Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) *RLaci* válasza robi222 (#4600) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nézz be ide, itt látsz képeket mindkettőtöl. Jobb a P6 pro. https://prohardver.hu/tema/fotok_videok_mobillal_telefontipust_irjatok/friss.html

(#4602) Drakmusz válasza robi222 (#4600) üzenetére


Drakmusz
őstag

A Samsung sokoldalúbb, a Pixel meg hozza azt a vonalat amit már megszokhattunk az évek alatt.
Az említett topikból, talán így egyszerűbb.
[link]
Egyikkel sem lősz mellé, mindkettő kiváló a maga nemében.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#4603) bbendre válasza robi222 (#4600) üzenetére


bbendre
őstag

Ha van gyerek, kutya, ember stb akkor Samsungot ne. Ha csak tájat fotóznál akkor Samsung.
Én is Pixel felé hajlok, N20U, S21U, S22U, Iphone13 Pro és Pixel 6 után.

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#4604) maaniac válasza bbendre (#4603) üzenetére


maaniac
aktív tag

végre egy objektív vélemény, nem vagyok fotós, ritkán használom, nekem minden telefon kb egyforma a felső kategóriából

(#4605) Tewe013 válasza bbendre (#4603) üzenetére


Tewe013
őstag

Igazából így, h most 13 Pro-ra váltottam ki merem jelenteni, h ha nem is a Pixelé a legsokoldalúbb kamerarendszer, de képminőségre visz mindent. Videóban már más a helyzet, de videozni nem szoktam.

[ Szerkesztve ]

(#4606) goldister


goldister
tag

Sziasztok!
Pénteken (kedden rendeltem az amazonról) már megérkezett a telefon. Sima Pixel 6.
Bekapcsolás után egyből egy hívás teszttel indítottam, mivel nagyon gyakran olvasom, hogy ez problémás. Hát elsápadtam rendesen, mivel hívás indításkor és fogadásakor egyből újraindult a telefon. Nem hogy megszakad, újraindult. :Y
Factory reset, updatek és Szolgáltatói szolgáltatások alkalmazás betára való jelentkezés után tökéletes megy a hivás. 2G bekapcsolva. Eddig még nem szakadt meg. kopp-kopp. :DDD Telekomos sima SIM (nem e-sim).
Eddig nagyon bejövős a telefon, pedig Oneplus 7 prot váltott. Magasan volt a mérce.

(#4607) Dare2Live válasza maaniac (#4604) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én csináltam tesztet jó féléve Pixel 6, 9T Pro, S21Ultra, 13proval és nálam összességében kb mindenhol győzött a Pixel 6. Anno be is linkeltem ide pár egyszerre nyomtam expo gombot képet. Mondjuk úgy nem kellett nézni 90%ban egyértelmű volt melyik a legjobb. Baromira sajnálom letöröltem őket google hülye 15GBs korlátja miatt :W

Most D600 mellett sokszor lövök pixel 6al is és még itt is baromira tartja magát a pixel 6. Az elsőg mobil amire azt mondom átlagnak fölös a "D600" :DDD

Lehet csinálok egy uakkor, uazt összehasonlítást mint anno. D600al. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#4608) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Van vkinek Pixel 6 vagy 6 Pro-ja dél-Pesten? Szigetszentmiklós - Dunaharaszti - Soroksár stb.
Leginkább Yettel-es kártyával érdekelne hogy mi a helyzet. Járom az országot néha, de 90% ezen a környéken mozgok.

köszi

(#4609) bigrob válasza goldister (#4606) üzenetére


bigrob
őstag

Carrier services betát én is most rakom fel, 2 napja nem tudok telefonálni mert 5 mp után bont... Sima 6, Telekom esim és Digi fizikai. 2G-t bekapcsoltam egy időben mert működött, kikapcsolva se volt használható, most próbáljuk ezt.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#4610) batabe válasza HUNgabus (#4608) üzenetére


batabe
senior tag

Szia, Csepelen vagyok, yetteles kártyával. Minden rendben. Nem találkoztam még hívás hibával

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#4611) aldebaran


aldebaran
őstag

Egyébként más az, amit a teló automatikája csinál a képekkel és más az, amit Te magad ki tudsz belőle hozni. Nagyon meglepett, hogy ennyire király képet csinál a 4x -es nagyítású objektívje. Korábban írta valaki, hogy tájképre Samu. Ha valaki tájképet készít, akkor azt utólag szerintem feldolgozza RAW-ból és szerintem ez pont a P6P nagy előnye.
Itt látszik, hogy mi a különbség a Pixel 6 Pro 4x kamerája kiköp és amit a .dng-ből (RAW) ki lehet hozni.
És itt van még pár kép a P6P-vel:



Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4612) bbendre válasza aldebaran (#4611) üzenetére


bbendre
őstag

A tájképekre Samsung tartom most is. Szélesebb látószög. Szélesebb UW lencse. Van 108Mpx ami tájra jó, de arcképekre lassú és felesleges. Valamint sokkal "színesebb", szaturáltabb a Samsung a tájképeken. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem jó a Pixel csak a Samsung sok jobb a táj képkre.

