Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37101) Polllen válasza TomWexX (#37096) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyébként ez a prem. soc. hub a samu szerverein keresztül megy? Mert akkor csodálkozom, hogy nem tűnik fel nekik... :DDD

Na jó a samu apps tapasztalataim után nem csodálkozom, csak hitetlenkedem... :P

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37102) gamek!ller válasza mrhitoshi (#37100) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Pont azon gondolkoztam, hogy egy ilyen telefon mit ér mobilnet nélkül?

(#37103) TomWexX válasza mrhitoshi (#37100) üzenetére


TomWexX
addikt

Hát igen, ha majd nyáron megyek külföldre, én is átváltok offline módra, de addig ilyen veszély engem nem fenyeget. :K Meg nagyrészt wifivel megy a dolog, a maradékra meg csak elég az 500mb.

(#37101) Polllen: Igen a samu szerverein megy, és én sem értem hogy miért nem tűnik fel nekik? Vagy hogy egyáltalán foglalkoznak e vele! Mindenesetre addig jó amíg van! :))

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#37104) mrhitoshi válasza gamek!ller (#37102) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Semmit. Általában mindig mindig be van kapcsolva nálam a mobilnet, de az MSN-t már igazából nem nagyon használom/használjuk (az én korosztályom), inkább FB chat, vagy FB-n üzenet. A push meg állandóan megy, az nem is vesz le sokat, azzal nincs gondom. :R

PS4

(#37105) Varszegig válasza mrhitoshi (#37100) üzenetére


Varszegig
veterán

az adatroamingot ki kell kapcsolni, és akkor nem történhet ilyen.

(#37106) leslieke válasza gamek!ller (#37102) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Semmit.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#37107) happy555


happy555
aktív tag

Amióta van fizetős apps, azóta szinte nincs is ingyen progi! Még a "free facebook" widget is 540 ft ? hehhh..... :O

Nem vagyok babonás, mert az szerencsétlenséget hoz!

(#37108) gamek!ller válasza leslieke (#37106) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Belegondoltam, hogy ha nekem nem lenne mobilnetem, 3-4 napot bírna az aksi és kb naponta 2* nyúlnék a telefonhoz.

(#37109) TomWexX válasza gamek!ller (#37108) üzenetére


TomWexX
addikt

Lenne az 5-6 nap is...
A net a legfőbb aksi zabáló.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#37110) mrhitoshi válasza Varszegig (#37105) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nem volt bekapcsolva..., hanem (amit most már tudok) automatikusan választott hálozatot így, gondolom ahogy észlelte a szlovák hálozatot már kapcsolt is. Na mindegy most már okosabb vagyok enyivel is. :)

PS4

(#37111) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Az én kis "beteges" Wave-emet végre nagynehezen sikerült cseréltetni, illetve visszakaptam az árát. A teló továbbra is tetszik nekem, mindenben megfelel, így ismét ilyet vennék, vagy esetleg Wave II-t. Tudnátok mondani pár pro/kontra érvet a két telefonra (a nyílvánvaló különbségeken kívül)? :F A SAMOLED kijelző hiánya nekem nem fáj, előnyösebb nekem a nagyobb kijelző, így ez nem hátrány. A Wave II-n is GorillaGlass van, ugye?

Viszont esküt tettem magamnak, hogy soha a büdös életben nem veszek többet szolgáltatós telefont, csakis gyári függetlent, abból is olyat, ami hivatalosan behozott, rendes magyar garanciával. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy honnan érdemes venni ilyen feltételekkel. (mindegy hogy Wave vagy wave II lesz)
Kinéztem az edigital-ban 80K-ért, ami biztos, hogy rendes magyar telefon, de csak 1 év gari van rá. Emellett van az xxlgsm-ben 64K-ért (0% áfa miatt), "24 hónap Samsung garanciával". Meg tudjátok mondani, hogy ez pontosan mit takar? És hogy biztosan magyar piacra szánt, magyar szoftverrel rendelkezik-e, itthoni samsung szervízben elfogadják ezt?

Nyílván nem akarom szórni a pénzt, de nem akarok magamnak semmilyen kötöttséget vagy parát, és azt is szeretném, hogy mindenféle hekkelés nélkül lehessen frissíteni, stb....

Előre is köszi! :R

ImI

(#37112) JMC válasza ImI87 (#37111) üzenetére


JMC
tag

Nem nagyon láttam még olyan helyet, ahol 0% áfáztak volna de gyári garanciával adták volna a telefonokat. Azaz vagy edigital vagy speedshop vagy media vagy valami hasonszőrű lesz, ahol vásárolnod kell, ha mindenképp rendes hivatalos garis telefont akarsz, úgy viszont némileg drágább lesz, mint a zuggsm boltokban.

(#37113) atala


atala
addikt

Hali!

