Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) Syl válasza Fehércápa (#3949) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem nagyon tudod elfogadni azt, hogy léteznek emberek akiknél nem jelentkezik a hiba? Itt nem szerelemről meg lila ködről van szó, hanem tényről. Ha egyszer nála(m) nincs vele gond, akkor ő hazudik?
Azt nem értem, hogy ha szerinted ennyire sz*r telefon a Ray, miért nem adod el? :F

(#3950) mrlujoak

De nincs rajta vaku, érteeeem? ;]

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3952) Fehércápa válasza szente (#3948) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Hm, ez érdekes nekem ilyen gondom nem volt! Màs wifikkel nem tudod tesztelni? Pl nálunk van egy pláza, minden kávézóban van wifi, a mekiben is, szóval ott is tesztel em több wifin is, mindhez gond nélkül csatlakozott.

Syl! Már nem is azon megy a vita, hogy van-e hiba az Ics-ben, mert azt mindenki elismeri, hogy van! Hanem azon, hogy ezt miért írom le! Hát bocsánatot kérek...

[ Szerkesztve ]

(#3953) SkylineGTR76 válasza Fehércápa (#3949) üzenetére


SkylineGTR76
tag

Szente-nek:
Az én wifim meg tökéletes. Naponta használom, nem dob le, gyors, erős jel, stb. Eredeti GB szoft, kb 30 extra alkalmazás a telón, 3 hónapja nem fagyott le egyszer sem. Telefonálok, emilezek, keveset netezek vele, 3 naponta töltöm és tökéletes a kapcsolatunk. :D Nem várom az ICS-t, mert minek.... :F Így jó, ahogy van. Egy negatívum: kopik a hátlap a sarkoknál. Na bumm, jól áll neki a rácsos tok... :C

[ Szerkesztve ]

(#3954) Fehércápa válasza Syl (#3951) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

A kérdésed azthiszem én tehetném fel ugyanis nem nekem van bajom azzal, hogy nektek minden működik (kac-kac), hanem ti nem tudjátok elfogadni, ha valaki megemlít egy hibát! Akkor most következzen a te kérdésed: miért nem tudod elfogadni, hogy vannak emberek akiknél sok hiba jelentkezik? Ha egyszer gondom van vele, akkor hazudok?

[ Szerkesztve ]

(#3955) szente válasza mrlujoak (#3950) üzenetére


szente
addikt

Igen, az összes FW-vel ezt csinálja és hiába veszem ki a mixed módot, akkor is.
Ráadásul asszony Galaxy Ace-e gond nélkül csatlakozik rá, de én az övére se tudok....

Amúgy kösz az infót a frissítésről! :R

(#3956) Syl válasza Fehércápa (#3954) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem azzal van baj, hogy neked nem jó. Hanem hogy általánosítasz és mindenkit megpróbálsz meggyőzni hogy sz*r.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3957) lmno válasza mrlujoak (#3947) üzenetére


lmno
őstag

Ez nem riogatás. Itt leírtak többen több hibát, és nemcsak itt hanem egyéb fórumokon is. Az hogy nálad tökéletesen működik, az nagyszerű, de attól még hiába jelented ki hogy ez egy tökéletes rendszer és ne fikázzuk, az a többieken nem segít.
Az én esetemről csak annyit, hogy novembertől (amikor megvettem a telót) áprilisig használtam GB-vel, atomstabil volt, 1szer nem kellett újraindítani fagyás miatt. Itt az ICS-nél 3-4 hét alatt legalább 4-szer (!) kellett kivenni az akksit mert úgy lefagyott. És akkor a lassulásokról meg egyéb problémákról nem beszéltem. Persze lehet mondani hogy az appok még nem kompatibilisek az ICS-el blabla; nekem mind1 hogy a Sony hibája vagy sem, GB-vel fasza volt, ICS-el nem igazán.
Erre van a fórum, hogy ezeket átbeszéljük + értesüljünk a javításokról.

(#3958) Fehércápa válasza Syl (#3956) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Azzal, hogy azt írtam az Ics-n, amit vár, van mit javítani? Ezzel mindenkit győzködök, hogy szr?

(#3959) den dro válasza resch13 (#3936) üzenetére


den dro
csendes tag

Már én is gondolkodtam rajta, hogy írok nekik, de ezek szerint fölösleges...

