Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:34:36

LOGOUT.hu

-= Sony Xperia Z3 Compact =-

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) PubliCat


PubliCat
tag

Üdv,

P20lite-om elég gatya. Nem ezt vártam.ettől a telefontól.

Így megcsinálom a z3c-met, kamera replacesszel.

Valaki csinált már ilyet? Ebay-en ha modell szám egyezik, nem.lőhetek mellé?

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#24652) quailstorm válasza PubliCat (#24651) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ööööö, pontosan mi a probléma? Kamerát cserélni akkor kell, ha a fókuszmechanika elromlott. A nem nyílik meg a kamera az nem a modul hibája.
Egyébként igen, lehet venni jó Z3c kamerákat netről. Bontott lesz.

[ Szerkesztve ]

(#24653) PubliCat válasza quailstorm (#24652) üzenetére


PubliCat
tag

A kamera nem talal fokuszt, korabban itt mar megbeszeltuk hogy a kamera modul romlott el. Nem szoftveres a problema.

Vasarnap megcsinalom, megjott minden alkatresz :)

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#24654) quailstorm válasza PubliCat (#24653) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Oké, nem tekertem vissza.
Kameracsere nem gázos, hátlap, antennakeret és a kameravédő alumínium bigyó amit kell eltávolítani.

Jótanácsok:
- kameramodul lencséjéhez ne nyúlj, tisztítás céljából se
- a rendelt cserekameráról a védőmatricát akkor szedd le, mikor már a hátlapot teszed fel, és a hátlapon a kamera plexije tiszta belülről

Elég egy rossz mozdulat, egy picit koszos szilikonpad, és összekarcolhatod az új kamera lencséjét, ami nem túl kívánatos.

(#24655) PubliCat válasza quailstorm (#24654) üzenetére


PubliCat
tag

tudom, köszi a tanácsokat.

Gumikesztyűben fogom a cserét végrehajtani, meg kellő odafigyeléssel :)

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#24656) PubliCat válasza PubliCat (#24655) üzenetére


PubliCat
tag

Minden rendben lezajlott, kicseéltem, működik rendesen.

Nem tpaickoltam seholsem, nfc-t is vissza tettem, az is műxik (bár sose használtam)

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#24657) quailstorm válasza PubliCat (#24656) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az jó. NFC-t elszakítani annyira azért nem könnyű, bár amúgy én se használtam még sose. Egyszer bejelzett a bankkártyámra. Szóval működik.

(#24658) gPéter


gPéter
tag

üdv!
egy kijelzőcsere mennyibe kerülhet a compactra kb?

(#24659) quailstorm válasza gPéter (#24658) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Attól függ ki csinálja.
Szervizben a telefon értékével vetekszik.

Magadnak megcsinálni meg nem ez a legkönnyebb modell, és kell hozzá hőlégfúvó, ragasztó, meg szerszám (bár valamennyit adnak a kijelzőhöz). 5ml E6000 + legolcsóbb hőlégfúvó kombóval is kijöhet 10k alatt normális érintővel. De akkor tudni kell megcsinálni.

És ugye mivel a legolcsóbb hőlég nem szabályozható, oda kell még egy infrás hőmérő is.

[ Szerkesztve ]

(#24660) gPéter válasza quailstorm (#24659) üzenetére


gPéter
tag

nagyon köszi a kimerítő választ. Az 50-60 eurót megfizetném,mivel nagyon szerettem a telót a maga idejében,keresek egy szervizt.

(#24661) PubliCat válasza gPéter (#24660) üzenetére


PubliCat
tag

Én hajszárítóval csinálatm, igaz, hátlapot szedtem le, de teljesen jól működött.

Ez egyéni tapasztalat csak!

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#24662) quailstorm válasza PubliCat (#24661) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hajszárító nem állít elő olyan magas hőfokot. Megöregedett gyári ragasztást Z3c-nél lehet szétszed, de mást nem nagyon.

(#24663) MrChris


MrChris
nagyúr

Nektek működik a hangszínszabályzó? Nálam se a hangerőbeállításnál lévő, se a telepítettek semmit sem befolyásolnak.

(#24664) KISDUCK válasza MrChris (#24663) üzenetére


KISDUCK
addikt

Igen, utolsó hivatalos verzió alatt.

(#24665) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Nagyon vacakolt a telefonom a legújabb frissírtés óta, ezért csináltam egy gyári visszaállítást.
Azóta viszont csak safety módban indul.
Mit javasoltok, hogy tudnám orvosolni?
Köszönöm szépen, előre is!
Üdv.,
Teo

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#24666) Lasy válasza teo77 (#24665) üzenetére


Lasy
veterán

safety módban, csak akkor indul, ha közben nyomsz egy másik gombot is.
Nézd meg nem ragadt e be az egyik

+36702778032

(#24667) teo77 válasza Lasy (#24666) üzenetére


teo77
őstag

Hmm..., okés, köszi szépen! Nem láttam, hogy be lett volna ragadva, de megnézem mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#24668) teo77 válasza Lasy (#24666) üzenetére


teo77
őstag

Ninsc beragadva egyik gombja sem...

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#24669) Lasy


Lasy
veterán

Akkor flashtool-al tedd fel az új szoftvert, és csinálj wipe-ot is.
Utána be fog kapcsolni rendesen

+36702778032

(#24670) MrChris


MrChris
nagyúr

Tegnap némítottam a telót, de ma nemtom visszakapcsolni. Újra indítottam, de továbbra se reagál a 'Teljes némítás' kapcsolóra. Mit lehet tenni?

