Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37501) Lotusomega válasza kriver (#37498) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Már nem gyártják a wave-et, wave2 gyártják még, szóval ha venni akarsz akkor siess, mert hamar elkapkodják(eddigiek alapján) a problémákra pedig ahogy láttam leslieke már váalszolt, 2.0 sok mindent megoldhat, reméljük hasonló lesz mint az sgs2ben bemutatott felület(átjön belőle jópár dolog) :K

(#37502) kriver válasza leslieke (#37500) üzenetére


kriver
tag

Szifont, WP7-es telót soha nem vennék, Androidba ami tetszene (HTC Des. S) drága. Samsungban meg nincs fém házas SAMOLED-es telefon normális áron. A Wave 723-at, és az ACE-t néztem, de a kis felbontású TFT, a nevetséges videofelbontás, és a gyengébb proci/memória miatt ezeket inkább kihagynám.
Wave-et használtan nem vennék (hiába a gyári gari), mert nem tudni, mennyire piszkált bele a gazdája.
A Samu meg nem hoz ki hasonló utódot a közeljövőben SAMOLED-del. :((

(#37503) leslieke válasza kriver (#37502) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezzel eléggé leszűkítetted a kört. Amúgy a plusz 15k - szerintem - nem sok a gyári garanciáért, főleg, hogy 2 év lett a garancia.
Wave S8500-on ne sokáig gondolkozz, már csak raktárkészletek vannak, a Wave S8530-at gyártják helyette.
Használt telefont beviszed szervizbe valami hibára panaszkodva és feltesznek egy friss rendszert, amit egyébként te is meg tudsz csinálni Multiloaderrel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#37504) spawn21


spawn21
veterán

Sziasztok.
Hogyan tudom megnézni a telefonszámomat? (No nem vagyok buta, csak ezt most kotortam elő, és fel akarom tölteni, de nem ugrik be mi a száma. van rá mód?)
Nincs már ez a visszahívós sms, vagy m ia fene.

iPhone 13p

(#37505) leslieke válasza spawn21 (#37504) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Beállítások -> Alkalmazások -> Névjegyek -> Saját számok

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#37506) kriver válasza leslieke (#37503) üzenetére


kriver
tag

Igen, nem maradt más tipus. A Wave II. egy tizessel ocsóbb 2 év gyári garival, de a SLCD minősége, és fogyasztása miatt nem szimpatikus. Vacilálok nagyon, mert kb. dupla annyit adnék ki érte, mint az eddigi telókért, és nem is biztos, hogy minden funkcióját ki tudnám használni. 3G eleve nincs még otthon a Vodának, ezért maradna a WiFi. Ahoz meg kell egy Router is :). Navim van, az amúgy sem tökéletes a wave-ben. A Facebook-ot ritkán használom, Twittert még ritkábban. Skype meg ugye nem is valószínű, hogy lesz benne.
Szimpi a Wave, gagyibbat már nem szeretnék.

(#37507) ruskop válasza Sógi (#37480) üzenetére


ruskop
senior tag

Linket nem tudsz idedobni? Csak mert keresem de nem találom.

(#37508) leslieke válasza ruskop (#37507) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt keresed: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#37509) Sógi válasza ruskop (#37507) üzenetére


Sógi
addikt

Belinkelem a letöltési fájlt:

akku widget

Ha a fenti nem ment, akkor itt találod: [link]

Szerk: Megelőztek.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37510) ruskop válasza Sógi (#37509) üzenetére


ruskop
senior tag

Ok! Megvan. Próbálom. Viszont ez nem 525-ös wave-re van? Ott lehet, hogy 10%-ként mutatja a töltés esését.

(#37511) TomWexX


TomWexX
addikt

ICQ kliens badára - coming soon
Ha esetleg valakit érintene...(engem nem annyira :D )

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#37512) CoolBoy323 válasza AS (#37489) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

én adroid párti vagyok!

szerintem a bada egy nulla, és inkább SGSt vennék!! de maradok a Defymnél, azt jobbnak tartom az SGSnél!

tény, h gyors az új bada, de akkor sem annyira testreszabható, mint bármelyik droid!

na de m1, elfogultak vagytok!! és az ár tényleg szubjektív, h kinek mit ér, nekem nem éri meg, h megvegyem (hiába imádom anyucim) mert annyira nem tartom jó telefonnak, h ennyit kiadjak érte!!!

respect! :R

(#37513) Alan[HUN] válasza CoolBoy323 (#37512) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

No offense, de ha már volt erőd megjegyezni, hogy elfogultak vagyunk és a bada egy nulla, kicsit erősebben is kifejezhetted volna, hogy "android párti" vagy... Amúgy pedig elismerem, hogy a droid jobban testreszabható(root, stb.), de esetleg ha ez lenne a fő szempont, akkor nem wave-t vettünk volna!

