Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) Fehércápa válasza mrlujoak (#3149) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Nagy pálfordulást? Miért is? Mert eddig a folyamatos autofokuszt hiányoltam , most meg a videot látva az élessêget hiányolom? Érzek azért némi összefüggést,te nem??
Egyébként nem vélt hiányosságok miatt oltottam, minden azaz minden, azaz kivétel nélkül minden hiba, amit eddig említettem előfordult másnál is, ha tényleg éérdekel vissza tudod olvasni. Azt felfújni, hogy most tévedtem és a menüben található "egyszeres autofokusz" a valóságban folyamatos autofokuszt jelent, nem szép dolog tőled.

(#3152) mrlujoak válasza Fehércápa (#3151) üzenetére


mrlujoak
veterán

Van, persze összefüggés. Csak ha nincs - szerinted AF - akkor mi lehetne lassú, ugyebár...

Az AF és az élesség hiánya (AF működési sebessége) bizony szorosan összefügg.

Szóval, használd, próbálgasd, és kérdezz, ne pedig kijelents valamit, ami nem igaz, és csak Te nem fedezted fel...

"Azt felfújni, hogy most tévedtem és a menüben található "egyszeres autofokusz" a valóságban folyamatos autofokuszt jelent, nem szép dolog tőled."

NEM! :(( Te kategorikusan kijelentetted - és nem csak ebben a topikban - hogy NINCS AF, meg macro. Holott mindkettő van.
Neten is ott van a rengeteg ray videó. Macro is! :((

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3153) thomikaf1


thomikaf1
tag

Egy olyan kérdésem lenne a hozzáértőkhöz, h ha felteszem az ICS-t, de valami miatt vissza akarnám tenni a GB-t akkor arra van lehetőség? és ha igen, akkor hogyan?

Köszönöm!

(#3154) Ear001 válasza Fehércápa (#3148) üzenetére


Ear001
addikt

Jaj, jaj jaj és megint jaj. A Ray ilyen szempontból tejesen rendben levő telefon, csináltam vele százvalahány rövid videót mindenféle körülmények között, és kifejezetten pozitív csalódás volt a működése és az elkészült anyag. Fényképezni is remekül lehet vele, persze csak akkor, ha tudja mit tart a kezében, milyen funkciók közül válogathat, na meg fotózni is tud, nem csak megnyomni az exponálógombot helyettesító részt a kijelzőn... :W

(#3155) Fehércápa válasza Ear001 (#3154) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Jaértem, nyilván a tesztek is tévednek, mert a képeiről sehol sem zengenek ódákat. Ez a topic is sokat foglalkozott a viszonylag gyenge képekkel még az elején, egy rakás hozzászólás foglalkozott vele Egyébként fényképész a szakmám, bár nem dolgozom benne rég, teljesen hlye nem vagyok hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3156) Ear001 válasza Fehércápa (#3155) üzenetére


Ear001
addikt

Nem ódazengésről beszéltem, hanem hónapok óta tartó rendszeres használatról. Pontosan tudom, mi a difi pár napos teszt és egy dolog hosszan tartó használata között, a fórum is a Prohardver tesztképein pörgött, amik, valljuk meg elég kevés információval bírnak.

Ha pedig tényleg fényképész vagy, még súlyosabb a dolog, hogy nem ismered fel az autófokusz működését és hülyeségeket írsz a Rayről.

[ Szerkesztve ]

(#3157) Fehércápa válasza Ear001 (#3156) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Igen? Az idő múlásával jobb képeket készît , mint elsőre? Ez nekem új...
Nem tragédia a képek minősége, egy jó közepes.
Na lapozzunk, mára kivitatkoztam magam :)

[ Szerkesztve ]

(#3158) mrlujoak válasza Fehércápa (#3155) üzenetére


mrlujoak
veterán

Senki, érted, senki sem zengett ódákat a ray képkészítési bravúrjairól.
Senki sem mondta, hogy ez a csúcs.

Ellenben Te folyamatosan olyan dolgokat hiányoltál - és ennek hangot is adtál - amik benne voltak a telefonban.

Ezért van az, hogy már engem is felmérgeltél. Valaki idetéved, és olvassa a panaszaid, hogy nincs makró meg nincs AF, meg nincs vaku... Aztán pedig mind van.

