Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Necc válasza #40351744 (#850) üzenetére


Necc
addikt

[link]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#852) Bozso68 válasza Necc (#851) üzenetére


Bozso68
senior tag

Szia!

Én is szemezek vele.
Honnan és mennyiért sikerült?

Zsolt

(#853) Necc válasza Bozso68 (#852) üzenetére


Necc
addikt

[link]

Ertelemszeruen amerikai ismeroshoz futott be es o adta fel postan.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#854) Bozso68 válasza Necc (#853) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi, bár féltem egy hasonló tartalmú választól...

(#855) stratova


stratova
veterán

Üdv!

Miután eléggé sokat tesztelgettem párom Xperia Pro-ját, mégiscsak beneveztem egyre én is a webshopról (lassan eljutottam odáig, hogy nincs semmi baj azzal a bordó színnel, sőt :) ). Csomagoltak mellé a pólón és a szokásos tartozékokon túl egy EMPTY feliratú ( ;) ) Xperia Mini Pro dobozban egy HM1 Livesound headsetet, ami elvileg támogatja a Livekey-t. Gyakorlatilag én még nem bírtam működésre a ezt a spec. funkciót. Van valakinek ezzel tapasztalata (esetleg igényel-e frissítést)?

Kíváncsi vagyok mikor keverjük majd össze őket :P

[ Szerkesztve ]

(#856) Redmaster válasza stratova (#855) üzenetére


Redmaster
csendes tag

Melyik webshopból rendelted?

Baconbe csavart szalonna

(#857) stratova válasza Redmaster (#856) üzenetére


stratova
veterán

A hivatalosból, úgy látom azzal a lendülettel le is vették.

[ Szerkesztve ]

(#858) Bozso68


Bozso68
senior tag

Régóta olvasgatom a topicot.
Az lenne a kérdésem, hogy normál használatban (telefonálás, mp3 lejátszás, SMS, fényképezés, office használat, esetleg IGO) a PRO szintén zabálja a memóriát, belassul?
Köszi.

(#859) G@ben


G@ben
addikt

Ez az autós töltő jó a telefonhoz, mármint tud annyira tölteni, hogy gps, zene mellett ne merüljön le a telefon? Vagy ajánlanátok másikat, ami jobb, olcsóbb? Azt számoljátok bele, hogy vidékre szállítási költség is van máshonnan, de konkrétan ez menne Pick-pack pointon keresztül. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#860) #40351744 válasza Bozso68 (#858) üzenetére


#40351744
törölt tag

Ha az alap funkciókat használod, mint pl ezeket, amiket írtál, nem lesz problémád a memóriával, én inkább a processzorzabáló optimalizálatlanság miatt aggódnék a helyedben, mint pl a zenelejátszó esetében, vagy még említhető a galéria " gyorsasága. " ( ami hajtépéssel járhat :DDD ). Ajánlom alternatívaképpen például a Quickpic-et.

(#861) Necc válasza G@ben (#859) üzenetére


Necc
addikt

[link] feltételezem ez az, viszont a hivatalos oldalon sincsen feltüntetve a töltési áramerösség, így passz.
Viszont mivel hivatalos SE cucc, ezért feltételezni tudom csak, hogy ad le elég naftát hogy aktív használat közben se merüljön le.

#858: számíts memóriahiány miatti belassulásokra, föleg akkor amikor kilépsz/háttérbe dobod a navit, ezt leszámítva komolyabb akadásokkal nem kell számolnod.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#862) G@ben válasza Necc (#861) üzenetére


G@ben
addikt

Ezt találtam róla. Eszerint 1000mA-es. Ami nem mond nekem semmit, hogy mire elég. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#863) Necc válasza G@ben (#862) üzenetére


Necc
addikt

5V x 1A = 5wattal tölt, egy mobilkészülék nagyon ritka esetben igényel ekkora teljesítményt (terheléskor 2-2.5W a tipikus maximum fogyasztás, 3-4W -os pillanatnyi megszaladásokkal).

