Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) ko9 válasza ricsike81 (#1000) üzenetére


ko9
addikt

Üdv!
Azt csak az akksi alatt tudod megnézni, nem nehéz csak elsőre leszedni. Ha jól megnézed a bal oldalát, ott van egy kis bemélyedés, oda benyomod a körmöd, a másikkal meg húzod ellentétes irányba. Egy kis erőfeszítés, és lepattan. Nem kell félni, hogy eltöröd, elég masszív darab

Beállítások - Hang - Érintéshangjelzések-re gondolsz szerintem.

Biztos azért mert lassan olvassa be, a Class2-es elég lassú darab, Class4-es már sokkal gyorsabb, szerintem azzal nem lesz baj.

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1002) Bambusznád válasza dokee78 (#966) üzenetére


Bambusznád
tag

Gyártottam egyet :D
A minőségért sorry csak fényképezővel tudtam videózni.

Teszt videó

(#1003) ricsike81


ricsike81
aktív tag

a mini kijelzője hogy állja a karct ? Én fólia nélkül használom 4 napja, és semmi karc rajta. Nálatok ?

(#1004) Enci1983 válasza szente (#996) üzenetére


Enci1983
senior tag

Az enyém 11w29 de nem hallok semmi ciripelő hangot sem :) vagy csak a 30-ban van a hiba?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

(#1005) ko9 válasza ricsike81 (#1003) üzenetére


ko9
addikt

Nem szedtem még le a fóliát, de elvileg karcálló a kijelzője.

Viszont a gyáriszámos kérdésre nem tudom a választ. Mi a különbség a 11W31 és 11W32 között pl?

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1006) Szergej01 válasza Bambusznád (#1002) üzenetére


Szergej01
csendes tag

Rövidke, de jó :K Köszönjük :)

Oneplus 7T

(#1007) Kobaljov válasza sxxorp (#985) üzenetére


Kobaljov
senior tag

A karcálló ásványi (ipari?) üveg védőréteg mellett van értelme a képernyővédő fóliának?

(#1008) Patrick76496


Patrick76496
őstag

szerintetek karácsonyra mennyi lesz az ára? :) mint sokaknak, nekem is ez lesz a következő telóm :DD alig jött ki pár napja, és máris rengeteg tulajdonos van :))

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1009) ricsike81


ricsike81
aktív tag

mi tudtok a gyári számról ? 11W30-as nak mi a hibája ? mi a különbség a 11W31 és 11W32 között?

(#1010) Lajdzsi válasza ko9 (#1005) üzenetére


Lajdzsi
tag

És Ricsike:
az a szám csak annyit jelent, hogy hanyadik héten adták ki.

Bambusznád, megadnád kérlek teljes nevét annak a repülős játéknak? :R

[ Szerkesztve ]

(#1011) Bambusznád válasza Lajdzsi (#1010) üzenetére


Bambusznád
tag

Air Attack HD :)

(#1012) Lajdzsi válasza Bambusznád (#1011) üzenetére


Lajdzsi
tag

Köfönöm cépen.

Közben találtam ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=mhORlx7aX-A&feature=related

Nem egy egetverő képminőségű a vidi, de látszik rajta pár dolog, hogy milyen fullos játékok futnak el a ketyerén. Bárkinek ajánlom, aki kicsit is játékosabb vonalon tervezik kihasználni a telefont.

Szerkesztés/ BRÉKING NYÚZ!!
Holnap megint lesz Mini Pro a ketyereparkon!

[ Szerkesztve ]

(#1013) csatakacsa válasza Lajdzsi (#1012) üzenetére


csatakacsa
tag

Az miért olyan nagy szám. :F

Odaírják hogy leértékelték 80 E-ről 61E-re, miközben ez a telefon soha sehol nem kertül 80 ezer ft ba mindenhol 55-60 között lehet kapni.

XXL GSM
GSM line
Vodafone

Lehet, hogy csak én nem értem mire jó az az oldal. :U

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#1014) dokee78 válasza Bambusznád (#1002) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi jó lett.
Ez a Widget lebegtetés nagyon jó ötlet az SE-től!

