiny 2 esete is mutatja, azért nem hibátlan a Ryzen 2 sem, csak nem biztonsági hibát hagytak benne gyorsítási célzattal. Minden bizonnyal kiderül még több "bibi" is a processzorral kapcsolatban, amit kénytelenek leszünk javíttatni a biosz frissítésével. Minden processzor, a legjobbak is a használat során csiszolódnak össze az igényekkel.

(#118) wwenigma válasza Alogonomus (#117) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem tudjuk Destiny 2 esetén a milyen hiba volt benne viszont minden egyes processzorban rengeteg errata van amit korrigálnak egy workarounddal ahogy kibukik...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#119) Cifu válasza CPT.Pirk (#113) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tudod-e garantálni, hogy a PCIe 4.0 támogatás a teljes kiadott alaplap flottában jól és hiba nélkül működik? Mi van, ha mondjuk 20 különböző alaplapból 1-en nem működik jól?

Visszakérdezek: van arra bármi bizonyíték, hogy az így engedélyezett alaplapokban nem megfelelően megy a Gen4?

De az alapérvet még mindig nem tudom értelmezni. Van egy gyártó, megtervez és legyárt egy alaplapot. Leteszteli, hogy mit tud az adott típus, majd ezek alapján engedélyezi vagy nem engedélyezi a Gen4 támogatást az adott típusú alaplap BIOS-ában. Innen kezdve max. akkor lehet gond, ha a gyártás minősége olyan hullámzó, hogy némelyiknél megy, máshol nem. De ez is az alaplapgyártót minősíti...

De látod, meghagyták az eddigi bioszokat, aki akarja, használhatja a korábbit.

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy a jelenleg is sok problémával küszködő BIOS-ok szintjén marad a felhasználó?

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#120) hokuszpk válasza Cifu (#108) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Én továbbra is csak azt tudom mondani, hogy az, hogy ennek a lehetőségét is elvágta az AMD, az nem egy szép húzás, finoman fogalmazva. "

hat ez van. a AMD soha nem igerte, hogy a 3xx/4xx lapokban mukodni fog a pcie4 ezt az alaplapgyartok kezdtek el feszegetni, hogy akar jo is lehet.
viszont 100%-ra nem garantalhato a dolog, szoval az AMD ugydontott megkimeli magat egy csomo ugyfelpanasztol, meg "szarazamdmerinstabil a 4.0" influenszerhulladekmediatol.
Szerintem fajo nehez, de jo dontes. Nemhiszem, hogy lenne eroforrasuk ra, hogy alaposan utanajarjanak minden esetben, hogy miert nemmegy, es mi lehet ra a javitas, mert arra nagy tetekben fogadnek, hogy az alaplapgyartok helyett az o nyakukba zudulna a szosz.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#121) hokuszpk válasza Cifu (#111) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"A PCI-Express szabvány visszamenőlegesen kompatibilis."

aha. papiron. van NV zsugam, ami a jelenlegi Intel lapokban sem indul el, pedig allitolag 2.0 azaz elvileg mennie kellene. Bezzeg a Phenomos lapban :D
es egyszer ugyis eljon az ido, hogy valami miatt aszondja, hogy "bocs fiuk most valtunk, a nagyobb teljesitmeny igeny miatt nem lesz visszafele kompatibilis". a kerdes csak az, hogy mikor.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#122) hokuszpk válasza Alogonomus (#112) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

a hasonlat azert nem all meg, mert ezt az AMD sosem igerte.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#123) Cifu válasza hokuszpk (#120) üzenetére


Cifu
nagyúr

hat ez van. a AMD soha nem igerte, hogy a 3xx/4xx lapokban mukodni fog a pcie4 ezt az alaplapgyartok kezdtek el feszegetni, hogy akar jo is lehet.

Akkor még egyszer, utoljára: nincs köze az alapi chipsetnek ehhez.
Ha a CPU és a csatlakozó között megfelelő a jelek továbbítása, akkor képes rá, ha nem, nem.
Amúgy az AMD belement a dologba, majd visszalépett. Az indoklásuk minimum sántít.

viszont 100%-ra nem garantalhato a dolog,

Érdekes. Egy csomó más, sokkal hétköznapibb dolog nem garantálható, például hogy egy 4500Mhz névleges max. boost frekis CPU valóban el is érje a 4500MHz-et az adott deszkában.

