Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3101) fPApi válasza erahurka (#3095) üzenetére


fPApi
őstag

Ezek annyira különböző telefonok, hogy nem is értem, hogy lehet összevetni ezeket. Szerintem először össze kell szedni a legfontosabb igényeket, majd azok alapján érdemes a telefonok között szétnézni.

(#3102) sir fg válasza tomy86 (#3100) üzenetére


sir fg
aktív tag

Lehet. Majd figyelem.

Viszont még egy pozitívum:
+++ Feloldó minta használatakor nem kell a standard zárat is feloldani.
Amúgy GB romon nem használtam feloldómintát, Galaxy3-mon viszont igen, ahhoz képest itt tök ízlésesen van megcsinálva. Nem takar ki sokat a háttérből, nem sok az eltérés a feloldóminta nélküli képhez képest.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#3103) peti100


peti100
csendes tag

Üdv! Épp telefon vásárlása előtt állok. A Ray mennyire gyors? Szokott szaggatni? A válaszokat előre is köszönöm!

(#3104) fPApi


fPApi
őstag

Eltelt egy hét, és semmi hír az ICS további kiterjesztéséről! Lehet, hogy a 4-6 hetet úgy gondolták, hogy 13.-án jön egy adag, majd 6 hét múlva a többi?

(#3105) sir fg válasza fPApi (#3104) üzenetére


sir fg
aktív tag

Szerintem nem úgy gondolták (a hivatalos közleményt én nem úgy értelmeztem), mindazonáltal nem kizárt, hogy mégis úgy lesz...
Hátha hetente akarják kiadni, és akkor ma este jön egy adag... :)

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#3106) Fehércápa válasza peti100 (#3103) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Szia! Sajnos olyan androidos telefon még nincs, ami olykor ne szaggatna, olvastam már a 2 magos Sgs2-ről is, hogy mekakad olykor. Gyorsnak se mondanám, persze minden viszonyítás kérdése. Kategóriájában szerintem jó, persze el kell döntened mire használnád, neked mi a legfontosabb, memnyid van rá. itt is tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#3107) sir fg válasza Fehércápa (#3106) üzenetére


sir fg
aktív tag

Csak hogy más véleménnyel is találkozz: szerintem nincs gond a sebességével. Egyedül a telefonkönyvbe/tárcsázóba lépésnél kell néha várni fél-1 másodpercet, ami zavaró lehet, de más téren azért viszonylag gördülékeny.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#3108) erahurka válasza sir fg (#3107) üzenetére


erahurka
félisten

Azért az vicces, hogy egy telefonon a telefon funkciók érhetőek el a leglassabban. ;]
Gondolom a Sim adatátviteli sebessége lassú.

(#3109) novaktomi


novaktomi
csendes tag

Sziasztok nem tudjátok, hogy mikor jön a hivatalos ICS? Én az osztrák Orangenál vagyok. Itt még nem jött meg. Magyarországon megjött már?

(#3110) tomy86 válasza erahurka (#3108) üzenetére


tomy86
addikt

Nem a SIM elérés sebességével van gond. Nekem semmit nem változott a névjegyzék betöltésének sebessége attól, hogy csak a telefonon ill. a neten tárolom a névjegyeket. SIM-ről töröltem mindet.

(#3109) novaktomi: egyelőre csak az északi országok kapták meg az ICS-t. Svédország, Norvégia, Dánia stb.

[ Szerkesztve ]

(#3111) Fehércápa válasza sir fg (#3107) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Launcherpro óta nekem is egész gyors, de azért olykor belassul nagyon. Az exdialer gyorsabban bejön, mint a gyári tel.könyv.

(#3112) ronda


ronda
aktív tag

Nincs tökéletes telefon. Tökéletesen testreszabható sincs. Nem is lesz soha. Különben mindenki azt venné meg, a gyárak fele meg bezárhatna...
Én sem tudom eldönteni mit vegyek. Pedig a Ray nem egy rossz darab.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3113) sir fg válasza ronda (#3112) üzenetére


sir fg
aktív tag

Nézd, én bátran ajánlom neked is a Rayt, .... most olvastam vissza, hogy neked az van, arról váltanál... Bocsi.

