Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) jani8787 válasza Fehércápa (#3749) üzenetére


jani8787
tag

és Te ezzel milyen beállítássokkal hallod jól a hívott felet? mert én kb semelyikkel...

(#3752) Fehércápa válasza jani8787 (#3751) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Az Auto call recordert nézed? Minden alap. Amr-ben rögzit, nálam kiválóan.
Audio source: Mic

[ Szerkesztve ]

(#3753) kk831228 válasza gaucho (#3750) üzenetére


kk831228
addikt

Én az ilyenek miatt nem raktam föl még az ics-t!! :K Mindíg írja valaki hogy full aztán meg jössz te pl. és írod hogy telefonálni se lehet!! :) Múltkor bele olvastam a hivatalos sony fórumba és elég is volt egyenlőre... Majd ha nagyon sokan írják hogy jó akkor megint beleolvasok és lehet fölrakom. :U Itt is volt aki azért vissza rakta a GB-t!! Gondolom nem azért mert annyira fullos az ics!! Van akinek meg szerencséje van és jól működik neki... :U Az a baj hogy 1- 2 nap után sajnos nem lehet eldönteni hogy jó-e vagy nem!! Majd ha hosszabb idő után sincs semmi probléma akkor érdemes elgondolkozni. Legalább is én ráérek!! :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3754) Syl válasza kk831228 (#3753) üzenetére


Syl
nagyúr

Ma van 19. napja hogy ICS-vel fut a telefonom és nem muszáj elhinni, de abszolúte semmi gondom vele. Nem volt egyetlen sikertelen vagy félbeszakadt hívásom sem. A hangminőséggel sincs semmi probléma és a kamera sem mono hangot rögzít a videóra.
Ja, a 19 nap alatt csak egyszer volt újraindítva a telefon, de az sem probléma, inkább hülye beidegződés végett (éjszakára airplane módba szoktam rakni).
Szóval én igazán nem értem milyen problémákról írnak egyesek. :N

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3755) csoe válasza gaucho (#3750) üzenetére


csoe
tag

Azt gondolom lehetetlennek tartod, hogy az alternatív launcher fossa össze magát, és ez okozza a hívásproblémát?

GB alatt sem működött minden app hibátlanul, az új rendszer pedig más programokkal akad össze, szerintem ennyire egyszerű.

(#3756) mrlujoak válasza kk831228 (#3753) üzenetére


mrlujoak
veterán

Akkor most pár valaki írja már, hogy full...
Nálam sincs semmi hiba.
Hiba alatt értem, híváseldobás, restart, és egyéb olyan anomália, ami a rendeltetésszerű működést befolyásolja...

A kisebb bugok - sokesetben csak furcsaságok - pedig minden rendszerben akadnak.
Itt is inkább kényelmetlenségre kell gondolni, mintsem használhatatlanságra.
Szombat éjjel óta tesztelem, folyamtosan nyüstölöm, de szerencsére egy hibával sem futottam össze, azaz úgy használható a készülék, ahogy az kell.

Már a megfordított sorrendű gombokat is megszoktam... :)

A hibákat produkáló felhasználók esetében pedig van mindig valami apróság a háttérben. Van, hogy egy gyanakvásra okot sem adó - eddig alap appként használt - progi okoz galibákat. Ilyenkor szisztematikusan kell végigmenni, melyik app lehet a ludas.

Anno Asztali gépen szívattam magam egy számomra hasznosnak tűnő kis konvertáló programmal - Xp alatt - mert egyszer-egyszer a gép összeomlott. Nem tudtuk miért. Nem is gyanakodtam arra a kis programra, kőegyszerű volt... Na, később kiderült, volt egy programhiba benne, mert automatikusan el akarta időként érni az ő adatbázisát a neten, de valami hiba csúszott a progiba, mert valami végtelen ciklusba került vagy mi, és addig fogta a gépet, míg az kékhalállal kilépett... A progit letelepítve az a gép ma is megy, szinte gond nélkül...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3757) lmno válasza Syl (#3754) üzenetére


lmno
őstag

" a kamera sem mono hangot rögzít a videóra."
Erre azért kíváncsi lennék... Megtennéd hogy feltolsz valahova egy általad készített tesztvideót? Köszi

(#3758) SkylineGTR76


SkylineGTR76
tag

Jelent valamiben is előrelépést az ICS egyébként? Nem érzek kényszeres váltást, hiszen számomra TÖKÉLETES GB-el is... Ez a verzió legalább már kiforrottnak tekinthető és nem látok olyan okot, ami fagyira csábítana... :D

(#3759) Ear001 válasza mrlujoak (#3756) üzenetére


Ear001
addikt

Csak egyet tudok érteni ezzel. Nálam is remekül működik, miután sikerült rjönnöm, hogy a Facebook frissítés okoz kellemetlenségeket. Szerencsére van alternatív program, de olyan súlyos hibák, ami a mindennapi használatot akadályozta volna, nem volt.

