Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14501) korpicschess válasza Bici (#14499) üzenetére


korpicschess
veterán

Van ez a tesztpontos bootloader nyitás, de valszeg függetleníteni kell hozzá előbb. Nincs olyan ROM amit érdemes felrakni, és anélkül is felmegy?

:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14502) Bici válasza korpicschess (#14501) üzenetére


Bici
félisten

Sajna nem tudom, nekem az első dolgom volt a bootloader nyitás, és függetlenítés, mert nem szeretek félmegoldásokkal gatyázni.
Persze, nekem a mai napig ez a fő telefonom, így megérte a macerát.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14503) Tomi_Ohl válasza korpicschess (#14501) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nem a függetlenség számít, hanem az, hogy nyitható-e, ha megnézed a service menüben (tárcsázóban *#*#7378423#*#*, rooting status-t kell nézni). Ha az yes, akkor nyitható, ha no, akkor már csak egy, feljebb is említett fizetős megoldás van.
Gyári 4.0 alapú ROMok mind hasonlóak, eleinte gyorsak, majd belassulnak. Azok, amelyikekben ilyen újabb Xperiás alkalmazások vannak, még lassabbak (kevés a hardver azokhoz az appokhoz). Tehát ha gyári, és nincs feltétlen szükség 4.0-ra, akkor a 2.3-at ajánlanám (kitakarított verziót).

jimmy399 neked XDA-n véletlenül nem valami olyasmi neved volt, hogy JimmyRay?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#14504) jimmy399 válasza Tomi_Ohl (#14503) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nem, nem, ott nem is vagyok regisztrálva azt hiszem...

--- N/A ---

(#14505) Tomi_Ohl válasza jimmy399 (#14504) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Akkor mással kevertelek össze. :R
Így jobban belegondolva, azt hiszem, szlovák volt az illető.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#14506) Bici válasza Tomi_Ohl (#14484) üzenetére


Bici
félisten

Ha ez az infó sem sarkallja az androidos gyártókat arra, hogy kisebb méretű telefonokat gyártsanak, akkor az eléggé nagy szívás.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14507) Tomi_Ohl válasza Bici (#14506) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Hát ja. Hogyha nem csak a saját statisztikáikat nézik, akkor igen. Ha meg még a külsőt is felújítanák, akkor meg még nagyobb lenne a kereslet.
Más: láttalak a Z3C topikban. Hát, hiába újabb és népszerű telefon, CM-ügyileg sokkal rosszabb a helyzet... :))

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#14508) Bici válasza Tomi_Ohl (#14507) üzenetére


Bici
félisten

Igen, tudom. Viszont a mérete és az akksi ideje, valamint a gyári 6.0 léte elég nekem arra, hogy a listám élén legyen jelenleg.
Először a Redmi 3 volt a listavezető, aztán kipróbáltam egyik ismerősöm jóvoltából, és újból rájöttem, hogy nem nekem való ez a méret. Ugyanez 4-4,5 körül még beleférne.
Haverom Z1C-je még éppenhogy elmegy, tűrhető mértékű kompromisszummal. A Z3C kívülről pont akkora, mint a Z1C, és és minimálisan keskenyebb is a kávája, amitől egy kézzel is átérem a kijelző 2/3-át, így sokkal ritkábbal kell fogást váltanom, mint egy ötcolosnál. [link]
Elvileg 4col lenne nekem a megfelelő, de erről sajna kénytelen vagyok letenni.

A Z3C mellett szól még az, hogy nincs rá CM, ami azért jó, mert nem szedem szét darabokra a fő telómat hetente kétszer szoftveresen. Sokszor még a telefonszámlistát is elfelejtettem visszatölteni. :D
Mellette a Ray megmarad játszótérnek. Úgyis bele akarok tanulni a a dologba fejlesztés téren is.