Magyarul böven elég kell, hogy legyen :D

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#864) G@ben válasza Necc (#863) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor hozzácsapom majd a rendeléshez.
Köszi!

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#865) Guszty81 válasza G@ben (#859) üzenetére


Guszty81
tag

Én EZT vettem kemény 700Ft-ért (pillanatnyi árfolyamon, postával együtt).
Zenelejátszásnál, főleg navigációnál érezhetően lassabban tölti a telefont, de így is megy felfelé a töltöttségi szint. Mondjuk vezetés közben zenét hallgatni, és játszani egyszerre nem szoktam, ez esetben már lehet, hogy nem tudná tartani a tempót a töltő. :)

(#866) Bozso68


Bozso68
senior tag

Köszi a válaszokat, megrendeltem egyet a fiamnak ajándékba a Nextel-től.
A Pick Pack meg ingyen lehozza....

(#867) Jagamo


Jagamo
csendes tag

Az új frissítés óta eltünögetnek az ikonjaim...

(#868) Necc


Necc
addikt

Ez itt a reklam helye :C

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#869) Guszty81 válasza Necc (#868) üzenetére


Guszty81
tag

Szerintem egy "apró", de annál fontosabb részletet kihagytál a hirdetésből... SZÍN! :) Pl. ha piros, nem biztos, hogy olyan sokan ugranának rá. Persze a fel nem tüntetés lehet taktikai fogás is. :)

(#870) Necc válasza Guszty81 (#869) üzenetére


Necc
addikt

Jogos, korrigalom :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#871) stratova válasza Guszty81 (#869) üzenetére


stratova
veterán

Nem piros hanem bordó, és csak a megfelelő kocsi kell hozzá - gombhoz kabátot ;]

(#872) Bozso68


Bozso68
senior tag

Hozzáértők segítségét kérem.
ICS ügyben visszaolvastam jó pár oldalt, és elvesztem a részletekben. Kialakult valamiféle hivatalos álláspont, hogy érdemes-e felrakni?
A fiamnak megjött végre a várva várt fekete készülék, és mielőtt belakja, most kel lenne frissíteni.

Köszi előre is.

(#873) ravebp válasza Bozso68 (#872) üzenetére


ravebp
senior tag

Hivatalosról csak olvastam.Az eső kiadás nem volt jó, második (azt hiszem.587) már állítólag jó és gyors is.
én jelenleg a cm9-et használok.
Sztem az is naon jó, bugmentes, gyors

Rave

(#874) Necc válasza Bozso68 (#872) üzenetére


Necc
addikt

Az az alapveto problema az ICS-el, hogy tovabb ront a keszulek egyik sarkalatos pontjan: a RAM hianyon, amit egy atlaguser eszre se vesz, de egy komolyabb felhasznalo aki egyszerre tobb mint 1-2 alkalmazast futtat a hatterben, es elo hatterkepet is hasznal (egy ilyen arkategorias gepnel mar azert illik), nagyon hamar szembesul vele.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#875) Bozso68


Bozso68
senior tag

Köszi a válaszokat.
Közben azért felraktam a 4.0.4-et, és úgy adtam oda a gyereknek. (Nem bírtam ki...)
Magunk részéről a netes alkalmazásokat kilőttük, így az ICS többletfelhasználása ezzel kompenzálva is van. Nem lesz agyontelepítve, szerintem a gyári progik megfelelnek majd.
Most szűzen kb 255MB szabad helyre emlékszem.
Egy necces volt a telepítésben. A készülék valami Brazil-Francia, és a felrakás közben olvastam egy külföldi fórumon hasonló szériáról az AZERTY billentyűzet problémát, ami az ICS-nél jön csak elő.
De nem lett gond.

