Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) szabogabor10 válasza Kicsikatona7 (#7000) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem szükséges formázni az SD-t. Én is enélkül csináltam factory resetet és most gyönyörűen működik az ICS. Sokkakkal ellentétben nekem eszem ágában sincs visszaváltani GB-re. :D
Nálam a LED jelzi a nem fogadott hívásokat, de nem jelzi az SMS-eket, a Facebook értesítéseket és az e-maileket. SMS-re ez a program nyújt átmeneti megoldást. Azért tényleg remélem, hogy a LED hibákra és a mono videóra jön egy frissítés a Sony-tól.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#7002) soultrapp


soultrapp
senior tag

Nem tudjátok,hogy amikor új lejátszási listát akarok csinálni,hogy lehetne kivenni belőle a gps hangokatbemásoltam oda a .nomedia fájlt,de ugyan úgy ott maradtak.pedig leválasztottama kártyát és vissza csatlakoztattam frissítete a zenetárat is.

Olyan progi van ami oldja a bill.zárat úgy,hogy elhúzom az első kamera előtt a kezem?valahol olvastam,hogy van ilyencsak nem tudom mi a neve.

Az avast vírus írtó szerintetek sokat zabál az akksiból?

(#7003) Atawallpa válasza soultrapp (#7002) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

a navigáció gyökerébe tedd. Nekem az megoldotta, hogy átveztem YYY2-re majd visszaneveztem YYY-ra.
a .nomedia fájl jogosultsága nálam ---rwxr-x

a vírusírtó szerintem fölösleges. Nézd meg inkább melyik program mihez kér jogosultságot/hozzáférést. (feltűnő, ha pl egy iránytűs alkalmazás a névjegyeidhez is kér hozzáférést)

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#7004) soultrapp válasza Atawallpa (#7003) üzenetére


soultrapp
senior tag

Én az igo/audioba raktam a .nomediafájlt.
Rakjam simán az igoba?

(#7005) adabra


adabra
senior tag

Sziasztok!

tudtok ajánlani alkalmazást, ami híváskor be(ki)mondja a hívó nevét? Ahogy a Symian-os Nokiák is tudták ezt...

Kösz

(#7006) Pompi válasza adabra (#7005) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Ajánlani nem tudok, mert nem használok ilyet, de itt vannak a találatok a store-ból: [link]

Feel Good Inc.

(#7007) Atawallpa válasza soultrapp (#7004) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

nekem az audio-n kívül van a gyökérben.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#7008) cirx


cirx
senior tag

Hajaj Skacok!
Lehet még reménykedhetünk! :))

http://mobilarena.hu/hir/sony_lesz_jelly_bean_frissites.html

S23 GREEN

(#7009) energy4ever


energy4ever
addikt

Készítettem pár leírást, remélem érdemes volt ennyit szenvedni vele! :K

Telefonunkra telepített alkalmazások törlése.
Ezzel a módszerrel olyan alkalmazásokat is lehet törülni amiket alapból a rendszer nem engedi hogy ki legyenek törülve!

Szükséges dolgok:
Root jog
SuperUser hozzáférés
Root explorer

Ajánlott még egy Total Commander is a telefonra, mivel az mutatja az ikonokat is, nem csak a nevet, és a kiterjesztést, így átláthatóbb!

Tudnivalók:

A telefon gyökerében található egy data mappa, ebben helyezkedik el egy app mappa! Az app mappába kerülnek a saját magunktól telepített kitörülhető alkalmazások!
Szintén a telefon gyökerében található egy system mappa, szintén azon belül is van egy app mappa! Ebben az app mappában vannak az olyan programok amik alapból benne vannak a rendszerben, és nem lehet törülni alapból ezeket.

Fontos!!!:

Soha ne törülj a gyökérkönyvtárba olyan dolgot ami nem tudod hogy mi/mit csinál/mire való!
Mielőtt nekiesel csinálj mindig biztonsági másolatott!
Hogy ha Root Jogot kér a Root Exploler akkor engedélyezzük!

