Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) ronda válasza Folee (#4450) üzenetére


ronda
aktív tag

nyomd meg a menü (jobb oldali) gombot > láthatóság időtúllépése.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#4452) polip


polip
addikt

üdv!

vettema páromnak egy ray-t, de több bajom is van vele:

lezárt kijelzőnél a google talk nem megy, nem push-olja az üzeneteket, akkor jönnek meg az írások, amikor feloldom a kijelzőt.

amásik:

leszedtem a pc companion 2.1-et és kiírta: van frissítés a telóhoz. viszont amikor elkezdem frissíteni egy error-al leáll:

"Nem skerült telepíteni vagy elindítani a telefonszoftver-frissítési összetevőket"

a szoftver frissítés nem sikerült, próbáljam újra vagy hívjam a supportot

ötlet? :s

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4453) tomy86 válasza polip (#4452) üzenetére


tomy86
addikt

Másodikhoz. Ahogy korábban csoe javasolta másnak is, próbáld ki a SEUS-t a PCC helyett!

[ Szerkesztve ]

(#4454) polip válasza polip (#4452) üzenetére


polip
addikt

közben változás: SUS megoldotta a frisssítést

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4455) polip válasza tomy86 (#4453) üzenetére


polip
addikt

jaja thx ez megy

milyen marhaság amúgy ez :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4456) polip


polip
addikt

viszont az alapprobléma ezután is megmaradt:

nem működik a google talk, nem jön meg az értesítés, csak ha feloldom a kijelzőt. lezárt képernyőnél nem jönnek meg az írások

erre ötlet?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4457) tomy86 válasza polip (#4456) üzenetére


tomy86
addikt

Ez valamilyen beállítási gond lesz szerintem, mert nekem megjön a gtalk értesítés lezárt képernyőnél. Most ICS-en is és korábban GB-en is. Email értesítőt megkapod?

(#4458) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

van itt valaki aki komolyabban berheli a telót? custom romok terén(MIUI, CM) és rootolásban kéne egy kis segítség :U

MIUI egész durván néz ki: [link] és elméletileg van benne magyar nyelv és a vidi óta javították a vaku problémát...szóval valaki hardcore user? :))

(#4459) riszter


riszter
senior tag

Sziasztok! Tervezek egy ilyen telót venni és lenne néhány kérdésem:
milyen márkájú mem.karit szeret ill. milyen méretüt, class4 vagy class6?
Hogyan kell formázni az akkut első használat elött h biztosan a maximumot hozzam ki belőle? 1x 16òra vagy 3x?
Eegyelőre ennyi jut eszembe. A többit később. Köszi

Vivere militare est

(#4460) jpm


jpm
senior tag

Sziasztok!
Nekem is van már 1 ill. még 2 ilyen telóm eléggé "belaktam". Az a kérdésem hogy le akarom cserélni a mem kártyát 8gigásra. ez esteben elég áthúzni a mostani kártyám teljes tartalmát az újra és kész?

(#4461) adam3 válasza jpm (#4460) üzenetére


adam3
aktív tag

igen

(#4462) polip válasza tomy86 (#4457) üzenetére


polip
addikt

nem jövök rá mi a baj de már sokkot kapok :(

nexusom van, láttam már driodot de itt megállt a tudomány

a mail értesítő megy csak a gtalk nem :(

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4463) ronda válasza polip (#4462) üzenetére


ronda
aktív tag

találtam a beállításai közt egy olyat, hogy kikapcsolt képernyőnél "nincs a gépnél" állapotot állít be. Ha onnan kivennéd a pipát?

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#4464) sebgutkopf válasza -HajTömeg- (#4428) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Számomra is ez logikus. Közben próbálkoztam máshogy. Ha a kocsiba beteszem előbb a kulcsot és csak utána kapcsolom be a ray-en a bluetooth, akkor rákapcsolódik. Ha bekapcsolt bluetooth-os ray-el érkezem, akkor mivel nem látható ezért a kocsi nem tud neki szólni, hogy itt vagyok a telefon meg magától nem keresi.