Ahogy elnéztem egyébként, a hivatalosan támogatott telókon kívül kb. minden más erősen le van maradva a LegacyXperia vonaltól CM téren.
Nem értem, hogy mi az oka. Kernel forrás hiány?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14509) Tomi_Ohl válasza Bici (#14508) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Csak aztán tényleg arra ösztönözzön a CM hiánya, hogy békénhagyd, ne arra, hogy te kezdd rá fejleszteni. :D

Kernel forrás Sonyknál nem gond, a 2012 első felében használt Novathoros telefonokon kívül mindenre megvan minden forrás. Egyszerűen csak más telefonokat vesznek a fejlesztők szerintem.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#14510) korpicschess


korpicschess
veterán

Megőrít ez a telefon... Használ valaki 64 gigás SD kártyát benne?
Kiveszem a másik telómból, beleteszem, kiírja h sérült a kártya... Visszateszem a másikba, már ott is sérültnek írja... Hihetetlen.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14511) Bici válasza korpicschess (#14510) üzenetére


Bici
félisten

Nem sérült egyik helyen sem.
A mai teló valamit beállít a kártyán, amit a Ray nem ismer, de valószínűleg beleír valami olyat, amivel megpróbálja helyrerakni, ami meg a mai telónak nem tetszik.

A kártya eredetileg melyik telóban volt megformázva? Vagy windows-on?
Próbáld meg azt, hogy lementesz róla mindent, megformázod a Ray-ben, és után elméletileg az új telóban már jónak kell lennie.

Sajna biztos módszert nem tudok arra, hogy ide-oda lehessen rakosgatni a kártyát hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14512) korpicschess válasza Bici (#14511) üzenetére


korpicschess
veterán

most pár óra, míg EaseUS visszaszedi a fájljaimat a kártyáról, mert ugye így a Ray elrontotta az egészet.
Utána kipróbálom abban leformázva.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14513) Mágus2 válasza korpicschess (#14512) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

64Gigát-t nem tud megcímezni a ray. Fölösleges próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#14514) Bici válasza Mágus2 (#14513) üzenetére


Bici
félisten

Tényleg. 32Gb-ig kezeli a kártyákat. :K

Viszont szerintem a file rendszer támogatásban is elmarad a Ray a mai telóktól, ha gyári szoftver van rajta. Nem hinném, hogy a gyári 4.0 f2fs-re formázná a kártyát, ahogy a mai telók.
Szerintem az még exFAT-re, vagy fat32-re formázza. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14515) korpicschess válasza Mágus2 (#14513) üzenetére


korpicschess
veterán

Érdekes amit mondasz, de egyébként telóban megformázva simán látja a kártyát, meg ki is írja az 59,5 giga helyet.
XDA-n is azt olvastam, hogy kezeli, működni működik, de úgysem fog betelni.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#14516) Bici válasza korpicschess (#14515) üzenetére


Bici
félisten

A gyári specifikáció 32GB-ot mond rá.
Lehet, hogy azért, mert akkoriban a 32GB-os kártya volt a legnagyobb? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14517) jimmy399


jimmy399
senior tag

aholy!
Bő egy hete beázott a telefonom, újraindul bekapcsoláskor végtelen körben... Előtte míg részben mükődött sikerült kiexportálni a névjégyeket, mák... Jó teló volt, root után, meg mégjobb, kár érte. :(

--- N/A ---

(#14518) Bici válasza jimmy399 (#14517) üzenetére


Bici
félisten

"Kár érte, kiváló ügynök volt"

Próblád meg pár hét után is azért.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14519) jimmy399 válasza Bici (#14518) üzenetére


jimmy399
senior tag

Rendben, meglátom, mi lesz, a héten elhozom a telefonostól vagy a jövő hét elején mert rá se nézett már egy hete...

--- N/A ---

(#14520) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Feltettem a gyári 4.0.4-et összehasonlításképpen.
Hát, így 3év CM10.x/CM11 után elég nagy különbség:
- sokkal hosszabb akksi idö
- jobb fénykép minöség, gyorsabb fókusz
- jobb telefonálási minöség a vonal másik végén; szerintem a CM kernel nem kezeli a másodlagos zajszürö mikrofont
- szebb színek a kijelzön; itt is valami driver lehet
- pontosabb érintés (ezen nagyon meglepödtem, szerintem az elsö CM10-ekkel nem volt különbség)
- sokkal lassabb, mint a mai CM11-ek, viszont a cm11 nagyobb terhelésre (három progi egyszerre) összeomlik, a gyári csak használhatatlanságig lassul, és a telefont sem tudom felvenni 5-6 percig
(nem is tudom, hogy lehet használni manapság így)

