Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Angelotti válasza Frigetrus (#599) üzenetére


Angelotti
tag

Guszty81, Zoz, Frigetrus!
Mindenkinek köszönöm a kimerítő válaszokat! :)
Meggyőztetek tuti ez lesz, de biztos nem a lakk fekete újjenyomat gyíűjtő színben.
A bordóval szemezek, márha ha egyátalán bordó, nem pedig piros :)
Üdv!

(*)(*)

(#602) Zoz


Zoz
őstag

Aksival nektek mi a tapasztalat ICS frissítés után? Nekem úgy tűnik tovább bírja, nem tudom, hogy ez magának az ICS-nek köszönhető, vagy annak, hogy le lehetett tiltani pár fölös progit (Facebook...)

(#603) Necc válasza Angelotti (#596) üzenetére


Necc
addikt

1) magyarorszagon, sot tudtommal egesz europaban beszerezhetetlen ekkora vagy nagyobb kijelzos, ICS-t futtato qwerty-s telefon, es meg csak hir sincs, hogy lesz-e valaha utod barmelyik ceg kinalatabol. Egyedul a Motorola tud felmutatni jobb qwerty-t csak az meg az amerikai halozatokra van optimalizalva, nalunk legfeljebb csak a GSM menne

2) ne aggodj a processzor miatt, jelenleg mindenre boven elegendo, ha pedig majd a jovoben kevesnek erzed, egy laza csuklomozdulattal feltuningolhatod 1.6GHz-re (allitolag a legtobb keszuleken ~1.7-1.8GHzig stabil hosszutavon is) igy processzorugyileg tul vagy biztositva.

Ami miatt a helyedben aggodnek, az a keveske 512MB RAM. Ha a gyari megoldasok helyett a sajat szajizednek bejovo alkalmazasokat szeretned hasznalni hamar elfogy a RAM, es ezen az ICS csak tovabb ront (es nem fogod meguszni root nelkul hogy tobb RAM-ot szabadits fel, es sokkal gordulekenyebb legyen a rendszer)

Ami pedig a szint illeti a voros is ugyanugy gyujti az ujjlenyomatokat, egyedul csak a feheren latni alig. A kijelzo pedig semelyik szin eseten se kivetel. Amugy amilyen gyorsan koszolodik, ugyanolyan gyorsan el is lehet tunteni az ujjlenyomatokat.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#604) Awalon válasza Angelotti (#601) üzenetére


Awalon
csendes tag

Még mindig szép bordó, nem piros. Ujjlenyomatot ez is ugyanúgy gyűjt, azt nehéz megúszni, de legalább könnyű letörölni.

Mióta fenn van ICS, nekem mintha kicsit lassabb lenne, de biztosan nem gyorsabb :/ Egy-ketszer akadt is, amit ezelőtt nem csinált. Még próbálom állítgatni, hátha... rootolni egyelőre nem szeretném a gari miatt, de ha nem lesz jobb, valamihez kezdek vele az biztos...

(#605) Frigetrus válasza Necc (#603) üzenetére


Frigetrus
senior tag

"egy laza csuklomozdulattal feltuningolhatod 1.6GHz-re" :Y

Biztos utána tudnék nézni, de azért most ha nem haragszik senki feltenném itt a kérdést. Ezt hogyan lehet kivitelezni? Tudnál bővebb információkkal szolgálni? Szerintem másokat is érdekelne ebben a topikban.

(#606) Necc válasza Frigetrus (#605) üzenetére


Necc
addikt

Egy overclockot tamogato kernelt kell felrakni hozza, amihez viszont ki kell nyitni a bootloadert, ami garanciavesztessel jarna, csakhogy ha az ember ezt tesztpont-fold osszekotessel csinalja (na ehhez kell az a bizonyos csuklomozdulat) akkor a bootloader tovabbra is zarva marad (pedig valojaban nyitott, de az osszes letezo szoftver azt fogja visszajelezni hogy nem lett hozzanyulva), igy barmilyen kernelt meg romot fel lehet rakni a keszulekre.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#607) Frigetrus válasza Necc (#606) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Hú, ez így kicsit erős nekem, de nagyjából értem.
Tök jó lenne erről egy logout blog, az egész műveletről lépésről-lépésre.
Most próbáltam azért rákeresni ilyen leírásra, de nem túl jó eredménnyel.