Törlés folyamata:
Nyissuk meg a Root Explorer-t, keressük meg a system mappát, nyissuk meg, keressük meg ebben a mappában az app mappát, szintén nyissuk meg! Itt keressük meg azokat az alkalmazásokat amik nem kellenek! Nyomjuk meg a menü gombot, majd válaszuk ki a Multi-select-et, jelöljük ki a nem kellő alkalmazásokat! Felül a sarokban van egy olyan gomb hogy "Remount as R/W" erre nyomjunk rá így átvált arra hogy "Remount as R/O". Nyomjunk rá hosszan az egyik kijelölt alkalmazásra, majd Delete!
Indítsuk újra a készüléket, és kész is!

Boot animáció cserélése!
Amikor bekapcsoljuk a készüléket megjelenik egy sony felírat, ami utána van animáció azt tudjuk ezzel a módszerrel lecserélni!

Szükséges dolgok:
Root jog
SuperUser hozzáférés
Root explorer
Total Commander
Egy másik Boot Animáció beszerezhető innen: http://androidbootanimation.com/

Fontos!!!:
Mielőtt nekiesel csinálj mindig biztonsági másolatott!
Hogy ha Root Jogot kér a Root Exploler, vagy a Total Commander akkor engedélyezzük!

Boot Animáció cseréjének folyamata:
Töltsünk le egy animációt. Hogy ha nem telefonnal töltöttük le akkor másoljuk fel az SD kártyára.Nyissuk meg a Total Commanert tallózzuk ki a file-t, majd másoljuk át a gyökér könyvtárba!(hogy ha nem engedi a másolást akkor a következőket kell tenni! Nyisuk meg a Root Explorert, nyissuk meg a data mappát nyomjunk rá a "Remount as R/W"-ra, majd térjünk vissza a Total Commander-hez, megint másoljuk a file-t, de most a data mappába) Hogy ha a root-ban van a file akkor a Root Explorer-el vágjuk ki(hosszan nyomjunk a file-re majd MOVE). Nyissuk meg a system mappát, azon belül a media mappát és nyomjunk rá a "Remount as R/W"-ra majd helyezzük ide a file-t(Paste). Rákérdez hogy felül akarjuk írni a másik file-t akkor engedjük neki! Indítsd újra a készüléket, és kész is!

Saját csengőhang flashelése telefonunkra!
Sokszor előfordul hogy hívnak minket és pár másodperc után szólal meg a készüléken a hang! Ezzel a módszerrel tudjuk orvosolni ezt valamenyire!

Szükséges dolgok:
Root jog
SuperUser hozzáférés
Root explorer
Total Commander
Egy ogg kiterjesztésű (formátumú) hang file(http://audio.online-convert.com/convert-to-ogg itt online át lehet konvertálni egyszerűen egy mp3-mat! Célszerű 00:00:00-00:01:00 időnyi hangot csinálni, mert egy percnél nem nagyon kell több!

Fontos!!!:
Mielőtt nekiesel csinálj mindig biztonsági másolatott!
Hogy ha Root Jogot kér a Root Exploler, vagy a Total Commander akkor engedélyezzük!

Csengőhang Flashelésének folyamata:

Rakjuk fel az SD-re az .ogg kiterjesztésű hangot!Nyissuk meg a Total Commanert tallózzuk ki a file-t, majd másoljuk át a gyökér könyvtárába!(hogy ha nem engedi a másolást akkor a következőket kell tenni!

Nyissuk meg a Root Explorert, nyissuk meg a data mappát nyomjunk rá a "Remount as R/W"-ra, majd térjünk vissza a Total Commander-hez, megint másoljuk a file-t, de most a data mappába).

A zárójeles lépés kihagyható hogy ha alapból Crystal.ogg a file kiterjesztése, és a neve amit beraktunk a rootba!
(Menjünk bele a system/media/audio/ringtones mappába és nyomjunk rá a "Remount as R/W"-ra. Nyomjunk rá hosszan a Crystal.ogg file-ra és válaszuk ki a RENAME-t, majd a szövegre nyomjunk hosszan és másoljuk(felül a sarokban kell az ikont kiválasztani a másoláshoz).Nyomjuk meg a cancelt. Térjünk vissza a root-ba helyezett .ogg file-ra, és nevezzük át! Megint hosszan nyomni kell a file-t, majd rename, hosszan nyomjuk a szöveget, míg meg nem jelenik a beillesztés, válaszuk is ki a beillesztés, majd ok.)