Miért olyan vörös posztó vajon ez a Gen4 engedélyezés? Talán azért, mert ezzel kvázi kirúgják a széket az X570-es deszkák alól? Csak tippelek... Ahogy te is, hogy mi a valódi ok...

Nemhiszem, hogy lenne eroforrasuk ra, hogy alaposan utanajarjanak minden esetben, hogy miert nemmegy, es mi lehet ra a javitas, mert arra nagy tetekben fogadnek, hogy az alaplapgyartok helyett az o nyakukba zudulna a szosz.

Őőő... Érdekes ez a kettősség. Egyszer azzal jön mindenki, hogy úgy se használja semmi ki a Gen4-es PCI-Express-t, utána az a probléma, hogy az AMD nem akarja talán a nyakába a felhasználók (feltételezett) sirámjait...

aha. papiron. van NV zsugam, ami a jelenlegi Intel lapokban sem indul el, pedig allitolag 2.0 azaz elvileg mennie kellene.

Ez alapján nagyjából minden HW témát le is zárhatunk, mert hasonló szintű problémákra minden téren lehet találni egy-egy példát... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#124) ted_tris


ted_tris
tag

Milyen jo, hogy nem kell deszkat cserelni az uj procihoz mint az inteleknel.
Legalabb is nem a foglalat miatt.
Mekkora bullshit....

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#125) wwenigma válasza Cifu (#123) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem lehetne hogy maradj az űrrel kapcsolatos cikkeknél, mert amit itt letolsz hogy minél negativabb szinben tüntesd fel az AMD-t az már fáj, azok meg rendben voltak.. :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#126) hokuszpk válasza Cifu (#123) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Őőő... Érdekes ez a kettősség. Egyszer azzal jön mindenki, hogy úgy se használja semmi ki a Gen4-es PCI-Express-t, utána az a probléma, hogy az AMD nem akarja talán a nyakába a felhasználók (feltételezett) sirámjait.."

nememlexem ra, hogy erre hivatkoztam volna.

Amúgy az AMD belement a dologba, majd visszalépett. Az indoklásuk minimum sántít.

ha vegig kovetted az esemenyeket, akkor kb. az tortent, amit irtam. az AMD nem igerte sehol, hogy a 3xx/4xx -ben mennifog a PCIE4.0. de ha adsz ra linket, ahol ezt _hivatalosan_ megerositik, akkor azt megkoszonom.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#127) hokuszpk válasza ted_tris (#124) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Milyen jo, hogy nem kell deszkat cserelni az uj procihoz mint az inteleknel.
Mekkora bullshit...."

azert ha nemharagszol, en maradok a jol bevalt b350 deszkaim mellett, mondjuk az igaz, hogy csak 8 magos 3700X a terv ide, nem a 12/16 magos csucs.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#128) ted_tris válasza hokuszpk (#126) üzenetére


ted_tris
tag

Nem. Csak azt a fost tolta mindenki arcaba, hogy nem kell alaplapot cserelni proci valtaskor.
Cumi.

#127.
Most ugy oszinten?
Szerinted ki nem szarja le? :D
A lenyegen nem valtoztat.

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#129) hokuszpk válasza ted_tris (#128) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nemigazan ertem milyen cumira gondolsz. a b350-ben mennifog a 3700X amikor megvasarolom , nekem ennyi eleg.

*jahogyja.
kerlek engedd meg, hogy ezentul ignoraljam a fosozos bejegyzeseidet.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#130) wwenigma válasza ted_tris (#128) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tehat bejon egy olyan feature ami indokolja - nem pedig plussz két tápláb - es ezert az AMD a hibas. :DDD

Köszönjük emese...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#131) CPT.Pirk válasza Cifu (#119) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most akkor eljutunk arra a pontra, hogy információ hiányában hitbeli kérdésbe megyünk át.

