Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13001) sambuce válasza ko9 (#13000) üzenetére


sambuce
tag

Köszönöm a választ.

(#13002) Isten88


Isten88
senior tag

Sziasztok!
Nem pont ide tartozik a kérdésem, de hátha kapok rá választ. Az lenne a kérdésem, hogy a "stick"-es mobilnetet a telefon tudja-e kezelni? Nem tudom, hogy az a rendszer (stickes mobilnet) hogy működik. Lehetséges, hogy jön egy Ausztria a jövőmben, és érdekelne, hogy kell-e a net wifin keresztüli osztásához stick-et vennem, hogy PC-n keresztül osszam, vagy elég, ha a telefonba beteszem a kapott SIM-et és wifin megosztom. Ez érdekelne, hogy mukodik-e telefonnal.
Köszi a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#13003) kmarkk22 válasza ko9 (#13000) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

És valaki dolgozik már a kexec-en xperiákra? Én már azt hittem semmi esélyünk jb-re, de most látok egy kis reménysugarat :Y

(#13004) dokee78 válasza kmarkk22 (#13003) üzenetére


dokee78
félisten

Mi az a "kexec"?

(#13005) kmarkk22 válasza dokee78 (#13004) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

Én se tudtam mi az, de a google-ben utána néztem és ott valami olyasmit tudtam meg hogy egy olyan patch ami egy futó kernelből egy másik kernelt képes elindítani. Tehát az alap kernelből ami fut a telefonunkon képesek lehetünk cm10 kernelt is (vagy akármilyet) futtatni bootloader nyitás nélkül live módban.
Remélem nem beszéltem nagy hülyeséget. :F

[ Szerkesztve ]

(#13006) dokee78 válasza kmarkk22 (#13005) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Vajon mikor lesz kész a dolog?

(#13007) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Sziasztok!
Tudom hogy már irtátok párszor, de most nem találom hogy mi a full wipe-olás?
Real ICS 6-ot raktam volna fel de nem tudom hogy a Mounts and Storage alatt mit kell csinálni.
Wipe data, Wipe cache és Wipe dalvik cache-t megcsináltam és boot loop-ot kaptam :(

(#13008) kmarkk22 válasza Zsírkrétamen (#13007) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

Ott a format system, -data, -chache kell.

[ Szerkesztve ]

(#13009) Zsírkrétamen válasza kmarkk22 (#13008) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Köszi :D

(#13010) dokee78 válasza Zsírkrétamen (#13007) üzenetére


dokee78
félisten

AROMAból ne wipolj és pipáld be a google alkalmazásokat az Aroma installerben,nekem csak így ment.

(#13011) kmarkk22 válasza Zsírkrétamen (#13009) üzenetére


kmarkk22
aktív tag

Nincs mit, csak vigyázz mert így elszáll a CWM recovery, úgyhogy azt majd telepítsd vissza :)

(#13012) Zsírkrétamen válasza dokee78 (#13010) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Köszi mindkettőtöknek sikerült felrakni!

(#13013) bogil99


bogil99
aktív tag

Azt meg tudjátok mondani, hogy Linuxhoz (Ububtu) honnan tudok a Companionhoz hasonló progit tölteni?

[ Szerkesztve ]

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#13014) Isten88 válasza bogil99 (#13013) üzenetére


Isten88
senior tag

Igen. :)

Hogy tartalma is legyen a hsz-emnek, a következő kérdésedre a válasz: innen.

(#13015) TheBomberman válasza szente (#12996) üzenetére


TheBomberman
tag

WiFi - 31% !

(╯°□°)╯︵ ┻━┻

(#13016) bogil99 válasza Isten88 (#13014) üzenetére


bogil99
aktív tag

:R

Köszönöm!

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#13017) a_tesz


a_tesz
Korrektor

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az mitől lehet, hogy ha lemerül a telóm 10%-ra, fogja magát, és "Az akku lemerült", vagy valami hasonló üzenettel kikapcsol. Egyébként nincsen gondom vele, három napot mérsékelt használattal vígan kibír. A teló két hónapos, gyári független, és gyári 2.3.4 van rajta. Köszi előre is!