(#4465) sebgutkopf válasza pokers (#4431) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Hát ez az, hogy nekem nem ugrik fel 3 lehetőség. A beállításoknál mindössze a be/kikapcsolás, a készülék neve és az észlelhetőség pipálási lehetősége van, ha bepipálom, akkor 120 másodpercig látható, nincs egyéb opció. Valamit rosszul csinálok?
A ki/bekapcsolást az kiraktam widgetre pont azért, hogy csak azt akarom használni semmi menüzést.

(#4466) sebgutkopf válasza Folee (#4450) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Dettó pont így néz ki nálam is.

Kezdő androidos lévén még szokom a kezelést és nem vagyok benne biztos, hogy mindenre rájöttem már.

(#4467) sebgutkopf válasza ronda (#4451) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Annál a képernyőnél nyomkodhatom én akármennyit a jobb oldali gombot, nem jön fel semmi. :(

(#4468) supaman07 válasza tomy86 (#4453) üzenetére


supaman07
csendes tag

A SUS, a telefon csatlakoztatásakor nem csinál semmit, pedig úgy csinálom ahogy a leírásban van. Mit tegyek?

(#4469) Rossi válasza riszter (#4459) üzenetére


Rossi
addikt

Lítium-polymer akksit nem kell, és nem is lehet formázni... Aki még ezt sem tudja, mi a bánatos f@sznak vesz ilyen tudású telefont?

De tudod mit? Bikakábel egyik felét kösd rá egy dízelmozdonyra, a másikat a telefonra, gyújtás, és máris kész a formázás.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#4470) tomy86 válasza supaman07 (#4468) üzenetére


tomy86
addikt

Hogy érted azt, hogy nem csinál semmit? Még a telefon csatlakoztatása előtt nyisd meg a SEUS-t! Ha megnyitod először csatlakozik a szerverhez, szinkronizál utána kijön egy 4 pontból álló lista, hogy mit kell csinálnod. Bal alsó sarokban pipa az "Elfogadom a licensz megállapodást" elé és indítás. Csatlakoztatod a telefont. Ezután kiválasztod a telefon típusát. Utána kihúzod a kábelt, kikapcsolod a telefont és újra csatlakoztatod úgy, hogy miközben közben lenyomva tartod a hangerő gombot. Ebből meddig jut el?

(#4469) Rossi: rossz napod van? :) Az a baj, hogy még sok helyen jönnek ezzel a 10 évvel ezelőtti hülyeséggel az eladók a usernek.

[ Szerkesztve ]

(#4471) supaman07 válasza tomy86 (#4470) üzenetére


supaman07
csendes tag

Elindítottam a SEUS-t, elfogadtam a licenszt, bedugtam a telefont kiválasztottam a típust, rámentem hogy következő, kihúztam a telefont, kikapcsoltam, visszadugtam ( közbe nyomtam a hangerőt) mikor visszadugtam 5mp mulva elengedtem a hangerőt és pittyent egyet a csatlakozási hang és ugyanaz a 3 pont van és a telefon csatlakozási módja és semi nem történik...:(

(#4472) sdd2 válasza supaman07 (#4471) üzenetére


sdd2
veterán

Addig nyomd a hangerő le gombot míg ki nem írja hogy engedd el.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#4473) tomy86 válasza supaman07 (#4471) üzenetére


tomy86
addikt

A hangerő le gombot nyomtad?

(#4474) Bobó_20 válasza Rossi (#4469) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

nekem is ezt mondta a kiscsaj mikor vettem a telót:
-Hagyni kell kikapcsolásig merülni, utána 16 órás töltés.
-Mondom minek? Egyrészt maga a telefon nem vesz fel több áramot miután feltöltött, hiába van rajta 2 évig akkor se, másrészt a technológiából adódóan káros teljesen lemeríteni és plusz akkuteljesítményt se lehet elérni ha "kisütöm".

Mondanom se kell nézett mint Bélabá, aki most tudta meg mennyi a lottóötös ezen a héten... :N

(#4475) supaman07


supaman07
csendes tag

Köszönöm elnéztem, és szerintem egyszerre nyomhattam a 2-t. Elindult a frissítés most mire vigyázzak, hogy ne rontsam el:)?

(#4476) tomy86 válasza supaman07 (#4475) üzenetére


tomy86
addikt

Ne kapcsold ki menet közben a számítógépet :) . Nem lehet elrontani. A progi jelez, ha kész és ennyi.