(#876) poolkid1


poolkid1
csendes tag

Sziasztok,

Lehet már volt róla szó, de xperia pro fizikai billentyűzetéből van magyar?
vagy amolyan nyomkodom az adott magánhangzót amíg beadja az ékezetest?.

Köszi

(#877) ravebp válasza poolkid1 (#876) üzenetére


ravebp
senior tag

volt szó róla.anysoft keyboard, plusz magyar kieg

Rave

(#878) Redmaster


Redmaster
csendes tag

Üdv!

Már egy jóideje szemezek ezzel a telefonnal aztán most már tényleg sikerült összeszednem rá a pénzt (vagy legalábbis remélem hogy a főnökre nem kell az asztalt ráborítanom tizedikén :D ) és lenne néhány kérdésem.

Nekem jelenleg egy Sony Ericsson W810 van és arról a feljegyzéseket, emlékeztetőket, telefonszámok, sms-eket át lehet e valahogy küldeni valami programmal? Mert nem sok erőm van azt a 300 emlékeztetőt kiírni füzetbe.

Már párszor átolvastam a fórumot de nem nagyon futottam össze hogy valaki [erről] a boltról írt volna hogy itt vásárolt. Azért kérdezem mert ez a seria.hu egyik kiemelt támogatója és medvetalp is ajánlotta az egyik apróhírdetésüket. De a valaki csak elfelejtette megemlíteni vagy más telefont vásárolt náluk írhatna hogy mennyire megbízhatóak figyelembe véve hogy nyíregyházi vagyok.

Ehhez kapcsolódik hogy ha valaki nyíregyi és ilyen telefonja van és akad szabad 5 perce arra hogy 3D-ben is megvizsgálhassam a telót mert 2D-ben már unalmas akkor írjon ha épp olyan hangulatban van. Sőt még egy sörre is a vendégem. (ígérem nem szaladok el vele ahhoz túl lusta vagyok :N )

Mivel lassan már 1 éve kint van a telefon írhatna olyan akinek ennyi ideje már megvan hogy kopással a billentyűkön vagy a kasztnin összefutott-e? Lötyögés a kinyitó mechanikában?

Plusz néhány tippet ajánlhatnátok hogy milyen fizikai védelmet alkalmaztok rajta. Bőrtok, műanyaghuzat, karcvédő fólia, saválló bicajlekötő, minden érdekel mivel villanyszerelő vagyok egy gyárban aztán első a biztonság (második a brainiac :DDD ).

Mivel fentebb írtam hogy a jelenlegi telefonom (annak ellenére hogy a világ legjobb telója attól függetlenül) csak java-s rendszert futtat amiből következik hogy nagyjából még android szűz vagyok. Szóval milyen progikat érdemes felrakni (főleg gondolok itt videólejátszóra mert úgy tudom hogy a gyári nem a legjobb és valami VLC-hez hasonlót keresek ami mindent lejátszik de teljesen minimalista és kevés erőforrást fogyaszt), miket kell leszedni, milyen oldalakra érdemes beregisztrálni (dropboxról tudok). Olvasgattam hogy miket ajánlottatok de biztos jött már ki mindenből újabb vagy jobb.

Ha van valami egyéb szériahiba ami még mindig fenn áll (pl a telefonálás utáni újraindulás vagy egyebek) arról is írhattok de ha lehet akkor a kernel típusát is jelöljétek meg mert hátha csak valami szoftverhiba.

Plusz ha bármi egyéb ötlet, tanács, vagy akármi eszetekbe jut nyugodtan írhattok úgyis döglődik mostanában a topik annak ellenére hogy a világ egyik legjobb telefonjáról van szó.

Bocs hogy hosszú lett de alapos ember hírében állok. Kösz előre is a tippeket.

Baconbe csavart szalonna

(#879) Necc válasza Redmaster (#878) üzenetére


Necc
addikt

Elnezest, amiert megtorom az onelegultsegedet, de megis megkerdezhetem, hogy megis a "a világ egyik legjobb telefonja" hogyan rendelkezhet rossz ar/ertek mutatoval?