(#24671) MrChris válasza MrChris (#24670) üzenetére


MrChris
nagyúr

Megoldottam egy időzített némítással, ez visszaállította.

(#24672) coffer


coffer
csendes tag

Sziasztok. A mai napig működik ez a telefon. Egyszer volt benne akksi cserélve, a kijelző pedig mindig elválik, már nem is próbálom visszaragasztani :-) , fényképezni pedig már csak akkor használom, ha tényleg nincs más.
Imádni való ez a telefon. Annyi mindent kibírt...
A legtöbb kapcsolat nem tart eddig :-D

Lassan viszont eljön majd a csere ideje, a kiszemelt egy Poco F2 pro egyelőre. Az xperia 5 II jönne még be, csak az kétszer annyiba kerül..

Ki milyen telefonokat járt végig a z3c után? Esetleg valami ajánlás? Megbízható, időtálló és stabil szoftverrel rendelkező telefont keresnék 150k-ig.

http://youtube.com/watch?v=P6UgjLFEOhc

(#24673) AtHoS válasza coffer (#24672) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én tavaly kb. 4 év z3c használat után értelmes z3c magasságú telefon felhozatal híján 6/128-as Huawei P30-ra váltottam.
Nem vagyok sűrű telóváltogató, így ezt is jó darabig használni szeretném. Egyetlen hátránya a 150es magasság, azon kívül viszont nincs vele problémám.

A z3c azóta édesapám keze alatt üzemel

read-only mode on the forum

(#24674) Devius


Devius
csendes tag

Nem sok értelme van hozzászólnom, hiszen kifutnak már ezek a készülékek, és nyilván újat se tudok róla mondani. Tavaly decemberben vettem egy Z3C-t. Egy Z1C-t váltott, amit majdnem 5 évig a legnagyobb megelégedettséggel használtam. Értetlenül állok a Z3C létjogosultsága előtt, semmivel nem ad többet, mint a Z1C.
Sőt, 3 hónapnyi használat után a Z3C-től megkaptam életem első képernyő törését. Kb 20 cm(!) magasságról pottyant rá egy papír jegyzetfüzetre! Megjelent rajta egy apró repedés a szélén, ami kb 20-30 perc alatt áthaladt az egész képernyőn (valami feszültség lehetett az üvegben?). A repedés fölötti rész teljesen érzéketlen. A kisebb szervizek szerint már nem lehet hozzá alkatrészt kapni, a 30-40e Ft-ért dolgozó műhelyeket meg sem kérdezem. Átnyálaztam a fórumot, rendelek hozzá kijelzőt (hátha én sem herbákolok el rajta semmit és még a kijelzővel is szerencsém lesz)
Igazából csak azért írok, mert világ életemben sony párti voltam, most is nagy stresszt jelentett, hogy milyen készülék lesz a jó megoldás, ha nem sikerül a javítás. Áthidaló megoldásként vettem egy huawei P10-et, ami meghökkentően jó kis ketyere, át kell gondolnom az xperia fétisemet!

A lustaság nem más, mint pihenés elfáradás előtt.

(#24675) MrChris válasza Devius (#24674) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ment pü.

(#24676) MrChris válasza Devius (#24674) üzenetére


MrChris
nagyúr

A régi telót is utólérte a gps hiba. Lát 20-25 műholdat, de nem tudja fixálni. Leszedtem a hátulját, kitettem a szabad ég alá, de így se megy neki. Korábban jó egy éve biztosan működött, ezt használtam útvonal követésre.
Most már nem jó az
-USB (morzsányi alkatrészt kellene kicserélni)
-kamera (szintén nem az adott alkatrész rossz, mert hiába cserélik a kameramodult)
-GPS (többféle 'megoldásról' olvastam, antenna csere, szoftveres beállítás, össze kell szorítani...)
-érintő hiba
-fagyás után forrósodás.

(#24677) coffer


coffer
csendes tag

Sziasztok. Valaki meg tudná mondani, hogy milyen headsetet adtak hozzá gyárilag? Az enyém mindent kibírt, pedig nagyon nyúztam, erre feleségem elhagyta... 😃

http://youtube.com/watch?v=P6UgjLFEOhc

(#24678) AtHoS válasza coffer (#24677) üzenetére


AtHoS
nagyúr

MH750

read-only mode on the forum

(#24679) Gaben001


Gaben001
tag

Sziasztok!
Kijelző cserénél a keretes verziót kell rendelni és akkor csak a hátlapot kell ragasztani.
NFC-t használja valaki OTP simple-vél? Az NFC működik de fizetéskor nem érzékeli a terminál a telefont és nem indul a telefonon a fizetési folyamat. Nem üti a koppintásos fizetés a simple rendszerét? A koppintásos fizetésnél automatikusan bekerül a simple app, appban a kártya aktiválja van érintéses fizetésre.

(#24680) aujjobba


aujjobba
addikt

Darabokra szedtem barbár módon egy évek óta működésképtelen darabot, ez maradt belőle :)

(#24681) Lasy válasza aujjobba (#24680) üzenetére


Lasy
veterán

Barbár módon, nem csodálom, hogy csak ennyi maradt belőle

+36702778032

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.