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#13018) szente válasza a_tesz (#13017) üzenetére


szente
addikt

Nem tenne jót az akksinak, ha fullra lemerülne.

(#13019) PearCyp


PearCyp
tag

halihó! van itt egy xperia mini pro, amit mindenképpp vissza kell vinni gariba, de elötte még frissitettem, hátha csak szoftveres a gond. flashtoollal raktam fel .587es ICS-t, amugy bootloaderhez nem nyúltam, nem is rootoltam.

vissza kellene rá rakni a .58 vagy .62es GB-t? én ugy tudom hogy ettöl nem veszik a gari, max visszarakják a trémobil fw-t.

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#13020) bogil99 válasza szente (#13018) üzenetére


bogil99
aktív tag

Pedig ma lenyomtam 1%-ra és megvártam, míg kikapcsol. Elcsesztem valamit?

N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

(#13021) fatal` válasza bogil99 (#13020) üzenetére


fatal`
titán

Nem. Ez a normális működés.

Amit a teló 0%-nak jelez, az nem nulla százalék, az aksi elektronikája nem engedi teljesen lemerülni.

(#13022) dobobazsy válasza PearCyp (#13019) üzenetére


dobobazsy
őstag

nyugodtan felrakhatod bármelyik gyári romot, ettől nem vész el a garancia.

(#13023) putu33


putu33
tag

Sziasztok!

Az első hsz leírása alapján elkezdtem rootolni az 587-es build-os készülékemet,
Aztán raknám vissza a 587-es kernelt, de nem lehet flashmode-ba rakni. Folyton újraindul, aztán világít a visszagomb. Egyszer sikerült beraknom, hogy világítson kéken, de akkor pont flashtool, fastbootban éppen a device info-t nyomogattam. Azóta többet nem tudom berakni. Valami ötlet házilag? Vagy ehhez már box kell?

(#13024) fatal` válasza putu33 (#13023) üzenetére


fatal`
titán

A kék a fastboot, zöld a flashmode.

Kikapcsolod a telót és a hangerő le gombot nyomva dugod be az usb kábelt, ennyi a flashmode.

[ Szerkesztve ]

(#13025) Isten88 válasza a_tesz (#13017) üzenetére


Isten88
senior tag

(#13026) dokee78 válasza putu33 (#13023) üzenetére


dokee78
félisten

Mi az a box?

(#13027) Davs


Davs
tag

http://talk.sonymobile.com/thread/41119

Hi!
Tegnap ezzel a leirassal rootoltam a telom. (regi kernel -> root -> vissza kernel). Az lenne a kerdesem, hogy a boot loaderem most akkor nyilt, vagy meg mindig zart?

(#13028) sdd2 válasza dokee78 (#13026) üzenetére


sdd2
veterán

Egy komolyabb javító cucc vagy, hogy mondjam. Olyasmit használ a szerviz is.

Davs

A bootloader zárt marad amig ki nem nyitod direkt.

[ Szerkesztve ]

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#13029) Davs válasza sdd2 (#13028) üzenetére


Davs
tag

Koszi. Szoval akkor nagy esellyel meg a hivatalos garancia is megmaradt

(#13030) sdd2 válasza Davs (#13029) üzenetére


sdd2
veterán

Megmaradt a gari, csak ha szervizbe viszed SUS-al tedd újra a rendszert.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#13031) fatal` válasza Davs (#13027) üzenetére


fatal`
titán

Zárt, gyári kernel flasheléséhez nem kell nyitott bootloader. Gari megmaradt :)

(#13032) PearCyp válasza dobobazsy (#13022) üzenetére


PearCyp
tag

akkor nem gond, ha t mobile-os fw helyett függettlennel viszem vissza igaz? :)

Személyeskedés; érvelési hiba, a szónok nem az ellenfél gondolataival, állításával vitázik, hanem személyét minősíti, bírálja.

(#13033) fatal` válasza PearCyp (#13032) üzenetére


fatal`
titán

Nem.

