Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Prime110 válasza tuzpenge (#649) üzenetére


Prime110
aktív tag

Most pont 87 de nincs indítva se egy Opera se semmi, mondjuk az jó, hogy Fb egymaga 28 MB-ot lezabál...!

Alapvetően azért nem is zavarna, bár van otthon egy C3-as NOKIA telefon is, azt nem is emlékszem, hogy mikor kapcsoltam ki utoljára, talán hetekben mérhető, akkor is csak véletlenül, nem mintha nagyon belassult volna! :)
De azért megkérdeznék egy iPhone-ost is, hogy az iOS mennyi ideig tud úgy menni, míg ennyire durván lelassul.
És, ahogy itt olvasom ezen az ICS sem fog sokat segíteni.

De engem inkább továbbra is a "pincébe lesétálok" hangeffektus zavar, amit már nem egy és nem két ember mondott. Gariztassam? Vagy nektek volt bármi ilyen jellegű visszajelzésetek?

(#652) Necc válasza tuzpenge (#647) üzenetére


Necc
addikt

Simán használtam egy hónapig egyfolytában és egyáltalán nem lassult be, aztán elfelejtettem tölteni és lemerült :D

Mind (rootolt) gyári és mind custom kernel+rom-al is eljátszottam ugyanezt.

Egyedül most ezzel az ICS kernellel szenvedek picit, sajna nem stabil, de bétateszterként segítek a tesztelésben/hibajavításban.

Szerk.: telepíts fel 300+ alkalmazást symbianra, és kezd el számolni a perceket míg belép a menübe, vagy míg feláll a rendszer :P

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#653) tuzpenge válasza Necc (#652) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nem kötözködni akarok, de ezt nehezen tudom elhinni, főleg úgy hogy az írásom óta már ketten is jelezték hogy hasonló a helyzet mint nálam.
Vagy akkor a mi telefonjainkkal van baj. Egy hónapig éjjel nappal bekacsolva, használva, újraindítás nélkül, és semmit nem lassult be? Nehéz elhinni, főleg hogy nekem már 4-5 nap után olyan szinten belassul, hogy szinte megőrülök mire a telefonkönyvet betölti. És én nem vagyok egy hard user. Nincs 300+ app feltelepítve. Egyszerűen csak céges telóként használom (telefonálok (sokat), sms, fényképező, stopper, számológép, időjárás, naptár, szótár, profilváltás, most egy kis eb progi használat, jegyzet, és kb ennyi). Akkor hol az igazság? A telefon nem rootolt, gyári GB 2.3.4.

ˣ

(#654) Guszty81 válasza tuzpenge (#653) üzenetére


Guszty81
tag

Én azt szoktam csinálni, hogy 3-4 naponta belépek az Alkalmazások menübe, és a feleslegesen futó progikat lelövöm. Így 80-90Mb-ról 150-160-ra felugrik a szabad RAM, és újra gyorsan megy minden... nem mintha a 80-90-nel én húde lassúnak érezném, de azért picit javul a helyzet.

Sajnos van 1-2 program, amiből csak így lehet kilépni.
Pl. Euro2012, ami azért marad a háttérben, hogyha a kedvenc csapatommal történik valami (mintha kihagynám bármelyiket is :) ) akkor tudjon jelezni... na erre nincs szükségem, kilépés után az Alkalmazásokban kell lelőnöm sajnos, hogy feleslegesen ne zabálja a RAM-ot... és ez csak 1 példa volt a sok közül!

(#655) tuzpenge válasza Guszty81 (#654) üzenetére


tuzpenge
őstag

Igen ezt én is szoktam alkalmazni, de én a 90 megából ha mindent bezárok akkor se tudok többet kihozni mint 115-120 mega 4-5 nap után. Akkor mit csinálok rosszul?
És mondom nem tartom magad egy nagyon kemény felhasználónak, nincs is sok progim se semmi, és mégis ezt tapasztalom. De úgy látom hogy nem én vagyok ezzel egyedül.

ˣ

(#656) Guszty81 válasza tuzpenge (#655) üzenetére


Guszty81
tag

Nekem rootolva van a telefon, pont azért, hogy a sok felesleges szemetet tudjam törölni a telefonról. Pl. a Féjszbúk volt az első, ami törlésre került, mert ha kell, ha nem, 5-6 megát fogyasztott a memóriából úgy, hogy még soha el sem indítottam... most már nem is fogom. :)
De nem ez volt az egyetlen... szóval így tudtam megoldani a 150 feletti szabad RAM-ot.

(#657) #40351744 válasza Guszty81 (#656) üzenetére


#40351744
törölt tag

Csak kíváncsiságból... Miket töröltél még?