A BSI-től is azt a csodát várod, hogy szürkületi képeknél is napfényes képek élessége lesz.

Légyszi, legalább a tévedéseid ne próbáld más válaszai mögé bújtatni!

Ne. Inkább használd, kérdezz, ha valamit nem tudsz, de ne jelents ki olyat ami valótlan!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3159) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Páromnak vagyok telefonnézőben, és úgy tűnik, hogy a Ray lett a kiszemelt áldozat. Nem tudom, hogy itt mennyire rootoltok, ahogy tudom a droidos telefontopicok 90%-ban kőkeményen. A kérdésem arra vonatkozik, hogy mennyire állja meg a helyét a telefon root nélkül a hétköznapokban? Én Desire S-t használok, és tökéletesen meg vagyok elégedve vele, úgy, hogy sose piszkáltam bele, teljesen gyári. Előre is köszi :) Igazából egy Live is van a családban, arra vetettem egy pár pillantást, szimpatikusnak tűnt nagyon az is, csak hogy legyen mihez viszonyítani :)

mod:

Már megtapiztuk élőben, nagyon szép, gyors(nyilván, egy az egyben Dézi S bele van), igazából itt hosszabb távú tapasztalatokra lennék kíváncsi :) :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3160) mrlujoak válasza hoffman_ (#3159) üzenetére


mrlujoak
veterán

A LwW-hez képest ez a modell sokkal prémiumabb benyomást kelt.
Komolyabb, diszkrétebb megjelenésű a ray, míg a Live inkább fiatalos, "műanyagos" - nem rossz értelemben.

A rootról annyit, hogy a fórumon kívül felhasználói szinten nem is nagyon futottam még bele rootolt modellbe. Csak akkor, amikor mobilgurukkal találkozom.
Ez igaz mindegyik gyártóra.
(a múlt héten 1.6-os X10 mini pro-val találkoztam)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3161) Fehércápa válasza mrlujoak (#3158) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

"Ellenben Te folyamatosan olyan dolgokat hiányoltál - és ennek hangot is adtál - amik benne voltak a telefonban."

Na,kezdem akkor ezzel.
Erről már háromszor leírtam,hogy nem igaz,de kapaszkodsz bele, nyilván jól hangzik és aki nem olvassa vissza a hozzászólásaimat az hihet is neked.
Egyedül legutóbb tévedtem (ezt is leírtam már,de hátha most megérted),hogy egyedül a folyamatos autófokuszban tévedtem, mivel ilyen opció nincs a menüben és mikor próbáltam nekem is nagyon lassan találta az élességet, a videom tele volt életlen részekkel.
Ennek ellenére megkértem Rizso kollégát,hogy videózzon ő is, szerettem volna tudni,hogy mit hoz ki belőle.
Az ő videoja egész jó,bár az is tele van életlen részekkel, igen, az autófokusz lassú átállása miatt,ami mutatja,hogy van benne autófokusz.

"Senki, érted, senki sem zengett ódákat a ray képkészítési bravúrjairól."
Ez nem igaz, épp előtted írtak róla,hogy mennyire korrekt ezen a téren,ami nálam a dicséret jele, és mások is dicsérték a kameráját, persze,hogy mi szimpla dicséret és mi magasztalás az valóban szubjektív kérdés.
Szerintem fényképezés területén nem korrekt,egyáltalán nem az, sokkal jobb készülékek vannak nála.
Se külön exponáló gomb, se vaku, videonál nincs pause, látszik,hogy ezekre nem fektettek túl nagy hangsúlyt.
Nem, NINCS vaku!
"A vaku vagy villanófény egy fényképezésnél használt mesterséges fényforrás, ami az exponálás ideje alatt rövid időre erős fénnyel világítja meg a fényképezni kívánt tárgyat. Használatával jobban megvilágított kép, esetleg különleges képhatások érhetők el."
Ez nincs meg Rayben, folyamatos mobilfény van,amit kapcsolgathatsz ki és be, ami lassú és kényelmetlen. (és a téma elvesztésével járhat)
Ráadásul azt is írták,hogy az X10mini ledje is erősebb.