Ui.: Kicsit offenzívebb lett mint terveztem, bocsánat, "elfogult" vagyok...:))

[ Szerkesztve ]

(#37514) CoolBoy323 válasza Alan[HUN] (#37513) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

részemről semmi "offense" nincs, szeretlek Titeket, hisz nagyon segítőkészek vagytok!!!!

igazából azért szeretem az androidot, mert azt csinálok vele, amit akarok!! (nem csak oplogót tudok cserélni, mint a 3330asomnál anno :DD)

volt már kezemben bada, cserekészüléknek egy ilyet kaptam egyszer (igaz, vmi gagyibbat, nem wavet) de 10 perc után letettem, és inkább használtam a másik telcsim (W995)

nekem már nem jön be az a style, h van a menü, van pár dolog, és ezzel kifújt... szeretem az androidnál h van millió program, jobbnál-jobbak, idiótábbnál-idiótább :DDD
meg hogy lehet "barkácsolni" vele...

bár most a Defymet azért imádom, mert ahogy van gyári állapotában is tökéletes!! (nem úgy, mint a Pulseom volt, azt kellett mókolni ezerrel meg még eggyel, h legyen belőle vmi :D)

én nyitott vagyok mindenre, ezért gondoltam anyucinak a wavet (badát) h megnézzem azt a híres-neves platformot... sajnos, h már nem lehet Tnél előfizuval venni, komolyan sajnálom!!
kíváncsi lettem volna, h mit tud az az 1GHzes proci badán... videón láttam már, de nem tűnt 1GHzesnek...

azért a droid jobban igényli a szuflát, hisz ott van annyi csicsa, h csak na :P

nah elnézést a hosszú blabláért :B :U

(#37515) duvi válasza kriver (#37506) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
"A Wave II. egy tizessel ocsóbb 2 év gyári garival, de a SLCD minősége, és fogyasztása miatt nem szimpatikus."

Csak a pontosság kedvéért. Nem SLCD hanem SCLCD (Super Clear LCD) panel van a Wave II-ben. Én nem mondanám, hogy gond lenne ennek a minőségével :N
Kimondottan szép színek és erős kontraszt jellemzi. Ráadásul napfényben is jól látható a képe. A tesztek alapján a fogyasztása valóban nagyobb mint a Wave I-nek (minimálisan), de még így is kiemelkedik az átlag okostelók mezőnyéből.
Zárszóként pedig idézném a Mobilarénás tesztből az ide tartozó részt:
"a Super Clear LCD technológiájú képernyőnek pedig nem kell szégyenkeznie, könnyedén hozza (és egy kicsit át is lépi) a high-end telefontól elvárható szintet." ;)

(#37516) leslieke válasza CoolBoy323 (#37512) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezzel a hozzászólásoddal te is kifejezted, hogy elfogult vagy az androiddal. Maradj a Defynél, kár volt idejönnöd trollkodni!

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#37517) kriver válasza duvi (#37515) üzenetére


kriver
tag

Bocs, a C-t kihagytam, de tudom a különbséget azért. :)
Pont az elején van a lényeg "A képernyő lecserélése pedig egy kétélű dolog: egyrészt a Wave II kijelzőjének áramfogyasztási tulajdonságai és színeinek telítettsége elmarad a Super AMOLED kijelzőtől (tehát gyengébb a képe, de jobban eszi az akkumulátort)"
Pont a SAMOLED miatt venném, ezért nem értem, minek kell visszalépni a Samunak.
Tudom, hogy túlkereslet van a SAMOLED-re - ezért állt vissza a Samu, és a HTC is- de akkor minek húzzák el a mézesmadzagot - tudván, hogy mindenki ráharap - ha nem tudják megfelelően kielégíteni a piacot. Elsősorban a saját készülékeikbe beleférne már ezen az árszinten ez a technológia. Nem rossz a SCLCD (HTC Des. S-ben láttam már), de pont emiatt mondanék le a II-ről. SAMOLED-del szó nélkül venném, de szerintem mindenki más is. :)

