Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) polo5


polo5
tag

Köszönöm a vàlaszokat ! Nekem K&h bankok van , akkor annak is mukodnie kellene . Es az 5g működik , illetve nektek nincs olyan hogy spontàn elmegy a net minden nap ?

(#4952) rankesz válasza polo5 (#4951) üzenetére


rankesz
Topikgazda

Az 5g csak root-al megy magyarországon

(#4953) bigrob


bigrob
őstag

Ti nem tapasztaltok mostanában olyat, hogy folyamatosan eldobálja a Digi SIM-et? Se telefonálni nem tudok anélkül, hogy megszakadna, se netezni normálisan. Mielőtt áttértem 13 -ra azelőtt is ez volt a helyzet, 13 legalább megjavította a Telekomot...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#4954) gulb válasza bigrob (#4953) üzenetére


gulb
senior tag

En Belgiumban azt hittem foldho b...om.. se a holland se a uk kartyam nem volt hasznalhato.. Majd NL tokeletes 5g minden franko nem merul stb..kiraly . Hazajottem csut.. 5g lemeritett 10p vagy 5%..semmi net szakadozas sstb..kikapcs 5g csak 4g most talan mukodik rendesen ujra az EE simmel.. eskuszom agyam eldobom ettol.

(#4955) HUNgabus válasza gulb (#4954) üzenetére


HUNgabus
senior tag

nem okoskodás, tényleg csak egy észrevétel, annyi fajta-féle hiba, bug fordul elő és nem csak nálunk, hanem szinte mindenhol, maga a szoftver az ugye csak nem lehet ennyire "szar" főleg a stabil,

szerintetek nem lehet hogy ez az új Tensor chipset miatt van?

ugye szokás szidni a Samsungot is az Exynos miatt hogy nem tud már évek óta jó driver-eket írni hozzá, na most ez még csak az első verzió ebből, hardveresen is lehetnek gondok de szerintem szoftver / driver szinten is bőven,

amíg Snapdragon-nal voltak szerelve ilyen "featurek" nem voltak, max gyártási, hardveres gondok, amit pár hónap alatt javítottak, volt Nexus 4 és 5-m is, Pixel-ből pedig 1-3-5 és azért telefonálással meg nettel sose volt bajom egyikkel sem pedig járom a világot...

(#4956) llspencerll válasza HUNgabus (#4955) üzenetére


llspencerll
tag

Én mindent a Tensor számlájára írok. Ez persze nem menti fel a Google-t.

(#4957) gulb válasza HUNgabus (#4955) üzenetére


gulb
senior tag

Szerintem teljesen biztos hogy ez a fos chip a hibas..pont olyan kiszamithatatlan hibakat csinal mint anno az olcso kiania non snappy tellefonok.. Samsung meg orokke ezzel szivott...
ha tudtam volna hogy ez egy samsung szerencsecsomag tuti nem jovok vissza....

(#4958) polo5


polo5
tag

En angliaban elek kint !

Fizikai angol vodafone sim , es magyar telekom e-sim O2 on kerestul csatlakozik amikor a magyar simet hasznalom !
De nekem minden nap legalabb egyszer behal a telefon semmi eletjel ! Majd sim kartya tilt aztan engedelyez ujra es utana mukodik !

Mondjuk en az 5g - t meg nem tudtam kiprobalni mert exeterben nincs 5g vagy a vodafone-nak nincs 5g je :)

Majd kiprobalom masik varosba ugyis megyek majd bristolba ott hatha lesz !

De tenyleg borzaszto hogy hany fajta hiba elofordul !
A paromnak a telojaval soha nincs baj neki kb 2 szer ment el a net ! Neki pixel 6 van , nekem 6 pro!

(#4959) spect80 válasza polo5 (#4958) üzenetére


spect80
senior tag

olyna országban élnék és vettem volna, ahol forgalmazzák tuti visszakérném a pénzt.

