Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Sajnos a Lasy féle és a Seus által megcsinált hibajavítás nem hozott eredményt!
Most új próba!

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#12002) bododani válasza krisz12071 (#12001) üzenetére


bododani
senior tag

Téves válasz:)

[ Szerkesztve ]

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12003) bododani


bododani
senior tag

Amúgy Ray-hoz milyen színű fém hátlapok vannak az arany színűn kívül? Ha van rajta kívül, hol lehet kapni?

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12004) krisz12071 válasza tomy86 (#11996) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Sajnos egyik sem sikerült!
A SEUS feltelepít,de Sony logóig jutok.
A Lasy leírása ugyanez.
A Tiéd végig telepít,kiírja,hogy Phone will reboot és ennyi!Nem indul újra!

Ending flash session
08/000/2013 20:00:26 - INFO - Flashing finished.
08/000/2013 20:00:26 - INFO - Please wait. Phone will reboot
08/000/2013 20:00:26 - INFO - For flashtool, Unknown Sources and Debugging must be checked in phone settings
08/000/2013 20:00:26 - INFO - Device connected in flash mode

[ Szerkesztve ]

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#12005) tomy86 válasza krisz12071 (#12004) üzenetére


tomy86
addikt

Nyitott bootloaderes a telefon? Garancia van még rá?
SUS nem ír ki hibát, látszólag lefut a telepítés?

(#12003) bododani: fekete, fehér, arany, piros (rózsaszín?). ebay, bolt1, bolt2

(#12000) Atawallpa: már stabil a hármas kernel? Pár napja még elég sokan panaszkodtak, ha jól emlékszem a Mini topikban.

[ Szerkesztve ]

(#12006) krisz12071 válasza tomy86 (#12005) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Nem garis,gyári független a telefon.Sosem volt piszkálva.
A SEUS végigmegy rendesen,de nem jutok tovább a Sony logónál!

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#12007) tomy86 válasza krisz12071 (#12006) üzenetére


tomy86
addikt

Garit azért kérdeztem, mert HajTömegnek ugyanilyen problémával nemrég alaplapot cseréltek. Nekem nincs több ötletem a felélesztésre. Láttam a logouton írtál Lasynek, talán ő tud segíteni.

(#12008) krisz12071 válasza tomy86 (#12007) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Köszönöm azért az eddigi segítséget is!

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#12009) bododani válasza tomy86 (#12005) üzenetére


bododani
senior tag

És a fekete fém? Mert úgy tudom hogy fémből csak piros és arany van.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12010) tomy86 válasza krisz12071 (#12008) üzenetére


tomy86
addikt

Nincs mit, remélem megoldódik a probléma.

(#12009) bododani: nem, a fekete is műanyag, mint ahogy tudtommal az összes (egyik sem fém). Annyi a különbség, hogy a feketén gumiszerű bevonat van és így nem csúszik (nálam a gyári is ilyen és az is, amit az ebayről rendeltem).

(#12011) Atawallpa válasza tomy86 (#12005) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Nekem nincs vele gondom, de másoknál van napi egy-két reboot. De jó úton halad.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#12012) bododani válasza tomy86 (#12010) üzenetére


bododani
senior tag

Igen nekem is gumírozott fekete van,csak gondoltam hátha van fém hátlap is. Kár, hogy nincs. Na mindegy azér köszi a segítséget. :)

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12013) tomy86 válasza Atawallpa (#12011) üzenetére


tomy86
addikt

Igen, újraindulásokról és fagyásról írtak páran.
"De jó úton halad."
Végülis ez a lényeg, főleg hogy pár hónapja még úgy gondoltam, hogy a 2011-es Xperiakat már ejtik a fejlesztők.

(#12014) Knight666 válasza bododani (#12012) üzenetére


Knight666
aktív tag

Szerintem nem véletlenül nem gyártanak utólag fém hátlapot az eredeti műanyag helyett. Mivel a tervezésnél nem vettek ilyesmit figyelembe, nagy valószínűséggel nagyban lerontaná az RF antennák hatásfokát (árnyékolna).

(#12015) oncsi


oncsi
őstag

Kezd egy kicsit a kelleténél több negatív élménnyel megajándékozni a RAY telom.
Állandóan belassul a telefonkönyv és a hívásnapló betöltése. Van, hogy 8-10mp mire bejön. Ha kipucolom, 2 nap és megint.
Semmi trükkös app nincs rajta, csak szinte a kopasz rendszer + pár máshol már bizonyított program.
Az aksija kezd kissé öregedni. (majdnem 2 éves mert a telot ugyan gariban cserélték, de az aksit nem).
Eddig sosem fagyot ki, nem indult újra, csak lassú.
És az új meglepi tőle a 32GB-os kártyák megbízhatatlan kezelése.Philips C10 és C4; Kingston C10; Transcend C6. Ezeket használja, de leválasztás után nem csatolja vissza, vagy egyszerűen nem is ismeri fel amíg újra nem indítom.
Scandisk-el (8-16GB C10) meg másolás közben kifagy. (X8, és miniPro is)
Mindezen kártyák máshol mennek rendesen, még a miniPro is kezeli őket. :(( Valami egyedi hibára gyanakszom.
A hátlap, az a fekete gumírozott, max 2-3 hónap és a sarkoknál a kéz melegének hatására megindul az enyészet felé. De 1300ft egy gyári új, úgyhogy ez nem is igazán gond.