(#1015) tipuka válasza csatakacsa (#1013) üzenetére


tipuka
addikt

Ha én szeretnék 2 év garis mini pro-t venni ennél az XXL GSM-nél, és tegyük fel baja esik, akkor a Sony márkaszervizbe bevihetem simán és ingyen garanciában megjavítják?
Elolvastam a honlapon, lehet rosszul értelmeztem, inkább rákérdeztem. Szegedi vagyok, és Bp-re körülményes lenne elvitetni, azért fontos ez a számomra.
Illetve éna tartozékok listáját nem találtam meg, azok mik lennének?

[ Szerkesztve ]

(#1016) sxxorp válasza dokee78 (#1014) üzenetére


sxxorp
őstag

EMBEREK! Kicsit updatelném ezt a ZAJ dolgot!
Szóval a video felvételi problémáin túl lehet lépni, a dolog ennél komolyabb. Eddig úgy látom, hogy ez a kis cirpegés mindig hallható a telefonban, ha aktív a képernyő! Nem kell külön alkalmazás a teszthez. Szóval, akinek megvan a telefon, és szeretné ellenőrizi, szeretne segíteni:
TESZT
1. Kapcsold be a fényképezőt (csak azért, mert ennél elég aktív a kijelző, de a legtöbbször elég bármi, csak világítson a képernyő)
2. Emeld nagyon közel a füledhez a telefont úgy, hogy a jack-dugó helye legyen a legközelebb!
3. Hallhatod kis rovarszerűen cirpegő, elektrosztatikus zajt!
Ha nincs, az lenne a legjobb hír, mert akkor van remény, hogy kicserélhetem jóra.
Ha nincs, ha van, írjátok be ide a gyártási időt, akku alatti szövegben asszem 4. sor vége: 11WXX, ahol XX 2jegyű szám.

Ez azért durva, mert nem lehet annyival elintézni, h a videofelvevőt majd javítják egy szoftverfrissítéssel... a video felvevő jó, a zaj a probléma, és a képernyő sokkal többször aktív, minthogy videokat vennél fel... ez abszolút nem normális, aggódok, h nem jelent jót a telefon élettartama szempontjából...
Valaki benyögte, hogy a processzor az... az is elég gáz lenne, hogy beszűrődik, de vmivel könnyebben elfogadható... tényleg hasonlít, de elég hangos, viszont miért nincs a zaj bedugott töltő esetén?? kámforrá válik a processzor??

@Bambusznád: nem tudom mivel készítetted a videód, de ott ez a cirpegő hang (a hidas és a krokodilos video-don is)... az előbbi tesztnél hallhatod meg, mit is vesz fel a belső mikrofon...

[ Szerkesztve ]

(#1017) dokee78 válasza sxxorp (#1016) üzenetére


dokee78
félisten

Szerintem nem a processzor.
Sima Mininél nincs hang,viszont ha megnézed akkor a hátulján a hangszóró is máshol van,a 2 telonál.(Bár nem tudom van-e köze hozzá.)

[ Módosította: #65675776 ]

(#1018) sxxorp


sxxorp
őstag

Az egészben az a legdurvább, hogy baromi lassan fogják fel az emberek, hogy mire is próbálok rámutatni - sztem jóval több embernek van ez a dolog, mint aki egyáltalán tud róla, a másik meg megvonja a vállát, hogy kicsit szar a videorögzítés...
De ez tényleg keményebb, tényleg nem normális, ahogy ott cirpeg - mondom, most már attól félek, hogy rövidíti az élettartamot, szerencsére 2 év gyári garanciás a telefon - mondjuk nem tudom mire megyek vele, a legjobb lenne, ha jönne a hivatalos beismerés...
Ha viszont ennyire érzéketlenek az emberek a SE jó eséllyel szőnyeg alá söpri a dolgot... ha mki éberebb lenne, és elindítanánk egy kis lavina-effektet, akkor prioritássá válna, és volna esélyünk kijavíttatni....

(#1019) dokee78 válasza sxxorp (#1018) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem még meg sincs,de azóta zavar,amióta láttam az első ilyen videót.
De érdekes módon a sima Miniben nincs ilyen gond.
SE hivatalos fórumán van erről szó amúgy?

Sima Mininél nincs hang,viszont ha megnézed akkor a hátulján a hangszóró is máshol van,a 2 telonál.Vagy a mem. kari. az is ott van közel.
(Bár nem tudom van-e köze hozzá.)

[ Szerkesztve ]

(#1020) ricsike81


ricsike81
aktív tag

Sziasztok segítsetek már légyszíves nekem az alábbiakban !

