Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) stratova válasza Kristof14 (#500) üzenetére


stratova
veterán

S alternatívaként esetleg a billentyűzet?

Awalon: Ez inkább már bordó mint vörös, de hivatalosan én ugyebár nem ismerem ezt a színt :DDD Megmutattam neki is, fekete vagy ezüst volt a válasz, ez van :) Esetleg a billentyűzet kontra közepesen hosszú ívelt végű körömről tapasztalatod?

(#502) hunfefe válasza hunfefe (#495) üzenetére


hunfefe
tag

Nah utána néztem ennek a (hivatalos márkaszerviznek is).Elkeseritő és egyben elgondolkodtató hogy miket meg nem engednek maguknak a szerencsétlen ügyfelekkel.Úgyhogy cseberből vederbe. :F Most aztán legyen okos az ember.

Samsung Galaxy

(#503) hunfefe válasza stratova (#497) üzenetére


hunfefe
tag

Szia.Még talán ez a gsm home ami elég jónak tűnik.Azt hiszem bekocsizok hozzájuk egy kis szemrevételezésre. :K

Samsung Galaxy

(#504) hunfefe válasza hunfefe (#503) üzenetére


hunfefe
tag

Illetve szimpatikus még az origógsm.Ott gyártói gari van.Igaz nincs pro. :(

Samsung Galaxy

(#505) Necc válasza stratova (#499) üzenetére


Necc
addikt

Nem fogja tudni hasznalni a qwerty-t olyan hatalmas karmokkal, legfeljebb csak a legalso sort.
Donteni kell: vagy fizikai qwerty vagy karmok.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#506) Awalon válasza stratova (#501) üzenetére


Awalon
csendes tag

Szóval női szemmel...Hát a körömproblémához nem biztos, hogy érdemben hozzá tudok szólni, max fél centi körülit hordok, nem bírom, ha csattog a billen (se laptopon se telefonon). :) Én inkább a kijelző miatt aggódnék, ismerősi körben láttam már párat elhalálozni, mert a tulaja állandóan műkörömmel verte, igaz azok olcsóbb kategóriába tartoztak.

Szerintem megszokás kérdése, lehet úgy tartani az ujjad, hogy akkora körömmel se legyen nagy gond (nézd csak meg az iphone generációt :D ).
A bill-ről is így gondolom, jó a nyomáspont és nincsenek túl közel a gombok, szóval ha nem 5centis karmai vannak valakinek, akkor kis gyakorlás után szerintem nem gáz. Bár a felső sor kérdéses... Persze ez csak feltételezés, legjobb ha kipróbálja mindenki vásárlás előtt...(nem csak a köröm miatt :) )

[ Szerkesztve ]

(#507) stratova válasza Awalon (#506) üzenetére


stratova
veterán

Köszönöm. Akkor ha befut valahová ez a modell értelmes áron feketében, lecsapok rá s kölcsönadom neki esténként az enyémet fóliázva próbálgatni.

Necc: Ujj és körömalak kérdése, de az a 0,5 cm ami van neki szvsz nem hatalmas.

[ Szerkesztve ]

(#508) Prime110 válasza Necc (#505) üzenetére


Prime110
aktív tag

Az életben nem hittem volna, hogy erről fogok értekezést látni a telefon kapcsán! :)

(#509) Awalon válasza Prime110 (#508) üzenetére


Awalon
csendes tag

Mindig vannak az életnek nagy kérdései, amik válaszra várnak... :)

(#510) Necc válasza Prime110 (#508) üzenetére


Necc
addikt

Oldalrol kicsusztathato qwerty-s telefonoknal mar pedig ez trivialis kerdes, plane ha unisex a design. A kijelzovedo folia meg itt is csodas dolgokra kepes...

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#511) tasika16 válasza stratova (#497) üzenetére


tasika16
tag

Szia!
Ha vodás vagy akkor a vodafone-nak a smart shopj-jában megtudod venni hivatalosan gyári garival...

(#512) #12224000


#12224000
törölt tag

Egyébként érdemes még ilyen telefont venni? Csak mert azóta feloszlott a Sony Ericsson, nem?

