Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) ggabor89


ggabor89
csendes tag

Sziasztok!

Most készülök ilyen telót venni. Függetlent, nem szolgáltatóktól.
A 33. héten gyártott telókban akkor már nem jelentkezhet ilyen ciripelős hiba? És ha esetleg van kicserélnék?

(#2552) Davey7 válasza ggabor89 (#2551) üzenetére


Davey7
senior tag

De ugyanugy jelentkezhet. Sot a 34. hetiekben is. Ha akarod elkuldik szervizbe,de nem cserelik e miatt, es a ciripeles ugyis benne marad.
Jon a frissites a honap vege fele es elvileg az megoldja ezt a problemat.

(#2553) ggabor89 válasza Davey7 (#2552) üzenetére


ggabor89
csendes tag

Köszi a választ!
Még annyi érdekelne a telefonnal kapcsolatban hogy néhol olvasok QWERTZ-s típusról is. Ilyet nem árusítanak sehol? Gondolom csak megszokás kérdése hogy hol van a Z-Y gomb nem?

(#2554) j.bravo válasza ggabor89 (#2553) üzenetére


j.bravo
addikt

Az én buta kérdésem hogy esetleg nem lehet-e valahol egyedi billentyűzetkiosztást létrehozni? Azaz (ha kevésbé érdekel ami a gombra van írva, a lényeg hogy mire emlékszünk, mit szoktunk meg) rá lehet húzni egy qwerty-t a qwertz-re, vagy fordítva?

Whatever.

(#2555) ggabor89 válasza j.bravo (#2554) üzenetére


ggabor89
csendes tag

Az S.E portálon olvastam, hogy lehet:

"rootexplorer-el ki kell szerkeszteni a keyprint.xml fájlt a /system/usr/keyboard-config mappában találod"

"A qwerty-en -t kell átírni qwertz-re, vagy egy olyan fájlra, ami a /system/usr/keyboard-config/layouts mappában megtalálható. A lényeg, hogy a magyar billentyűzet javításához keylayout="qwertz"-re kell átírni.
Ha megvan akkor a bal oldali gombot nyomjuk meg, és a save&exit parancsot válasszuk ki.
Ez után már csak egy újraindításra van szükségünk, és kész is vagyunk."

Csak nem tudom ez kinek, mennyivel jobb.

[ Szerkesztve ]

(#2556) dokee78 válasza ggabor89 (#2555) üzenetére


dokee78
félisten

Ehhez ROOT is kell nem gondolod?

(#2557) sniphoe válasza dokee78 (#2556) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Szerinted?
"rootexplorer-el ki kell szerkeszteni..."

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#2558) dokee78 válasza sniphoe (#2557) üzenetére


dokee78
félisten

Ezt mondom,hogy kell ROOT!

(#2559) sniphoe válasza dokee78 (#2558) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Mondta valaki, hogy nem kell?

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#2560) j.bravo válasza dokee78 (#2558) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi!
Azaz ha jól értem akkor gari ugrik, akkor is ha függetlenül veszem a készüléket. Szóval felejtős. (?)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2561) FET-MEN válasza dokee78 (#2558) üzenetére


FET-MEN
veterán

épp ezaz :U én simán meglennék egy qwery-vel is ;]

Iphone 7

(#2562) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Hogy kell kikapcsolni a gyári ébresztőn a rezgést??? A hangbeállításoknál ki van kapcsolva, hogy soha ne rözögjön.. de ott mégis... :F :F :F

(#2563) FET-MEN válasza dhcodoki (#2562) üzenetére


FET-MEN
veterán

szerintem ott van az ébresztőbeállításoknál rezgés pipa per nem pipa :D

Iphone 7

(#2564) dhcodoki válasza FET-MEN (#2563) üzenetére


dhcodoki
senior tag

nincs.. nem jövök rá, hol van... :(

(#2565) FET-MEN válasza dhcodoki (#2564) üzenetére


FET-MEN
veterán

akkor nemtudom, nekem X8-ba ottvan :(

Iphone 7

(#2566) dhcodoki válasza FET-MEN (#2565) üzenetére


dhcodoki
senior tag

b*szki, megvan.. nem az ébresztő menüjében kell keresni, hanem tételesen ki kell választani az ébresztést (mert ugye többet is be lehet állítani) és azon belül kell... :))

(#2567) ko9


ko9
addikt

Na akkor aki érti is a dolgot az öntsön már tiszta vizet a pohárba, mert már hallottam mindent...

