Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) csipuka válasza Chris1966 (#5900) üzenetére


csipuka
senior tag

Ha a navinak nem adtal celpontot a maps-ban, csak a waze-ban, akkor a maps-nak nem szabad navigalnia, csak fut a hatterben.
Legkozelebb ha ilyet tapasztalsz lepj az a maps-ba, es nezd meg navi modban van-e. Ha igen, akkor csak lodd ki a celpontot.

(#5902) MC Pite válasza MC Pite (#5861) üzenetére


MC Pite
veterán

Bocs, ha tudtok fórumot, bármit, megköszönöm ha linkeltek, de én nem találok ezekre választ :R

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5903) rankesz válasza MC Pite (#5902) üzenetére


rankesz
Topikgazda

Nem tudom ezt olvastad - e, hasznos lehet

[link]

(#5904) Zozo0525 válasza MC Pite (#5902) üzenetére


Zozo0525
őstag

ez nem jó? [link]

(#5905) Chris1966 válasza csipuka (#5901) üzenetére


Chris1966
kezdő

Ok, köszi. Megnézem.

()Chris()

(#5906) marcarc


marcarc
senior tag

ha valakinek hasznos, 165 ezres ajánlatot kaptam a pro kijelző cserére. lényegében gazdasági totálkár :D vigyázzatok a telefonra.

(#5907) deva


deva
tag

Mivel látom, hogy a mai napig felteszik páran a kérdést, hogy elgondolkoznak a vásárláson, mik a tapasztalatok, gondoltam írok egy rövid összefoglalót, most, hogy lassan 1 éve megvan a Pixel 6 Pro. Német Google Store zero day preorder vagyok, Budapest belvárosában.

A kezdeti nehézségek miatt néha (mindig) ki akartam baszni az ablakon, telefonálni alig (nem) tudtam, engem se nagyon tudtak felhívni, aksi random vagy kibírt 1 napot, vagy nem, melegedett, mint a rohadás, szóval igen, a tipikus problémák.

1 évvel a kiadás után kb elért oda a telefon, hogy telefonnak hívjam, és meg legyek vele elégedve. VoLTE (most már) rendesen működik telekomon (augusztus 7-én kaptam utoljára nem fogadott hívás SMS-t, azóta mindig kicsörög), szóval engem is elérnek, és én is tudok telefonálni, aksi konzisztensen kibír 1 napot, melegedés csak 1-2 app esetén fordul elő. Egy valami még hiányzik, bár az is csak specifikus esetekben: 5G. Ha nagy tömegben vagy, ott 4G be fog csődölni, és ha fel tudnék csatlakozni 5G-re, akkor ez nem lenne probléma, de hát ez van.

Summa summarum, ha olcsón talál valaki, az most már nyugodtan megveheti. 7-et tuti nem veszek, igazából egy RC2 verziója lesz a 6-nak, ahogy látom. Ha 8-al nagyot újítanak, akkor elgondolkozom rajta, de azt se preorder szinten...

ui: amiért sose fogom megbánni a preordert, az az ajándék Bose 700 fejhallgató, na az zseniálisan jó, ha a telefonról ez nem is mondható el :))

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#5908) kutga válasza deva (#5907) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké hogy Telekomon jól megy de máshol mi a helyzet? Ott úgy látom továbbra sincs rendben.

Let the Zone take me if I am.

(#5909) deva válasza kutga (#5908) üzenetére


deva
tag

Máshol még van 3G, kikapcsolt 2G-vel rendben volt a dolog. De volt egy időszak, amikor a 3G-t lelőtték, VoLTE még nem volt elérhető, akkor használhatatlan volt. Ezért kellett átállnom 12 bétára, ott korábban jött VoLTE.

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#5910) spect80 válasza marcarc (#5906) üzenetére


spect80
senior tag

Másnál is volt ilyen. Esetleg a Googlenek lehetne írni
[link]

(#5911) Chris1966 válasza kutga (#5908) üzenetére


Chris1966
kezdő

Nálam a Yettel is gond nélkül megy, 2 SIM. (Tkom,Yettel)

()Chris()

(#5912) xhege válasza Chris1966 (#5911) üzenetére


xhege
addikt

Ahol a Yettel nem lőtte le még a 3G-t ott igen. Majd a 3G lekapcs után lesz játékosabb a dolog. Ha ez a szarakodás nem lenne kis hazánkban a VoLTE és az 5G körül, akkor én is ezt venném.

