Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) tomy86 válasza mandi30 (#3848) üzenetére


tomy86
addikt

Röviden: olyan lesz a telefonod, mintha most hoztad volna ki az üzletből friss rendszerrel. Se névjegyek, se az általad telepített programok nem lesznek rajta.
Mentés:mivel gondolom nem rootolt a telefonod így ttitanium backup és társai nem jöhetnek szóba.
Névjegyzéket szinkronizálod a gmailes fiókoddal. SMS-ek, hívásinfó mentése pl. SMS backup+. Valamint az összes programot, amit te telepítettél, újra kell rakni és újra beállítani (legtöbb esetben).

(#3850) zopet: úgy emlékszem ebben a topikban valaki már keresett hasonló appot, ami jelez telefonáláskor x idő után. Keress rá vagy kérdezd meg ott, ha itt nem jön válasz!

[ Szerkesztve ]

(#3852) diane


diane
tag

Sziasztok!

Az ICS. alatt a témák között nektek is egyforma a héttér a kék téma mögött, ugyanúgy mint a fekete témánál? Csak mert láttam egy képet az xperia s témáiról és ott kék a kék színű témához tartozó kezelői felület.

A sapphire és a silk téma mögötti felület nálam mindkettőnél sötétszürke. Igazából csak azért lényeges mert mindegyik olyan hülye szín, lila, rubin, az előző verzióban olyan szép volt a piros téma és legalább a kék lenne normális, de szerintem ezt elcseszték kicsit.

(#3853) Greentea válasza tomy86 (#3829) üzenetére


Greentea
senior tag

Üdv!
Kösz a segítséget végül megjött a telóra ma az ICS :)

(#3854) Greentea válasza Greentea (#3853) üzenetére


Greentea
senior tag

Egyébként amikor Felraktam akkor valami Support Zone-t letöltötte.
Az ugye ingyenes?

GreenT

(#3855) Greentea válasza Greentea (#3854) üzenetére


Greentea
senior tag

Nem rakja fel a 4.0-at :S
Előkészítésnél megszakad... hiába próbálom újra.

Valami ötlet?

(#3856) mandi30 válasza tomy86 (#3851) üzenetére


mandi30
csendes tag

Köszönöm szépen,így már értem.
De gondolom ezt az új rendszerrel marad meg igaz?
Pedig jobb lenne a régi,ezzel sok baj van nálam sajna.

(#3857) mandi30 válasza tomy86 (#3851) üzenetére


mandi30
csendes tag

Azt még megkérdezném,szervizben vissza tudják rakni a régi verziót?

[ Szerkesztve ]

(#3858) tomy86 válasza mandi30 (#3857) üzenetére


tomy86
addikt

Vissza tudják, bár feltételezem, hogy nem ingyen. De itt is volt linkelve többször is a közép-európai GB rom, amit flashtoolal vissza lehet tenni.

(#3859) mandi30 válasza tomy86 (#3858) üzenetére


mandi30
csendes tag

Garanciás még a készülék,akkor is fizetnem kell?
Nem az én hibámbol nem jó.Végül is a szoftver tette szarrá nem?
Vagy is az új rendszer.

Azt tudja valaki hogy a Camponában még van Electro World?Mert ott elvileg csinálnak szoftverfrissitést.

(#3860) tomy86 válasza mandi30 (#3859) üzenetére


tomy86
addikt

Hivatkozhatnak arra, hogy a Sonynál elmondták, hogy 512MB RAM-on nem biztos, hogy jó lesz az ICS. Nem épp szimpatikus hozzáállás, de a Sony fórumán is azt mondták, hogy aki downgradelni akar hivatalosan, annak marad a szerviz.
Tudtommal megvan még az Electro World a Camponában (bár mostanában nem voltam ott).

Ha szervizben rakják vissza a GB-et, az adatokról, akkor is csinálj mentést!

[ Szerkesztve ]

(#3861) Greentea válasza Greentea (#3855) üzenetére


Greentea
senior tag

Segitsetek!

(#3862) mrlujoak válasza Greentea (#3861) üzenetére


mrlujoak
veterán

Ha nem megy, akkor nem megy. Ne erőltesd!
Próbáld holnap...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3863) Bryan65


Bryan65
tag

Sziasztok!
Sikerült a Flashtool progival felraknom az itt ajánlott ICS,a SEUS azt írja ki hogy a legfrissebb progi van rajta tehát a kérdésem az lenne hogy muszáj a frissítés javítás próbáljam meg a PCC is vagy jó így is,mindenképpen kell a javítás az ICS 4.1.A.0.562-hez. :R

You'll never walk alone

(#3864) rw-ultra válasza Bryan65 (#3863) üzenetére


rw-ultra
tag

Javasolt.