(#513) Prime110 válasza Awalon (#509) üzenetére


Prime110
aktív tag

A műkörmös használat aztán pláne ilyen, tényleg! :)

(#514) Prime110 válasza #12224000 (#512) üzenetére


Prime110
aktív tag

De, csak ez így ebben a formában nem igaz, a SONY ugyanis kivásárolta az Ericsson-t, annak minden szabadalmával és technológiájával, így a névváltás miatt nem fog eltűnni a márka és az ellátottsága sem! Sőt, mától elindult az ICS frissítési gépezet is! :)

(#515) #12224000 válasza Prime110 (#514) üzenetére


#12224000
törölt tag

Köszönöm a gyors és több, mint kielégítő választ, mert valójában fogalmam nincs, mi ez az ICS...! :R
Egyébként te nem tartod túl alacsonynak a készülék új árát mondjuk egy ARC/ARC S-szel összehasonlítva? Ez nem holmi gyenge összeszerelési minőségben nyilvánul meg, ugye?

(#516) Prime110 válasza #12224000 (#515) üzenetére


Prime110
aktív tag

Az ICS az IceCream Sandwich rövidítése, ezt a leírást fogod látni még párszor mostanában, ez az Android rendszer legfrissebb kiadása mobiltelefonokra / tabletekre, amit a SONY telefonok most kapnak meg első ízben (mármint a 2011-es modellek).

Kábé úgy képzeld el, mint a Snow Leopard vagy a Lion kódnév az Apple OSX esetében, de egyszerűbben is mondhatjuk, Windows XP-Vista-7-8, kódnév, ami a fejlesztés előre haladottságát jelenti, valami ilyesmi! :)

Párszor érintettük már és ez a személyes véleményem is, az Arc / Arc S vonal nem ebben a ligában fociznak. A SE tavalyi zászlóshajójának tekinthető mind a kettő, árát tekintve is.Egyébként volt szerencsém Arc-hoz és S-hez is, semmivel sem rosszabb az anyaghasználat vagy az összeszerelés minősége, mint a Pro esetében, csak ugye azt nem szabad elfelejteni, hogy ott egy tömbben van az egész, itt pedig egy két félbe vágott telefont kapunk egy rugós mechanikával, nyilvánvaló, hogy nem kelt _annyira_ összeszerelt érzetet, mint egy olyan telefon, amit egy tömbből faragtak, de használat közben rá lehet jönni, hogy ezt leszámítva nagyon is egyben van a telefon.

Én az árát már nem követem, én 45-.be hoztam el januárban, azóta nem követem az alakulását, de ahogy lopva láttam már a független modell ára is erősen csökkenőben van.

(#517) stratova válasza Prime110 (#513) üzenetére


stratova
veterán

Természetes köröm az nem mű :DDD

A készülék ára viszont eléggé kettős számomra, zug-gsm-ben 60-70e sony webshopban több mint 80e (azt sokallom). Nem szívleltem eddig különösebben a függő készülékeket, de egy darabig még biztosan vodás flotta teszi ki a telefonköltségemet. Náluk a két év akkor nem 1 év gyári + 1 év méltányossági, hanem papíros echte SE garancia?

(#518) #12224000


#12224000
törölt tag

Értem mostmár, köszönöm a felvilágosítást! :)

Az utolsó kérdésem az lenne, hogy ti mekkora mobilnet csomaggal használjátok a készüléket?
Nekem a Vivaz pro-n wifi-vel kiegészítve elég volt a 100 MB, nem tudom, hogy ez mennyi adatforgalmat generál.

(#519) #40351744 válasza #12224000 (#518) üzenetére


#40351744
törölt tag

Szia!

