Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) Bobó_20 válasza mrlujoak (#4200) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

mi volt a gond a kijelzővel?

(#4202) pokers válasza mrlujoak (#4200) üzenetére


pokers
senior tag

Akkor jól gondoltam.
Sebaj, megmarad tarcsiba a fólia, amit vettem.

(#4203) mrlujoak válasza Bobó_20 (#4201) üzenetére


mrlujoak
veterán

A kijelzőm felső élénél volt egy halvány bevilágítás ami a fekete háttérnél látszott.
(a Sony Ericsson logo Eri betűi alatt)

Alig lehetett látni, ICS alatt vettem észre otthon sötétben, mert ugye az ICS alatt a felső sáv is full feketére vált. GB alatt ott az a sáv szürkés átmenetes...

Nappal és világosabb szobában fel sem tűnt, de miután észrevettem zavart, odavonzotta a tekintetem. Ráadásul alapesetben ugye ott semmi ikon sincs.
Ha alul lett volna, vagy fel sem tűnik, vagy kevésbé zavar, de fenn, a szinte üres feketeségnél otthon este már zavart.
Így aztán cseréltettem a kijelzőt.
Múlt hét kedden adtam be a hírhedt Cordon-hoz, és pénteken délelőtt már hozhattam is el...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4204) Bobó_20 válasza mrlujoak (#4203) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

azt nem értem miért gond a gyári kijelzőfólia :DDD mennyire strapabíró?

(#4205) mrlujoak válasza Bobó_20 (#4204) üzenetére


mrlujoak
veterán

Egyáltalán nem gond.
A szervizes szerint lehetett volna hibaforrás is - meglepődve hallgattam - de aztán kiderült másnap a telefon leadáskor, hogy ő teljesen másra gondolt, mint amit elmondtam neki telefonban...

Kijelzővédő strapabírósága? Jó kérdés. Tuti nem Zagg minőség. A lényeg, hogy kemény fólia, megvan még a másikról leszedett, majd tesztelem :)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4206) acsati válasza mrlujoak (#4197) üzenetére


acsati
aktív tag

Értem, köszönöm a tippeket!
Amúgy valóban nem mai sim-et használok (még westel-es:) ) Viszont tárcsázó meg hívásbonyolító appot nem használok, gyári van rajta.

(#4207) Bobó_20 válasza mrlujoak (#4205) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Ahha értem csak meglepődve tapasztaltam hogy tényleg van rajta, de úgy odapasszintották azt a fóliát először fel se tűnt. Amit először kaptam ray-t lehet csak ez a fóliája volt sérült, de olyan kemény volt, hogy üvegnek néztem... :B

(#4208) mrlujoak válasza acsati (#4206) üzenetére


mrlujoak
veterán

Akkor marad az első gyanúm, miszerint a SIM-ed lehet ludas.
Mondom, ha máskor is előfordul, cseréltesd a SIM-ed!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4209) pokers válasza acsati (#4206) üzenetére


pokers
senior tag

Szerintem is cseréltesd ki a SIM kártyádat.
Ha a készülék is T-s, akkor ingyen kicserélik, mert ők is tudják azt, hogy a mai telefonokba már nem jó a régi sim. Nem kell várnod addig, amíg újra produkálja a hibát.

(#4210) viw válasza Ear001 (#4111) üzenetére


viw
aktív tag

"rootolás utáni felesleges programtakarítás az sokat segített"
tudsz esetleg egy listát adni arról,h. mit lehet/szabad eltávolítani? és,h. mi mire jó?!
köszönöm.

(#4211) tomy86 válasza viw (#4210) üzenetére


tomy86
addikt

Az itteni lista érvényes a Rayre is.

(#4212) viw válasza tomy86 (#4211) üzenetére


viw
aktív tag

köszönöm!

(#4213) diane válasza viw (#4212) üzenetére


diane
tag

Az én problémáimra semmi megoldás, tipp? :O

(#4214) tomy86 válasza diane (#4213) üzenetére


tomy86
addikt

MMS problémára. Net működik a telefonon? Nem tudom melyik szolgáltatónál vagy, de itt le tudod ellenőrizni az MMS beállításokat.