Én inkább a tökéletlenségben hiszek, mert ilyen jellegű termékeket fejlesztünk kollégáimmal és bizony n+1 hibát, vagy nem hibát, de tökéletlen megoldást bele tud tenni az ember egy komplex termékbe. Aztán megy az idő és eljön az a pont, hogy már nincs idő még egy revízió legyártására, olyan lesz, amilyen lesz, majd a következő terméknél máshogy csináljuk. - más hibákat teszünk bele. :)

Szerintem van-e hiba a 4.0 implementációkban? Szerintem lehet, mondjuk n alaplapból 1-ben. A gyártóknak egyszerűbb kikapcsolni egy be sem ígért featuret, mint kezelni az ezzel járó support és garancia problémákat.

ted_tris: én is boldogan bele fogom tenni a 3000-es Ryzent a B350 lapomba. Mert megtehetem. :))

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#132) Alogonomus válasza hokuszpk (#122) üzenetére


Alogonomus
őstag

Ígérni nem ígérte, de az alaplapgyártóknak engedte. Többek között azért nem is ígérhette volna, mert nem az AMD készíti el az alaplapok bioszát, hanem az alaplapgyártók külön-külön a saját termékeikhez. Az AMD csak hallgatólagosan elfogadta, hogy az alaplapgyártók saját szakállukra elérhetővé teszik a PCIe 4-et egyes alaplapjaikon. Engedte.

[ Szerkesztve ]

(#133) hokuszpk válasza Alogonomus (#132) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

szerinted.
jo elore szoltak, hogy ez nemgarantalt, hogy mennifog. aztan meg a 3xxx biosok megjelenese elott, hogy a veglegesben el fogjak venni a tamogatast.
ennek ellenere az alaplapgyartok betoltak a biosba a lehetoseget.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#134) Alogonomus válasza hokuszpk (#133) üzenetére


Alogonomus
őstag

Nem csak szerintem, de szerinted is.
Te is azt írtad, hogy eleinte csak azt mondták, hogy nem garantált, hogy menni fog a 4.0. Tehát megtűrték.
Aztán a 3xxx biosokban kaszálta el erőből az AMD a lehetőséget.

Egyes Gigabyte alaplapokban már 05.20-án elérhetővé vált akárhány hónap fejlesztés/tesztelés után az új szabvány használata, amit az AMD eleinte engedett is, majd bő 2 héttel később mégis inkább bejelentette, hogy nem akarja azt hagyni.

(#135) hokuszpk válasza Alogonomus (#134) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Nem csak szerintem, de szerinted is."

azt majd en tudom, hogy mirol mi a velemenyem.
szerintem ez nem ilyen "engedem" dolog.
ahogy fentebb irtad, nem az AMD irja a biosokat, abba nincs beleszolasa. Lehet mar az elso 3xxx Agesa kodban el kellett volna vagni a lehetoseget, de ugyvoltak vele, hogy elobb legyen jo, aztan majd raerunk kesobb foglalkozni ezzel a problemaval.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#136) andy19770128 válasza ted_tris (#124) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Vagy ferditesz vagy buta vagy... A cpuk mennek go d nélkül a régiekben. 8/16 szálig.... A pci ecpress 4.0 az más tészta

(#137) andy19770128 válasza ted_tris (#128) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Én a 3600x et egy b350 ben gond nélkül hajtom

(#138) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Es amikor az AMD az Intel iranyvonalat koveti. :DDD

Don't Tread On Me

(#139) DraXoN válasza MPowerPH (#138) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem, nem követi, a használatot EZ nem akadályozza meg a régebbi alaplapokban...
(muszáj már ezt kiemelni, mert nem értik meg sokan, egyesek vagy szándékosan, mások meg egyszerűen gyenge elméjűek mert "beakadt" náluk a lemez ebben a témában, meg vannak még a trollok, tessék választani ki-ki melyik a "meg nem értők" közül)