(#4477) supaman07


supaman07
csendes tag

Köszi sikerült, minden ok!:)

(#4478) supaman07


supaman07
csendes tag

Esetleg ha valami nem tetszene (remélem nem lesz ilyen) visszaállítani Gingerbreadre nem lehet ugye?

(#4479) tomy86 válasza supaman07 (#4478) üzenetére


tomy86
addikt

Ha a hivatalos útra gondolsz, akkor szervizben visszateszik.

(#4480) trita


trita
tag

Én,aki boldog voltam,hogy imádott kis telóm az átlaggal ellentétben nekem szuperül műkszik ICS alatt is,most ott tartok,hogy lassan falhozvágom.állandóan lefagy,életre se lehet kelteni,csak aksikivétellel.azt a visszaállítást GB-re csak szervízben lehet megcsináltatni?nekem picit sokba kerülne felküldözgetni Pestre.meg vissza,ahol vettem:-(

Rita

(#4481) tomy86 válasza trita (#4480) üzenetére


tomy86
addikt

A másik megoldás, amit Lasy részletesen leírt. Persze a root része nem feltétlenül szükséges és lehet rögtön 062-es romot telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#4482) trita válasza tomy86 (#4481) üzenetére


trita
tag

Hát én ehez túl kevés vagyok:-(nem lakik véletlenül valamelyikőtök kőszeg környékén aki be merné vállalni?

Rita

(#4483) tomy86 válasza trita (#4480) üzenetére


tomy86
addikt

Én eddig azt tapasztaltam, hogy sok akadás amiatt van ICS alatt, hogy a marketen programok nagy részét még nem optimalizálták ICS-re a készítők. Ha van időd és nincs túl sok telepített programod, akkor érdemes lenne megnézni, hogy azokat mikor frissítették utoljára. Ha több hónapja, akkor érdemes törölöni és valami más alternatívát keresni helyette. Nem biztos, hogy ez megoldja a problémát, csak egy ötlet.

Sajnos én a nagy faluban élek. :) Egyébként nem olyan nehéz, mint amilyennek első olvasásra tűnhet.

[ Szerkesztve ]

(#4484) rw-ultra válasza trita (#4482) üzenetére


rw-ultra
tag

Ügyi vagy Te, attól h szőke vagy :D
(bocsi :D )

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#4485) polip válasza ronda (#4463) üzenetére


polip
addikt

megvan, működik, minden ok :(

én voltam a láma...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4486) trita válasza tomy86 (#4483) üzenetére


trita
tag

Köszi:-Dmegpróbálom,bármit,csak jobb legyen

Rita

(#4487) trita válasza rw-ultra (#4484) üzenetére


trita
tag

Tudom;-)

Rita

(#4488) rw-ultra válasza trita (#4487) üzenetére


rw-ultra
tag

:)

*http://www.youtube.com/watch?v=ZTu0yvlI8MA*http://jelvenyem.hu/gar/index.html*

(#4489) tomy86 válasza trita (#4486) üzenetére


tomy86
addikt

Ha az sem válik be még mindig rootolhatod (ez egyszerűbb, mint másik romot feltenni) és kiszórhatsz egy rakás nem kellő gyári programot, ami a háttérben fut és lassítja a telefont.

(#4490) lmno válasza trita (#4480) üzenetére


lmno
őstag

Üdv a klubban :)
Ez alapján nem nehéz megcsinálni és műkszik

Más: használ valaki Instagramot? Mitől függ hogy mekkora képet csinál? Most ha a saját kamerájával csinálom akkor 720*720-asat lő, ami elég gáz tekintve hogy egy 8mp-es kamera van a telóban :) Ha a gyári kamera app--al, akkor olyan 1024*1024-es lesz, az is gáz még de egy fokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#4491) -HajTömeg- válasza lmno (#4490) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ez az egész ICS mekkora átverés a sonytól...
Mindenki várta,hogy jaj olyan telefont veszek,amire lesz ICS...
Tessék,megkaptuk,köszönjük :U

Alias: Júzer error

(#4492) tomy86 válasza -HajTömeg- (#4491) üzenetére


tomy86
addikt

Állítólag a 4.0.4-ben sok hiba javítva lesz. A második körös telefonok (Neo, Arc, Mini stb) már eleve azt kapják, ha jól tudom. Egyébként szerintem, mint korábban tritának is írtam, sok gond amiatt van, hogy a programok (amik a marketen vannak) nincsenek még optimalizálva ICS-re. Persze a már ismert hibákon kívül. Én nem érzem annyira rossznak és az akkuidő is jobb nálam. Nyilván azért is van így, mert rootoltam és töröltem egy rakás számomra haszontalan programot (FB, Twitter, Timescape és társai), míg a GB-m root nélkül ment.