"A BSI-től is azt a csodát várod, hogy szürkületi képeknél is napfényes képek élessége lesz."
Ismét valami ,amiről már többször is írtam, hogy nem így van, gyanítom olvastad is,csak megint felhozod ellenem.
Először megkérnélek valamire,amit tőled idézek "ne jelents ki olyat ami valótlan!" "

és akkor most jön az idézet tőlem:

"Mrlujoak!
Nem várok csodât, nyilván nem lehet nappali minőséget remélni, azonban nem látok érdembeli javulást, sok másik készülék BSI nélkül szebb képeket csinál."

Ezzel sem vagyok egyedül, idézem a mobilaréna tesztelőjét:
"A fent elterülő fotókat megvizsgálva azt kell mondjuk, hogy a 8 megapixel, az Exmor R rendszer, ami elvileg a sötétben jobb minőségű képek készítését hivatott előidézni igazából nem sokat érnek. Nem véletlenül voltam olyan baromi lelkes, hogy ennyi fotót csináltam, látni akartam, hogy tökéletes és tökéletlen fényviszonyok között mit produkál az optika, de a végeredmény sajnos csalódás. A képek zajosak, a vonalélesség fogalma homályba vész, a színtelítettség sem mondható tökéletesnek. Szóval van gond."
Pontosan ugyan ezt tapasztaltam én is, szürkületben, de akár árnyékban fotózva kifejezetten zajosak a képek.
Persze nem a telefonon, -ott gyönyörűek- hanem mikor kiteszem monitorra.
Sajnos a nappali képek pedig igen fátyolosak.
Én is sokat fotóztam már vele, volt szerencsém nemrég egy utazás alkalmával ugyan azokat a témákat lefotóznom,mint kollégámnak (iphone 4s) és sokkal gyengébb a ray fotója, videoja!
Tudom most jön,hogy ne Iphone-hoz hasonlítsam, azonban szerintem nyugodtan lehet az okostelefonokat e tekintetben egymáshoz hasonlítgatni.
Nem imondom,hogy a Ray szr, azt mondom a mai , viszonylag új készülékek közt közepes!
Kritikáimat pedig azért foglalmazom meg,mert szerintem azok is hozzátartoznak a Ray topichoz, nem csak a dicséret.
Az egy teljesen más topic dolga, a Ray rajongók topicé!
Ha hiszed-ha nem egész kedvelem ezt a kis Rayt,azonban nálam ez nem jár érzelmekkel, kritikus vagyok vele és általában véve minden mással is.

Ear001

Attól még,hogy igazodsz a megismert telefon hibáihoz, a hibák nem tűnnek el.

[ Szerkesztve ]

(#3162) Ear001 válasza Fehércápa (#3157) üzenetére


Ear001
addikt

Igen? Az idő múlásával jobb képeket készît , mint elsőre? Ez nekem új...
Elég kellemetlen, ha egy fotós nem tudja, hogy az eszköz lehetőségeit megismerve bizony egyre jobb képek készíthetők és ez a Ray-re is igaz...

(#3163) mrlujoak válasza Fehércápa (#3161) üzenetére


mrlujoak
veterán

Már megbocsáss, Te panaszkodtál folyamatosan.

Makróról, ledről, meg AF-ről.

Egyszerűen hihetetlen, hogy nem találtál egy cikket, egy videót sem, amin ott van minden.

Amit meg már ezerszer leírtunk, led vakut általánosítva használják az emberek, mert ez nem az a vaku. Akármennyire is szépíted, a fényforrásos logikus magyarázatot sem fogadod el.

Neked kell a led villanása.
ADD EL a ray-t és vegyél olyat. Azokban biztosan lesz azonnal makró, meg AF, olyat vegyél, amiben nincs BSI - nem fogja bántani a tudatod - és megnyugszol.

A korrekt képkészítés pedig még mindig nem jelenti azt, hogy a legjobb, és beleköthetetlen.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3164) pepe10.10 válasza hoffman_ (#3159) üzenetére


pepe10.10
tag

Hello!
én Karácsony óta hazsnálom a Ray-t sohasem piszkálok bele egyik telefonba sem, és tökéletesen működik, nem lassult be, még egyszer se fagyott le, nagyon jó választás szerintem ! és enek sokkal szebb a kijelzője mint a LIVE-nak.

Laza vagyok szétesem, kezemben a GSM.

