Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Zoz


Zoz
őstag

Na a seriahu-n végre elárulta valaki a tutit: "Az Xperia pro készülék nem lesz elérhető máshol, mivel exkluzívan csak a Vodafone SmartStoreban kapható akár feltöltőkártyás csomagokban is."

Hogy dögölne meg az k... Voda!!!

(#202) Prime110 válasza Zoz (#201) üzenetére


Prime110
aktív tag

Utaltam itt erre én is, a Vodafone oldalán sincs fent a telefon a SE telefonok között sem, egyedül a Store-ban (azért nem is volt addig perifériában, mert én sem láttam sehol).

(#203) Zoz válasza Prime110 (#202) üzenetére


Zoz
őstag

Ezt nem értem én se mire jó ez így, hogy egy senki által nem ismert eldugott boltocskában kapni egyedül. Én is csak onnan tudtam, hogy itt linkelte valaki korábban.
Ha lenne nagy Vodás reklámkampány, hogy nálunk milyen szuper telefon kapható, gyertek, vegyétek, mint ahogy a Telenor csinálta a Samsung Note-tal, akkor legalább érteném, hogy kellett nekik vevőcsalogatónak.

(#204) .bruszli. válasza Zoz (#201) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Na épp ez az én problémám is... :(

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#205) Zoz


Zoz
őstag

Vodától annyit sikerült megtudni, hogy hivatalosan 16000+áfa a függetlenítés. Csak így már akkor 110-nél járunk :O

(#206) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Úgy néz ki hogy lecserélem a wave 2 -et.
Minden féle képpen qwety-s androidos mobilon gondolkodom.
Igazából ezen meg a Milestone 2-n gondolkodom.
Xperia Mini Pro-nak kicsi nekem a kijelzője (meg egy kicsit husi is) a 3,7 col viszont tökéletes nekem.
És tuti hogy ezt a telót venném ha a szolgáltatónál (Telenor) megjelenik.
Erről tudtok valami infót?
Egyáltalán meg fog jelenni vagy felesleges rá várnom?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#207) Prime110 válasza Pöttön (#206) üzenetére


Prime110
aktív tag

Egyelőre Vodafone only a készülék, és úgy áll a helyzet, hogy az is marad!

Ha a Telenoron múlik, a jelenlegi kínálatuk alapján elég sokáig qwerty nélkül maradsz! BlackBerry, SE Mini Pro, Nokia E6-00, Samsung Galaxy 551 RBM, Alcatel OT-606 és Motorola Flipout-on kívül nincs más billentyűzetes telefon a kínálatban, MileStone 2 hírből sem

(#208) fatal` válasza Prime110 (#207) üzenetére


fatal`
titán

Milestone 2, Milestone 3 US only.

Amúgy nem értem, hogy akinek vastag a Mini Pro, annál ez miért jön szóba mikor ugyanolyan vastag. :) Kicsinek kicsi a kijelzője az igaz, bár nekem megfelel.

Elfogadnék egy ilyet is, de ezért nem váltok szolgáltatót, azt hittem, hogy legalább függetlenül elérhető lesz.

[ Szerkesztve ]

(#209) Pöttön válasza fatal` (#208) üzenetére


Pöttön
őstag

Idézve innen a mobilarenás tesztek specifikációiból:
Xperia mini pro: 92 x 53 x 18 mm
Xperia pro: 120 x 57 x 13,5 mm
Milestone 2: 116,3 x 60,5 x 13,7 mm
Én ebböl szürtem le hogy vastagabb kicsit de lehet élőbe nem így van.
Xperia x10 mini pro-t láttam élőbe és az nekem vastag volt.
Prime110: ezt sajnálattal olvasom.
Akkor mindegy.
Kár a telóért biztos vinnék más szolgáltatónál is mert elég jó cucc.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#210) Prime110


Prime110
aktív tag

Beléptem az egyelőre szerény felhasználói számmal létező klubba! :)

(#211) Gabó75 válasza Prime110 (#210) üzenetére


Gabó75
senior tag

Gratula! Néhàny nap múlva egy beszámolót írjál lécci'.

