Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2151) #40351744 válasza G@ben (#2150) üzenetére


#40351744
törölt tag

Az a gond, hogy 2011-es készülékekhez nem hiszem, hogy találnék már külön telepíthető naptárat. Utánanéztem gyorsan, de egyelőre semmi.

(#2152) G@ben válasza #40351744 (#2151) üzenetére


G@ben
addikt

Elvileg találtam apk-t, de feltéve le akarja cserélni a mostanit, amit ha engedek, akkor a régit leszedi, de az új sem indul, hibát ír ki. Ha újraindítom a telefont, akkor visszateszi az eredetit és megy gond nélkül.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2153) G@ben


G@ben
addikt

Találtam egy ilyet: [link]

Ha jól értem, akkor az apk-t kell simán felülírni és engedélyeket adni. A kérdés az, hogy az apk-t az Ultimate HD zip-jében kell kicserélnem vagy máshol? Csak itt találtam meg, de a zip-ből indítaná mindig?
Illetve hogy adom meg az engedélyeket neki?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2154) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Árul valaki értelmes fóliát és mágneses töltőt Z1chez?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#2155) Kristof14


Kristof14
senior tag

Sziasztok!
beindultam és kéne valami kütyüre amivel tudok gépelni rendesen, meg tetszik is :D
van valakinek egy ilyen példánya elfekvőben?
vagy esetleg valami más telót mondani aminek van fizikai billentyűzete?

-

(#2156) Zoz válasza Kristof14 (#2155) üzenetére


Zoz
őstag

Motorola DROID 4 (XT894), én erre cseréltem le az Xperiát (több RAM, több CPU, több belső tárhely). Időnként felbukkan hardver aprón.
De ez is 2012-es darab, azóta az egész világon nem jött ki értelmes QWERTY telefon :-(
Blackberry-ben lehet esetleg reménykedni, a Priv nem tűnik rossznak, csak bazi drága :-( Talán jövőre jön egy olcsóbb billentyű készülék is tőlük.

(#2157) G@ben


G@ben
addikt

Tényleg, használja még valaki innen ezt a telefont? Én igen, de már erősen keresem az utódját, bár igazából csak a ramhiány miatt. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2158) Zoz válasza G@ben (#2157) üzenetére


Zoz
őstag

Az enyémet anyámnak adtam.

(#2159) Kristof14 válasza Zoz (#2156) üzenetére


Kristof14
senior tag

igen, azt néztem, hogy blackberry, de piszok drága annyit laptopér adok max :D

-

(#2160) Prime110 válasza G@ben (#2157) üzenetére


Prime110
aktív tag

Otthon van dobozában, valamelyik nap pont a kezembe akadt még a fóliák is fel vannak tapasztva a doboz belső falára, ha egyszer visszatenném a telefonra. :)
Nézegettem hozzá akkumulátort, mert amúgy csak az a baja, hogy 30 percet sem bír.

(#2161) Prime110 válasza Prime110 (#2160) üzenetére


Prime110
aktív tag

Megint a kezembe akadt :)

Pro

Meglepően jó állapotban van a doboz, megvannak a GreenHeart feliratú kis tokok, a headset és annak a fülhallgatói gumiharangjai bontatlanok és ahogy írtam, a leszedett fóliák még rá vannak tapasztva a becsukódó fedél belső oldalára! :)

(#2162) Kristof14 válasza Prime110 (#2161) üzenetére


Kristof14
senior tag

nem szeretnél megszabadulni tőle véletlenül sem? :D

-

(#2163) Prime110 válasza Kristof14 (#2162) üzenetére


Prime110
aktív tag

Nem gondolkodtam rajta megmondom őszintén.
Mennyi lehet a piaci értéke? 5-6 nagyon maximum 8.000 forint?
Szinte halott akkumulátorral, aminek a pótlása is 3-4.000, tehát aligha lenne ésszerű befektetés ha eladnám. :)

(#2164) Mikemend


Mikemend
senior tag

Feltettem a 6.0.1 verziót a telefonra, tényleg kellemesen gyors, hiába fut kártyáról. Viszont érdeklődnék, hogy hogyan tudtok vele fizikai billentyűvel hosszú ő és ű betűt írni. Fontos lenne nekem, hogy ne a kalapos verziót írjam. A magyar QWERTZ-t nem tudom felvenni egyedi kiosztásnak, mert közli, hogy az már telepítve van (pedig sehol nem látom). Fizikainál hiába adok meg magyart vagy QWERTZ-t, az ajánlatokban nincs magyar ő és ű.
Milyen ötletetek lenne? :U

[ Szerkesztve ]

(#2165) Zoz válasza Mikemend (#2164) üzenetére


Zoz
őstag

AnySoftKeyboard + magyar kiegészítés? Én ezt használtam régen a Pro-n, ill. most a Droid 4-en.