(#3760) trita válasza mrlujoak (#3756) üzenetére


trita
tag

Nekem tökéletes.Lehet,hogy szerencsém van vele,de minden flottul műkszik rajta.Igaz én megvettem,feltöltöttem,és már frissitettem is.A fiamé régebbi,de ő nem is akar frissiteni,tetszik neki a régi verzió.Megszokta,szereti. :K

[ Szerkesztve ]

Rita

(#3761) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Belépek én is a klubba, tegnap vettem át a telót. Gyári 2 év garis, magyar piacra szánt készülék. Az akksira nem 1500mAh van írva, hanem min. 1460mAh, de nem tűnik szignifikáns eltérésnek, ha egyáltalán van eltérés. Igazából részben az akkuidő miatt vettem meg, jókat olvastam róla, többek között itt tőletek is.
Eddig egy full éjszakás töltés volt csak, még sim kártyát se tettem bele.
Ugyanaz a kódja, mint a nemrég csatlakozott mrlujoak-nak: 1252-4359
Most megy fel rá az ICS a PC Companionnal, aztán majd meglátjuk :)

Androidot anno Moto XT720-szal kezdtem, amit gyorsan egy Nexus One követett, azzal toltam jó egy évig, aztán ez év eleje óta "átmeneti" telefonjaim voltak, Samsung Galaxy Mini majd Samsung Galaxy Gio. Igazából vártam, hogy milyen komolyabb teló lesz ami nem lapát (max. 4"), gyári ICS-sel, nem ártana ha lenne rá MIUI (ezt nagyon megszerettem a Nexusomon), és akkor még a dupla magot lőttem be a kritériumok közé. Végül a Gio mérete nagyon megtetszett, és amikor megláttam valakinél a ray-t, meg azt, hogy most (szerintem) kedvező áron lehet hozzájutni, gondoltam, hogy jó lesz ez nekem. Kiderül hamarosan ;)

Feel Good Inc.

(#3762) Syl válasza lmno (#3757) üzenetére


Syl
nagyúr

Érdekes dolog ez a videó. Egy player program mononak, másik sztereónak jelzi.
De az eredeti gingerbread firmmel készült videónál is ugyanez a helyzet.

Eredeti:

ICS:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3763) mrlujoak válasza lmno (#3757) üzenetére


mrlujoak
veterán

Előfordulhat, hogy valami 2 csatornásnak jelzi ki...
Mindegy, itt egy rögtönzött vidi, alapbeállításokkal, még akkor 1 napos volt rajta az ICS...

Előrébb már linkeltem is a TC szerinti adatlapját (lehet, hogy nem pont ezét de akkor az előző felvételét...) Azon is csak 1 csatornás mono hang szerepel... :U

Várjuk majd az simító frissítéseket, ha végre lezajlott az Xperia paletta (és LwW) ICS frissítése.

(#3762) Syl:
Furcsa.
GB alatti vidiknél nekem rendesen 2 csatornát jelzett, ICS alatt egyet.

(#3761) Pompi:
Hoppácska. Üdv a klubban.
Az akku észrevételed jogos, nálam is annyi. Apropó, már az Xperia mini pro esetében is az "eredetileg" 1200-as akksi is "csak" 1160 mAh.
Úgy néz ki a minimum értéket adja meg újabba az adatlap...

