Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) rankesz válasza HUNgabus (#5200) üzenetére


rankesz
Topikgazda

Részemről megint OFF, ide nem lehet "rosszat" írni mert .... :W

Nem tudom mennyire tűnt fel, de "gazdaként" egy szót nem szóltam se a te, se más negatív kritikáira, pedig nem értek egyet veled, szerintem nem a gyártási szórás a ludas,, inkább a rengeteg sim és területi, hálózati felhasználási kombináció nincs letesztelve és beállítva a nem hivatalosan forgalmazott országokra.
Nekem amúgy semmi bajom a készülékkel, vagyis de, annyi hogy a töltés nagyon lassú még ajánlott töltőfejjel is, ha meg jó meleg van akkor aztán katasztrófa, múltkor fél óra alatt ment bele kb. 20 %, úgy hogy használtam töltés közben 32 fokos szobában.
Én a 4g 5g dolgokat megoldottam magamnak, nem vagyok naponta rom cserélgetős típus, de ha valamiből (root-al, stb) ki lehet hozni többet mint gyárilag adva van azt megoldom illetve a saját igényeimre alakítom.

Mindenesetre lelkesen vállaltam el anno a topikgizdaságot, de megmondom őszintén elment a kedvem attól hogy dolgozzak összefoglalón, leírásokon stb., és ez nagyrészt a topikba írók stílusának köszönhető

(#5202) Bazsi84 válasza rankesz (#5201) üzenetére


Bazsi84
tag

Ne add fel,hasznos,főleg azért mert te legalább releváns infóval tudsz szolgálni azoknak akik szeretnék ezt a telefont de dolgozniuk kellene rajta egy kicsit.
A hálózati résszel maximálisan egyetértek,elvétve hallani problémáról támogatott országban. Gondolom ezt foleg azert,mert sok kepet raktak be pl magas halozati fogyasztasi adatrol.nalam altalaban 3-4% UK-ban,videken is,utazas kozben is.
Nekem 3 ismerősömnek van,egy megváltásnak élik meg pl Iphone 8-ról stb váltva(igen,nem mindenki cserél félévente telefont attól mert megteheti).
A töltési sebesség meg kb minden teló sajátja,első pár alkalommal furcsa aztan már beletanulsz. Addig amig nekem belenyom egy zuhany, keszülődés alatt 50%-ot, sztem olymindegy. Elvileg amugy sem kellene 0-ra es 100-ra jatszani.

Szoval csak kitartas,minden nappal tisztul a topik 🙂

(#5203) ArsenalF válasza spect80 (#5196) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Az komoly :Y Ez a 13 beta vagy a 12?

(#5204) MC Pite


MC Pite
veterán

Van gyári, vagy legalább jól működő megoldás a notch 'eltüntetésére'?

És ami még fontosabb: a P6 rootolási eljárás működik vajon P6a-n is, vagy arra még várni kell külön? (Volte, yettel)

:R

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5205) spect80 válasza ArsenalF (#5203) üzenetére


spect80
senior tag

13 beta.
tegnap nyomtam egy hálózati beállítások visszaállítását, most tesztelem, hogy az javítja-e

(#5206) Rotate


Rotate
veterán

a hetvegen szlovak Orange e-simemmel, magyarorszagon roamingolva telekom hálózatra csatlakozva se jott elő a volte switch.

most akkor nem az van, hogy ha tamogatott helyen vagy vele, akkor ott kene lennie?

(#5207) sub71 válasza Rotate (#5206) üzenetére


sub71
aktív tag

Nem. Naponta ingázok Ausztriába, bármilyen telefonom volt eddig, semelyik hálózaton nem sikerült eddig a VoLTE roaming...bár lehet máshol máshogy van...

[ Szerkesztve ]

(#5208) barnam_ válasza Rotate (#5206) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezekben az országokban tudod Google storeban megvenni a telefont: [kép]
Szerintem ahogy az 5G, úgy a VoLTE is csak abban az országban és azzal a szolgáltatóval működik ahol hivatalosan forgalmazzák a telefont. (Azt nem tudom, hogy a szolgáltató árulja-e Szlovákiában.)