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#4613) Varoz válasza bbendre (#4612) üzenetére


Varoz
őstag

"Valamint sokkal "színesebb", szaturáltabb a Samsung a tájképeken."
Köszönöm szépen, de pont ezért nem vennék soha az életben Samsungot fotóra.
Értem én, hogy a prolinak eladható, mert rikítanak a színek, de szvsz hányás az a kép. :U :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#4614) HUNgabus válasza batabe (#4610) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Koszonom, es Neked minden gyari vagy "mokoltal" vmit? Root a 4G-hez, 2G kikapcs a hivasokhoz, Beta services, stb.

(#4615) bbendre válasza Varoz (#4613) üzenetére


bbendre
őstag

Ezért nincs nekem sem Samsungom, de egy halom embernek pont ez kell.

Hozzáteszem ahogy a Samsung képeket nem Samsung, az Apple képeket nem Apple kijelzőn nézed vissza teljesen más lesz a kép és nem lesz jobb...
Ahogy a Google Pixel képek más kijelzőkön el tudnak menni ShittyHDR irányba, sajnos.

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#4616) batabe válasza HUNgabus (#4614) üzenetére


batabe
senior tag

semmit. stabil rom, no root, 2g bekapcsolva. nincs beta services.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#4617) Varoz válasza bbendre (#4615) üzenetére


Varoz
őstag

Hát mert erősen maguk felé hajlik a kezük és a kijelzőjük "összhangban" van a harmatos képeikkel. ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#4618) bbendre válasza Varoz (#4617) üzenetére


bbendre
őstag

Tudom, a Samsung kijelzője olyan színes, mint egy óvodás kifestő ha használsz másik telefont is. A píros már bántja a szemem. Árnyalatok nincsenek mert az csak a gyengéknek való. :DDD

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#4619) spect80 válasza robi222 (#4600) üzenetére


spect80
senior tag

nekem S22U is van. Csak kamera tekintetében szerintem kb mindegy melyiket választod, mindkettő erős postprocessing-gel dolgozik, egyik ebben jobb, másik abban. Amikor monitoron nézed akkor úgyis mindkettőnél találni égbekiáltó hibákat. Én szinte mindig automatán használom mindegyiket, néha portré mód. Abban a P6P talán jobb, de az S22U jobb esti képeket csinál. Azért a tisztább kép érdekében bekérdezném ezt az S22U fórumban is.
Viszont az S22U elvitethatatlan érdeme, hogy minden másban tökéletes. Nálam egyáltlán nincsenek sw glitch-ek, térerő és hívás problémák sem, VoLTE, 5g működik, plusz akkuidő is sokkal jobb dual simmel már ha ez számít valamit is.

(#4620) KoVee84


KoVee84
senior tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de az új carrier services béta teljesen kinyírta megint a telefonálást. Random nincs térerő, random szakadnak a hívások. Leszedtem a bétát, azóta megint hibátlan.

(#4621) brainticket válasza KoVee84 (#4620) üzenetére


brainticket
aktív tag

ennyit arról hogy majd a nagy júniusi frissítés mennyire megold minden hálózati problémát :D
Nekem a vodafone kártyám roamingban (2G) továbbra se nagyon működik, képtelenség normálisan telefonálni vele.

(#4622) Varoz válasza bbendre (#4618) üzenetére


Varoz
őstag

Na igen. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#4623) deva


deva
tag

Eszembe jutott egy kérdés amúgy, aki rootolt, és megcsinálta VoLTE-t, neki azon keresztül rendesen mennek hívások? Ugye 3G-n keresztül működik, 2G-n inkább nem, mint igen, ezért érdekelne, ha esetleg adjisten júniusi updatel működne root nélkül is...

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#4624) aldebaran válasza deva (#4623) üzenetére


aldebaran
őstag

Tökéletesen megy a VoLTE-n keresztül minden hívás-fogadás.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4625) szlaci888 válasza deva (#4623) üzenetére


szlaci888
aktív tag

Nekem is jól működik.

(#4626) deva


deva
tag

Köszi! Akkor legalább ezzel nem lenne gond, ha engedélyeznék...

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#4627) brainticket


brainticket
aktív tag

Ma hívott egy haverom, felvettem, elkezdtem beszélni vele, közben a telefon tovább rezgett hogy bejövő hívás tőle, a képével meg minden, mondtam neki hogy ez így nem oké, visszahívom, leraktam, a telefon továbbra is rezgett mint az őrült, újra kellett indítanom hogy vissza tudjam hívni.

