Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) M.W.H válasza Predator2 (#2450) üzenetére


M.W.H
aktív tag

szerintem(énse értek hozzá) van egy android standard amit a google (???) fejleszt, és ugye az se is belemotoszkál--->sajátos ficsörök. nah a google kiadja az ujabbat, és mire az se fejlesztői is összerakják saját szájuk ize világa szerint, eltelik egypár hónap. aztán kiadják frissitésnek, szóval az se fejleszői keze nyomát fogod kézhez kapni amikor frissül a telefonod 2.3.4 re.

Mad W. Highflyer

(#2452) benjonino válasza Isten88 (#2434) üzenetére


benjonino
tag

Ebben a boltban 2 ezer a különbség a Mini és a Mini Pro között? Jól látom?

(#2453) pepe091 válasza benjonino (#2452) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az angol, csak töltővel rendelkező készülékek között igen.

(#2454) benjonino


benjonino
tag

Megint felb...m az agyam.

Találtam egy tesztet a Mini Pro-ról.

Lehet, hogy unalmas már a siránkozásom, de itt is QWERTZ a billentyűzet!

Erre mit mond a SE hivatalos? Azt, hogy a magyar összes szolgáltatóhoz QWERTY.et szállít.

Miért?????????

És akkor honnan van a tesztpéldány? Németből? Nekik QWERTZ-et szállítanak tán?

(#2455) fatal` válasza benjonino (#2454) üzenetére


fatal`
titán

Azt hiszem a fehér, független készülékek között van QWERTZ (mint itt a tesztben), de a szolgáltatóknak QWERTYt szállítanak.

Hogy miért azt nem tudom.

(#2456) pepe091 válasza benjonino (#2454) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Egyébként én kb 2 nap alatt megszoktam azt a betűcserét. Nem olyan nagy gond szerintem.

(#2457) mrlujoak válasza fatal` (#2455) üzenetére


mrlujoak
veterán

Egy beszállítói szerződés megkötésekor a szolgáltató nem kötötte ki a QWERTZ opció meglétét, gondolom a gyorsabb szállítás és ellátás miatt, hiszen a QWERTY készülék standard, míg a többi (AZERTY, meg QWERTZ) nem...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#2458) ko9 válasza benjonino (#2454) üzenetére


ko9
addikt

Kérdezd meg tőlük, hogy honnan van :P

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2459) sxxorp


sxxorp
őstag

Talán egyszer felfogja mindenki: itt ([link]) nem azért közeledik a 40,000-es nézettség és számít ezen a fórumon magasnak a kommentszám, mert annyira törődnénk a videofelvétellel...
Hadd idézzem az XDA-ról:
"Nem értem, hogy az emberek miért (és a SE) miért összpontosítanak a mikrofonra és a zajos a videókra. Ez csak egy jó módja annak, hogy megtudjuk, ha a telefont érinti-e a dolog, de ez csak egy tünet. Ha SE csak javít néhány mikrofon beállításon talán már nem fogjuk hallani a zajt a videókban, de egészen biztosan ott lesz általában. Személy szerint nem igazán érdekelnek a videók, így nem zavar a zaj a csendes videókban sem.
Sokkal inkább zavar, hogy még mindig nincs semmi információ, arról, honnan jön a zaj jön, és milyen egyéb mellékhatásai lehetnek. Ha a zajos videó az egyetlen gond, engem személy szerint nem érdekel. Ha akkumulátort X%-kal gyorsabban fogyasztja, vagy vannak egyéb mellékhatások, akkor az info segítene nekem és mindenki másnak meghozni a döntést, hogy ezzel együtt tudnak élni, vagy nem. Úgy látszik SE **** sem törődik a fizető ügyfeleivel..."
Érthető?
Szept 19:
"Kedves Sony Ericsson,
egy jó ideje nem jött teljes válasz az alábbi e-mail-re.
Röviden összefoglalva: valóban teljesen eltűnik az elektrosztatikus zörej funkcionalitás vesztés nélkül (pl. csökkent használhatóságú másodlagos mikrofon, stb.),
VAGY csak elviselhetővé próbálják mérsékelni a szoftverfrissítéssel (ami valójában hardver revíziót igényelne, és ami egy bizonyos gyártási héttől meg is történik csendben, csak a korai vásárlók kaptak csökkent értékű telefont...), de a zörej ott marad?"
Szept 29.....:
"Kedves sxxorp!
Elnézést a késői válaszért, de egyenlőre várjuk a szoftverfrissítést tesztre. Ha megkapjuk, akkor utána többet fogunk tudni.
Üdvözlettel,
Sony Ericsson"