(#658) Guszty81 válasza #40351744 (#657) üzenetére


Guszty81
tag

Biztonsági mentés híján sajnos nem tudom megmondani (csak a facebook-ra emlékszem)... bár néhány progiról készült, amik pedig:

E-mail
Exchange
PlayNow
Timescape
Update Center

Ami alapból fut (újraindítás után):

Beállítások
McAfee Security
Google-szolgáltatások
SIM-kapcsolat
Crash Monitor
SecureClockService
Xperia billentyűzet

Így van 175Mb szabad RAM-om.

(#659) #40351744 válasza Guszty81 (#658) üzenetére


#40351744
törölt tag

Na ez már egész szép szám....gratula! :K

(#660) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Ugye nekem mint már említettem nincs rootolva a teló.
Indítás után én is manuálisan leállítom a facebookot, a google szolgáltatás, moixer pro, update center, stb alkalmazásokat, és nekem így 200 mega körüli a szbad ram.
Ez jó és röccenés nélkül fut is minden, de sajna 4-5 naponta muszáj vagyok egy ki- bekapcsot végrehajtani, mert akkor már nagyon belassul a gép.

ˣ

(#661) Necc válasza tuzpenge (#653) üzenetére


Necc
addikt

Leírom, hogy én hogyan értem el, hogy stabil legyen a telefon:

1) root, bootloader kiütve

2) custom kernel+ROM: Ultima 1.1.1

3) TI backup-al kigyomláltam a számomra csont felesleges (sose használt) vagy irritáló alkalmazásokat, a lista a teljesség igénye nélkül: faszbúk integráció, gyári galéria, gyári zenelejátszó, gmail, SE összes gyári szoftvere, stb...

4) korlátozom az alkalmazások mozgáskörét:
- felraktam startup managert és kiszedtem minden user és system alkalmazást, aminek nem szükséges bootkor indulnia (rengeteg ilyen van, pláne 200+ app felett)
- tüzfal van fent, és csak az az app kaphat net hozzáférést amit én engedélyezek

5) folyamatosan ellenörzöm, hogy milyen alkalmazások futnak a háttérben mint sevice, és aminek átkozottul nem lenne ott a helye, azt letörlöm vagy lefagyasztom

6) folyamatosan ellenörzöm egy eröforrás figyelövel, hogy melyik alkalmazás mennyi memóriát, CPU idöt és akkumulátort fogyaszt. Ha az irreálisan sok, az adott alkalmazást letörlöm

7) ésszel telepítem fel a legtöbb programot, ellenörzöm azok engedélyeit és elolvasom a részletes alkalmazásleírást. Ha egy alkalmazásról nincsen részletes leírás, ami alapján el tudnám dönteni, hogy az az alkalmazás kell(het) nekem, vagy hogy milyen eröforrásokat emészthet fel annak használata, nem telepítem fel

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#662) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Hello!
Olyan problémám van hogy a névjegyzékben egy névhez több szám is tartozik és nem tudom beállítani alapértelmezettnek az egyiket.
Tudtok ebben segíteni?

ˣ

(#663) Awalon válasza tuzpenge (#662) üzenetére


Awalon
csendes tag

Lépj bele a kapcsolatba, majd beállítások gomb (a három fizikai gomb közül a jobboldali) a feljövő menüben Beállítás alapértelmezettként, kiválasztod a számot és kész is.

[ Szerkesztve ]

(#664) tuzpenge válasza Awalon (#663) üzenetére


tuzpenge
őstag

Hát ez az, hogy nekem ott csak a kapcsolat törlése és a kapcsolat küldése opció van.

ˣ

(#665) Guszty81 válasza tuzpenge (#664) üzenetére


Guszty81
tag

Megnéztem, nekem is ott van a "Beállítás alapértelmezettként" gomb.
A hiba az Ön készülékében van! :)

(#666) Necc válasza tuzpenge (#664) üzenetére


Necc
addikt

Android 4.0.4-et használsz?

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#667) tuzpenge válasza Necc (#666) üzenetére


tuzpenge
őstag

Nem ICS-t használok.
GB 2.3.4, és a Build: 4.0.2.A.0.62

ˣ

(#668) Jagamo


Jagamo
csendes tag

Tudja valaki hol lehetne megnézni a teloban, hogy melyik program indítja újra a telót??? Hívás után sűrűn újra indul, amióta ICS van.