(#4215) diane válasza tomy86 (#4214) üzenetére


diane
tag

Net működik, a beállítások jók. Egyszerűen nem értem, amúgy meg az MMS-nek net nélkül is működnie kéne. :F

(#4216) tomy86 válasza diane (#4215) üzenetére


tomy86
addikt

Csak azért kérdeztem a netet, mert ha az se menne, akkor jó eséllyel beállításai hiba. De ezek szerint nem.

(#4217) diane válasza tomy86 (#4216) üzenetére


diane
tag

Azért köszi!

(#4218) Joe.36


Joe.36
addikt

Mi a tapasztalatok ICS alatt ér valamit a 2D gyorsítás ? Ez vonatkozik az ikonok, menük sebbességére is ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4219) tomy86 válasza diane (#4217) üzenetére


tomy86
addikt

Ha végképp nem lesz ötlet a problémáidra (zavaró hang telefonálás közben, MMS) akkor én a helyedben csinálnék egy factory resetet. Ha azután sem jó, akkor szerviz.

(#4220) lmno válasza Joe.36 (#4218) üzenetére


lmno
őstag

A gyári launcher láthatóan lassaban/akadósabban fut mint a 2.3-ason. LauncherPro-val okés a helyzet, de ez nem a Sony érdeme. A játékok amiket próbáltam szintén rosszabbul futottak.
Egyébként ma megint szétfagyott, már kezd elegem lenni belőle. PowerAmppal hallgattam zenét, elkezdett akadozni a zene, megfagyott az egész, majd újraindult magától.
Csak azért halogatom a rollbacket mert már unom az újrarakást és újrabeállításokat. A régi telómon már meguntam a hekkelt romokkal; itt csak egy működő gyárit szeretnék de az is kínszenvedés.
És nem érdekel hogy kinél milyen szuperül/stabilan fut, nálam f*s és kész. Pedig nem hekkeltem rajta semmit, full legál Sony boltból vásárolt független, még rootolva sincs (lehet hogy ez a baj? :) )

(#4221) -HajTömeg- válasza lmno (#4220) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Az aksi nálad mennyit bír?

Alias: Júzer error

(#4222) lmno válasza -HajTömeg- (#4221) üzenetére


lmno
őstag

Az kb. ugyanolyan mint GB alatt. Általában 2 nap, ha sokat használom akkor 1, ha keveset akkor akár 3 nap (de ez utóbbi ritka).

(#4223) mrlujoak válasza lmno (#4220) üzenetére


mrlujoak
veterán

:C

"És nem érdekel hogy kinél milyen szuperül/stabilan fut, nálam f*s és kész. "

Tehát akkor ez a mérvadó. Mindenki ehhez tartsa magát, vitának helye nincs.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4224) Joe.36 válasza mrlujoak (#4223) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem nagyon bejön ez a teló ICS vel, netezek, zenét hallgatok, telefonálok, és semmi hiba, gyors, nem akad be.semmi fagyás, soha nem indul újra, az aksi félelmetesen jól bírja.

Volt X10 em nagy Xperia mini kicsi, de ez a telefon nagyon bejön így.

Nem szeretnék vitatkozni, ez csak egy vélemény...

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4225) Fehércápa válasza mrlujoak (#4223) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Min szeretnél vitatkozni? Hogy: dehogyisnem jó! Igenis jól működik nála az ICS? :))

[ Szerkesztve ]

(#4226) mrlujoak válasza Fehércápa (#4225) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ne bosszants!

Ha valaki felhozza, hogy nála jó - mint azt már láthatod is - az már alapból vita tárgyát képezi, miszerint f*s és kész, más nem érdekli.

Nála lehet. Másnál nem.

Egyébiránt, ha nem érdekli, akkor tulajdonképp miért van itt?
Csak azért hogy elmondhassa - többször, több kommentben, több oldalról nézve(...) - hogy f*s, de más véleményére tapasztalatára nem kíváncsi, magasról tesz rá, és különbenis nála akkor is f*s...