Hamarosan a CM13 jön hosszabb kipróbálásta kikapcsolt zRam-mal...il

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14521) Tomi_Ohl válasza Bici (#14520) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia!
A színek a Bravia engine miatt is lehetnek szebbek, bár én ebből már nem sokat láttam, mert mire CM-hez jutottam, utángyártott kijelzőm volt... Érintés pontosságában nem vettem észre különbséget.
Gyorsaság... Hát igen, 4.0, az akkori legdurvább vasakat is képes volt megakasztani. Első nap még gyors, utána lassul és újraindítás sem segít...
Arra a lassulásra egyszer volt egy ilyen sztorim: Asphalt 7-et játszottam. Egyszercsak befagyott a játék. Pár másodperc múlva megjelent a témán háttere és elkezdett csörögni a telefon, de felvenni nem lehetett. További pár másodperc múlva abbamaradt a csörgés és jött az értesítés, hogy nem fogadott hívásom van... Amint kiderült, addigra épp lemerült haverom telefonja, aki hívott. :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#14522) Bici válasza Tomi_Ohl (#14521) üzenetére


Bici
félisten

Igazából, ha a teljesítményt nézzük, akkor az egyetlen előnye a gyári rom-nak, hogy a launcher-t sosem szedi ki a memóriából.
A CM11 sokszor 5-8mp alatt tölti be újra a launchert, ha kilépek egy nagyobb progiból.
Ha erre lenne valami megoldás, akkor a cm11 lenne az abszolút sebességkirály.

Azt viszont nem értem, hogy a bravia engine és a másodlagos mikrofon miért nem műxik a CM-ban, hiszen elvileg ezek a sony által kinyitott kernel-re épülnek.
Vagy a sony akkora genya volt, hogy ezeket kihagyta a nyitott változatból?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14523) Tomi_Ohl válasza Bici (#14522) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

A bravia enginehez kellenének a drm kulcsok, amik nyitáskor törlődnek.
Nálunk még csak ez fog hiányozni, újabb Sony készülékeknél viszont pl a kamera képességeken is ront a hiányuk...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#14524) Bici válasza Tomi_Ohl (#14523) üzenetére


Bici
félisten

Vajon más márkájú készülékeken is vannak ilyen DRM-es szívások?
Oneplus, Xiaomi, Nexus 7 2013 tablet, stb.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14525) Tomi_Ohl válasza Bici (#14524) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Xiaomi, Oneplus, Nexusokon nincs.
HTC-ken S-OFF-fal van szívás, LG-ket sokszor nyitni sem lehet, csak valahogy meg van kerülve a dolog... Samsungokon meg ott a Knox, ami ugyan funkciót nem vesz el, de nyitni igen nehéz, és számolja, hányszor volt ROMcsere...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#14526) Bici válasza Tomi_Ohl (#14525) üzenetére


Bici
félisten

Törölt DRM kulcsokat vissza lehet állítani valahogy Ray-nél?
Illetve hogy lehet megállapítani, hogy nálam törölve vannak-e?
Valami netes fizetős szolgáltatással nyitottam a bootloadert jó régen... :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14527) Tomi_Ohl válasza Bici (#14526) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Visszaállításról nem tudok.
Gyári ROMon, a beépített TrackID (nem a Playes) is tudtommal igényli őket... Próbáld ki.
Annyit tudok, hogy a hivatalos módszer törli, a testpointos (amivel én nyitottam) nem, az online ki tudja...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#14528) jimmy399


jimmy399
senior tag

Hahó.
Beázott a teló. Temettem, de sikerült megcsinálni. Android 4. Minden szuper. De, hiba, google play áruház összeomlik. Használhatatlan mivel nem lehet telepíteni belőle emmit. Vissza a szervízbe. Remélem meg sikerül oldaniuk, a 2.3.3 alatt nem volt ilyen.... Visszatenni meg nem lehet rá már a 2.3.3-at... :( ha nem sikerül megoldani kuka kategóriás lesz :/

