Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) Lajdzsi válasza e-newsee (#2350) üzenetére


Lajdzsi
tag

Bocs, csak szellemes próbáltam lenni :DDD

(#2352) e-newsee válasza Lajdzsi (#2351) üzenetére


e-newsee
addikt

Akkor csak én vagyok túl hétfői... :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2353) Lajdzsi


Lajdzsi
tag

Egyébként ezt a Facebook integrációt csak úgy lehet kikerülni, hogy ha nem kapcsolom össze a facebook fiókommal a telefont?
Valahogy nem szimpatikus...

(#2354) FET-MEN válasza e-newsee (#2352) üzenetére


FET-MEN
veterán

pff hétfő.. ne is beszéljünk róla mert mondok olyan FuckOFF-ot :DDD

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#2355) xperiababu


xperiababu
csendes tag

Sziasztok!

Én egy új telefon felhasználó vagzok. Jelenleg is ismerkedem a készülékkel. Viszont felmerült bennem egy kérdés. Van arra lehetőség, hogy a telefon hangerejét manualisan módosítani tudjam?

példának a samsung i900 omniát tudom írni. Ott egy csillag kóddal lehetett a decibeleket varialni. Sajnos a kapott heatset nagyon gyenge minőségű, ezért lenne szükségem erre a beállításra. Nincs keret új fülesre, addig megtenné nekem.

(#2356) Lajdzsi válasza xperiababu (#2355) üzenetére


Lajdzsi
tag

Csak a készülék oldalán lévő gombokkal lehet ezt befolyásolni (fel-le) tudtommal.
De előfordulhat, hogy a marketen van erre alkalmazás, sose tudni.
Konkrétabbat sajnos nem tudok.

(#2357) FET-MEN válasza xperiababu (#2355) üzenetére


FET-MEN
veterán

fülesre egy jó app marketről: powerAMP de az ingyeneset szedd le ne a fizusat. az egy jó zenelejátszó profi hangszínszabályzóval.

Iphone 7

(#2358) petra88


petra88
csendes tag

Sziasztok!
Xperia Mini Pro-val működik a TurboSim kártya? Valakinek tapasztalat?

(#2359) Davey7


Davey7
senior tag

Uristen ennyi off-ot :)
En is a T webshopbol rendeltem es a futar mondta,hogy ki van a tokuk a T-vel,mert ugye nekik nem szolnak errol, meg nem is ugy mukodik.

A masik : [link]
Aki erti az tudja, hogy nem jelent valami jot...
Az all a cikkben,hogy a 2.3.4-es frissites csak majd oktober vege vagy November eleje korul jon ki. Valami miatt visszatartjak. Annal kesobb derul ki, hogy megoldjak e ezzel a ciripelest vagy nem.
Es a plane meg a cikkben, hogy azt irja, hogy a mini/mini pro paros kapja meg a legkesobb. :(

(#2360) M.W.H


M.W.H
aktív tag

ó hát itt még senkinek sincs éretségije :Y? akkor én mit mondjak? magamnak kell megvennem

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#2361) ko9 válasza M.W.H (#2360) üzenetére


ko9
addikt

Devan, DEVAN! :B :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2362) Ph03nixx


Ph03nixx
csendes tag

Letöltöttem az Astro file manager-t de nálam valamiért nem magyar nyelvű. Tudja valaki hol kell beállítani a nyelvet?

(#2363) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok!

A SE Xperia Mini és Mini Pro között milyen fő különbségek vannak? Mert a SE honlap összehasonlítása szerint szinte semmi... :U

(#2364) fatal` válasza lordring (#2363) üzenetére


fatal`
titán

A minin nincs fizikai billentyűzet.

(#2365) pepe091 válasza lordring (#2363) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Egy kicsúsztatható QWERTY billentyűzet elég különbség? :)))
Meg előlapi kamera, LED máshol bla bla bla :))) Olvass vissza.

[ Szerkesztve ]

(#2366) pepe091 válasza Ph03nixx (#2362) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Szerintem nincs magyarul. Amúgy ha nem annyira tetszik akkor próbáld ki az ES file explorert szerintem sokkal szebb a felülete és átláthatóbb.

@ M.W.H

Nekem is van ám érettségim! :DD Az egyáltalán nem vészes, a vizsgákkal jobban kell küzdeni :K

[ Szerkesztve ]

(#2367) lordring válasza pepe091 (#2365) üzenetére


lordring
aktív tag

Aha, akkor kicsit félreérthető a SE honlapon az adat. Ebben az esetben a sima mini kilőve. Köszi. :R

(#2368) mrlujoak válasza lordring (#2363) üzenetére


mrlujoak
veterán

Jól írod, szinte semmi... :P
Hiszen a fő különbség a fizikai QWERTY billentyűzet. Ez több helyen is említésre kerül.
Ami még alapvető különbség a mini pro javára, az a videóhíváshoz is használatos előlapi kamera megléte...

