Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) sasa134 válasza sasa134 (#1996) üzenetére


sasa134
addikt

*közben Telenoron lett net, magától, úgy kb 1 óra után (nem a világ végén voltam, Ferihegy után Budafok, közben nem sikerült csatlakozni, de itt aztán végül igen...)

Avanti Roma

(#2002) Drughi1897 válasza janika1988 (#1994) üzenetére


Drughi1897
csendes tag

Nem, tmobil. Hálózat van, csak mobiladat nincs néha.
Felkiáltójel pihen a térerő ikonnál. Újraindítás vagy repülőmód ki/be megoldja néha, de az sem mindig.
Tegnap pl a lakásban produkálta.

(#2003) Drakmusz válasza mjani1172 (#2000) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nem unod még?
[link] [link] [link] [link]
Ez nagyjából az egyharmada, nem volt kedvem tovább keresni.
A világtörténelemben még nem volt arra példa, hogy te egy Pixel topikhoz bármikor is érdemben hozzátettél volna valamit....
A kérdés mindig ugyanaz, mi a motiváció?
Látens Pixel rajongó vagy?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#2004) qqzs


qqzs
őstag

Ismertek olyan uveget ami nem torik a semmitol? Eddigi osszes telefonomra alis uvegeket vettem de par honapon belul maguktol repedeznek. Van bevalt forras esetleg linkkel?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#2005) xhege válasza qqzs (#2004) üzenetére


xhege
addikt

Én Brotect airglass fóliákat sokat használtam szeretem is. Innen [link] rendelve 1 héten belül megérkezett nekem mindig. A Spigen fóliákkal is jók a tapasztalataim, de azt nem tudom hol érdemes beszerezni Pixelre.

(#2006) TaylorPro válasza xhege (#2005) üzenetére


TaylorPro
addikt

Airgass a legjobb, ez tuti nem törik.

Pixel 8 Hazel

(#2007) ghiottone válasza xhege (#2005) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nálam mindig fellevegősödtek a széleknél nagyobb melegben. Nillkin vált be, de itt csak sima Brotect meg, amit a Google ajánl: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#2008) qqzs


qqzs
őstag

Ma sikerult lecserelni esimre a vodafonnal. A boltban par ujrainditas utan lett mobilnet. Azota nincs. Mar harom oraja varok :( akkor sincs ha Vodafon 3g networkre csatlakozok

Eladó: GTS450

(#2009) qqzs


qqzs
őstag

Most probaltam automatan csak a 3g halozatra kocsolodik kezzel tudom a Vodafon LTR-re is de nobilnet sehol nincs

Eladó: GTS450

(#2010) xhege válasza ghiottone (#2007) üzenetére


xhege
addikt

Nálam nem volt még ilyen probléma.

(#2011) TaylorPro válasza ghiottone (#2007) üzenetére


TaylorPro
addikt

Én meg nem használok semmit, de itthon két telón is airglass van.

Pixel 8 Hazel

(#2012) marcarc


marcarc
senior tag

ma vettem észre, hogy kiálltam reggel a kocsival a mélygarázsbòl és fura volt h egy email sem jött. 4 órán keresztül nem kapcsolódott vissza a hálózatra magától. ilyen van? :D

(#2013) bbendre válasza marcarc (#2012) üzenetére


bbendre
őstag

Sajnos ismert hiba és hétfőn jön a javítás: Elvileg a hónap első hétőjén már jött volna, de a Pixel6 vonalon nem lett kész minden javítás:

Network & Telephony
- General improvements for network connection stability & performance
- Fix for crash in Settings when toggling Airplane mode on certain network configurations
- Fix for issue that disabled call features on certain devices or networks in certain conditions

Itt a teljes lista: [link]
és itt vannak az új funkciók amiket kapunk: [link]

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2014) bbendre


bbendre
őstag

Találtam egy érdekeset:
a Pixel6/pro-ban. Vannak a hosszú érintések, pl a csempéken hosszan tartod az ujjad és megnyitja a beállításokat.
Na ezeket a hosszú érintéseket próbáld ki, hogy egy picit erősebben nyomod meg a gombokat. Pl nyomd meg kicsit erősebben az internet vagy Bluetooth gombokat :R
vagy nyomd le bármelyik icont a home-on kicsit erősebben. (Néha nem működik, kicsit gyakorolni kell)

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2015) Tewe013 válasza bbendre (#2014) üzenetére


Tewe013
őstag

Ez asszem a P4-gyel jött még be régebben akkor a Google csinált is róla egy blog bejegyzést. A lényeg, h kb. úgy működik, mint a force touch csak ezt a gugli megoldja szoftverrel.