Amiert megeri ezert a telefonert kb. 60.000Ft-ot kiadni, az a relative kozepes merete (azaz nem kicsi mint a mini szeria) a fizikai qwerty meglete, es ugy-ahogy de itthon is beszerezheto (hivatalosan nincs nalunk (mar) forgalomban, egy ideig arulta pofatlanul dragan persze a vodafone webshop, valamint a hivatalos hazai Sony(Ericsson) markabolt is (ugyszinten pofatlanul magas osszegert, de ugy a magyar boltok mar csak ilyenek, plane ha hivatalos beszerezhetosegrol van szo)), 1 ev garival, es ismerven a szurkeimporttal behozott telefonokat bibi eseten vagy hajlando megcsinalni a bolt ahol vetted - vagy nem.

Ha az SE Xperia Pro arkategoriajat nezzuk (150-200 euro), akad konkurencia dogivel.

Egyreszt ott a Huawei U8800Pro/U8850 a maga 45.000-55.000Ft-os nemzetkozi araval (vagy megveheted persze hazai kereskedotol is pofatlanul magas ~80.000Ft-ert), masreszt ott a Motorola Defy/Defy+, illetve a Milestone 2 is lazan hozza az SE Xperia Pro szintjet, es ez utobbi tudtommal hivatalosan is beszerezheto, szolgaltaton keresztul (es az android 4.0 es 4.1! is ra"hax"elheto, ha annyira szurja az oldalat az amugy agyonhype-olt "jajj csak android 2.3.x fut rajta 4.x helyett" dolog)

Masreszt ha a felsobb arszegmenst nezzuk (200-250 euro), akkor rettenetsok telefon magasrol agyontapossa tudasra/sebessegre az Xperia Pro-t, kezdven a hazai szolgaltatokon keresztul is beszerezheto valamennyi 2012-es Sony termekpaletta, valamint hogy a fizikai qwerty-nel is megmaradjunk ott van meg a (sajnos US only) Motorola Droid 3 / 3 Global (4?) valamint az (ugyszinten US only) Samsung Captivat Glide, ezt a mobilarena alaposan le is tesztelte, de hogy visszakanyarodjunk picit idehaza, ha nem zavar (az egyebkent agyonhype-olt) Android 4.x hianya, akkor az LG Optimus X2 is beszerezheto ezen arkategorian belul, es biztos ra"hax"elheto a 4.x is (ez utobbi keszuleknek itt a mobilarena forumai kozott eleg nagy a tamogatottsaga igy szerintem biztos konnyeden megoldhato az android 4.x ratelepitese, es magyar nyelvu segitseg is akadna itt)

Ami pedig a kontaktokat/jegyzeteket illeti, ha ki tudod exportalni valamilyen szabvanyos formatumba (pl. .vcf nevjegykartya eseten, vagy a jegyzeteket .txt-be vagy .rtf-be), akkor biztos megoldott az atjarhatosag, amugy meg marad a bluetooth-on valo kikuldozgetes ami vagy osszejon vagy nem.

Ha meg szeretned tekinteni eloben a keszuleket, akkor Tatabanyan meg tudom neked mutatni, es akar meg is veheted tolem :U

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#880) Redmaster válasza Necc (#879) üzenetére


Redmaster
csendes tag

Az a gond hogy nálam alaptétel a fizikai qwerty. Mert ha én meg akarok nyomni egy gombot akkor az legyen megnyomva. Így a magyarországon kapható telefonok száma igencsak lecsökken ebben az árkategóriában. Ha jól tudom akkor van a HTC desire Z ami a gagyi mechanika miatt alapból felejtő és a proci is gyengébb benne bár több RAM van. A milestone 2 volt az eredeti tervem hogy veszek és a topicját ahogy olvastam ott találkoztam a Xperia Proval. A Mliestone 2-vel a probléma hogy az aksi gyengébb, a proci se egy snapdragon, hiányzik belőle az előlapi kamera, az aktív zajszűrés, csak 5 Mpx-es a kamera és még exmorR-rel sincs megtámogatva a kijelzőt se segíti a Bravia Engine és ennek ellenére drágább ergó ár/érték arányban az Xperia jön ki jobban.