@bootloader-téma: hihetetlen, de elvileg ez is el van ****ve némileg, bár valahogy megoldották XDA-an, azt még nem néztem: [link]
Figyelem: Xperia mini (ST15i) és Xperia mini pro (SK17i) - kérjük, ne nyissa meg ezeket a telefonokat. Problémás az eredeti kernel fastboot-on keresztüli flash-elése. Megjegyzés : Láttuk a fórumokon, hogy az ügyfelek a boot-loader nyitása után problémát tapasztaltalnak, amikor elfogadják a FOTA (Firmware frissítés Over The Air) frissítését. Azon ügyfelek számára, akiknek nyitva a bootloader kérjük, ne fogadja el a firmware frissítést (OTA) . Az a fenti problémát tapasztaló ügyfelek, arról számoltak be, hogy megoldást találtak az XDA-developers fórumon.

Bár ahogy olvastam gyorsan a Minisek egy része még durvább dologgal küzd:
erősen túlhevülő telefon, ami megkergíti a kapacitív gombokat is.... [link]

(#2460) SirKero


SirKero
őstag

Hali.
Tud valaki ajánlani nekem zene lejátszó programot ( amiben ki tudom választani azt az albumot ami hallgatni akarok nem az összes fenn lévő zenét egybe teszi ) erre a telefonra.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#2461) sxxorp válasza SirKero (#2460) üzenetére


sxxorp
őstag

A PowerAmp a legjobb, amit próbáltam, szinte mindent tud, teszteld le. Például, nekem folderekben vannak az albumaim, azokból 2 kattintással lista hozható létre.
Egy probléma van, hogy a teljes verzió fizetős... vagy olyan, amiről itt nem lehet beszélni... ;)
(emellett szerintem az alap lejátszóban is tudsz listákat létrehozni, csak körülményesebb...)

(#2462) ko9 válasza SirKero (#2460) üzenetére


ko9
addikt

Nekem albumok szerint csoportosítja... Alul lehet választani, hogy mi szerint szedje össze.
Persze ID3 tageknek ki kell töltve lennie.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2463) sxxorp válasza ko9 (#2462) üzenetére


sxxorp
őstag

Pont a nem tökéletes tag-gelés miatt javasoltam így:
Poweramp-> Folder List és bármilyen 1 folderben lévő zenéből külön listát csinál (a szokásos lista létrehozás mellett), attól függetlenül, h a tag-ek rendben vannak-e vagy nem.
De amiért használtam az főleg az equalizer....

(#2464) Davey7 válasza sxxorp (#2459) üzenetére


Davey7
senior tag

hihtetlenek amugy... kovetem az xda-t is meg az SE support forumot.
Ha ekkora problema van,akkor miert varnak meg mindig a teljes 2.3.4-re,siman kiadhatnank egy 2.3.3-at amiben javitjak a "mikrofont",es aztan johetne 2.3.4.
De most neeeem,meg varhatunk min. 1 honapot mig megtudjuk,hogy mi lesz.

Nekem ennyire, 1 het utan, egyik telefonom sem tetszett,csak ezzel a zajjal elbasszak az egeszet.
Plusz en neha hallom a kis cincegest telefonalas kozben is. Meg parszor van olyan,hogy ranezek a telefonra,a terero-bol csak 1 csik van,aztan 5 masodperc mulva mar fullon van a tereo. Ezt sem ertem....

Szamomra ezek nelkul tokeletes telefon lenne, de en mar nem hiszem el,hogy manapsag miert nem tudnak egy telefont sem legyartani valami hiba nelkul... Egy modellt sem lattam meg aminek ne lett volna valami baja...

[ Szerkesztve ]

(#2465) Emszi


Emszi
csendes tag

ma elvittem T-hez a telót mert nem tudtam marketre bejelentkezni adatkapcsolati hibát ír ki :( mondja a csávó hogy újratelepíti 1 óra múlva kijön mondja hogy nem sikerült ráadásul egy próbaverziót rakott rá szval el kell küldeni a szervízbe ahol talán meg tudják csinálni ha hardveres baja van van rá esély hogy új mini pro-t kapok?
(amúgy első okos telóm jól kezdődik...)