(#4960) Rotate válasza spect80 (#4959) üzenetére


Rotate
veterán

teljesen megoldhato innen is, ha a Googletol vetted szerintem

(#4961) kerxy válasza gulb (#4957) üzenetére


kerxy
senior tag

Nálam csak az a kérdés, hogyha tényleg a chip miatt vannak ezek a problémák, akkor miért van az, hogy nem mindenki tapasztalja a hibákat.
P
l én itthon, Yettel fizikai SIM-el semmi gondot nem tapasztaltam, valószínű eléggé kilennék hogyha hasonló hibáim lennének...

(#4962) spect80 válasza Rotate (#4960) üzenetére


spect80
senior tag

Én egy német arctól vettem, aki szerződéshosszabbítással hozta ki 5 EUR-ért. Ha vissza is kapnám, max vehetnék belőle egy doboz cigit. :)

(#4963) Dare2Live válasza HUNgabus (#4955) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

én kb biztos vagyok, hogy exynos a gondok fő oka. Az egész azért bosszant rémítően mert kamerában ami nekem a főfő szempont a legjobb.

Most a nagy kérdés, hogy sikerül e googlinak bugmentesre összeraknia pixel6ot. De félek mert ha eddig nem ment gyanus nem is fog. És a mégnagyobb kérdés, hogy pixel 7et sikerül e. Különben mehetek I 14 prora ami ios miatt fejvakarós vagy xiaomi 12 ultrara ami extra mód fejvakarós. :W

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4964) HUNgabus válasza Dare2Live (#4963) üzenetére


HUNgabus
senior tag

dettó, nálunk is mindenki szifonos, de ingyen se kéne, a kínai csodáktól már kiver a víz a nevük láttán is, a jó kamera azért meg nem ártana, lehet veszek egy régebbi Pixelt 4a vagy 5 és várok a 7-es megérkezéséig.
Az a röhej hogy Pixel 4a annyiba kerül mint egy sima P6 és a P5 meg majd annyi mint a P6Pro :C

furák ezek az Alza-s árak

[link]

(#4965) Rotate


Rotate
veterán

utolso update a kijelzocserehez:

ma visszaert a telefon, 6 munkanappal az elkudes utan. 144 eurobol ugy kicseteltek a kijelzot, hogy ugy nez ki a telefon mint az uj, ragasztas sem latszik, sem hogy szet lett szedve.

nagyon nagyon elegedett vagyok a gyari szervizzel.

(#4966) Noukoum válasza HUNgabus (#4964) üzenetére


Noukoum
veterán

Pixel 4a, Pixel 5 már kifutó termék, ezért adják beragadt áron szvsz.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#4967) gulb válasza polo5 (#4958) üzenetére


gulb
senior tag

Nekem egeszen a majusi frissitesig nem volt semmi ilyen gondom..5g kikapcs service menubol es 2g a normal menubol...minden mukodott nl es ee uk kartya.. azota viszont utazasok hegye es szolgaltatok kozti ugralas friss update katasztrofa.. 5g itt ukben meriti mint a fene...neha a Nl kpn roomingolo terero ! Jelre valt...megall a net az ee kartyan is...varok 5p es mukodik minden ujra..

(#4968) gulb válasza spect80 (#4962) üzenetére


gulb
senior tag

Google kildott egy hosszu levelet hogy detektaljam a problemat nekik es kuldjek logokat stb., jah es kuldjem vissza a telefont javitasra.. hat eszem agaba nincs elobb ba..foldhoz es claimelem a biztositotol a penzt. Meg dolgozzak is nekik ingyen jah persze..

(#4969) spect80 válasza gulb (#4968) üzenetére


spect80
senior tag

ja én is ott adtam fel, eleinte elszánt voltam, de győztek. :) francnak sincs ideje/kedve ilyen szarságokra, értetlen helpdeskesekkel vitatkozni hetekig aminek úgyis az a vége, hogy küldjem vissza és kapok helyette egy ugyanolyan problémásat.

(#4970) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Pixel 8 Hazel

(#4971) bigrob válasza TaylorPro (#4970) üzenetére


bigrob
őstag

Valaki felrakta már?

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#4972) Ano válasza bigrob (#4971) üzenetére


Ano
őstag

Én feltettem és működik. Igaz, hogy nem teszteltem még a hívásokat stbstb ☺️

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4973) TaylorPro válasza bigrob (#4971) üzenetére


TaylorPro
addikt

Fel persze. Semmi különöset nem vettem észre. Voda volte nincs.