(#3960) Syl válasza Fehércápa (#3958) üzenetére


Syl
nagyúr

Nézd. Szerinted a Ray sz*r, szerintem nagyon jó. Az egymás győzködésével ellehetünk itt sokáig :DDD de mi értelme?
Megismétlem a kérdésemet: aki nincs megelégedve a készülékével, miért nem adja el, cseréli le másikra?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3961) fPApi válasza lmno (#3957) üzenetére


fPApi
őstag

Azt senki nem mondta, hogy az ICS tökéletes lenne, azt viszont igen, hogy egy használhatatlan sz*. És ez a probléma, mert ez nem igaz. Mint minden nagyobb oprendszer fejlesztés, ez is tartalmaz hibákat, amit remélhetően hamar ki fognak javítani. Ha belegondolunk, pl. a windows verzió ugrásakor is sokan voltak, akik mindig megvárták az első service packot, és csak akkor rakták fel, míg mások már rögtön, de tudták, hogy ez mit jelent. Szerintem az androidnál is csak erre kellene ügyelni: ha valaki nem akar a hibákkal foglalkozni, akkor várja meg a javítást, addig élvezze a GB hibátlanságát.
Egyébként nekem fenn van az ICS, mióta hivatalosan megjelent, és azóta nincs súlyosnak tekinthető hiba, a többit meg elfogadom.

(#3962) Lasy


Lasy
veterán

én inkább azt mondanám hogy szokatlan.
minden oké a másik oldalra került. :)

+36702778032

(#3963) jani8787


jani8787
tag

Létezik olyan program, amelyik óránként 5 percre bekapcsolja a mobilnetet, elintézi a telo a dolgát, majd kikapcsolja a mobilnetet?

(#3964) ronda


ronda
aktív tag

Nos, álljon itt az én véleményem is. Nem vagyok elragadtatva az ICS-től. A videó monó hangjával és akadozásával abszolút nem tudok kibékülni. Bár nem létkérdés, de ezt a minőségi visszalépést kikérem magamnak! Lehet ezt kezdeti hibának titulálni, de (pláne annak tudatában, hogy GB alatt nem volt ilyen gond) ezt szerintem felesleges kozmetikázni! Ez igenis orbitális hiba!
Az "igen" "nem" gombok felcserélése is idegesítő. Persze meg lehet szokni. De miért is kéne? Kíváncsi vagyok, ha a szoftverfejlesztő csávó kedvenc autógyártója az új modelljében jobb oldalra rakná az index kapcsolót, hogy állna a szája?
És lehet, hogy vannak csodás peldányai a ray sorozatnak, de bizony az enyém az ICS-el lassabb, akadósabb lett. És ahogy olvasgatok, sajna ez a jellemző.
A térerő/mobilnet anomáliákat nem rovom fel az ICS-nek, mert abban nálam szerintem az utólagos függetlenítés (is?) ludas lehet.
Mindenesetre kap még egy esélyt, mert mint készülék, nekem bejön a ray.
Ha hazaérek, flashtool-al megy vissza a GB, aztán vagy meggyógyul, vagy megy a háztól.

[ Szerkesztve ]

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3965) sir fg válasza fPApi (#3961) üzenetére


sir fg
aktív tag

Ezzel értek egyet én is.
De komolyan, azt nem lehet tényként kijelenteni, hogy az ICS szar. Azt sem, hogy az ICS király. Ilyen rövid kijelentésekkel nem lehet igazat állítani. Hanem: van, akinek gondja van az ICS-sel, van, akinek nincs. Esetleg, hogy sok embernek van vele gondja. (De figyelem! Fórumok alapján ezt nehéz felmérni: nyilván sokkal nagyobb arányban írnak a fórumokra azok közül, akiknek bajuk van, mint akiknek nincs!) Ez mitől függhet? Pl. ki milyen alkalmazásokat használ, hogyan tette fel (pl. a régi rendszerre ráfrissítve, adatokat megtartva sokkal nagyobb az esélye, hogy bugos legyen!!), esetleg hogy milyen variáns került fel (SI).
És az tény, hogy nekem például nincs gondom vele. Szerencsés vagyok, úgy tűnik. Mindenesetre általánosítani nem szabad. (És nincsen rózsaszín köd, meg szerelem, meg ilyesmi... :) )

Kiegészítés:
És igen, sajnos van, amiben visszalépés (pl. a videó), de van, amiben előrelépés. Azért az lenne az igazi, ha a visszalépéseket korrigálnák. A flashtool-os downgrade lehetőség meg mindenkinek adott (Bár ezt a Sony is biztosíthatná, ha már...)

