Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) uki


uki
aktív tag

Sziasztok!

Cserélt már valaki előlapot a Ray-en? Teljesen fehéríteni kellene a telefont, túrtam a netet, de csak egy oldalt találtam ahol lehet kapni csak előlapot egy török oldalon. [link] Mondjuk ár itt sincs. :-( Máshol csak úgy van előlap hogy a komplett érintő kijelzővel van egye építve, ami természetesen horror drága.

Ötlet?

Köszi.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#9002) zhata válasza tomy86 (#8999) üzenetére


zhata
senior tag

(Askformorenak is.):

elmenti a SIM-számokat,
az eseményeket, feladatokat,
a feljegyzéseket,
a telefonon lévő sms-eket,

ezen túlmenően be lehet állítani hogy mentsen fájlokat, kiválaszthatod a terjedelmes listából, hogy melyiket:
ezek között pl. ott az etc, system, stb. katalógusok, (olyan fájlokat, amelyeket usb-s csatlakoztatással egyáltalán nem látsz, legalábbis én nem)

továbbá elmenti a tetepített alkalmazásokat, kiválaszthatod, hogy melyiket, vagy az összeset.

Mégegyszer a telóm (most) nem rootolt, majd másfél órát mentette a telefont meg a négygigás simet wifin keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#9003) zhata válasza zhata (#9002) üzenetére


zhata
senior tag

Bocs nem simet, hanem memóriakártyát, továbbá az elmentett adatokat vissza is lehet állítani, de ezt még nem kellett kipróbálnom.
Lehet hogy ez nem a teljes rendszer, de nagyon sok.

[ Szerkesztve ]

(#9004) sebgutkopf válasza Askformore (#8997) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Ez már a launcherek bőségének a zavara. Lehet kipróbálom valamikor. Egyelőre a nova már javulást hozott, illetve tetszik, hogy a program listából el lehet rejteni a számomra érdekteleneket, hogy ne listázza. Csak a teljes programlistánál alulról a soft gombok hiányoznak. Cserébe viszont a főképernyős ujjmozdulatos parancsok nagyon jók.

(#9005) lmno válasza uki (#9001) üzenetére


lmno
őstag

A linken lévő nem a ray-hez van. Ray-ből gyárilag sincs, a különböző színűeknek csak a hátlapja + oldalt a fémcsík más színű, egyébként fekete mindegyiknek az előlapja.

(#9006) japy válasza uki (#9001) üzenetére


japy
őstag

Szerintem ez XPERIA MINI! link

[ Szerkesztve ]

(#9007) tomy86 válasza zhata (#9002) üzenetére


tomy86
addikt

Kipróbálom a progit, bár ezek mentéséhez tényleg nem kell root, viszont anélkül több vagy fizetős program (pl. MyBackup) kell a mentésükhöz.
Viszont kíváncsi vagyok, hogy tud-e alkalmazásadatokat is menteni, mert továbbra is kétlem, hogy ez root nélkül lehetséges.
Egyébként szerintem zebede teljes rendszermentésen jelen esetben olyasmi mentést értett, mint amikor cwm-ből csinálsz egy backupot, amit szükség esetén egy mozdulattal vissza tudsz tenni.

(#9000) Askformore: ha csak a telepített progik apk-ja kell azt pl. ES file explorer is le tudja menteni.

[ Szerkesztve ]

(#9008) Askformore válasza tomy86 (#9007) üzenetére


Askformore
senior tag

Köszi, kipróbálom.

A kérdés már csak az, hogy ezeket hogy tudom visszaállítani, ha új rendszert teszek fel :) Van rá mód root nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#9009) Askformore válasza Askformore (#9008) üzenetére


Askformore
senior tag

Semmi, rájöttem :D

[ Szerkesztve ]

(#9010) tomy86


tomy86
addikt

Kipróbáltam a MyPhone Explorert. Nálam pl. az sms-eket, naptárbejegyzéseket nem látta. Rendszermentést nem próbáltam, de a programok menüből csak az apk-t lehetett menteni a program adatait nem. Viszont ahogy láttam már nem csak Sony telefonokat támogat és így már nagyon jó program.

(#9011) zebede


zebede
őstag

Láttam régebben itt a topikban egy listát a törölhető dolgokról.
Ezeket nyugodtan el lehet távolítani, mármint amire úgy érzem hogy nekem nincs szükségem?
Az a baj hogy nincs mindegyikhez oda írva, hogy mihez kapcsolódik, így attól félek olyasmi is lapátra kerül amit nem szeretnék...

(#9012) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok!