Jól tud majd jönni a későbbiekben bárkinek a művelet, bár gondolom az akkut jobban szívja a tuningolás.

[ Szerkesztve ]

(#608) Necc válasza Frigetrus (#607) üzenetére


Necc
addikt

[link] Leírás hogy lehet kiütni a bootloadert, [link] különböző modok, rootok meg ROM-ok gyűjtőhelye.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#609) morcogi


morcogi
csendes tag

sziasztok!

nem tudjatok, melyik boltban lehetne Budapesten megfogdosni a telefont? komolyan gondolkodom a megvetelen, de elobb azert szeretnem megnezni, milyen valojaban, pontosabban mekkora, mert eleg kicsi kezem van :B

koszi elore is :)

(#610) Prime110 válasza morcogi (#609) üzenetére


Prime110
aktív tag

Szia!

Itt biztos van:

Vodafone Smart Store
Budapest V. kerület,
Deák Ferenc utca 19. (Fashion Street)
H-SZ: 10:00-20:00, V: 10:00-19:00

Érik az az első rögzített hozzászólás GY.I.K. gyanánt

(#611) Frigetrus válasza Prime110 (#610) üzenetére


Frigetrus
senior tag

"Érik az az első rögzített hozzászólás GY.I.K. gyanánt"

Támogatom!

(#612) morcogi válasza Prime110 (#610) üzenetére


morcogi
csendes tag

oh, valoban, amikor legutobb neztem az oldalt, nem talaltam a listaban :B

(#613) ljs válasza Prime110 (#610) üzenetére


ljs
tag

Jól látom, hogy ott csak feketében van? (Adatlap-Szín)

Valamelyik hozzászóló szerint ezek független készülékek.
Tényleg így van?

Üdv

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#614) Prime110 válasza morcogi (#612) üzenetére


Prime110
aktív tag

Igen, amikor én vettem januárban még listában sem volt, se specifikáció se semmi nem volt hozzá feltöltve, besétáltam és akkor láttam meg, megvettem és még akkor sem volt az oldalon semmi, csak napok, talán hetek múlva figyeltem meg, hogy újra van. De akkor még új volt a Store is meg a telefon is a kínálatban! :)

(#615) Prime110 válasza ljs (#613) üzenetére


Prime110
aktív tag

A szín stimmel! :)

A Vodafone-nál kapható nem független (bár így belegondolva nem is próbáltam ki más kártyával :) )

(#616) Necc


Necc
addikt

Na végre fel sikerült raknom úgy a fagyit, hogy ne kelljen pöpecselnem semmivel, csak felrakom és használom, OC, swap, root, minden megmarad így már én is tudtam csatlakozni (véglegesen) a fagyizók táborához.
Sebességen még van mit csiszolni, a rendszer meg a go launcher (a gyári SE launchert kapásból kitörlöm) is gyorsabban fut csak sajnos állandóan visszatöltődik ha megnyitok 1-2 alkalmazást, ezen kell majd még egy kicsit csiszolnom és ha minden szép és jó, sokkal reszponzívabb rendszert kapok mint ami android 2.3.x-on volt :C

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#617) Zoz válasza Prime110 (#615) üzenetére


Zoz
őstag

A Voda-s az Voda-s, kérdeztem őket, valami 16000-ért oldanák fel hivatalosan a SIMLock-ot...

(#618) Necc válasza Zoz (#617) üzenetére


Necc
addikt

Vagy átbattyogsz Szlovákiába, és fillérekért megcsinálják Neked, törvényesen. (Csak ne legyél hűségidő alatt mert azért megtaposhatják itthon a mogyoróidat :DDD ).