Külföldről pedig nem igazán akarok telefont venni ezért is néztem át alaposan a telefonboltok listáját mert ha már valaki a seria.hu egyik kiemelet támogatója akkor csak nem egy sufnigsm.

Ahogy írták amúgy fentebb ez a telefon elviszi simán egy kis megfontoltsággal a ICS-t is de igazság szerint nem fogok a sarokba húzódva zokogni hogyha egy kicsit darabos vagy hogyha idegesíteni fog akkor felrakok egy gigerbread-et esetleg egy 2.3.7-et. Nincs szükségem 2-4-8-16 magos procira mert felesleges. Nem vagyok hajlandó elfogadni azt a tényt hogy amit a PC ipar évek alatt is nehezen oldott meg (lásd átállás az 1 magról a több magra) azt a telefonipar 1 év alatt megtette. És mivel a mai napig nem tudnak egy értelmes aksit készíteni egyik telefonhoz se így még inkább indokolatlan a sok mag.

És mindezek mellett az eddigi összes telefonom Ericssson vagy Sony Ericsson volt és a márkahűség nagy úr. De ha lett volna egy telefon ami jobb ár/érték arányt hozott volna ebben a kategóriában akkor elgondolkoztam volna rajta.

Az a baj hogy néztem és a feljegyzéseket nem lehet átküldeni bluetoot-on se online nem tudok szikronizálni de az előbb a wc-n eszembe jutott hogy hátha a PC companion valahogy le tudja menteni a dolgokat de erre csak otthon tudok időt és energiát fordítani mert a számítógép ami előtt jelenleg ülök gyengébb mint egy ZTE Blade.

Tatabányára pedig sajnos nem igazán tudok eljutni jelenleg max november környékén mert akkor megyek fehérvárra de azt az utat már az új telóval akarom megtenni.

Baconbe csavart szalonna

(#881) ravebp válasza Necc (#879) üzenetére


ravebp
senior tag

Bocsi, nekem volt defym defy plusz is és milestone 2 is.
Hiába hasonló egyik sem hozza az xperia pro szintjét
ha kell a bill ez az egyik jelenleg így vagy úgy beszerezhető teló
Ha netről rendelsz akkor van még a samsung captive, az picivel drágább de hardverileg sokkal jobb

Rave

(#882) o_tom


o_tom
aktív tag

Segitsetek nekem legyszives.
Bongeszgettem a netet, de nem talaltam magyar nyelvu leirast (szajba ragosat)...
Szoval van valami magyar leirasa valakinek, hogy hogyan kell a gyari fuggetlen Pro-ra CWMet illetve CM9 vagy CM10et rakni?

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#883) Necc válasza Redmaster (#880) üzenetére


Necc
addikt

A Desire Z-ben kevesebb a RAM, s nem tobb.

Ami a milestone2-t illeti, TI-OMAP 3610 (vagy3620?) proci van benne, teljesitmenyre nincs jelentos kulonbseg az MSM8255-hoz kepest (azt a +-10-15%-ot a felhasznalo nem erzi meg), az elolapi kamera komlyan kell? mire hasznalod? videochat? tukor borotvalkozashoz? :DDD (igen en ra voltam parszor kenyszerulve hogy elolapi mobilkamera elott borotvalkozzak)