... bezzeg abból milyen botrány lenne (nem kis kellemetlenség) ha kiderülne, hogy a régi lap még se teljesen jó a pcie4 kezelésében, esetleg az aktuálisan elérhető hardverekkel "jónak tűnik", de egy később jövő eszköz már még se lesz jó.. de a rendszer emiatt "instabil" lenne... de jó is lenne... ez most inkább szerintem egy "safe play" ... sokkal bölcsebb döntés mint egy még a nem a pcie4 platform specifikációira épített alaplap esetében engedélyezni valamit ami nem 100%.. meg ha egy-két alaplap látszólag rendben is van, lehet, hogy pl. pcie5 eszköz pcie4 módja már "megfeküdné" a gyomrát... persze benne lehetett volna hagyni "saját felelősségre bekapcsolható" opcióként, megtiltva az alaplap gyártóknak, hogy "gyári módban" bekapcsolva legyen, de hiba esetén akkor is szidnák az amd-t is, hogy "instabil, szar", inkább nem kockáztat, ez jóval kisebb presztízs vesztesség mint egy esetleges "hiba" esetén lévő tisztázás (a rossz hír mindig könnyebben terjed, a "helyreigazítás" meg sokszor már el se jut a közösséghez)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#140) Pro!Petya válasza DraXoN (#139) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Hagyjad!

Jó látni a vergődésüket, végre kitudják élni magukat!
Szemmel láthatóan sok frusztráció maradt itt az emberekben :DDD ;]
Mondjuk azt még mindig nem értem hogy épeszű ember hogy hasonlíthatja össze ezt a pcie4 esetet a Zintel húzásaival! :Y

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#141) wwenigma válasza DraXoN (#139) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ugyanazok hajtanák a taposómalmot egy olyan hírnél mint akik itt.... :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#142) Alogonomus válasza DraXoN (#139) üzenetére


Alogonomus
őstag

Sajnos sokaknál pedig ott "akadt be" a lemez, hogy az esetleges működési hibákkal magyarázzák az AMD döntését. Custom VGA gyártók is saját felelősségre húzzák valameddig a nekik leszállított GPU/memória egységeket, amiből néha adódik is üzemelési probléma pár kártyánál, mégsem a GPU/memória gyártóját könyvelik el kerülendőnek, hanem az adott kártya gyártóját. A piacon elterjed, hogy X gyártó Y kártyája kerülendő. Az esetleg PCIe 4-es üzemmódban labilisan üzemelő alaplapokról ugyanígy elterjedne a hír, és legfeljebb elkerülnék azokat a termékeket, vagy csak PCIe 3-ban futtatnák.

(#143) hokuszpk válasza Alogonomus (#142) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azert ez nem ugyanaz, a huzott vgakat a gyartonak modjaban all valogatott alkatreszekbol osszerakni vagy eppen a gyarbol kikerules elott tesztelni, hogy birja-e a specifikaciot.
itt viszont a mar kikerult, gepben uzemelo lapokat nemigazan. oke van nekik par legyartott peldany, azon validalhatjak ; viszont nem minden szeria sikerul ugyanolyan minosegure, lasd pl. Ascrock b350m pro4 a Summit Ridge topicban.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#144) DraXoN válasza hokuszpk (#143) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ezen kívül a pcie4-re nem tervezett alaplap ha meg is felel labor körülmények között "épp, hogy" a pcie4 működési feltételeinek, nem biztos, hogy ez otthoni körülmények között is hozható ahol több a "háttérzaj" a merevlemezek, a ventilátorok, vagy a gépház és tápegység fajtája miatt.. esetleg pont a gép mellett van egy "jó kis mágneses térrel rendelkező CRT tv", esetleg a gép mellett egy nagy asztali ventilátor ami "hűti az usert a nyári melegben" ... és már is instabil lenne a pcie4 üzemmód.. a "zaj" még a tervezett specifikációnál is komoly gond tud lenni ... de egy mondhatni "overdrive" módban működő egység fokozottan érzékeny lehet rá...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#145) Alogonomus válasza DraXoN (#144) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az teljesen igaz, hogy esetleg lehettek volna olyan dzsunka alaplapgyártók, akik a régebbi még raktárakban levő termékeik eladásainak felpörgetésére indokolatlanul engedélyezték volna a PCIe 4-es módot, és végül az alaplapok hibásan működtek volna.
Ami durva csúsztatás az az, hogy az ilyen előforduló hibák miatt az AMD-től fordultak volna el az emberek, és nem az alaplap gyártójától.