Más:
Még ősszel, télen volt itt téma az automata fényerőszabályozás. Valaki azt írta erről, hogy úgy lehet aktiválni, akkor működik, ha a fényerő pontosan 50%-ra van állítva. Ezt én is hirdettem itt korábban. Most szeretnék helyesbíteni: mindig megy az automata szabályozás. (Most nekem 25%-on van, úgy is.) A csúszkával alapértéket lehet beállítani, de a körül bizonyos határok között változtatja magától (tehát a csúszkának persze van értelme). Ezt egyszerűen ki lehet amúgy próbálni.
Most lehet, hogy olyat írtam, ami nektek egyértelmű, de helyesbíteni akartam (ha pl. valaki esetleg rákeresne a fórumban, ne csak a helytelen infót találja.).

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#3114) Saabovics válasza sir fg (#3113) üzenetére


Saabovics
csendes tag

Szia!
Akkor nem kell mindenféle appokat használni az automatikus fényerőbeállításra?
Király! Próba után törlöm is!
Nagyon jó hírt írtál!
Köszi!

(#3115) Ag47 válasza tomy86 (#3098) üzenetére


Ag47
csendes tag

Köfi :)

Lehet, hogy tényleg az ufók csinálják a gabonaköröket, de ők is bottal és zsinórral.

(#3116) ronda válasza sir fg (#3113) üzenetére


ronda
aktív tag

Nekem a ray, mint készülék, nagyon tetszik. Nagyon szép telefon. Első találkozáskor szinte mindenki száján kiszalad egy "aztakurva". Nem egy "egyentelefon" mint a samsung vagy a htc. Ha a feleségem nem ragaszkodna annyira a W800-hoz, akkor nekiadnám.
Nekem az androidal van bajom. Az miatt váltanék. Bár lehet, hogy jobb lenne egy kicsit több rammal, ezért a htc rhyme-on is gondolkodtam. Meg az iphone-t is nézegetem, csak attól fosok egy kicsit.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3117) sir fg válasza Saabovics (#3114) üzenetére


sir fg
aktív tag

Ìgy van. Akkor kéne trükközni, ha ki akarnád kapcsolni, azt ugyanis nem lehet. Szerintem mondjuk nem zavaró a működése, sőt, nagyon praktikus. Régebbi telómon mindig widgeten állítgattam, itt sose kell.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#3118) Sztif


Sztif
aktív tag

Mint ígértem , tartozom egy Ray vs. Lumia 800 összehasonlítással. :)

Először is! Nem akarnám offolni a topikot, mivel más OS-ről lesz szó, de Ti kértétek, fogadjátok el. Sok téren Szubjektív véleményt fogtok olvasni, biztos lesz aki az ellenkezőjét állítja, de ez az én véleményem, de elsősorban nem vitatkozni akarok. :K

