Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) Melanor válasza cirx (#4150) üzenetére


Melanor
tag

Hmm. Pedig azok közé tartozom akik el is olvasták. Na mindegy, majd.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#4152) tomy86 válasza Melanor (#4151) üzenetére


tomy86
addikt

Itt le van írva magyarul a flashtool használata.

(#4153) Melanor


Melanor
tag

Az ICS felment, a Companionnal megint áttúrtam, csak a root nem megy megint. Természetesen eszerint csinálnám, de nem megy...
A linken látható ábrán a fájl bemásolása után nekem nem 2 felirat van:
Wipe data és Wipe Cache Hanem csak a Wipe Cache...

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#4154) Joe.36 válasza Melanor (#4153) üzenetére


Joe.36
addikt

[Root]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4155) tomy86 válasza Melanor (#4153) üzenetére


tomy86
addikt

Csináld ez alapján a rootot.

szerk: lelassulatam :)

[ Szerkesztve ]

(#4156) Melanor


Melanor
tag

Köszönöm szépen nektek, fenn van az ICS Rootolva is van. Most már csak be kellene lakni...
A Flaschtoolos romtelepítés után frászt kaptam mert elég döcögős volt, de miután a companion is megcsinálta gyorsabb lett mint előtte.

Köszike: Gergő

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#4157) Melanor


Melanor
tag

Még egy dolog ami eszembe jutott.
Bár már leírtatok itt, de akkor biztos ami sicher alapon megkérdezem:
Ha esetleg egy frissítés kijön, akkor a companion jelezni fogja azt nekem és ott telepíthetem is? A rootolást ilyenkor meg kell ismételnem, vagy esetleg az marad? Vagy mert az fenn van nem tudom a hivatalos frissítést feltenni a companionnal, mert esetleg nem látszik?
Köszönöm.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#4158) tomy86 válasza Melanor (#4157) üzenetére


tomy86
addikt

Ha ehhez a romhoz jön frissítés, akkor jelezni fogja a PCC (mivel ez is hivatalos rom) és frissítheted is. A root ilyenkor általában ugrik (nem feltétlenül). Ezért frissítés előtt nem árt tájékozódni, hogy a frissített verzió rootolható-e vagy van-e olyan frissítési mód (pl. OTA), amivel megmarad a root.

[ Szerkesztve ]

(#4159) Melanor válasza tomy86 (#4158) üzenetére


Melanor
tag

Így már minden világos. Köszi az infót.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#4160) lmno


lmno
őstag

Exdialerben nem lehet valahogy a contactoknak facebook képet beállítani?

(#4161) diane


diane
tag

Sziasztok!

Kb. 2 hete akadt egy olyan problémám, hogy beszélgetés közben szinte folyamatosan olyan hangot hallok, mint amikor a telefon bezavar a rádiónak és már kezd idegesíteni.
Mi lehet a gond? Előtte tök tiszta volt.

(#4162) Melanor


Melanor
tag

Sziasztok
Megoszom a majd 12 órás ICS tapasztalataimat.
A csengőhang hangosabb lett, de ezt meg lehet kerülni az xLOUD kikapcsolásával a beállítások/hangok menü alatt.
Egy pár pro és kontra:
pro:
-a home gomb hosszú megnyomásával egy remek multitask kezelő, kiemelve hogy bezárhatóak az alkalmazások.
- a telefon sebesebb lett egy picit és (szerintem) a felhasználói beállítások is felhasználóbarátabbak.
kontra: nem fogadott hívásnál lezárt képernyőnél villogott alul egy led a home gomb körül. Most nem…
- néha megröccen és megmagyarázhatatlan módon leáll a kezdő képernyő
- a beépített böngésző beépített videótartalmakkal nehezen boldogul, vagy inkább sehogy. Ez igaz a dolphinra és az operára is. Külön kell a flash playert leszedni a marketből, de nem oldja meg a problámát…
- A böngésző remekül szinkronizálja magát az asztali chrome böngészővel, csak a mentett jelszavakat nem.
- Képernyőzár esetén a dátumot így írja: V május 20. (mi az a v???)
- most jön a legjobb: a névjegyzékbe integrálja a facebook, google stb adatokat, de nem lehet rávenni, hogy a képeket hívóképnek tegye be. Nekem az éjjel minden ismerősömnek leszedte az összes képét a telefonra, de nem állította be…
-Az e-mail kliens beállíttatja veled a szinkronizálandó fiókot, akkor le is szinkronizálja, de utána hibás jelszóra hivatkozva nem hajlandó. A Gmail működik.
- A Picassa képeidet nem szinkronizálja.
A fent leírt hibajelenségek lehetnek persze felhasználói hibák, ezeket egy újratelepítéssel letesztelem.