(#669) Necc válasza tuzpenge (#667) üzenetére


Necc
addikt

Akkor azért nincs.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#670) tuzpenge válasza Necc (#669) üzenetére


tuzpenge
őstag

GB alatt nincs ilyen lehetőség? Ez elég szomorú.
A kollégám most vett xperia s-t és azon van ilyen lehetőség.
Mondjuk azon 2.3.7 android van.

ˣ

(#671) Necc válasza tuzpenge (#670) üzenetére


Necc
addikt

En is az Xperia S szoftveret hasznalom, de nem talaltam ilyen lehetoseget.

Valoszinuleg marketrol letoltott tarcsazot hasznal.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#672) Zoz válasza Necc (#671) üzenetére


Zoz
őstag

Inkább gyári ICS-t, abban ott ez a lehetőség.

(#673) Necc válasza Zoz (#672) üzenetére


Necc
addikt

Nekem nincs rá szükségem.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#674) Binczet


Binczet
aktív tag

Lehet még ilyen telefont kapni a vodánál? Az van írva az oldalukra, hogy keresd az üzleteinkben, de még egy árat sem képesek meagdni... :@

(#675) Traktato


Traktato
csendes tag

Látom, nincs sok tulaj a fórumban, de azért megkérdezem: telefonhívások kétoldalú rögzítését megoldotta-e valaki üzembiztosan az xperia pro-n? Több telefon között hezitálok, ez is a listámon van. Elég régi már ahhoz, hogy legyen ilyen megoldás. Nem appot keresek, ami vagy működik, vagy nem, ilyenekkel tele van a market. Hanem személyes tapasztalatot, hogy valaki használja ezt a feature-t, jól működik, kellett-e hozzá rootolni, és ha igen, ez eléggé dokumentálva van-e ahhoz valahol, hogy laikus is meg tudja csinálni. Előre is köszi a válaszokat.

(#676) Necc válasza Traktato (#675) üzenetére


Necc
addikt

Bar en nem hasznaltam es nem is szandekozok ilyet hasznalni, de egy dolog biztos: a rootolason tul a bootloadert is fel kell majd oldanod es egyeni kernelt kell hozza forditanod ami tamogatja ezt a funkciot.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#677) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek egy jó leírása ICS alatt való rootoláshoz?

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#678) Necc válasza verser233 (#677) üzenetére


Necc
addikt

[link]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#679) Guszty81 válasza Necc (#678) üzenetére


Guszty81
tag

Ezzel a leírással csak 1 baj van, hogy 4.0.3-as ICS-sel működik csak.
Tehát először át kell flashelni a telefon kernelét 4.0.3-ra 4.0.4-ről. Utána a leírás alapján rootolni, majd ugyanúgy csak a kernelt visszaflashelni 4.0.4-re.
(4.0.3-as ICS nincs Xperia pro-ra, így mondjuk a NEO kernelét kell belerakni!)

Én ez alapján csináltam, itt le van írva a flashelés is:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1684009

[ Szerkesztve ]

(#680) #40351744 válasza verser233 (#677) üzenetére


#40351744
törölt tag

Én is Guszty81 által küldött link alapján csináltam, és minden oké :)

(#681) Necc válasza Guszty81 (#679) üzenetére


Necc
addikt

Akkor, passz, kutakodjatok itt, en mar ezer eve felnyomtam a bootloadert (de meg mindig ugy irja ki a telefon hogy a bootloader nincs megpiszkalva :DDD ) es magam pakolom a telefonra az eleve rootolt kernelt igy nekem otletem sincs mekkora szivassal jar mostanaban ICS-t vagy barmit is rootolni :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#682) stratova


stratova
veterán

Kissé eltévedt hsz-em alapján, úgy néz ki majd érdemes lesz újfent átnyálaznom e témát.

Ugye mindenkinek jó egészségnek örvend a Pro-ja? :)

(#683) Prime110 válasza stratova (#682) üzenetére


Prime110
aktív tag

Nekem produkál furcsaságokat, ICS még mindig nincs rá, de nem ez zavar a legjobban.
Az már mondjuk inkább, hogy pl. ad hoc jelleggel dobálja a jelet.

- Sajnos rossz szokásom, hogy sétálva telefonálok és vasbeton (panel rulez) kénytelen a gyenge jelerősség miatt váltani, na de ha vált HSDPA-ról sima EDGE-re rendszerint bontja a vonalat is azzal a lendülettel.
Nem tudom mi okozza ezt.
Meg van még pár aprósága:

- Panaszkodnak sokszor, hogy továbbra is úgy hallanak, mintha valami kútnak az aljából beszélnék, ezért visszakérdeznek, hogy mit is mondok és harmadjára már nem olyan vicces. A telefonszámlám sem emiatt...