(#5209) spect80 válasza barnam_ (#5208) üzenetére


spect80
senior tag

A VoLTE már működik a magyar Telekomnál is root nélkül.

(#5210) bbendre válasza sub71 (#5207) üzenetére


bbendre
őstag

VoLTE roaming nálam hibátlan az Iphone-on. :R

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#5211) kokler


kokler
aktív tag

Mielőtt "szerencsés" Vodafone-os lettem volna, a Telekommal nem volt semmi gondom a hívásokkal. Vodán persze van (nem épül fel, megszakad), hozzáteszem Carrier beta modul fut gyári OTA-val. Megszakadás előfordult, de 2G fallback kikapcsolása azon is segít.
Szerintem nem rossz készülék, viszont a szoftvert a Microsoft írta?!?!? :W

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#5212) MC Pite


MC Pite
veterán

Srcácok, vegyesek a rootos tapasztalatok a topikban, van akiknek megy minden, van akiknek nem. Ezek fényében melyik (magiskes?) megoldás az ajánlott? :R

Akinek fasza rootolva, azoknak semmi hátránya nincs belőle?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5213) rankesz válasza MC Pite (#5212) üzenetére


rankesz
Topikgazda

Safetynet - hez be kell állítani pár dolgot hogy menjen a (most már újra) wallet, meg a banki appok, de a magisk topikban le van írva minden.
Nekem az előnyök :Telenor 4g, 5g,volte, adaway, Aosp mods, tökéletes hívásrögzítés, custom kernel, arcfeloldás... Hirtelen ennyi

(#5214) natë válasza rankesz (#5213) üzenetére


natë
nagyúr

Ez megy a 13 beta-n is?

(#5215) spect80 válasza MC Pite (#5212) üzenetére


spect80
senior tag

Csak a myraiffeisen app nem működött roottal sehogy sem, de minden más jó volt.

(#5216) rankesz válasza natë (#5214) üzenetére


rankesz
Topikgazda

Ha a 4g volte / 5g-re gondolsz az igen, az Aosp rendszer modok még nem, gondolom akkor tudják elkezdeni portolni ha kint lesz a 13 végleges forráskód.

(#5217) Rotate válasza barnam_ (#5208) üzenetére


Rotate
veterán

kepben vagyok, viszont MO-n a Telekomnal mar aktiv, kiprobaltam volna, de roamingban nem ment sajnos :(

(#5218) gulb válasza HUNgabus (#5190) üzenetére


gulb
senior tag

Ez tenyleg a lottery :) most July update ota megint mintha mukodne gond nelkul... viszont nekem csak akkor jo ha 5g ki van kapcsolva service menubol.. amugy megorul a kulonbozo szolgaltatok es tornyoktol. En jarom Europat vele hol itt hol ott hasznalom hol roaming hol helyi kartya. Most spec nem melegszik es nem is merul mint a balta... de ez nem mindig van igy.. leginkabb zsufolt helyen 4g vel vacakol akkor 5g ha van mukodik.. ha nincs akkor az megdruvabban meriti.. szoval igazi moka hasznalni ezt a telot :)

Akinek hibatlan azert nagyon kivancsi lennek milyen korulmenyek kozott az.. mert itthon wifin logva nekem is tokeletes :) csak ha hetente utazol AA es repules nah attol megorul a kicsike.. es igen total ugy viselkedik mint a regi fos iparihulladek mediatek proci.

(#5219) natë válasza gulb (#5218) üzenetére


natë
nagyúr

Nálam alig van wifin. Cégnél, totál árnyékolt helyen 4G-n (nem rootoltam). Plusz Görögország, Németország, Ausztria. Semmi gondom.
Yettel. 13 beta

[ Szerkesztve ]

(#5220) gulb válasza natë (#5219) üzenetére


gulb
senior tag

Nah nekem dual sim folyamatosan.. es nem betazok :) igy mar total kulonbozo is a te es az en tapasztalatom...