Hogyan tudom megnézni az xperia mini készülékemet, hogy milyen gyártású / 11w32 / , billentyűzet kód van-e rá, vagy a menüben meg lehet valahogy nézni, hogy ne kelljen szétszedni a telót, mert a hátlapot nem tudom leszedni, és nem akarom eltörni. A hátlap leszedése miatt bemegyek a Tmobilba, és ott veszik le nekem.

Másik kérdésem az lenne , hogy ha hívás esetén beütöm a számokat tárcsázással, akkor tárcsázás közben van hang, és rezeg, amikor a kijelzőt nyomkodom. Hogy lehet levenni a a tárcsázásnál / hívószám bevitélnél a telefonhívás menüben / a rezgő hangot. A Tmobil szerviz nem tudta ezt megmondani.

Másik kérdésem az lenne, hogy a memória kártyámra feltelepítettem az IGO, ami megy normál felbontásban. Csak az a baj, hogy ha a navi hang beszél, akkor a beszéd egy kicsit szakadozik. Lehet memória kártya miatt class 2-es maxell a kártyám van.

Most veszek kingston class 4-es kártyát 8 gigásat, az már elég bele ?

Várom válaszod

Köszönöm segítséged

(#1021) dokee78 válasza ricsike81 (#1020) üzenetére


dokee78
félisten

Nem olyan nehéz leszedni a hátlapot.
Az oldalán ott a bemélyedés ott körömmel leszedheted.
Ha bemész ezért a T-mobile-ba lehet kinevetnek. :K

IGO nincs Androidra.(WAREZ téma tiltott a fórumon.)

(#1022) Bambusznád válasza sxxorp (#1016) üzenetére


Bambusznád
tag

Tudom milyen zajra gondolsz a két videón hallom is amit készítettem, ha felhangosítom. De így nem hallom :(
Simán lehet, hogy van csak az én fülem rossz.

(#1023) csatakacsa válasza ricsike81 (#1020) üzenetére


csatakacsa
tag

Ugyanezt megkérdezted a #1000nél is és egyből jött rá egy válasz, most megint megkérdezted megint válaszoltak rá. Rögtön a következő hsz a válasz volt. Hányszor fogod még ma megkérdezni? :F

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#1024) ko9 válasza ricsike81 (#1020) üzenetére


ko9
addikt

Basszus, ezt a kérdést tetted fel délelőtt is, és a felére válaszoltam is... :U

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1025) sxxorp válasza Bambusznád (#1022) üzenetére


sxxorp
őstag

ugyanez a cirpegés, csak belül a telefonban, a jack dugó környékén... ott kell lennie, ezt veszi fel a telefonod is!!

(#1026) ko9 válasza sxxorp (#1025) üzenetére


ko9
addikt

És most meghallgattam a a jack dugónál, és tényleg ciripel... 11W32...

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1027) Rizzo válasza Bambusznád (#1002) üzenetére


Rizzo
aktív tag

Hmm, én ezen a videón hallom a ciripelést, és nem folyamatos, kicsit olyan, mint amikor a winchester mechanikája kerreg töltéskor, persze tudom, hogy ebbe nincs ilyen, csak ahhoz hasonlítható a hang, nem tudom mi lehet ez :F

Clear Eyes, Full Heart, Can't Lose!

(#1028) ko9 válasza Rizzo (#1027) üzenetére


ko9
addikt

Tökéletesen azonosítottad, nekem is ez volt az első benyomásom róla :D

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1029) Bambusznád válasza Rizzo (#1027) üzenetére


Bambusznád
tag

Ezt a videót a fényképezőmmel készítettem. Ott az auto fokusz hallatszik.

(#1030) sxxorp válasza ko9 (#1026) üzenetére


sxxorp
őstag

És ezt te normálisnak érzed?
Nekem elég ijesztő - mi történik ott, meddig bírja ki, 2 év, 1 hó, 1 hét??
Köszi a dátumot!
Hol vetted (csak kíváncsi vok, mennyiért) és milyen garival? Teszel vmit?

(#1031) sxxorp válasza Bambusznád (#1029) üzenetére


sxxorp
őstag

Ezért nem is ezt néztem, hanem a youtube-os tesztvideóid... de valóban arra a processzor/vinyó kerregésre hasonlít...
Látod másnak is sikerült végre észrevenni...

