Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) -HajTömeg- válasza beefjeez (#13000) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Mennyiért sikerült hozzájutni?

Alias: Júzer error

(#13002) beefjeez válasza -HajTömeg- (#13001) üzenetére


beefjeez
senior tag

16

[ Szerkesztve ]

(#13003) -HajTömeg- válasza beefjeez (#13002) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Az tényleg jó olcsó volt :)

Alias: Júzer error

(#13004) dokar válasza oncsi (#12999) üzenetére


dokar
addikt

Ezt holnap kipróbálom én is a melóhelyen a laborban.

extra - SEXRay

(#13005) tomy86 válasza dokar (#12995) üzenetére


tomy86
addikt

Töltőről most levéve 4083mV-ot mutat a progi 100%-os töltöttségnél.

(#12999) oncsi: "kisebb kijelző és valószínüleg talán pont ezért." A lényegen nem változtat, de szerintem nem a méret, hanem inkább a sokkal nagyobb felbontás miatt. 320x480 vs. 480x854

(#13006) Bobó_20 válasza tomy86 (#13005) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

egyértelmű: kevesebb pixel, kevesebb számítás :K

[ Szerkesztve ]

(#13007) szebev


szebev
senior tag

Mit kell beallitanom a telefonon, hogy a linuxos laptopom lassa a Ray-t usb-re kotve ?

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#13008) oncsi válasza tomy86 (#13005) üzenetére


oncsi
őstag

Természeteyen a kisebb kijelző felbontást gondoltam.
QVGA a WVGA ellen. :-)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#13009) oncsi válasza szebev (#13007) üzenetére


oncsi
őstag

Xperia menü
Kapcsolodás
Kapcsolodási mód
Adattárolási mód

Linuxon meg mountolni kell és kész. (Ha kell.)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#13010) tomy86 válasza oncsi (#13008) üzenetére


tomy86
addikt

"QVGA a WVGA ellen"
HVGA (320x480) vs. FWVGA (480x854). Csak, hogy ebbe is belekössek ;] (QVGA=320x240, WVGA 800x480)

(#13011) dokar válasza tomy86 (#13005) üzenetére


dokar
addikt

összeveszett a ctc kernel a TI chippel, ami az akksit kezeli, xkernel-t felraktam és minden klassz.

extra - SEXRay

(#13012) tomy86 válasza dokar (#13011) üzenetére


tomy86
addikt

Ilyesmi eszembe sem jutott volna :U

(#13013) oncsi válasza tomy86 (#13010) üzenetére


oncsi
őstag

Na az! Ki jegyzi ezt a sok formátumot meg. :)
A lényeg ettöl szerintem még érthető maradt. Azért nehéz szívvel gondolok arra, hogy egy másfél éves, nem olcsó telefon, elérte a korszerütlen, eladhatatlan, nem ajánlot kategóriát.
Bár nekem még mindig tetszik.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#13014) benfolds válasza oncsi (#13013) üzenetére


benfolds
őstag

Még ha csak másél éves lenne...de már több, mint kettő!

(#13015) dokar válasza tomy86 (#13012) üzenetére


dokar
addikt

nem csak a kutya és a google az ember legjobb barátja, hanem az xda forum is ;)

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#13016) tomy86 válasza oncsi (#13013) üzenetére


tomy86
addikt

"elérte a korszerütlen, eladhatatlan, nem ajánlot kategóriát" Elnézve a jelenlegi felhozatalt és árakat, én még biztosan megtartom egy darabig. Szerencsére "olcsón" vettem anno és az eladás soha nem érdekelt (az elmúlt 17 évben csak egy mobilomat adtam el). A korszerűtlenség meg relatív. Amire nekem kell, arra most is tökéletes (persze nem gyári állapotban).

(#13015) dokar: ez egy nagy igazság :D

(#13017) dokee78


dokee78
félisten

Véletlen nincs valakinek gyári T-mobiles ROM-ja? (.ftf)
Akár GB vagy ICS?

Innen melyik lehet a T-mobilos?

ST18i_4.0.A.2.368_2.3.3. World Generic
ST18i_4.0.A.2.368_2.3.3.ftf Central Europe
ST18i_4.0.1.A.0.283_Nordic Generic 2.3.4
ST18i_4.0.2.A.0.42_Central Europe 2.3.4
ST18i_4.0.2.A.0.58_HK_World Generic
ST18i_4.1.A.0.562_(1252-5332) ICS
ST18i_4.1.A.0.562_(1252-5332) ICS

[ Szerkesztve ]

(#13018) tomy86 válasza dokee78 (#13017) üzenetére


tomy86
addikt

Innen melyik lehet a T-mobilos?
A legtöbbnek az elnevezéséből látszik, hogy nem T-s, hanem független rom (World Generic, Central Europe, Nordic Generic, World Generic).