Már több mint egy hete van nálam a Lumia 800. Igen, túladtam a ray-en...
Vegyes érzéseim vannak a váltást követően, ugyanis tetszett a ray! Nagyon szép készülék, pontosak az illesztések, semmi nyekergés nem csalható ki belőle. Kicsit fura is lenne ha egy Prémium kategóriás - igen, az! Mert lehet drágább a Neonál, de jobb az anyaghasználat. - rosszul lenne összerakva. Nem is magával a készülékkel volt a gondom, hanem a sok laggolásból/szaggatásból. (Ahogy Bog mondja, úgy szaggat mint nagymamám a tésztát... :D ) Kissé megelégeltem az android betegségét. Persze ezzel szinte csak én voltam így, meg Fehércápa kolléga, aki szintúgy panaszkodott, hogy több másodperc is eltelik míg betölti a névjegyeket. Persze, megvárhattam volna az ICS-t, hogy az majd talán gyógyítja ezeket a sebeket, de mivel volt lehetőségem váltani, így nem is tétováztam.
Sokat nézegettem a Lumiákat, és egyértelmű volt hogy a 710 és a 800 között az utóbbi igencsak megéri az árkülönbséget és jól is néz ki. Persze nem volt egyszerű a váltás mert a SIM kártyámat cserélni kellett, hálistennek ez nem került semmi pénzembe. Volt szerencsém a váltás előtt kipróbálni egy másik 800ast és nagyon megfogott a rendszer gyorsasága. Nem hogy folytonos a mozgás, az áttünések is szépek. Jó az animáció.
Az első napokban volt egy kis próblémám a rendszerrel, mert az istennek sem tudtam a meglévő hotmail címemmel a piactérről alkalmazásokat letölteni. Kellett csinálnom egy újat. :((
Annyit rólam, hogy nem vagyok nagy játékos, szóval az a tény hogy kevés a WP7 piacterén a játék és az alkalmazás annyira nem keserít el. Viszont az alap dolgok megvannak, és bár nem minden ingyenes, azért sok hasznos van. Viber is lesz nemsokára!
A kijelző szép színeket produkál, valamivel szebbek mint a ray-nél, de a PPI azért elmarad tőle. Mivel nagyobb a Lumia kijelzője így kényelmesebb a gépelésnél és a böngészésnél is. A Ray-en nagyon sok volt a leütési hibám, pont a kijelző mérete miatt. A gorilla glass üveg miatt jobb a kezelése, könnyebben siklik az ujjam, jobb a felülete.
A hangja hallkabb mint a ray-nek.
A kamera az egyik szívfájdalmam. Az Exmor R kamera minősége kétségkívűl nagyon jó. Este is szép képeket csináltam ray-jel. A Nokiánál hiába van ott a Carl Zeiss optika nem valami jó képeket csinál, de van auto vaku és az elég korrekt. Enyhén világos beltérben személyekről szép képeket csinál, jó a vakuja. Fog érkezni nemsokára egy frissítés ami a kamera szoftot érinti, remélem sok javítás lesz benne...
A térkép szoft korrekt, bár a google féle jobban tetszett. Ott lehetett olyat is a navigáción belül hogy elkerülje a fizetős utakat, a Nokia naviban nem találtam egyenlőre ilyet. GPS jelet gyorsan talál, és pontos.
Akkumulátor üzemideje picivel jobb. Ugyanúgy egésznap megy a wifi, 3G. Kevés telefonálás, chat, böngészés. Szerintem másfél napot kibírna, csak megszokás miatt én este mindig töltőre teszem, hogy másnap reggel vagy napközben ne érjen meglepetés.

Hirtelenjébe ennyi. Ha lenne kérdés, vagy elmaradt összehasonlítás kérdezzetek.

- Kérsz egy rágót? - Milyen ízű? - Formalinos. - Utálom a formalint.

(#3119) ronda válasza Sztif (#3118) üzenetére


ronda
aktív tag

Köszönet az írásért, a topiktársak nevében is. Ha esetleg mégis iphone-ra váltok (bár a ray-t nehéz lesz letenni, mert az androiddal van bajom, nem a készülékkel), én is írok majd egy kis összehasonlítást.

[ Szerkesztve ]

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3120) rw-ultra válasza Sztif (#3118) üzenetére


rw-ultra
tag

Ez egy teljesen korrekt összehasonlítás, köszönet érte.
Használd egészséggel.

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#3121) trita válasza Sztif (#3118) üzenetére


trita
tag

Lehet ,hogy azt mondjátok majd a kutyát nem érdekli,minek okoskodik itt egy nő,de mivel sokat olvasgatlak benneteket,le kellett,hogy irjam,kikivánkozik belőlem egy ellenvélemény.Nos sajnos pár hete eladtam a Ray-emet(megszorultam hirtelen anyagilag,és ez tünt a leggyorsabb megoldásnak).Nagyon megbántam,mivel imádtam azt a telefont.Azon emberek közé tartozom,aki sokáig keresgélt,cserélgetett,mig végül a Ray lett a nyerő.Miután eladtam akkoriban járt le az előfizum,és a T-mobilnál drágálltam a Rayt ,meg csak feketében volt nekik és azt nem akartam,ezért mivel a Lumiát nagyon olcsón akciózták,azt vettem.SAJNOS.Tényleg szép,meg gyors,meg minden,de én nem szeretem.Nekem nagy is,nem olyan igényes mint a ray,és furcsa is az op rendszer.A kamerája meg szerintem pocsék.(rayhez viszonyitva).Szóval most duzzogok,szidom magam,és árulom,hátha vkinek meg pont az jön be,és vehetek megint egy Rayt.Nekem lehet ,hogy szerencsém vokt a telommal,de én nem tapasztaltam a sokatok által leirt szaggatásokat stb. :K

Rita

(#3122) Fehércápa


Fehércápa
aktív tag

Macro mód nincs se a fényképezőnél, se a videonál? Vagy csak én nem találom?