Gondolkodom a lecserélésén, de sajnos ez tetszik a legjobban a Sony megfizethető cuccai közül :W

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#12016) dokar válasza Atawallpa (#12000) üzenetére


dokar
addikt

A múltkori kérdésemre is válaszolnál? :B [link]

extra - SEXRay

(#12017) Atawallpa válasza dokar (#12016) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

*.elf kernelt soha nem használtam. Mivel a sirkay féle kernelnek nincs saját wifi modulja, ezért gondolom, hogy a gyárit használja. Mivel jelenleg a KTG kernel wifi muduljai vannak fent, ezért azzal szerintem nem fog működni, vagy igen... :) Lásd lentebb:
A KTG kernelnek számomra fura helyen vannak a driverei, és elvileg a HD rom wifi moduljait nem írja felül. (Letöltve a KTG-WLAN-v1.52.zip fájlt a A KTG driverei a system/lib/modules/compat, system/lib/modules/drivers, és system/lib/modules/net könyvtárakba kerülnek. Az updater-script a régi modulokat nem törli.)
Az ics-es *.img kernelek wifi driverei a system/lib/modules könytárban vannak.
Vagyis elvileg elég a kernelt felrakni.
Ha mégse lenne jó a wifi, akkor csinálok neked egy flashelhető zipet a gyári wifi modulokkal, mely törli a KTG modulokat is.

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#12018) Atawallpa


Atawallpa
aktív tag

Lejárt az 5 perces szerkesztési idő...

Végig néztem a HD romot, meg a hozzászólásokat. Itt van a megoldás: [link]

Mivel már most is a HD romon vagy: Felrakod a kernelt. wipe cache, wipe dalvik cache, majd rakd fel újra a romot factory reset nélkül. Így az adataid és beállításaid megmaradnak.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#12019) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

ICS borzasztó lassú volt még gyári visszaállítás után is, gondoltam visszarakom flashtoolal a GB-t.
Azóta nem tudok túljutni a Sony feliraton :D
Már a SUS-al való frissítés is megvolt, 15perce világít a Sony felirat a telefonon.
Na, úgy néz ki adniuk kell egy új garanciajegyet :D , bár lehet most csak annyit csinálok majd,hogy hozzábszom a pultnál ülő kislányhoz és elküldöm az egész céget a jó kvaédes...
Tudom nem megoldás, de kicsit megkönnyebbülne a lelkem :DDD

Alias: Júzer error

(#12020) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

:((( Szerintetek van valami olyan lehetőség,hogy kicserélje ezt nekem a Sony másfajta telefonra? Akár ráfizetéssel, csak soha többé ne lássam a Rayt. :U

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#12021) tomy86 válasza -HajTömeg- (#12019) üzenetére


tomy86
addikt

Nincs két hete, hogy kicserélték a fél telefonodat. :F Nem gondolkoztál még postagalambok és vezetékes telefon beszerzésén? Kisebb a meghibásodás esélye. Bár az első héten tutira elpusztulna mind madárinfluenzában (itt nem a vezetékes telefonra gondolok). :DDD
Az enyhe kifejezés, hogy nincs szerencséd ezzel a telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#12022) -HajTömeg- válasza tomy86 (#12021) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Szerinted van olyan,hogy a sony ráfizetéssel kicseréli ezt nekem más tipusra?
Ha igen,akkor melyikre lenne érdemes cserélni?

Csabesz666
Hogy lehet egy telefont zsigerileg hazavágni? :)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#12023) Csabesz666 válasza -HajTömeg- (#12020) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

...nem értelek.... valamit zsigerileg szisztematikusan hazavágsz, folyamatosan a telódon..... azt sem zárom ki, hogy egy újabb model sem oldaná meg a problémát.... :(

(#12024) tomy86 válasza -HajTömeg- (#12022) üzenetére


tomy86
addikt

Nem adok rá nagy esélyt, de egy próbát megér.
Nem követem mostanában a telefonokat, de egy P-re beneveznék. Lehet, hogy van jobb választás, de én a 4"-nál nagyobbakat meg se nézem, úgyhogy nem tudom mi a helyzet a péklapátok között. Persze ez attól is függ, hogy mire, mennyit kellene ráfizetni.