Tegnap végre megvettem a wave-et. 1.0.2 szoft van rajta. Egyenlőre még szokom a telefont.
Mindenhol azt mondták, hogy 80 alatt ne is keressek gyártói garanciával, és 25%-os számlával. Na, én találtam egy boltot az Oktogonnál, ahol 78800-ért megkaptam.

Lenne pár kérdésem:

1. Kijelző védő fóliát érdemes venni rá? Mennyire karcolódik a kijelző?
2. Tokot milyent érdemes venni? Egy bőrtokot ajánlottak 3500-ért. Kicsit sokallom.
3. Ahhoz, hogy szoftvereket tudjak letölteni, hol kell regisztrálni? A terméket már regisztráltam.

(#37114) Goldmen75 válasza atala (#37113) üzenetére


Goldmen75
őstag

Üdv a klubban!:D

Gorilla glass, fólia felesleges, az esztétikai képet is rontja, illetve az érzékenységet!
e-bay, 1000.-Ft körül már vannak bőr tokok, én próbáltam már 2-őt, jók, de most pl a sima "kék" hard rubberized háttokot használom:D
Samsung apps!

Üdv

(#37115) atala válasza ImI87 (#37111) üzenetére


atala
addikt

Én is most vettem a telót gyári garival. Ez biztosan nem buherált, hivatalos samsung garancia levelet adtak hozzá.

(#37116) Sógi


Sógi
addikt

Én is nagyon szeretem még mindig a wavemet!

Engem csakis a memóriahiány zavar (megy 3-4 widget, elindítok egy memóriaigényesebb játékot vagy alkalmazást, akkor vagy be kell zárjam az összes widgetet vagy újraindul a teló), ha most ezt csinálja, akkor egy bada 2.0-nál mi lesz ilyen kevés rammal? :F
Bele sem merek gondolni..Ha az 1.2-nél nem tudták okos telefonhoz méltóan optimalizálni a memóriakezelést, akkor...pff...

Tok, kijelzővédő fólia: Tokot nem használok, mert elveszi az élményét amit a fémház és a kis méret nyújt, persze ajánlom, ha "durva" környezetben használja vki, kijelzővédő fóliát használok, észre sem veszed, h fent van és legalább véd, volt itt már pár karcos kijelző..

(#37117) Varszegig válasza mrhitoshi (#37110) üzenetére


Varszegig
veterán

az mindegy, ha automatikus is az átállás. ha adatroaming ki van kapcsolva, akkor nem használhatja a külföldi szolgáltatót. Ha mégis megtette, akkor az bizony bug.

ImI87: 2011.04.01-től a hivvatalos magyar samu gari is 2 év. Viszont valóban 0%-os áfa, és hivatalos gari együtt olyan nincs:) Edigital, speedshop jó lesz neked. És bármit írnak a honlapon, már 2 év a hivatalos gari.

atala: bár gorilla az üveg, hajszálkarcot lehet rá kreálni, többeknek sikerült. Nekem egy ebayen vett fólia van rajta, simán nem látod, és az érzékenységből semmit nem vesz el. (Sőt nekem jobban csúszik rajta az ujjam:) )
Bőrtokot lehet venni az ebayről, de sok a rossz minőségű, szakadós, ki kell a jót fogni.

[ Szerkesztve ]

(#37118) a510


a510
aktív tag

Megjelent a magyar appson a Mille Bornes (mintha eddig nem láttam volna), nem is tudtam, hogy valójában ez egy kártyajáték.

(#37119) Varszegig válasza happy555 (#37107) üzenetére


Varszegig
veterán

igen, kissé átestek a ló túlsó oldalára, 04.28 óta nem kerölt fel free app. :(

(#37120) atala


atala
addikt

Köszi a választ mindenkinek.
Ebay-en nem veszek semmit, de akkor majd megpróbálok valahol fóliát beszerezni. A boltban, ahol a telót vettem, ott 2 ezerért akartak adni rá. Kicsit sokallom.
Mennyiért érdemes venni fóliát, és tokot?

(#37121) Varszegig válasza atala (#37120) üzenetére


Varszegig
veterán

ebayen beszerezve szállítással együtt vettem 3 db fóliát 3,5 USD-ért. 1 db-ért az 1000 Ft az bicskanyitogató ár. Ráadásul amit itthon vettem az szar is volt.