Nyomjunk hosszan a file-ra majd Move! Térjünk vissza a system/media/audio/ringtones mappába, felül "Remount as R/O" legyen megint, majd nyomjuk meg a Paste gombot, és ha rákérdezz hogy felül írjuk-e akkor engedjük neki! Lépjünk be a beállítások menübe, azon belül a hang menübe, és válaszuk ki a csengőhangot, nyomjunk rá a Crystal-ra és okézuk le. Ezzel készen is van!

[ Szerkesztve ]

(#7010) jani8787


jani8787
tag

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=28780119&postcount=255
a jj ROMból ez a legújabb? mert láttam nemrég belinkelve még a máj.25.eit. ez meg júl.15.
nekem az Ice Cream Pureness van fenn amugy hogy tudok rákeresni, hogy van e friss verzió belőle? egyáltalán ezt fogják frissíteni? mert JJ látom folyamatosan javítják. Használja vki azt amit belinkeltem? jó? van annál frissebb?

ja és ezt h kell feltenni?? ugyan úgy mint a másikat? mert ott 3 fájlt kellett "feltenni" itt meg csak 1 van!?

most nézem ez törölve is van...szal akk a máj.25.ei a legújabb? milyen gyakran frissül?

[ Szerkesztve ]

(#7011) Syl válasza jani8787 (#7010) üzenetére


Syl
nagyúr

JJ topic.
Egy fájlt kell CWM-ből felrakni (restore from backup)
Július közepén jött ki a 3.2.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7012) soultrapp válasza Atawallpa (#7007) üzenetére


soultrapp
senior tag

Én,ha oda rakom a nomediat akkor is ott vannak.azok a gps hangok.lehet lekell törölni az igo........

(#7013) #12634880 válasza cirx (#7008) üzenetére


#12634880
törölt tag

Elvileg meg kell kapnunk, 18 hónap beígért support határon belül vagyunk! :)
Fú de örülnék főleg ha az összes ics-s bugot kijavítanák meg ha az eredeti (googles) launchert meghagynák. :D

(#7014) jani8787 válasza Syl (#7011) üzenetére


jani8787
tag

ha a jj rakom fel kell a format is vagy csak a full wipe elég? a full wipe az az h mindent wipelok? a CWMben

(#7015) Atawallpa válasza soultrapp (#7012) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

elvileg egy ".nomedia" fájlt kell betenni. A pont fontos előtte. Nálam működik, igaz walkman app van fent. :) JJ rom.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#7016) Atawallpa válasza jani8787 (#7010) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Az ice cream purenessből van mai verzió. :)

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#7017) soultrapp


soultrapp
senior tag

csáótok!létezik olyan app amivel lelehet törölni egy két gyári appot?nincs rootolva atelóm ics van rajta... Pl:fun&download,térkép stb....

(#7018) energy4ever válasza soultrapp (#7017) üzenetére


energy4ever
addikt

Root nélkül nem lehetséges ez!

(#7019) soultrapp válasza Atawallpa (#7015) üzenetére


soultrapp
senior tag

...Van előtte pont,de nekem a gyári tetszik csak sok idő mire kivalasztom a sok fájl közül.mert nekem nem jó úgy sem.

Energy4ever: valahogy gondoltam......de ez így milyen szar.sok hülyeséget megnyit mikor bekapcsolom.a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#7020) energy4ever válasza soultrapp (#7019) üzenetére


energy4ever
addikt

Hát sajnos a Root hiánya ezzel jár... :(
Hogy ha Rootolnád a készüléket, akkor picit visszább leírtam hogy hogyan lehet törölni a dolgokat! :)

(#7021) jani8787 válasza Atawallpa (#7016) üzenetére


jani8787
tag

kérek linket!