(#212) Prime110 válasza Gabó75 (#211) üzenetére


Prime110
aktív tag

Köszönöm! :)
Igyekszem majd sokat használni, az első benyomások számomra pozitívak, a QWERTY pont olyan, amilyennek megszoktam ezelőtt.
De még nyúzom, 24 órája sincs, hogy nálam van úgyhogy tényleg csak pár nap múlva tudok átfogó véleményt alkotni! :)

(#213) Awalon


Awalon
csendes tag

Na, hát én se bírtam ki, mivel már megjelenéskor kinéztem (hmm, kb egy éve...) és azóta se láttam nekem szimpatikusabbat, végül rendeltem egy szépséges bordó példányt Németországból (mehetnek a szolgáltatók meg az SE hungary a sunyiba).
Egyelőre szép és okos aztán a többit lassan meglátjuk, főleg hogy nekem még az android maga is új :B

(#214) MaciG


MaciG
addikt

Van itt valaki aki rendszeresen/sokat használta a telefon GPS vevőjét (mind1 milyen szoftverrel)? ÉS ha igen, akkor üzemel rendesen offline modban is? Mert nagyon szimpatikus telefon ez nekem az N97 mini után.

BANZAII

(#215) axioma válasza Pöttön (#206) üzenetére


axioma
veterán

En is telenorra vartam, mar csak Pro-ilag, az varhato volt hogy az 1 eves MM2 mar nem johet.
Vegul meg tudtam szervezni a szallitast, es hasznalt MM2 lesz belole ebay-rol. Remelem jol dontottem, bar amilyen keves Pro tulaj van, lehet hogy sose fog kiderulni, mert sose fog szembe jonni velem olyan.

(#216) .bruszli. válasza axioma (#215) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

MM2 se sűrűn fog... ;]
Amúgy nálam is benne van a kalapban az is...de inkább a Pro.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#217) fatal` válasza MaciG (#214) üzenetére


fatal`
titán

A gyári navi netről tölti a térképeket, de van offline navigáció a Marketen, pl. Sygic.

(#218) MaciG válasza fatal` (#217) üzenetére


MaciG
addikt

Köszönöm! És akkor én mondjuk ezt a Sygic-et megveszem a marketban (gondolom nem ingyenes) és onnantól én ingyen, offline modban tudom használni és a frissítéseket is le tudom tölteni hozzá?

BANZAII

(#219) MaciG


MaciG
addikt

"Ráadásul a Sony Ericsson már jelezte, hogy számíthatunk az Ice Cream Sandwich verzióra is" Ez most azt jelenti, hogy lesz ennek egy másik változata, vagy ,hogy ehhez érkezik majd egy új frissítés ilyen néven?

BANZAII

(#220) axioma válasza MaciG (#219) üzenetére


axioma
veterán

Erre a friss verzio. Minden 2011-es Xperia modell megkapja az ICS-t frissitesben, az az igeret.

Hunfatal: abbol nem kell szembejojjon, lesz sajatom:) Bar igazabol D2G, de az mar mind1, csak igy tud olcso lenni annyira, mintha szolgaltatonal vennek ujat szamlas rabsaggal.

[ Szerkesztve ]

(#221) fatal` válasza MaciG (#218) üzenetére


fatal`
titán

A frissítésekkel nem tudom mi a helyzet, általában egy app frissül a marketről, de a térképeket nem tudom. Ingyen, offline módban tudod használni igen, egyetlen hátránya a TeleAtlas térkép, de azt hiszem a Nokia navi is azt használja. TopMAP térképet (aminek jó a Kelet EU térképe) egyedül az iGO használ, de az hivatalosan nincs androidra, a többi pedig wareznak minősül és az tiltott itt a fórumon.

(#222) Prime110 válasza fatal` (#221) üzenetére


Prime110
aktív tag

Korrigálás: a Nokia-é (Microsoft-é...) a teljes NAVTEQ tulajdon, így a Nokia telefonokba teljes lefedettségű Navteq adatbázis biztosítja a navigálást!
A többi (sajnos) igaz...
Bár én hallottam hírét, hogy lesz Android-ra is hivatalos iGO, még valamikor tavaly, aztán az egész körül úgy nagy a csend, ahogy van.

(#223) rendar


rendar
csendes tag

A pro tulajokhoz lenne egy kérdésem. Milyen garancia van a készüléketekre? Mert ugye hivatalosan nem került forgalmazásra nálunk a pro.
Én is szeretnék egyet. Az E71 nek keresem már egy éve az utódot. A MM2 tetszik, de nincs nálunk hivatalos forgalomban. A Pro is tetszik, erre tessék ez sincs... :((

(#224) MaciG válasza rendar (#223) üzenetére


MaciG
addikt

Én úgy néztem ,hogy 2 év garancia van rá a legtöbb helyen. De itt és itt biztos. Nem tudom te merre nézted őket?