--- N/A ---

(#14529) Tomi_Ohl válasza jimmy399 (#14528) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szia. Miért nem lehet rá visszatenni a 2.3-at?
Szerintem a Google dolgok adatainak törlése, vagy egy újratelepítés mindenképp megoldaná a dolgot! :K

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#14530) tomy86 válasza jimmy399 (#14528) üzenetére


tomy86
addikt

"Visszatenni meg nem lehet rá már a 2.3.3-at..."
Már hogyne lehetne, ha nem találsz, akkor én is tudok feltölteni GB romot.
De az xda-n levő linkek is működnek.

[ Szerkesztve ]

(#14531) jimmy399 válasza tomy86 (#14530) üzenetére


jimmy399
senior tag

Helló. Nekem a telefonboltos mondta hogy régwbbit nem lehet már rá visszatenni rá...

Tomi_Ohl: megpróbáltam mindent túrtam a google-t, de nem sikerült ezért is vittem végül vissza...

[ Szerkesztve ]

--- N/A ---

(#14532) tomy86 válasza jimmy399 (#14531) üzenetére


tomy86
addikt

Na, azt a telefonboltost kell messzire elkerülni.
Bármilyen romot fel lehet telepíteni verziótól függetlenül, ami valaha is futott a telefonon. Csak a 2.3.-as rom és a flashtool progi kell hozzá.
Itt egy leírás a telepítésről, ha később belevágnál. Annyi változás esetedben a leíráshoz képest, hogy nem az ott szereplő ST18i_4.1.B.0.587_CE_1252-3693_ForsakenNGL.rar fájl kell neked, hanem a ST18_4.0.2.A.0.62_Central Europe.ftf (amit linkeltem) és persze, mivel az nem tömörített, így azzal nem kell foglalkozni.
Közben annyi jutott még eszembe, hogy flashtoolból régebbi verzió javasolt (pl. 0.9.18.4-es). Ha esetleg később belevágnál a rom telepítésbe, akkor tudok feltölteni korábbi verziót.

[ Szerkesztve ]

(#14533) jimmy399 válasza tomy86 (#14532) üzenetére


jimmy399
senior tag

ma elmentem a telóért. Megy a play újraromolás után. Remek. :) valamit elszabtak amikor a 4et tették fel r, de 2odjára siker :) panoráma és 3D képeket is csinál már a teló :)

--- N/A ---

(#14534) tomy86 válasza jimmy399 (#14533) üzenetére


tomy86
addikt

Örülök, hogy megoldódott a probléma és újra használható a telefon.

(#14535) jimmy399


jimmy399
senior tag

hahó.
Ma spontán 1 hét állás után bekapcsoltam a telót, bekapcsoltam volna rajta
a bluetoothot, de ekkor instant végtelen rebootba került. Próbáltam pwr
gomb le fel home gombot... Nem sikerült.. A korábbi beázás hazavágta.
Így alkatrésznek eladóvá vált.. Képermyője megy.. Kár érte. Android 4 van rajta.

--- N/A ---

(#14536) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

[link] Ilyen hibával találkozott már valaki?

(#14537) jimmy399 válasza Just_Reboot (#14536) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nekem beázás után, szervíz után, 1 héttel később végtelen boot-loop-ba esett a készülék... :S
A beázás előtt néha nekem is előfordult, hogy ezt produkálta a készülék ,de nagyon ritkán pár gombnyomás után megjavult.

--- N/A ---

(#14538) Bici válasza Just_Reboot (#14536) üzenetére


Bici
félisten

Én emiatt vettem meg olcsóbban, hibásként az egyik Ray-emet. Ki sem próbáltam a gyári trágyával, egyből ment fel az akkori legújabb Cyanogenmod, és azzal nekem soha nem fordult elő.
Vagy azért, mert gyári Rom hiba, vagy mert mákom volt, és soha nem futottam bele, vagy mert a CM nem használ valamit a hardverből, ami hibás volt. Sosem tudtam meg, de a mai napig vígan műxik a teló CM13-mal, hiba nélkül, kevés nyomkodással 2 napos üzemidővel 5 éves akksival. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14539) Just_Reboot válasza Bici (#14538) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Raknék rá én is cm-et, ha nem lenne egy zárt bootloaderes fos.

