Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) raulicio


raulicio
senior tag

Az arc-ot leszámítva az egyetlen SE telefon, ami tetszett az elmúlt 5 évből, bár az atrixomat nem cserélném már le gyengébb vasra:)

(#102) NogeOne


NogeOne
tag

Nem csinál szar telefont az SE, jó lett :) és az ára is elfogadható :D

(#103) brendoncsopi válasza Necc (#99) üzenetére


brendoncsopi
tag

Ez egy kis irónia lett volna részemről :-)
Azért sokszor láttunk már olyat, hogy a teszt lehúzott jó képeket is valamilyen okból. Bár ez is csak viszonyitás kérdése,ha egy tükrös masinához hasonlitgatjuk,perszer hogy gyengébb bármelyik teló.

(#104) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Csak nem megérkezett az N900-am utódja?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#105) tixem


tixem
addikt

Ettől az ezüstös-fémes felületet utánzó műanyagtól hányingerem lesz. Rakjanak rá fémet vagy csinálják fehérben azt' csókolom. Ettől az egytől eltekinetve az SE megint odatette magát :R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#106) Senais válasza tixem (#105) üzenetére


Senais
aktív tag

több színben is létezik a telefon, feljebb az egyik kommentelő be is illesztett egy képet a készülék fekete színű változatáról

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#107) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Előbb-utóbb a ZTE is kijön egy qwerty-s mobillal, fele ennyiért, és akkor megint aratnak egy nagyot, mint a Balddel... :) Mondjuk erre lecserélném a pengét szívesen, csak még túlárazott eléggé.
A másik, ami érdekes, hogy még mindig erőltetik a kisebb felbontásokat, ennél az új walkman mobilnál is. Én biztos nem vennék 800pixel alatti felbontással mobilt manapság.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#108) fatal` válasza Victoryus (#107) üzenetére


fatal`
titán

Ez te vagy. :) Én meg inkább vettem egy alacsonyabb felbontású telót, normális tempóval, mint egy olyat, ami még a menüben is szaggat (zte skate pl.).

(#109) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

vártam már nagyon... és jól sikerült :)

(#107) Victoryus volt a kezemben blade... a felbontása tényleg jó, de arra a vasra az a felbontás... inkább kisebb legyen, de folyjon a cucc ;]

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#110) Victoryus válasza fatal` (#108) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem lassú egyáltalán. Persze nem a gyári rom van rajta, hanem egy 2.3.4-es droid. Nem lassabb, mint az Xperia Pro

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#111) Necc válasza brendoncsopi (#103) üzenetére


Necc
addikt

Ha a Hubbe űrteleszkóphoz hasonlítjuk a dSLR-t, akkor a dSLR is elmehet a bús sunyiba!

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#112) iwii


iwii
csendes tag

Ugye kapható lesz a T-Mobile-nál?

(#113) fatal` válasza Victoryus (#110) üzenetére


fatal`
titán

Dehogynem lassabb, sosem lesz ugyanolyan gyors az armv6 mint egy snapdragon. Már a 600-as snapdragon is leveri az 1ghz-s msm7227et.

(#112) iwii: Nem tudni még.

[ Szerkesztve ]

(#114) Victoryus válasza fatal` (#113) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Papíron igen, de a hétköznapi használatban nem érezni, hogy lassabb. Próbáltam, egymás mellett volt a kettő. Zenelejátszó, pdf olvasó, vagy sms írás, net nem indult gyorsabban a Sonyin se. Persze arra is vannak jó kis romok, amik kihozzák belőle a maximumot gondolom:) Mindenesetre, ha nyárra lemegy az ára 40 körülre, akkor majd veszek egyet, a Blade meg jó lesz gps-nek.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#115) fatal` válasza Victoryus (#114) üzenetére


fatal`
titán

Nem fog gyorsabban indulni, de pl. a multi touch már gyorsabb, a flash is, a játékokról nem is beszélve.

Persze átlag használatra nem rossz a Blade sem, de nekem inkább az erős vas kellett, mint a nagy kijelző. Persze szívesen vettem volna ezt a prot én is, de ezt már sokallom egy telefonért.

(#116) Arween


Arween
senior tag

valakinek nincs infója róla karácsony előtt elérhető lesz-e valamelyik szolgáltatónál?Hiába nézegetek mást telefont mégis mindig a pro-nál kötök ki :C Ebben benne van minden ami kell(nagy kijelző,gyors,fizikai bill.,hd-kamera,stb...)