(#5913) MC Pite


MC Pite
veterán

Összeszedtem a választ a kollégáknak, másolgattam, linkeltem, olvastam a topikot keresővel. Csak az operát használtam, pár lapot.
Mi a picsának van 4-6-8giga ram a telefonokban, ha mindig bezárják/lefrissítik azt a nyomorult alkalmazást amit használok? :W
Ha lesz újabb 15-20 percem megint, összeszeden...
Step by step leírást találtam tucatnyit, de csak annyit mellé hogy NE frissítsünk ota-val. Hogy minlesz, vagy hogy frissítsünk, nem találtam.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5914) bbendre


bbendre
őstag

Niceee:
https://9to5google.com/2022/10/01/pixel-7-pro-watch-pre-order/

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#5915) kerxy válasza bbendre (#5914) üzenetére


kerxy
senior tag

Az a baj hogy én is erősen érdeklődöm az óra iránt... :)) Tervez valaki hozni kintről? Én sajna novemberben csak Csehországba megyek, de ha jól látom ott sincsen hivatalosan a Google.

(#5916) ghiottone válasza kerxy (#5915) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha lesz érdeklődés és belerakják az órát a csomagba, mint a buds-ot a 6a mellé, akkor lehet majd hozok és a hardveraprón kint lesz.

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#5917) gulb válasza kerxy (#5915) üzenetére


gulb
senior tag

Tudunk barmi az orarol amugy mit fog tudni? Barmi ujitas esetleg egyedi funkcio? Google megvette a fitbitet vagy 3eve es vartuk a sajt orat mint a messiast..hat nem tudom ez lett e az..

(#5918) szkorhetz válasza gulb (#5917) üzenetére


szkorhetz
őstag

Az 5 éves SoC használata miatt én biztosan nem ezt vártam.

[ Szerkesztve ]

(#5919) bbendre


bbendre
őstag

Lesz még itt érdekesség:

Google is sending out invites for special events in Denmark, Norway, Sweden, and the Netherlands, inviting attendants to "meet the newest members of the Made by Google family." Events will be hosted in the capitals of these four countries (Copenhagen, Oslo, Stockholm, and Amsterdam) at the same time as Google's main event, which will be held on October 6th in New York City.

Pixel phones are currently available in six European countries, including France, the UK, Germany, Spain, Italy, and Ireland — if the Pixel 7 launches in these four countries, it would bring the total up to 10.

TL : DR
A Goole 4 új országot rak be a támogatott országok közé: Dán, Norvég, Svéd és Hollandia.
Magyarország hivatalosan nem lesz (még) támogatott (nincs meghívás).

De persze bármi lehet.

Más:

Engem nagyon érdekel az óra és a telefon is. Hozzáteszem, hogy olyan magasan van a léc, hogy csak remélem meg tudják ugrani. Nálam a Goole egy kicsit (nagyon) leírta magát, de remélem magához tér. Meglátjuk. Az előrendelés idén nem lesz meg (hacsak nem lesz valami szuper hír a bemutatón) . Ha csak egy Pixel 6.1 vagy v2 jön akkor max tesztelek :DDD
(Pl most Almán vagyok és az utolsó update szeptember 12. óta már jött két Patch. A Google miután leállította a Decemberi updat-et mert nem lehetett telefonálni alig 7 hét volt a kövezkező patch...)

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#5920) szkorhetz válasza bbendre (#5919) üzenetére


szkorhetz
őstag

Hát, akkor egyértelmű az egyenlet: maradj almán. :)

[ Szerkesztve ]

(#5921) MC Pite


MC Pite
veterán

Izlések és pofonok, pixel, almawatch meg hasonlók nálam hihetetlenül nem mozgatnak meg semmit, ill óraként nem nagyon tudnak rendesen hellytállni. Anno a sportos okosórákból próbáltam párat, de nem jöttek be, az okos sportórával mindenben (okosfunkciókban is) jobban megtaláltam a számításaim.
De az a szerencse, hogy van kínálat :) Nem úgy mint a telefonos trendek miatt a telefonoknál.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5922) bbendre válasza szkorhetz (#5920) üzenetére


bbendre
őstag

Köszi, maradok is. De 6 év Pixel után húúúz vissza a szívem. Én nagyon nagy Pixel fan vagyok. Nagyon hiányzik a Pixel experience. Még mindig van egy Pixelem :) De volt, hogy 4 darab is volt.