Egy minőségi, vékony fóliát szeretnék a kijelzőre. Lehetőleg észre se vegyem, hogy rajta van, csak állja a sarat észrevétlenül. Mit tudnátok ajánlani?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9013) japy válasza hoffman_ (#9012) üzenetére


japy
őstag

Leszedted a gyárit?

(#9014) hoffman_ válasza japy (#9013) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Volt rajta? Illetve asszony telefonja, szerinte nincs rajta, szerintem van :DDD Akkor nekem volt igazam? T-Mobilos ketyere.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9015) japy válasza hoffman_ (#9014) üzenetére


japy
őstag

Van rajta nem is akármilyen! Precízen rá van téve nézd csak meg! Az mindegy milyen mobilos az gyári!

[ Szerkesztve ]

(#9016) hoffman_ válasza japy (#9015) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Okés, problem solved, köszönöm :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9017) hoffman_ válasza hoffman_ (#9016) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Téves infó, most tudtam meg, hogy az első héten megvált a fóliától, szóval nincs rajta! Tehát akkor továbbra is keresek valami jobb fajtát :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9018) Askformore válasza hoffman_ (#9017) üzenetére


Askformore
senior tag

Amikor megvette, volt rajta egy füles fólia, szerintem azt szedte le. Az alatt van egy nagyon precízen illesztett gyári vastag fólia, amit kb csak késsel kapargatva tudsz leszedni..

(#9019) hoffman_ válasza Askformore (#9018) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Igen? De jó :D Akkor sztornó megint :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9020) Atawallpa válasza hoffman_ (#9017) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Az első héten a puha védőfóliától vált meg, ami magától lejön. Alatta van egy bivalyerős karcálló fólia. Azt nem hiszem, hogy körömmel lekapargatta. Nézd meg jobban az íves részeknél. Szerintem az még rajta lesz.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#9021) tomy86 válasza zebede (#9011) üzenetére


tomy86
addikt

Ami ezen a listán van, az törölhető. De csinálhatsz mentést a rendszer programokról, amit vissza tudsz tenni vagy törlés előtt tedd karanténba (pl. ezzel) az adott programot és ha pár nap használat után sem hiányzik, akkor törölheted.

(#9022) Askformore


Askformore
senior tag

Akinek a legújabb gyári ICS van fent, attól kérdezném, hogy a kontaktképek nagyok, vagy még mindig 1x1cm-es kis négyzetek?

(#9023) Atawallpa válasza Askformore (#9022) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Szerintem ez a google mail hibája. Én a jj romon,meg most a pac romon a nagyobb képeket ezzel szinkronizálom. Nem tudom, hogy a gyári romon működik e.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#9024) Askformore válasza Atawallpa (#9023) üzenetére


Askformore
senior tag

Nekem GB-m volt (nem a legfrissebb), aztán frissítettem ICS-re, majd vissza a GB-t. Végig kis négyzetek voltak a kontaktképek. Ezután felajánlotta, hogy frissítsek, mert van új GB. Feltettem, és most jó. Ezért voltam/vagyok kíváncsi, hogyha felteszem a legújabb ICS-t, akkor jó-e.

(#9025) Doriro válasza Askformore (#9022) üzenetére


Doriro
tag

Igen ICS-en nagyobbak lettek. Pont nemrég tettem képeket a kapcsolatokhoz.

(#9026) tomy86 válasza Askformore (#9024) üzenetére


tomy86
addikt

Nekem is az a tapasztalatom, hogy akkor marad a nagy kép, ha az adott kontakt nincs a gmailel szinkronizálva. Egyéb esetben az első szinkron után már kis kép jelenik meg :W

(#9027) Atawallpa válasza tomy86 (#9026) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Nálam a picasa-val szinkronizálj a képeket, így nincs ilyen gond. Próbáld egyszer ki az előző hozzászólásomban linkelt progit. Ha megtette a syncet. kapcsold ki. én csak akkor kacsolom be a címtár szinkronizációt, ha névjegyet adok hozzá (ez azért nem olyan sűrű, legalábbis nálam) címtár sync ki,. contact pictures sync be. ha végzett az is ki, aztán maradnak a nagy képek :)

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#9028) Doriro válasza tomy86 (#9026) üzenetére


Doriro
tag

Ezt észre se vettem, nekem is szinkronizálva van a gmail-el.