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#4163) lmno válasza Melanor (#4162) üzenetére


lmno
őstag

V = vasárnap :)
Én angolul használom, ott "Sun"-t ír

(#4164) Melanor válasza lmno (#4163) üzenetére


Melanor
tag

A friss elme mily leleményes:)
Köszi

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#4165) diane válasza diane (#4161) üzenetére


diane
tag

+ most tűnt fel, hogy nem tudok MMS-t küldeni, pedig lekértem a beállításokat. Teker, teker, de nem megy el. ?? :W

(#4166) ntomi0730


ntomi0730
senior tag

Megtudja valaki mondani, hogy a hangfelvevő hol található benne? Már mindenhol kerestem, de hiába! Lehet, hogy csak Én vagyok béna?
Köszönöm

(#4167) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap meg tegnap előtt tapasztaltam azt, hogy hívtak engem és felvettem de tök néma volt minden. Engem sem hallottak, meg én sem hallottam semmit. És több telefonról is hívtak, szóval valami nálam lehetett. Kikapcsoltam meg vissza a telefont és utána jó volt.
Mi lehet ez?

(#4168) tomy86 válasza ntomi0730 (#4166) üzenetére


tomy86
addikt

Ha diktafonszerű funkcióra gondolsz, én nem tudok róla, hogy lenne benne ilyen. Arra én ezt használom.

(#4169) Greentea


Greentea
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy már egy ideje elérhető az ICS frissítés az Xperia Ray telefonokra. Ezen kívül megnéztem az SI számot, és az alapján is támogatva van az adott készülék. Ezzel nincs is semmi baj, csakhogy a frissítés egyáltalán nem akar végbemenni. A Sony PC Companion 2.1-et használom a telefont felismeri, majd amikor a Support Zone-Telefon frissítése, majd ott a 2. pont végén (Előkészítés) megszakad, a hiba oka: Nem sikerült telepíteni vagy elindítani a telefon-frissítési összetevőket.

Google-ben nézelődtem a hiba után, de nem igazán változtattak a helyzeten...

Valaki találkozott már ilyen problémával? Esetleg tud valaki egy jó megoldást?

(#4173) mrlujoak válasza Greentea (#4172) üzenetére


mrlujoak
veterán

...hm, akkor lehet meg is oldottad a kérdésed.
Net problémád van, ez okozhatja a letöltés megszakadását, ami miatt a PCC nem engedi tovább a frissítést...

Amikor stabil neted lesz, próbálkozz újra.

Először (május elején) amikor tettem fel az ICS-et, akkor nekem is többször kellett nekifutnom, mert túlterhelt lehetett a rendszer, és vissza-visszadobott...

Másodjára - tegnapelőtt - elsőre és azonnal felment az ICS.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4174) ntomi0730 válasza tomy86 (#4168) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Igen többek között arra. Azért gondoltam rá hogy van benne, mert ha bemész az összes programba, akkor ott látni az ikonját, hogy rajt van a telefonon.

(#4175) __H4X0R__


__H4X0R__
senior tag

Sziasztok!

Világ életemben Apple felhasználó voltam, sohase volt Android-os mobilom. Most viszont egy teszt erejéig használatba vettem egy Sony Xperia Ray készüléket, melyre sikerült felrakni és működésre bírni az S-Voice-t. No de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy hogyan lehet PrintScreen-t csinálni? Mert ugye iPhone-on csak Power és Home gomb, de itt gondolom teljesen máshogyan kell. Esetleg külső program kell hozzá?