[ Szerkesztve ]

(#4493) ntomi0730 válasza tomy86 (#4489) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Szia!
Lementettem a gyári telenoros ICS-t a gépről, ill. egy külön mappába másoltam. (update engine...)
Ha visszateszem a GB-t a telefonra, akkor esetleges szevizbe vitel előtt visszatudom tenni az ICS-t a gari miatt?
Segítségedet előre is köszönöm!

(#4494) tomy86 válasza ntomi0730 (#4493) üzenetére


tomy86
addikt

Ha jól mentetted le a telenoros fw-t, akkor igen. Megcsináltad az .ftf fájlt a .sin fájlokból?

(#4495) ntomi0730 válasza tomy86 (#4494) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Én még ilyet nem csináltam! Hogy kell? Ha leírod részletesen, pontról pontra, akkor menni fog! :)

(#4496) -HajTömeg- válasza tomy86 (#4492) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Kérdés,hogy 4.0.4 mikor jön ki vodás telefonokra, még a sima ICS sincs a kanyarban sem :)
Mondjuk ez egyelőre nem zavar,mert nem tenném fel,csak felmerül az emberben a kérdés,hogy az ICS javítása mikor érkezhet...
Igazából én azthiszem addig várok a roottal,utána viszont kicsit beleásom magam a rootolás rejtelmeibe.
(ha addig el nem adom persze... ;] )

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#4497) riszter válasza Rossi (#4469) üzenetére


riszter
senior tag

Kedves Rossi fórumtárs!

Köszönöm szépen az építő jellegű hozzászólásodat a kérdésemre! Sajnálattal kell közölnöm veled, hogy nem lehet mindenki akkora  mint te! Viszont meghajlok a tudásod elött, amit az okostelefonok világában keservesen megszereztél! :R

Ennél szebben nem tudtam fogalmazni, úgy hogy te meg ne sértődj. Részemről Off.

Vivere militare est

(#4498) riszter válasza Bobó_20 (#4474) üzenetére


riszter
senior tag

Nekem a kishölgy azt mondta, hogy nem szabad hagyni lemerülésig, elötte töltőre dugni és 12 órát fenn hagyni kikapcsolt állapotban...

Mem.kari class osztályára valaki?

Vivere militare est

(#4499) zhata válasza tomy86 (#4489) üzenetére


zhata
senior tag

(Tritának is)

Sok problémám volt az ICS-sel nekem is, ezek szerencsémre szerencsésen megoldódtak, :)

De gyakorlatilag minden beavatkozás a gari elvesztésével jár.

Idézem a jótállási jegyemről:

"A készülékre nem vonatkozik a jótállási kötelezettség valamely, a Vevő által elképzelt feladatra való alkalmatlansága, hiányossága miatt, beleértve például a rádióhallgatás, MP3 hallgatás, játékok letöltése, MMS, GPRS beállítások, navigálás, készülék navigációs részének nehezen kezelhetősége, a navigációs software nem ismerete, esetleges hiányossága. ....... A készüléken történő online netes software frissítés esetén felmerülő hibák (a készülék nem kapcsol be, nem magyar nyelvű software került a készülékre) nem tartozik a jótállás hatálya alá. PDA készülékek ROM frissítésénél a gyári ROM úgynevezett főzött ROM-ra cserélése a jótállási jogosultság elvesztésével jár."" :(((

Tehát pl. ha a a Sony PCC a számítógépen hivatalosan frissít, és utána esetleg néma kacsa lett a teló, ugrott a gari.
Rootolásra oszt naná!
Felháborító:W

[ Szerkesztve ]

(#4500) tomy86 válasza zhata (#4499) üzenetére


tomy86
addikt

Én tudom. Ezért is írtam korábban ezt. Bár ahogy a neten olvastam, a Cordon talál okot ha nem akar valamit garanciában javítani :(( .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.