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#3865) tomy86 válasza zopet (#3850) üzenetére


tomy86
addikt

Próbáld ki ezeket: Call Minute Saver, Call Beeper

(#3866) Bryan65


Bryan65
tag

Kérdésem lenne hogy tudom telepíteni a programokat nem találok fájlkezelőt az ICS-ben, köszi. :R

You'll never walk alone

(#3867) tomy86 válasza Bryan65 (#3866) üzenetére


tomy86
addikt

Gondolom nem a playről akarsz telepíteni, mert ahhoz nem kell fájlkezelő.
Én ezt használom: ES File Explorer

[ Szerkesztve ]

(#3868) trita


trita
tag

Szerintetek miért van az,hogy a fő(oldalak) vagy képernyők(nem tudom mi a hivatalos neve)amiből 5 van,és oda rakjuk ki az alkalmazásokat stb,szóval az egyikre nem enged kirakni semmit,azt irja nincs rajt hely,pedig csutka üres :( :F

Rita

(#3869) trita válasza trita (#3868) üzenetére


trita
tag

Időközben megooldottam! :C Ügyi voltam! :C Meg is válaszolom magamnak:Volt kirakva anno egy widget,ami időközben "láthatatlanná vált".Rányomtam a "semmire" ;) és eldobtam a kukába.Olyan büszke vok most magamra,sokat tanulok a hozzászólásaitokból.Már menőbb vagyok android-okosteló fronton mint egynéhány pasi ;) :B :K :C :R

Rita

(#3870) rw-ultra válasza trita (#3869) üzenetére


rw-ultra
tag

Ügyes kislány vagy :D

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#3871) danyel


danyel
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Tőletek.
Az lenne a gondom, hogy nem akarok nagy mobilnetes adatforgalmat, ezért szeretnék úgy netezni a telefonommal, hogy az a laptopomra van kötve, amin van korlátlan net. Ezt azért szeretném, mert a programok letöltésével, a telefon frissítésével nem akarom terhelni a havi 100mb os korlátomat.
Tudtok rá valami megoldást?

Köszönöm!

Üdv,
Dani

(#3872) Pompi válasza danyel (#3871) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Legegyszerűbb az lenne ha beraknál egy wifi routert a hálózatba, és akkor a notebookon és a telefonon is lehetne a wlanra kapcsolódni.
De ha ezt nem akarod megtenni, akkor a notebook netjét meg lehet osztani wifin, gyakorlatilag access pointot kell csinálni a noteszből, amire a telefonnal tudsz majd csatlakozni.
Ehhez mondjuk nem ártana tudni, hogy milyen operációs rendszert használsz. Windows 7 alapból tud ilyet.
De mivel ennek semmi köze sem a rayhez, sem az androidhoz, de még a mobiltelefoníához sem, azt javaslom valamelyik ezzel foglalkozó topikban folytasd ennek a feszegetését, javaslom kezdetnek ezt: Otthoni hálózat és internet megosztás

Feel Good Inc.

(#3873) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok!

Bizonyára többször is volt már róla szó, de a fórum méretéből kifolyólag esélyem sincs értelmes időben megtalálni a választ. Így megkérdezem:
Adva van a 2.3.4-es Androiddal megáldott T-mobile-os SE Xperia Ray készülék. Ha jól értesültem, akkor már erre is megjelent az ICS. Ellenben ez a nyomorult Sony PC Companion azt állítja, hogy a telefonom napra kész, hiába nyomogatom a frissítés gombot... :F

A kérdés a következő:
Valóban nem jelent még meg a készülékemre, vagy még T-mobile-osok várnak, ahogyan tették az LG Optimus Black (P970) esetében? :(((
Kell egy "telefon javítása" gombot nyomnom, ahol azzal fenyeget, hogy minden adatot elvesztek? (ez amúgy valóban töröl mindent?) :U
Egyéb ötlet?

A válaszokat előre is köszönöm. :R

Üdv,
Gyuri

UI:
Annyit tudni kell, hogy én semmi esetre sem szeretném root-olni a telefont és nem szeretnék mindent visszaimádkozni rá... Már amennyiben ez megoldható...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#3874) rw-ultra válasza ribizly (#3873) üzenetére


rw-ultra
tag

A Té még nem adta ki, de flashtool-al fel lehet rakni a Sony-s ray soft-ot.Nyugodtan megcsinálhatod, ha nem jön be, visszarakod a 2.3.4-et, én is így csináltam.

szerk.: nekem feldobja h van frissítés, T-s vagyok én is.