(#37122) Sógi válasza atala (#37120) üzenetére


Sógi
addikt

Ahogy varszegig is mondta nyugodtan megveheted ebayről, én is onnan szereztem be, de lehet van nekem otthon egy db felesleges, ajándékba odaadom ;)

(#37123) SeriouS_77 válasza Varszegig (#37119) üzenetére


SeriouS_77
tag

Az egy dolog, hogy nem került fel ingyenes app.
De az eddig ingyenesek többsége is fizetős lett. (legalábbis az értékelhető dolgok.) :(

(#37124) appel válasza SeriouS_77 (#37123) üzenetére


appel
őstag

a fizetőssé válásnak semmi köze a samuhoz...remélem ezt mindenki sejti...az árát az alkalmazást felrakó cég határozza meg...
ettől függetlenül engem is zavar, hogy minden szir-szar progiért pénzt akarnak kérni :(

(#37125) ImI87 válasza Varszegig (#37117) üzenetére


ImI87
őstag

Ez nagyon jó hír! :C Már ideje volt, ilyen csúcskategóriás telókra már elég kevés az 1 év. :U Köszi az infót! Egyébként ez az infó honnan származik?

De akkor ha pl edigital-nál venném, és 1év gari van a a papíron (gondolom rendes garanciajegy), akkor hogy tudom igazolni, hogy mégis 2év van rá?

köszi a többieknek is a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#37126) duvi


duvi
nagyúr

Sziasztok!
Szeretek fotózni a Wave-el, ezért mindig nézem az új fotós alkalmazásokat a magyar appstoreban. Ma reggel találtam a WAMO Camera programot. A telefonon felkínálta a letöltését/megvásárlását (1120 Ft de ennyiért nem kell. az angoloknál fele ennyibe kerül...). Felmentem az asztali gépről is a magyar appstoreba, hogy megnézzem a mellékelt videót a progiról.
Ekkor jött a meglepetés. A számítógépen már nem is találta a magyar oldalon az alkalmazást :U
Az angolon megtaláltam, de azt a teló elvileg nem látja.(megvolt a magyar appstoreban a regisztrálás és vásároltam is már) Ezek szerint nem ugyan azt látjuk telefonról, mint egy asztali gép böngészőjéből :F

[ Szerkesztve ]

(#37127) leslieke válasza duvi (#37126) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez a Wamo Camera jó. Szerencsére volt ingyenesen is. Szerintem várj ki egy akciót és akkor vedd meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#37128) duvi válasza SeriouS_77 (#37123) üzenetére


duvi
nagyúr

Ritka kivétel de itt egy fizetős játék (840 Ft az eredeti ára) amit most akciósan ingyen letölthetünk. Ground Effect
leslieke
Úgy lesz. Remélem ez is bekerül majd free akcióba :K

[ Szerkesztve ]

(#37129) szebev válasza atala (#37113) üzenetére


szebev
senior tag

Hi ! Vedofoliat erdemes venni ra! A hasznalatnal nem fogod eszrevenni, mint ahogy nem veszed eszre azt sem h a telon van. Kerdezd bokrosolajost :DDD O pontosan tudja,h nem eszreveheto a folia !

[ Szerkesztve ]

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#37130) San398


San398
őstag

Ha már itt többen ajánlották a védőfóliát egy linket vagy egy nevet, típust, gyártót is írjatok segítség képpen. Köszi. :R

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#37131) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

sziasztok!

telefonálásra lenne használva leginkább a Wave, de nem tudom melyik lenne jobb...

II vagy I :F

a lényeg leginkább az üzemidő... tudásbeli különbség nincs nagy ahogy elnéztem...

segítsetek kérlek,anyucinak lenne a teló :B :P

:R

(#37132) Varszegig válasza ImI87 (#37125) üzenetére


Varszegig
veterán

a hivatalos oldalon olvasható a 2 év hivatalosan is. A garipapíron nincs konkrét tartam, azt mindig csak általános szöveg. Ha hivatalos magyar samu garipapírt kapsz, akkor 2 év lesz a gari.

[ Szerkesztve ]

(#37133) study válasza szebev (#37129) üzenetére


study
tag

Telitalálat.

(#37134) duvi válasza CoolBoy323 (#37131) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha alapvetően csak telefonálásra vennéd és az üzemidő számít, akkor a Wave I.
Ráadásul ha jól értem akkor női készülék lenne, ami méret szempontjából szintén az I-et hozza ki győztesnek ;) Cserébe viszont kicsit többet kell fizetni érte és egyre nehezebb hivatalos magyar garival beszerezni. Érdemes gyorsan dönteni és megvenni.