(#2016) qqzs


qqzs
őstag

Nekem nem csinál semmit vagy nem vagyok eleg ügyes.
Nemteg letoltottem egy touchscreen tester appot azon is latszott hogy nyomas erzekeny a touch.

azota sincs mobilnetem úgyhogy megyek visszacserelni normal simre :(

Eladó: GTS450

(#2017) qqzs


qqzs
őstag

Ha beállítom hogy preferred network type LTE es ezutan kezzel a Vodafon LTE networkre kapcsolodom azaz kiirja hogy konnekted, mire kettot visszamegyek a menuben mar ujra csak a 3G-n vagyok. :(

Eladó: GTS450

(#2018) qqzs


qqzs
őstag

Aaaa xar az egesz. Most derult ki hogy nem tudnak felhivni sem es a nem fogadott hivasrol kapok egybol sms-t ugy hogy en tudok hivni.

Eladó: GTS450

(#2019) janika1988 válasza Drughi1897 (#2002) üzenetére


janika1988
tag

nekem ezt csinálja a xiaomi, csak ott eldobja a hálózatot teljesen, pl cellaváltáskor.

Pixel 8 eladó

(#2020) janika1988 válasza stickermajom (#1986) üzenetére


janika1988
tag

Nálam is ez volt, Curve kártyát próbáltak beterhelni (CIB van alatta), majd most nézem, hogy 2 napja jött e-mail:

Deine Bestellung wurde zurückgestellt
In Zusammenhang mit Ihrer Zahlungsmethode ist ein Fehler aufgetreten. Sie müssen die Zahlungsinformationen in Ihrem Google Store-Konto innerhalb von 7 Tagen aktualisieren. Ansonsten wird Ihre Bestellung storniert. So aktualisieren Sie Ihre Zahlungsinformationen

Most akkor gondolom írnom kéne nekik, vagy rájönnek, hogy már terhelték egyszer?
Köszi!

Pixel 8 eladó

(#2021) bbendre válasza qqzs (#2018) üzenetére


bbendre
őstag

Sajnos ez nálam is van. :W két fontos híváról lemaradtam már...

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2022) qqzs válasza bbendre (#2021) üzenetére


qqzs
őstag

en a vodafon e sim utan erzekeltem elotte nem szoltak

Eladó: GTS450

(#2023) bbendre válasza qqzs (#2022) üzenetére


bbendre
őstag

Voda, és fizikai SIM. De azóta több problémám van a Pixelekkel amióta Vodás vagyok. Korábban Ts voltam és ott nem tapasztal ennyi hibát. Nem is gondoltam, hogy ekkora különbség van a szolgáltatók között.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2024) Tewe013 válasza bbendre (#2023) üzenetére


Tewe013
őstag

Nekem a Vodaval nem csak Pixelen voltak problémáim, mióta Telekomos vagyok azóta nincs semmi gond.

(#2025) marcarc válasza janika1988 (#2020) üzenetére


marcarc
senior tag

Nem érdekli őket, a legfrissebb blokkolt összeg érdekli őket a többi nem. Hiába mondod nekik, hogy egyszer mar blokkolták, ha nem tudják másodjára is blokkolni akkor 7 nap múlva törlik a rendelésed. Ugyanez volt velem is és sok másik emberrel. Sőt a support nem is érti miért baj ez.

(#2026) bbendre válasza Tewe013 (#2024) üzenetére


bbendre
őstag

Most használtam egy N20Ultrat vodan és az jó volt. Azaz nem tapasztaltam semmit.
Btw Érdekes a P6Pro. A Note 20 Ultra aksija es a CPU szörnyű. Ha 60% volt délben fel kellett tölteni és este 20% alatt volt. A P6 esetén simán kibír egy napot.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2027) leslien


leslien
nagyúr

üdv,
saját hívószám megjelenítését hol találom? :F

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2028) bbendre válasza leslien (#2027) üzenetére


bbendre
őstag

Telefon - jobb felso 3 pötty - beállítások - hívások (calls) - további beállítások (additional settings)

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2029) leslien válasza bbendre (#2028) üzenetére


leslien
nagyúr

köszi :R

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2030) Dare2Live válasza bbendre (#2026) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

2hét után sima pixel 6 napi 3-4h teams, 1h telefon, 1h net+navival, napi pár fotó+pár perc videoval úgy hogy megy saját részre gmail... és céges outlook... és persze semmi sincs kikapcsolva este 21:00fele fixen 50% felett van. Ha hzt levenném 60hzre... sztem a 2nap is benne lenne.
Akinek ilyen office/meetinges a felhasználása annak sztem hibátlan.