[ Szerkesztve ]

(#4628) maaniac válasza brainticket (#4627) üzenetére


maaniac
aktív tag

egyszer csinált nekem is ilyet, de már régen talán január, február, azelőtt és azóta se csinalta

(#4629) greyslay


greyslay
aktív tag

A Magic4 pro elesett számomra az ára miatt (illetve gyengébb is a kamerája).
Vivo X80 Pro viszont város lesz a Pixel 6 helyett.
Kamerában szerintem bőven felülmúlja az (eddigi tesztek alapján) aztán ha valamivel árban drágább (40-50 e ft) az nem lenne érdekes..

"embertelen ember munka"

(#4630) rankesz válasza greyslay (#4629) üzenetére


rankesz
Topikgazda

Az a 80000 indiai rúpiás induló ár nem 40-50-el lesz drágább otthon :N

(#4631) Rotate


Rotate
veterán

13-ra megint jott uj beta, 15 megas update.

(#4632) Varoz válasza Rotate (#4631) üzenetére


Varoz
őstag

Ez nem az iPhone topik. ;] :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#4633) Rotate válasza Varoz (#4632) üzenetére


Rotate
veterán

pedig neha ugy tunik :D

(#4634) TaylorPro válasza Rotate (#4631) üzenetére


TaylorPro
addikt

Pixel 8 Hazel

(#4635) bbendre válasza TaylorPro (#4634) üzenetére


bbendre
őstag

Nekem az Android 13 van fenn. A system update szerint pedig Android version 12 es nem talal frissitest. De komolyan Google... de komolyan :W

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#4636) TaylorPro válasza bbendre (#4635) üzenetére


TaylorPro
addikt

Reggel ahogy bekapcsoltam a wifit nekem azonnal jelezte.

Pixel 8 Hazel

(#4637) robi222 válasza TaylorPro (#4634) üzenetére


robi222
senior tag

Hol lehet beállítani, hogy a béta verziót le tudjam tölteni?

(#4638) rankesz válasza robi222 (#4637) üzenetére


rankesz
Topikgazda

Itt

(#4639) robi222 válasza rankesz (#4638) üzenetére


robi222
senior tag

Köszönöm!

(#4640) Varoz válasza Rotate (#4633) üzenetére


Varoz
őstag

Lehet, hogy nem is tudunk róla, hogy az. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#4641) maaniac válasza bbendre (#4635) üzenetére


maaniac
aktív tag

biztos, hogy nem 12L béta? nekem ez van és csak 12-esnek írja

(#4642) bbendre válasza maaniac (#4641) üzenetére


bbendre
őstag

Tuti 13. Egyreszt tudom mit flasheltem, kozben a system alatt is 13 van. Meg megismerem a 13-ast :D.

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#4643) maaniac válasza bbendre (#4642) üzenetére


maaniac
aktív tag

oké, neharagudj csak biztos ami biztos kérdeztem :))

(#4644) fricz19


fricz19
őstag

Hozzám került egy pixel6, de eddig nagy csalodás..
Ezt képet csináltam: [link]
Egy pontra fokuszál, a többi homályos.
Ez lehet valami hardveres hiba, vagy tényleg ennyire gyenge képet csinál?
(Vagy én vagyok béna. Gyári cam app, minden érték auto.)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#4645) Tewe013 válasza fricz19 (#4644) üzenetére


Tewe013
őstag

A nagy szenzor+f/ érték nem makróra van kitalálva, ez nem hiba csak fizika.

(#4646) Drakmusz válasza fricz19 (#4644) üzenetére


Drakmusz
őstag

[link]
"A makrók is rendben, de 8-10 cm-nél nem lehet közelebb menni a témához, és az optika kialakítása miatt csak a képek közepe részletes."

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#4647) redst4r válasza fricz19 (#4644) üzenetére


redst4r
tag

Ha ilyesmit akarsz fényképezni, akkor kicsit távolabbról próbád, de zoommal. Úgy sokkal jobb lesz.

(#4648) greyslay


greyslay
aktív tag

Kíváncsi vagyok ez a június 6-i frissítés mit eredményez majd

"embertelen ember munka"

(#4649) Rotate válasza bbendre (#4635) üzenetére


Rotate
veterán

ez ismert bug, es mar 3 frissites ota nem javitjak :D csak a frissites menuben jelzi rosszul, amugy 13-as van fenn :D

viszont javitottak, hogy android autorol lehuzva fekete maradt a kép, ez marha zavaro volt a beta 2-ben.

[ Szerkesztve ]

(#4650) Rotate válasza Rotate (#4649) üzenetére


Rotate
veterán

közben visszajott az android auto utani fekete kep bug :/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.