BANZAII

(#225) fatal` válasza Prime110 (#222) üzenetére


fatal`
titán

Jajj Navteq, az még rosszabb, mint a TeleAtlas.

Nem értem miért nem adják ki az iGO-t, főleg miután kész van, mert a Spicához volt. Senki sem érti.

(#223) rendar: A Vodánál biztosan rendes, gyártói garancia van. A többi sufnigsm telefonra pedig 1 vagy 2 év bolti garancia, amit vagy tudsz érvényesíteni, vagy nem és általában távol-keleti szürkeimport készülékek.

[ Szerkesztve ]

(#226) Prime110 válasza rendar (#223) üzenetére


Prime110
aktív tag

1+1 év!
1 év teljeskorű
1 év "gyártói korlátozott jótállás" -- jelentsen ez bármit is! :)

(#227) fatal` válasza Prime110 (#226) üzenetére


fatal`
titán

A +1 év az általában szoftver garancia, amiről még senki nem tudta megmondani nekem, hogy tulajdonképpen mire is jó, ROMot cserélni / újraflashelni otthon is lehet.

(#228) Prime110 válasza fatal` (#225) üzenetére


Prime110
aktív tag

Ezzel vitatkoznék mondjuk, egyik sem jó igazán itthon (el lettünk kényeztetve a TopMap-al), de ha már választani kell akkor inkább a Navteq (szvsz), náluk ugyanis jobban halad mondjuk ennek a Kelet-Európa-i régió feltérképezése, mint mondjuk a TeleAtlas-nál.
Nem titok egyébként, hogy a Garmin navikban Navteq van, míg a Mio és TomTom készülékekben pedig TeleAtlas és hát ez utóbbinál azért még mindig vannak bajok.
Ha nem is pont Magyarországon, de mondjuk tőlünk keletebbre már sarkosabb a probléma, ott nem az a fontos, hogy az utca/házszám az út melyik oldalára esik, hanem, hogy egyáltalán van e ott út, ahova mennünk kéne! :)

Igaz, erre emlékszem, mint akcióra, szóval a rendszer nagyon is készen van aztán mégis inkább az iPhone vonal van erősítve, sajnos...

(#229) Prime110 válasza fatal` (#227) üzenetére


Prime110
aktív tag

Igen, ezért is mosolyogtam, szóval maradjunk annyiban akkor, válaszolva a kérdésre, hogy garantáltan egy év garancia van rá! :)

(#230) fatal` válasza Prime110 (#228) üzenetére


fatal`
titán

Magyarországra gondoltam.

A Navteq ahol képesek a Juhász Gyula utcát juhászagy utcának hívni nekem ne mond már. :D Pedig Pest megye volt, amit kerestem, szóval még csak nem is egy eldugott szeglete az országnak.

Szerk.: Megnéztem Bing Mapsen most, még mindig így szerepel az az utca. 3 év alatt nem sikerült kijavítani :D

Mondjuk én PNAval navigálok (iGO) úgyhogy engem nem érint. De a Google Maps is teleatlas és állítólag elég jó a navija itthon.

Ott a Bing Maps, ami Navteq, ellenben a Google Maps Teleatlas és mégis utóbbit dícsérik jobban, ez elég jó minta lehet. Bár navigációra nem használom egyiket se.

Nekem úgy van a PNA-n, hogy Kelet-EU TopMap, Nyugat-EU TeleAtlas.

[ Szerkesztve ]

(#231) Awalon válasza rendar (#223) üzenetére


Awalon
csendes tag

Nekem hivatalos Sony Ericsson gari van rajta, 2 év a telefonra, egy a tartozékokra. Igaz, hogy nem tudom itthon van-e szervíz ahová vihetném :)Amúgy német amazonról hozattam, (arrafelé nyilván hivatalosan forgalomban van,csak hozzánk nem ért el), de velük ezerszer jobbak a tapasztalataim garancia ügyben, mint a gsm boltokkal sokaknak...

(#232) Prime110 válasza Awalon (#231) üzenetére


Prime110
aktív tag

Ez kétélű, nekem is vannak cuccaim külföldről, de idehaza garancia ügyében nem sokra megyek velük, hiába márkásak is meg minden, ugyanis szürkének minősül (nem fizettem érte magyar adót, meg magyar ÁFÁ-t sem, maximum benzint, meg autópályadíjat, amivel kiutaztam értük).
Ennek szerintem nem árt majd utánanézned - jó tanács.
Vodafone-os garancialevél szerint a Cordon Electronics Kft. felel a szervizért idehaza.

