Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#108) Cifu válasza Precorus (#104) üzenetére


Cifu
nagyúr

No offense taken. :)

Én azt hangoztattam eddig is, hogy ez egy opcionális lehetőség a későbbi felhasználásra. A Gen4 PCI-Express hasonlóan inkább a jövőben lehet tényező, nem mostani kritikus probléma. Nincs varázsgömböm, nem látok előre 3-4-5 évet, de simán lehet, hogy annyi idő múlva esetleg már tényleg ki lehetne használni a Gen4 PCI-Express lehetőségeit otthoni felhasználónak is. Ilyen szempontból egy nagyon szép gesztus volt / lehetett volna az, hogy az X470 / B450 (akár régebbi) deszkák adott esetben ezt a csatlakozást megadják a Ryzen 3xxx procik mellett. Más szóval ez a jövőbeni használhatóság, jövőtálóság kérdése.

Én továbbra is csak azt tudom mondani, hogy az, hogy ennek a lehetőségét is elvágta az AMD, az nem egy szép húzás, finoman fogalmazva. Pláne, hogy ennek semmi köze a chipsethez, hiszen itt a CPU és a csatlakozó közötti kapcsolat a lényeg, amit ugye az alaplapgyártóktól függ, hogy milyen zavarvédelmet, jelminőséget tudnak biztosítani.

A fenti képen ugye a felső 3 közvetlen PCI-Express kapcsolatokról beszélünk. Jól látható, hogy az égadta világon semmi köze nincs ennek a chipsethez. Ezért tartom félrevezetőnek az olyan kijelentéseket, hogy az AMD nem ígérte, hogy az X570 előtti deszkákon lesz PCI-Express Gen4 támogatás. Semmi köze nincs ennek ahhoz, hogy milyen chipset van azon a deszkán...

Hogy aztán ezen a kijelentéseket a fentiek figyelembe vételével (vagy annak teljes kihagyásával) most ki hogyan próbálja a saját értékrendje alapján csűrni-csavarni, megmagyarázni, átpolitizálni, teljesen mást belelátni, az már az ő egyéni szocproblémája... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.