Töltést nem lehet 90%nál leállítani? Baromira nincs szükség a 100%ra viszont 5-6évre tervezünk vele és anélkül tuti kell majd 3év után egy aksicsere... amit kihagynék.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#2031) bbendre válasza Dare2Live (#2030) üzenetére


bbendre
őstag

Nekem is nagyon jók tapasztalataim ezen a téren :R

Akku lassú töltést csak egy féle képpen lehet beállítani ha ébresztéshez van beállítva (nem kell hangosnak lennie) és tudom ez nem egy teljes megoldás, de néha jó lehet.

1. Clock - Bedtime - fenn a Schedule és nyomj rá a wake up -ra. Állítsd be mondjuk 9-re, kapcsold ki hangot (gondolom akkor már ébren vagy).
2. Settings - Battery - Adaptive preferences - Adaptive Charging legyen bekapcsolva

Igy ha este felrakod a telefon töltőre feltölt kb 90%ig 8óráig és az utolsó 10% az ébresztés előtti 1 órában tölti fel. így ha 7-8kor felkesz akkor kb 90%on lesz az akku.

https://support.google.com/pixelphone/answer/6090612?hl=en#zippy=%2Ccharge-steadily-overnight-pixel-later

Important: When you charge your phone between 9 PM and 4 AM with an active alarm set for 3–10 AM, your phone uses Adaptive charging.

Tip: When Adaptive charging is on, the Always On Display will display “Adaptive charging” and the time your battery will be fully charged.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2032) Rotate


Rotate
veterán

szerintetek mennyiert tudnam most gyorsan eladni a sima 6-os szurket? helyben egy arc 100€-val olcsóbban árulja a zoldet tokkal vonoval, mint en vettem a szurket.

vajon van itt meg olyan aki venne a közeljövőben, csak a nemet ismeros a problema? gondolkodom, hogy szint valtanek, eleve a zoldet akartam, de a rendeles pillanataban epp nem volt.

(#2033) qqzs válasza bbendre (#2031) üzenetére


qqzs
őstag

Vagy accubattery app

Eladó: GTS450

(#2034) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Érdekelne, ki mit ír a fórumban. 1 max 2 évente szoktam telót váltani. Jelenleg egy Oneplus 8-at nyúzok nagy megelégedéssel, viszont nagyon szemezek a sima pixel 6-al.
ebay-kleinanzeigen-t nézve 500-550 euroért elvileg beszerezhető egy használt vagy új teló kintről.

Megéri váltani szerintetek?
- Nem játszom, ezért mindegy hogy S865 vs Tensor chip
- Kijelzőben ugyanaz a 90Hz van mint Oneplusban igaz Pixel-nél nem ívelt a kjelző, ami nem tudom hogy előny, vagy hátrány mert Oneplus-nál már hozzászoktam :DDD
- Tárhelyben és RAM-ban ugyanott van
- Nem vagyok profi fotós, néha szoktam video+fotózni, de jóval jobb ebben a Pixel.
- Üzemidő fontos, és ahogy nézem abban jobb a Pixel mint a Oneplus
- töltésben elvileg ugyanazt tudja, mondjuk nekem 20-30%-ról max100-ra 1 óra alatt feltölt maxra
- Rendszer egyiknél sem akad, frankó gördüölékeny.
- Pixel hátránya hogy van még elég sok hiány/bug amin javítani kell:
Vowifi,VoLTE,újlenyomat olvasó,stb
Oneplus 8 vs Pixel 6 gsmarena összehasonlítás: Link
Illetev kérdés az lenne, más aki használ okosórát A12 alatt volt bármi bug/hiba? pl.:bluetotth eldobálja stb.Fossil Gen5-öt használok

Tudom nekem kell dönteni, de kb +80-90k-t megér egy pixel pluszban?

Segítséget előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#2035) marcarc válasza stigma (#2034) üzenetére


marcarc
senior tag

cpu- már évek óta elég a szufla amit a felső kategóriás csippek adnak. Nem tényező szerintem.

Nincs több bug mint op-ban aki évek óta nem képes a auto brightnesst megcsinálni vagy nem lehet smst írni vagy eldobja a wifit, hálózatot random...

ujjlenyomat olvasó komoly idegrendszeri károsodást tud okozni, de elvileg jobb lesz a kövi update után.

volte hiánya szopó igen, ez van.