[ Szerkesztve ]

(#37518) kriver válasza leslieke (#37516) üzenetére


kriver
tag

Pont ez volt a másik teló, amin vaciláltam. De nekem a magyar menü hiánya, és a magyar képviselet hiánya miatt ment el a kedvem. Az alap funkciókat biztos tudnám, de a részleteket már nem érteném jól. Ezért kacsingatok a bada felé.

(#37519) TomWexX válasza kriver (#37517) üzenetére


TomWexX
addikt

"SAMOLED-del szó nélkül venném, de szerintem mindenki más is."
Karma fórumtárs biztos hogy nem! :D Ő egy anti(s)amoled...:D

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#37520) Alan[HUN] válasza CoolBoy323 (#37514) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Tények:

1. Én se lennék elájulva a badától, ha nem a wave-en láttam volna, a többi készülék(kiv. wave II) szerintem se olyasmi amitől elájulsz.
2. A badát is eléggé testre lehet szabni, ha nem vagy egy geek állat épp eléggé megfelel ez is.
3. Badára is vannak idótábbnál idiótább programok(DrinkCola, Drinking Games Lite), ha már itt tartunk.

Észrevételek:
1. "van a menü, van pár dolog, és ezzel kifújt..." - miért mégis mit vársz, mit adjanak a felhasználó kezébe? Toljanak fel rá egy nyers Linux-kernelt, aztán programoz magának rá Maemo-t, vagy amit akar?! Az, hogy az Android a nyílt forráskód miatt sz..rá hackelhető, szerintem nem feature, maximum ok a választásra, mint azt meg is jegyezted.
2. "részemről semmi "offense" nincs, szeretlek Titeket, hisz nagyon segítőkészek vagytok!!!!" - akkor miért fikázod az oprendszert, amit mindannyian nap mint nap használunk és (többségében) szeretünk? Ez olyan, mintha bemennél a Tréhez, érdeklődnél egy ajánlat felől, majd megjegyeznéd, hogy igazából nem is tetszik annyira, és az egész készülékkínálatuk NULLA.
3. "azért a droid jobban igényli a szuflát, hisz ott van annyi csicsa, h csak na " - Na, ne haragudj, de ha szerinted az Android szebb és jobban animált, mint a bada, akkor komoly gond lehet a szépérzékeddel... Szerintem a droid tipikusan nem az a rendszer, ami tele lenne csicsával... Ha meg a featureökre gondoltál, ne légy rest használni rá a megfelelő szót, mindazonáltal megjegyezném, hogy ezek többsége az átlagfelhasználó számára nem hinném, hogy puszta szavaknál[hiszen értelemszerűen csak arról van értelme beszélni, ami a badában nincs, viszont nem sok olyasmit tudok felsorolni, amit az átlagfelhasználó hiányolna(Prem. Soc. Hubba ne menjünk bele, 5 perc utánajárással és tíz perc munkával megoldható)]!

Ui.: Ha ez kezdem kimeríteni a trollkodás fogalmát, szóljatok, abbahagyom, de imádok érvelni!:DDD Főleg hazai pályán, és úgy, hogy nekem van igazam!:DD

(#37521) leslieke válasza Alan[HUN] (#37520) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kihagytad a kihagyhatatlan: vuvuzela alkalmazások is vannak! ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#37522) szebev


szebev
senior tag

Birom az olyanokat akik vennenek wave-t, de mar elotte eldontottek,h az android jobb nekik es igazabol nem is akarnak badat!

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#37523) Alan[HUN] válasza leslieke (#37521) üzenetére


Alan[HUN]
senior tag

Bocsáss meg mester, megyek is felgyújtani a régi dolgozataimat, hogy szórhassam a hamut a fejemre! Köszönöm, hogy kaphattam tudásod fényéből, melynek ez az egyetlen sugára is mennyei világossággal árasztotta el elmém csarnokát! :R:R:R:R

Fordítás magyarról magyarra - Igen, mert nem tudtam róla!:DD

Ui.: Ja, és NEM volt benne semmi irónia, viszont igen, elismerem nem vagyok teljesen normális!:DDD

[ Szerkesztve ]

(#37524) SlyChocolate válasza CoolBoy323 (#37514) üzenetére


SlyChocolate
senior tag

Én csak egyet mondok:
Ébreszt kikapcsolva a robotod?
Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#37525) ABal válasza szebev (#37522) üzenetére


ABal
őstag

Pontosan! LOL

Remélem, erre a hétre ezennel kipipáltuk az éppen soros álnaiv érdeklődőt!