Telefonhoz:

Töltés, készenlét.
Nagyon kellemesen csalódtam a ray akksijában ICS alatt.
Tegnap folyamatos BT headset kapcsolat volt, sok hívással, netezéssel, és majd' 20 óra üzemidő elteltével is 48%-on volt este, így nem töltöttem fel. Most állok 32%-on, 1 nap, 9 órája megy.
27% Képernyő
22% hanghívások
17% angroid op. rend.
16% készenlétben (a két éjszaka alatt sem volt repülő módban)
13% Tétlenállapotban
2% BT (ezek szerint nagyon jó a BT kezelése az ICS-nek, mert tegnap egész nap vezettem, és folyamatos kapcsolat volt)
2% médiakiszolgáló...
...ésatöbbiésatöbbi

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3764) Lord Soth


Lord Soth
tag

Üdv,

Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy a Ray-en a szoftverfrissítést PC-n keresztül kell elvégezni vagy mehet közvetlenül a telefonra is, például wi-fi-n keresztül?

Mik a vélemények az ICS frisstéssel kapcsolatban? Hogy működik utána a mobil, hallottam pár rémhírt, hogy nem tesz neki igazán jót, lassú, akadozik, lefagy, stb...?

16 GB-os sd kártyát tud kezelni?

Köszönöm!

(#3765) Syl válasza mrlujoak (#3763) üzenetére


Syl
nagyúr

Egyáltalán a kütyü képes sztereó hangot rögzíteni (két mikrofon)? Vagy ugyanazt a mono hangot ráküldi mindkét csatornára és mi itt a nagy semmin rugózunk? :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3766) csoe válasza Lord Soth (#3764) üzenetére


csoe
tag

Szia, az ICS-re frissítés nem érhető el OTA, vagyis WiFi-n keresztül, csak PC-vel fog menni.

A rémhírekkel kapcsolatban: a saját tapasztalatom szerint nem ment tökre a rendszer, nem dobálta el a hálózatot, nem indult újra.

(#3767) tomy86 válasza Lord Soth (#3764) üzenetére


tomy86
addikt

Kezeli a 16GB-os kártyát (32GB-osat is). Én is 16-ost használok.

(#3765) Syl: na ez jó kérdés. Lehet, hogy eddig is csak álsztereó volt?
Közben megnéztem a leírását. Ott ez szerepel: Video recording - Audio: AAC-LC stereo, sample rate 48kHz, bit rate 128kbs, AMR-NB. Tehát a Sony szerint sztereóban rögzít gyárilag (ICS előtt).

[ Szerkesztve ]

(#3768) den dro válasza Syl (#3765) üzenetére


den dro
csendes tag

Elvileg tud, és én (még Gb-n) úgy veszem észre működik is megfelelően. Ha megnézitek a kamera mellett van egy kis lyuk, abban ül, hátlapot levéve a felirat is ott van! :)

(#3769) Nocsesz1


Nocsesz1
senior tag

Nálam a video ilyen Nem a teszt céljára töltöttem fel az igaz

HAJRÁ VIDI !!

(#3770) tresh válasza Nocsesz1 (#3769) üzenetére


tresh
addikt

Melyik vitorláshajót húzta át a túl oldalról? :DD :DDD

picit szaggatott a video.. vagy csak nekem rossz a szemem :U

(#3771) ronda válasza Syl (#3765) üzenetére


ronda
aktív tag

GB-vel sztereó hangot vett fel. A pc-m hangszórója előtt 180 fokban forgatva a telefont kipróbáltam anno. Mint az előttem szóló írja, a kamera melletti lyuk alatt van a másodlagos mikrofon. Sima beszélgetés közben háttérzajt figyel, aszerint állítja a fő mikrofon érzékenységét, kihangosított módban segít visszhangot csökkenteni, videózásnál meg ez a bal mikrofon.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#3772) Nocsesz1 válasza tresh (#3770) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Leakadt a nagyobb hal csak ami a szájába volt kis ponty az jött ki. :)) De szaggat ... :(

HAJRÁ VIDI !!

(#3773) tresh válasza Nocsesz1 (#3772) üzenetére


tresh
addikt

ICS alatt volt ez? Mert amit láttam teszt videot még GB volt talán rajta (ha jól emlékszem) és az elfogadható volt ill ilyen akadozást nem láttam rajta..

hát a pecázás már csak ilyen..majd máskor meg lesz a nagy halacska is :P

(#3774) Fehércápa válasza tresh (#3773) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Nem , az akadós video és mono hang az Ics miatt van. Ezért nem teszem fel! Valaki tud rôla, hogy Sony mit nyilatkozott az ügyről? Ics javítás??