[ Szerkesztve ]

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#3875) zhata válasza ribizly (#3873) üzenetére


zhata
senior tag

Szia! A helyedben nem kapkodnám el a dolgot az ICS-sel.
Mióta nekem fent van (4.0.3), csak bosszankodom a telóval. Tízpercenként villog, azaz látszólag felébred az alvó állapotból, ami éjszaka engem rettentően bosszant.
A 2.3.4 esetében ilyen nem volt.
(Állítólag a live wallpaperek okozzák, amiket törölni nem tudok, mert nem rootolt a telóm.)
Más problémákat is leírtak mások.

A pozitívum az ICS-sel, hogy az aksi lényegesen tovább bírja.

(#3876) zhata válasza rw-ultra (#3874) üzenetére


zhata
senior tag

Szia! Hogy tudtad visszarakni az ICS-ről a 2.3.4-et?

(#3877) rezme válasza rw-ultra (#3874) üzenetére


rezme
tag

akkor most van t-s frissítés?

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#3878) rw-ultra válasza zhata (#3876) üzenetére


rw-ultra
tag

Letöltöttem a középeus GB-t és flashtollal felraktam.
rezme : jó kérdés, nekem felajánlotta a PCC .

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#3879) Petii88


Petii88
tag

Én is T-mobilos vagyok, nekem nem ajánlotta fel.

S7 Edge

(#3880) rw-ultra válasza Petii88 (#3879) üzenetére


rw-ultra
tag

Lehet h nem T-s a soft.
Én a középeus GB-t raktam fel, arra jött a frissítés.

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#3881) trita válasza zhata (#3875) üzenetére


trita
tag

Ezt a felvillanásos dolgot nekem meg még a régi verzióval csinálta,frissités előtt,majd falra másztam tőle.Aztán ajánlották itt a z AirPush Detector nevű alkalmazást.letöltöttem a play-rol az rendbe szedte a telom azóta nincs ilyen gondom. :C Megmutatja melyik alkalmazás okozza a galibát,azt kell törölni.Törölni élő háttérképet meg nem csak rotolt telorol tudsz,nekem is szüztiszta eredeti. :K

Rita

(#3882) Syl válasza zhata (#3875) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam élő háttérkép van beállítva (buborékok) és még soha nem villogott, nem kapcsolt be magától a kijelző.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3883) Petii88 válasza rw-ultra (#3880) üzenetére


Petii88
tag

értem, amúgy még várnom kell biztosan, mert az SI számom még bent sincs abban a listában ami írja hogy ki kapta meg idáig a ICS-ét.

S7 Edge

(#3884) fPApi válasza ribizly (#3873) üzenetére


fPApi
őstag

Ahogy korábban írtam, nekem az a tapasztalatom, hogy jelenleg az ICS akkor nem okoz bosszúságot, ill. nem lassabb, mint a GB, ha teljesen "szüzen" rakod fel (többféleképpen kipróbáltam). Ha ezt nem akarod, akkor maradj a réginél, és talán majd a következő ICS javítás után jobb lesz a bosszúságmentes felrakás esélye.

[ Szerkesztve ]

(#3885) trita válasza Syl (#3882) üzenetére


trita
tag

Nem mindegyikre "allergiás" .Én is azt használok,szeretem őket,szépek,de van amelyiknél bizony fel-felvillant,azt töröltem.De mondom,ez nálam még a régi verziónál volt baki. :K

Rita

(#3886) tomy86 válasza rw-ultra (#3880) üzenetére


tomy86
addikt

Biztos, hogy nem T-s az a rom.
T-s GB romot nem találtam Rayhez (Arc S-hez pl. van).
Az én telefonom is T-s (eredeti rom) és nem nincs még frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#3887) trita válasza tomy86 (#3886) üzenetére


trita
tag

Fiaméhoz sincs,az övé is T-s :K

Rita

(#3888) zhata válasza trita (#3881) üzenetére


zhata
senior tag

Köszi az ötletet, kipróbálom. :R
Próbáltam rootolni a telómat, hogy törölni tudjam ezeket, de az sem jött össze. :W

"Csakazértis!" Felraktam egyet, ha villog(tat), hát dolgozzon is meg érte! :))

(#3889) trita válasza zhata (#3888) üzenetére


trita
tag

Én nem értem te miért nem tudod őket törölni,elvileg amit te raksz fel,azt törölni is lehet.Beállitások,alkalmazások kezelése letöltött alkalmazások,törlés.Elvileg ennyi kell,hogy legyen.A gyáriak meg amik eleve fent vannak,nem okozhatnak gondot.Legalábbis nálam nem azok okozták a galibát. :K

Rita

(#3890) zhata válasza trita (#3889) üzenetére


zhata
senior tag

Szerintem berakta egy olyan direktoriba, amit a nem rootolt telóval nem látok.