2.3.4 build4.0.2.A.0.62 T-Mobile
4.0.4 build4.1.B.0.587 T-Mobile
Mindkettő saját mentés a gyári romról.

(#13019) dokee78 válasza tomy86 (#13018) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi :R

(#13020) Jimmbo


Jimmbo
csendes tag

Sziasztok!

A felségemnek van egy ilyen telefonja, amivel komoly lassulási problémák vannak.
Az utóbbi napokban átolvasgattam a fórumot és a következő szeretném csinálni:

Gyári ICS-t tennék rá így, majd rootolnám így, és törölnék bizonyos rendszerprogramokat tomy86 táblázata alapján.

Még nem csináltam ilyesmiket, ez lesz az első alkalom.
Flashtool-al gyári ROM telepítéshez nem kell rootolni a telefont ugye?
Ha felkerült rá a friss ROM és rootoltam is, mennyire szükséges CWM-et feltenni?
Ha a rootolással a leírás szerint megvagyok, hol tudom eltávolítani a nem szükséges alkalmazásokat?

Elnézést, ha esetleg hülyeségeket kérdeztem, de úgy gondoltam amíg bizonytalanság van bennem addig inkább kérdezek, minthogy elszúrjak valamit.

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#13021) tomy86 válasza Jimmbo (#13020) üzenetére


tomy86
addikt

"Flashtool-al gyári ROM telepítéshez nem kell rootolni a telefont ugye?"
Nem kell root hozzá.
Viszont a flashtool progi már új linken érhető el (flashtool). Ha esetleg telepítés előtt driver problémára panaszkodna, akkor ebben a hozzászólásban van link a flashtool driverekhez.
"mennyire szükséges CWM-et feltenni"
Ha csak programokat akarsz törölni, akkor nem kell CWM. Az elsősorban custom romok, patchek telepítésekor kell.
"hol tudom eltávolítani a nem szükséges alkalmazásokat"
Legegyszerűbb, ha telepítesz erre egy progit. Én a Root Uninstallt szoktam használni. Kiválasztod, hogy mutassa a rendszeralkalmazásokat, majd kijelölgeted, ami nem kell és uninstall.

(#13022) Jimmbo válasza tomy86 (#13021) üzenetére


Jimmbo
csendes tag

Nagyon köszönöm a gyors választ.
Annyira durva ahogy a nagy katyvaszból kezd összeállni a kép. :)
Talán ma este meg is próbálkozom a dologgal.
Majd jelentkezem mit sikerült összehoznom.

(#13023) rytsye


rytsye
csendes tag

Szevasztok!
Nagyon nagy segítségre lenne szükségem ! A napokban sikeresen felraktam a telefonomra a 4.0.4-es androidot. Nem kellett volna csak hajtott a kíváncsiság. Nekem nagyon nem tetszik,a régi gyárival sokkal gördülékenyebb egyszerűbb, jobb volt minden. Boltban azt mondták vissza tudják állítani a gyári rendszert, de el kell küldeni szervizbe, hát azt nem szeretném.
Sokat keresgéltem fórumokon ,hogy hogyan tudnám itthon megcsinálni ,de nekem nem áll össze a kép (sajnos ebben a témában kevésbé vagyok jártas és akkor enyhén fejeztem ki magam :-).
Azt tudom ,hogy valami flashtoollal kell csinálni stb,le is töltöttem hátha összehozok valamit,de egyszerűen kiír valamit a gép,nem engedi elindítani.

MEGKÉRNÉK valakit, hogy írja le ide ,vagy privátba ,hogy hogyan csináljam meg ,állítsam vissza a gyári android rendszert pontról -pontra, lépésről lépésre tényleg gyerek nyelven.(ilyenekhez ,hogy rootold stb, szaknyelvek ,nem értek sajnos).
Jobban utánajárni sajnos nincs időm, ezért is kérek tőletek segítséget.

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGEKET !!!!!

(#13024) -HajTömeg- válasza rytsye (#13023) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Valahogy így :)

Alias: Júzer error

(#13025) rytsye


rytsye
csendes tag

Ezer hála! Sikerült! Mentést csináltam előtte(mybackup), viszont újratelepítés után minden alkalmazásom ami le volt töltve eltűnt, hogy tudom elővarázsolni? ROOT -ot miért érdemes csinálni? Az mire jó ? Mégegyszer nagyon köszönöm !