Nem tudom hogy a konkurenseknél milyen mobilnet csomagok vannak, T-nél én 500 MB-t használtam, valahogy biztonságban éreztem magam azzal inkább, mint a 100-al... :)

(#520) hunfefe válasza #12224000 (#518) üzenetére


hunfefe
tag

Szia.A mozaik s-t ajánlom.5000ft teljes lebeszélhetőség és 500mb adatforgalom.Jah és nincs túlszámlázás.!! :N Azt mondták csak lassitják a netet.Én túlléptem azóta is hasit a net.üdv. :D

Samsung Galaxy

(#521) #40351744 válasza hunfefe (#520) üzenetére


#40351744
törölt tag

32 kbit/s letöltési/feltöltési sebesség, a kíváncsiak kedvéért :)

(#522) Prime110 válasza #12224000 (#518) üzenetére


Prime110
aktív tag

Vodafone Mátrix 5 (asszem), 1 GB görgethető adatforgalom / hó.

Az első két hónapban sikerült olyan 800 MB-ot lekajáltatni vele, na de akkor mindent szedtem lefelé, amit csak értem, most olyan 500-600 ha nagyon nyúzom. Most, május 15. számlazárás óta 290 MB ment el és június 15.-én megint ugrik egyet a számláló és visszaáll nullára. Hogy valójában mennyit görgettem magam előtt arról fogalmam sincs, a fel nem használt mennyiség olyan 2-3 GB biztos, hogy megvan, fél év alatt.

Wifi-t pont emiatt nem is használok szinte, majd most fogok, persze hát a fene se fogja megfizetni a telefon-adót, de tűzoltásnak azt lehet Wifi nélkül is, belefér az adatforgalomba.

(#523) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Valaki frissítette már a készülékét ICS-re?
HA igen mi a tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#524) Prime110 válasza tuzpenge (#523) üzenetére


Prime110
aktív tag

Ahogy néztem még nagyon el sem indult a frissítés, pár modell elérhető csak azok is csak bizonyos SI számhatárokon belül mennek.
És egyelőre az Arc (S nem), Ray meg Neo mennek, a többi offline.
De a SONY máris kidobta a FlashTool-t, persze felelősséget nem vállalva, viszont a Pro-ra való ICS / Kernel el sem érhető per pillanat.
Hát türelemmel kell lennie, fél éve várjuk kábé, hogy megjelenjen végre, ezt a pár napot bírjuk ki! :)

(#525) Zoz válasza tuzpenge (#523) üzenetére


Zoz
őstag

Elvileg már ki lett adva: http://talk.sonymobile.com/message/199354
De nekem még nem talál frissítést :-(

(#526) Prime110 válasza Zoz (#525) üzenetére


Prime110
aktív tag

Az enyém SI szám alapján benne sincs ebben a listában! :D Zsíír! :)
Előtte meg utána eggyel persze már megvan! :)
Mondjuk azt mondták, vagy nem tudom, hol hallottam, hogy ha szolgáltatói a telefon ott még nem kell ám örömködni, mert azok a készülékek - valamiért - egyébként is később kapják.

(#527) Zoz válasza Prime110 (#526) üzenetére


Zoz
őstag

Nekem független, és benne van :)

Most leginkább a frissítő szerverhez se csatlakozik a PC Companion... gondolom minden 2011-es Xperia tulaj most próbálkozik :D

(#528) #12224000


#12224000
törölt tag

Köszönöm a válaszokat! T-s vagyok és én is pont ezt a mozaik csomagot néztem.

Más: Milyen újításokat hoz magával az új szoftver? Jobb kamera, videó, ilyesmi?

(#529) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Amúgy tudjátok hogy ez az SI számsor mit jelent? Honnan tudom hogy melyik régióba szánták a készüléket, és hogy frissítés után lesz e benne magyar nyelv?

ˣ

(#530) Prime110 válasza tuzpenge (#529) üzenetére


Prime110
aktív tag

Az első kérdést passzolom, én csak annyit látok, hogy HR, HU, SL régiós az SI-számom (de ez rajta van a dobozon).
Magyar nyelv tuti, hogy megmarad, legjobb tudomásom szerint gyárilag támogatott nyelv a magyar ICS-ben.