Függetlenül nagyon drága sajnos :W

(#117) Necc válasza Arween (#116) üzenetére


Necc
addikt

Korrekció:
- közepes kijelző (fogj kézbe egy 4" mobilt, majd akkor fogod tudni mi az a valódi "nagy")
- "HD" marketingszövegbullshit, legfeljebb a 720p videofelvétel megemlítése számíthat. Maga a kamera része átlagon aluli: túl homályos képet csinál (nem fókuszhiba vagy bemozdulás) bár a nemrég kiadott szoftverfrissítés után nem csináltam képeket, ha netán itt változtattak valamit.

A fizikai bill. része pedig kegyetlen jó, évek óta már csak fizikai qwerty-s mobilokat használok, de az SE Xperia Pro jelenleg összehasonlíthatatlanul a legjobb. Ha a qwerty számodra döntő tényező, akkor ezt ajánlom figyelmedbe.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#118) hurrikan


hurrikan
addikt

Sziasztok aki esteleg tuningolná pár másk Xperia Widgettel a pró-ját annak pár extra:

Portolva Miniről:
Letöltések:
Visszaszámláló Widget
Világóra
Analóg óra
Képek:

Xperia Aktívról:
Letöltés:
Xperia Aktív analóg óra
Kép:

Live Walkmanról:
Letöltések:
Walman zenelejátszó [ROOT]
Lépésszáméáló alkalmazás +Widget
Képek:

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#119) Arween válasza Necc (#117) üzenetére


Arween
senior tag

jó akkor így mondom:kijelző mérete számomra ideális,nem tetszenek a tepsi telefonok :D
Fényképezés:jöhetnek képek milyen az a gyatra minőség.A 720p-s felvétel szerintem elég jó egy telefonról beszélünk mégiscsak :P
A fizikai bill.nekem nagyon bejött a kis tesónál,ezért is húz efelé a szívem,csak sajnos szolgáltatóknál nem kapható függetlenűl meg nem fér bele a keretembe :O

(#120) brendoncsopi válasza hurrikan (#118) üzenetére


brendoncsopi
tag

Engem érdekelne Hurrikan kollega véleménye erről a Pro-ról. Elvégre messze földön híres SE fan. Vagy van valahol írásod,teszted a telóról???

Más: akku időről valaki irjon már,hogy áll be hosszabb használat után.
Köszi

(#121) Necc válasza brendoncsopi (#120) üzenetére


Necc
addikt

Kb. 2 nap ugy, hogy ez ido alatt folyamatosan megy az adatkapcsolat (pl. mobilneten egy MSN kliens).
Par ora zenevel es egyeb hasznalattal megspekelve 1-1.5 napra csokken ez az ertek.

Amire vigyazni kell az az, hogy a wifi eszmeletlenul zabalja az aksit, ennyire wifiaksigyilkos telefont meg nem lattam, es a kozepes-gyenge jelerosseg kepes alig 10-12 ora alatt teljesen kinullazni az aksit es akkor alig hasznaltad.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#122) Probber


Probber
őstag

Ez az ezüst szín egyáltalán nem áll jól ennek a telefonnak.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#123) hurrikan


hurrikan
addikt

Touch and Type (Írás és küldés) Widgetről van valakinek tapasztalata?
Tegnap reggel óta Facebookra sehogy sem akaródzik neki posztolni. Látszólag megteszi, de a HSZ facen sehol.
Hétfőn reggel még vagy 10-15viccet posztoltam fel vele. Azóta semmi! Google+ -ra minden gond nélkül posztol.

Valakinél hasonló gond?

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#124) sea válasza Arween (#116) üzenetére


sea
tag

Én is ugyanígy vagyok ezzel, de szerintem a karácsonyi kínálatban sajnos már nem lesz benne...

(#125) Zoz


Zoz
őstag

Lehet valahol kapni hivatalos SE garanciával? Nem ilyen sarki gsm bolti garral...

(#126) Arween válasza Zoz (#125) üzenetére


Arween
senior tag

Én is kerestem de én nem találtam sehol.Mindenhol az a választ kaptam,jelenleg nem elérhető még itthon.

(#127) Zoz válasza Arween (#126) üzenetére


Zoz
őstag

Ma a Speedshop írta nekem, hogy náluk nem lesz :( pedig 1 hónapja még azt írták lesz.

De nem értem, mert az összes többi Xperiával tele vannak a boltok, szolgáltatók, akkor ezt az egyet miért nem lehet kapni?