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#619) shamann válasza Prime110 (#615) üzenetére


shamann
csendes tag

én is smartstoreba vettem és nekem független:) egy próbát neked is megér és ha neked is az akkor valszeg mindegyik:)

(#620) Prime110 válasza Zoz (#617) üzenetére


Prime110
aktív tag

Ezt még egy 0-val kevesebbért is sokallnám, amikor a Sony nyíltan támogatja az unlock-ot, OKé, nem a SIM-et..., de ha a saját készüléke esetén megteszi, hogy olyan szoftvert berhelj rá, ami neked kell, vagy szeretnéd, nehogy már egy Vodafone így korlátozzon... 16.000.-, családok egy hétig ennyiből élnek, nem normálisak, komolyan.

(#621) Prime110 válasza shamann (#619) üzenetére


Prime110
aktív tag

Az a "baj", hogy mindenki Voda-s, esélyem sincs most más kártyával próbálgatni, de majd idővel szerzek valakitől. Azért köszi, hátha.

(#622) #12224000


#12224000
törölt tag

Ez egyébként mennyivel jobb, mint a Vivaz pro?
Csak mert, a specifikációkat nézve nem látok lényeges különbséget, talán a kijelzőméretet és -felbontást.

(#623) Guszty81 válasza #12224000 (#622) üzenetére


Guszty81
tag

Szerintem itt le van írva minden lényeges különbség:
http://mobilarena.hu/teszt/sony_ericsson_vivaz_pro_a_gombok_ereje/eloszo_tartozekok.html

- Ahogy írtad is, kisebb méretű, alacsonyabb felbontású kijelző.
- Lassabb, gyengébb proci/vga.
- Ami a legfontosabb, Symbian oprendszer!

Én inkább röviden tömören a hasonlóságokat írnám össze:

- Sony Ericsson a gyártó
- oldalra kicsúsztatható QWERTY billentyűzet

:)

(#624) Frigetrus válasza Guszty81 (#623) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Továbbá KAPACITÍV kijelző van az Xperia pro-ban !! Ez nagyon lényeges!!
Meg nagyobb felbontású a kamera. Vivaznak csekély a belső memóriája, ram méretét nem tudom.

Sokkal jobb készülék az Xperia...

[ Szerkesztve ]

(#625) #12224000


#12224000
törölt tag

Köszönöm a válaszokat! Ezért írtam én, hogy lényeges finomításokat nem nagyon látok, pedig úgy tudtam, hogy ez a Vivaz pro utódmodellje, továbbfejlesztése :B

- A 8 Mpx-es kamera oké, de ahogyan láttam, nem csinál sokkal jobb képeket :(
- Nagyobb/jobb kijelző oké, bár szerintem a Vivaz pro-ban sem volt kicsi.
- Ilyen proci, olyan proci, ezt nem is értem, minek kell belerakni ekkorát... nem tök mindegy, hogy 0,1 vagy 0,11 mp alatt lép be valahova..?

Ezzel szemben lassabb mobilnet van benne (csak 7.2 Mbit), még mindig műanyagból van, a kameráján alig javítottak és tudtommal az általatok írt jobb kijelzőtípus nem rezeg érintésre, vagy csak én tudom rosszul?? :(

[ Szerkesztve ]

(#626) Necc


Necc
addikt

Egy szép nyári napon eljön az az idő is, amikor az emberek agyilag képesek lesznek felfogni hogy a "megagiapixel" az NEM KÉPMINŐSÉG kifejezésére szolgáló mérőszám, hanem A KÉP FELBONTÁSÁT hivatott jelölni.

Csak összehasonlításképpen, a ma is olyan divatos és menő "Full HD" megapixelekben kifejezve is csak csupán 2MP!

#625:
Ennek a telefonnak a kijelzője a mai nagykijelzős mobilokhoz képest törpe, a kiskijelzős telefonokhoz képest viszont hatalmas. Ha te speciel kiskijelzős és kisméretű mobilt keresel akkor arra ott az Xperia mini pro.