Szolgáltatós Mini Pro-nál ha FlashTool-lal akarnék SW-t frissiteni, akkor ki kell nyitni a Bootloadert, vagy nem?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2568) dokee78 válasza ko9 (#2567) üzenetére


dokee78
félisten

Én így frissítettem a Minim és nem kell kinyitni.

(#2569) ko9 válasza dokee78 (#2568) üzenetére


ko9
addikt

De az Mini. Engem Mini Pro érdekel :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2570) dokee78 válasza ko9 (#2569) üzenetére


dokee78
félisten

Mivel ugyanaz a hardver és rendszer,így nincs különbség. :K
Azért,mert hardveres QWERTY-je van,még nem kell máshogy Flashelni.

[ Szerkesztve ]

(#2571) FET-MEN válasza dhcodoki (#2566) üzenetére


FET-MEN
veterán

:N mondtamén :DDD ujabb op rendszer, kisebb változással az ébresztőnél ;]

Iphone 7

(#2572) ko9 válasza dokee78 (#2570) üzenetére


ko9
addikt

Háát szerintem nem dijazná, ha a már kintlévő Mini 2.3.4-es FW-t raknám fel Mini Pro-ra, bámilyen egyforma...
Erre mondjuk még nincs 2.3.4, bármilyen egyforma hardver.

Amúgy tegnap este gondoltam meg néztem hogy van a tücsök barátunk. Hát azt vettem észre hangosodott, meg mélyült a hangja. Lehet megfázott a reggeli hidegben ;]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2573) dokee78 válasza ko9 (#2572) üzenetére


dokee78
félisten

A frissítés módjára gondoltam,nem arra,hogy tedd fel a Mini 2.3.4 frissítését.

(#2574) PlanetH0PE


PlanetH0PE
csendes tag

Skacok,

Most kaptam meg a megrendelt kingston 32gb micro sd kartyam, class 10es. De rohadtul nem megy, nem ismeri fel sem a baratnom xperia x8-a sem az en xperia mini pro-m. Meretet nem latja, fel/lecsatolasnal semmit nem csinal, formazasnal nem csinal semmi.

Beraktam a "regi" nokia 5800 xpressmusicba az latta, formazta, pakolt ra.
Most mit ajanlotok, mivel a kartya lathatolag nem rossz, igy nem kuldhetem vissza, hogy rossz. Ez most nem supportalt xperiaban, vagy mi a fene ez?

Lehet valamivel hard formatalni az xperiaban valahogy, nem csak a settings/storage alatt?

H0PE

(#2575) Isten88 válasza PlanetH0PE (#2574) üzenetére


Isten88
senior tag

Elvileg kezelnie kellene 32 gigáig a microSDHC-kat. Tedd be gépbe, ments le róla mindent, formázd fat32-re, töltsd le a "h2testw" programot, ez elvileg ingyenes. Ezzel szűrik ki a kamu kártyákat, amik kicsik, de nagyobbakra vannak címezve. Ezzel le tudod tesztelni a kártyát. Max még az lehet, hogy rossz fájlrendszerre van formázva.

[ Szerkesztve ]

(#2576) PlanetH0PE válasza Isten88 (#2575) üzenetére


PlanetH0PE
csendes tag

Ok köszi,

Nem jutottam idáig, mert két telefon és két computer nem tudta olvasni, és kezelni. Ma felhívtam céget, visszaküldöm hozzájuk. Remélem fair-ek lesznek és vissza adják a pénzt, nem szeretnék náluk vásárolni (egyébként egy hónapot vártam erre a cuccra, első napon átutalással fizettem nekik).

Meglátjuk mi lesz. :S

H0PE

(#2577) M.W.H


M.W.H
aktív tag

ahh valaki tud vmi jó módszert, van az adfree nevü okos progi. de ennek root jog kéne hogy feltehessem. hogy érjem el ezt? vagy más reklámblokkolót tudtok?

Mad W. Highflyer

(#2578) müzli


müzli
csendes tag

Olyan kérdésem lenne, hogy a másodlagos kamerát lehet használni mondjuk skype-hoz?

(#2579) Bambusznád válasza müzli (#2578) üzenetére


Bambusznád
tag

Igen, működik Skype-nál az előlapi kamera.