(#146) DraXoN válasza Alogonomus (#145) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

"instabil szar amd" ... elég ennyit mondani..
ha az intel gép is instabil, először a cpu gyártót fogják szidni (ha nem megoldható), nem az alaplapgyártót...

én legalábbis ezt tapasztaltam...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#147) M@cika


M@cika
őstag

Zsír ez a hajtépés, mikor az összes AMD géptulajdonos elenyésző része fogja kihasználni valaha is a PCIE 4-et a mostani procijával. Ok, hagyhatta volna, de így döntött. Aki akarja használhatja béta BIOS-sal.
Én megvagyok a B350-es lappal meg az 1600-al amíg nem jön majd a Zen3 vaqy 4 a B650-es lapokkal. :-)

Tudom az elvek, de ne akarjunk már egy 12/16 magos szörnyet egy 20k-s alaplapban fullosra hajtani.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#148) Pro!Petya válasza M@cika (#147) üzenetére


Pro!Petya
addikt

"Aki akarja használhatja béta BIOS-sal."

A vicc hogy sok lapnál erre nem csak béta, hanem official is van és még így is megy a rugózás .. :D

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#149) jokeph válasza wwenigma (#100) üzenetére


jokeph
nagyúr

Persze, hogy le frissült a BCKP_BIOS-od is, nem csoda, hisz a lapodon (és a lapok többségén) a 2 BIOS chip nincs elszeparálva egymástól.

A GigaByte X470 Aorus Gaming 7 Wi-Fi lapomon szét van választva a 2 BIOS chip, és egymástól teljesen függetlenek, te választod ki kikapcsolt állapotban egy mikrokapcsolóval, hogy melyik BIOS-t szeretnéd használni/frissíteni, ezért ilyen horderejű frissítésnél a BCKP_BIOS-t én is lefrissítettem az első olyan stabil változatra (esetemben F40), ami támogatja a RyZen 3xxx szériát, a PRI_BIOS-t meg a legfrisebbre rakom szükség szerint, jelenleg F42a. ;]

Ugyanez áll az Asrock Z170 OC Formula lapomra is. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#150) Chp


Chp
őstag

IGP mellett bánja a fene. :DD

(#151) wwenigma válasza jokeph (#149) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A backup rész frissítése csak akkor történik meg ha ez van a frissítő fileban, és a backupban mindig az utolsó szükséges van mint ahogy te csináltad manuálisan. Ezért kér sorrendet - lásd BIOS download oldal - mert akkor van ilyen frissítés. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#152) MPowerPH válasza DraXoN (#139) üzenetére


MPowerPH
félisten

Irod ezt ugy, hogy az egesz egy csupa bughalmaz, beta bios -ok tomkelegevel.
i9 melle lett egy Ryzenem is, de nem posztolhatok a topikba, mert elinteztek, hogy hogy ne posztolhassak. Par ember, aki azt sem tudja, mi az a transzisztor, az osztja ott az eszt, ellenszolni nem lehet.
De igy a 3900X -el es az X570 -el szerzett gyors tapasztalatommal kijelentheto, hogy ez a platform meg nem volt kesz a piacra.

Don't Tread On Me

(#153) jokeph válasza wwenigma (#151) üzenetére


jokeph
nagyúr

Vagy úgy... szóval jól értem, hogy pl. a Te lapod esetében, alap esetben csak a PRI_BIOS fog frissülni, a BCKP_BIOS érintetlen marad, illetve speciális esetben mindkettő, de feldobja, hogy melyikkel kezdenéd a sort ?