(#13034) sumsang válasza TheBomberman (#12995) üzenetére


sumsang
aktív tag

milyen program(ok) használja(k) a wifit?
Nálam rövid idő alatt leszívta az akkumulátort a wifi. Persze nem önmagában a wifi, hanem volt egy "wifi manager" app, ami 60 mp-én scannelte a wifi hálózatokat és ez sok energiát lezabált. Voip telefonok regisztrációja úgyszintén sok energiát fogyasztot. Nézz körül a wifi/bluetooth környékén, mert valszinű ott lesz valahol Neked is a probléma forrása,

(#13035) Joeman


Joeman
csendes tag

Azt mondjátok meg nekem, hogy törvényszerű-e az, hogy nem tudom feltelepíteni a 4.1.B.0.587-es verziót ha előzőleg ezen leírás szerint frissítettem a telót.
Próbáltam a legújabb Flashtool-al a SK17_4.1.B.0.587_Kernel.ftf-t rátölteni és magából az androdrod alól is, de mindkettő sikertelen lett.
Tmobilos a teló.

(#13036) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Sziasztok. Volna egy igen idegesítő problémám.. Asszonynak egy Xperia Mini pro telefonja van és kb gyakorlatilag minden 2. -3. nap töltenie kell a telefont. A telefonon még a gyári szoftver lehet ha csak magát nem frissíti, mert én nem nyúltam hozzá. Az aksi az 1000%, hogy pöpec, hanem igazából a semmire nem használt gyári programok indulnak el állandóan hiába kapcsolom ki app managernél illetve hiába használom a Go Master Pro -t. Van valami jó alkalmazás takarító progi? hozzá teszem a gyári cuccokat sehogy nem tudom lezúzni " Játékok, liveware, Telepítővarázsló stb.. " qurvára nem használja senki... :R :R :R

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#13037) dokee78 válasza Easyl0ver (#13036) üzenetére


dokee78
félisten

Szerintem nem kellett volna okostelefont venni neki.
Örüljön,hogy 2-3 napig megy.

(#13038) pepe091 válasza Easyl0ver (#13036) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha 2-3 naponta kell tölteni, akkor minden rendben van. Ennyit bír. Éjszakai repülő móddal lehet még nyújtani, de egyébként ennyi szokott lenni.

(#13039) Easyl0ver válasza dokee78 (#13037) üzenetére


Easyl0ver
tag

Galaxy S + om megy 4-5 napig. Alig használja és sokkal kisebb kijelző. Más a bibi. :R :R

Szerk. : Most nézem, hogy a Maps is megy állandóan pedig a franc se használja. Ezeket nem lehet letakarítani??

[ Szerkesztve ]

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#13040) pepe091 válasza Easyl0ver (#13039) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Akkor jó, hasonlítsd össze más készülékekkel, mintsem higgy azoknak akiknek több mint egy éve megvan...

Egyébként ha rootolsz, azt törölsz amit akarsz..

[ Szerkesztve ]

(#13041) fatal` válasza Easyl0ver (#13039) üzenetére


fatal`
titán

A Galaxy S+-odban nagyobb az aksi. 2-3 napnál tovább nem fog menni töltés nélkül.

(#13042) Easyl0ver válasza pepe091 (#13040) üzenetére


Easyl0ver
tag

Nem szájalni akarok, hanem csak figyelembe veszem a tapasztalataimat is.. erről a rootolásról van valami infod :F Kezdők végig tudják csinálni? Letakarítanám az összes hülyeséget.. Mert az, hogy fél óránként nyit meg 20 alkalmazást a telefon úgy, hogy a kutya se nyúl hozzá az nevetséges..

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#13043) Isten88 válasza Joeman (#13035) üzenetére


Isten88
senior tag

(#13035) Joeman: Ne a kernelt frissítsd csak, hanem mindent. Attól, hogy a kerneled új lesz, még az android nem fog frissülni. Első hozzászólásban megtalálod a szükséges infókat/fájlokat.