(#3165) hoffman_ válasza pepe10.10 (#3164) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szupah, köszi az infót :) Ilyesmit vártam.

mrlujoak:

Neked is köszi :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3166) lmno válasza Fehércápa (#3161) üzenetére


lmno
őstag

"Tudom most jön,hogy ne Iphone-hoz hasonlítsam, azonban szerintem nyugodtan lehet az okostelefonokat e tekintetben egymáshoz hasonlítgatni."
Lehet, csak nincs értelme... Ugyanis egy több mint 2szer drágább telefonról beszélsz (iPhone 4S)

(#3167) shadowofthe


shadowofthe
tag

Sziasztok!

Két héten belül tervezek telefont venni, és hosszas keresgélés után végülis a SE Ray és az Arc S között vacilálok... van esetleg tapasztalatotok, hogy melyik éri meg jobban? 20ezerrel lenne több az Arc. Köszi, ha tudtok segíteni!

(#3168) tomy86 válasza shadowofthe (#3167) üzenetére


tomy86
addikt

Ha kell a HDMI, a dedikált kameragomb és a nagyobb kijelző, akkor ARC S. Ha kell előlapi kamera és elég a kisebb kijelző, akkor Ray. Azt hiszem nagyjából ennyi a különbség, meg hogy az Arc S-ben 1.4GHz-en megy a CPU. Mindkettő korrekt készülék szerintem.

(#3169) Syl válasza lmno (#3166) üzenetére


Syl
nagyúr

Inkább 4x drágább az. T-mobile, domino: 50e vs 195e.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3170) sir fg válasza hoffman_ (#3159) üzenetére


sir fg
aktív tag

Válasz: Teljes mértékben megállja a helyét a hétköznapokban. De még hétvégén is :).
De komolyan mondom. Én azért belenyúlok a telefonba, ha nagyon szükségét érzem - a Galaxy 3-mam rootolva volt, meg CPU overclock, undervolt, ROM csere, stb...
De ebbe nem nyúlnék bele, mert nekem így tökéletes. (Főleg ICS-sel. :) Na, ez volt az egyetlen mókolásom, hogy azt idő előtt feltettem, de ez még nem olyan mély belenyúlás. DE: A hivatalos, most még 2.3.4-es szoftverre is igaz a véleményem).

Többieknek, csak úgy általában (szubjektív vélemény):
A "vaku" hiánya annyi mindenkit zavar, nem teljesen értem, hogy miért. Ilyen telefonokon azt úgyis egy LED villanásával oldják meg. Itt folyamatosan ég a LED. Ergó az automatika az expozíciót pontosabban be tudja állítani ahhoz képest, mintha csak exponáláskor villanna. Villanó LED-del sem lehetne szerintem jobb megvilágítást elérni.
Jó, de nem vagyunk egyformák, valakinek kell a vaku. Na, de az exponálógomb?? :F Nem sokkal gyorsabb, egyszerűbb és kényelmesebb a kijelzőt érintve exponálni?? Főleg, hogy oda fókuszál, ahova érintesz.

Szubjektív^3: Ha lenne mondjuk rendes Xenon vaku, exponálógomb, meg esetleg optikai zoom felszerelve, akkor ez egy fényképezőgép lenne beépített telefonnal, nem telefon beépített fényképezőgéppel :))

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#3171) hoffman_ válasza sir fg (#3170) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Meggyőző :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3172) sir fg válasza hoffman_ (#3171) üzenetére


sir fg
aktív tag

Egyébként, ahogy követem a fórumot, a legtöbben, elsősorban azért rootolják, hogy töröljenek néhány előre telepített alkalmazást, ami amúgy nem törölhető. Így picit több a szabad RAM, meg az üzemidő. De e nélkül is meg lehet lenni. Más telefobnoknál meg azért kellhet a root, hogy valami nagyobb hibát, bugot lehessen orvosolni, stb.. Itt ilyesmire szerintem nincs szükség. De ha van időd, olvasd ezt a fórumot, jó képet lehet kapni, és nem csak az én elfogult véleményemet ismered meg :).