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#5923) kakuk100


kakuk100
őstag

Sziasztok!
Telefonálni akartam a telefonnal és tárcsázásnál azt írta ki, hogy nyissa meg a gyorsbeállításokat, az úját a képernyő tetejétől lefelé hüzza, majd koppintson a Mikrofonelérés elemre. Volt már valakinek ilyen? Azt se tudom hogy hol van a gyorsbeállítások. Tud valaki segíten? :F

(#5924) MC Pite válasza kakuk100 (#5923) üzenetére


MC Pite
veterán

Öhm, az ujjadat húzd le a képernyő tetejéről, ott vannak a kapcsolók. Gondolom kikapcsoltad a mikrofonelérést.

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5925) mókuska


mókuska
tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne. Találtam egy eladó készüléket a marketplacen. Eladó állítása szerint világ garancia van rá. Azt hogy lehet érvényesíteni, ha esetleg gond van a készülékkel?

(#5926) ghiottone válasza mókuska (#5925) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ez nem apple. Ha Eu-s vásárlás, akkor viszont az Imei alapján leellenőrizhető és ha rendben van, akkor a Google-nál közvetlenül gariztatható. Usa készülékre viszont csak 1 év van és anno nálam a Pixel 1-nél nem foglkoztak vele. imei-t itt tudod ellenőrizni: [link]

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#5927) gulb válasza mókuska (#5925) üzenetére


gulb
senior tag

Szinte sehogy...nagy kinok aran abban az orszagban ahol vettek a keszuleket;(

(#5928) gulb válasza szkorhetz (#5918) üzenetére


gulb
senior tag

Elkeserito tenyleg..en nem vartam tovabb Googlet...vettem 4 eve egy garmint iden csereltem Epix2-re...Max a lanyomnak elorendelnem ezt..de 300£ aron olyan szep es sportra okosabb orai vannak a garminnak tyuhaj.. ( nalunk az egesz csalad Garminoa mar..)

(#5929) MC Pite válasza gulb (#5927) üzenetére


MC Pite
veterán

Eu-ban nem annyira nagy kín, kiküldöm futárral, visszafelé meg mailboxde. Majdnem úgy mintha itthon gariztatnék vidékiként bármit (jobb hozáállás, kicsit drágább futárköltség).

<ELADÓ:új Bryton Gardia radar 32k> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5930) kakuk100 válasza MC Pite (#5924) üzenetére


kakuk100
őstag

Köszönöm szépen! Igazad van, de rá nem jöttem volna. :R :C

(#5931) mókuska válasza gulb (#5927) üzenetére


mókuska
tag

Köszönöm neked és ghiottone-nak a válaszokat. :R
Ez akkor inkább a semmilyen gari itthon :DD

(#5932) ghiottone válasza mókuska (#5931) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Hát, ha ez Google Store-os gari, akkor szerintem eléggé jó gari, nem egy sufni gsmboltos vacak.

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#5933) bbendre válasza ghiottone (#5932) üzenetére


bbendre
őstag

Egyetértek. A német Google store rendes garit at, gyors és megbízható.

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#5934) mókuska válasza ghiottone (#5932) üzenetére


mókuska
tag

Ezt a választ kaptam a garanciális kérdésre az eladótól:
Is u buy the phone from us .. u'll be provided with warranty card along the phone...and the phone has it's own international warranty

(#5935) ghiottone válasza mókuska (#5934) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Oké, lehet én skippelném inkább. :DDD Ha van IMEI számod még a Google supportot megkérdezheted, de nem hiszem ezt a világjegyetgaranciát.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnepPlus 10 Pro 8/128Gb: https://shorturl.at/a6hJ1

(#5936) mókuska válasza ghiottone (#5935) üzenetére


mókuska
tag

Így vagyok vele én is :DD
Azt hiszem kihagyom ezt a lehetőséget.