(#12025) -HajTömeg- válasza tomy86 (#12024) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hát majd azért megkérdem.
Nekem mondjuk jöhetne péklapát is.
Namindegy,ahogy írtad erre valószínűleg zéró az esély.

Alias: Júzer error

(#12026) tomy86 válasza -HajTömeg- (#12025) üzenetére


tomy86
addikt

Szerintem, legfeljebb az U-t ajánlanák fel, ahogy korábban másnak is. Arra meg én nem cserélném le a Rayt.

(#12027) -HajTömeg- válasza tomy86 (#12026) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Azt mondták ők ilyennel nem foglalkoznak, esetleg a vodát próbáljam meg.
Szóval asszem marad a Ray :O
Kicsi Ray, MÚKODJ!
Viszont a szervizben már VIP tag vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#12028) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!

Ma nagy szükségem lett volna egy CallRecorder-re. :((
Innentől kezdve nem is érdekel a személyiség jogok védelme, meg hasonló ezzel kapcsolatos szöveg, hogy miért nem lehet ilyen programot alkalmazni.
Hogy on is legyen:

Működik bárkinek, akármilyen ROM-on CallRecorder? Ami mindkét felet tökéletesen felveszi?

Nem kell free, csak a bizonyított megbízhatóság.
2003-as Motorola MPX 200-on tökéletesen működött. :F

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#12029) Csabesz666 válasza oncsi (#12028) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

root-olt teló kell hozzá

(#12030) tomy86 válasza oncsi (#12028) üzenetére


tomy86
addikt

Én is többet próbáltam, de mind mikrofonról vett fel, ezért pocsék volt a minőség. Szerintem gyári kernellel nem fog rendesen működni.

(#12031) oncsi válasza tomy86 (#12030) üzenetére


oncsi
őstag

Tennék rá bármit!!
Rootolt 4.0.4 Trémobilos.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#12032) tomy86 válasza oncsi (#12031) üzenetére


tomy86
addikt

Tavaly próbáltam több programot is, de mind csak mikrofonról tudott felvenni, hiába állítottam be mást (már akkor is rootolt volt a telefonom, tehát nem ezen múlt). Az android appz topikban is rendszeresen keresnek ilyen programot, de a legtöbb telefon nem támogatja. A mikrofonról készült felvétel meg szánalmas minőségű.
Akkoriban olvastam, hogy a kínai csodákon kívül csak pár telefonon oldható meg a rendes felvétel (a Sony nincs közöttük). Nyitott bootloaderrel és kernelcserével valószínűleg megoldható.
Próbáld ki az Auto Call Recordert, a legtöbben azt ajánlják.
Mondjuk én hamar feladtam, mert nekem ráadásul olyan program kellett, ami nem minden beszélgetést vesz fel, csak azt amit én akarok (pl. amikor időpontokat kell telefonon egyeztetni).

[ Szerkesztve ]

(#12033) tomy86


tomy86
addikt

Közben megnéztem a korábban említett Call Recordert is. Ahhoz is custom kernel kell.
"Requires the kernel with 2-way call recording patch and ROOT permissions:"

[ Szerkesztve ]

(#12034) papeti01


papeti01
senior tag

sziasztok,

Ha egy rootolt telón hard resetelek akkor milyen állapot jön vissza?
Van mentésem rootolás és kipucolás után (előtte nincs), és gondolkodom egy visszaállításon vagy reset factory-n, mert amikor megcsináltam, imádtam, olyan gyors volt, most meg halál...és minimál mennyiségű progi van feltéve, azokból is ami nem rendszer, az a memóriakártyán...

Melyik az a launcher, ami a legkevesebb memóriát használja?
Van olyan app, amivel a youtube-ot ki lehet váltani, és mehet a memóriakártyára (ez is sokat zabál)

Mit javasoltok még gyorsításra? A teló már pucolva van Tomi listája alapján :)

#proudfather

(#12035) Teseract


Teseract
tag

Sziasztok,

A 15 hónapos telefonom akkumulátor kapacitása látszólag "egyenletes" csökkenéssel eléri a 20 %-os kapacitást, majd szinte pillanatok alatt 1%-ra ugrik és ezt követően kikapcsol. Ez az akku öregedéséből adódó jelenség, vagy hibás kapacitás érzékelés? Ha utóbbi, akkor van lehetőség kalibrációra? Persze nem az a célom, hogy teljesen lemerítsem, de mégis zavar.

Másik kérdésem, hogy milyen módon (programmal) lehet az applikációkban megjelenő reklámokat kiiktatni?