Pixel 8 Hazel

(#4974) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

vajon ez jött meg fentebb a fórumtársnak is?

[link]

jók a kommentek is alatta, már másoknak is kezd tele lenni az a bizonyos...

[ Szerkesztve ]

(#4975) bbendre válasza TaylorPro (#4973) üzenetére


bbendre
őstag

Csak az “USA global providers” kapott elvileg VoLTE tamogatast.
Ha jól értem azok a szolgaltok kapnak VoLTE lefedettseget globalisan akik olyan orszagban vannak ahol hivatalosan forgalmazzak a telefont. Elso korban USA ami nalunk csak a Telekom. Ha az UK felkerul a global listara akkor lesz Voda. Viszont igy nem lesz Telen Yettel. Remelem a 13 Beta 3/4/final elhozza az osszes EU providert es mindenhol lesz VoLTE/5G

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#4976) HUNgabus válasza bbendre (#4975) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Most tenyleg, miert kell ezzel szorakozni, miert jo ez nekik? Ezzel akarnak vasarlasra osztonozni?
Es akik utazgatnak? Szivatjak oket is :C

Lehet szidni a "kinai" csodakat, de ott egy telo meg ha belpiacos is, akkor is mukodik legalabb alapszinten a vilagon mindenhol.

(#4977) BossBoss válasza HUNgabus (#4976) üzenetére


BossBoss
őstag

Nevetséges amit csinálnak. Nálam is sajnos ezen a részen bukik a teló vásárlása. Hát hihetetlen 2022-ben, hogy veszel egy mobilt, és csak ott használhatod ahol forgalmazzák. Botrány. Biztos vagyok benne, hogy sokan ezért nem vesznek pixelt. Kár!
De remélem észbe kapnak.

(#4978) gulb válasza HUNgabus (#4976) üzenetére


gulb
senior tag

Hidd el nagyon unom ezt a szinjatekot... sose tudom mikor fog rendesen mukodni a telefon.. De hogy kinai valamit vegyek nah annyira azert nem unom :)

(#4979) HUNgabus válasza BossBoss (#4977) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Könyörgöm, de hát ott se jó!

Ez itt a legnagyobb baj, hát csak itt egy kis magyar fórumon hányan és hányszor írták hogy kint külföldön ahol élnek / dolgoznak és lehet is kapni hivatalosan ott se jó!

Ha rákeresel akkor dögivel találni még olyan helyeket ahol nem jó, legyen az Amerika vagy EU, stb. Persze sokaknak jó, ők nem is háborognak örömmel használják, csak azt nem értem a többiekével miért nem képesek vmit csinálni. Ha a hardver / szoftver ugyan az akkor mi lehet a bibi?

Kínait én se, volt Xiaomi soha többet a IOS kinézetű bug halmazukat. OnePlus még tűrhető volt amíg úgy is árazták.
Ezt csak arra írtam hogy még ők is képesek legalább az alapokat rendesen megcsinálni. Lehet nincs 5G de stabil 4G és WiFi legalább működik, rootolás és 2G kapcsolgatás nélkül is.
És nem lehet nem észrevenni hogy ezek többsége azért Snapdragon-os cucc!

Lehet veszek 1 olcsó használtat a Note mellé :C
Egyik jó aksiban meg elérnek rajta, a másikkal meg fotózok...

[ Szerkesztve ]

(#4980) goldister válasza HUNgabus (#4979) üzenetére


goldister
tag

Kedvencem a kínai telefonoknál a bluetooth és a wifi összeakadása. Ha be van kapcsolva a bluetooth, akkor a letöltési sebesség max 100kbit/s. Ha valamit le akarsz tölteni mindig ki kell kapcsolni a bluetooth. Iszonyat irrítáló. (Redmi 8)

(#4981) barnam_


barnam_
nagyúr

Német MediaMarkt-ban vettem a telefont (Pixel 6).
Fastboot-al tettem fel a legfrissebb rendszert (SQ3A.220605.009.B1) utána a bootloadert vissza zártam.