"Beállitások,alkalmazások kezelése letöltött alkalmazások,törlés"

Nálam csak alkalmazások menüpont van. Abban meg nincs ilyen lehetőség. (4.03) :N

(#3891) viw


viw
aktív tag

sziasztok,
PPC-vel próbálom frissíteni ISC-re a telót, de a "2. Előkészítés" fázisnál az állapotjelző sáv már vagy 25 perce nem teszi meg az utolsó 3mm-ert.
ez normális, várjak még? mit javasoltok?

(#3892) tomy86 válasza zhata (#3890) üzenetére


tomy86
addikt

Ha te nem tettél fel live wallpapert és a telefonon nincs is beállítva háttérképnek élő háttér, akkor nem az okozza a problémát. Ráadásul, ha te nem telepítettél ilyet, akkor csak a gyáriak vannak fent, azt meg csak root után tudod törölni. De nincs jelentősége, ha nem futtatod.

(#3893) trita válasza zhata (#3890) üzenetére


trita
tag

Beállitások,alkalmazások,alkalmazások kezelése,letöltve,,mind,törlés.A fiam nem frissitett teloján,ilyen sorrendben van.majdnem ua mint nálam az újon.

Rita

(#3894) zhata válasza tomy86 (#3892) üzenetére


zhata
senior tag

Szia.
De feltettem néhányat valszeg, még a 2.3.3 alatt. Legfeljebb megnéztem, hogy milyenek, ennyi volt a futtatás, azóta sem használtam őket.
Most az ICS-től kezdve bokrosodtak meg. Máshol olvastam, (vagy talán itt is) hogy törölni kell ezeket. Csak nem rootolt a telóm, és nem tudom, hogy hol van(nak). A 2.3.4.alatt a szgépen el tudtam érni a teló valamennyi alkönyvtárát, de (ICS) alatt már nem.
(A Total Commander pl. már nem is veszi észre, hogy csatlakozott a teló.) :W

(#3895) zhata válasza trita (#3893) üzenetére


zhata
senior tag

Kedves Trita! Nálam nincs alkalmazások kezelése menüpont.

(#3896) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

Akadt némi problémám. Telenor függő Ray, felfrissítve ICS-re, majd elégedetlenség miatt visszalőve 2.3.4-re, 042-es változatra. 062 volt rajta gyárilag, de FOTA-n nem jelez frissítést, Companion-on keresztül pedig ICS-re frissítene. Apró öröm, hogy a root sem sikerül, a folyamat végén, amikor adb_reboot részhez ér a szoftver, nem történik semmi.

Valami ötlet?

(#3897) tomy86 válasza zhata (#3894) üzenetére


tomy86
addikt

Tedd fel ezt a progit és töröl ezzel ami nem kell.

(#3898) trita válasza zhata (#3895) üzenetére


trita
tag

Akkor sorry :B Csak próbáltam segiteni :U

Rita

(#3899) Bryan65


Bryan65
tag

Sziasztok!
Valamelyik nap frissítettem a telomat az ICS-re,régen az előző verziónál a spb shell 3d progit használtam,itt is fel telepítettem de már az elején gyanús volt mert alul bugos volt a kijelző,de ment egésznap ma reggelre viszont megfagyott a progi nem tudtam forgatni,viszont az android rendszer ment mert a felső eszközsáv aktív volt,bementem a beállításokba és visszaálltam az xperia nézetre.Kérdezném hogy ezt rendszer hiba,beállítás,vagy ütközik a progi valamivel és jobb ha használom az xperia felületet nekem tetszik az is.
Az előző hozászolásokhoz nekem is volt hogy egy pillanatra felvillant a kijelző a GB alatt, eleinte idegesített aztán nem érdekelt,most ez megszűnt tökéletesnek látom a telcsit,szerintem nincs még összehangolva az új rendszer egy két progival,lehet hogy ti más hogy látjátok. :R

You'll never walk alone

(#3900) tomy86 válasza Bryan65 (#3899) üzenetére


tomy86
addikt

Ezért érdemes elolvasni a programoknál a felhasználók hozzászólásait. Az spb shellnél nem is kell keresgélni, hogy fagyásról, akadásról olvass. Én kukáznám, minimum addig, amíg nem friisítik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.