(#152) BMW001:

Kár, hogy így jártál, pedig nekem tetszettek a meglátásaid, amiket Intel és AMD oldalról is tapasztalati út alapján írtál meg... jó részt a saját tapasztalataid alapján. :C

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#154) MPowerPH válasza jokeph (#153) üzenetére


MPowerPH
félisten

Ez az AMD Ryzen tema itt a PH -n olyan, mint halott emberrol beszelgetni. Vagy jot, vagy semmit. Kiemelt figyelmet kap a tema, modiknak is ki van adva valszeg, hogy ha negativ kritika jon, akkor azt torolni kell, aki pedig a kritikat megfogalmazta, azt pedig tavol kell tartani a tematol. Lasd 5 nap pihit kaptam olyanert, amiert mas topikban figyelmeztetes sem erkezik, mikozben en hulyezve vagyok, kovetkezmenyek nelkul. Modkerbol persze mindenki sunnyog, tobbszori kerdesre sem erkezett indoklas, felfogtam mi a dorges. :K Tojok rajuk, meg arra a par predikatorra is... :)

Reszben ezert is vettem meg elobb a konfigot, a 12 magossal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#155) jokeph válasza MPowerPH (#154) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én érdekelt vagyok mindkét táborban, tehát számomra nincsenek vallásos dolgok, ami jó az jó, ami meg nem, azt is megosztom, még ha nem is lesz osztatlan siker.

Én úgy gondolom, a szakmai topikoknak pont ez a lényege, a jó és a rossz tapasztalat is helyt, érdemi megvitatást igényel.

PCI-e 4.0:

A 3.0-át sem használja ki a userek döntő többsége... tömören erről ennyi a véleményem, a többit evvel kapcsolatosan DraXon fórumtárs és többek is megírták. ;]

Én majd holnap újra beüzemelem az aláírásomban lévő konfigot, megjött az új táp és az AM4 KIT az Alpenfönh Matterhorn REV C hűtőmhöz.

Elmegy a gyári légkavaróval is, de terhelésen már nekem is hangos, túlharsogja az összes többi ventit. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#156) wwenigma válasza jokeph (#153) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem kérdez, csupán adott BIOS esetén (amit gondolom kijelölnek új főverziónak) tovább tart a flasheles mert felülírja a másikat is. :)

Bug és béta BIOS kapcsán meg csak annyi hogy egy egy gyártónál előfordul probléma de páran szeretik tultolni ugyanúgy mint ezt a PCIe gen4 dolgot is.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#157) MPowerPH válasza jokeph (#155) üzenetére


MPowerPH
félisten

En egyenlore egy kolcson kompakttal tolom, mert szinten a blokkhoz tartozo AM4 -es lefogatora varok. :)

Don't Tread On Me

(#158) jokeph válasza wwenigma (#156) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ismét tanultam valamit. :) :R

Béta BIOS engem már rántott ki a latyakból... CPU csere után meglepődéssel tapasztaltam, hogy elindul a gépem, de a dVGA-ra kötött monitor nem ad képet... átdugva IGP-re volt kép (engedélyezett volt az IGP mindenkori használata, különben azon se lett volna, a WIN-be belépve ránéztem a lap segédprogijából az x16-os slotra, és atr írta hogy ÜRES! :Y )... visszraktam a régi CPU-t, minden okés ismét. Vissza az újat, semmi, ugyanaz. Kínomban már ráírtam az eladóra, hogy mi a pálya... aztán felvarrtam a Béta BIOS-t és láss csodát, megjött a kép dVGA-val is... azóta is töretlen megyen. :DDD (szándékosan nem írtam konkrét adatokat, ha valakit érdekel, privátba megírom szivesen).

(#157) BMW001:

A kompatk vizem rajt figyel az i5-7600k-n, jól teszi a dolgát, ehhez nem is találtam AM4 KIT-et (CM NEPTON 140 XL)... :(

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#159) M@cika válasza MPowerPH (#154) üzenetére


M@cika
őstag

A mai kedvencem:

1. Update AMD AGESA Combo-AM4 1.0.0.3 ABB
2. Improve Destiny2 gaming experience with Matisse CPU.
*ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven, Summit or Bristol Ridge CPU is being used on your system.
*Before updating this BIOS, please also read the description in previous BIOS version.

Magyarul, ha nincs a legújabb Zen2-es procid a régi lapban, akkor NE frissíts BIOS-t!

Nasit a kis fehér medvének!