(#2466) tipuka


tipuka
addikt

szükségem lenne egy "basszus" kiemelős zenelejátszóra, amit a mini pro-ra rakhatnék, mivel a gyáriban nem találtam ilyet. fontos lenne, mivel w995öm után jelentős változás, és ez az 1 dolog nagyon lüktet szögként a fejemben :)
A másik dolog, hogy szedtem le egy taskkillert, és ugye minden alkalmazást 1 kattintással belehet zárni, ami "nyitva maradt". de 5 perc múlva megint vagy 10 alkalmazás meg van nyitva és lehet bezárni, és ugye be mind?? 1 nap alatt lemerül a telefon..

(#2467) ko9 válasza tipuka (#2466) üzenetére


ko9
addikt

Az appok nem zabálják annyira. Nézd meg a Beállítások - Telefon adatai-nál hogy mi használja az akksit. Azoknak mennie kell kész.
Nekem beállt stabil 2 napra, úgy, hogy napi minimum 3órát zenél, napi 7órát lóg wifin + a telefonálás, ami nem kevés szintúgy, és a második este végén 20% körül megy töltőre.

Zenelejátszót meg a PowerAMP-ot emlegették itt a topikban. Igazából nem próbáltam, nekem tökéletes a gyári, Equalizer is Normalon van. Jó füles kell hozzá és kész :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2468) ko9 válasza sxxorp (#2463) üzenetére


ko9
addikt

Nem tökéletes tagelés... Mióta iTunes-t használok, ilyennel nincs bajom :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2469) zotyesz66 válasza ko9 (#2467) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nekem is nagyon eszi az akksit. :( Nagyon oda kell figyelnem, hogy estéig kibírja, általában este 7-8 után már 20% alatt van az akksi, pedig nem használom nagyon intenzíven.
Megjelenítés: 31%
Telefon készenlétben 21%
Telefon üresjáratban: 21%
Hanghívások: 7%
A többi összesen 22%
Ez most 8 óra 4 percakkuhasználat után van és most 65%-on van

(#2470) Bambusznád válasza ko9 (#2467) üzenetére


Bambusznád
tag

2 nap... ez elgondolkodtató. Az enyém örülök, ha túléli az egy napot :(

(#2471) pepe091 válasza sxxorp (#2459) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

sxxorp! Nem vetted még észre, hogy semmit nem lehet elérni ez ügyben? :) Hihetetlen magasról tojnak rá hogy te mit írogatsz nekik. Csinálják a maguk dolgát, kidobnak majd egy frissítést és kész. Nem fogják most "csak" emiatt visszahívni a készülékeket. A másik meg hogy van 2 év gari, ha az alatt történik valami akkor beviheted. Itt meg (szerintem) az emberek nagy része 2 év után simán cseréli a telefonját.

(#2472) xperiababu


xperiababu
csendes tag

Azon gondolkodom, hogy a telefont egy wireless router segítségével a számítógépen található adataim megosszam vele. A gondolat egyszerű, nem tudom, hogy létezik-e olyan alkalmazás, amivel az előre megosztott tételeket a telefonon böngészni tudom, sajnos még nem volt rá lehetőségem, hogy bővebben foglalkozzam a témával.

Véleményetek szerint próbálkozhatok a megosztással?

(#2473) Isten88 válasza xperiababu (#2472) üzenetére


Isten88
senior tag

Igen, ftp-n keresztül is megoldható. Van marketban is pár program rá. :)

(#2474) xperiababu válasza Isten88 (#2473) üzenetére


xperiababu
csendes tag

Köszönöm válaszod!

Tudnál bővebben is infót adni, hogyan működik ez a dolog?

(#2475) sxxorp válasza pepe091 (#2471) üzenetére


sxxorp
őstag

Azt vettem észre, hogy az ottani lépések nélkül még a szoftverfrissítés ígérete sem lenne. Emellett hivatalos bevizsgáláson voltam, ahol tényleg előnyben részesítették az ügyet, ez több mint, amit számítottam.
2 dolog fontos most, ha esetleg nem látnád:
1. megvárni, míg vki zajos telefonnal frissít 2.3.4-re a legelső firmware-rel és lecsekkeli, hogy tényleg javít-e
2. Ha nem, akkor:
"HA a frissítés után továbbra is hallom a telefonban a zörejt (engem a csendes videók nem érdekelnek), akkor ugye kicserélhetem a gyártói garanciális készülékem? Még erre kérnék konkrét választ!"