(#5221) bigrob válasza gulb (#5220) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem pl rengeteget javított a 13 beta.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#5222) bbendre válasza bigrob (#5221) üzenetére


bbendre
őstag

+1. Nálam is a 13 beta rakta rendbe.

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#5223) natë


natë
nagyúr

Már szeptemberig nem is jön több beta?

(#5224) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A VoLte-t nektek kijelzi root nélkül telekom esetén?
6a ma érkezett és nem találtam a menűben volte kapcsolót. Gondolom majd hívás közben észrelehet venni ha levált.

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#5225) bigrob válasza ghiottone (#5224) üzenetére


bigrob
őstag

Nem figyelem hogy őszinte legyek, telekomos simen belül kellene lennie a volte gombnak. (Angolul használom, ha úgy érdekel mondom pontosabban :DDD )

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#5226) natë


natë
nagyúr

Ez a 13 beta (utolsó) napról napra smoothabb. Jó lesz ez az új Android. :K

(#5227) batabe


batabe
senior tag

Valamikor mostanában a yettel szolgáltatói információk is frissültek, 13 betan 2022.06.10-es már a dátuma. Nem tudom, hogy érdemben mit hozott, de valami változott. Volte kapcsolót még nem találtam

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#5228) gulb válasza bigrob (#5221) üzenetére


gulb
senior tag

Varok meg vele.. mar csak 2 honap es talan nem betakent kijon...addig meg kapcsolgatok ki meg be :) aztan ha nem mukodik le..rom tablettat beveszem es kes.

(#5229) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

carrier settingset (telekom esetén) frissíteni vhogy lehet?

telefon gyári állapotban de 5hónapot külfödön volt (ahol hibátlanul működött itthon meg hívás jelenleg only 2Gn)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5230) Tewe013 válasza batabe (#5227) üzenetére


Tewe013
őstag

Én úgy tudom, h amúgy sincs külön kapcsolója, szóval, ha elérhető akkor automatikusan bekapcsol.

(#5231) KoVee84 válasza Dare2Live (#5229) üzenetére


KoVee84
senior tag

mivel 3G lekapcsolva, VOLTE pedig stabil 12-őn nincs :D (bétán is csak Telekomnál)

[ Szerkesztve ]

(#5232) focvis


focvis
veterán

Sziasztok!
Kb. egy hónapja van Pixel 6-om, most jutottam el ide, látom van 5000+ hsz. Azt is látom, hogy volt téma a VoLTE és az 5G is. Céges Telekom előfizetésem van.

Hadd ne kelljen kibogoznom a számotokra már ismert szálakat. :R
1. Jól értem, hogy nem megy a VoLTE Android 12-n?*
2. Jól értem, hogy az 5G-t a hajamra kenhetem?**

Köszönöm!

*Korábban Pixel 3-on se ment a VoLTE, hiába engedélyezte a céges ügyfélmenedzser a Telekomnál. Aztán meghalt a P3-om és egy ideig egy Samu S8-at használtam, azon simán ment a VoLTE.
**Otthon, a munkahelyemen, a szüleimnél, és a családi nyaralóban is van 5G lefedettség.

(#5233) bigrob válasza focvis (#5232) üzenetére


bigrob
őstag

Hibátlan összefoglalás az elmúlt pár hónapról! :DDD

Töltsd le a 13 bétát, nem tűnik el semmid, majd ha kikerül stabilra le kell iratkozni bétáról és stabil leszel.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#5234) bbendre


bbendre
őstag

Mennyiért lehet eladni most egy hibátlan P6 Pro fehéret kb 1 év garival?