[ Szerkesztve ]

(#1032) dokee78


dokee78
félisten

Van itt olyan aki a T-nél vette?
Ciripel az is?

sxxorp Szerkesztés gomb. :O

[ Szerkesztve ]

(#1033) e-newsee válasza sxxorp (#1016) üzenetére


e-newsee
addikt

Szerintem a ciripelés a hűtőventillátor hangja. :D Ekkora proci mellé kell... :D
Komolyra fordítva viszont tényleg súlyosabb lehet a dolog, mint aminek látszik. Szerintem valami elektromágneses összegerjedés lehet, előfordulhat az is, hogy konstrukciós hülyeség, és csak alaplapcserével orvosolható. Majd ha áttervezik. De szerintem élettartam problémákat nem okoz. Ez valami olyasmi lehet szerintem, mint amikor nálam a számítógépnél a hangszórók sercegtek, amikor mozgattam az egeret. Aztán kiderült, hogy ki kellett csak vennem a hangszórók és az egér vezetékét a többi összekötegelt kábel közül, és már meg is szűnt a probléma. A telefonnál is valószínű az erősítője van közel valamihez, amihez nem kellene. De erre vannak a SE-nál jól képzett hibakereső szakik. :) Csak el kellene juttatni hozzájuk a problémát.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1034) sxxorp válasza dokee78 (#1032) üzenetére


sxxorp
őstag

Vazzeg az enyém elég jól összerakott, minden tartozékos csomag volt 2 év gyári gari, nem a távolkeleti piacra szánt szállítmányból felmagyarosítva... Az be****na, ha szolgáltatókhoz jót vinnének...

@dokee: Nem érzem jogosnak, 2 külön embernek ment válasz, akinek nem nézem meg külön a nevét, hogy beszerkeszthessem - most megtettem, de nekem ez fárasztó.

[ Szerkesztve ]

(#1035) dokee78 válasza sxxorp (#1034) üzenetére


dokee78
félisten

A remény hal meg utoljára. :B
Mondjuk nekem már elment a kedvem a Pro-tól.
Összeraknak egy gyors fain kis telot és elcseszik ilyen hibával.
Hogy engedélyezte az FCC ilyen hibával?
Miért nem tesztelték mielőtt forgalomba hozták.

Nem érzem jogosnak, 2 külön embernek ment válasz
Emiatt már volt itt tisztogatás.

[ Szerkesztve ]

(#1036) ko9 válasza sxxorp (#1030) üzenetére


ko9
addikt

T-Mobile-tól vettem. Tenni már tettem, a videóval kapcsolatban írtam egy e-mailt az SE Supportjának, várom a válaszukat. De érdemlegeset lehet csak 2-3 hét múlva teszek, amikor már lesz T-nél QWERTZ-es, ha kicserélik olyat kapjak.

dokee78:
Soha nem jutott volna eszembe a Jack dugónál a fülemhez nyomni a telefont, lehet nekik se jutott eszükbe :P

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#1037) dokee78 válasza ko9 (#1036) üzenetére


dokee78
félisten

Ki mondta,hogy lesz QWERTZ a T-nél? :Y

(#1038) norbszt válasza sxxorp (#1016) üzenetére


norbszt
tag

Hi

Figyelemmel kísérem a fórumot mert tetszik nekem ez a teló, nekem is talán ez lesz a következő csak úgy kíváncsiság kedvéért kipróbálatam ezt a tesztet a mostani telómon ami egy nokia 5800 2009 jan.-i és bekapcsolom a fényképezőt akkor én is hallók ciripelő hangot ha lehúzom a bill zárat akkor nem ha vissza akkor megint de nagyon halkan nagyon oda kell rá figyelni nem tudom hogy ez a mininél menyire hangos.

(#1039) sxxorp válasza norbszt (#1038) üzenetére


sxxorp
őstag

Nem sokszor szeretném elmondani már: nem a videoval kapcsolatos - azt még esetleg be is lehetne nyelni. A zaj nálam majdnem mindig ott van, ha aktív a képernyő! A video csak rögzíti, de nem a fényképezéshez, videohoz szükséges működés kelti (mint pl. egy fókuszmechanika)

[ Szerkesztve ]

(#1040) dokee78 válasza sxxorp (#1039) üzenetére


dokee78
félisten

Kamera ugyanaz,mint a Miniben és mivel a részegységek elhelyezése más,így valahol ott a hiba,hogy valami közel van a kamerához.