(#13042) Easyl0ver: ICS 4.0.4 Rootolása az 1. hozzászólásban. GB rootolása meg ITT, a leírás aljánál. Az, hogy mi milyen program, és ezek közül mit törölhetsz biztonsággal, a Sony Ericsson Xperia Mini első hozzászólásában kaphatsz bővebb infót.
Szerk.: törölgetés előtt azért szerintem rakj fel CWM-et is, és csinálj egy full backupot. Jól jöhet, hidd el. Első hozzászólásban a CWM telepítését is megtalálod egyszerűen, de előtte root jog kell.

[ Szerkesztve ]

(#13044) reelc


reelc
veterán

Elnézést, ha nagy hülyeségeket kérdezek, kezdő Androidos vagyok.

Fel szeretném rakni a gyári ICS-t, és rootolnám is a telefont. Tudom, 1-es hsz., elolvastam. :-)

Mennyire biztonságos az Android cseréje? Gondolom utána rendben működik majd a telefon. A rootolással mi a helyzet? Csak olyan appokat törölnék, amiben biztos vagyok, hogy nem kellenek. Ráadásul az olvastam, hogy a telefon mentéséhez is kell rootolás. Elő szokott fordulni rendellenes viselkedés rootolás után?

Tegnap beléptem a PC-men a Google Playbe. Láttam, hogy az appjaim neve ott van, gondolom rá kattintva újra tudom telepíteni őket, nem kell újra keresgetnem, stb. A kérdésem az lenne, hogy ugye a telefon szinkronizál a fiókommal. Ha a telefon leürül, akkor az Google Play nem frissül hozzá? Nem üríti le magát, hogy szinkronban legyen a telefonnal?

Nagyon nem tetszik, hogy egyes programok szinte totális uralmat akarnak a telefon fölött (híváslisták, stb.). Amikor közük sincs az egészhez. Ok, korrekt, hogy telepítés előtt le van írva, mihez fognak hozzáférni (elvileg)... de biztonságos ez?

(#13045) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok!
Jelenleg a .431-es bulidszámmal rendelkező rendszerem van. Ki van rootolva és föl szeretném telepíteni a Smultronic v4.0-át. Melyik kernel kell hozzá, és mit kell csináljak CWM-ben ,hogy a root is megmaradjon? :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#13046) dokee78 válasza agoka07 (#13045) üzenetére


dokee78
félisten

Ha zárt a BL-ed,akkor újra kellesz tenni a CWM-et.
Ha nyitott,akkor tehetsz bármilyen kernelt alá akkor is megmarad a CWM.

CWM-ben a szokásos dolgokat:
-wipe cache
-format cache,data,system
-advanced->wipe dalvik cache

legalább is én ezeket szoktam

(#13047) kmarkk22


kmarkk22
aktív tag

melyik fájlt kell törölni hogy ne jelezze ha ki van kapcsolva az adatforgalom? olyan idegesítő mindig törölni az értesítést...

(#13048) Torry


Torry
addikt

Üdv!

Holnap lehet sor kerül egy cserére, fél éves mini pro-t kapnék. Képek alapján tényleg hibátlan állapotúnak tűnik.
Van esetleg a telefonnak valami gyakori hibája stb amire fordítsak nagyobb figyelmet?

Előre is kösz!

(#13049) pepe091 válasza Torry (#13048) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Esetleg nézesd meg, hogy milyen széria. Akksi alatt írják, melyik héten készült.
11w38-tól már nem ciripel a telefon, de ha 3 hónapos, akkor nem lehet ilyen gond.

(#13050) Isten88 válasza Torry (#13048) üzenetére


Isten88
senior tag

Heló!
Ha a kijelző alján látszik a világításnak a fénycsóvája, akkor utángyártott a kijelző.
Akksi alatt IMEI matricán van egy "11w38" formátumú szám, amiben a 11 az évet jelöli (2011), a 38 pedig a gyártási hetet (week 38). Volt egy széria hiba (ciripelés), amit a 11w38-as kiadásnál javítottak. 11w38 egyik fele ciripel még, másik fele már jó, szóval 11w38 utánit már megveheted, azoknak nincsenek általunk ismert szériahibái.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.