(#9029) tomy86


tomy86
addikt

Atawallpa, Doriro: köszi a felhomályosítást és a programtippet :) Visszavonok mindent, amit eddig írtam a névjegyek képeivel kapcsolatban. :B 431-es ICS-nél tényleg azt tapasztaltam, amit leírtam, most viszont újra hozzáadtam a képet egy kontakthoz és többszöri szinkron után is maradt a nagy méret (remélem tartósan). Az lehetett a gond, hogy én flashtoolal tettem fel az 587-es ICS-t, viszont a névjegyeket gmailből töltöttem be és nem állítottam be újra a képeket, így maradt a googleban eltárolt miniatűr.

(#9030) uki válasza lmno (#9005) üzenetére


uki
aktív tag

Koszi.

#japy: Neked is

Ha mar itt tartunk, ha valaki megvallna az arany vagy feher szinu Ray telojatol,akkor keressen meg!
(Bocs, tudom nem ez az adok veszek rovat)

[ Szerkesztve ]

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#9031) fPApi válasza hoffman_ (#9019) üzenetére


fPApi
őstag

"Igen? De jó ..."

Jó látni, hogy valaki így tud örülni az élet kis örömeinek!

(#9032) Askformore válasza tomy86 (#9029) üzenetére


Askformore
senior tag

Köszi, erre voltam kíváncsi :)

(#9033) hoffman_ válasza fPApi (#9031) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezeknek is kell, különben sz*r az egész :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#9034) szvajper


szvajper
csendes tag

Sziasztok! Lelkes olvasója vagyok a fórumnak, eddig minden kérdésemre találtam választ, de most felmerült bennem egy. Feltettem a telómra az ICS legfrissebb verzióját és szeretném a LED fixet telepíteni, amihez rootolni kellene a telefont, ami szerintem menni is fog a leírtak alapján. A kérdésem, hogy ha szükséges, hogyan lehet e root jogosultságot eltüntetni a rendszer újrarakása nélkül? A kérdés azért fontos számomra, mert a telefonom Telenor függő és nem találok sehol GB szolgáltatói Rom-ot, amit egyszerűen vissza tudnék tenni egy esetleges garanciális probléma esetén.

(#9035) viw


viw
aktív tag

valaki légyszi portolja EZT NEKÜNK!:)

(#9036) tomy86 válasza szvajper (#9034) üzenetére


tomy86
addikt

Ha a telenoros romot rootolod és nem egy függetlent teszel fel, akkor egyszerű a root eltüntetése. SUS-ban vagy PC Companionban kiválasztod a javítást vagy újratelepítést (pontosan nem tudom mi a megnevezés, mert már rég használtam bármelyiket is) és újra egy szűz telenoros rom lesz a telefonodon. De, ha jól emlékszem itt is van olyan aki lementette a telenoros romját. De a superuser alkalmazásban is van egy teljes unroot menüpont (mondjuk nem próbáltam, úgyhogy nem tudom mennyire eredményes).

(#9037) szvajper válasza tomy86 (#9036) üzenetére


szvajper
csendes tag

Köszönöm! Akkor próbálkozom :)

(#9038) kocczkaa


kocczkaa
tag

Sziasztok. tapasztalataitokra lennék kiváncsi milyen a telo ICSel javult e a kamera milyenbgyrs aksi mit bír ilyesmi. Nem kell regény (ha van kedved írni elolvasom) csak csere előtt állok és kéne ez a döntésben. Válaszokat előre is köszönöm :R

Telefonon gyorsabb. Csak este vagyok online. +36 70 500 7021

(#9039) laci laci


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.Most találtam egy másik fórumon,fórum társunk jóvoltából.Érdekesapp

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#9040) fPApi válasza kocczkaa (#9038) üzenetére


fPApi
őstag

Az előtted lévő több ezer hozzászólás mind erről szól...

(#9041) laci laci


laci laci
addikt

cyanogenmod cm9 rom-ot használok.Nagyon tuti.Csomó új és más progik(proci húzás,homescreen,üzemmód,stb) van rajta.Érdemes kipróbálni.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#9042) mcferenc