(#14540) Bici válasza Just_Reboot (#14539) üzenetére


Bici
félisten

Nekem is az volt, kinyitottam. Neten pár ezerért lehetett hozzá kódok szerezni, és kinyílt a megadott módon.
Nem tudom, hogy ma műxik-e még ez a dolog, kb. a nyitó szolgáltatás nevére sem emlékszem (3-4 éve volt). :B

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14541) Just_Reboot válasza Bici (#14540) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Na akkor nekiállok keresgélni. :D

(#14542) Bici válasza Just_Reboot (#14541) üzenetére


Bici
félisten

Én is ezt csináltam, sejtelmem sem volt az egészhez, mégis megcsináltam.
Viszont ha jól emlékszem, nem sima USB kábeles megoldás volt, hanem az akksi fedél alatt kellett mérő pontokkal szórakozni, ami elég kényes téma, ügyesnek kellett lennem, kis híján elcsesztem, de azért anniyra nem nehéz.

Innen indultam el annak idején, bár akkor még voltak benne képek. Arra emlékszem, hogy nem működött nekem a leírás, de az alap ez volt.
Ha eszembe jut még valami, akkor írok. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14543) Just_Reboot válasza Bici (#14542) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nekem a Bootloader Unlocked Allowed: résznél No szerepel, ilyenkor mi van?

(#14544) Bici válasza Just_Reboot (#14543) üzenetére


Bici
félisten

Nem emlékszem pontosan, de szerintem nem nyitható ez esetben.

Volt valami kavarás, hogy csak a kis/nagy betű számít a leírás alapján, nem a Yes/No, de lehet, hogy fordítva.

Én gugliznék ez ügyben, hátha...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14545) Tomi_Ohl válasza Just_Reboot (#14543) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Wotanserveren keresztül így is nyitható, pénzért.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#14546) Just_Reboot válasza Tomi_Ohl (#14545) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Mennyi pénzért? Pár ezrest még talán megérne.

(#14547) Tomi_Ohl válasza Just_Reboot (#14546) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Asszem 3-4 ezer... Személyes tapasztalatom nincs vele, talán a mini (mini pro? Arc? Lww?) topikban írta valaki, hogy azzal nyitott.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#14548) tomy86 válasza Just_Reboot (#14543) üzenetére


tomy86
addikt

Ha 12W14 (2012 14. hete) előtti a telefon, akkor nyitható ebben az esetben is a bootloader wotanserverrel vagy omniusszal. Mindkét esetben 7 euró volt az ár korábban és a folyamat ugyanaz. Én anno wotannal nyitottam.

[ Szerkesztve ]

(#14549) benfolds


benfolds
őstag

de kíváncsi lennék, hogy 2017 végén az ex-ray-esek milyen telefont használnak, ki mennyire barátkozott meg a nagyobb telefonokkal, ki mennyire érzi viccesnek a ray méretét utólag, stb. :U
én még mindig a htc one m7-et nyúzom, kicsit kezd már döcögni, de azért még használható. néha már-már kicsinek érzem, ami ugye elég vicces annak fényében, hogy a topiklakók nagy részéhez hasonlóan egykor én is "tepsi-ellenes" voltam. mondjuk most is az vagyok, csak a tepsiről már más fogalmaim vannak (5,5"+)

(#14550) Mágus2 válasza benfolds (#14549) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A z3 compact nem sokkal nagyobb. Azt használja most a párom a ray helyett. Minőségben és megbízhatóságban elmarad a ray-től.