(#2166) Mikemend válasza Zoz (#2165) üzenetére


Mikemend
senior tag

A Swiftkeyt feltettem, de sajnos a fizikai billentyűn nem segít, mert:
- ha fektetett képernyőn használom (kitolva a billentyűn), akkor ha látszik a soft keyboard, betakarja a képernyőt, még kis méretben is (ezért jó a fizikai, mert így belátom a teljes képet).
- hosszú gombnyomáskor (o és u) a listában nem jelenik meg a magyar ő és ű a popup ablakban.

Nyilván a gyári 4.0.4 esetén ez nem volt gond, viszont a 6.0.1 verzióra Cyanogenék nem tették be a popup listába. Ezt a kettőt szeretném pótolni, de amit eddig láttam a neten, hogy custom keyboardot kéne csinálnom, ami nem tudom, hogy menne a fizikai billentyűvel. Egyszerűbb lenne a mostanit módosítani (beszúrni két betűt), de nem tudom, hol és mit kell ehhez módosítani, hol találom a popup kulcsokat utólag.
Nekem az is jó lenne, ha mondjuk lenne ékezetes betűkből egy toolbar mondjuk a képernyő alján vagy tetején, de ilyen addont/appot meg nem találtam.

(#2167) Zoz válasza Mikemend (#2166) üzenetére


Zoz
őstag

Swiftet nem ismerem. AnySoft-nál nincs a képernyőn, ha a fizikain írsz. Én úgy használom, hogy gyors többszöri nyomkodással jönnek az ékezetek. Eleve ezért is cseréltem le anno a Pro-n egyből a gyárit, hogy ne kelljen gépelés közben a képernyőn is tapicskolni.

(#2168) Mikemend válasza Zoz (#2167) üzenetére


Mikemend
senior tag

Teszek vele egy próbát, mert a hosszú nyomásra feljött egy sacc 4x2-es karaktertábla a variációkkal, amiben nem volt magyar ő vagy ű. Viszont (talán a sors keze) más is mutatta ma nekem ezt a billentyűt, szóval mindenképp kipróbálom :)

(#2169) Mikemend válasza Zoz (#2167) üzenetére


Mikemend
senior tag

Mesterem, köszönöm! :R :R
Ez a billentyű kihúzott engem a pácból, bár sajnálom, hogy nincsenek olyan javaslatai, mint a Swiftkeynek, amivel sokat lehet spórolni, na de fő, hogy a fizikai billentyű működjön és most ez nagyon tuti! Ha a Swiftkey tudná ezt a sokszoros nyomogatást, még az is lehet, hogy visszatérek arra, de ez most megy! Hálám üldözzön! :C

[ Szerkesztve ]

(#2170) G@ben


G@ben
addikt

Jó rég volt itt hozzászólás, de mivel még ilyen telefon boldogít, ezért kérdeznék. :D
Az utóbbi időben elkezdett furcsán viselkedni a telefon, azaz szokott késni az órája, de egy újraindítás megoldja, volt, hogy hívtak, de nem csörgött, nem rezgett, csak kiírta, hogy nem fogadott hívás, pedig sokat csörgettek, a billentyűzet néha dupla betűket ír, azaz mondjuk i helyett í-t (Anysoft van rajta), ilyenek. Mondhatni, hogy stabilan működött jó sokáig, bár az óra késése eddig is megjelent, de talán nem ennyire. Volt olyan is, hogy szólt az emlékeztető a beállított időpontnál, mikor az óra vagy 10 percet késett, azaz még el sem érte azt az időpontot. :)
Ultimate HD 5.0.1 van rajta, más változtatás nincs. A kérdés, hogy ez a hardver vagy a szoftver miatt lehet? Ha szoftver, akkor egy "gyári" reset megoldhatja? Olyankor erre az UHD-ra resetel vagy a gyári 2.3.4-re, esetleg 4.0.4-re?
Ha hardver, akkor úgyis mindegy, mert lassan csereérett lesz, csak az utódja még nem jelent meg. :D

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2171) Zoz válasza G@ben (#2170) üzenetére


Zoz
őstag

Az óra az nekem már új korában se volt pontos, ClockSync-et raktam rá.