üzemidő és töltés sebességben op biztos h jobb, 2.5 éves 7 prom köröket vert a pixelre. Nekem speciel 3 hét kemény meló volt az összeszokás és csak a kamera miatt tartottam meg a pixelt és remélem op gurít valami jót 1-2 év mulva.

[ Szerkesztve ]

(#2036) stigma válasza marcarc (#2035) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infókat.

Igen, sajnos Vowifi és VoLTE az amire szükségem lenne (telenoros vagyok), mert elég szar a térerő itthon, igaz ebből csak vowifi a szüskéges.

Hát köszi a gyors és pontos választ, Oneplus terén kitartó voltam, mert 1-3-5-8 telóm volt tutira, de lehet kimaradt valami, kitekintettem xiaomi Mi9-re egy picit megnézni milyen a MIUI, de katasztrófa volt :DDD , és inkább Custom rommal(csak Stock Android) használtam.

Elgondolkodom rajta mi legyen, mert Oneplus 8-am ára sajnos megy lefele, ezért gondoltam eladni, és venni valamit helyette ami stabil és jó.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#2037) marcarc válasza stigma (#2036) üzenetére


marcarc
senior tag

Előrendelve Bose ajándék fülessel tuti vétel lett volna, anélkül azért van kompromisszum bőven és ingyen.

(#2038) stigma válasza marcarc (#2037) üzenetére


stigma
addikt

Persze, igen úgy más tészta lenne.
Ismerösöm kinn tartozkodott még 2-3 hétig megoldható lett volna a vétel, viszont mint ahogy olvasom volt akinek 2-3x vonta le az összeget a Google, az tud idegesítő lenni :DDD
Annó kérdeztem is, hogy van a vásárlás, mert ő egyszerű ember aki után rendelni, őt csak a Saturn-ba tudtam volna beküldeni, ha lett volna raktáron megvette volna.

De mindegy, már a multé a story, majd meglátjuk mi lesz. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#2039) bbendre válasza stigma (#2036) üzenetére


bbendre
őstag

Ez a személyes véleményem. A Pixelek zseniális telefonok voltak. Gyors töltés, szuper kamera. Átlagos akku idő. Stock android és millió extra funkció, ingyenes Google Photos tárhely, Now playing, sorolhatnám.

Az elmúlt időszakban a kamera updatekkel romlott a kamera minősége (ennek jogi okai lehettek mint a cast volume esetén).
Az Android 12 nem sikerült hiba nélkül kiadni, a szokásostól eltérően sokkal több hiba volt/van. Néha egész meglepő dolgokkal vannak gondok és közben kiadták az Android 12L első Beta-t. Tehát komoly nyomás lehet a fejlesztők nyakán.

A Pixel6 sem lett igazi csoda. A kamera nem jobb mint a P3ban. Max a Zoom meg az Wide camera ami nem is annyira ultrawide. Nincs Google Photos tárhely.

Én nem mondom, hogy szuper rossz az Android 12 vagy a P6/pro de a jelenlegi fejlesztési ciklusban ezek nem kész termékek. A continued conversation és egy halom dolog nem működik rendesen. Sokszor nem tudom felvenni a telefont a hangommal. Csak mondom a telefonnak, hogy answer, answer, answer és semmi. Több alkalommal tapasztaltam, hogy a Now Playing nem csinál semmit. Az UI elementek össze vissza mozognak. Néha újra kell indítani a telefont mert valami totál nem működik. A telefon elején es hátulján is van light sensor és néha össze vissza vibrál a kijelző ...

Szerintem a következő Android és Pixel hozhat igazi élményt. Egy régi pixelesnek egy kicsit csalódás a jelenlegi helyzet a Stable vonalon. (Ez már nem Beta)

De továbbra is verhetetlen a kamera. Jó az akku idő. Szerethető a telefon. Jó társ a mindennapokban. Csak (még) vannak hibái.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2040) leslien válasza bbendre (#2039) üzenetére


leslien
nagyúr

kérdés... a Pixel 5 vs Pixel 6 4k60fps sokkal jobb a P6?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#2041) bbendre válasza leslien (#2040) üzenetére


bbendre
őstag

sokkal színesebb a HDR miatt. 4k60fps alatt nem lehet váltani kamerát csak a fő szenzor haszálható. Szerintem "csak" "HDR-esebb" lett a video. Jobb, de azért nem Samsung vagy Iphone video.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2042) bbendre válasza leslien (#2040) üzenetére


bbendre
őstag

Küldök PM-et.