(#128) Rusi válasza Zoz (#127) üzenetére


Rusi
senior tag

Tudom, hogy nem független, de a Voda SmartStore-ban már megvehető a készülék Vodás előfizukkal, tehát elvileg előbb-utóbb a gyári garis függetlennek is fel kell bukkannia.

Mobilaréna (2010-2017)

(#129) Zoz válasza Rusi (#128) üzenetére


Zoz
őstag

Ha lenne T-es nem független, az is jó lenne, pláne ha jó olcsón adnák :)

(#130) Arween válasza Rusi (#128) üzenetére


Arween
senior tag

hát én a voda honlapján sehol nem találom..... :(((

(#131) Zoz válasza Arween (#130) üzenetére


Zoz
őstag

(#132) Arween válasza Zoz (#131) üzenetére


Arween
senior tag

köszi,de sajna ennyiért nem fér a keretbe.egyébként nekem az az érzésem kicsit túl van árazva a készülék...

(#133) Komplikato válasza Arween (#132) üzenetére


Komplikato
veterán

OFF: Nemrég nézegettem a készüléklistákat náluk, és míg 2 hónapja tök jó árak voltak, addig most rengeteg telefon drágább feltöltősben, de néha előfizetéssel is, mint a bolti független. Ezt csak én nem értem? :F

ON: Szép, szép. Csak az ára. Annak idején a Galaxy 551-nél sem értettem mitől +20-25K egy QWERTY gombsor? (Egyébként miért nem Neo Pro lett a neve?) Pár telefonhoz (ami nem QWERTY) gyártanak olyan hátlapot amiben van BT keyboard. De akár hogy néztem, Európában nem találtam ilyesmit. Utoljára az Xperia Play-hez láttam ilyet. Szerintem hatalmas ötlet. Persze biztos nem olyan tuti a mechanikája, de a Desire Z-t úgy sem tudják alulmúlni. ;]

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#134) axioma


axioma
veterán

Van mar akinek van ilyen? Eleg kihalt a topik... mondjuk talan ha behozzak a szolgaltatok, bar tenyleg meglepoen tobb lett az ara mint a mini pro-nak. En a Pro es a Milestone2 kozott vacillalnek, ha a penztarcamnak megfelelo arban lennenek valamilyen konstrukcioban.
USB OTG megy a Pro-n?

(#135) Zoz válasza axioma (#134) üzenetére


Zoz
őstag

Na a T-sek ezt válaszolták :O
"Nagyon sajnáljuk, azonban illetékes munkatársaink azt a tájékoztatást adták, hogy nem várható a Sony Ericsson Xperia Pro típusú készülék forgalmazása."

(#136) axioma válasza Zoz (#135) üzenetére


axioma
veterán

Engem pont a Telenor erdekelne... arrol semmi hir. Kerdesre se mondtak semmit, igaz szoban.

(#137) Komplikato válasza axioma (#134) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha jól megkapirgáljuk, akkor az árkülönbség egy része talán még is jogos ha csak a kijelzőt nézzük is. Anno a kétféle (három) Nexus S között is volt ekkora árdifi, pedig ott tényleg "csak" a kijelző (Oled/TFT) volt a különbség. Csak mondjuk én a Neo/Ne V vs Xpreia Pro árra gondoltam amikor sokalltam a plusz QWERTY miatt.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#138) Zoz


Zoz
őstag

A SE meg annyit válaszolt, hogy nekik nincs márkaboltjuk Magyarországon, azt meg nem tudják hol kapható, érdeklődjek a szolgáltatóknál...

Akkor kb ott tartunk mint a Milestone-okkal :O

(#139) Necc válasza axioma (#134) üzenetére


Necc
addikt

Jelentem, mukodik.
Bar bizonyitani nem tudom, hardveresen a HIVATALOS specifikaciok alapjan van benne USB OTG, de szofter nincs hozza igy nem mukodik.
Vagy rootolnod kell (tudtommal jelenleg nem lehet de 1 honap alatt valtozhatott ez), vagy meg kell varnod a 4.0-s android alapu firmware-t ahol mar OS szinten lesz tamogatva az USB OTG.