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#3966) Fehércápa válasza jani8787 (#3963) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Timeriffic-et nézd meg, de csak tipp. Android totyikban tudnának segíteni!

(#3967) Pompi válasza jani8787 (#3963) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ezzel szerintem meg lehetne oldani: Tasker
Létezik belőle trial verzió, innen letölthető: [link]

Feel Good Inc.

(#3968) Rossi válasza szente (#3948) üzenetére


Rossi
addikt

Vodafone sem adta még ki, legalábbis az enyém SI száma még nincs a listán...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#3969) viw


viw
aktív tag

fényérzékelő szenzor témában jutott valaki előre? csak nekem nem mükszik? bár a flash-es verziót még nem próbáltam.

(#3970) szabogabor10 válasza viw (#3969) üzenetére


szabogabor10
veterán

Működik az, csak nehéz észrevenni. ;)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#3971) viw válasza szabogabor10 (#3970) üzenetére


viw
aktív tag

a hw_config.sh átírtam, de a als_curve.ini -t nem tudtam lecserélni, mert csak olvasási jogom van hozzá. ezt hogy kell lecserélni? vagy ne foglalkozzak ezzel, csak toljam fel a flash-t?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#3972) szabogabor10 válasza viw (#3971) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én ezeket a dolgokat nem vágom annyira, de nálam buherálás nélkül is működik. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#3973) Pompi válasza viw (#3971) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Írásjogot kell rá szerezni ;) Root Explorerrel lehet állítani.

Feel Good Inc.

(#3974) viw válasza Pompi (#3973) üzenetére


viw
aktív tag

igen ,de nem engedni. nem tudom a fájl jogait átírni. vagy nem azt kell?

(#3976) ronda válasza #46372352 (#3975) üzenetére


ronda
aktív tag

Nekem úgy rémlik, hogy akik szívtak ezzel, arra jutottak, hogy nem elég ha nem használod, le is kell törölni. De mintha csak az utólag letöltöttekkel lett volna bibi. Asszem a gyáriak nem kavartak be. De inkább olvass vissza.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3978) viw válasza #46372352 (#3977) üzenetére


viw
aktív tag

nekem nem csinálja 4.0 alatt, igaz nem gyári főképernyőm (zeam) van - ez kezeli a háttérképet is.

(#3979) Pompi válasza viw (#3974) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Alapból Read Only gondolom, újra kell mountolni Read / Write módban, van rá felül egy gomb: [link]

Feel Good Inc.

(#3980) viw válasza Pompi (#3979) üzenetére


viw
aktív tag

oooh.. fától az erdőt...
köszi mindegyikőtöknek!:) működik. bár finomhangolnom kell még.

(#3981) csana


csana
senior tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy töltésnél melyiket érdemesebb előnyben részesíteni:
- USB
- Hálózati töltő
:R

(#3982) lmno válasza csana (#3981) üzenetére


lmno
őstag

Ha nem akarod hogy fél napig töltsön fullra, akkor:
- Hálózati töltő

(#3983) den dro válasza csana (#3981) üzenetére


den dro
csendes tag

Pont ma mértem Elixirrel, USB-ről lényegesen kevesebbet vesz föl. Gondolom géptől is függ, de nekem 60mA körül mozgott, töltő meg ugye max 800mA körül ad le... De azért várdd meg a többiek véleményét is!
Már meg is előztek :)

[ Szerkesztve ]

(#3984) csana


csana
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat! Munkahelyemen körülményesebb kicsit hozzáférni a konnektorhoz, mint a gépemhez, de akkor hajolgatok inkább. :)

(#3985) Pompi válasza viw (#3980) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Látványosabban működik, mint az 50%-ra állított fényerős megoldás? A finomhangolás mit jelent?

Feel Good Inc.

(#3986) sir fg válasza Pompi (#3985) üzenetére


sir fg
aktív tag

Ja, azóta kiderült, hogy nem is kell, hogy 50%-on legyen. Mindig megy, alapból! Átraktam 25%-ra, és persze összességében csökkent a fényerő, de így is alkalmazkodik a fényviszonyokhoz.
Tehát a fényerő állításával egy alapértéket lehet megadni, de a körül feljebb-lejjebb mindig szabályoz a telefon.
(Azt nem tudom, hogy minden szoftvervariánsban így van-e, de nálam tuti. Kártyafüggetlen telefonon, közép-európai GB, majd nordic ICS esetén is).