Pl. a Mininél alul van a jack dugó és a microUSB,távol a kameramodultól.

[ Szerkesztve ]

(#1041) Bambusznád válasza sxxorp (#1031) üzenetére


Bambusznád
tag

Tudom, nem is neked írtam :)

Az enyém 11W30 és vodás.
Még egyszer mondom én nem állítom, hogy az enyémnél nincs mindig ilyen zaj, csak azt mondom, hogy én nem hallom :)

(#1042) sdd2 válasza dokee78 (#1040) üzenetére


sdd2
veterán

Ott a pont.Valami bezavarhatja a képernyőt. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1043) sxxorp válasza Bambusznád (#1041) üzenetére


sxxorp
őstag

Ja, bocs.
Bár sztem lehetetlen nem hallani, ha a telefon jack dugós sarkát világító képernyőnél a füledbe dugod :D mint egy sci-fiben, mikor statikus töltések sisteregnek, úgy serceg a kis méregzsák :)

[ Szerkesztve ]

(#1044) e-newsee válasza dokee78 (#1040) üzenetére


e-newsee
addikt

Mondom, szerintem az erősítőt zavarja a képernyő meghajtóáramköre. Azért lehet, hogy a mininél nincs ilyen, mert ott máshol van a jack, ergo máshol vannak az egyes áramköri blokkok. Másrészt pedig a a mini pro elektronikájának nagy része a kicsúszós billentyűzetben van, amihez a kijelző jó eséllyel szalagkábelen kapcsolódik, hogy tudd csúsztatgatni. Lehet, hogy ebben a kábelben keletkezik a zavaró jel, amit aztán a telefon valamelyik része kissé felerősít. Hasonló oka van tuti, mint amikor a telefon zavarja a rádiót. Valami árnyékolási gond lesz. Szerintem, bár én gépész vagyok, de egy marék villamosmérnök van a közelemben évek óta, valami ragadt rám. :DD

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#1045) dokee78 válasza e-newsee (#1044) üzenetére


dokee78
félisten

Szoftveresen akkor nem is javítható csak ha visszahívják az összes Pro-t?

sdd2 Mi igen?Visszahívják?

[ Szerkesztve ]

(#1046) sdd2 válasza dokee78 (#1045) üzenetére


sdd2
veterán

Igen

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#1047) Kobor


Kobor
aktív tag

Sziasztok!

11W30 vodás és ciripel, nem csak a video, hanem a telo is, legföképpen akkor amikor rányomom a bill. zárat 1-2 mp aztán abbamarad.

(#1048) Davey7


Davey7
senior tag

Nekem van egy regi Motorola V3x telom,es annak a billentyuzet hattervilagitasa csinalja ugyan ezt... Ha van vilagitas akkor bug egy kicsit... 4 eves a telo es meg birja :)

(#1049) Patrick76496


Patrick76496
őstag

ezek után a Mini-t, vagy a Mini Pro-t ajánlanátok? nem vagyok gyakorlott gépelő mobilon (nem volt még se érintős, se qwerty-s telóm) nagyon zavaró az a ciripelő hang? :F

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#1050) e-newsee válasza dokee78 (#1045) üzenetére


e-newsee
addikt

Reméljük, hogy nem ilyen gond, de ha két hardveresen különböző telefonnál van, illetve nincs a jelenség, akkor elképzelhető, hogy hardveres probléma. A furcsaság az, hogy már lassan egy hónapja jelen van a telefon a piacon, és külföldi oldalakon alig találni hasonló bejegyzéseket. Egyébként lehet, hogy orvosolható valamilyen zajszűrővel szoftveresen is, hiszen elég jól azonosítható a zaj stílusa, frekvenciája. Valami olyasmi módszerrel, mint ahogyan a vuvuzela hangját is egy idő után leszűrték a foci vb-n. Annyira jellegzetes a hang, hogy nem túl nehéz leprogramozni a javítást. Megint csak szerintem. És reménykedjünk, hogy tényleg nem kell visszahívogatni. Szerintem az élettartamot nem befolyásolja, akármi ez. Viszont én is ilyen telefonra pályázok, de lehet, hogy jól tettem, és nem ugrottam bele az első 60 ezres ajánlatba. Asszem várok én még vele. Addig tökéletesen elmuzsikál a régi telóm. :)

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.