Egy Yettel HU nanosim, plusz egy Congstar (Telekom DE) eSim van benne, mindkettő 4G-t tud. Alapvetően nincs problémám a telefonnal, két észrevételem viszont van:
- az alap Pixel launcher még mindig kriminálisan fos, hogy semmilyen beállítási lehetőség nincs benne :W Egyedül a MIUI launcher hiányzik nekem a Xiaomi telefonról, de a Poco Launchert nem engedi feltenni mert nem kompatibilis Android 12-vel. Tudtok ajánlani kezdőképernyő appot, ami: hasonlóan rendezi el az alkalmazásokat, lehet benne ikonokat elrejteni, lehet jelszót vagy ujjlenyomatot kérni egyes appok indítása esetén. Valamint jó esetben nincs tele reklámmal és/vagy rejtett költségekkel.

- az akku használatról nincs hosszú távú tapasztalatom, mert gyakran használok Android Autot, ahhoz pedig USB-n kell összekötnöm az autóval, így ilyenkor tölti is. Bár nagy elvárásaim nincsenek, szerintem jó ha egy napot elmegy egy teljes töltéssel. Az akku statisztikában nincs olyan app ami jelentősen fogyasztana, viszont a rendszerhasználat részen azt mutatja, hogy Mobilhálózat: 36%, összesen 31 p.
Nem magas ez egy kicsit? Alatta a képernyő használat: 10%, összesen 3 ó és 26 p.

(#4982) csipuka válasza HUNgabus (#4979) üzenetére


csipuka
senior tag

Nem tom ki irhatta, de en P6ot hasznalok december ota amcsi halon zero issue-val. Van 5g hiba nelkul esimmel. 2 hete vagyok itthon 2x volt hivas kozben szakadas a voda halon az autopalyan. Statikus helyzetben eddig stabil. Jelenleg a fishing on orfun vagyok 10k+ emberrel, gond nelkul muxik. Lassan ugy erzem en vagyok a szerencsés kisebseg.

(#4983) Rotate


Rotate
veterán

időutazás.

(#4984) gulb válasza Rotate (#4983) üzenetére


gulb
senior tag

Uk voda mara ugy belehuzott hogy meg vonalas neyem is elszallt :)) imadom UK 2022...

jah tegnap maszkaltam kicsit es netezgettem...20perc mukodott rendesen minden gond nelkul a telefon majd leallt a mobilnet..csak ugy..hivni tudtam...net nem volt. Melegedni kezdett majd aeroplane mode on off es ujra lett net valami 5percig...esku ha ez igy,arad hozzajuk vagom.

(#4985) HUNgabus válasza gulb (#4984) üzenetére


HUNgabus
senior tag

most már kivárom és nagyon kíváncsi leszek mit alkotnak a Pixel 7-el, elvileg szeptember,
abban már elvileg Rev. 2 procik lesznek, volt egy évük tákolni a drivereket is, sok helye addigra le is lövik a 3G, így talán már kénytelen lesznek összeszedni magukat...

(#4986) gulb válasza HUNgabus (#4985) üzenetére


gulb
senior tag

Ha ennek az utodjat teszik bele en p8 ig is varok...ha foldhoz nem b..addig..

(#4987) HUNgabus válasza gulb (#4986) üzenetére


HUNgabus
senior tag

:C

ígérnek most mindent, hogy gyorsabb lesz meg kevesebbet fogyaszt, nem melegszik, stb.

ami marad elvileg az a hátsó kamera, az első is elvileg változik, bejön az AF és a 4k videó, kicsit finomítanak a a hátulján is a kamera sávon,

https://store.google.com/de/magazine/google_pixel_7?hl=de

(#4988) spect80 válasza HUNgabus (#4987) üzenetére


spect80
senior tag

csak azt nem ígérik hogy a volte és az 5g működni fog vele itthon

(#4989) gulb válasza spect80 (#4988) üzenetére


gulb
senior tag

Hu nem letezik Google terkepen....sjnos..ez igy van nexusos idok ota..