(#160) MPowerPH válasza M@cika (#159) üzenetére


MPowerPH
félisten

570 -es lapom van, es egy tragya az egesz. Pedig pont azt gondoltam, hogy majd az uj chipsettel nem lesznek olyan problemak, amik a regivel elofordulnak. Kivancsian varom, hogy hanyadik beta bios -ig jutnak el. ;]

Don't Tread On Me

(#161) wwenigma válasza MPowerPH (#160) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Még mindig folytatod amit elkezdtél? :(

M@cika: nincs benne semmi érdekes. Egyszeruen nem tartalmaz semmi olyat amiből profitálnának a felsorolt CPU-k igy teljesen felesleges nekik felrakni...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#162) Gyuri27 válasza wwenigma (#161) üzenetére


Gyuri27
félisten

Majd csak innen is kitiltatja magát.
Hagyd rá. Ő megmondta, hogy szar az amd.
Ő az 1000 emberből az egy. Van ilyen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#163) M@cika válasza wwenigma (#161) üzenetére


M@cika
őstag

Még azt is el tudom képzelni, hogy esetleg rosszabbul (ne adj isten egyáltalán nem ) működnek a régi procik - mondjuk az első gen. Ryzenek az új BIOS-sal.

Nasit a kis fehér medvének!

(#164) Vesa


Vesa
veterán

Arról nem lesz hír, hogy a Globalfoundries több ponton beperelte a TSMC-t, szabadalom sértések miatt?

A tudomány a valóság költészete!

(#165) Lacc válasza M@cika (#163) üzenetére


Lacc
aktív tag

Ja van ilyen, ez már ismert probléma. Esetleg fogják és a Ryzen Pro cpu-k támogatását kukozzák.

Kedvencem a 85.000 Ft-os AsRock alaplap x570-es chipsettel, de Inteles CPU hűtőfoglattal. (Én megértem, hogy miért döntöttek emellett, de akkor is, középkategóriás ársávban ez jól van, de amíg az AMD nem fog hűtő néklüli CPU-kat árulni, addig ne)

[ Szerkesztve ]

(#166) M@cika válasza Vesa (#164) üzenetére


M@cika
őstag

De olvastam hwsw-n.

Nasit a kis fehér medvének!

(#167) wwenigma válasza M@cika (#163) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ha valaki egy Zen2+ -t akar hasznalni szerintem rohadtul nem fogja erdekelni hogy az elso genes nem megy. Egyebkent regesregi APU-k tamogatasat vették ki.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#168) Gyuri27 válasza wwenigma (#167) üzenetére


Gyuri27
félisten

Látod rohadt amd. Biost se tud irni.
Bezzeg a zintel megint foglalatot vált (legyen valami újdonság is). Meg pcie3-al jönnek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#169) M@cika válasza wwenigma (#167) üzenetére


M@cika
őstag

Hacsak nem pont arról vált. :-) Esetleg a régi BIOS-sal még nem megy az új proci, ha meg a régi procival befrissíti a BIOS-t, akkor meg azzal már többet nem indul el a gép...

Nasit a kis fehér medvének!

(#170) wwenigma válasza M@cika (#169) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Viszont miutan frisitett már elindul az újjal. :) Illetve ez le van irva a release notes-ban amikor leszedi a biost. Tény hogy kirivo esetekben okozhat kellemetlenséget de ezekre pedig kinal az AMD bootkit-et.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#171) Gyuri27 válasza wwenigma (#170) üzenetére


Gyuri27
félisten

1500-2000 ft egy biosfrissités bótban?
Oszt nem kell mókolni. Ha meg elbaccák nem te teszed és a gariért harcolni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#172) denx1992


denx1992
tag

Szerintem ha lesz is hátránya azt egy átlag felhasználó nem fogja érzékelni.

Nber tragédiája

(#173) IamSociopath


IamSociopath
aktív tag

Amúgy én azon gondolkodtam, hogy régen elszállt egy Asus BIOS om és úgy lehetett helyre rakni, hogy egy usb drive-ra kellett rakni egy visszatöltő biost, bedugni és úgy indítani a gépet és kijavította magát.
Annyira bonyolult lenne megoldani CPU nélkül, hogy akár csak egy bizonyos usb portból be tudja húzni a friss BIOST?

(#174) wwenigma válasza IamSociopath (#173) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Igen, mert kell egy celhardver ilyenkor az alaplapra.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.