(#2580) müzli


müzli
csendes tag

Köszi a választ. Fontos szempont a következő telefonom kiválasztásához, ami valószínű ez lesz :)

(#2581) zotyesz66 válasza müzli (#2578) üzenetére


zotyesz66
őstag

Lehet bizony! Elég korrekt minőségű a videóhívás. Viszont a Skype zabálja az akksit. Akkor is, ha a 3G le van tiltva.

(#2582) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne h xperia mini proval meglehet oldani h iphone 4el valamilyen videotelefonálást lehessen kezdeményezni valamilyen programmal?válaszotokat előre is köszi.

(#2583) zotyesz66 válasza gabesszg (#2582) üzenetére


zotyesz66
őstag

iPhone4-en megy a skype videotelefonálás? Ha igen, akkor miért ne? Csak ugye az iPhone csak wifin keresztül skypeolhat vagy nem?

(#2584) ko9 válasza gabesszg (#2582) üzenetére


ko9
addikt

A Mini Pro szabványos videóhívást kezdeményez, az iPhone4 nem tudom milyet. Ha iPhone tudja azt kezelni, akkor minden további nélkül. De miért ne tudná azt kezelni?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2585) gabesszg válasza ko9 (#2584) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Nem akarok hülyeséget mondani de "sima" videohívást sztem nem kezel csak facetime az h wifin megy csak azt hamar ki lehet lőni de nem tudtam, h erre létezik e skype v fring v hasonló.köszi a gyors választ(ja még 2hülye kérdés ez ugye flasht nem játszik le és angry birds gond nélkül fut)valamint van qwerty bill a képernyőnél is nem csak a billentyúzet)

(#2586) Bambusznád válasza gabesszg (#2585) üzenetére


Bambusznád
tag

Angry Birds simán fut.
Qwertz van billentyűzet kitolás nélkül is oldalra fordítva illetve álló billentyűzetnél is.
Flash megy rajta.

[ Szerkesztve ]

(#2587) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok!

Ma érkezik hozzám egy ilyen készülék, az aktuális telefonon szétesett, és a céges előfizetéshez meg viszonylag jó áron lehetett kérni mini pro-t. Ami a gondom: a jelenlegi előfizetésen van hűségidő, és nem nagyon lehet vele variálni, viszont abban csak 100 mega adatforgalom van ingyenesen havonta. Csak a levelezést, napi 1-2 perc böngészést fogok csak a telefonon használni, majd kiderül mire elég. Viszont a 100 mega ingyenes adatforgalom felett nagyon kemény bünti van, így szeretném valahogy beállítani, hogy ne engedjen fölé. Van valami számláló beépítve vagy letölthető app? Igaz, hogy küldenek a túllépésnél sms-t, de az már csak halottkém vizsgálat. :K

(#2588) ko9 válasza lordring (#2587) üzenetére


ko9
addikt

Ezt csekkold

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2589) Herczi válasza lordring (#2587) üzenetére


Herczi
senior tag

Biztos, hogy bünti van? Manapság már inkább csak lekorlátozzák a sebességet hál istennek.
Egyébként a 3g watchdog elég népszerű adatforgalom számláló.

(#2590) Bambusznád válasza lordring (#2587) üzenetére


Bambusznád
tag

A gyári adatforgalom számlálóban is be lehet állítani, hogy figyelmeztessen a beállított MB mennyiségnél, de az nem tudom mennyire pontosan mér.
Azt is be lehet állítani, hogy a hónap melyik napjától számoljon újra.

[ Szerkesztve ]

(#2591) lordring válasza Herczi (#2589) üzenetére


lordring
aktív tag

Tuti, külön felhívta az ügyfélszolgálatos a figyelmemet, hogy nem kell külön csomagot vennem, mert a jelenlegi hűségidősben van 100 mega ingyenes adatforgalom, csak vigyázzak mert a túllépése nagyon drága - le sem írom mennyi... :))

(#2592) Isten88 válasza Isten88 (#2534) üzenetére


Isten88
senior tag

Sziasztok!
Megismételném magam, hátha... :)
"Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy "call recorder" alkalmazást, ami mind a két irányba rögzíti a hangot, ha lehet, mp3-ba, és mindezt magától? Hívás fogadásakor indítja a rögzítést, hívás végénél meg megszakítja. Bocs, hogy itt kérdezem, de nem találtam topikot, ahol erre irányuló kérdéseket feltehetnék.
Köszi előre is!"

Szerk.: "Frissítésnél gyári állapotba visszaáll a telefon, vagy csak frissül és maradnak a beállítások?"