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2043) Thom!


Thom!
veterán

P4a után nemtudom mitévő legyek hova tovább...
P6 semmiképp, de még a P6a is off, megvárom S22 a méret miatt, mellesleg félek az exynostól.
i14 meg sokká lesz még, i12/13 USB--C és a notch miatt kizárva...

Nem sok a választásom, mondjuk nekem P4a egyelőre megfelelő...

(#2044) stigma válasza bbendre (#2039) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi az infót, mindent kiveséztél ami nekem kellett. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#2045) bbendre válasza stigma (#2044) üzenetére


bbendre
őstag

:R

Még két dolgot adnék hozzá a Pixel vonalhoz ami igaz, nem rossz, nem jó. Ezek így vannak.

Az évenkénti frissítések szuperek, de szinte totál random mit kap meg (és mikor) az elöző évi model és mit nem. Ez igaz a negyed éve feature drop-okra is. Lehet, hogy egy buvártokhoz kapsz egy video mód frissítést... kösz google. Néha nevetséges dolgokat nem kapnak meg a régi modellek. Néha pedig annyi mindent kapsz mintha egy új telefonod lenne

A másik pedig, hogy lehet, hogy van egy funkció amit egyszerűen a Google eldob a kövezkező verzióban. Ha nem lesz mondjuk AOD, mert nincs az IOSen akkor nem lesz hiába reklámozták ezzel a Google telefont a megjelenés idején.
Pontosan ez történt egy csomó funkcióval. Pl az At-A-Glance a Pixel 2 idején egy csomó mindent mutatott és nagyon nagyon hasznos volt, Imádtam. A Pixel3 idején eltüntek a funkciók több mint fele és most igérik, hogy ismét mutatni fogja majd valamikor ezeket. [link]

+1 a töltés Pixel6 előtt ha reggel felkeltem és majdnem lemerült a telefon tudtam, hogy fél óra és mehetek majd valahol töltök. Most sokkal lassab a töltés.
Cserébe a régi Pixeleket nap közben tölteni kellett, most nagyon szokatlan, hogy 50-60% környékén nap közben nem kell keresni a töltőt mert már csak 2-3 óra maradt benne.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

(#2046) stigma válasza bbendre (#2045) üzenetére


stigma
addikt

Köszi az infót.
Nekem émg Pixel vonal elött volt Nexus 5-ös telóm, nagyo szerettem, és akkor megfoglamazódott bennem hogy amíg tudok veszek Google telót, mert überkirály.
De valahogy nem azt éreztem annó hogy NExus 6P olcsó és jó lenne, ezért átpártoltam akkor az akkori király Oneplus One telóra, és ezúton is errefele kacsingatok.
Minden évben mikor telót cseréltem, megnéztem az aktuális Google flagship telót, de valamiért nem volt kedvem telóváltáskor mindig +80-90k-t kidobni azza hogy Pixel-t veszek.
P5-el szemezgettem, habár ott jóval gyengébb SoC-t tett egy flagshipbe, mint más gyártóik.

Meglátom, vegyes érzelmeim vannak, mégha töltés biztos hogy lassabb is lenne, a sok bántó bug az ami miatt szórakozni nem akarok a telóval. Pro nekem drága lenne, 300+k-t nem akarok telóra kiszórni.

Igaz mint írtad új nagy verziós OS frissítés esetén nemcsak itt hanem iOS esetén is szotak bajok lenni, de most nem hasonlítgatom ahhoz. Pixel az egy életérzés :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#2047) Ati.Inc


Ati.Inc
tag

Aki rendelt a német storeból hogyan tudta kifizetni a telót?Nekem nem engedi a paypalt mert nem német,de az osztrák bankkártyát sem fogadja el,mert nem német címen van.Komolyan hogy lehet ennyire balfasz a google :W valaki megakarja venni a cuccát és mindenféle trükköt kell alkalmazni,hogy sikerüljön...kb könyörögni kell nekik,hogy megvehessem :((

(#2048) ghiottone válasza Ati.Inc (#2047) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Google abból indul ki, hogy német vagy, német címmel, német bankkártyával. Mi nem vagyunk tényezők a számukra.
Amúgy már nem emlékszem hogy kellett-e valami pluszt állítani, de nekem otp-s kártyával működik a Store.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#2049) TaylorPro válasza Ati.Inc (#2047) üzenetére


TaylorPro
addikt

Sima Magyar OTP fizika Visa kártyával már vettem kettőt is.