Adja be szervizbe.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4227) Joe.36


Joe.36
addikt

A kérdésem csak az hogy ICS alatt a menüben belehet kapcsolni a 2D gyorsítást, ez azt jelenti hogy minden nem 3D folyamatnál is megy a gpu és így gyorsabb lesz a telefon ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4228) Fehércápa válasza mrlujoak (#4226) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Azt nem lehetne kêrni, hogy menj vissza Árkádiába? :) Mostmá tênyleg rádküldöm Popocicit! :DD

(#4229) mrlujoak válasza Fehércápa (#4228) üzenetére


mrlujoak
veterán

...csak azért, mert én normálisan végigvittem a dolgot?
Volt egy kijelzőhibám. Észrevettem, utánanéztem (összehasonlítottam egy kiállított darabbal) majd miután meggyőződtem, hogy létezik a hiba, beadtam szervizbe. Kicserélték a kijelzőt, és kész.
Egyszer sem oltottam semmit, egyszer sem kiáltottam farkast, csak tettem a dolgom, javíttattam. Most meg használom tovább, zökkenőmentesen ICS-el, elégedetten.

Egyébként én hányszor is küldtelek vissza az Északi sarkra? :U

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4230) zhata


zhata
senior tag

Végre sikerült a villogást teljesen megszüntetni, újraraktam a telót, és sikerült - végre - rootolnom is. :D

(#4231) Fehércápa


Fehércápa
aktív tag

Szerintetek az aksi hiba, ha reggel 7-től este 9-re totál nullára merülök? Használom rendesen, napi pár email, 4-5 sms ês kb 10 db 1-2p es hívás, de nyilván, ha olykor hosszabb, akkor nem teszem le , hogy kiméljem az aksit :) Így este 9-re kikapcsolásig merült. Ez normális lehet vagy tovább kéne birnia? Azért kérdem mert ilyen terhelésről még nemigen olvastam itt... MRLUJOAK-on kívül mindenki válasza érdekel! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4232) VD válasza Fehércápa (#4231) üzenetére


VD
őstag

Normális.
Párom Ray-e hétköznap egy napos (reggel 6-tól este 9-ig 100-ról 10-15%-ra merül). De hétvégén és szabi alatt amikor nincs munka elmegy 3-4 napot.
SGS2-őm dettó. Bár az hétköznap inkább 8 órás mint egy napos...

(#4233) Syl válasza Fehércápa (#4231) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez egyáltalán nem normális. Ugyanilyen használattal (plusz állandó wifi és 3G sync) nálam kb 30%-ot merül egy nap alatt.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4234) Fehércápa válasza VD (#4232) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

:( Na, ez az első telefonom amihez cipelem majd a töltőt is...

SYL

Múltkor azt mondtad te alig használod a telefont és úgy bírja 3 napig, akkor a 30% gondolom kevés használatra vonatkozik...

(#4235) SkylineGTR76 válasza VD (#4232) üzenetére


SkylineGTR76
tag

Fehércápa: Kb én is ennyire használom ki a telefont. Nálam így a 3 nap megvan, este sincs repülős mód és kb 20%-nál szoktam töltőre dugni 4-ik nap reggelén...

[ Szerkesztve ]

(#4236) lmno válasza Syl (#4233) üzenetére


lmno
őstag

Na ez az amit nem tudok elhinni csak ha látom saját szememmel :)
Beletuszkoltál egy Razr Maxx akksit? :)

[ Szerkesztve ]

(#4237) Fehércápa válasza SkylineGTR76 (#4235) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Nem semmi, hogy mennyire megoszlanak a tapasztalatok aksi ügyben... te is szoktál emailezni is?

(#4238) Joe.36 válasza Fehércápa (#4237) üzenetére


Joe.36
addikt

Nekem megy a wifi, a bt ( a2dp ), este edzésen mp3, napközben netezek, telefonálok, és estére olyan 50 százalékra merül le.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4239) SkylineGTR76 válasza Fehércápa (#4237) üzenetére


SkylineGTR76
tag

Persze, óránkénti lekérdezés, de nem óránkénti olvasással...
Eléggé ECO-ban nyomom: nincs mozgó háttér, nincs rezgős érintés/csengés, fényerő kb 35%.
Direkt teszteltem 3G és 2G közötti fogyasztás különbséget, de nem kimutatható... Nyílván ez hely függése is, 90%-ban Pesten vagyok, jó térerőben...