(#14551) tomy86 válasza benfolds (#14549) üzenetére


tomy86
addikt

Én egy Xiaomi Redmi 2 Pro-ra váltottam kb. két éve és szerintem még egy évig marad is. A méret még elfogadható (4,7"), bár néha már ennél a méretnél is vannak problémáim az egykezes használattal. Abszolút elégedett vagyok vele, úgyhogy maradok a Xiaominál legközelebb is.
Az viszont tény, hogy amikor nemrég elővettem a Rayt, akkor sokkal kisebbnek tűnt, mint amire emlékeztem :)

[ Szerkesztve ]

(#14552) benfolds válasza tomy86 (#14551) üzenetére


benfolds
őstag

ha nem lennék egy nagyon picit sznob, akkor én is biztos xiaomit vennék. vagy hát nem tudom az mennyire sznobizmus, hogy amiatt nem szimpatikus, hogy az iphone-ra akarnak hasonlítani. szerintem az sem tetszene, hogy minden alkalmazás kint van az "asztalon", nincs drawer. haverom most vett egy redmi 4X-et, még nem láttam, de ő is nagyon dicséri.

(#14553) tomy86 válasza benfolds (#14552) üzenetére


tomy86
addikt

"nem szimpatikus, hogy az iphone-ra akarnak hasonlítani" Miben? Ezt mondták sokáig a Samsungra is. Akkor sem értettem.
"az sem tetszene, hogy minden alkalmazás kint van az "asztalon", nincs drawer"
Az launcher kérdése, nem kell a MIUI sajátját használni. Én sem használtam öt percnél tovább. Először Novára cseréltem, majd már jó ideje Smart Launchert használok.

(#14554) benfolds válasza tomy86 (#14553) üzenetére


benfolds
őstag

rögtön ez a "letisztult" design, minden xiaomi cucc ilyen akar lenni. amúgy van xiaomi fülesem, meg power bankom, és el kell ismerni, hogy nem csak olyan akar lenni, hanem sok tekintetben tényleg hozza az apple cuccok minőségérzetét.

(#14555) szebev


szebev
senior tag

Sziasztok! Rá lehet venni a telot arra, hogy az appokat az sd kártyára töltse?

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#14556) benfolds válasza szebev (#14555) üzenetére


benfolds
őstag

titanium backuppal és es explorerrel is át lehet helyezni szerintem (valszeg csak root után, már nem emlékszem)

(#14557) siti válasza benfolds (#14549) üzenetére


siti
senior tag

iphone 4s lett, és ma is az megy. hiányzik egy ilyen kisméretű telefon még, z1 compact volt még tervben régen, de végül alma lett.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#14558) benfolds válasza siti (#14557) üzenetére


benfolds
őstag

nekem a ray után htc one m7 volt, amit nagyon szerettem, méretileg is ideálisnak gondoltam, de most huawei p10-et (5,1") használok, és azt mondom, hogy elmenne még egy picit nagyobb méret. talán 5,3". van nálam egy iphone 6 plus is, de az már nagyon nagy. kisebb bezelekkel lehet jó lenne. amúgy az ios nekem nagyon nem jött be...

(#14559) siti válasza benfolds (#14558) üzenetére


siti
senior tag

megszoktam a hülyeségeit (mondjuk a saját csengőhang és riasztás feltöltésénél még bántam az egészet, régi sms-ekről lemondtam), de végül megkíméltem a telefont is a saját hülyeségeimtől és inkább az előnyeit nézem. egyrészt még hihetetlen, hogy így 7 évesen is tudom mindenre használni, aminél a ray már kevés volt (főleg memóriából meg tárhelyből, hiába volt Link2SD, nagyon döcögött sd-ről a telefon) és még most is nagyon stabil az egész rendszere. (facebook néha ki tudja fagyasztani, de kb ennyi)

lehet maradok alma vonalon, mire az SE megfizethető lesz számomra, addig még húzza a telefon.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#14560) benfolds válasza siti (#14559) üzenetére


benfolds
őstag

menő telefon volt annak idején a 4s. de ma kézbe véve, nevetségesen picinek érzi az ember. nem gondoltam volna, hogy valaha ezt fogom mondani a ray után. :)

(#14561) NemMo


NemMo
őstag

Hogy mennyire szerettem ezt a telefont, amíg el nem lopták

(#14562) Tomi_Ohl válasza NemMo (#14561) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Szomorú.
Amúgy épp a napokban nézegettem hardveraprón meg jófogáson régi SE-ket, volt Ray is :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.