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#3173) tomy86 válasza sir fg (#3170) üzenetére


tomy86
addikt

Na, de az exponálógomb?? :))
Akkor derülök nagyokat, amikor ezt hiányolja valaki. Mielőtt megvette nem tűnt fel, hogy nincs? Mintha vennék egy kétüléses sportkocsit és utána anyáznék, hogy milyen szar, mert nem fér bele az öttagú család :)

[ Szerkesztve ]

(#3174) DLDKox


DLDKox
aktív tag

Felraktam aire új ics-es kerneljét hozzá JJ's HYBRID ROM v1.2 -t. Borzasztóan gyors lett így a készülék igaz 1.4 Ghz-en megy. Én nagyon meg vagyok elégedve a Ray-el. :R

(#3175) mandi30 válasza mrlujoak (#3131) üzenetére


mandi30
csendes tag

Köszönöm szépen válaszod,be volt kapcsolva,most kikapcsolom és próbálom úgy.
Amúgy ha a Ray nézem nem hullámos(látszatra),de ha már felteszem a számítógépemre akkor hullámzik rendesen,bár hozzá teszem nem remegős a kezem,.

(#3176) Fehércápa válasza mandi30 (#3175) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Jó lenne tudni mit értesz "hullámos" alatt... Nem tudná egy videot felrakni youtubera?

(#3177) ronda válasza DLDKox (#3174) üzenetére


ronda
aktív tag

És proci túlhúzás nélkül is próbáltad? Illetve igy mennyi idő alatt szívja le az akksit?

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3178) fPApi válasza shadowofthe (#3167) üzenetére


fPApi
őstag

Ha részletesen átgondolod, hogy pontosan mire szeretnéd használni, akkor egyértelmű lesz, hogy melyiket vedd (mivel a kettő két különböző felhasználói csoportnak lett kitalálva)!

(#3179) DLDKox válasza ronda (#3177) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Ma jött ki a kernel további infó majd később. :DD

(#3180) Lasy válasza tDr1v3r (#10) üzenetére


Lasy
veterán

tDr1v3r
Látod nem kellett olyan sok idő hozzá, és máris megkaphatod ezen az áron. :D

rep3at
Szerintem az x8 fixfókuszával nem lehet összehasonlítani, de a 8 mpix sok szerintem.

FET-MEN
Azért a galaxy mini-d nem sorolnám ide. :D

Fancy-boy
Igen szerintem is lehetne vidám.
De gondolj bele ha fordítva tartod, máris nevet, és nem szomorú.

x_o_n
Elviekben minden 2.3-as Android megkapta a Magyar nyelvet, így 99% hogy lesz benne Magyar.

Nos itt jöttem rá, hogy nem kell ennyire visszameni az időban. :DD

Látom nem sok ember örül az ICS világának.
De azt is látom, hogy sokaknak tetszik.
Bevallom engem leginkább az akku teljesítménye érdekel.
Ténylegesen látható a javulás, vagy ez csak egy beképzelés?

LEFTHORSE1
Szerintem ez csak megszokás kérdése, de én minden telefonra a smart-ot teszem fel, mert arról van mentésem, és minden telón ugyan úgy muzsikál.

fPApi
Szerintem jobban át szeretnék gondolni ezt az egészet, mert nem hiszem, hogy minden típusra külön fejlesztő létezik, így ha egyszerre adnák ki több készülékhez, akkor nagyobb várakozás kellene a frissítésekhez, és ugye mindenkinél érezhető a válság. :(

sir fg
Nos ez az első amit kikapcsolok a telefonban.
Én szeretném eldönteni, hogy mikor milyen fényerőt használok, nem a telefon. :D

ronda
Belegondoltál már abba, hogy ha az iphone kiesik a zsebedből az ripityára törik?
Nem lenézés ez az iphone részéről, de azért mindent üvegből csinálni. :(
"szép, szép, de azért a ló sem csúnya..."

Mekkora nagy dillema ez a fotózás. :?
Én szerintem elég az 5mpix is simán. nekem egy élmény még az is amit x8-al csináltam, és a fiam van rajta. :D
Az, hogy a képek nem olyaok a pc-n mint a telón, ez természetes, de ha kinyomtatom a képet, és beleteszem az albumba, akkor max 9x13cm-est használok, azon nem látszik olyan gond, hogy nem jó.

Melyik KERNEL-t érdemes használni ezen a telefonon?