Egyéb tekintetben a két modellen esztétikai és vezérlők/csatlakozók/visszajelzők elhelyezésének eltéréseit vélhetjük felfedezni... ;)

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#2369) benjonino válasza lordring (#2367) üzenetére


benjonino
tag

Ne hamarkodd el!
Az általam nézett csomagban a Mini 36 ezer, míg a Mini Pro 50 ezer. Ez 14 ezer különbséget jelent, vagyis ennyibe kerül a T-nél a billentyűzet. Ez azért elég sok érte. Ha százalékosan nézzük akkor még rosszabb a helyzet. A Mini-hez képest 39%-al drágább a billentyűzettel ellátott Pro. Sokan úgy gondolják, hogy ez nem éri meg.
Ezzel nem a Mini-nek akartam reklámot csinálni, csak pofátlanságnak tartom az ennyire mesterségesen fenntartott árkülönbséget ennél a szolgáltatónál. Függetlenül 5 ezer a különbség, amit reálisnak is érzek.

(#2370) fatal` válasza benjonino (#2369) üzenetére


fatal`
titán

Még mindig nem addtál linket, hogy hol 5 ezer a különbség a két telefon között, mert én mindenütt 10-15k különbséget látok, ugyanúgy mint a t-nél.

Remélem nem egy full, gyártó garival és tartozékokkal ellátott minit hasonlítasz egy csak adatkábellel és töltővel kínált (bolti garis) prohoz.

(#2371) DrJános válasza fatal` (#2370) üzenetére


DrJános
aktív tag

Gondolom nem akar reklámozni.

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#2372) JohnnyX válasza fatal` (#2370) üzenetére


JohnnyX
senior tag

5 ezer a különbség a nem független, és független között...

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#2373) e-newsee válasza Davey7 (#2359) üzenetére


e-newsee
addikt

Talán azért a mini / mini pro páros kapja meg utoljára, mert ott hozzá kell optimalizálni egy teljesen átalakított felhasználói felülethez, ami sokkal több mindenben különbözik az alap Android sajátságoktól. Ez pedig több időbe telik. Szerintem.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#2374) M.W.H


M.W.H
aktív tag

nekem is van :)) és valóban a vizsgasucks meg a felsőoktatás sokkal trébb:D
mekem elvileg még 3 hét a teló hogy tudom leghamarabb megállapitani h ciripel-e? mert én már nyomtam a fülemhez de úgy nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#2375) benjonino válasza fatal` (#2370) üzenetére


benjonino
tag

Ok, megfogtál!

Nem olvastam utána, hogy a független boltokban mennyi valójában, mert így is úgy is a T-nél fogom megvenni. Ezen a fórumon olvastam csak. Lehet, hogy nekem is körültekintőbb kellett volna lennem.

A bosszantó az, hogy nemrég emeltek a T-nél rajta egy 5-öst, míg a Mini-n nem.

(#2376) pepe091 válasza M.W.H (#2374) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ezt csak csendes helyen fogod hallani. Utcán vagy bevásárlóközpontban vagy üzletben ne is próbálkozz :)

(#2377) M.W.H válasza pepe091 (#2376) üzenetére


M.W.H
aktív tag

hát a szobámba hallgattam:) csak trükkös a véltel

Mad W. Highflyer

(#2378) Davey7


Davey7
senior tag

Az miert van,hogy ha bekapcsolom a Data Traffic-ot, akkor a ket nyilacska folott csak az "E" betu van es nem 3G??? A varosban kb midnenhol ez volt,szoval nem a lefedettseg hianya miatt.

(#2379) pepe091 válasza M.W.H (#2377) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

És ott hallottad? Ha nem akkor menj még csendesebb helyre fürdő, vagy wc.. :D
Amúgy meg csinálj egy videót és rakd fel gépre aztán megtudod :)
A tiéd milyen széria?

(#2380) xperiababu


xperiababu
csendes tag

Reply:
#2356 - Lajdzsi válasza xperiababu (#2355) üzenetére;
#2357 - FET-MEN válasza xperiababu (#2355) üzenetére;
#2378 - Davey7 üzenetére válaszom (#2378).

A hangerő szabályzót mindig a maximumon hagyom. A gyári headset nagyon gyenge minőség. Legalább egy 'agyba dugós' változatot csomagolhattak volna a készülékhez. Kipróbáltam az ötletedet, bejelentkeztem az Android Marketbe és megkerestem a PowerAMP-ot. Ahogy kérted az ingyenes (trial) változatot választottam ki és töltöttem le a telefonra. Sajnálattal vettem tudomásul, hogy egy ilyen 'majdnem tökéletes' telefonnál ilyen apró dolgok miatt kell az időmet eltölteni.