(#7022) Syl válasza jani8787 (#7014) üzenetére


Syl
nagyúr

A full wipe nálam ezt jelenti:
- wipe data/factory reset
- wipe cache partition
- mounts and storage - format /system
- mounts and storage - format /cache
- mounts and storage - format /data
- advanced - wipe dalvik cache
- advanced - wipe battery stats

Az SD kártya természetesen érintetlen marad.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7023) Atawallpa válasza jani8787 (#7021) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

[ROM]Xperia Ice Cream Pureness[Build 10][ICS 4.0.4][Ray][08.01][LOCKED/UNLOKED BL]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#7024) jani8787


jani8787
tag

köszi mind a 2t, fenn az új pureness, remélem beválik

miért indul az első indításnál úgy, unfortunately Xperia home has stopped??? kezd elegem lenni ebből a sz..ból...

[ Szerkesztve ]

(#7025) energy4ever


energy4ever
addikt

Fel akartam tenni az új purinest a tellómra, de a sony feliratnál nem jut tovább!
Ilyenkor mi a teendő?
Recovery sem jön be!

(#7026) jani8787 válasza energy4ever (#7025) üzenetére


jani8787
tag

nekem is volt ma már ilyen, flashtools megoldotta

(#7027) Atawallpa válasza energy4ever (#7025) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Ezeket megcsináltad?
1.Factory reset in cwm
2.wipe cache partition
3.wipe dalvik cache
4.Format /system (in mounts and storage)
5.Format /cache
6.Format /Data
7.Install Xperia_Ice_Cream_Pureness_build_10.00.zip
8.Install patch for your phone model
9.Reboot now and you are done !

Ha nem jön be a recovery, akkor sajnos kénytelen leszel egy 4.0.4 ftf fájlt felfleshelni, majd rootolnmi, meg cwm-ot rárakni. Aztán a backupból visszaállíthatod a régi mentésedet.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#7028) energy4ever válasza Atawallpa (#7027) üzenetére


energy4ever
addikt

a 8.-asat kihagytam! :(
Azt letudnád nekem írni bővebben?
Honnan lehet leszedni a Patcht?

(#7029) jani8787


jani8787
tag

Superleggerat használ vki? MIUI-ról kérhetek egy állapotsor screenshotot? testreszabható? hogy lehet amugy screenshotot csinálni? :) itt nem megy a kikapcs gomb...

(#7030) jani8787 válasza jani8787 (#7029) üzenetére


jani8787
tag

ahonnan leszedted a másik fájlt is ott a patch, de amúgy erről az alsó felesleges sávot ami a másikban is volt szerintem nem lehet levenni?! :S

(#7031) Syl válasza jani8787 (#7029) üzenetére


Syl
nagyúr

Power+volume up

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7032) energy4ever


energy4ever
addikt

Na megint eredeti Rom van a tellómon!
A Kernel cserélős dolgot megint megkel csinálni a Root-nál, vagy az kihagyható?

Minden elveszett az SD-m ről, nagyon jó! :O

(#7033) jani8787 válasza energy4ever (#7032) üzenetére


jani8787
tag

én megcsináltam

(#7034) jani8787 válasza Syl (#7031) üzenetére


jani8787
tag

az állapotsorról lécci kíváncsi vok mien gyors ikonok vannak, mármint amikor lehúzod az állapotsort lehet nem volt világosan leírva :)

[ Szerkesztve ]

(#7035) energy4ever válasza jani8787 (#7033) üzenetére


energy4ever
addikt

És hogy ha 4.0.3 került rá akkor is meg kell csinálni?