(#13026) -HajTömeg- válasza rytsye (#13025) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Mybackup-restore-visszaállítás.
Ha jól emlékszem a mybackup ingyenes verziója próbaverzió,erre figyelj,le fog járni.
Root arra jó,hogy vele törölhetsz pár gyári alkalmazást,ami tök fölösleges.
Ettől gyorsulhat a telefon.

Alias: Júzer error

(#13027) tomy86 válasza rytsye (#13025) üzenetére


tomy86
addikt

Nem akarok beleszólni, de én egy ICS alatt készült mentést nem tennék fel GB-re. Abból csak a gond lesz.

(#13028) -HajTömeg- válasza tomy86 (#13027) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nyugodtan szólj bele,jobban értesz hozzá,mint én! :)

Alias: Júzer error

(#13029) Jimmbo válasza tomy86 (#13021) üzenetére


Jimmbo
csendes tag

Mégegyszer köszi.
Ma sikerült megcsinálnom a dolgot és minden rendben ment.
Remélem így is marad. :)

(#13030) tomy86 válasza Jimmbo (#13029) üzenetére


tomy86
addikt

Örülök, hogy sikerült. Legközelebbmég könnyebb lesz :)
Viszont korábban egy lényeges dolgot elfelejtettem leírni a cwm recovery pozitívumai közül. Mégpedig, hogy miután mindent beállítottál, telepítettél, a recoveryben bármikor tudsz mentést csinálni a komplett romról, amit később egyszerűen vissza is tudsz állítani. Így akkor már nem kell bajlódni a rendszerbeállításokkal, programok telepítésével.

(#13028) -HajTömeg-: Köszi, bár ez most nem saját tapasztalat. Mindig tiszta telepítést csinálok és legfeljebb csak a programok (nem rendszerprogramok) adatait állítom vissza mentésből - magát a programot nem- , így nekem még nem volt ezzel problémám. Nyilván nagy bajt nem okoz, de egyes programok hibás működése előfordulhat. Pláne droid főverziók közti migrációnál (főleg visszafelé váltásnál). Nem véletlenül ajánlják GB-ről ICS-re frissítésnél is a factory reset, update sorrendet.

(#13031) Teseract


Teseract
tag

Sziasztok,

Van olyan gomb kombináció, amivel - kikakpcsolás és bekapcsolás helyett - újra lehet indítani a telefont?

(#13032) -HajTömeg- válasza Teseract (#13031) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

NIncs.
Ha rootolt a telefon. akkor quick boot tudja ezt.

Alias: Júzer error

(#13033) tomy86 válasza Teseract (#13031) üzenetére


tomy86
addikt

Ahogy HajTömeg is írta billentyűkombináció nincs erre. Root kell és akkor gyakorlatilag bármelyik widgetpackban találsz olyan kapcsolót, amivel újraindíthatod a telefon (Widgetsoid, Notification Toggles, Power Toggles, stb.).

(#13034) Teseract válasza -HajTömeg- (#13032) üzenetére


Teseract
tag

Köszönöm neked és tomy86-nak is az infot.

Még egy kérdésem van. Visszatértem a sorozatos kifagyások miatt (képernyő kikapcsol, led fehér állapot, se kép, se hang, stb.) GB-re ( 4.0.2.A.0.42-re). Ez teljesen stabilan működik hetek óta. Azt viszont nehezményezem, hogy szemben az ICS-vel, bekapcsolt wifi mellett érezhetően gyorsabban merül a telefon. Erre van megoldás / wifi kikapcsolása nélkül :) /? Érdemes frissíteni későbbi GB verzióra? Ha igen, akkor ugrik a root?

[ Szerkesztve ]

(#13035) Teseract válasza tomy86 (#13033) üzenetére


Teseract
tag

4.0.2.A.0.42 (jelenlegi rendszerem) utáni frissítéseken mit javítottak (vagy rontottak)?
Tájékozódom, hogy nyerek-e a frissítéssel, vagy sem? Rootolt a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#13036) tomy86 válasza Teseract (#13035) üzenetére


tomy86
addikt

Úgy rémlik hogy pár javítást tartalmaz a 062-es a 42-eshez képest. Emlékeim szerint érdemes frissíteni ill. feltenni a 062-es buildet. Bocs, hogy nem tudok konkrétumot, de tavaly március óta nem használtam GB-t. Rootolni azt is tudod egyszerűen, az eroottal.