(#2476) pepe091 válasza sxxorp (#2475) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Gondolod, hogy ezt te érted el? :) Mert akkor nagyon naiv vagy :)

(#2477) sxxorp válasza pepe091 (#2476) üzenetére


sxxorp
őstag

Ezt senki nem mondta, része voltam/vagyok. Valószínűleg olyan ember vagy, aki csak kukkolja a valódi eseményeket egy monitor mögött, és nem tesz érte, csak várja a sült galambot. Sok ilyen potyautas van. Szerencsére nem mindenki gondolja így, és együtt már számítunk. Ha tudsz angolul, ezért: [link], én vagyok naiv, vagy te szűk látókörű?

(#2478) pepe091 válasza sxxorp (#2477) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Akkor is az a meglátásom, hogy nem törődik vele az SE akár mennyien is vagyunk/vagytok. Nekik ez csak egy telefon ami hopp lehet hibás volt, majd javítjuk talán sikerül, talán nem, leszedjük a videókról a ciripelést a többire meg ráfogjuk, hogy normális. Ennyi fog történni figyeld meg :)

(#2479) sxxorp válasza pepe091 (#2478) üzenetére


sxxorp
őstag

Ez is egy meglátás - az, hogy mi lesz viszont ettől független :)
Egy kicsit szélsőségesen - mi a francnak élünk, ha úgyis tudjuk a végét? Ezzel a szemlélettel nem sok építő jellegű dolgot fogsz megélni...

(#2480) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Tegnap óta szarakodik a market.
Nem lehet telepíteni semmit...
Nektek működik?

(#2481) ko9 válasza pusi1981 (#2480) üzenetére


ko9
addikt

Működik :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2482) pusi1981 válasza ko9 (#2481) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Nem tudom mi lehet vele már újra indítottam a telót de nem jó.
Nem telepít semmit megtalálja a progit rákérdez hogy telepítem e rányomok és nem csinál semmit.Kis idő múlva kiírja hogy időtúllépés miatt megszakadt a kapcsolat...
Működő internetkapcsolat mellett csinálja mindezt wifivel és 3G vel egyaránt...
A marketem már a frissített verzió.

[ Szerkesztve ]

(#2483) ko9 válasza pusi1981 (#2482) üzenetére


ko9
addikt

Na látod, én nem engedtem frissíteni a Marketet :D

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2484) pusi1981 válasza ko9 (#2483) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Nem lehet visszacsinálni?
Azért az nonszensz hogy nem lehet használni a marketet :((( :W

(#2485) pepe091 válasza sxxorp (#2479) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem mindent fogok fel így, csak ezt. :)

(#2486) Emszi válasza pusi1981 (#2484) üzenetére


Emszi
csendes tag

xD legalább neked belép az enyém 2 hétig Pesten éjszakázik :'((((((

(#2487) pepe091 válasza ko9 (#2483) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Hát nekem is jobban tetszett a régi :D

(#2488) pusi1981 válasza pepe091 (#2487) üzenetére


pusi1981
aktív tag

És neked telepíti a kiválasztott alkalmazást???

(#2489) pepe091 válasza pusi1981 (#2488) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Igen, nálam is működik. De tény hogy szerintem lassabb mint a régi volt.

[ Szerkesztve ]

(#2490) Predator2 válasza pepe091 (#2489) üzenetére


Predator2
addikt

letörtem mint a bili füle a kommenteitektől :(

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#2491) mrlujoak válasza Predator2 (#2490) üzenetére


mrlujoak
veterán

Nehogy vegyé' mini pro-t me' tücskös... :W

Mások is megaszondták má'... :U

Bár nem igazán értem, hogy nekik most már a hivatalos válasz sem felel meg, miszerint a hangkeltés javításra kerül szoftverfrissítéssel.
A gyártó meg nem fogja az orrotokra kötni a hiba pontos okát, és a megoldást, mert az bizony nem olyan adat... :U

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#2492) Davey7


Davey7
senior tag

En mostmar tenyleg nem ertem ezt a telefont....
Este 11kor beraktam repulo modba, reggel mikor felkelek a telefonon ott az email, es a whatapp uzenet. Ez internet nelkul lehetetlen, hogy lehuzza...