Üdv,

www.kristofnagy.com

(#4176) -HajTömeg- válasza __H4X0R__ (#4175) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Power gomb pár mp-re és ennyi, már ajánlja is a képernyő mentését.
"képernyőfelvétel készítése"

(nekem GB van fent,nem ICS, ntomi0730-é szerintem ICS-re vonatkozik)

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#4177) ntomi0730 válasza __H4X0R__ (#4175) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Bekapcsoló és hangerőgomb le (egyszerre) :)

(#4178) __H4X0R__ válasza -HajTömeg- (#4176) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Én is ilyenekben gondolkoztam, de az a probléma, hogy ha pár másodpercig is tartom lenyomva, akkor igaz, megjelenik egy ablak, mely segítségével lehetőségem van kikapcsolni, repülő módba tenni, valamint utca, néma, vagy rezgő módba állítani a telefont. Screenshot opció nincs...

Igen, ICS-ről van szó.

www.kristofnagy.com

(#4179) __H4X0R__ válasza __H4X0R__ (#4178) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Háhh:D Sikerült, jól mondta az előttem hozzászóló. Valóban Volume Down és Power gomb kell, csak kb 3 sec-ig kell nyomva tartani... Köszi szépen! :)

www.kristofnagy.com

(#4180) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

Sziasztok! Tegnapelőtt ray tulaj lettem! :C De máris kérdéssel fordulok hozzátok: tapasztalat valaki olyat (Tmobil, GB) hogy egyszer csak kiírja a telefon hogy nincs SIM? Hálózat keresésnél pedig csak vodafone és telenor hálózatot talál? Restart megoldotta átmenetileg, aztán megint produkálta, így nyomtam neki egy factory resetet (mindent töröl). Azóta jó. Előfordult valakivel ilyen vagy tudjam be valami anomáliának?
Morcos lennék, ha egy héten belül a harmadik ray fordulna meg a kezeim közt, mivel az első amit adtak gyárilag össze volt karcolva, ez meg ha eldobálja a hálózatot, akkor az asztalra csapok! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4181) Joe.36 válasza Bobó_20 (#4180) üzenetére


Joe.36
addikt

Ez tudtommal android betegség, tedd újra a romot menüből....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4182) Bobó_20 válasza Joe.36 (#4181) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

mire gondolsz? :B annyira még nem vágom a rendszert...

(#4183) Joe.36 válasza Bobó_20 (#4182) üzenetére


Joe.36
addikt

Beállítások menüben van, onnan újra lehet telepíteni a telefont.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4184) Syl válasza Joe.36 (#4181) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez tudtommal android betegség

Biztosan? Nem véletlen a sufnigsm hekkelésének eredménye?
Én a t-mobile-nál vettem vatta újan és semmi baja nincs.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4185) Joe.36 válasza Syl (#4184) üzenetére


Joe.36
addikt

Nem hiszem nekem vadonatúj gyári galaxy ace is ezt csinálta, és az újratelepítés segitett

( Én Vodánál vettem ICS van rajta és semmi ilyesmi baja nincs )

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#4186) Bobó_20 válasza Joe.36 (#4185) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Ja ezt már megcsináltam rögtön utána, amint a hiba jelentkezett. Azóta nem csinálta és ez is teljesen új, tmobil boltból, úgyhogy élek a gyanúperrel, hogy igazad van. Köszi szépen! :R

(#4187) Ag47


Ag47
csendes tag

Üdv,

Van a telomon egy progi amivel tudok nezni par tv csatornat, esetleg van arra mod, hogy radugjam a gepre es arrol nezzek tvt hdmi hianyaban usbrol valahogy?

Lehet, hogy tényleg az ufók csinálják a gabonaköröket, de ők is bottal és zsinórral.