(#4990) brainticket


brainticket
aktív tag

Teljesen egyetértek:
[link]
"The Pixel 6 Pro has the worst connectivity and reception of any phone I've used"

(#4991) bbendre


bbendre
őstag

Elvittem nyaralni a Pixel6 Pro-t magammal...

Ok. Ez annyira nem is érdekes de nekem a P6 Pro megvan a kezdetek óta és nagyon sok hibám volt. Melegedett. Nem lehetett vele fotózni mert folyton lefagyott és túlmelegedett.
A kamera nem indult csak fehér háttér volt. A viewfinder lefagyott. Stb..

Felraktam a 13 Beta-t és elindultam nyaralni:
- A telefon még mindig nem TOP aksiban de sokkal jobb lett. (6 óra navigálás alatt meghalt, az Iphone 13 pro max meg lement 50%-ra)
VISZONT nem melegedett túl. Nem laggolt VÉGRE!
- Tűző napon lehetett vele fotozni. A feldolgozás volt lassú, de nem laggolt a kamera nem fagyott le a telefon

- Ami feltűnt, hogy kevesebb fotóval dolgozott a telefon. A HDR nem volt olyan erős amikor melege volt.

- Több mint 500 képet készítettem és akku fele sem ment le. Ez nagyon szuper.
- Egyedül a vakut/elemlámpát tiltotta le a melegben (nem is kellett)
- Végre nem volt giga laggolás
- Kibirt a telefon egy teljes napot egy töltéssel kemény körülmények között is.

- Minden kamera inditás sikeres volt

- Nincsenek végre hiányzó fotók. :R :R

Végre kezd alakulni. De sajnos nem tart még mindig ott mint az Iphone :( (Megbizhatóság, akkumlátor)

Kamerában még mindig verhetetlen a telefon és már látom a fényt az alagút végén!

(A telefonban nem volt SIM csak Wifi-n volt. A hivásokat dobálta én meg nem akartam dobálni a telefont)

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#4992) HUNgabus válasza bbendre (#4991) üzenetére


HUNgabus
senior tag

rescpect az utolsó mondatért :C

(#4993) brainticket válasza bbendre (#4991) üzenetére


brainticket
aktív tag

Tehát kamerának használod a telefont.
Ennyi pénzért valószínűleg jobb kamerát is lehet kapni.

(#4994) leslien


leslien
nagyúr

szomorúan olvasom ,h Google beleszaladt a Samsung simlis Exynos csapdába... és úgy látszik tetszik neki, de nagy ára lesz ... idióták...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4995) bbendre válasza brainticket (#4993) üzenetére


bbendre
őstag

De ilyen laposat ennyi funkciòval? :) A hivasok kivetelevel minden van rajta.

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#4996) bbendre válasza leslien (#4994) üzenetére


bbendre
őstag

Sajnos az Exynos es a ISOCELL latszik a kepeken. A Narancssarga / kekek olyanok mint a Samsung S szeriakon.

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#4997) bigrob


bigrob
őstag

Digi SIM-hez nem tudtok valami okosságot?
Kikapcsoltam a 2g-t, hogy legalább netem legyen de ezt is folyamatosan eldobálja...
Telinek mutatja a térerőt, majd 0 (5-10mp-ig), majd megint telinek...

Sima 6, 13 beta, így legalább a Telekommal tudok telefonálni megbízhatóan..

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#4998) brainticket válasza bigrob (#4997) üzenetére


brainticket
aktív tag

nekem 2G-ben nem ment a vodafone-os sim-em, nem tudtak hívni vagy megszakadtak a hívások, főleg roamingban.

(#4999) aldebaran válasza brainticket (#4993) üzenetére


aldebaran
őstag

Tehát Te csak telefonhívásra használod a telefont?
Játékra tablet, gameboy, vagy hasonló való, fényképezésre pedig fényképező. Akkor elég neked egy Alcatel teló ami tudja az LTE-t, kb: 5000 Ft. Szívesen. :DDD

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5000) deva válasza bbendre (#4991) üzenetére


deva
tag

A telefonban nem volt SIM csak Wifi-n volt. A hivásokat dobálta én meg nem akartam dobálni a telefont

:DDD :DDD :DDD

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.