(#3123) tomy86 válasza trita (#3121) üzenetére


tomy86
addikt

Ezért értelmetlen az olyan kijelentés, hogy az egyik OS egyértelműen jobb, mint a másik. Kinek mik a prioritásai. Én is ajánlottam nemrégiben egy ismerősömnek iphonet, pedig nekem ingyen se kéne. De ismerve az ő igényeit, imádni fogja.

Sztif: köszi a beszámolót.

[ Szerkesztve ]

(#3124) sdd2 válasza Fehércápa (#3122) üzenetére


sdd2
veterán

Fókuszmódnál kell lennie. De csak akkor tudod állítani ha nem automata beállításokon van hogy mindent ő állítson.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#3125) mrlujoak válasza Fehércápa (#3122) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ha SCN Auto-ra állítod, és egy közeli tárgyra irányítod a kamerát, akkor fel fog tűnni a kis virág, ergo macro módra áll...

Minden egyéb esetben automatikus a macro mód.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3126) Fehércápa válasza mrlujoak (#3125) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Köszi, bár auto-nál nekem a kis virág nem akart feltűnni, végül meglett, normál módban volt ilyen fôkusz lehetőség. Videonal azonban vagy egyszeres autofokusz van, vagy arcfelismerő, vagy végtelen. Macro videonal egyik sem a legjobb. Érdekes mennyien dicsérik a fényképeit,videoit, pedig a minihez képest semmit sem lépett előre a sony, semmivel sem jobb a Ray szerintem. A kijelzőn minden kép gyönyörű,de monitoron látszik, hogy azért hagy kivánnivalót maga után. Ez az Exmor R technologia meg vagy úgy kamu, ahogy van, vagy kimaradt a Rayekből.

[ Szerkesztve ]

(#3127) mrlujoak válasza Fehércápa (#3126) üzenetére


mrlujoak
veterán

Az a baj, hogy csodát vársz a BSI technológiától (ExmorR).
A jobb kép nem azt jelenti, hogy sötétben olyan képet fogsz lőni, mint egy megvilágított esetben.

Anno az X10 és arc/neo képkészítési összehasonlításokat kellene megnézned.
Beltérben, szürkületben teljesen jól látható a pozitív különbség a BSI technológia javára.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3128) lmno válasza Sztif (#3118) üzenetére


lmno
őstag

Azért az Androidnak szerintem az az egyik legnagyobb előnye a WP7-el/iOS-el szemben, hogy nem kell ilyen Zune/iTunesszal szarakodni már alapból sem.
Egyébként már a Lumia 800 sem ez az árkategória szerintem, iphone4-el összehasonlítani meg végképp felesleges.

Fehércápa: "A kijelzőn minden kép gyönyörű,de monitoron látszik, hogy azért hagy kivánnivalót maga után." - a mobillal való fotózás általában ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#3129) Fehércápa válasza lmno (#3128) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Szerintem nem. A fotos totyikban látott képekkel összehasonlítva Ray egy közepes szintet üt meg max. Egy ilyen, viszonylag új, prémium kategóriába sorolt készüléktől többet várnék. Nem rossz, de kb.mint az X10 mini. Jó lett volna, ha lépnek előre!

Mrlujoak!
Nem várok csodât, nyilván nem lehet nappali minőséget remélni, azonban nem látok érdembeli javulást, sok másik készülék BSI nélkül szebb képeket csinál.

[ Szerkesztve ]

(#3130) mandi30


mandi30
csendes tag

Sziasztok
Már sok segítséget kaptam itt,amit nagyon köszönök,de megint lenne kérdésem.