Ennek a telefonnak elvileg nincs elődmodellje. Közepes kijelzőméretű QWERTY-s "okos"telefon eddig tudtommal nem volt az SE termékpalettáján.

Nem azért raknak telefonba "ekkora" processzort hogy 10msec-el hamarabb töltsenek be a mérges madarak, hanem azért, hogy játék közbe ne csak 15FPS-t lássál, hanem mondjuk folyamatos 50-et, vagy hogy a 720p felbontású .mkv videót röccenés nélkül le tudd játszani a készüléken - és mivel van rajta HDMI kimenet, még értelme is van ennek, és még számtalan egyéb okot fel lehetne sorolni, de most hirtelen ezek jutottak eszembe.

A "lassabb mobilnetet" meg egyáltalán nem hátrány (de előny se), csak papírformán mutatnak jól ezek az adatok, a gyakorlatban csak speedtestek méricskélésével tudod kihasználni a sávszélességet, a gyakorlatban sose.

Az anyaghasználata nagyon jó a készüléknek, egyáltalán nem gagyi. A fémnek is ugyanúgy megvannak a maga előnyei és hátrányai mint a műanyagnak, csak valahogy a fém körül nagyobb a hype.

A kijelző nem rezeg. Ellenben a telefon igen. :D

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#627) Roshon


Roshon
csendes tag

Sziasztok!

A memóriakártyáról figyelmetlenségből adódóan letöröltem az others mappámban lévő e.manual vagy valami hasonló nevű mappát és nem működik a használati utasítások.
Ha valaki feltöltené, vagy ha tudna segíteni hogy hogy tudnám visszaszerezni? Megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#628) Roshon válasza Roshon (#627) üzenetére


Roshon
csendes tag

.emanual a pontos neve

(#629) dragonfx


dragonfx
veterán

Hi
Lenne 3 kerdesem a teloval kapcsolatban.

-Valaki rakott mar ra cyanogent?muxik minden rendesen?
-Idozitos fenykepez nekem tok szimpi,ez a gyari szoftba benne van?illetve lehet allitani hogy megalljon az elen?.
-Hol tudnam pesten megnezni?sehol se latom.:-(.aki tudja leci irja le hol latott mar...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#630) Necc válasza dragonfx (#629) üzenetére


Necc
addikt

CM bugos, főleg a készülék legfontosabb része: a billentyűzet, a sym gomb pl. egyáltalán nem működik (nem is írták meg a szoftver ezen részét) így nagyon nem javaslom a felrakását.

Ha nagyon ügyes vagy meg tudod állítani az élén, de rettentően labilis, elég ha egy tollpihe elsuhan előtte/mögötte és a keletkező huzat feldönti.

Gyárilag van benne időzítő, 2 mp és 10mp (android 4.0.4 -en néztem most meg, szinte nem is használom a kameráját így nem tudom hogy korábbi FW-en van-e ilyen opció).

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#631) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok!

Custom romokat merre lehet találni erre a telefonra? Van egyáltalán? :U

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#632) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!

Gondolkodom egy ilyen teló beszerzésén.
Van valahol normális garanciával (kivéve a bordó a Sony webshopban)? Vagy hol lehetne venni elfogadható áron? Ha lehet, feketében...

Köszönöm:
Gábor

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#633) #40351744 válasza verser233 (#631) üzenetére


#40351744
törölt tag

Szia!

[link] itt nézelődj körül.

darthsmoke: gsmline.hu Én itt vettem egy fekete Pro-t, és ezt még nem is mondanám annyira " sarki gsm " boltnak :) 1 év teljes körű szervizgaranciát vállalnak.

(#634) verser233 válasza #40351744 (#633) üzenetére


verser233
senior tag

Hálás köszönet! :R

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#635) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy ha az xperia pro-ban szeretném a gyári 8 gigás kártyát cserélni egy 16-ra hogy tegyem ezt meg? Nem a fizikális csere a lényeg, hanem az adatok másolása. Van valami külön trükk (rejtett/system fileok), vagy egyéb amire figyelnem kell az adatok átmásolásakor?
Köszi!