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#5235) ghiottone válasza bigrob (#5233) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Gondolkodom én is, hogy a 6a-ra feltegyem a bétát, mert ott se megy alapból a volte. Ma teszteltem, de hívásoknál szépen levált a teló a stabil 12-es builddel.

bbendre: 280 körül látok hardveraprón. Szerintem annyiért fel lehet rakni.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#5236) gulb válasza bbendre (#5234) üzenetére


gulb
senior tag

ezen a teren az IPhone sokkal jobb sajnos :( tenyleg dragabban lehet eladni hasznalta egy Iphonet mint valaha is egy Pixelt :(

(#5237) ghiottone válasza gulb (#5236) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Azért csak kevesebben ismerik + a korlátozott használat (volte, 5g hiánya), problémásabb garis ügyintézés se segít rajta. Használt Pixeleknél mindig várni kell arra a vevőre, aki meg szeretné venni.

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#5238) focvis válasza bigrob (#5233) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm! :D

Azért nem teszem fel a 13 bétát, mert 2 éve mikor kijött a végleges 11, egy-két hónapba telt mire ismét használni tudtam a banki appomat (BB), addigra sikerült csak 11-re frissíteniük.

Azt jól értem, hogy a végleges 13-mal kapunk Telekom VoLTE-t?

(#5239) kerxy válasza focvis (#5238) üzenetére


kerxy
senior tag

Ha csak a BB app miatt nem tennéd fel a béta Androidot, akkor most nyugodtan, mert megy vele :)

(#5240) focvis válasza kerxy (#5239) üzenetére


focvis
veterán

Óóó! Köszi! :)

(Van még pár izgalomra okot adó pénzügyi appom; Magnet Bank, MÁK, Revolut, illetve a Waze - ezeket nagyon szeretném tudni használni, azonban ezekkel korábban nem igazán volt gond. Tán' csak a Waze-zel egyszer régebben...)

(#5241) barnam_ válasza focvis (#5240) üzenetére


barnam_
nagyúr

A banki appokhoz nem tudok hozzá szólni, de Android 13 betan a Waze teljesen jól működik.

(#5242) szkorhetz válasza focvis (#5240) üzenetére


szkorhetz
őstag

Minden működik ezek közül, egyedül a Telekom TV GO nem működött nálam, de amint az appban is átálltam a Beta vonalra, egyből működött.

(#5243) focvis


focvis
veterán

Köszönöm Srácok! Megnyugtatónak hangzik.

Holnap elmegyek szabadságra, nem lesz wifim 9 napig, addig nem piszkálom.

(#5244) csipuka válasza focvis (#5243) üzenetére


csipuka
senior tag

Ez az update a a GPS miatt 1.24MB. Nem kapkodtak el.

(#5245) natë


natë
nagyúr

Csak hogy megint pozitívat hozzak, 13 beta-val az ujjlenyomat olvasó 10-ből 10x felold nálam. Perfekt.

(#5246) TaylorPro válasza natë (#5245) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nálam a 12-vel is.

Pixel 8 Hazel

(#5247) bl4ze


bl4ze
veterán

Pixel 6 megrendelve, kifizetve tegnap a cégünk által.
Most már "csak" a MobilFactory értesítését várom, hogy mikor hozzák.
(csak futár van, személyes átvétel nincsen)
Tok, tempered glass rendelve - remélem hamar megérkezik :D

.:. bl4ze .:.

(#5248) qqzs


qqzs
őstag

csak hogy meglegyen a balansz :) . 6 bol 6 hivas megszakad par perc mulva 13 beta vodafon

Eladó: GTS450

(#5249) focvis


focvis
veterán

Arra esetleg tudjátok a megoldást, hogy miért jelez "Magántelefonszám"-ot egyes hívottak esetén?

A saját kontaktjaim közül hívott számokról van szó. Eleinte sűrűn előfordult, legutóbb július 29-én.

Itt visszakeresve februárban volt utoljára téma.

[ Szerkesztve ]

(#5250) spect80 válasza focvis (#5249) üzenetére


spect80
senior tag

passz, csak azt sikerült kideríteni, hogy Telekom esetén jön csak. illetve emlékeim szerint 13 betan nincs ilyen hiba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.