Abban kérnék segítséget,hogy amikor videózók a kis rayemmel akkor a videóim olyan hullámzóak.Ez miét van?Ezt hogy kell beállítanom,hogy ne hullámozzon a felvételem?

Kint nagyon szép képeket lehet csinálni,de csak akkor ha nem mozog.Erre van valami spéci beállítás?
Benti képek pl.este felé,már nem igazán tetszenek,nálam elég szemcsések a képek,meg homályosak is.Erre is lenne beállítás?

Lehet csak az én készülékemben van a hiba? :)

Köszönöm szépen
Szép estét mindenkinek.

(#3131) mrlujoak válasza mandi30 (#3130) üzenetére


mrlujoak
veterán

Próbálj játszani a képstabilizáló ki és bekapcsolásával.

Valószínű, hogy a hullámzás a "heves" kézremegés kiküszöbölése miatt jelentkezik. Ha kikapcsolod, és a felvételkor remeg a kezed, akkor nem fog hullámozni, ellenben remeg majd, ahogy a kezed is...

Próbáld ki mindegyik állapotot, és ha egyik sem tetszik, próbálj állványról/stabil felületről videózni...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3132) mathaus=)


mathaus=)
senior tag

Sziasztok, kedves Ray tulajok!

Első sorban azokhoz intézném kérdésem, akik hivatalos ICS-et használnak.. Azt szeretném kérdezni, hogy az alkalmazások között megtalálható-e a videószerkesztő program? Előre is köszönöm a válaszokat, további szép napot!

(#3133) fPApi válasza Fehércápa (#3129) üzenetére


fPApi
őstag

"Egy ilyen, viszonylag új, prémium kategóriába sorolt készüléktől többet várnék. "
Szerintem itt van egy elég nagy félreértés: a prémium kategória valahol a 100 E Ft feletti gépeknél kezdődik, a Ray nem az. A Ray-t nevezhetjük esetleg felső kategóriásnak, de prémiumnak semmiképp és ha így nézzük a jellemzőit az egyik legjobb ár-érték arányú telefon. Kicsit nevetséges olyan összehasonlításokat hallani, melyek tényleg prémium kategóriásokhoz hasonlítja. Legyünk már kicsit józanabbak!

A másik dolog a képernyő mérete: ez a méret nem játékos/böngészős telefonnak lett kitalálva, aki döntően arra használná a telefont nagyobb méretben (+jobb CPU/ROM) keresgéljen. Ez a méret a maga nagyon jó ppi-jével arra való, hogy ha nincs más, akkor lehessen (kompromisszumokkal) arra is használni, de nem fő játékos/böngészős/stb. telefonként! Én már több, mint fél éve használom, és szuperül jön, amikor hirtelen meg kell néznem valamit az interneten, vagy valahol várakozás közben tudok játszani vele, de ha tudom, hogy hosszan kell interneteznem, vagy sok játszani való időm lesz, eszembe nem jutna ezt használni!

(#3134) Mucsi14 válasza fPApi (#3133) üzenetére


Mucsi14
tag

Teljesen igazad van.Egy telefonról beszélünk,nem másról .Miért várják el hogy olyan fényképet,videót,játékot stb tudjon mint a drága célkészülékek.Amikor bement a boltba nem tűnt fel hogy na egy Ray nevű videómagnót vagy kamerát vásárolt hanem TELEFONT.

Én elégedett vagyok a RAY-el.Egy bajom van vele :rezeghetne erőteljesebben,mert kabátban,zsebben sokszor nem lehet érezni

(#3135) Syl válasza fPApi (#3133) üzenetére


Syl
nagyúr

Tökéletesen egyetértek! :R Ez egy középkategóriás telefon prémiumkategóriás kinézettel, anyaghasználattal, összeszereléssel. Komoly internetezésre, olvasásra, e-mail-ezésre én egy Galaxy Tab 8.9 3G-t használok, viszont azt nem viszem mindenhova magammal, így a telefonon is jól jön a net.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3136) thomikaf1 válasza fPApi (#3133) üzenetére


thomikaf1
tag

Fehércápa biztos talál erre is valami magyarázatot, hogy miért rossz a Ray...