Alapvetően ami zavar:
-Alapértelmezetten telepített alkalmazások: Tetris Demo, OfficeSuite, Games by PopCap, AXN Player, LiveWire kezelő, stb... szívesen letörölném, hogy még ennyi helyet se foglaljanak a memóriában. Garanciavesztés miatt nem nyúlok a telefon lelkébe. A legrosszabb, hogy újraindításkor ezek automatikusan elindítják magukat. :(
-Akkumulátor gyorsan merül: a szokásos praktikákat használom (adatforgalom korlátozva EDGE-re vagy letiltott, csökkentett fényerő, forgatás kikapcsolása, futó alkalmazások manuális kikapcsolása). Akksi jelenlegi állapota: 'kisütés'. Vásárláskor azt mondták nem szükséges, alapból így kerül a készülékbe. Érdemes...
-böngésző: adhatott volna már jobban is magára a gyártó, mert egy ilyen telefonhoz egy 'okosabb' böngésző dukálna. Többfüles böngészés, gyorsabb működés...
-Töltő és USB adatkábel védőpöcök: akkor a legrosszabb a telefon használata, amikor friss körömvágás után vagyok. Számomra meglepő volt, hogy így oldották meg, minden esetre nem ér sokat, hamarosan 'elfogy' a pöcök...

Sajnálom, hogy nem lehet ebben a készülékben akkora mértékű tweakeket végrehajtani, mint előző PDA-mon, Samsung i900 Omnia készükéken. Biztosan megértitek ti is, hogy nem fogok ezervalahány forintot kifizetni azért, mert a telefont tényleg úgy tudnám hallgatni, ahogy azt megszoktam. Ide-vagy oda a gyári headset egy nagy nulla, többet vártam ettől a készüléktől és jobb nagyobb hangzást!

Az 'E' betű az 'EDGE' szolgáltatás jelenlétét jelenti. A '3G' a gyorsabb hálózatot. A gerincvárosokban, több helyen már az elővárosok is '3G' fedettséggel vannak megáldva. Én több helyen azt látom, hogy adatkapcsolat közben saját magával veszekedik a készülék. Megjelenik a '3G' majd kis ideig a 'H' betű, ami a 'HSPA' hálózat jelenlétére utal. Még a T-Mobile sincs kiforrva, kis idő kell mindenhez, de egy biztos, hogy azok a területek, ahol eddig is csak 'EDGE' volt elérhető ott biztos nem lesz azonnali '3G' szolgáltatás. Minden esetre akkor kapcsold be a gyors kapcsolatot, ha tényleg nagy aktív adatforgalmat generálsz. Ha nem, kapcsold ki, spórolj az energiával.

[ Szerkesztve ]

(#2381) pepe091 válasza xperiababu (#2380) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

"-Alapértelmezetten telepített alkalmazások: Tetris Demo, OfficeSuite, Games by PopCap, AXN Player, LiveWire kezelő, stb... szívesen letörölném, hogy még ennyi helyet se foglaljanak a memóriában. Garanciavesztés miatt nem nyúlok a telefon lelkébe. A legrosszabb, hogy újraindításkor ezek automatikusan elindítják magukat. :("

Garanciavesztés? Nehogy már :D Nem rootolni akarod a telefont hanem egy alkalmazást akarsz eltávolítani, semmi köze a garanciához!

(#2382) xperiababu válasza pepe091 (#2381) üzenetére


xperiababu
csendes tag

Eltávolítás nem lehetséges, mivel a törlés lehetőség nem elérhető a programok eltávolítása menüben.

(#2383) Davey7 válasza xperiababu (#2380) üzenetére


Davey7
senior tag

Koszi a valaszt, nem mondtam, de tudom mi az az E meg a 3G meg a H :)
Gerincvarosban lakom es epp emiatt kerdeztem,hogy miert csak E betu van, valoszinu azert mert nem talaltam,hogy hol lehet atkapcsolni. Hol van az a gyors kapcsolat menupont ahol at tudom kapcsolni?

(#2384) ricsike81


ricsike81
aktív tag

hogyan tudom letörölni a tetris demot, és a tmobile csengőhangoakt ? Volt már aki leejtette a telóját ? Én ma szőnyegre ejtettem le, kiesett a kezemből, a szobában ,de semmi sérülés nem lett rajta, ás tökéletesen működik. gondolom egy ilyen leejtéstől nem megy tönkre.

(#2385) xperiababu válasza Davey7 (#2383) üzenetére


xperiababu
csendes tag

Nyisd meg a menüt, majd ott a beállításokat kell választani. Azon belül 'vezeték nélküli és mobilhálózati beállítások'. Ott a felsorolás legalsó részében találod a mobilhálózat beállításait. Azon belül 'hálózati üzemmód' és ott GSM/elsődleges WCDMA -t válaszd ki.