(#4240) Fehércápa válasza SkylineGTR76 (#4239) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Azért ezt nem árt hogy hozzátetted :)

(#4241) tomy86 válasza Fehércápa (#4231) üzenetére


tomy86
addikt

Azokhoz csatlakozom,akik szerint ez nem normális. Így kb. 50%-ot merül nálam. Persze az sem mindegy mik futnak a háttérben és milyen hossz maileket írsz (kijelzőhasználat). Ja, és ez GB alatt.

(#4242) Fehércápa válasza tomy86 (#4241) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Írni csak rövideket írok. Mozgó háttér nincs, se màs amiről tudnám, hogy eszi az aksit. Most levettem a fényerőt kb.40%-ra, hátha javít a helyzeten. Ha meg eljutok végre szervizbe, majd rákérdezek, köszi.

(#4243) Syl válasza Fehércápa (#4234) üzenetére


Syl
nagyúr

Nézd, te írtad a napi pár email-t, sms-t, kb 10 rövid hívást.
Nálam:
- wifi és 3G állandóan be
- google folyamatos sync - email, naptár, contact (nem csak óránként meg ilyenek)
- emailt inkább csak olvasok rajta (írni táblagépen szoktam)
- böngészni szintén táblán szoktam
- sms ritkán van lévén flottás csomagom van és gyakorlatilag fillérekért beszélek
- ebből kifolyólag nem ritkák a 10-15 perces hívások (persze több, hosszabb hívásnál már inkább 40-50% a napi fogyasztás)
- élő háttérkép
- gps off
- éjszakára airplane
- ics óta (1 hónapja) egyszer volt újraindítva(!)
Ezzel a használattal a három napot röhögve viszi.

Tessék, most lőttem:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4244) Fehércápa válasza Syl (#4243) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Hm, ez nagyon jó fogyasztás...

(#4245) lmno válasza Fehércápa (#4242) üzenetére


lmno
őstag

Fényerőt mindenképp érdemes levenni mert az kurvasokat fogyaszt. Én is 40%on használom, csak utcán, fényes nappal tolom fel 100-ra.

(#4246) Syl válasza Fehércápa (#4244) üzenetére


Syl
nagyúr

Hidd el, semmi trükk nincs benne. Csak simán használom. Még soha nem fagyott le. Ez előtt BlackBerry-m volt, az is ilyen volt. Megbízható és 3-4 napig bírta. Az azt megelőző iPhone 3G viszont... :DDD Képes volt lefagyni a sima képnézegetőben.
Néha, több program egymás utáni futtatása után kicsit akadozik az animált háttér. Gondolom ilyenkor szveppel :DDD De szerencsére ilyet ritkán művel.

(#4245) lmno

A fényerőt én kb 30%-ra húztam le. De nem a takarékosság vezérelt. Nekem egyszerűen túl erős a fénye.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4247) csab2


csab2
veterán

Feltételezem, hogy erre a telefonra az ICS hekkelve rakható fel, hivatalosan nincs rá frissítés. Jól gondolom?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#4248) resch13 válasza csab2 (#4247) üzenetére


resch13
tag

Nem gondolod jól... :)

[ Szerkesztve ]

(#4249) pokers válasza Syl (#4246) üzenetére


pokers
senior tag

Syl, hogy formáztad az akksit a legelején? Hihetetlenül jól bírja.
Igaz, az enyém még csak másfél hetes, de ha pl passziánszozok vele, 5 perc alatt képes 5%-ot meríteni az akksin. A fényerőt én is 30-40% között használom még szikrázó napsütésben is, mert ekkora fényerővel is jól látom.

Ja, és éjszakára nincs semmiféle módba kapcsolva, csupán bekapcsolva :))

Most így áll a helyzet:

[ Szerkesztve ]

(#4250) Bobó_20 válasza csab2 (#4247) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

tudtommal független készülékre már van hivatalos is! szolgáltatósakra majd lesz...javítsatok ki ha rosszul tudom. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.