A mobil kamerak kep"minoseg"e az en szemeben teljesen szet van hype-olva, a mai napig jokat kacagok amikor a juzerek azon harcolnak egymassal hogy az xxMP-eles mobil mennyivel "jobb" kepet keszit mint az xMP-es mobil :D komolyan... vicc kategoria vs. vicc kategoria - nincs kulonbseg (kiveve a kinai mobil vs. nem-kinai mobil kozott, ott tenyleg van elteres).
Akarcsak ez az "x-mor" marketingbullshit se hatott meg tulzottan (semmi, ismetlem semmi kulonbseg sincsen egy exmoros meg egy nem exmoros kamera kozott - ugyanolyan zajos ugyanolyan fenyviszonyok kozott, csak nezd meg hogy a neo vs. pro tulajok mekkorakat ugrottak egymasnak, hogy a neo xmor nelkul meg "csak" 5MPxelen is jobb szebb kepeket csinal mint az xmoros Pro 8Mpixelen... jajj de jokat derultem :DDD ), mint ahogy a "bravia engine" -tol se szaladok falhoz (ki is kapcsoltam, csak tulszaturalja a szineket igy hatvan az emberek majomosztonere, hogy a kontrasztosabb, szinesebb a jobb az kell neked... egy fraszt - egyenest valosagellenes kepet general, es ezzel hulyiti a nepet a legtobb gyarto, nem csak az SE)

Ami az aktiv zajszurest illeti, :R alig telefonalok, de egyeseknek ez fontos szempont lehet.

Ugyanakkor a hivatalos ICS miatt idotallosag es support tekinteteben az Xperia Pro laposra veri a milestone2-t, mint ahogy a milestone2 magasabb arat se indokolja semmi (megint csak a magyar kereskedok zsidosaga jonne kepbe?)

De ha hajlando vagy a hazai beszerzestol elrugaszkodni (tenyleg csak a kereskedo joindulatan mulik, hogy gariztat-e vagy "csak addig voltal jo mig fizettel"), akkor hasonlo osszegert sokkal jobb qwerty-s mobilok vannak a piacon. :U ...vagy az en elado pro-m par jelentektelen karcocskaval, de cserebe TV kabellel meg foliaval :))

Amugy a dinnyeCPU-knak igen is van ertelme mobil viszonylatban, en, mint atlag mezei juzer az atlagalkalmazaokkal kihasznalom a dinnyemagokat. Ez a sokmagos meg parhuzamositasos dolog mar nagyon regota jelen van, anno a Symbiant is elkeztek ugy megirni, hogy majd a jovoben tamogatni fogja a dinnyeCPU-kat, akkor, amikor az eyePhone meg az Android meg sehol se jart. Ami pedig az energiaigenyt illeti, a dinamikus szabalyzas miatt nem merulnek a dinnyes telefonok gyorsabban, mint mondjuk a barackosak :D (ertelemszeruen folyamatos magas terheles mellett igen - de nagyobb teljesitmenyt is ad le)

#881: sokaknak viszont nem kell vagy nem szempont a qwerty, nekik nem jo dontes a pro.

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#884) Bozso68


Bozso68
senior tag

Igen, kinek mire van szüksége. Idén a családban kitört az Xperia-láz.
A lányom és a nejem ragaszkodott a fizikai billentyűzethez, tavasszal lett nekik Mini Pro.
A fiam most benyögte, hogy a V3-asa döglődik, neki meglett most a Pro, én meg mint családfő, itt szégyenkezem a leharcolt Nokia C5-tel.
Sokáig a Pro-n gondolkodtam magamnak, de a meló miatt inkább a strapa GO mellett döntöttem születésnapomra.
Egy éve még kiröhögtem volna egy ilyen családot.