(#233) Prime110 válasza fatal` (#230) üzenetére


Prime110
aktív tag

Oh, jut eszembe, ha már navigáció, a Navigon viszont gyárt Android-ra rendes navigációt, ami a PNA-in is van, igaz, 18.660.- HUF jelenleg a Market-ben! :S
De van és az garantáltan rendes offline navigáció, adatforgalom zéró, GPS-vevő terhelés 100% :) Viszont teljes Navteq! :)

(#234) Awalon válasza Prime110 (#232) üzenetére


Awalon
csendes tag

Nem kint vettem meg, hanem rendeltem. Ilyenkor úgy tudom, és amazon oldalán is azt olvastam, hogy Eu-n belüli vásárláskor bizony a célország áfa-jat fizetem. A számlámon is 27% van,fizettem is majd 20 euróval többet mint ha kinn megveszem,úgyhogy remélem ilyen gond nem lesz. Vagy inkább azt hogy egyáltalán nem lesz gond :-)

És hogy ne csak off legyek: az első tapasztalatom, hogy egy nap alatt megette az akksit 20% körülre a kicsike, igaz hogy szinte folyamatos wifivel, intenzív használat mellett, úgyhogy bízom benne, hogy ha elmúlik a kezdeti varázs (és nem kétpercenként jut eszembe előkapni mert valamit feltétlen még kell néznem :K ), talán tovább bírja majd szusszal. A gépeles nekem női ujjakkal kényelmes rajta, nagyobb kezűeknek lehet, hogy tovább tartana megszokni...ja és az esetleges helyesírási hibáimról is ő tehet, de az eddigi tapasztalatom alapján szerencsére minden módosítás nélkül is elég jó magyarból. :)

(#235) fatal` válasza Prime110 (#233) üzenetére


fatal`
titán

Tudom, csak én a Navteq miatt nem szívesen ajánlom, persze ettől még lehet jó. :)

Navteq térképre tehát Navigon, TeleAtlasra Sygic. Topmap hivatalosan nincs. Azt hiszem minden infot összeszedtünk. :)

(#236) Prime110 válasza fatal` (#235) üzenetére


Prime110
aktív tag

Ha eléggé kinövi majd magát a topic, mondjuk mint a Neo-é, akkor majd az első rögzített hozzászólásban már ezeket is belevehetjük! :P

(#237) fatal` válasza Prime110 (#236) üzenetére


fatal`
titán

Nem fogja kinőni magát, mert nem lehet kapni a készüléket nálunk normálisan. Én is gondolkodtam rajta, hogy lecserélném a Minit, de így nem tudom. Végülis maximálisan megvagyok elégedve evvel is, kis kezem van így teljesen jól használható. :)

(#238) Prime110 válasza fatal` (#237) üzenetére


Prime110
aktív tag

Jah, mondjuk ez igaz, akkor zárt közösség maradunk! :)

Fogyasztás infó: reggel 100%-os töltöttségből most 80%-on állunk csökkentett fényerőn, Wi-Fi kikapcsolva, de HSDPA hálózat folyamatos használata mellett, pár telefon és SMS után.

(#239) rendar válasza fatal` (#225) üzenetére


rendar
csendes tag

Óóó igen én is a sufnigsm-ek szinte 0 garanciájára gondoltam. Hiába 2 év, ha baj van vele visszaviszed oda ahol vetted, onnan meg elküldik oda ahonnan való, mittudomén Bangladesbe? :F Onnan meg hetek múlva visszakapod, és vagy jó lesz vagy nem. Ááá így nem veszem meg, pedig nagyon szimpi, ahogy már írtam is... :(

(#240) MaciG válasza rendar (#239) üzenetére


MaciG
addikt

Ha veszel egy új készüléket, arra nem 2 év hivatalos gyártói garancia van attól független, hogy melyik gsm boltban vetted? (tehát mondjuk egy sony márkaboltba beviszed megcsinálják)

BANZAII

(#241) Zoz válasza MaciG (#240) üzenetére


Zoz
őstag

Csak akkor ha azt a készüléket hivatalosan forgalmazzák nálunk, és a bolt is a hivatalos forrásból vette.
Konkrét esetben mint kiderült, Xperia Prot kizárólagos szerződéssel a Voda Smartstore forgalmazza :O :O :O aki nem vodás, az 16000+áfért hivatalosan kikódolhatja, azaz kb 110 ezerért juthat hozzá hivatalos forrásból. Ennyit nem ér... :(

(#242) MaciG válasza Zoz (#241) üzenetére


MaciG
addikt

És azt honnan lehet tudni, hogy nálunk forgalmazzák-e hivatalosan?