Valakinek van erre valami epkezlab valasza? :DDD

(#2493) sxxorp válasza mrlujoak (#2491) üzenetére


sxxorp
őstag

A hiba jellege és a hallgatás miatt sokan nem bízunk abban, h egy szoftverfrissítés tényleg kijavítaná a hibát, inkább egy elfedő álmegoldás körvonalazódik a video zajszűrésével. A tesztekig verheted a fejed a falba, akkor is csak akkor fogom rámondani, hogy OK, ha látom, hogy OK, és nem előre.

(#2494) doddencs


doddencs
senior tag

de hogyha pl. én sosem videózok szinte, lehet zavaró mégis a tücsök? mert ahogy olvasom, annyira nem erős, h háttérzaj legyen. :)

(#2495) sxxorp válasza doddencs (#2494) üzenetére


sxxorp
őstag

Az nem elég zavaró, hogy attól függetlenül, hogy hallod-e, vagy nem ott sistereg valami elektrosztatikus zörej a telefonodban szinte állandóan, és nem igazán tudjuk az okát? Ki tudja mit okoz hosszabb távon? Az elég valószínű, hogy nem jót.
Egyébként sokan hívás közben is hallják, mint minden olyan esetben, ha közel van hozzád a telefon.
Ha téged nem érdekel ne törődj vele. Vegyél egyet, aztán rájössz, hogy az "á, nem akkora cucc"-tól milyen könnyen eljutsz a "baromi idegesítő, hogy lehet ezt a problémát így kezelni?"-ig

(#2496) Davey7 válasza sxxorp (#2495) üzenetére


Davey7
senior tag

Jo de mellette az is ott van, hogy baromi jo kis telefon alapjaban veve. Nem cserelnem el semmire,ha nem lenne a cinceges.
Ha megnezzuk ebben az arkategoriaban mit kapsz talan a defy,meg a galaxy ace ami meg szamitasba johet, es mindketto telefon merfoldekkel le van maradva a mini pro-hoz kepest.

Meg varjuk a frissitest,ha meg mindig ott a zaj,akkor tovabbi nyomas kell az SE-nek, uj topic a support forumon,meg ilyesmi,es meglatjuk... ha nem lepnek semmit akkor nem kis beveteltol esnek el,mert szerintem joparan hangoztatni fogjuk :) meg tudni fognak rola az emberek.

Ha meg tudjak oldani,akkor aldasom rajuk.
Mondjuk nem szivesen cserelnem le,mert nem tudom,hogy mit vennek helyette ennyi penzbol...

(#2497) Emszi


Emszi
csendes tag

Azon kívül hogy talán a tücsköt megoldja a 2.3.4 még valami újdonságot vagy változást fog hozni?

(#2498) Bambusznád válasza Emszi (#2497) üzenetére


Bambusznád
tag

A 2.3.4-es szoftver újdonságai:

Google Talk kliens Videó Chat funkcióval
Frissített Facebook inside Xperia szolgáltatás, még több lájkolási, és megosztási lehetőséggel
A Sony új, 3D sweep panorama funkciója (a világon elsőként az Xperia készülékekben fog debütálni), melynek segítségével 3D-s fényképek készíthetők, melyek megtekinthetők 3D-s televízión, ha rákötjük a készüléket HDMI kábel segítségével
Swipe szövegbevitel
Képernyő fényképezés funkció, azaz a szoftverben bármiről készíthető screenshot

(#2499) Predator2 válasza Bambusznád (#2498) üzenetére


Predator2
addikt

a beépített fényképezőn akkor nem javít? (mármint h használhatóbb minőségű képeket csináljon?)
mert mintha azt is említettétek volna

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#2500) j.bravo válasza sxxorp (#2495) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha telefonálás közben is van, az engem zavarna. Ezt eddig nem tudtam kideríteni, biztos bénán kerestem :) de emiatt most még ódzkodom megvenni a készüléket. Ha csak videó közben lenne, nem érdekelne.
Sokan hallják beszélgetés közben? Csak kézben tartva vagy headsettel is?

(Predator2: a tesztképeket elnézve, ha a fényképezőnél ha a zajszűrőt kissé lejjebb vennék, sokat dobna rajta. Inkább a zaj mint a vízfestmény, szerintem)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.