Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#104) Precorus válasza Cifu (#81) üzenetére


Precorus
tag

Először is hadd szögezzem le, hogy mély tisztelője vagyok az írásodnak, főleg az űrtechnikainak, azok hatására kezdtem el KSP-vel játszadozni, ill. spaceX közvetítéseket nézni. Nem áll szándékomban a topic forró hangulatát tovább vinni, illetve megbántani Téged, másokat.

Mint említettem, ez inkább morális-etikai dolog. Aminél az AMD nem a "jófej leszek" gombot verte.

#9 ben még azt írtad "...finoman szólva sem szép dolog, hogy az AMD így döntött..."

Én úgy látom, a PCI-E 4.0 még sehol máshol nincs. Tehát új termék, felárral. Mint mindenhol, mindennél. Nem azt mondom hogy jó a rendszer, de ez ezzel jár. Pillanatnyilag nem is tudok róla, hogy igazán lenne rá termék. Legutóbb mikor laptophoz egpu rendszert raktam össze, a pcie x16->x4-re váltáson vesztettem vagy.....5-10%-ot. Maximum. Egyelőre nincs rá VGA sem, hogy kihasználja. SSD sem nagyon, illetve igazából konzumer szinte bőven elég a SATA III is. Kíváncsiságból, Raid 0 SSD van most a gépemben, ami mérve is 530->850MB/s lett. Elvileg másfélszeresére gyorsult minden, gyakorlatilag ugyan úgy 5 mp alatt asztalon vagyok, mint Raid nélkül.

Szóval ott tartunk, hogy akinek nem pénzkérdés(munkából adódóan) a minél gyorsabb tárhely, annak nincs szüksége 4.0-ra/ráér bőven váltani. Akinek meg kell, annak az alaplap sem sokkal drágább, mint eddig volt egy top tier lap.

Szóval csak azt akartam mondani, hogy a felhasználók 90+%-a semmit sem vesztett. Az meg hogy az AMD nem volt jófej most, azt sem jelenti, hogy bunkó volt.(Mondjuk korrektebb lett volna, ha engedélyezik. Akkor mondanám őket bunkónak, ha ez visszavágná a teljesítményét az eddigi rendszereknek-> kifizettél egy összeget, ami most leértéktelenedik. )

A magam részéről, jövőre bedobok +8gb ramot, meg egy rx 570 szintű kártyát a gépre, esetleg pár év múlva egy i7 4770-est, és 6-8 évig elvagyok. Ha nem jön rám a frissíthetnék. FHD-ra bőven elég mindenem, amim van. Előbb veszek házat meg autót, mint ilyen drága renszereket

písz :R

Könyvtár == Old-school Netflix

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.