(#3775) tresh válasza Fehércápa (#3774) üzenetére


tresh
addikt

köszi, akkor így világos mi a szitu :R

(#3776) Syl


Syl
nagyúr

Múlt héten még a villanó hiánya volt e telefon legnagyobb baja, mára a mono hang lett. Jövő hétre mi várható fika ügyben? :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3777) tresh válasza Syl (#3776) üzenetére


tresh
addikt

ezen gondolkodtam én is hogy csak engem nem izgat ha nem stereoba vesz fel ? :C mellesleg ez legyen a legnagyobb baja ..

(#3778) Fehércápa válasza Syl (#3776) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Tudjuk nálad 5.1 dolbi a hang és 3D a video ;)

Tresh! Hát a szaggatós video elég nagy baj szerintem... :(

[ Szerkesztve ]

(#3779) tomi9004


tomi9004
csendes tag

sziasztok, hogyan lehet a GB-rol mentest csinalniha lehet egyaltalan?mert szeretnem feltenni az ICS es ha nem lenne jo akkor visszatennem a GB.t.lehet mentest csinalni a nevjegyzekrol meg uzenetekrol?vagy torlodnek egyaltalan ezek a szemelyes dolgok?

(#3780) sdd2 válasza Syl (#3776) üzenetére


sdd2
veterán

Az a probléma itt hogy a telefont kiadták egy nagyon jó GB-vel (2.3) és most ennek jött a frissítése ami elvileg jobbá, gyorsabbá, egyszerűbbé teszi a készülék használatát de ez nem valósul meg. A villanó legyen a legkisebb baj, de a videószaggatás, mono hang és a szaggatások nem kellenének ide. Eddig jól vett videót, stereóban vette a hangot és nem szaggatott de ennek most annyi... Szerintem egy updatetől javulást vár az ember nem pedig romlást... (legalábbis én)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#3781) fPApi


fPApi
őstag

Olyan programot tud valaki, amivel azt lehet szabályozni, hogy amikor a memóriát szabadít fel az android, akkor bizonyos program(ok) csak végszükség esetén kerüljenek ki a memóriából? Konkrétan az spb launchert szeretném beállítani, hogy csak végszükség esetében vegye ki.

(#3782) tresh válasza Fehércápa (#3778) üzenetére


tresh
addikt

A szaggatás természetesen szerintem is gond..esetleg ha más felbontásba is próbálná akinek ICS van fent? Hátha csak max felbontás mellett csinálja ezt..mondjuk engem ez se izgat amennyit én fogok vele videózni :D

[ Szerkesztve ]

(#3783) Syl válasza sdd2 (#3780) üzenetére


Syl
nagyúr

Olyan még nem fordult elő, hogy egy új Win valamiben bénább volt, mint az előző? :D
Mellesleg szerintem az ICS az nem egyszerű frissítés, inkább új verzió. De gondolom majd lesz hozzá frissítés. Ha meg mégsem, én ezzel a hibával együtt tudok élni. A telefont nem azért vettem hogy Spielberg, Cameron nyomdokaiba lépjek :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3784) sdd2 válasza Syl (#3783) üzenetére


sdd2
veterán

Én mokolok majd a Mini-n nekem nem probléma de egy átlag usernek azért probléma lehet. Csak azt nem értem mért kell erőltetni egy GB kernelt ICS alá... :F

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#3785) Nocsesz1 válasza tresh (#3773) üzenetére


Nocsesz1
senior tag

Igen már lassan 1 hónapja van fenn nekem nem a video a lényeg :B Nagy bajom azóta sem volt vele mint itt sokaknak.

HAJRÁ VIDI !!

(#3786) kk831228 válasza Nocsesz1 (#3785) üzenetére


kk831228
addikt

Végülis akkor minek bele 720p kamera ha úgy is sz@r!! :U Pont olyan dolog nem működik normálisan ami elég nagy előnye ennek a telcsinek!! Legalább is elég jó videókat lehet vele készíteni!!

(#3783) Syl : Azért a pc-t nem sorolnám ide!! :B Kicsit több kiegészítőnek kell illeszkednie egymáshoz és ahhoz képest nem sokszor van olyan hogy nem kompatibilis a rendszerrel!! Itt meg van pár telefon amik majdnem megegyeznek hardverileg és még az alap dolgok sem működnek normálisan!!! :U

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3787) mrlujoak válasza kk831228 (#3786) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nana!

Azért az, hogy ennyire túlmisztifikáljátok a dolgot, még egyáltalán nem jelenti azt, hogy használhatatlan.