(#885) Necc válasza Bozso68 (#884) üzenetére


Necc
addikt

Meloban is kitort az android laz, de nalunk nem sokan favorizaltak az Xperia-t... egyedul a fonokom vett a felesegenek egy Neo V-t, es annyi... nalunk magas a szortsag, szinte senkinek sincs azonos markaja... Telenor onetouch, HTC, LG, nekem a Samsung, termeszetesen eyePhone a teruleti vezetonek ;] de van Nokia N8 is... :( :DDD

Az persze jo hogy van valtozatossag, a gond csak az, hogy hozzank inkabb az allja jut mindenbol, es az igazi jobol kimaradunk, foleg ha qwerty-s :(
Bar a csucsmodelleket itt is nyomatjak ezerrel, de a felsokategoria az itthoni kinalatban nem eppen az igazi.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#886) Redmaster válasza Necc (#883) üzenetére


Redmaster
csendes tag

Az előlapi kamera ahhoz kell hogy ne nézzenek annyira hülyének amikor lefotózom magam azért hogy megnézzem milyen a hajam :D. Most ezen lehet kacagni de a mostani telefonomban is rengeteg kép van ami csak emiatt készült.

Amúgy te is leírtad azt ami a lényeg és mégsem tünt fel neked. Mégpedig az hogyha valamibe több és jobb dolgot tesznek és még így is olcsóbb akkor szerintem te se a drágábbat veszed meg. Értem ez alatt a kamerákat, a szoftveres rásegítéseket, a jobb aksit, a jobb procit, az aktív zajszűrést stb.

A több mag támogatás ha jól tudom csak az ICS-el jött el az andoidban ami eléggé új dolog ahhoz képest hogy alapvető dolgokat nem sikerült még a kernelbe beleintegrálni vagy egy rendes bugírtást elvégezni. Pl azt hogy a fényerőszabályozást nem lehet kézzel szabályozni (gyárilag) vagy csak annyi hogy nem lehet kézzel beállítani a zenelejátszóban a hangszínt.

És a zenelejátszó is egy fontos dolog amit Xloudal is megtámogat a sony mivel sokat hallgatok zenét telórol

Baconbe csavart szalonna

(#887) Necc válasza Redmaster (#886) üzenetére


Necc
addikt

A kameraosszehasonlitasodon (ezen jobb azon jobb) komolyan csak derulok :D mocsing vs. mocsing, es 1-2Mpixelre lemeretezve nez csak ki ertelmesen a kep, tenyleg ez barmilyen dontesi tenyezovel kell hogy birjon? :))

Amugy elfelejtetted hogy a milestone2-ben 8GB flashROM van, ami az elonyere tereli a dolgokat.

Korulneztem a nemzetkozi aruhazakban, es csak europaban aruljak 2x -3x aron a milestone2-t, a Motorola hazajaban fillerekert szorjak (kb. 35.000Ft szerzodes nelkul, fuggetlenul), ugy tunik nalunk kezd kuriozum lenni :D

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#888) tuzpenge válasza Necc (#887) üzenetére


tuzpenge
őstag

Úgy látom meg akarsz győzni egy olyan embert aki már döntött, véleményem szerint nem is rosszul (ha mindenképp fizikai bill kell neki).
Én több mint fél éve használom a telót komoly hiba, lassulás, bug nélkül (most ne nézzük azt hogy a go launcher használatakor mennyire belassult a teló, mert ez nem a telefon hibája volt. A gyári home screennel semmi gond azóta se).
Te is sokáig használtad, és ezt azt módosítottál is a kernelen. Most komolyan, annyi problémád volt vele, hogy ennyire le akard beszélni?
Szerintem jó vétel a teló, főleg ha egy használt, de jó állapotút kifog, de akár újonnan is elgondolkodtató, ha hosszú távra tervez, és átlagfelhasználó vagy ahol nem kell az x mag és nem akarsz 8000 alkalmazást egyszerre futtatni. Mondom én ezt úgy hogy nálam a teló fő funkciója az amire kitalálták, nevezetesen telefonálásra, sms-re illetve e-mailre, navira, fényképezésre (na jó az utolsók nem az amire eredetileg kitalálták) használom.