Pixel 8 Hazel

(#2050) bbendre válasza stigma (#2046) üzenetére


bbendre
őstag

Jók a OnePlus-ok, nekem érintőleges tapasztalatom van. A legjobbana 7TPro ami egy zseniális telefon lett volna kamerában elvérzett. Nagyon.
Valamint néha nagyon le tud maradni az SW frissítés terén is. Valamint minden OP vezető egy idő után Iphone-t kezdett használni. (Kicsit lol)

A Pixel mint életérzés? Valahol igen. Képzeld el, hogy a Pixel 2 idején egy fő widget volt. Ez volt kinn az AOD-n, a Lock screen-en és a launcher fő oldalán. (Azaz mindig látható volt)

Ez a widget dinamikusan írt ki egy halom dolgot (ez jelent meg az AOD-n, Lock, és a main screenen):
- kiirta reggel, hogy merre van dugó amerre menni szoktál reggel (dolgozni) és ajánlott új utvonalat ha dugó van, vagy mikor kell indulnod, hogy beérj időben.
- amikor az autó szervizben volt és 2x mentem BKV-vel 3. nap reggel már ébredéskor az AOD-n irta, hogy melyik járattal és mikor kell indulnom, hogy 9re beérjek.
- Ha valahova menned kellett (naptárból) írta, hogy mikor kell indulnod és milyen lesz a forgalom
- kiirta, hogy ha eső vagy extrém meleg lesz
- Kirándulás alatt írta, hogy ha valami érdekes van a környéken. Görögöknél nagyon jól jött.
- ha este nem állítottál be ébresztést írta, hogy ne felejtsem el mert ilyenkor szoktam beállítani
- Elmentünk valahova csináltam egy halom fotót. Akik a kontact listában voltak és manuálisan készítettem nekik albumot amint feltöltötte a telefon a képeket meg is kapták automatikusan. Nem kellett semmit sem csinálnom.
Amikor a gyerekzsúrban voltuk hazaértem és a feleségem automatikusan megkapta a gyerekről a fotókat 5 perc múlva eredeti minőségben
- Utazás előtt figyelmeztett, hogy hova fogok menni x nap múlva és ha kell valami kötelező oltás akkor ne felejtsem el
- egy halom dolgot kiszedett az E-mailokból, pl ideje fizetni a spotify-t.
- Ideje indulni a fogorvoshoz
- Ideje új időpontot kérni a fogorvoshoz

És még egy csomó minden amit elfelejtettem. Lényegében a Google Now csak dinamiusan.
(A linken látható, hogy mennyi mindent tudott már 2012-ben a Google)

Nekem ez kiemelkedő volt mint apuka aki reggel vitte a gyereket bölcsibe, orvoshoz, mentem dolgozni, zenét hallgattam. Folyamatosan meetingeltem, stb... stb...

Aztán jöttek a Google elleni perek ...

"Egyesek azt kommentálták, hogy a Google Now előrejelző képességei felfedik, hogy „a Google pontosan mennyi információt tárol a felhasználók napi rutinjáról és életviteléről” ([link])

És egy kicsit szétesett az életérzés amikor a Google sorra elbukta a pereket.

A Google pedig nagyon sok funkciót kivett és eltüntek a jobbnál jobb funkciók.
A Google Now helyett pedig cikkeket lehet olvasni ha fő oldalon való balra lapozásnál a sok érdekes és értékes infók helyett.

A kamera maradt az egyetlen kiemelkedő funkció. Aztán Marc Levoy is elhagyta a Google kamera fejlesztői részlegét (a GCam fő fejlesztője, aki előtte az Iphone-ra csinálta meg a Night Sight funkciót és elég komoly eredményeket ért el a digitális képalkotás területén [link] )
Több funkciót is kivettek az új GCam-ból mivel nem volt valami szép az elválás a pletykák szerint. (Pl most már nincs "HDR+ enhanced" funkció, megváltozott a HDR+ képalkotása)
Marc Levoy alatt a kamera az emberi szemhez lett igazitva, azok a színek lettek dominánsabb amire amúgy is érzékenyebb az emberi szem, most sokkal erősebb a HDR, erre panaszkodnak is sokan...

Jó telefon a Google Pixel? Igen. Határozottan az. De volt egy időszak amikor sokkal jobb volt és igazán már kevesen emlékezhetnek rá. Mostmár csak inkább csak egy telefon a sok közül.
(Én így látom)

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max & Google Pixel 8 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.