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#3181) rezme válasza DLDKox (#3174) üzenetére


rezme
tag

De locked a bootloadered vagy unlockolt? Ha locked akkor hogy kell feltenni a JJ-t?

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#3182) DLDKox válasza rezme (#3181) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Unlockoltam a bootloadert már a 2.nap miután megvettem ;)
Nem bírtam ki.

(#3183) mandi30 válasza Fehércápa (#3176) üzenetére


mandi30
csendes tag

Sajna nem tudok,ehhez már nem értek,de szívesen tanulok.

(#3184) sdd2 válasza Lasy (#3180) üzenetére


sdd2
veterán

Jó sokat sűrítettél egy hsz-be :DDD

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#3185) fPApi válasza Lasy (#3180) üzenetére


fPApi
őstag

"... ha egyszerre adnák ki több készülékhez..."

Itt nem több készülékről van szó, hanem csak a ray-ről!

(#3186) rezme


rezme
tag

jelenleg mi a lehetőségeim bootloader nyitásra, ha a bootloader unlock allowed: no ???

Értékeléseim: 1. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=rezme&submit= 2. http://mobilarena.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=rezme&submit=

(#3187) Manka76


Manka76
senior tag

Sziasztok.
Az EN ország jelzésű Ray-re a PC Companion most rakja fel a 4.0-t, minde féle mókolés nélkül.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#3188) Lasy válasza fPApi (#3185) üzenetére


Lasy
veterán

egy cég több készülék.
lehet, hogy neked csak a ray, de a sony-nak az több teló...

rezme
függetlenítéssel együtt. :(

Manka76
4.0.2.A.0.62 ezt tetted fel te
4.1.A.0.562 de ez az ICS.
ezt vedd figyelembe!!!

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#3189) tomy86 válasza Manka76 (#3187) üzenetére


tomy86
addikt

Ma frissült a telefonok listája, amikre elérhető az ICS frissítés. Mielőtt valaki kérdezi, a magyar nincs rajta (legalábbis a telefonom SI száma nem szerepel a listán).

[ Szerkesztve ]

(#3190) Manka76 válasza Lasy (#3188) üzenetére


Manka76
senior tag

Igen az 562-t raktam fel.
Már az optimalizálást csinálja.
De jobbat mondok a Telenor függő Arc S-re is megy már fel az 562.

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#3191) Lasy válasza Manka76 (#3190) üzenetére


Lasy
veterán

Ez jó hír...
Nos akkor beléptem egy időre a RAY világába.
Kíváncsi vagyok ez a készülék meddig bírja nálam. az active bírta majdnem 1 hónapot is. :D

van valami extra leírás a romokról?

+36702778032

(#3192) lmno válasza Manka76 (#3187) üzenetére


lmno
őstag

Jessz, köszi, most települ nekem is :)

(#3193) sir fg válasza Lasy (#3191) üzenetére


sir fg
aktív tag

Hát itt nincs akkora pörgés a custom ROM-ok terén, mint a Mini topikjában... De én nem bánom :).
Amúgy meg mielőtt kikapcsolod az automata fényerőszabályzót, azért próbáld ki :).

ICS: igen, az enyém is szerepel a listában (kártyafüggetlen, MM-ben vásárolt, szóval közép-európai régiós Ray). Mondjuk én már feltettem múlt héten... De sebaj.

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#3194) shadowofthe válasza fPApi (#3178) üzenetére


shadowofthe
tag

Internetezés, zenehallgatás és SMS/telefonálás. Különleges felhasználási terveim nincsenek, nem akarok filmet nézni rajta vagy regényt olvasni. Az Arcnak csábító a kijelző mérete, de ugyanakkor meg nem is. :U Sosem volt még ekkora telefonom. A Raynek csábító az ára, meg hogy talán az is elég minderre, csak félek, hogy nem férek el rajta. Samsung S5230-am van most, és ezen nem kényelmes még csak a leveleimet sem megnéznem, pedig 3inches ez is.

Köszönöm mindenesetre a segítséget!

(#3195) erahurka válasza shadowofthe (#3194) üzenetére


erahurka
félisten

Ray 3,3". Széltében 1mm-el keskenyebb mint egy 320x480-as 3"-os kijelző.