Köszi a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#2593) ko9 válasza Isten88 (#2592) üzenetére


ko9
addikt

Beállítások maradnak, csak a rendszer frissül.

Első kérdésre: [link]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2594) Pityu89


Pityu89
senior tag

Tegnap vettem egy ilyen telefont, első androidos készülékem. Lenne pár kérdésem, remélem nem ugrik senki kútba, hogy már 8szor válaszoltunk rá olvass vissza, idővel menni fog minden. 5800 tulaj voltam eddig, na. :D

Először is:
SI 1249-4767
11W30

nem ciripel, teljesen néma.

-Hol tudok úgy kilépni az alkalmazásokból, hogy azok ne fussanak a háttérben? Illetve hogy tudom megnézni mi fut és őket leállítani?
-Hol van a filekezelő? Vagy külön töltsek le egyet?
-Böngészőben hogy lehet beállítani, hogy minden induláskor a kezdőoldalt mutassa, ne azt ahol utoljára jártam?
-Kilehet törölni a facebook profilt? Vagy megoldani, hogy ne akarja minden lépésemet közzétenni?
-Zenelejátszóban hogy lehet mappákból lejátszási listát létrehozni?
-Call meter NG adatszámláló program?

(#2595) Isten88 válasza Pityu89 (#2594) üzenetére


Isten88
senior tag

Szia!
"-Hol tudok úgy kilépni az alkalmazásokból, hogy azok ne fussanak a háttérben? Illetve hogy tudom megnézni mi fut és őket leállítani?" - Beállítások, alkalmazások, futó szolgáltatások. Kilépni úgy tudsz a legtöbből, hogy a bal alsó sarokban lévő nyilat nyomogatod, amíg ki nem lép, de van némelyik, emiben símán csak exit. :)
"-Hol van a filekezelő? Vagy külön töltsek le egyet?" - eredetileg nincs, magadnak kell szedni marketből, van sok féle, pl.: and explorer, stb..
"-Böngészőben hogy lehet beállítani, hogy minden induláskor a kezdőoldalt mutassa, ne azt ahol utoljára jártam?" - Sajnos ezt nem tudom, Opera Mobile-t használok alapértelmezetten, ajánlom neked is. :)
"-Kilehet törölni a facebook profilt? Vagy megoldani, hogy ne akarja minden lépésemet közzétenni?" - szerintem te kijelentkezni szeretnél, azt minden további nélkül megteheted. Belelépsz a Facebook alkalmazásba, főoldalán jobb alsó gomb (ami a menü gomb mellett van érintőgomb), és logout.
"-Zenelejátszóban hogy lehet mappákból lejátszási listát létrehozni?" - Zenére inkább a PowerAMP-ot ajánlom, jobban személyre szabható, többet tud.
"-Call meter NG adatszámláló program?" - a nevéből kikövetkeztethetően szerintem a hívásokkal kapcsolatos dolgokat méri. :)

(#2596) Isten88


Isten88
senior tag

(Bocs, de letelt a szerkesztési idő...)
Csak nálam lett új a Market felülete? Most jött rá egy (kötelező) frissítés, amit ha le is törlök, visszafrissül magától, amint netet kap. Szóval másnál is van ez, vagy csak nálam? :/
(Nekem így kevésbbé tetszik, hardverigényesebb is, meg a netet is jobban viszi, ahogy néztem...)

(#2593) ko9: Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#2597) e-newsee válasza lordring (#2591) üzenetére


e-newsee
addikt

Nálatok legalább lehet a céges előfizetéshez válogatni. :)
Nálunk telefon fix típus, netet meg felejtsd el... :)
Amúgy a bünti 100 MB fölött valójában nem céges bünti?

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2598) lordring válasza e-newsee (#2597) üzenetére


lordring
aktív tag

Nyilván céges, de a netet én akartam a telóra, nem a cég. :DD Így ha bünti van miatta, azt nekem kell kicsengetnem, örüljek, hogy ők olyan előfizetést vettek a telóra, amiben legalább van 100 mega /hó. Egyébként egy láma kérdés: ha wifi-vel netezek, az ugye nem számít bele az adatforgalomba? :B Mert az van az irodában és otthon is.

(#2599) ko9 válasza lordring (#2598) üzenetére


ko9
addikt

Nem, az nem. A programok is külön mérik a kettőt.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2600) lordring válasza ko9 (#2599) üzenetére


lordring
aktív tag

Akkor ez jó hír! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.