(#37135) bokrosolajos válasza szebev (#37129) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Az attól függ, milyen minőségű! :D Ha jó az anyag, akkor nem
Saját tapasztalatból tudom, hogy van ami vastag és merev, és van ami vékonyka és hajlik. Ennek ellenére az első észrevehetetlen és tartós, a második pedig felesleges :)

(#37136) CoolBoy323 válasza duvi (#37134) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Tnél vennénk, és árban ugyan az mint a II

(feltéve, ha van készleten még I-es :(( )

köszönöm a segítséged!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#37137) duvi


duvi
nagyúr

Egyre több a "sötét felhő" az android világában. "Viszlát, ingyenes mobilinternet-megosztás"
Vajon mi lesz a mobilos skype sorsa? Ha ez egy tendencia akkor felmerül a kérdés, hogy badára lesz-e egyáltalán teljes értékű skype :F

CoolBoy323
Pár napja még volt a T-nél., de már megint elfogyott. :(
"Jelenleg a webshopban nem kapható, újabb készlet várható."
Ráadásul árban sem ugyan annyi a két készülék. Kb. egy tizessel többe kerül a Wave I.
Wave I: 66 491Ft 2év hűséggel
Wave II: 56 991Ft 2év hűséggel

[ Szerkesztve ]

(#37138) CoolBoy323 válasza duvi (#37137) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

boltos vétel lenne

(#37139) duvi válasza CoolBoy323 (#37138) üzenetére


duvi
nagyúr

Olcsóbban árulják a T üzletekben mint a webshopba? :Y
Ez érdekes üzletpolitika lenne.
Pont azért hozták létre a webshopot, hogy ott valamivel olcsóbban lehessen vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#37140) CoolBoy323 válasza duvi (#37139) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem mondtam!! :)

de üzletben vesszük, mert pl ott lehet részletre stbstb miatt :)

(#37141) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Ez a SH mizéria /mármint hogy szinte használhatatlan/ nem lehet hogy azért alakult ki,mert a Samu nem számított ennyi "felhasználóra"? Gondolom a szervereik nem bírják a terhelést, mert mondjuk ők kalkuláltak 100.000 emberre, ehelyett 200.000 ember használja, a Samu meg magasról tesz rá hogy nem működik megfelelően........................... a számok lényegtelenek, csak mondtam 2 számot!!!

Oneplus 8T 8/256

(#37142) Varszegig válasza duvi (#37137) üzenetére


Varszegig
veterán

USA. Ott már korábban is ez a rinya ment. A skype-pal is. EU-ban egy ilyen próbálkozés után szerintem simán feltörölnék a szolgáltatókkal a padlót, egyébként is nagy kedvencei az EU szerveinek a roamingárak miatt :N

(#37143) duvi válasza CoolBoy323 (#37140) üzenetére


duvi
nagyúr

Webshopban is lehet részletre vásárolni. A te esetedben pl. a Wave I megrendelhető 26.471 Ft-al és egy éven keresztül havi 3.335 Ft kamatmentes törlesztéssel. Nem akarlak rábeszélni, csupán egyszerűen olcsóbban jössz ki a webshopos vásárlással. Nemrégiben én is végigjártam ezt az utat. 10 percre lakom az egyik legnagyobb T-s üzlettől. Bementem és kiderült, hogy jóval drágábban ( kb 5K) vehetném meg a Wave II-t náluk mint a webshopban. Rá is kérdeztem, hogy mit javasolnak. Ők is a webshopot ajánlották inkább. :K Nem mellékesen ajándékba adnak egy hónapig 120 díjmentes perc hálózaton belül vagy 100 díjmentes SMS és 50 díjmentes MMS-t. ;)
Csak a segítő szándék miatt részleteztem ennyire. Természetesen te döntesz úgy is.

[ Szerkesztve ]

(#37144) CoolBoy323 válasza duvi (#37143) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

köszönöm szépen a segítséged!

azért se webshopban vennénk, mert hivatali flottás előfizuval vennék, azzal gondolom sok kavar lenne, egyszerűbb bemenni :)
no meg jobb'szeretem kipróbálni, mielőtt megveszem... ha xart hoz a futár, akkor meg küldhetem vissza, várhatok megint pár napot blahblahblah...

meg faterom amúgy is vaskalapos, inkább "ismerőséhez" megy az üzletben XD

(#37145) Bloody86


Bloody86
csendes tag

Valaki tudna segíteni abban, pontosan hogy is lehet beállítani a prem. soc. hubot? Több felhasználó is írta, hogy neki sikerült és hogy működik! Nekem nagyon fontos lenne és hiába kutatok 25 napja a megoldás után... nem találom!
Előre elnézést azért, ha már ezerszer el lett magyarázva, de bárhogy keresem is, nem találom a megoldást!
Köszi a segítséget!! :)

(#37146) gamek!ller válasza Bloody86 (#37145) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ment privát.

(#37147) duvi válasza Bloody86 (#37145) üzenetére


duvi
nagyúr

(#37148) Bloody86


Bloody86
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!! :)

(#37149) Varszegig válasza Bloody86 (#37145) üzenetére


Varszegig
veterán

25 napja? Nincs 3 napja, hogy belinkeltem:)

(#37150) Bloody86 válasza Varszegig (#37149) üzenetére


Bloody86
csendes tag

Bocsánat! Ezek szerint annyira kerestem, hogy nem láttam a fától az erdőt! Megesik a legnagyobbakkal is! :B

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung S8500 Wave - a harmadik király (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.