ˣ

(#636) dragonfx válasza Necc (#630) üzenetére


dragonfx
veterán

aha.
az faxa nincs rá müködő cyanogen?ha a layoutot átállitod ugyse jo?

hát akkor olyna mint a mini pro.

nekem x10 mini pro van cyanogennel mindne továbib nélkül leállitom mert atölő usb.je miatt megál..
szoval akkor ez a telo se kell.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#637) Necc válasza tuzpenge (#635) üzenetére


Necc
addikt

1:1-ben mindent masolj at, ennyi.
Linux alatt a rejtett fajlok ponttal kezdodnek de az meg windows alatt ugy is latszodik ugyhogy emiatt ne aggodj.

#636: beta van csak ra, es ha csak stabil CM mod miatt keresel telefont akkor egy darabig keresgelni fogsz.
Van ra mas, (ugy ahogy) stabil ROM CM-en kivul is, amit kizarolag a keszulekre optimalizaltak.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#638) poolkid1


poolkid1
csendes tag

Sziasztok,

Vásárlás elött vagyok,megroppanok a felelőség súlya alatt :) hogy Nokia E7 vagy Xperia pro
legyen a választás, az egyéni izlésen kivül tudtok segíteni szerintetek
melyik lenne a jobb döntés?

Köszi !

(#639) #40351744 válasza poolkid1 (#638) üzenetére


#40351744
törölt tag

Szia!

Nokia E7 a symbian^3 rendszerével szerintem eléggé a halála felé tart, de sajnos így látatlanban nem sokat tudok mondani, E7 még nem volt a kezemben soha. :U Mindenképpen a kis zöld droidot ajánlom. Egyedül dizájnban és kialakításban adnék az E7-nek egy halvány piros pontot :B

(#640) Necc válasza poolkid1 (#638) üzenetére


Necc
addikt

Symbiant a mai világban igazi kínszenvedés használni, döglassú, atomlassú, a tej megposhad mire reagál valamire, lassú, idegtépően csigalassú, ja és említettem már hogy förtelmesen lassú lenne?

Továbbá messze nincs akkora tesreszabási lehetőséged, mint android alatt, illetve az androidot valóban érintésvezérlésre találták ki, míg a symbianról ez még mindig nem mondható el.

A symbiannak az az egyetlen egy előnye van, hogy ha megnyitsz egy alkalmazást, az nyitva marad és nem akarja állandóan bezárogatni, mint az android (az esetek döntő többségében ez alkalmazásszinten jól kezelve van), de ez az egy előny nagyon eltörpül amellett, hogy mennyire idegtépően döglassú a symbian, szinte attól függetlenül milyen hardver van alatta.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#641) Guszty81 válasza Necc (#640) üzenetére


Guszty81
tag

Necc válaszát kiegészíteném, mert egy elég fontos dolgot elfelejtett említeni... szerintem marha lassú a Symbian. :D

(#642) Necc válasza Guszty81 (#641) üzenetére


Necc
addikt

Uuuu basszus, jo is hogy mondod, hogy is felejthettem el :DDD

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#643) Zoz válasza Guszty81 (#641) üzenetére


Zoz
őstag

Ezek szerint ti nem használtatok Windows Mobile-t ;]
HTC Touch Pro, pl amikor már volt benne 2-3000 SMS, akkor volt, hogy 1 percbe is beletelt, mire sikerült megnyitni az újonnan érkezettet.
Ugyanazt az üzenetkupacot átimportálva az Android vígan viszi :C csak arra kellett sokat várni, hogy legyen végre értelmes QWERTY Android.

Teljesség kedvéért megjegyzem hasonló üzenetmennyiséggel a Nokia 9500-nak se volt baja.

(#644) Prime110


Prime110
aktív tag

Vodafone-os Pro-n továbbra sincs ICS...