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#37526) TomWexX válasza szebev (#37522) üzenetére


TomWexX
addikt

"Anyucikájának" vette volna nem magának, de attól még valóban hanyagolhatta volna a flame keltést. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#37527) szebev válasza TomWexX (#37526) üzenetére


szebev
senior tag

Hat igen. Vagy elhisszuk vagy nem amit mondott! Mivel Mi eleg rendes tarsasag vunk( ahogy O is irta ),Mi segiteni akarunk mindenkinek aki erre teved.
Ami nagyon furcsa,h IOS-os emberkek nem nagyon jon erre!
Egyebkent ha az android olyan jo lenne,miert kell hackelni?

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#37528) atala válasza Piet (#37499) üzenetére


atala
addikt

Nekem ilyen van, de nagyon sok függ a fényviszonyoktól.
Ha világosban nézem, akkor világosabbnak látszik mint egy árnyékos helyen.

(#37529) atala válasza kriver (#37506) üzenetére


atala
addikt

Ne vacilálj!
Nekem egy hete meg van, de még mindig eldobom az agyam, annyira jó, és szép. Ez a kijelző felülmúlhatatlan. A fogyasztásáról nem is beszélve. Sok okostelefon egy nap alatt lemerül, ez meg simán elmegy 3-4 napot is.
Nekem is a telefonoknál a fájdalom küszöb az 45-50 ezer., mégis megvettem a wave-et, mert nagyon jó az ár-érték aránya. Szerencsére a számlát el tudom számolni, így csak 63 ezerbe fájt a teló.

(#37530) Karma válasza szebev (#37527) üzenetére


Karma
félisten

"Ami nagyon furcsa,h IOS-os emberkek nem nagyon jon erre!"

Helló mizu, vidéki vagy? :)

“All nothings are not equal.”

(#37531) atala


atala
addikt

Más dolog!
Valahogyan ki lehet tenni a fő képernyőre különböző alkalmazásokat?
Jó lenne pl. ha nem kellene mindig belemászni a beállításokba, ha meg akarom nézni a GPRS adatfogyasztást, vagy ha kell a számológép.

(#37532) Wheelbarrow válasza CoolBoy323 (#37514) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

A Defy jaj de jó csak headsetet ne dugj rá mert megdöglik a hangszórója :K
Le lehet mosni a csap alatt? Földműves csemetéknek ideális :K
A forgalmazó megszűnt, van aki kicserélje ha megdöglik és nem javítható? :P

"volt már kezemben bada, cserekészüléknek egy ilyet kaptam egyszer (igaz, vmi gagyibbat, nem wavet) de 10 perc után letettem, és inkább használtam a másik telcsim (W995)"

Csak nem azért mert elvesztél a menüben? Ez nem a telefon hibája :DDD

A hozzászólásod olyan mint amikor a Trabantos osztja az észt, hogy szar is meg drága is a Porsche de venne egyet Trabant áron.

Mesélj, Droidra van hivatalosan fizetős magyar market?
Nincs?
Nekünk van :DD

Na simogasd puszilgasd csak a műanyag szappantartódat de csak óvatosan ne hogy recsegjen ropogjon meg karcos legyen.
A miénk fém és nem karcolódik a szélvédő sem :C

(#37533) Wheelbarrow válasza atala (#37531) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Számológép widget van.

(#37534) leslieke válasza atala (#37531) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Alkalmazás indító widgetet használhatsz, más megoldás nincs.

Itt kereshetsz neked megfelelő widgetet: [link]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#37535) Piet válasza atala (#37528) üzenetére


Piet
csendes tag

Grey vagy ebony grey a neve?

(#37536) Tomajdon


Tomajdon
aktív tag

Kijött egy módosított firmware, amiben ezek találhatók: bada 1.2 + full screen browser + social hub premium + run spoofed games from menu

Itt a [link] akinek kell.