En is a pro es a milestone 2 kozott vacilaltam, es nem bantam meg a pro melletti dontesemet egyelore... ha mindenkeppen milestone kell, akkor a 3-as jelenthet elorelepest.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#140) axioma válasza Necc (#139) üzenetére


axioma
veterán

A Milestone3 nekem tul nagy. A Pro es az M2 pont jo lenne meretben. Kinezetre inkabb a szogletesebb, es nem fiz.bill. az android menu tetszene, gyarto szempontjabol inkabb SE, meg ez az ujabb, custom rom nelkul is tud magyarul es ICS beigerve. Hardver kisertetiesen hasonlo.
Ha nem lesz Pro a Telenornal, akkro mostanaban M2-t nyilvan olcsobban tudnek venni (mar van belole hasznalt, foleg ha egyesek M3-ra valtanak karacsonykor...). Igy nyerhetne ar/ertekben.
Az OTG nem donto erv, csak kivancsi voltam. M2-n se irtak hogy lenne.
Igazabol kene egyszer idom legyen bemenni valahova, es mindkettot megtapogatni (a heten akartam szabin lenni, erre lebetegedett a gyerek, nem tudok a Nagyfaluba bemenni...). Igy papiron nekem teljesen egalra all a ket telefon.

(#141) fecs


fecs
senior tag

Valaki látta valahol :) függetlenül hivatalos 2 év gyári garanciával Magyarországon?
A Mini árnyékában ezt nem is akarja forgalmazni hivatalosan a SE?

Pixel 6a

(#142) Zoz válasza fecs (#141) üzenetére


Zoz
őstag

Ez engem is nagyon érdekelne!

A sufnigsm-ekben nagyon nem bízok, főleg, hogy már az elején átverik az embert: a hirdetett x év garancia az valójában csak 1 év. Van ahol a gyári tartozékokért is külön pénzt kérnek. A neten ugyan ott van, hogy kapható, de valójában nincsen, csak majd rendelésre hozzák valamikorra.
És a legszebb: ja ha számla is kell, akkor +áfa... (vajon az adóhivatalnak mi erről a véleménye?)

(#143) fecs válasza Zoz (#142) üzenetére


fecs
senior tag

Én sem akarom gazdagítani a sufniGSM boltokat. Inkább megveszem kintről, vagy várok vele.
Azt hiszem, hogy a hatóság nem tudja büntetni ezt a szürke módszert.

Pixel 6a

(#144) Zoz


Zoz
őstag

Westend Sony Centerben sincs, majd talán valamikor jövőre...

(#145) sacaboy válasza Zoz (#144) üzenetére


sacaboy
tag

Én azt az infot kaptam a Sony centertől, hogy ez a típusú telefon nem kerül kártya független formában forgalomba itthon!

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#146) Zoz válasza sacaboy (#145) üzenetére


Zoz
őstag

De miért??? Ha másik egy tucat SE telefon kapható!
Hülye magyaroknak nem jár billentyű vagy mi?!

Tisztára mint a szocializmusban, úgy kell nyugatról becsempészni a cuccokat... :O

Amúgy nekem jó lenne T függő is, de ők is azt mondták, hogy náluk nem lesz.

(#147) mrlujoak válasza Zoz (#146) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nem újkeletű a dolog.
Az Xperia X5 (Pureness) sem kapható nálunk hivatalosan...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#148) Awalon


Awalon
csendes tag

Lehet hülye kérdés, de ha veszek kint Németországban egy kártyafüggetlen darabot, akkor azt minden további nélkül tudom itthon használni a t-s simmel? Nekem elég reménytelennek tűnik, hogy lesz valaha itthon kapható...

[ Szerkesztve ]

(#149) sebaska


sebaska
csendes tag

Sziasztok
Ennél a modellnél is tapasztalható,a mini re mini pro ra,meg általában a többi xperiára vonatkozó kijelző vibrálás,amit állitólag a fényérzékelő idéz elő,mivel nem lehet kikapcsolni az autómata módról??Hogy kell tesztelni mikor venni akarom a telefont,hogy villódzik e,vagy szembetűnik az mindjárt?Köszönöm a válaszaitokat,fontos lenne:)

Ne szégyelld kimondani, amit nem szégyellsz gondolni!

(#150) Necc válasza Awalon (#148) üzenetére


Necc
addikt

Udv.

Ha valoban kartyafuggetlen, minden tovabbi gond nelkul hasznalhato lesz itthon is.
Egyedul a frekvenciakat kell megnezni, hatha a nemetek mas szabvanyt hasznalnak, bar tudtommal egesz europaban egysegesitve vannak a frekvenciak.

#149: mi az a "kijelzo vibralas"? :F Nincs olyan hogy mindegyik kijelzo vibral, az a telefon gyarilag selejt es garanciaztatni kell.

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.