(#531) Guszty81 válasza Zoz (#525) üzenetére


Guszty81
tag

Érdekes... az én telefon száma is benne van a listában, mégsem talál a Companion friss SW-t. Majd próbálkozom később.

(#532) Zoz válasza Guszty81 (#531) üzenetére


Zoz
őstag

Nálam is ez a helyzet :(

(#533) #40351744


#40351744
törölt tag

Érdekes, a PC Companion előbb hisztizett hogy frissítés érhető el a telefonomhoz, el is kezdtem frissíteni, majd nagyjából a felénél abba is hagyta az egész procedúrát, azzal az indokkal, hogy nem érhető el a telefonomhoz frissítés....ki érti ezeket... :( ( Mellesleg a telefonom benne van a listában ) Tapasztalt eddig valaki hasonlót?

(#534) Zoz válasza #40351744 (#533) üzenetére


Zoz
őstag

Nekem is ez lett :(

(#535) #40351744 válasza Zoz (#534) üzenetére


#40351744
törölt tag

A telefonban lévő Update Center-t próbáltad? Az viszont észre se vesz semmit :(( ( Elnézést ha valami nagy sületlenséget mondtam ezzel, de amennyire én gondolom, egy szerverről töltené le a frissítéseket... )

(#536) Zoz válasza #40351744 (#535) üzenetére


Zoz
őstag

Az nekem se.
Mondjuk anno az újkorában is csak annyit tudott, hogy van frissítés, használjam a PC Companiont...

(#537) #40351744 válasza Zoz (#536) üzenetére


#40351744
törölt tag

Na, nem tudom mi történt, most végzett a frissítéssel, minden oké! Pár óra múlva írok a tapasztalatokról! :))

(#538) Zoz válasza #40351744 (#537) üzenetére


Zoz
őstag

Mázlista! Nekem még mindig nem akarja :(

(#539) G@ben


G@ben
addikt

Még mindig nincs senkinek a Győr - Pápa - Veszprém - Fehérvár - Sárbogárd - Cece - Szekszárd - Baja útvonalon ilyen készüléke? Vétel előtt szeretném megfogdosni kicsit, de Pesten nem járok. Kb 5 perc lenne az egész. Felajánlok cserébe egy tábla csokit vagy nem tudom mit. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#540) tasika16


tasika16
tag

Ami azt illeti én Zircen lakom...És van telefonom

(#541) tasika16 válasza G@ben (#539) üzenetére


tasika16
tag

Ami azt illeti én Zircen lakom...És van telefonom

(#542) G@ben válasza tasika16 (#540) üzenetére


G@ben
addikt

Zircet pont körbekerülöm, csak messziről. :)
Véletlen nem jársz Győrben valamikor?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#543) tasika16


tasika16
tag

Veszprémben gyakrabban...ami azt illeti...

(#544) G@ben válasza tasika16 (#543) üzenetére


G@ben
addikt

Akár az is jó lehet, ha mind a ketten ugyanabban az időpontban vagyunk ott. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#545) tasika16


tasika16
tag

Nekem is az feljebb említett tünetet produkálja a dolog... Akinek sikerült leírná, hogy pontosan hogy csinálta???

(#546) #40351744 válasza tasika16 (#545) üzenetére


#40351744
törölt tag

Mármint a frissítésre gondolsz? Az egyetlen amit én csináltam, hogy a külső forrásból telepíthető alkalmazások mellől kivettem a pipát....ennyi változtatás történt a kettő próbálkozás között, és fel is ment az update! De ez szerintem csak véletlen egybeesés. :)

(#547) Necc


Necc
addikt

Aki turelmetlen es mindenaron flashelni akarja az ICS-t: [link]
Csak a flashtool kell hozza, nem kell unlockolni a bootloadert, meg ugy emlekszem ehez root se kell.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#548) Zoz


Zoz
őstag

Nekem most simán megcsinálta a PC Comp :K

(#549) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Akinek már fent van az ICS, az írja a tapasztalatait serényen! :)

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#550) tasika16


tasika16
tag

Nekem is lefrisüllt és behalok Sony- márkanévvel indul el... xd... Vicces...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.