Úgyhogy belenéztem a szerviz menübe:

Model: MK16i

Sim lock:
Network: 0
Network subset: 0
Service provider: 0
Corporate: 0
SIM: 0

Rooting status:
Bootloader unlock allowed: YES

Gondolom a SIM lock nagy 0-i azt jelentik, hogy akár független is lehet (ebben erősítsetek vagy cáfoljatok meg, mert ezt nem tudom, csak tippelek)
A Bootloader engedélyezése pedig első feltétel a SONY hivatalos honlapja szerint is.

Magyarul házilag semmi akadálya az ICS-nek, vagy rosszul gondolom?

(#645) Guszty81 válasza Prime110 (#644) üzenetére


Guszty81
tag

Szerintem teljesen jól gondolod, manuálisan mehetne fel az ICS a telóra!

A SIM lock-os cuccok pedig nekem is mindenhol 0-t mutatnak (nekem tuti független)!

(#646) Prime110


Prime110
aktív tag

Nektek nem panaszkodnak a hívott felek arra, hogy néha olyan "mintha lemennék egy pincébe" és eltorzul a hang amiért nem érthető a beszéd?
Nekem egyre többen mondják és ez aggaszt picit.

(#647) tuzpenge válasza Necc (#640) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ez azért egy picit túlzás szerintem.
Használtad már a pro-t 4-5 napig éjjel nappal bekapcsolva, újraindítás nélkül?
Ha nem akkor tegyél egy próbát. Na az az igazi kínszenvedés. Szinte fáj, olyan lassú lesz. Kell vagy 5-6 mp mire a beállítások menübe belép. A symbiannál ilyen nincs. Az valóban lassabb picit (nem olyan vészesen), de az konstans, nem lassul be ilyen extrém mértékben.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#648) Prime110 válasza tuzpenge (#647) üzenetére


Prime110
aktív tag

Nekem úgy megy, kikapcsolás nélkül non-stop és sajnos csak alátámasztani tudom. :(
Amikor a HOME gombot megnyomom számolni lehet a másodperceket, mire a főoldalra az alkalmazás ikonok "visszamásznak".

Nekem mondjuk zavaróbb, hogy egy sima tárcsázás is másodpercekig tart mire eljutok oda, hogy váltson? Lehet az a baj, hogy Skype, meg Viber meg ugye sima módban is használom a készüléket és emiatt folyton az alkalmazásokat keresi?

(#649) tuzpenge válasza Prime110 (#648) üzenetére


tuzpenge
őstag

3 naponta kapcsold ki és be hogy használható maradjon.
Ezért mondtam hogy nem kell a fellegekbe emelni az androidot. Az hogy intelligens a memóriakezelése enyhe túlzás, inkább muhaha kategória. Ha mindig megy neked akkor nézd meg 4 nap után a szabad RAM-ot. Kb 70-80 körül mozog és ennyi rammal már használhatatlan, még a symbian 20-30 megával is ugyan olyan "fürge" mint mikor bekapcsoltad.
Sajna ez is csak marketing maszlag az androidnál. Nagyon erőforrásigényes rendszer ez. Nem azt mondom hogy a symbian a legszuperebb, legjobb, legtökéletesebb rendszer, de ha a nokia nem hagyta volna abba a fejlesztést és nem tért volna át a winfosra, akkor szerintem sokkal jobban járt volna, vagy ha a maemo-t nyomta volna tovább akkor is.
Na mind1 ez van. Tökéletes oprendszer nincs és nem is lesz.

ˣ

(#650) #40351744 válasza Prime110 (#648) üzenetére


#40351744
törölt tag

Csatlakozom én is, már az őszhajszálaim is kihullanak, mire visszamászik a főoldalra. :( Mellesleg, a tárcsázás menüre visszatérve, nekem nincs Viber-em, csak Skype van feltelepítve, az se volt még egyszer se elindítva, ( csak a biztonság kedvéért van fent ) de itt se túl rózsás a helyzet... :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.