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#3987) forestia válasza sir fg (#3911) üzenetére


forestia
tag

Megoldódott a probléma. Töröltem a Battery Monitor Widgetet. (valószínűleg a frissités tehetett be neki). Egyébként, ha nem mondod, eszembe nem jutott volna. :R Régóta használtam.

Használsz task killert?
ES Task Managert használok, azt is csak az időzített repülőgépes mód miatt.

(#3988) viw válasza Pompi (#3985) üzenetére


viw
aktív tag

kevés fénynél jobban észrevehető h állítja magát: ha fény felé fordítom világosodik, ha elfordítom sötétedik.
finomhangolás alatt az értem h sem a 3,2,2,0 érték, ill. a jelenleg használt 1,1,1,0 érték sem tetszik, ezeket akarom saját ízlésre szabni. de ezt csak tapasztalati úton tudom megtenni.
első érték alatt túl "gyorsan" változtatta a fényerejét, szinte fényerő villogás - de nagyon kis különbségekkel - volt bizonyos esetekben, vagyis kevés fény esetén. a második érték meg mintha kicsit érzéketlen lenne.

most látom,h. (#3986) sir fg is válaszolt. én is így tapasztalom, de nekem fényerő skálázása, a léptetések mértéke és ideje nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#3989) Joe.36


Joe.36
addikt

Sziasztok. Ma vettem a vodafone egy sony ericsson ray telefont, este fogom kipróbálni, eddig xperia minim volt. Láttam a dobozon hogy lehet frissiteni 4.0 ra . Érdemes ? Mennyire jó ? Lehet rootolni a 4.0 ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3990) viw válasza Joe.36 (#3989) üzenetére


viw
aktív tag

a gyári programmal, root nélkül lehet frissíteni. vegyesek a vélemények a 4.0-ról (olvass vissza). személy szerint jónak tartom! és igen lehet rootolni 4.0 alatt is.

csak egy ötlet: pár napig használd így a készüléket, hátha előjön valami bibi, ill. azért, hogy legyen összehasonlítási alapod. aztán ha minden okés, akkor utána told fel a 4.0-t.

[ Szerkesztve ]

(#3991) Joe.36 válasza viw (#3990) üzenetére


Joe.36
addikt

Kösz

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3992) Rossi válasza Joe.36 (#3989) üzenetére


Rossi
addikt

Vodás Rayre nem nagyon fogsz te ICS-t telepíteni... Legalábbis egyelőre.

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#3993) Joe.36 válasza Rossi (#3992) üzenetére


Joe.36
addikt

Igen észre vettem én is sajnos....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3994) Joe.36


Joe.36
addikt

Akkor sehogyan sem tudom felrakni rá ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3995) tomy86 válasza Joe.36 (#3994) üzenetére


tomy86
addikt

Dehogynem. Vagy megvárod, amíg a vodás telefonokra is kijön a hivatalos ICS (magentára sincs még) vagy felteszed a Nordic romot flashtoollal, amiről ebben a topikban is találsz leírást és linket.

(#3996) Joe.36 válasza tomy86 (#3995) üzenetére


Joe.36
addikt

Erre gondoltál ? Ha nem akkor be tudnád linkelni ? Root, Recovery vagy Bootloader nyitás kell hozzá ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#3997) Fehércápa válasza ronda (#3964) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Visszaraktad Gb-t?

[ Szerkesztve ]

(#3998) kk831228 válasza Joe.36 (#3996) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem előbb ne rakd föl csak ha használtad egy kicsit a gb-t!! (Ahogy már írták előttem is)Te te tudod!!(Szubjektív vélemény!!) :K ;)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3999) Joe.36 válasza kk831228 (#3998) üzenetére


Joe.36
addikt

Xperia minim volt csak túl pici volt ismerem a 2.3.4 et :) nem jó az ics ? vagy ez csak valami főzelék féle ?

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4000) tomy86 válasza Joe.36 (#3996) üzenetére


tomy86
addikt

Igen, arra. Nem kell semmi. Utólag rootolható is ez a verzió. Egyébként ez a hivatalos Sony ICS, amit az észak-európai országokra adtak ki (ez jött ki először).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.