ˣ

(#889) Necc válasza tuzpenge (#888) üzenetére


Necc
addikt

Olvastad a bevezeto hozzaszolasat? "a vilag egyik legjobb telefonja"? Csak egy picit szet akartam rombolni az illuziojat, egy rossz ar/erteku telefont en nem neveznem az "egyik legjobb"-nak, ennyi tortent. A tobbi inkabb csak ilyen elkalandozasra sikerult :U

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#890) Redmaster válasza Necc (#889) üzenetére


Redmaster
csendes tag

Én kérek elnézést hogy ilyen epikus elszólást használtam nálam gyakran előfordul olyan dolgokkal kapcsolatban amiket használok vagy használni akarok. de az eredeti kérdésemre viszont nem kaptam választ hogy ki milyen védelmet használ, van e komolyabb baja, kopik-e, és egyéb általános tapasztalok.

Baconbe csavart szalonna

(#891) Necc válasza Redmaster (#890) üzenetére


Necc
addikt

Vedelem: [link]
Komolyabb baja csak annyi hogy konnyen koszolodik, gyujti az ujjlenyomatokat, es sajnos keveske bele az 512MB RAM, amit a rengeteg bloatware (gyarilag beleeroszakolt alkalmazasok amiket root nelkul nem tudsz torolni, rendszeresen magatol elindul, foglalja a memoriat, es kozel se biztos, hogy hasznalod) csak tovabb ront.
1 ev eros hasznalat utan en kopast nem tapasztaltam.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#892) Bozso68


Bozso68
senior tag

Kérdésem lenne, hogy mennyire lemerült akksival árulják a készüléket?
Ugyanis kipróbálás, és egyáltalán bekapcsolás nélkül dobtuk fel töltőre, de akkor 16 órán át töltött.
Csináltunk gondot az akksi élettartamával?

(#893) tuzpenge válasza Necc (#889) üzenetére


tuzpenge
őstag

Ebben igazad van. A világ legjobb telefonjától azért messze van.
A többit pedig elfogadom kalandozásnak (nem mintha ez neked számítana).

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#894) tuzpenge válasza Necc (#891) üzenetére


tuzpenge
őstag

Szerintem fizikai védelemre gondolt, bár nem biztos.

ˣ

(#895) Necc válasza tuzpenge (#894) üzenetére


Necc
addikt

Semilyen fizikai vedelmet nem hasznalok.
Bar az utolso hetekben raktam ra (szuperolcso :DDD ) foliat, az eszmeletlenul elkezdett karcolodni, de magat a kijelzot nehez karcolni (asvanyi anyag + viz = karc; de korommel kapirgalva vagy zsebbol kiveve/elrakva, mas tompa targyakkal egy zsebben hasznalva elvileg lehetetlen megkarcolni).
Mind2 valtozatra valaszoltam ;)

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#896) Zoz


Zoz
őstag

Nekem a hátlap alsó felső éle, amire támaszkodik, ha le van rakva, az már kopott, kb fél év után :(

(#897) Redmaster


Redmaster
csendes tag

Tényleg fizikai védelemre gondoltam. Mert 2 már be volt linkelve itt a hsz-ek közt de az egyiket csak amerikában lehet kapni úgy hogy külföldre elvileg nem is szállítanak.

Baconbe csavart szalonna

(#898) poolkid1


poolkid1
csendes tag

Sziasztok,

Megtudnátok írni hogy a 3 előlapi fizikai bill . valamelyikével fel lehet e venni a bejövő hívásokat ?

Üdv

(#899) Necc válasza poolkid1 (#898) üzenetére


Necc
addikt

Alapertelmezetten nem, bar nem tudom a legutolso FW frissites ota valtozott-e ez.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#900) Zoz válasza poolkid1 (#898) üzenetére


Zoz
őstag

Nem :(
De azt be lehet állítani, hogy a kikapcsoló gomb az letevés legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.