(#7036) jani8787 válasza energy4ever (#7035) üzenetére


jani8787
tag

akk gondolom nem

(#7037) energy4ever válasza jani8787 (#7036) üzenetére


energy4ever
addikt

Volt külön 4.0.3 hoz root! :K

Kicsit egyszerűbb volt így rootolni... :K

(#7038) Atawallpa válasza energy4ever (#7028) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

A 8-as szerintem csak a neo/arc tulajoknak kell.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#7039) Pompi válasza jani8787 (#7034) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

MIUI-ban bármilyen kapcsolót kirakhatsz állapotsorra. Sőt választhatsz, hogy az alap éretsítési terület alján legyenek a kapcsolók egy sorban, görgethetően, vagy legyen külön fülön. Természetesen sorrendek állíthatóak. Ha külön fülön van, akkor ha nincs egyéb értesítés, akkor alapból az a fül jön be. Az adott kapcsolót hosszan nyomva pedig bejönnek az ahhoz tartozó rendszerbeállítások, tehát pl. a wifi ki/be kapcsolót hosszan nyomva bejön a wifi beállítási oldal stb.

Screenshotot az opciók gomb és a lefele gomb együttes megnyomására csinál.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#7040) ruskop válasza Pompi (#7039) üzenetére


ruskop
senior tag

A MIUI meg a JJ csak angol nyelven van ugye? Vagy magyar is van benne esetleg?
Ja és melyik ICS-re érdemesebb fveltenni őket? 4.0.4-re vagy 4.0.3-ra? Csak mivel a cwm-et könyebb a 4.0.3-ra feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#7041) Pompi válasza ruskop (#7040) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mind a kettőben van magyar nyelv, de egyik sem teljes fordítás. A JJ mintha komplettebb lenne ebből a szempontból. Mindegy melyik ICS-ről indulva teszed fel. Én gyári 4.0.3-ról indultam.

Feel Good Inc.

(#7042) Atawallpa válasza Pompi (#7041) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Nem akarok kötözködni, de a kernel meg a baseband miatt jobb lenne a 4.0.4

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#7043) Pompi válasza Atawallpa (#7042) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Dehogy kötekedés! Főleg tőled nem :R

Elmondod, hogy miért? Mint írtam én gyári 4.0.3-ról indultam. Miben szenvedek hátrányt így?

Szerk: ezeket nem lehet CWM-ből frissíteni? Vagy ha az újabbakat akarom, akkor vissza kell mennem a gyári rom-ra, ott frissíteni 4.0.4-re, azt rootolni, CWM-et felrakni és visszarestorézni a mentésemet?

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#7044) Atawallpa válasza Pompi (#7043) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Ha zárt bootloaderen vagy, akkor ugye mivel a kernel meg a baseband nem cserélődik a cwm-ban, ezért a rosszabb 4.0.3 kernelt használod, meg a 70-es basebandot, a 4.0.4-es 72-es helyett. Valószínűleg így is működhet, de a fejlesztők a 4.0.4-re felrakást javasolják.
vagyis felflesseled a 4.0.4-et. Aztán kernelcserélős módszerrel rootolod, meg cwm-t teszel rá. Innen már minden ugyanaz.

Tudtomal a kernelben is változások vannak, a rádió alapsáv is más (baseband). A wifivel, adatkapcsolattal lehet esetleg gond.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#7045) Pompi válasza Atawallpa (#7044) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

OK. köszi. Akkor majd ha lesz rá egy kis időm/energiám, akkor megcsinálom.

Feel Good Inc.

(#7046) Atawallpa válasza Atawallpa (#7038) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Most volt időm ránézni. Van ott egy ray patch is a letöltések között. Szerintem az kell, ha újrarakod.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#7047) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Bohóckodtam egy kicsit egy ilyen occsójókiskínai mobilos macro lencsével :DDD egész jó képeket lehet kihozni a kis rayből:

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#7048) energy4ever válasza Pompi (#7047) üzenetére


energy4ever
addikt

Ilyen lencsét belehet szerezni valahogy Magyarországon is? Vagy csak Ebay, meg ilyesmi egyéb helyekről?

(#7049) Pompi válasza energy4ever (#7048) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Vaterán találtam. 4500 forint + szállítási költség :Y
Kínából eBayről ~2 ezer forint szállítással.

Jópofa, hogy a rayhez nem kell semmi extra megoldás, simán ott tartja a mágnes. Nem atombiztos, de ottmarad.

Feel Good Inc.

(#7050) retroid


retroid
senior tag

Hali

Cosmic Flow honnan tudnám letölteni ami biztonságos és megy a legujabb frissitéssel?

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.