(#3137) Fehércápa válasza fPApi (#3133) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Igen, azt hiszem ebben igazad van, ez a prémium kategória alatt van. Én leginkább azt hiányolom, hogy az x10 minihez képest semmit sem fejlődött fényképezés terén, sőt, ebben még vaku sincs, pedig ha az nem alap, akkor nem tudom mi az. Ezt nagyon fájlalom, de hát ez van.

Mucsi!
Ugye azt te sem gondolod komolyan, hogy ezek az okostelefonok elsősorban Telefonok? A legkevésbé arra találták ki őket. Se hosszú készenléti idővel nem rendelkeznek, se a könnyű sms írást megkönnyítő billentyűzettel. Ray-en mire előjön a telefonkönyv, addig egy régi telefonon már a hívást is lebonyolítottam. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem jók az okostelók -pl nekem a netezéssel nincs gondom, àltalában elég rá ez a méret- hanem azt, hogy ezeknél bizony a telefonállás nem másod, hanem kb.harmadrangú dolog. Egyébként meg a telefon kritikákon nem kell megsértődni, olyat még nem írtam amit elöttem vagy utánam más ne említett volna meg.

[ Szerkesztve ]

(#3138) mrlujoak válasza Fehércápa (#3137) üzenetére


mrlujoak
veterán

"hogy az x10 minihez képest semmit sem fejlődött fényképezés terén, sőt, ebben még vaku sincs,"

Azért ez így kicsit sarkítás... :U
Van fejlődés. Az, hogy lehet a Te modelled hibás, vagy csak egyszerűen nem tudod (ki)használni a lehetőségeket nem a teló hibája.
Az is erős, hogy nincs vaku. Ezt sokan félreérthetik, ne fogalmazz így!

Neked a led vaku "villantása" hiányzik, amit már egyszer levezettünk, miért is van így. Mivel a ray-ben nincs hardveres expo gomb, így az AF alatt ha kell fény, azt folyamatos fénnyel oldja meg, majd vele exponál. Ennyi és nem több...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3139) ronda válasza Fehércápa (#3137) üzenetére


ronda
aktív tag

"...semmit sem fejlődött
fényképezés terén, sőt, ebben még vaku
sincs, pedig ha az nem alap, akkor nem
tudom mi az."

Én meg azt nem értem, hogy miért szoktak le a "rendes" vakuról. A K800-assal (illetve most már 810) még mindig nagyjából jobb képet csinálok a most futó okostelefonok többségénél.
A másik baj meg az, hogy a felhasználókat még mindig meg tudják hülyíteni a megapixelekkel. Egy ekkora képerzekelőre 5, meg 8, meg újabban 12 megapixel... A végeredmény meg szoftveresen agyonmosott szar.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3140) mrlujoak válasza ronda (#3139) üzenetére


mrlujoak
veterán

Hely.

Egyszerűen nagyon megvastagítaná a készülékeket. (érdemes megnézned egy szétszedési videót a K800i-ről)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3141) Fehércápa válasza mrlujoak (#3138) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Szerintem egyáltalán nem túlzàs. Nézd meg pl a mobilaréna tesztjeit vagy akár a fotos totyikban most futó "versenyt", ahol gyermekláncfűt fotóz mindenki. Tök ugyan olyan képet csinál a két gép. Sőt, mininél nemcsak vaku van, hanem folyamatos autofokusz a videonal! Raynél ez sincs, szóval, ha teljesen objektívek akarunk lenni, akkor a Raynél visszalépés van e tekintetben.

(#3142) mrlujoak válasza Fehércápa (#3141) üzenetére


mrlujoak
veterán

A ray-en is van folyamatos fókusz a videófelvételnél.
Állítsd a fókuszt arcfelismerésre és fog neked folyamatosan fókuszálni felvétel közben is.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3143) mrlujoak válasza Fehércápa (#3141) üzenetére


mrlujoak
veterán

Átnéztem az általad említett fotós topikba.
...és lám, egyből ott egy ray videó. (rizso készítette, gyári alap kameraszoftverrel - megkérdeztem)

Nézd csak meg, milyen szépen működik az a számodra nem is létező autófókusz! :((
Beállítása: Egyszeres autófókusz!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3144) Fehércápa válasza mrlujoak (#3143) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Így van, én kértem meg, hogy csináljon videot is, mert ha hiszed-ha nem, én sem vagyok a Ray ellensége, nem utálom, érdekelt mit tud kihozni belőle... Valóban egész tűrhető ,úgy látszik az "egyszeres autofokusz" Raynél folyamatos autofokuszt jelent :) Kicsit túlexpóz, de ezzel minden kamera küzd.