A segítségeteket előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#12036) dokar válasza Atawallpa (#12018) üzenetére


dokar
addikt

A flashtool nem látja a boot_9.587d.img fájlt. A kiterjesztéssel lehet a probléma?

extra - SEXRay

(#12037) dokar válasza dokar (#12036) üzenetére


dokar
addikt

megoldottam, fastboot kellett

extra - SEXRay

(#12038) -HajTömeg- válasza oncsi (#12031) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

EZ nekem működik.
GB-n picit szebben vett fel,de ICS-n is elfogadható minőségben rögzítette a beszélgetéseket.

Alias: Júzer error

(#12039) tomy86 válasza Teseract (#12035) üzenetére


tomy86
addikt

Reklámok kiiktatására én AdAwayt használok (root kell, mint minden ilyen progihoz). A playről nemrég törölték az összes ilyen programot, de itt elérhető.

(#12034) papeti01: ha van mentésed a kitakarított romról, akkor recoveryből tedd vissza azt és megspórolod a rootolást. Bár most már az is csak egy kattintás.
Apex launchert használok, de azt nem állítanám, hogy kevés memóriát használ (kb. annyit, mint a gyári).

(#12040) papeti01 válasza tomy86 (#12039) üzenetére


papeti01
senior tag

csak egy kattintás a root? miről maradtam le? belinkelnéd?!
Én is apexet használok, annak idején a Te tanácsaid alapján pucoltam a rayt, és tettem fel "alap" progikat... :R

#proudfather

(#12041) Teseract válasza tomy86 (#12039) üzenetére


Teseract
tag

A root már meg volt a segítségeddel. :)

Köszönöm a linket. :R

(#12042) tomy86 válasza papeti01 (#12040) üzenetére


tomy86
addikt

One Click Root
Letöltöd valamelyik linkről az ERoot-1.0.16.exet

Telefonban engedélyezni kell:
Biztonság - Ismeretlen források
Fejlesztői lehetőségek - USB hibakeresés
Xperia - kapcsolódás - USB kapcsolódási mód - adattárolási mód

1) Telefont csatlakoztatod a PC-hez, megvárod, amíg felismeri a telefont (adb driverek gondolom telepítve vannak)
2) PC ne legyen a netre kapcsolódva (bár van, akinek úgy is működött)! Elindítod az ERoot-1.0.16.exet. Kiír mindenféle kínai szöveget, de lesz egy olyan rész, hogy "-root". Arra rákattintasz. Megvárod míg végez.
3) Örülsz a rootolt rendszernek.

(#12043) crey


crey
MODERÁTOR

Sziasztok! Egy gyári Xperia Rayen jelenleg is GB csücsül. Érdemes-e ICS-re frissíteni, jobb vagy rosszabb lesz tőle a készülék teljesítménye? (Feljebb olvastam egy kollegát, de más véleményére is kíváncsi vagyok). :)

Köszi

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#12044) lmno válasza crey (#12043) üzenetére


lmno
őstag

Jobb nem lesz, ha rootolod és kipucolod, rosszabb se.

(#12045) papeti01 válasza crey (#12043) üzenetére


papeti01
senior tag

Szia,

Szerintem azért jobb lesz, ha rootolod és kipucolod...

@tomi86 : köszönöm! ez zsír :)

#proudfather

(#12046) papeti01


papeti01
senior tag

Tudnátok ajánlani valami jó mp3 lejátszó progit, illetve, valami hangszínszabályzót?

#proudfather

(#12047) lmno válasza papeti01 (#12046) üzenetére


lmno
őstag

(#12048) bododani válasza crey (#12043) üzenetére


bododani
senior tag

Én egyszer frissítettem ICS-re, ki is pucoltam rendesen, de még mindig nem volt az a jó folyamatos görgetés a menüben, mint GB-n. Ezért van most GB-m. Lehet hogy az én Ray-em nem szeretni az ICS-t, vagy nem tudom. Minden esetre érdemes megpróbálnod felrakni és törölni a felesleges appokat. Ha nem lesz neked megfelelő az ICS működése, akkor visszateszed a GB-t flashtool-al, aztán kész.

" Mint a vasat a rozsda, úgy emészti az irigyet saját lelke. "

(#12049) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

hogy kell launchert cserélni, az apex 1.4 et szeretném lecserélni, a 2.0 ra de intall failed-et ir.
Es expoleren keresztül szeretném feltenni az apk-t....

#proudfather

(#12050) papeti01 válasza papeti01 (#12049) üzenetére


papeti01
senior tag

Sziasztok,

sikerült, azonban az lenne a kérdésem, hogy az adaway megakaszthatja az apex 2.0 pro betat?
feltettem, és boot után csak azt írta, hogy apex launcher has stopped... vicces volt nem bejutni a menübe...

(go launcher + switcer segített)

p.

#proudfather

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.