(#2386) xperiababu válasza ricsike81 (#2384) üzenetére


xperiababu
csendes tag

Törléssel kapcsolatban nem tudok választ adni. Ezeket az alkalmazásokat én is letörölném.

A leejtéssel kapcsolatban viszont annyi, ha T-Mobile-os vagy, akkor válassz ki egy biztosítási csomagot a telefonra, mert ha nagyon leejted és megsérül, akkor nem kell fizetni az esetleges javításért / cseréért!

Viszont a szőnyeg egy könnyebb jelentőségű esési pont, mint az utcán az aszfaltra vagy a murvára leejteni a készüléket. És otthon nem eshet másfél méternél nagyobb magasságból a telefon, ennyiből szerencsésebb a történet, mert az esetleges karcolás, sérülés nem jön létre!

(#2387) xperiababu


xperiababu
csendes tag

A telefont a T-Mobile-nál vásároltam. Kaptam hozzá kiegészítőket, egy memóriakártyát, 2GB tárhellyel. Viszont csak kb. 500-620 MB méretű tárhellyel tudok gazdálkodni.

Ha megformázom a kártyát, milyen adatokat veszthetek el? Ez hatással lehet a telefon biztonságos, stabil működésére?

(#2388) ko9 válasza xperiababu (#2387) üzenetére


ko9
addikt

Én is formázással kezdtem, azóta se hiányzik semmi róla :D

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2389) petra88


petra88
csendes tag

Senkinek semmi véleménye? :( fontos lenne tudnom, hogy jó-e bele a turbosim...

(#2390) pepe091 válasza xperiababu (#2387) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Így már értem, akkor bocsánat! Én nem próbáltam ezeket törölni, csak a wave securityt azt probléma nélkül leszedte, a többi nem zavar.
Amúgy én is formáztam egyből és nincs gond. :D

(#2391) ko9 válasza petra88 (#2389) üzenetére


ko9
addikt

Nem sok árkülönbség van a szolgáltatós és a független között... Új készülékekre nem hiszem, hogy ilyen hamar adnak ki TurboSIM-et.
Mondjuk én azt se tudom, hogy Androidos telefonra van-e már TurboSIM :B

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2392) Lajdzsi válasza petra88 (#2389) üzenetére


Lajdzsi
tag

Mivel ugyanúgy jó bele bármilyen szolgáltató sim-e, így a turbózás is működnie kéne.
A kártyafoglalat elvileg ugyanolyan minden készülékben, nem? Csak a kártya behelyezésének mikéntje és rögzítése eltérő.

(#2393) doddencs


doddencs
senior tag

valaki nem tudna egy fotót feltölteni a türkiz hátlapról, már akinek van persze?

mert így képeken nem tűnik rossznak, de rendes fotót nem találtam róla, és élőben lehet már csúnya.

előre is köszi, ha vki megtenné nekem.

(#2394) Bambusznád válasza doddencs (#2393) üzenetére


Bambusznád
tag

Pont most töltöttem fel a képeket :C

Ma érkezett :))

Íme: Képek

[ Szerkesztve ]

(#2395) doddencs válasza Bambusznád (#2394) üzenetére


doddencs
senior tag

köszi!!

ezt élőben látni kell, azt hiszem. :D férfi kézben lehet a fekete ideálisabb :DDD

(#2396) ko9 válasza Bambusznád (#2394) üzenetére


ko9
addikt

Nincs ezzel semmi baj. Prücsök jött vele? :DDD

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#2397) xperiababu válasza pepe091 (#2390) üzenetére


xperiababu
csendes tag

Egyáltalán miért kell vírusirtó egy ilyen telefonra?

(#2398) mrlujoak válasza petra88 (#2389) üzenetére


mrlujoak
veterán

Legutóbb Xperia X8 esetében kísérleteztek TurboSIM használatával, és a 3G-t, meg némi sms és hálózatvesztési zavart leszámítva ment a dolog.

Ha ezt a megoldást választod, mindenképp olyan helyen vedd a kártyát, ahol visszaveszik, ha netán rosszalkodna a telefonoddal, illetve ahol programozzák is, ha kell, az új modell miatt...

Bambusznád:

Gyönyörű mindkettő!

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#2399) Bambusznád válasza ko9 (#2396) üzenetére


Bambusznád
tag

A telefon már megvan több, mint egy hónapja :) A hátlap az új :)

[ Szerkesztve ]

(#2400) ko9 válasza xperiababu (#2397) üzenetére


ko9
addikt

Mondjuk a vírusok ellen?

Bambusznád:
Tényleg, bocsi, mindig is rossz volt a nickmemóriám :DD
Mennyiért vetted és honnan? Ez is olyan "gumírozott" mint a fekete?

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.