[ Szerkesztve ]

(#13037) Teseract válasza tomy86 (#13036) üzenetére


Teseract
tag

Értem, köszönöm.

Vannak dolgok, amik jobban tetszenek az ICS-ben (Pl. futó alkalmazások kezelése, bezárása, wifi használat mellett jobb akku idő), de a sorozatos fagyásokat és újraindulások a jó néhány újratelepítés után sem szűntek meg.
Azt nem értem, hogy ugyanaz a "szoftver" a fórumozók egy részénél megbízhatóan működik - köztük Nálad is - de a másik felénél, amely tábort én is erősítem nem mondható el ugyanaz. Pedig nem töröltem semmilyen olyan alkalmazást, amit nem lehet.
Logikusan gondolkodva azt nem értem, hogy ugyanaz a motor ugyanazzal az üzemanyaggal miért nem ugyanúgy duruzsol?! :F

(#13038) beefjeez válasza tomy86 (#13036) üzenetére


beefjeez
senior tag

Bocs a hülye kérdésért, de a 12w** számmal a root is összefügg, vagy csak a bootloader nyitás?

(#13039) La Magra válasza beefjeez (#13038) üzenetére


La Magra
tag

Nekem 12W15 és simán rootoltam, szóval szerintem nem függ össze.

[ Szerkesztve ]

(#13040) dokee78 válasza beefjeez (#13038) üzenetére


dokee78
félisten

Az csak az gyártás hetét jelöli.

(#13041) dokee78 válasza tomy86 (#13018) üzenetére


dokee78
félisten

Valamiért nem látja a Flasftool az ICS ROM-ot amit linkeltél.
Lehet a régebbi Flashtool látná?

(#13042) crey


crey
MODERÁTOR

Sziasztok!

Párom Xperia Ray-ével szenvedek. Igyekszem beállítani neki a céges levelezését, amihez az új fiókot megnyitom, Sony Ericsson Sync-re kattintva közli velem, hogy nem lehetet kapcsolódni a kiszolgálóhoz. Ötlet valakinek, hogy miért? A rendszer root és 4.0 mentes, a gyári 2.3.7 van fent.

Újraindítás megvolt, gmail felől nem tudom megkerülni, ha nem muszáj akkor meg nem telepítenék plusz kliens progit.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#13043) beefjeez válasza La Magra (#13039) üzenetére


beefjeez
senior tag

Gyári 2.3 van, eroot nem megy, milyen programmal lehet még?

(#13044) tomy86 válasza beefjeez (#13038) üzenetére


tomy86
addikt

Az csak a bootloader nyitás miatt lényeges. Rootolhatóság független a gyártás idejétől.

(#13041) dokee78: :F Én a 9.0-ás flshtoolt használom, de simán be tudom tallózni az ftf fájlt. Nem lehet, hogy a rar kicsomagolásakor megsérült?

(#13045) dokee78 válasza tomy86 (#13044) üzenetére


dokee78
félisten

Nem tudom,szerintem nem sérült meg.

(#13046) tomy86 válasza dokee78 (#13045) üzenetére


tomy86
addikt

Letöltöttem, kicsomagoltam és nekem gond nélkül betallózta. Az gondolom egyértelmű, hogy nem magát az ftf fájlt tudod betallózni, hanem a mappát, amibe bemásoltad ("select source folder")?

(#13047) dokee78 válasza tomy86 (#13046) üzenetére


dokee78
félisten

Persze tudom,használom és használtam sokat a flashtoolt, nem vagyok kezdő.
TeamViewerrel megnéztem neki és valóban,hiába van a firmware mappába bemásolva az .ftf file,a flashelés indításakor csak azt az x10 akármi .ftfet látja valamiért.
Számomra is érthetetlen az eset.

Még egyszer megosztanád az ICS romod?
Mert neki elvittem,de nekem már nincs meg.
Kipróbálnám az én gépemen.

(#13048) tomy86 válasza dokee78 (#13047) üzenetére


tomy86
addikt

ICS 4.0.4 T-mobile. Feltöltöttem egy sfv fájlt is, amivel TC-ben ellenőrizhető a kicsomagolt ftf fájl. Az sfv-t másold ugyanabba a mappába, ahol az ftf van! Ismét kipróbáltam és nálam működik a rom. Úgyis, hogy másik winyón van és onnan tallózom be.

(#13049) dokee78 válasza tomy86 (#13048) üzenetére


dokee78
félisten

Maximális tiszteletem. :R

(#13050) beefjeez válasza tomy86 (#13044) üzenetére


beefjeez
senior tag

es mivel rootolhatom erooton kivul?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.