- Biztos én vagyok béna, de nem tudom beszorítani a nyakam alá a telefont úgy, hogy féloldalas van a fejem (mert tele van mindkét kezem, pl.), akkor a távolságérzékelő nem tudja szerintem felmérni a mozgást és felvillantja a kijelzőt, és mert az arcomnál villan fel, rendszerint a nyomás miatt bontja is a vonalat. Mármint, hogy az arcommal megnyomom a "Hívás Befejezése" feliratot.

A ki-bekapcsolás továbbra sem az erősségem, így napokig megy, aztán egyszer csak egy bejövő hívásnál gondol egyet és szintén magától kikapcsol.
Ha a billentyűzet nem lenne ennyire kényelmes már biztos nem lenne meg a telefon.
Apró dolgok ezek, persze, de soha egy telefonom sem csinálta így inkább csak kényelmetlen ezekhez hozzászokni.

[ Szerkesztve ]

(#684) stratova válasza Prime110 (#683) üzenetére


stratova
veterán

Köszönöm a részletes beszámolót. :R
Így már tudom mire figyeljünk különösen. A híváskor fellépő problémáról sikerült esetleg kideríteni, hogy jellemzően milyen készülékeket érint?
Gondolok itt arra, hogy állítólag a korábbi készülékeknél videofelvétel során tapasztalt zaj is megszűnt/nem mutatkozott a későbbi példányoknál (remélem ha már sony mobile webshopból való frisset küldenek s legalább ilyen felvevős mizéria nem várható).
Esetleg felvetted a kapcsolatot a szervizzel miatta? Remélem mihamarabb megoldódik.

[ Szerkesztve ]

(#685) Prime110 válasza stratova (#684) üzenetére


Prime110
aktív tag

Én biztos vagyok benne, ha valaki kicsit körültekintőbben kezelni ezt a ki-bekapcsolási dolgot (és nem azon a cirka másfél percről van szó, amíg feláll a rendszer, nem azért nem csinálom, hanem mert sosem kellett), akkor az a nálam jelentkező hiba elkerülhető.
A hívás közbeni hangtorzulásra nem jöttem még rá, majd alkalomadtán elviszem szervizbe, hátha. Legutóbb mondjuk sikerült összeakadnom egy LG P690-es telefonnal, ott pl 3x indítottuk újra a hívást egy 5 perces beszélgetés alatt, bár az az LG is produkál furcsaságokat, ott inkább azt tartanám ludasnak, de lehet ez a 40 fokos átlagos meleg is betette a kaput a telefonnak.

Szóval továbbra is egy baromi jó kis telefon, nem vitatom, billentyűzete verhetetlen.
Hogy ezen apróságok mégis a mérleg másik oldalán vannak, az meg szerintem az Android rendszer hibája zömében, erre a "kútból" való telefonálás meg majd megoldódik valahogy.

(#686) rattan


rattan
csendes tag

Sziasztok,
Nektek is diavetítéshez hasonlít a felvett HD video ICS alatt?
Erősen gondolkdom, hogy megy vissza a GB ROM.

(#687) #40351744 válasza rattan (#686) üzenetére


#40351744
törölt tag

Milyen lejátszót használsz? Nekem mvideoplayer-en vannak hasonló bajok, mint neked :((( ( Bár, szerintem édes mindegy melyik lejátszót használnám... ) Én is erősen gondolkodom a GB-n mostanság...még root-al sem tudom igazán elérni azt a stabilitást, mint ami GB-n volt pár hónapja...pedig a használt app listám nem igazán változott.

(#688) stratova


stratova
veterán

Nincs igazság.. ez a telefon még sötét vörösben / bordóban is nagyon szép :B .. a végén veszek még egyet, pedig nekem a fekete kéne. :N
(A gyárihoz amúgy jár a szokásos körítésen túl 1 XLoud headset, 8 GB microSD, 1 Adidas póló no meg a 2 év gyártói gar.)

[ Szerkesztve ]

(#689) ravebp


ravebp
senior tag

Üdv mindenkinek

Miután elhalálozott a milestone2-öm a mai nappal beéptem a pro-t használok táborába.
Eddig minden szép és jó, próbálok sokat utánaolvasni h mit merre, és találok is de elég rendezetlen a cucc, így szeretnék megkérni vkit, hogy ha nem nagy gond írna-e ide egy összefoglalás félét, amolyan 1. hozzászólást. mert most még sokmindent nem látok át.
1. GB-t hogy rootolom, mik a junk appok amik leszedhetők?
2.ICS milyen? Lehet downgradelni vissza GB-re? root van?
3. cm romokat is láttam, pl cm7-et ami bent van a támogatott készülékeke között.Használja vki? Billentyűzettel minden rendben vele?
4. az alap GB szoft meg van vkinek?