(#4188) Melanor


Melanor
tag

Hali.
Az ICS tök jó a szinkronizálási gondoktól eltekintve, viszont 1/4-ed ideig bírja az aksi. Máshol is sokan írták, hogy erősen ajánlott az aksit kalibrálni. A gond csak az, hogy eddig 5 tuti tippet olvastam arról hogy hogyan kell használni azt az 1 progit. Tehát 100% ra feltöltöm, elindítom addig tiszta, de 1. a program fut a háttérben és használom amíg ki nem kapcsol a szerencsétlen. 2. a program fut de sim és wifi nélkül merítem le teljesen. 3. nem kell teljesen lemeríteni.
köszi

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#4189) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

ajánlanátok valami tuti offline navigációt? :)

(#4190) Melanor válasza Melanor (#4188) üzenetére


Melanor
tag

Hmm...
Ez a program azt mondta, hogy a telefonom nem rootolt...
Ez a program 2 mp alatt azt mondta, hogy 5%-ot kalibrált.
Ez kért root jogot is, kapott természetesen. Hisztizett hogy dugjam töltőre majd kett a kalibrálásra azt mondta indítsam újra és merítsem le teljesen. Újraindítás utám mindjárt 95%-al fogadott az aksi...

Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

(#4191) acsati válasza acsati (#4167) üzenetére


acsati
aktív tag

Erre tud valaki valamit mondani? Valaki találkozott már hasonlóval?

(#4192) csab2


csab2
veterán

Ugye van a telóban alapból wifi netmegosztás?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#4193) fPApi válasza __H4X0R__ (#4179) üzenetére


fPApi
őstag

Csak annyit még hozzá, hogy az ICSn-n nem menüt ad föl, hanem rögtön megcsinálja a képet.

(#4194) Syl válasza csab2 (#4192) üzenetére


Syl
nagyúr

Van. Ahogy USB és Bluetooth megosztás is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4195) Grande Ale válasza Bobó_20 (#4189) üzenetére


Grande Ale
őstag

(#4196) kk831228 válasza Bobó_20 (#4189) üzenetére


kk831228
addikt

Igo my way 8.3.4 azt hiszem! :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#4197) mrlujoak válasza acsati (#4191) üzenetére


mrlujoak
veterán

Mint ahogy akkor sem, most sem tudunk sokkal többet mondani, javasolni, minthogy figyeld, előfordul-e ilyen mégegyszer.

Ha igen, és nem új a SIM-ed, az első, hogy azt cserélteted. Ilyen hiba esetén ingyen szokásos cserélni a SIM-et, de mindenképp kérdezz rá.

Emellett ha használsz bármilyen tárcsázó, hívásrögzítő (...) appot, ami bele tud nyúlni a híváskezelésbe, érdemes azokat is szemmel tartani.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4198) csab2 válasza Syl (#4194) üzenetére


csab2
veterán

:R

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#4199) pokers


pokers
senior tag

Lehet volt már szó róla korábban, de hátha az újonnan jötteknek is hasznos infó lehet.
Ti raktatok a telóra kijelzővédő fóliát?
Annak ellenére, hogy nekem úgy tűnik, mintha gyárilag lenne rajta.

(#4200) mrlujoak válasza pokers (#4199) üzenetére


mrlujoak
veterán

Igen. Volt aki rakott.
...és így lett rajta neki kettő... :C

Poént félre téve...
Az Xperia ray kijelzőjén - hasonlóan az arc-okhoz - a gyári, könnyen leszedhető csomagolófólia alatt, egy keményebb gyári kijelzővédő fólia is van.
Ezt a sarkoknál fedezheted fel, ott látszik, van egy plusz réteg a kijelzőn.

...és nagyon nehéz leszedni!

Pont egy hete vettem le én is - a szervizes javasolta, amikor telefonos infót kérve jeleztem, hogy nem vagyok megelégedve a ray-em kijelzőjével... A nehéz levétel után természetesen a hiba nem szűnt meg, ezért péntekre kijelzőcsere volt, amin természetesen megint ott van a gyári kijelzővédő fólia...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.