Amúgy mennyire veszélyes felrakni egy módosított firmware-t? Ha pl. be kell vinni a T-hez,mert ne adja Isten, elromlik, akkor egy módosított firmware miatt mennyire szólnak?

(#37537) TomWexX válasza Tomajdon (#37536) üzenetére


TomWexX
addikt

Ha a képek ehhez a firmhez tartoznak akkor ez egy JID szoftver, amiben még nem volt ugráló címsor, és a spoofolt dolgok is elindultak menüből. Tehát csak a premium social hubot-ot variálták rá.

Ha elromlik akkor a samuhoz vidd ne a T-be! Ahol rendesek ott nem foglalkoznak a firm forrásával szerintem. (ilyen pl. a Pólus Center)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#37538) szebev válasza Karma (#37530) üzenetére


szebev
senior tag

Tudtam,h valaszolni fogsz erre :DDD ! Ezert irtam,h nem nagyon.Egyebkent videki vok,Bristolbol.

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#37539) Karma válasza TomWexX (#37537) üzenetére


Karma
félisten

Most hogy egyszerűen lehet SH-t hackelni, sok csimpánz fog még előugrani a "saját" főzött ROM-jával. Egyébként szerintem simán bevihető akárhova, kívülről nem látszik hogy nem eredeti.

szebev: Tudom, egyébként ez egy idézet volt :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#37540) Tomajdon válasza TomWexX (#37537) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Szóval ez régebbi, mint a most fennt lévő JL2. Hát nagy kár... Sok minden hiányzik, pl. premium sh, teljes képernyős böngésző, frissült fb... Remélem hamarosan előáll valaki modded JL2-vel.

(#37541) TomWexX válasza Tomajdon (#37540) üzenetére


TomWexX
addikt

Ha az ugráló címsoros böngésző felett elnézel, akkor a többi most is megoldható.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#37542) Tomajdon válasza TomWexX (#37541) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

A ". . ." alatt a spoofert értettem :D Ha már elveszik minden a telefonomról, mivel a preimum sh-hoz preconfig kell ugye, akkor azért be kell pótolni valahogy a dolgokat. Értem ezalatt az ingyenesen leszedett NFS Shift-et, Bruce Lee-t és egyéb programokat, amik fizetősek lettek, - szótár, bár ha sikerül megbeszélni a sráccal hogy vissza lehessen rakni, akkor majd esetleg belevágok.

(#37543) Karma válasza Tomajdon (#37542) üzenetére


Karma
félisten

A szótáras srác azóta se írt második levelet.
Én nem tartanám vissza a lélegzetem addig, amíg lesz telepíthető szótár.

“All nothings are not equal.”

(#37544) TomWexX válasza Tomajdon (#37542) üzenetére


TomWexX
addikt

Ja igen! A spooferről megfeledkeztem. :) Így már valóban fájdalmasabb lehet egy preconfig neked, bár személy szerint anno engem egyik sem érintett. Shift nem rossz, de akkor már itthon Shift 2 kormánnyal, Bruce Lee 5 percig tartott nálam, a szótárra meg nincs szükségem (eddig se volt) Ha mégis, akkor ott a google fordító (1-1 szóra még egész használható)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#37545) Tomajdon


Tomajdon
aktív tag

"For those who feel xxJID is a bit old firmware..
well i have created this full custom firmware..(based on JK1)(u can directly jump to this firmware from any firmware.. no need to flash xxJID first)"

Ez a JK1 meg JID miben másak mint a JL2. Azt tudom hogy azok decemberiek. De valami fontos különbség van bennük?

Karma: Nem létszükséglet, csak párszor jól jött. Van még az Ndrive meg a Sygic mobile maps, amikkel sok időt töltöttem hogy működjön. Ja, és van a HVG, ami elvileg 1.1-re jött ki, de sikerült Kies-szel felrakni. Az lehet hogy eltűnt. De nem ezek miatt nem fogok multizni. Ha van egy jó firmware, mint amit linkeltem, akkor ezek hanyagolhatóak. Csak a kérdés ugye, miben más a JID vagy JK1 mint a JL2?

(#37550) PofaJenö válasza Tomajdon (#37545) üzenetére


PofaJenö
senior tag

nem itt írja? [link]
:U

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.