[ Szerkesztve ]

(#3145) mrlujoak válasza Fehércápa (#3144) üzenetére


mrlujoak
veterán

De nézd!

Ha valamit nem értesz, akkor ne úgy írd, hogy nincs! :((
Mint kiderült a számodra, van macró mód, és van AF is.

Megsúgom, az Xperia mini-nél is , Live with Walkman-en is (...) egyszeres autófókusz a fordított szöveg. Ettől még igazán vehetted volna a fáradságot és kipróbálhattad volna, tulajdonképpen mit is jelen az.

Egyébként logikusan átgondolva ha az egyik fókusz végtelen (azaz fix) a másik meg más, akkor ott van AF.

Erre mit csinálsz? Félrevezeted az idelátogatókat, és a fotós topikban is csinálod a feszkót...

Oké, hogy amellett, hogy lebénázod magad, még oltod a ray-t.

Szóval. Van AF videónál, és van macró fotóban is és videóban is. A BSI meg nem csoda képérzékelő, így ne is úgy kezeld. :((

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3146) Fehércápa válasza mrlujoak (#3145) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Kipróbáltam, nálam küzdött minden beállításnál rendesen. Kiváncsi vagyok Rizsónak hányadikra sikerült ezt a videot megcsinálnia. Mondjuk ha megnézed ez a felvétel is rengetegszer életlen. Namindegy, holnapra kiértékelik a nevezett fotokat-videokat, kiderül hol áll a Ray a telefonok közt...

(#3147) mrlujoak válasza Fehércápa (#3146) üzenetére


mrlujoak
veterán

Az autófókusz működésének van sebessége is.
Ezt láthatod.

Ez nem hiba. Ez sajátosság.
Egyébként meg próbálkozz. Minél kevesebb a fény annál lassabb lesz az AF.

De ezt már gondolom tapasztaltad, hogy esti képeknél - pláne ha motívumprogramot használsz - is lassul az AF működése. Ez nem hiba. Ez az AF működési sajátossága.

Digitális gépeknél is évekig tartó fejlesztés eredménye a folyamatosan csökkenő AF működési idő, ami szintén nő nem ideális fény esetében.

Megnyugtatlak ez sem ray hiba.

Ráadásul megint a részlet felett siklottál el. Rizso írta is, hogy esős, trutyis - tehát fénymérés szempontjából nem épp ideális - időben készült a videó.

Szerintem érdemes utánaolvasnod a digitális képkészítés alapjainak, és nem hibának vélni a működési sajátosságokat...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3148) Fehércápa válasza mrlujoak (#3147) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Nézd meg a jobb videoknál mennyi az autofokusz sebessége. Egyébként nem mondtam,hogy csak a Ray hibája. Az meg hogy felhős volt az idő, még előny is lehet, tűző napon szerintem nehezebben találta volna meg az élessêget az autofokusz, mint egy ilyen homogén világításnál.

(#3149) mrlujoak válasza Fehércápa (#3148) üzenetére


mrlujoak
veterán

Elég nagy pálfordulást tettél. Eddig a fókuszt sem vélted valósnak a raynél, most meg már a sebesség a lényeg... :(

Ahány gép/modell, annyi AF sebesség. Miután már kiderült számodra is, hogy van AF a ray-nél, nehogy azon kezd lovagolni, hogy az de(...)...

Ne. Inkább fedezd fel és használd, amit eddig nem tettél, csak oltottad a ray-t vélt hiányosságai miatt - ami ugye nem volt valós.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3150) Mucsi14 válasza Fehércápa (#3137) üzenetére


Mucsi14
tag

Ez a te véleményed.De mint írtad okos TELEFON ,nem okos videó vagy okos kamera stb.Részemről a vita lezárva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.