(#5937) Zozo0525 válasza mókuska (#5936) üzenetére


Zozo0525
őstag

én hardverapron vennék megbízható eladótól....

(#5938) qqzs


qqzs
őstag

es a 7 pro mennyi lesz, 1000font, ha meg mindig 849 a 6pro?

Eladó: GTS450

(#5939) bbendre válasza qqzs (#5938) üzenetére


bbendre
őstag

Ha követik az Apple példáját akkor USD-ben ugyan annyi. EUR/GBP kb +20%...
Mondjuk most nyitnak új országokban lehet megtartják a tavalyi árakat. Talán...

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#5940) juve600 válasza xhege (#5912) üzenetére


juve600
nagyúr

én is ezért félek megvenni (6a)-t .........................

(#5941) kutga válasza juve600 (#5940) üzenetére


kutga
nagyúr

Jogosan. :)

Let the Zone take me if I am.

(#5942) xhege válasza juve600 (#5940) üzenetére


xhege
addikt

Ezért nincs nálam sem 6 Pro… Plusz én munka miatt sokat rohangálok Európában. Mi van ha Görögországban, vagy éppen Litvániában nem működik? Sajna nekem ez nagyon rizikós így. :(

(#5943) maaniac válasza xhege (#5942) üzenetére


maaniac
aktív tag

Csak érdekesség amit nem értek, amíg Magyarországon a 3G-t lövik le, addig Svájcban a 2G-t

(#5944) bbendre válasza maaniac (#5943) üzenetére


bbendre
őstag

A 2G nem biztonságos. Könnyen lehallgatható pár dolláros cuccokkal is.
Itthon a 2G biztonsági fail-over miatt van. Ezen megy egy csomó segélyhívás. De ha van 3G/VoLTE akkor már a hívás elküldi a pontos coordinátáidat amikor vészhelyzetben vagy:
https://telex.hu/belfold/2020/11/12/112-segelyhivo-automatikus-helymeghatarozas
(AML: SMS és HTTPS támogatott. Modern készülékeken a HTTPS az alap. )

Ahol az infra elég fejlett és még a Google Pixel is támogatott ott le lehet állítani a 2G és 3G-t is :D Mivel a vészhívások átfutnak. Itthon még sokan rohangálnak régi 2G képes telefonnal... sajnos

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#5945) natë válasza xhege (#5942) üzenetére


natë
nagyúr

Perfekt módon működött a Kefalóniai nyaralásomon.

(#5946) xhege válasza natë (#5945) üzenetére


xhege
addikt

Ez jó hír. :) Mi a helyzet Szicíliával, Szerbiával, Litvániával, Lengyelországgal, Olaszországgal és még sorolhatnám, ahová nagy eséllyel mennem kell a közeljövőben. :F Ezeken a helyeken nekem kell a telefon. Aztán vagy működik vagy nem. Ok lehet rootolni, és akkor itthon elvileg a Yettel megoldható, de ezzel megoldódik a többi ország is?
Tényleg nem tudom, csak kérdezem.

(#5947) Xelo válasza xhege (#5946) üzenetére


Xelo
addikt

én egy hónapig thaiföldön fogom tesztelni, 2 hét se és már ott leszek. kíváncsi vagyok hogy fog szuperálni. :))

(#5948) bbendre válasza xhege (#5946) üzenetére


bbendre
őstag

Nekem a P6 Pro durván merült amikor sokat utaztam és totál elgem lett. Vettem egy iphone 13 Pro Max-ot ami az első külfödi uton nem talált hálózatot az újraindításig. Majd SMS-eket kaptam, hogy nem fogadott hivás...
Azért kellett hidegvér, hogy ne törjem őssze a telefont.

a 6Pro tesztelve általam, Olasz, Francia, Svájc, Szlovénia, Szerbia, Horvátország és nincs semmiféle mintázat, hogy hol mikor mennyire működik. :F

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#5949) xhege válasza bbendre (#5948) üzenetére


xhege
addikt

Hát ez az. Lutri sajna. Az meg nekem nem fér bele. :(

Xelo: na oda nem kell mennem mostanában. :)

(#5950) Xelo


Xelo
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.