(#2172) G@ben válasza Zoz (#2171) üzenetére


G@ben
addikt

Ha jól látom, ez folyamatos netet igényel, nem? Úgy nekem nem jó. :)
Egyébként pontos, csak ha sokáig nem indítom újra, mondjuk egy hétig, jellemzően akkor mászik el.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2173) Zoz válasza G@ben (#2172) üzenetére


Zoz
őstag

Nem kell folyamatos net, ha éppen felmész akkor a szinkronizál.

A heti újraindítás az "sokáig"?! Én hónapokig nem indítottam újra. Mióta anyámnál van, azóta kb évente van újraindítva :)

(#2174) G@ben válasza Zoz (#2173) üzenetére


G@ben
addikt

Akkor lehet, hogy kipróbálom, kösz! :)
És milyen rendszer van rajta? Gyári?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2175) G@ben


G@ben
addikt

Kis életet lehelek a topikba. :D
A telefonom eléggé belassult, pl a Waze néha alig akar elindulni, pedig nem frissítettem. Ajánlottak twrp alól egy swipe-ot, amit sejtek, hogy mi, de nem tudom, pontosan mit kéne csinálnom. :D
Ultimate HD 5.0.1 alatt hogy jutok be a boot menübe, ott pontosan mit is kéne csinálnom és ez a swipe miket töröl? Pl naptárban lévő jegyzeteket meghagyja?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#2176) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Van még itt vki? :D
Eléggé gyorsan leszívódik már az akksi a telóban és arra gondoltam, hogy rendelek bele egy újat.
A gyári alapjáraton 1500mAh kapacitású, viszont találtam AliExpressen egy 3100mAh -es akksit.
Van vkinek ilyennel tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#2177) Zoz válasza pvt.peter (#2176) üzenetére


Zoz
őstag

Anyámnak adtam már régen a Pro-t, ő használja most is. Úgy kb 1 éve halt meg az eredeti aksi benne.
Nézegettem a kínaiakat én is, de nem mertem bele vágni, ezek bármit bármire rá tudnak írni... én végül gyárit vettem itt.

(#2178) Kristof14 válasza pvt.peter (#2176) üzenetére


Kristof14
senior tag

Hali!
Ezzel a telefonnal nincs tapasztalatom, de egy nexus 4-be vettem hasonló forrásokból hasonló élethelyzetben egy akksit.
jó volt, jobban bírta, de arra számíts, hogy egy év, másfél után egyszer csak eldobta magát a teleon se kép se hang módszerrel.
nem tudom, hogy mi okozta, csak simán az akksi purcant meg vagy valami más tett be a telefonnak, nem kutattam a hibát, mert nem tartottam érdemesnek rá szegény telefont.
ha eddig bírta az eredeti akkor lehet azt javasolnám neked én is :D

-

(#2179) pvt.peter válasza Kristof14 (#2178) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm a választ Zoz és Kristof14.
Végül megrendeltem azt amit az előző hozzászólásomban írtam.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#2180) Zoz válasza pvt.peter (#2179) üzenetére


Zoz
őstag

Akkor legalább majd tudsz tapasztalatokat írni :)

(#2181) pvt.peter válasza Zoz (#2180) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hehe, ja majd egyszer visszanézek ide :)
Remélhetőleg jó pár év :D

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#2182) coffer


coffer
csendes tag

Sziasztok,

A mai napig működik a kicsike, bár az akksi már a végét járja. Meghagytam, mert bármikor jó lehet, ha épp az aktuális telefon elpatkolna. Ma is megvenném, modernebb hardverrel és nagyobb kijelzővel, de a billentyűzet maradjon ez :-P

http://youtube.com/watch?v=P6UgjLFEOhc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.