BANZAII

(#243) fatal` válasza MaciG (#240) üzenetére


fatal`
titán

Nem, csak akkor, ha gyártói garanciával vetted.

(#241) Zoz: Ez sem igaz, vehetsz olyan telefont is bolti garral, gyártói gari nélkül, amit forgalmaznak hivatalosan is.

[ Szerkesztve ]

(#244) Prime110 válasza Prime110 (#238) üzenetére


Prime110
aktív tag

Update:
Hazafelé egy óra szörfölés, olvasás, HSDPA-n. Hazaérve, kis játék, itthoni Wi-Fi bekapcsolva, szinkronizálás folyamatosan, HSDPA kikapcsolva, két telefon, két SMS, egy 1 e-mail és levett fényerő: 43%.

Nem tudom egyelőre, hogy jó e. A tesztek is használatfüggően 1.5, legfeljebb 2 napot mondanak, mondjuk ezt tudtam mikor megvettem. De ennek egyelőre a közelébe sem vagyok, jelen használt mellett (és éjjel sem kapcsolom ki a telefont), legfeljebb a másfél nap, amit innen realizálhatok!

(#245) Zoz válasza fatal` (#243) üzenetére


Zoz
őstag

Ezért írtam: "és a bolt is a hivatalos forrásból vette."

(#246) fatal` válasza Zoz (#245) üzenetére


fatal`
titán

De bemész egy boltba és kérsz egy telefont nem fogják megmondani, hogy nem magyar piacra szánt. Rá kell kérdezni különben könnyen bele lehet szaladni.

Sokszor a neten sincs jelölve, pl. xxlgsmnél is csak a bolti garost látod, telefonálni kell, ha gyári garost szeretnél (és az drágább is).

(#244) Prime110: Mindenkinek más az átlagos használat. Mondjuk nekem is kb 1,5-2 napot bír a teló max, de naponta töltöm inkább, nehogy lemerüljön. Ha aktívan nyúzom (tehát egyfolytában csinálok rajta valamit) akkor szerintem 6-8 óra alatt lemerül.

[ Szerkesztve ]

(#247) mancsii válasza MaciG (#214) üzenetére


mancsii
csendes tag

pont így voltam én is. imádtam a billentyűzetet már a nokiámban is de ez még annál is jobb..és a symbian után megváltás volt az android. sygicot használom, még nem ment túl sokat, de nem volt vele eddig probléma, rögtön talált jelet mindig.

nos, én 10 napja szereztem be a kicsikét. mini pro és közte gondolkoztam, de azt hiszem jó döntés volt. az egyedüli negatívum, hogy hátlap néha picit recseg, de engem ez nem különösebben zavar, mert nem olyan vészesen. a billentyűzet isteni, csak kimaradt belőle a költségmegtakarítás (vagy csak én nem találom).

bővebb összefoglalót nem terveztem írni, de ha valakinek esetleg konkrét kérdése van, írjon.

(#248) MaciG


MaciG
addikt

Xperia mini pro-t vagy a neo-t azt forgalmazzák itthon hivatalosan? Mert ahogy néztem ugyanaz mind a kettő mint a pro, csak egyiknek kisebb a kijelzője, másiknál meg nincs gombsor. És ha forgalmazzák akkor hol érdemes venni függetlenül úgy ,hogy garancia is legyen rá?

BANZAII

(#249) Zoz válasza MaciG (#248) üzenetére


Zoz
őstag

"egyiknek kisebb a kijelzője" ez még nem is lenne baj, csak a felbontása is nevetséges :(

(#250) G@ben


G@ben
addikt

Írtam a Sony ügyfélszolgálatnak és ezt a választ kaptam:
"A hivatalos információk szerint a készülék pillanatnyilag nem elérhető hivatalos forrásból a Magyar piacon valamint valószínűleg nálunk nem is lesz forgalomban.Sajnáljuk ebből keletkezet kellemetlenségeket."

Ne a helyesírást nézzétek, valószínűleg fordítóprogrammal lett magyarra lefordítva, nem magyar nevű ember írt vissza.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.