Én is ebben a nem túl nagy, nem túl kicsi 3,2-3,5-3,7"-os kategóriában gondolkozom, de alig vannak jó telefonok. A Neo nem számít, mert az ronda ;]

(#3196) shadowofthe válasza erahurka (#3195) üzenetére


shadowofthe
tag

Pff.. Nemtom, biztos nekem túl nagy az ujjam, de nem férek el ezeken kényelmesen.

(#3197) erahurka válasza shadowofthe (#3196) üzenetére


erahurka
félisten

Ha ezek nem kényelmesek, akkor marad az Arc S. Úgy olvastam az a másik kiszemelted.

Szerintem az, hogy mennyire lesz kényelmes meg hogy mennyire férsz el rajta csak hosszú távon derül ki. Sajnos. Én is ezért nem tudok dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#3198) shadowofthe válasza erahurka (#3197) üzenetére


shadowofthe
tag

Hasonló cipőben járunk.. az a baj hogy 20ezeret ha nem muszáj, nem költenék rá a dologra. De inkább mennyen rá, mint hogy végül megbánjam..

(#3199) Fehércápa válasza shadowofthe (#3198) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Hát nem tudom nálad az, hogy nem férsz el rajta, pontosan mit jelent, de az tuti, hogy sms írásnál vagy böngészéskor nem nehéz melléütni. Pl az egyik oldalon egy szűk sávban jelennek meg a beérkezett leveleim, na ott kb.tizedjére tudom elolvasni őket... Neked kell tudni, de ha egy kb.ugyanekkora képernyős telefon számodra kicsi volt...

Erahurka
Ebben a méretben viszont szerintem nem rossz vétel a Ray.

[ Szerkesztve ]

(#3200) Ag47


Ag47
csendes tag

Sziasztok,

Leginkabb a guruktol kernek egy kis segitseget, szeretnek jobban belemerulni ebbe a hakszolasba (nincs ikszem), masfel honapja van meg a telom, eljutottam oda, hogy talan rootolnam a telefonom, meg csak nem is a sok felesleges ikon miatt, hanem a sok reklamok miatt amik folyamatosan elojonnek, meg egyeb okok miatt is, tudom ez ma mar par perc es fennt van sok oldalon de mivel az android is erdekel mint oprendszer es a mobiltechnologia is foglalkoztat, szeretnem elmelyiteni a tudasom ezen a teruleten kicsit jobban mint egy atlagfelhasznalo, magyarul erteni is szeretnem amit csinalok, nem csak elolvasni azt az iksz lepest es orulni mint majom a farkanak. :(((

Eppen ezert jo volna par fogalomrol tudni, hogy mi micsoda, mire jo mivel van osszefuggesben, miert jobb tole a telo vagy epp miert nem. Gondolok itt a bootloaderre, amirol olvastam hogy nyilt meg zart, csak epp azzal nem vagyok tisztaban, hogy mi is az es mire jo. Tudom, gugli a baratom, sok forumot neztem, de nem talaltam egy olyan oldalt sem, ahol szepen le lenne irva hogy mi micsoda es hogy mukodik, mint a hulye gyerekeknek. Tehat kedves forumozok ha tudnatok olyan oldalt ajanlani nekem, ahol ez le van irva szepen lepesrol lepesre, azt megkoszonnem. :R

A vaku temaval kapcsolatban csak annyit, hogy villano vakunal amikor a fenykepezo beall a felvetelhez, akkor a vaku altal adott plusz fenyt nem tudja belekalkulalni a beallitasokba, igy a kep egyes pontja szaturacioba mennek, vagyis megjelennek a nagy fenyu foltok, pl borfeluleten. A folyamatos megvilagitas mellett mivel a kep beallitasa kozben mar megvan a megvilagito feny igy a gepe ezt mar bele tudja szamolni, igy jobb eselyel elkerulhetok ezeknek a kephibaknak a megjelenese, valamint a voros szem effektus kialakulasanak eselye is nagyban csokken, ugyhogy nem biztos, hogy a villano jobb, bar vannak helyzetek mikor elonyosebb lenne es az is igaz, hogy az aksit se szivna ugy, de szerintem a folyamatos leddel nincs komolyabb problema.

Lehet, hogy tényleg az ufók csinálják a gabonaköröket, de ők is bottal és zsinórral.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.