mcferenc
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy mikor hívnak akkor vagy nem jelenik meg a felvevő/letevő csuszka sor és pár másodperccel később feltűnik, és nem reagál egyik csúszka se, vagy olyat csinál, hogy megjelenik ugyan hívásnál a sáv, de nem reagál az érintésemre. Ha ilyenkor végül mégis sikerül felvennem, akkor tovább rezeg a teló majd a vonal bontódik. Ez roppant kellemetlen és idegesítő probléma. Ehhez még az is társul, hogy időnként a kapcsolathoz hozzárendelt csengőhangot, és képet nem játssza le ill. nem mutatja. 4.0.4. ICS van rajta, amit PCC-n keresztül raktam rá anno, mikor jelezte a szoftverfrissítést, illetve a gyári ROM van rajta, tehát gyári minden és ezt szeretném így is hagyni. Ha jól emlékszem az ICS frissítés óta csinálja, és utóbbi időben egyre gyakrabban és teljesen függetlenül attól, hogy ki hív. Nemrég visszaállítottam factory resettel (mert ICS frissítés előtt nem tettem) de nem használt, sőt azóta többször csinál ilyet (kb a napi hívásaim 90%-át nem bírom felvenni így). Azt hittem, hogy a RAM terheltsége miatt van ez, ezért néhány futóalkalmazásokat bezárogattam, de attól függetlenül is csinálja és sűrűbben (viszont így sokkal gördülékenyebb és gyorsabb lett a gép). Vagy lehet, hogy nem kellene bezárogatnom az appokat és emiatt van a probléma? Ja és Bt headsetet is használok és azzal gond nélkül fel tudom venni. Még garanciás a teló (telenoros), de szerintem a szerviz is egy factory resetet csinálna, (és náluk lesz másfél hétig). Gondoltam Ti hátha okosabbak vagytok és tudtok segíteni. Ettől függetlenül jól működik a teló csak néha szaggatnak a home screenek és belassul, de mondom ha bezárogatom az appokat ez elmúlik, igaz nem sokáig, mert utána megint megnyitódnak.
Köszi előre is a segítségeteket!

(#9043) sebgutkopf


sebgutkopf
őstag

Hétvége óta használom a gyári 587-es ics romot. Egy érdekes anomáliára futottam bele. Az üzemidő miatt korábban mindig úgy használtam a telefont, hogy a telefon modult csak gsm módban engedtem. Most ics-en szintén megvan a kapcsoló amivel átállítom, hogy csak gsm mód engedélyezett. Viszont a telefon következő újraindításánál mindig a wcdma preferált módban indul a telefon és elfelejti az előző napi csak gsm beállításomat. Ez másnál is így van? Van rá valami megoldás?

(#9044) -HajTömeg- válasza kocczkaa (#9038) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Rövid leszek!
Sokan fel se teszik az ICS-t, pl én sem, sokan miután felteszik visszállnak GB-re és persze olyanok is vannak,akiknek bejön az ICS így is,hogy van benne pár hiba.
PL akadozó videófelvétel és a LED jelzés hiánya.
ICS szerintem ne osszon, ne szorozzon.

Alias: Júzer error

(#9045) kocczkaa válasza -HajTömeg- (#9044) üzenetére


kocczkaa
tag

Köszi az értelmes válaszadást. Akkor maradok a mostani telefonomnál. :R

Telefonon gyorsabb. Csak este vagyok online. +36 70 500 7021

(#9046) tomy86 válasza sebgutkopf (#9043) üzenetére


tomy86
addikt

"Viszont a telefon következő újraindításánál mindig a wcdma preferált módban indul"
Ez ICS hiba. Más telefonok esetén is panaszkodnak erre. Nem tudom van-e megoldás, nálam alapbeállításon a wcdma a preferált.

[ Szerkesztve ]

(#9047) zebede válasza mcferenc (#9042) üzenetére


zebede
őstag

Én is nem régen frissítettem ICS-re PCC-vel és nincs ilyen gondom, mondjuk én rootoltam egyből és a sok felesleges appot letöröltem, fagyasztottam.

Írták itt régebben, hogy GB-ről ICS-re átállásnál érdemes teljes faktory resetet csinálni, nem tudom hogy ez még mindig számít-e, én minden esetre így csináltam
Talán egy próbát megér...

(#9048) mcferenc válasza zebede (#9047) üzenetére


mcferenc
csendes tag

A teljes factory reset megvolt és semmi változás, bár a memória kártyát békén hagytam.. Lehet azt is törölni kellett volna?

(#9049) zebede válasza mcferenc (#9048) üzenetére


zebede
őstag

Azt írtad: "Nemrég visszaállítottam factory resettel (mert ICS frissítés előtt nem tettem)"

Tehát csak frissítés után volt factory reset, ha jól értem. Ezért gondolom érdemes volna megpróbálni egy faktory resetet és utána újra szoftvert frissíteni.

Én le mentettem az sd kártyáról ami kellett és leformáztam azt is, hagy csinálja meg magának az ICS, de szerintem ez nem szükséges.

(#9050) mcferenc válasza zebede (#9049) üzenetére


mcferenc
csendes tag

Ja vagy úgy! Köszi akkor lehet megpróbálom úgy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.