Rave

(#690) verser233


verser233
senior tag

Sziasztok!

A múltkor kapott linkekkel nem sikerült megcsinálnom a root-ot ICS alatt, egyszerűen nem értem mi lehet a gond. Volt már vagy 8 féle androidos telefonom, soha semelyikkel nem volt ilyen gondom, most meg itt megakadtam, hogy az ICS-t nem tudom rootolni :(((

Esetleg ha valaki tudna egy szájbarágós magyar leírást készíteni, azt nagyon megköszönöm!

Igen, GB alatt sokkal gyorsabb volt a telefon nálam is!

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#691) ravebp válasza verser233 (#690) üzenetére


ravebp
senior tag

a GB-t hogy rootoltad?
nekem meg az nem jössz össze 62 alatt

[ Szerkesztve ]

Rave

(#692) verser233 válasza ravebp (#691) üzenetére


verser233
senior tag

Arra volt valami egykattintós csodám.

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#693) rattan válasza ravebp (#689) üzenetére


rattan
csendes tag

Szia,

Üdv a klubban, nem bánod meg jó kis telót vettél.
Ha rám hallgatsz az ICS-t elfelejted. Szép, de komoly sebeségbeli visszalépés.
Semmi előnye, én az előbb raktam vissza a GB-et, mert a kamera videó üzemmódban csak diafilmet készített :-)
Azóta teljesen meg vagyok lepődve milyen gyors lett újra a telefon :))
Nyilván egy kétmagoson hasítana az ICS, de ilyen áron nem kellett volna kiadni, mert aki nem tud ROM-ot cserélni (és a vásárlók nagyrésze az ilyen) azok most anyázhatnak.

Az XDA-n van a telefonnak fóruma, és ott megtalálod a ROMokat is az első hozzászólásban:
[link]
Flashtoolt meg innét szerezhetsz hozzá:
[link]

Szóval töltsd le a 042-es Rom-ot, flasheld fel, utána meg rootold a DooMLoRD Easy Rooting Toolkit-tel. Egyklikkes, menni fog, ha kérdés van írj privátban, segítek.

Üdv.

(#694) ravebp válasza rattan (#693) üzenetére


ravebp
senior tag

köszi, az ics-t én is felejtem. bár milestone 2-n a cm9 elég jól ment.
Itt a cm7 nem tudod milyen?
van-e értelme
akkor a 62-es romon felejtsem el a rootot, csak downgrade-el megy? kell wipeokat csinálni, vagy megmaradhatnak a dolgaim?

Rave

(#695) rattan válasza ravebp (#694) üzenetére


rattan
csendes tag

Hello,

A CM7-et valamiért nem tudom CWM Recoveryből feltenni.
Hibával megáll a telepítés elején.

De a gyári ROM is elég jó, miután rootoltam kitöröltem a faszbúk és társait (vagy 15-20 alkalmazást). Így már elég tempósan megy.

Valahol olvastam, hogy a 62-es update csak más régiókban fontos, nekünk gyakorlatilag 0 a hozzáadott értéke. Ezért jó a 42-es ROM is, azt meg lehet rootolni.
Szóval flashtoollal tudod feltenni, az elvégzi a wipeokat. (saját adatokat előtte természetesen archiválni kell)
Üdv.

(#696) ravebp válasza rattan (#695) üzenetére


ravebp
senior tag

hát köszi, gondolom z nincs meg h miket töröltél, bár arra találtam xda-n csak mondjuk rayre de nem hiszem h sok a diffi

Rave

(#697) #40351744 válasza ravebp (#696) üzenetére


#40351744
törölt tag

El tudnád nekem azt a linket küldeni, hogy hol találtad meg? Hálás lennék! :R

(#698) ravebp válasza #40351744 (#697) üzenetére


ravebp
senior tag

[link]

Rave

(#699) #40351744 válasza ravebp (#698) üzenetére


#40351744
törölt tag

Ezer köszönet! :DD

(#700) Jagamo válasza Prime110 (#683) üzenetére


Jagamo
csendes tag

Az újraindulás rendszeres nálam is. bíztam benne, hogy majd az ICS-sel meg fog szűnni, de nem. Nem sokat telefonálok vele, de ma reggel volt 2 hívásom és mind a 2 után újraindult... Az első hívás után fb-ot nyitottam, ráböktem egy képre és akkor indult újra. Hangra nekem is szoktak panaszkodni, hogy nem mindig lehet érteni, amit mondok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.