Aki emiatt túllihegi, nem teszi fel az ICS-t!

De könyörgöm, ne legyünk már mohó, telhetetlen userek!
Épp, hogy frissült 3 modell ICS-re, a többi meg hátra van, de már többen itt követelitek az álláspontot meg a javítást...
Nemáá!

Aki úgy véli, hogy nem fog neki tetszeni a mono hangos videó, ne rakja fel az ICS-t a következő kisebb frissítésig.

Pont ezt kérte a SONY, és pont ezért nem lett OTA frissítés!
Ugye, a SONY figyelmezetett, akkor ment a "fújolás", hogy nincs OTA, meg hogy akkor minek.
Arra, amire egy ilyen mobil optika van, nagyon megfelel ez a HD videó. Ahogy megboldogult Steve mondaná: Ne mozgasd gyorsan! ;]

Ha én meg tudom tenni, hogy jelzem az észrevételem minden fika nélkül, akkor azerintem másnak is menni fog...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3788) kk831228 válasza Nocsesz1 (#3769) üzenetére


kk831228
addikt

Nálam meg ilyen a videó(es se 100% folyamatos de azért... :U ) : pocketbike:)

(#3787) mrlujoak Ne mozgasd gyorsan :Y Akkor az fénykép nem videó!! ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3789) mrlujoak válasza kk831228 (#3788) üzenetére


mrlujoak
veterán

...oldalirányba ne!! ;]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#3790) tomy86 válasza tomi9004 (#3779) üzenetére


tomy86
addikt

Névjegyzéket mentsd a gmail fiókodba. SMS és híváslista mentésére és visszaállítására én ezt használom: SMS backup+. A gmail fiókodba ment (akár automatikusan is). Az MMS-t is elmenti, de visszaállítani nem tudja.
Ezzel az SD-re tudod menteni az SMS-eket: SMS backup & restore.

[ Szerkesztve ]

(#3791) Syl válasza tomy86 (#3790) üzenetére


Syl
nagyúr

Ki a francot érdekli az SMS backup, amikor itt a kamerát és a fényképezőgépet lehet fikázni? :DDD ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3792) tomy86 válasza Syl (#3791) üzenetére


tomy86
addikt

Ááááá. Az szerintem annyira sz.r, hogy amióta megvettem nem is használom :D . Illetve 5 fényképet és egy videót már csináltam az 5 hónap alatt. De 1 napon belül töröltem is mindet úgy megijedtem tőlük :) . "Köztudott" hogy engem a telefonok ezen képessége abszolút nem érdekel.Ráadásul még csak mézeskalácsom van, pedig mindjárt itt a nyár.

(#3793) Fehércápa válasza Syl (#3791) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Fényképező nem fontos, kamera lényegtelen, hang nem érdekel, netem nincs, telefonálni nem szoktam. A sok hulye meg szídja nyugodtan, nincs jobb dolguk ;)

[ Szerkesztve ]

(#3794) kk831228


kk831228
addikt

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3795) tomy86 válasza Fehércápa (#3793) üzenetére


tomy86
addikt

Én veszek is egy ilyen csúcskészüléket :)) Op rendszer: Erzsike 1.0

[ Szerkesztve ]

(#3796) kk831228 válasza kk831228 (#3794) üzenetére


kk831228
addikt

Akkor egy 3210-es jobb lenne ,nincs kamera ,bírja egy hétig nem csak 3.5 napig, netezni ugyanúgy nem lehet ,viszont telefonálni lehet és nem is fagy le soha!! ;] :DDD :DDD :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#3797) Fehércápa válasza tomy86 (#3795) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

Ez már Ilonka 4.3. Erzsike továbbfejlesztett változata ;)

(#3798) tomi9004 válasza tomy86 (#3790) üzenetére


tomi9004
csendes tag

nagyon szepen koszonom a segitsegedet!
azt nem tudod veletlenul hogy a GB hogyan tudom visszatenni ha nem tetszik az ICS?

[ Szerkesztve ]

(#3799) rw-ultra válasza tomi9004 (#3798) üzenetére


rw-ultra
tag

Leszeded a GB romot, és flashtool-al.

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#3800) amerigo válasza tomi9004 (#3798) üzenetére


amerigo
aktív tag

Itt le van írva az első hozzászólásban, és van link is a GB letöltéséhez...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.